gparted - en to eo translation catalogue (374 entries)

en: GParted Partition Editor
eo: GParted Subdiskoredaktilo

en: Create, reorganize, and delete partitions
eo: Krei, reorganizi, kaj forigi subdiskojn

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
eo: GParted estas libera subdiskoredaktilo por grafike mastrumi viajn subdiskojn.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
eo: Kun GParted vi povas aligrandigi, kopii, etikedi, kaj movi subdiskojn sen datumperdo. Ĉi tiuj agoj ebligas vin grandigi kaj ŝrumpi vian C:-datumportilon, krei spacon por aliaj operaciumoj, aŭ provi datumsavi el perditajn subdiskojn.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
eo: GParted funkcias kun multe da dosiersistemoj, inkluzive: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, kaj xfs.

en: Partition Editor
eo: Subdiskoredaktilo

en: Partition;
eo: Subdisko;

en: Run GParted as root
eo: Ruli GParted kiel root

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
eo: Necesas aŭtentigo por ruli GParted Subdiskoredaktilo kiel root

en: (New UUID - will be randomly generated)
eo: (Nova UUID - generiĝos hazarde)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
eo: (Duona nova UUID - generiĝos hazarde)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
eo: %1 el %2 kopiita(j)

en: Operation Canceled
eo: Operacio nuligita

en: Error while writing block at sector %1
eo: Eraro dum skribado de bloko ĉe sektoro %1

en: Error while reading block at sector %1
eo: Eraro dum legado de bloko ĉe sektoro %1

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   LUKS Passphrase /dev/sda1
en: LUKS Passphrase %1
eo: LUKS-pasfrazo %1

en: Enter LUKS passphrase to open %1
eo: Enigu LUKS-pasfrazon por malfermi %1

en: Passphrase:
eo: Pasfrazo:

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Free space preceding (MiB):
eo: Libera spaco antaŭe (MiB):

note: add spinbutton_size
en: New size (MiB):
eo: Nova grandeco (MiB):

note: add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
eo: Libera spaco poste (MiB):

note: add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Align to: <combo box with choices>
en: Align to:
eo: Ĝisrandigi al:

note: Fill partition alignment combo TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: Cylinder
eo: Cilindro

note: TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: None
eo: Neniu

en: Resize
eo: Aligrandigi

en: Resize/Move
eo: Aligrandigi/Movi

en: Minimum size: %1 MiB
eo: Minimuma grandeco: %1 MiB

en: Maximum size: %1 MiB
eo: Maksimuma grandeco: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
eo: Krei subdiskan tabelon sur %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
eo: AVERTO:  Ĉi tio FORGIS ĈIUJN DATUMOJN sur la TUTA DISKO %1

en: Select new partition table type:
eo: Elekti novan subdiskan tabelan tipon:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
eo: Agordi dosiersisteman etikedon sur %1

note: Only line: "Label: [EXISTINGLABEL ]" Label
en: Label:
eo: Etikedo:

en: Paste %1
eo: Alglui %1

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
eo: Informoj pri %1

en: Warning:
eo: Averto:

note: FILE SYSTEM DETAIL SECTION file system headline
en: File System
eo: Dosiersistemo

note: Left field & value pair area file system file systems to choose from
en: File system:
eo: Dosiersistemo:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
eo: Malfermi

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
eo: Fermita

note: LUKS status
en: Status:
eo: Stato:

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
eo: Neatingebla (ĉifrita)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
eo: Okupita (malpleje unu logika subdisko estas surmetita)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
eo: Aktiva

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
eo: Surmetita sur %1

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
eo: Neokupita (estas neniu surmetita logika subdisko)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
eo: Neaktiva

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
eo: Neaktiva (ne membro de iu ajn datumportila grupo)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
eo: Ne aktiva kaj elportita

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
eo: Ne surmetita

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
eo: Datumportila grupo:

note: Members
en: Members:
eo: Membroj:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
eo: Logikaj datumportiloj:

note: Used
en: Used:
eo: Uzata:

note: unused
en: Unused:
eo: Neuzata:

en: Unallocated:
eo: Neasignita:

note: size
en: Size:
eo: Grandeco:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION encryption headline
en: Encryption
eo: Ĉifrado

note: Encryption
en: Encryption:
eo: Ĉifrado:

note: LUKS path Left field & value pair area path
en: Path:
eo: Vojo:

note: PARTITION DETAIL SECTION partition headline append columns
en: Partition
eo: Subdisko

note: name Only line: "Name: [EXISTINGNAME  ]"
en: Name:
eo: Nomo:

note: flags
en: Flags:
eo: Flagoj:

note: Right field & value pair area first sector
en: First sector:
eo: Unua sektoro:

note: last sector
en: Last sector:
eo: Lasta sektoro:

note: total sectors
en: Total sectors:
eo: Totalaj sektoroj:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
eo: Agordi subdiskan nomon sur %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
eo: Krei novan subdiskon

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Create as: <combo box with choices>
en: Create as:
eo: Krei kiel:

note: Fill partition type combo.
en: Primary Partition
eo: Ĉefa subdisko

en: Logical Partition
eo: Logika subdisko

en: Extended Partition
eo: Etendita subdisko

note: Partition name
en: Partition name:
eo: Subdiska nomo:

en: New Partition #%1
eo: Nova subdisko #%1

en: Resize/Move %1
eo: Aligrandigi/movi %1

en: Resize %1
eo: Aligrandigi %1

en: Applying pending operations
eo: Aplikante endajn operaciojn

en: Completed Operations:
eo: Plenumitaj operacioj:

en: Details
eo: Detaloj

en: %1 of %2 operations completed
eo: %1 el %2 operacioj plenumitaj

note: add save button
en: _Save Details
eo: Kon_servi detalojn

en: Operation cancelled
eo: Operacio nuligita

en: All operations successfully completed
eo: Ĉiuj operacioj sukcese plenumis

en: %1 warning | %1 warnings
eo[0]: %1 averto
eo[1]: %1 avertoj

en: An error occurred while applying the operations
eo: Okazis eraro dum aplikado de operacioj

en: See the details for more information.
eo: Vidu la detalojn por pli da informoj.

en: IMPORTANT
eo: GRAVA

en: If you want support, you need to provide the saved details!
eo: Se vi volas subtenon, necesas ke vi provizu la konservitajn detalojn!

note: TO TRANSLATORS: looks like * See https://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
eo: Vidu %1 por pli da informoj.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
eo: Devige nuligi (%1)

en: Force Cancel
eo: Devigi nuligi

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
eo: Ĉu vi certe volas nuligi la aktualan operacion?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
eo: Nuligado de operacio povus kaŭzi TREEGAN dosiersisteman difekton.

en: Continue Operation
eo: Daŭrigi operacion

en: Cancel Operation
eo: Nuligi operacion

en: Save Details
eo: Konservi detalojn

en: GParted Details
eo: Detaloj pri GParted

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
eo: RULANTE

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
eo: SUKCESO

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
eo: ERARO

note: TO TRANSLATORS:  INFO * means that the status for this operation is * for your information , or messages from the * libparted library.
en: INFO
eo: INFORMO

note: TO TRANSLATORS:  WARNING * means that the status for this operation is * completed with warnings.  Either the operation * is not supported on the file system in the * partition, or the operation failed but it does * not matter that it failed.
en: WARNING
eo: AVERTO

en: File System Support
eo: Dosiersistema subteno

en: Create
eo: Krei

en: Grow
eo: Grandigi

en: Shrink
eo: Ŝrumpi

en: Move
eo: Movi

en: Copy
eo: Kopii

en: Check
eo: Kontroli

en: Label
eo: Etikedo

en: Required Software
eo: Bezonata programaro

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
eo: Nedisponebla

en: Legend
eo: Klarigeto

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
eo: Reskani por subtenataj agoj

en: Manage flags on %1
eo: Mastrumi flagojn sur %1

en: Search disk for file systems
eo: Serĉi diskon por dosiersistemoj

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
eo: Dosiersistemoj trovitaj sur %1

en: Data found
eo: Datumoj trovitaj

en: Data found with inconsistencies
eo: Datumoj trovitaj kun nekoheraĵoj

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
eo: AVERTO!: La dosiersistemoj markitaj per (!) estas nekoheraj.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
eo: Vi povus trafi erarojn se vi provas vidi tiujn dosiersistemojn.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
eo: La “Vidi” butonoj kreas nurlegaj vidojn de ĉiu dosiersistemo.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
eo: Ĉiuj surmetitaj vidoj estos demetitaj kiam vi fermas ĉi tiun dialogon.

en: File systems
eo: Dosiersistemoj

en: View
eo: Vidi

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
eo: Okazis eraro dum kreado de provizora dosierujo destinita por surmetingo.

en: Error
eo: Eraro

en: Failed creating temporary directory
eo: Malsukcesis krei provizoran dosierujon

en: An error occurred while creating the read-only view.
eo: Okazis eraro dum kreado de nurlega vido.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
eo: Aŭ la dosiersistemo ne surmeteblas (kiel swap), aŭ estas alia nekoheraĵoj aŭ eraroj en la dosiersistemo.

en: Failed creating read-only view
eo: Malsukcesis krei nurlegan vidon

en: Error:
eo: Eraro:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
eo: La dosiersistemo estas surmetita sur:

en: Unable to open the default file manager
eo: Ne eblas malfermi la implicitan dosierfoliumilon

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
eo: Ĉu vi vere volas malaktivigi la sekvajn surmetingojn?

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
eo: Sur_meti

en: _Unmount
eo: _Demeti

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
eo: Kreis dosierujon %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
eo: Forigis dosierujon %1

note: Adding a child after this OperationDetail has been set to prevent it is a programming bug.  However the best way to report it is by adding yet another child containing the bug report, and allowing the child to be added anyway.
en: GParted Bug
eo: GParted cimo

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
eo: Skanante %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
eo: Konfirmante %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
eo: Serĉante %1 subdiskojn

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
eo: Subdisko ne povas havi longon de %1 sektorojn

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
eo: Subdisko kun uzitaj sektoroj (%1) pli grandaj ol ĝia longo (%2) ne estas valida

note: TO TRANSLATORS:  unrecognized * means that the partition table for this disk * device is unknown or not recognized.
en: unrecognized
eo: nerekonata

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
eo: Ne eblas detekti dosiersistemon! Eblaj kialoj estas:

en: The file system is damaged
eo: La dosiersistemo estas difektita

en: The file system is unknown to GParted
eo: La dosiersistemon ne konas GParted

en: There is no file system available (unformatted)
eo: Neniu dosiersistemo disponeblas (nestrukturita)

en: Unable to find mount point
eo: Ne eblas trovi surmetingon

en: Unable to read the contents of this file system!
eo: Ne eblas legi la enhavojn de ĉi tiu dosiersistemo!

en: Because of this some operations may be unavailable.
eo: Pro tio, kelkaj operacioj povus esti nedisponeblaj.

en: The cause might be a missing software package.
eo: La kaŭzo povus esti mankanta programaro.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
eo: %1 da neasignita spacon ene de la subdisko.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
eo: Por grandigi la dosiersistemon por plenigi la subdiskon, elektu la subdiskon kaj elektu la menueron:

en: Partition --> Check.
eo: Subdisko --> Kontroli.

en: create empty partition
eo: krei malplenan subdiskon

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
eo: vojo: %1 (%2)

en: partition
eo: subdisko

en: start: %1
eo: komenco: %1

en: end: %1
eo: fino: %1

en: size: %1 (%2)
eo: grandeco: %1 (%2)

note: TO TRANSLATORS: looks like create new ext3 file system
en: create new %1 file system
eo: krei novan %1 dosiersistemon

en: delete partition
eo: forigi subdiskon

en: delete %1 file system
eo: forigi %1 dosiersistemon

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
eo: Vakigi dosiersisteman etikedon sur %1

en: Set file system label to "%1" on %2
eo: Agordi dosiersisteman etikedon de “%1” sur %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
eo: Vakigi subdiskan nomon sur %1

en: Set partition name to "%1" on %2
eo: Agordi subdiskan nomon de “%1” sur %2

en: move file system to the left
eo: movi dosiersistemon maldekstren

en: move file system to the right
eo: movi dosiersistemon dekstren

en: move file system
eo: movi dosiersistemon

en: using libparted
eo: uzante libparted

en: resize/move partition
eo: aligrandigi/movi subdiskon

en: move partition to the right
eo: movi subdiskon dekstren

en: move partition to the left
eo: movi subdiskon maldekstren

en: grow partition from %1 to %2
eo: grandigi subdiskon de %1 al %2

en: shrink partition from %1 to %2
eo: ŝrumpi subdiskon de %1 al %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
eo: movi subdiskon dekstren kaj grandigi ĝin de %1 al %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
eo: movi subdiskon dekstren kaj ŝrumpi ĝin de %1 al %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
eo: movi subdiskon maldekstren kaj grandigi ĝin de %1 al %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
eo: movi subdiskon maldekstren kaj ŝrumpi ĝin de %1 al %2

en: old start: %1
eo: malnova komenco: %1

en: old end: %1
eo: malnova fino: %1

en: old size: %1 (%2)
eo: malnova grandeco: %1 (%2)

en: new start: %1
eo: nova komenco: %1

en: new end: %1
eo: nova fino: %1

en: new size: %1 (%2)
eo: nova grandeco: %1 (%2)

en: requested start: %1
eo: petita komenco: %1

en: requested end: %1
eo: petita dino: %1

en: requested size: %1 (%2)
eo: petita grandeco: %1 (%2)

en: original start: %1
eo: origina komenco: %1

en: original end: %1
eo: origina fino: %1

en: original size: %1 (%2)
eo: origina grandeco: %1 (%2)

en: shrink encryption volume
eo: ŝrumpi ĉifran datumportilon

en: grow encryption volume to fill the partition
eo: grandigi ĉifran datumportilon por ke ĝi plenigas la subdiskon

en: growing is not available for this encryption volume
eo: grandigo ne disponeblas por ĉi tiu ĉifra datumportilo

en: shrink file system
eo: ŝrumpi dosiersistemon

en: grow file system to fill the partition
eo: grandigi dosiersistemon por ke ĝi plenigas la subdiskon

en: growing is not available for this file system
eo: grandigo ne disponeblas por ĉi tiu dosiersistemo

note: TO TRANSLATORS: looks like   recreate linux-swap file system
en: recreate %1 file system
eo: rekrei %1 dosiersistemon

en: copy file system from %1 to %2
eo: kopii dosiersistemon de %1 al %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
eo: kopii %1

en: finding optimal block size
eo: serĉante optimuman blok-grandecon

note: TO TRANSLATORS: looks like   copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
eo: kopii %1 uzante la blok-grandecon de %2

en: %1 seconds
eo: %1 sekundoj

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
eo: optimuma blok-grandeco estas %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
eo: %1 (%2 B) kopiitaj

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
eo: kontroli ĉu dosiersistemo %1 enhavas erarojn kaj (se eble) ripari ilin

en: checking is not available for this file system
eo: kontrolado ne disponeblas por ĉi tiu dosiersistemo

en: set partition type on %1
eo: agordi subdiskan tipon sur %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
eo: nova subdiska tipo: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
eo: nova subdiska flago: %1

en: calibrate %1
eo: laŭnormigi %1

en: device
eo: aparato

en: encryption path: %1
eo: ĉifra vojo: %1

en: calculate new size and position of %1
eo: kalkuli novan grandecon kaj pozicion de %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to open /dev/sdd1
en: Error trying to open %1
eo: Eraro dum malfermado de %1

en: libparted messages
eo: libparted-mesaĝoj

note: TO TRANSLATORS: looks like   Ignoring device /dev/sde with logical sector size of 2048 bytes.
en: Ignoring device %1 with logical sector size of %2 bytes.
eo: Malatentante aparaton %1 kun logika sektora grandeco de %2 bajtoj.

en: GParted requires libparted version 2.2 or higher to support devices with sector sizes larger than 512 bytes.
eo: GParted bezonas libparted-version 2.2 aŭ pli alta por subteni aparatojn kun sektor-grandecojn pli grandaj ol 512 bajtoj.

en: Libparted Information
eo: Libparted-informoj

en: Libparted Warning
eo: Libparted-averto

en: Libparted Error
eo: Libparted-eraro

en: Libparted Bug
eo: Libparted-cimo

en: Libparted Unsupported Feature
eo: Libparted nesubtenita funkcio

en: Libparted unknown exception
eo: Libparted nekonata eraro

en: Fix
eo: Ripari

en: Yes
eo: Jes

en: Ok
eo: Bone

en: Retry
eo: Reprovi

en: No
eo: Ne

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Ignore
eo: Malatenti

en: _Undo Last Operation
eo: _Malfari lastan operacion

en: _Clear All Operations
eo: _Vakigi ĉiujn operaciojn

en: _Apply All Operations
eo: _Apliki ĉiujn operaciojn

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
eo: Unu aŭ pli da fizikaj datumportiloj apartenante de la datumportila grupo mankas.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
eo: Okazis eraro dum legado de LVM2-agordoj!

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
eo: Kopii %1 al %2 (komenco ĉe %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
eo: Kopii %1 al %2

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
eo: Kontroli kaj ripari dosiersistemon (%1) sur %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
eo: Krei %1 #%2 (%3, %4) sur %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
eo: Forigi %1 (%2, %3) el %4

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug.  More * information about a step is being added after the step was * marked as complete.  This bug description as well as the * information being added will be visible in the details of the * applied operations.
en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
eo: Aldoni pli da informoj al la rezultoj de ĉi tiu paŝo post ol oni markis ĝin kiel plenumita

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
eo: Strukturi %1 kiel %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
eo: Agordi dosiersisteman etikedon “%1” sur %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
eo: Agordi subdiskan nomon “%1” sur %2

en: resize/move %1
eo: aligrandigi/movi %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
eo: nova kaj malnova subdisko havas la saman grandecon kaj pozicion.  Tial daŭrigante malgraŭe

en: Move %1 to the right
eo: Movi %1 dekstren

en: Move %1 to the left
eo: Movi %1 maldekstren

en: Grow %1 from %2 to %3
eo: Grandigi %1 de %2 al %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
eo: Ŝrumpi %1 de %2 al %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
eo: Movi %1 dekstren kaj grandigi ĝin de %2 al %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
eo: Movi %1 dekstren kaj ŝrumpi ĝin de %2 al %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
eo: Movi %1 maldekstren kaj grandigi ĝin de %2 al %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
eo: Movi %1 maldekstren kaj ŝrumpi ĝin de %2 al %3

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
eo: %1 el %2 kopiitaj (restas %3)

en: Name
eo: Nomo

en: Mount Point
eo: Surmetingo

en: Size
eo: Grandeco

en: Used
eo: Uzita

en: Unused
eo: Neuzata

en: Flags
eo: Flagoj

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device is * outside any partition, so is in other words * unallocated.
en: unallocated
eo: neasignita

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
eo: nekonata

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that when the new partition is created by * GParted the space within it will not be formatted * with a file system.
en: unformatted
eo: nestrukturita

note: TO TRANSLATORS:  other * name shown in the File System Support dialog to list * actions which can be performed on other file systems * not specifically listed as supported.
en: other
eo: alia

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
eo: vakigita

en: used
eo: uzita

en: unused
eo: neuzita

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
eo: Ĉifrita

en: _Refresh Devices
eo: Aktualigi aparatojn

en: _Devices
eo: _Aparatoj

en: _Edit
eo: R_edakti

en: Device _Information
eo: Aparat_informoj

en: Pending _Operations
eo: Endaj _operacioj

en: _View
eo: _Vidi

en: _File System Support
eo: _Dosiersistema subteno

en: _Create Partition Table
eo: _Krei subdiskan tabelon

en: _Attempt Data Rescue
eo: _Provi datuman savon

en: _Device
eo: _Aparato

en: _Partition
eo: _Subdisko

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: _Help
eo: _Helpo

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
eo: Nova

en: Create a new partition in the selected unallocated space
eo: Krei novan subdiskon en la elektitan neasignitan spacon

en: Delete the selected partition
eo: Forigi la elektitan subdiskon

en: Resize/Move the selected partition
eo: Aligrandigi/movi la elektitan subdiskon

en: Copy the selected partition to the clipboard
eo: Kopii la elektitan subdiskon al la tondujo

en: Paste the partition from the clipboard
eo: Alglui la subdiskon el la tondujo

en: Undo Last Operation
eo: Malfari lastan operacion

en: Apply All Operations
eo: Apliki ĉiujn operaciojn

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
eo: _Nova

en: _Resize/Move
eo: _Aligrandigi/movi

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with file systems..
en: _Format to
eo: _Strukturi al

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with mount points..
en: _Mount on
eo: S_urmeti sur

en: _Name Partition
eo: _Nomi subdiskon

en: M_anage Flags
eo: M_astrumi flagojn

en: C_heck
eo: _Kontroli

en: _Label File System
eo: _Etikedi dosiersistemon

en: New UU_ID
eo: Nova UU_ID

en: Device Information
eo: Aparatinformoj

note: model
en: Model:
eo: Modelo:

note: disktype
en: Partition table:
eo: Subdiska tabelo:

note: sectors/track
en: Sectors/track:
eo: Sektoroj/trako:

note: cylinders
en: Cylinders:
eo: Cilindroj:

note: sector size
en: Sector size:
eo: Sektor-grandeco:

en: Could not add this operation to the list
eo: Ne povis aldoni ĉi tiun operacion al la listo

en: %1 operation pending | %1 operations pending
eo[0]: %1 operacio endas
eo[1]: %1 operacioj endas

en: Quit GParted?
eo: Ĉu ĉesigi GParted?

en: Scanning all devices...
eo: Skanante ĉiujn aparatojn...

en: No devices detected
eo: Neniu aparato detektita

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
eo: Neniu subdiska tabelo trovita sur aparato %1

en: A partition table is required before partitions can be added.
eo: Subdiska tabelo necesas antaŭ ol oni povas aldoni subdiskojn.

en: To create a new partition table choose the menu item:
eo: Por krei novan subdiskan tabelon, elektu la menueron:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
eo: Aparato --> Krei subdiskan tabelon.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Unable to resize read-only file system /dev/sda1
en: Unable to resize read-only file system %1
eo: Ne eblas aligrandigi nurlegeblan dosiersistemon %1

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
eo: Oni ne povas aligrandigi la dosiersistemon kiam ĝi estas surmetita nurlege.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
eo: Aŭ demetu la dosiersistemon aŭ denove surmetu ĝin skrib-lege.

en: Unable to open GParted Manual help file
eo: Ne eblas malfermi la GParted manlibron

en: Documentation is not available
eo: Dokumentado ne disponeblas

en: Documentation is available at the project web site.
eo: Dokumentado disponeblas sur la retejo de la projekto.

en: GNOME Partition Editor
eo: GNOME Subdiskoredaktilo

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
eo[0]: Ne eblas krei pli ol %1 ĉefa subdisko
eo[1]: Ne eblas krei pli ol %1 ĉefa subdiskoj

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
eo: Movado de subdisko povas longdaŭri.

en: Copy of %1
eo: Kopio de %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   The data in /dev/sda3 will be lost if you apply this operation.
en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
eo: La datumoj ene de %1 estos perditaj se vi aplikas ĉi tiun operacion.

en: Unable to delete %1!
eo: Ne eblas forigi %1!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
eo: Bonvolu demeti iun ajn logikan subdiskon havante numeron pli granda ol %1

en: Are you sure you want to delete %1?
eo: Ĉu vi certe volas forigi %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
eo: Post forigo ĉi tiu subdisko ne plu disponeblas por kopiado.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
eo: Forigi %1 (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
eo: Ne povas strukturi ĉi tiun dosiersistemon al %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
eo: %1 dosiersistemo bezonas subdiskon de malpleje %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
eo: Subdisko kun la %1 dosiersistemo havas maksimuman grandecon de %2.

en: Opening encryption on %1
eo: Malfermante ĉifradon sur %1

en: Failed to open LUKS encryption
eo: Malsukcesis malfermi LUKS-ĉifradon

en: Closing encryption on %1
eo: Fermante ĉifradon sur %1

en: Could not close encryption
eo: Ne povis fermi ĉifradon

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like   1 operation is currently pending for partition /dev/sdb1
en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
eo[0]: %1 operacio endas por subdisko %2
eo[1]: %1 operacioj endas por subdisko %2

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
eo: Uzu la Redakti-menuon por malfari, vakigi aŭ apliki endajn operaciojn.

en: Deactivating swap on %1
eo: Malaktivigante permuton sur %1

en: Could not deactivate swap
eo: Ne povis malaktivigi permuton

en: Activating swap on %1
eo: Aktivigante permuton sur %1

en: Could not activate swap
eo: Ne povis aktivigi permuton

en: Deactivating Volume Group %1
eo: Malaktivigante datumportilan grupon %1

note: VGNAME from point point
en: Could not deactivate Volume Group
eo: Ne povis malaktivigi datumportilan grupon

en: Activating Volume Group %1
eo: Aktivigante datumportilan grupon %1

note: VGNAME from point point
en: Could not activate Volume Group
eo: Ne povis aktivigi datumportilan grupon

en: Unmounting %1
eo: Demetante %1

en: Could not unmount %1
eo: Ne povis demeti %1

en: mounting %1 on %2
eo: surmetante %1 sur %2

en: Could not mount %1 on %2
eo: Ne povis surmeti %1 sur %2

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
eo[0]: %1 subdisko ĉimomente aktivas sur aparato %2
eo[1]: %1 subdiskoj ĉimomente aktivas sur aparato %2

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
eo[0]: %1 operacio endas ĉimomente
eo[1]: %1 operacioj endas ĉimomente

en: Error while creating partition table
eo: Eraro dum kreado de subdiska tabelo

en: Command gpart was not found
eo: Komando gpart ne trovita

en: Do you want to continue?
eo: Cu vi volas daŭrigi?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
eo: Serĉi dosiersistemojn sur %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
eo: Serĉante dosiersistemojn sur %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
eo: Neniu dosiersistemo trovita sur %1

en: Apply operations to device
eo: Apliki operaciojn al aparato

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
eo: Ak_tivigi

en: Deac_tivate
eo: Malak_tivigi

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Open Encryption
eo: Malfermi ĉifradon

en: Close Encryption
eo: Fermi ĉifradon

en: Root privileges are required for running GParted
eo: Necesas root-rajtoj por ruli GParted

note: simulation..
en: run simulation
eo: lanĉi simuladon

en: Partition is too large, maximum size is %1
eo: Subdisko estas tro granda, maksimuma grandeco estas %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
eo: Subdisko estas tro malgranda, minimuma grandeco estas %1
