gparted master - en to fur translation catalogue (493 entries)

en: GParted Partition Editor
fur: Editôr di partizions GParted

en: Create, reorganize, and delete partitions
fur: Cree, torne a organizâ e elimine lis partizions

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
fur: GParted al è un editôr di partizions gratuit pe gjestion grafiche des partizions dai discs.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
fur: Cun GParted si pues ridimensionâ, copiâ, etichetâ e spostâ partizions cence pierdi dâts. Chestis azions ti permetin di fâ cressi o scurtâ la tô unitât C:, creâ spazi pai gnûfs sistemis operatîfs o cirî di recuperâ dâts di partizions pierdudis.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
fur: GParted al funzione cun tancj file-systems, includûts: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs e xfs.

en: Partition Editor
fur: Editôr di partizions

en: Partition;
fur: Partizion;

en: Run GParted as root
fur: Eseguìs GParted come root

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
fur: La autenticazion e je necessarie par eseguî come root l'editôr di partizions GParted

en: (New UUID - will be randomly generated)
fur: (Gnûf UUID - al vignarà gjenerât in maniere casuâl)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
fur: (Mieç gnûf UUID - al vignarà gjenerât in maniere casuâl)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
fur: %1 di %2 copiâts

en: Operation Canceled
fur: Operazion anulade

en: Error while writing block at sector %1
fur: Erôr tal scrivi il bloc al setôr %1

en: Error while reading block at sector %1
fur: Erôr tal lei il bloc al setôr %1

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   LUKS Passphrase /dev/sda1
en: LUKS Passphrase %1
fur: Passphrase LUKS %1

en: Unlock
fur: Sbloche

note: Add spinbutton_before
en: Free space preceding (MiB):
fur: Spazi libar che al sta prime (MiB):

note: Add spinbutton_size
en: New size (MiB):
fur: Gnove dimension (MiB):

note: Add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
fur: Spazi libar che al sta daûr (MiB):

note: Add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Align to: <combo box with choices>
en: Align to:
fur: Met in rie cun:

note: Fill partition alignment combo TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: Cylinder
fur: Cilindri

note: TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: None
fur: Nie

en: Resize
fur: Ridimensione

en: Resize/Move
fur: Ridimensione/Sposte

en: Minimum size: %1 MiB
fur: Dimension minime: %1 MiB

en: Maximum size: %1 MiB
fur: Dimension massime: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
fur: Cree tabele des partizions su %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
fur: ATENZION:  Chest al ELIMINARÀ DUCJ I DÂTS sul INTÎR DISC %1

en: Select new partition table type:
fur: Selezione un gnûf gjenar di tabele des partizions:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
fur: Stabilìs la etichete dal file-system su %1

note: Only line: "Label: [EXISTINGLABEL ]" Label
en: Label:
fur: Etichete:

en: Paste %1
fur: Tache %1

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
fur: Informazions su %1

en: Warning:
fur: Atenzion:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
fur: Vierte

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
fur: Sierade

note: LUKS status
en: Status:
fur: Stât:

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
fur: Inacessibile (Cifrade)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
fur: Impegnade (E je montade almancul une partizion logjiche)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
fur: Ative

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
fur: Montade su %1

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
fur: No impegnade (lis partizions logjichis no son montadis)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
fur: Inative

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
fur: Inative (no je membri di cualsisei grup di volums)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
fur: No ative e espuartade

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
fur: No montade

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
fur: Grup di volums:

note: Members
en: Members:
fur: Membris:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
fur: Volums logjics:

note: Used
en: Used:
fur: Doprade:

note: Unused
en: Unused:
fur: No doprade:

en: Unallocated:
fur: No assegnade:

note: Size
en: Size:
fur: Dimension:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION Encryption headline
en: Encryption
fur: Cifradure

note: Encryption
en: Encryption:
fur: Cifradure:

note: LUKS path Left field & value pair area Path
en: Path:
fur: Percors:

note: PARTITION DETAIL SECTION Partition headline append columns
en: Partition
fur: Partizion

note: Name Only line: "Name: [EXISTINGNAME  ]"
en: Name:
fur: Non:

note: Flags
en: Flags:
fur: Opzions:

note: Right field & value pair area First sector
en: First sector:
fur: Prin setôr:

note: Last sector
en: Last sector:
fur: Ultin setôr:

note: Total sectors
en: Total sectors:
fur: Setôrs totâi:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
fur: Stabilìs il non de partizion su %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
fur: Cree gnove partizion

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Create as: <combo box with choices>
en: Create as:
fur: Cree come:

note: Fill partition type combo.
en: Primary Partition
fur: Partizion primarie

en: Logical Partition
fur: Partizion logjiche

en: Extended Partition
fur: Partizion estindude

note: Partition name
en: Partition name:
fur: Non partizion:

en: New Partition #%1
fur: Gnove partizion #%1

note: Bug: Not initialised by constructor calling set_data()
en: Resize/Move %1
fur: Ridimensione/Sposte %1

en: Resize %1
fur: Ridimensione %1

en: Applying pending operations
fur: Apliche operazions in spiete

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
fur: In base al numar e al gjenar des operazions al cjaparà une vore di timp.

en: Completed Operations:
fur: Operazions completadis:

en: Details
fur: Detais

en: %1 of %2 operations completed
fur: %1 di %2 operazions completadis

note: add save button
en: _Save Details
fur: _Salve detais

en: Operation cancelled
fur: Operazion anulade

en: All operations successfully completed
fur: A son stadis completadis dutis lis operazions

en: %1 warning | %1 warnings
fur[0]: %1 avertiment
fur[1]: %1 averiments

en: An error occurred while applying the operations
fur: Si è presentât un erôr intant che si aplicave lis operazions

en: See the details for more information.
fur: Viôt i detais par vê plui informazions.

en: IMPORTANT
fur: IMPUARTANT

en: If you want support, you need to provide the saved details!
fur: Se si desidere supuart, si à di furnî i detais salvâts!

note: TO TRANSLATORS: looks like * See https://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
fur: Viôt %1 par vê plui informazions.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
fur: Sfuarce anulament (%1)

en: Force Cancel
fur: Sfuarce anulament

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
fur: Sigûrs di anulâ la operazion atuâl?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
fur: Anulâ une operazion al podarès causâ dams PESANTS al file-system.

en: Continue Operation
fur: Continue la operazion

en: Cancel Operation
fur: Anule la operazion

en: Save Details
fur: Salve detais

en: GParted Details
fur: Detais di GParted

note: Device overview information
en: Device:
fur: Dispositîf:

note: Serial number
en: Serial:
fur: Seriâl:

note: Sector size
en: Sector size:
fur: Dimension setôr:

note: Heads
en: Heads:
fur: Testinis:

note: Sectors / track
en: Sectors/track:
fur: Setôrs/linie:

note: Cylinders
en: Cylinders:
fur: Cilindris:

note: Partition table type Disktype
en: Partition table:
fur: Tabele partizions:

en: Type
fur: Gjenar

en: Start
fur: Inizi

en: End
fur: Fin

en: Flags
fur: Opzions

en: Partition Name
fur: Non de partizion

en: Label
fur: Etichete

en: Mount Point
fur: Pont di montaç

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
fur: IN ESECUZION

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
fur: SUCÈS

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
fur: ERÔR

note: TO TRANSLATORS:  INFO * means that the status for this operation is * for your information , or messages from the * libparted library.
en: INFO
fur: INFORMAZIONS

note: TO TRANSLATORS:  WARNING * means that the status for this operation is * completed with warnings.  Either the operation * is not supported on the file system in the * partition, or the operation failed but it does * not matter that it failed.
en: WARNING
fur: AVERTIMENT

en: File System Support
fur: Supuart file system

en: Create
fur: Cree

en: Grow
fur: Ingrandìs

en: Shrink
fur: Scurte

en: Move
fur: Sposte

en: Copy
fur: Copie

en: Check
fur: Verifiche

en: Required Software
fur: Software necessari

en: This chart shows the actions supported on file systems.
fur: Cheste tabele e mostre lis azions supuartadis dai file-system.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
fur: No son disponibilis dutis lis azions par ducj i file-system. in part par vie de nature dal file-system e des limitazions tal software necessari.

note: TO TRANSLATORS:  Available offline and online * means that this action is valid for this file system when * it is both unmounted and mounted.
en: Available offline and online
fur: Disponibile offline e online

note: TO TRANSLATORS:  Available online only * means that this action is valid for this file system only * when it is mounted.
en: Available online only
fur: Disponibile dome online

note: TO TRANSLATORS:  Available offline only * means that this action is valid for this file system only * when it is unmounted.
en: Available offline only
fur: Disponibile dome offline

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
fur: No disponibile

en: Legend
fur: Liende

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
fur: Torne analize pes azions supuartadis

en: Manage flags on %1
fur: Gjestìs opzions su %1

en: Search disk for file systems
fur: Analisi dal disc par cirî file-system

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
fur: File-system cjatâts su %1

en: Data found
fur: Cjatât dâts

en: Data found with inconsistencies
fur: Cjatât dâts cun incoerencis

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
fur: ATENZION!: I file-system segnâts cun (!) a son incoerents.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
fur: Si podarès cjatâ erôrs cirint di viodi chescj file-system.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
fur: I botons 'Visualize' a crein viodudis in dome-leture di ogni file-system.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
fur: Dutis lis viodudis montadis a vignaran dismontadis cuant che si sierarà chest dialic.

en: File systems
fur: File system

en: View
fur: Visualize

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
fur: Si è verificât un erôr intant che si creave une cartele temporanie che si veve di doprâ come pont di montaç.

en: Error
fur: Erôr

en: Failed creating temporary directory
fur: No soi rivât a creâ la cartele temporanie

en: An error occurred while creating the read-only view.
fur: Si è verificât un erôr intant che si creave une viodude di dome-leture.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
fur: O il file-system nol pues jessi montât (come il swap), o a son incoerencis o erôrs tal file-system.

en: Failed creating read-only view
fur: No si è rivâts a creâ la viodude di dome-leture

en: Error:
fur: Erôr:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
fur: Il file-system al è montât su:

en: Unable to open the default file manager
fur: Impussibil vierzi il gjestôr di file predefinît

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
fur: Atenzion: la aree dal file-system individuade e passe parsore di almancul une altre partizion esistente

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
fur: Al è conseât che no si dopri nissun file-system in soreposizion par evitâ di disturbâ i dâts esistents.

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
fur: Desideristu provâ a disativâ i pont di montaç chi sot?

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
fur: cree lis vôs di %1 che a mancjin

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
fur: elimine lis vôs di %1 che a son influençadis

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
fur: elimine %1 vôs

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
fur: inzorne %1 vôs

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
fur: _Monte

en: _Unmount
fur: _Dismonte

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
fur: Creade cartele %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
fur: Gjavade cartele %1

note: Adding a child after this OperationDetail has been set to prevent it is a programming bug.  However the best way to report it is by adding yet another child containing the bug report, and allowing the child to be added anyway.
en: GParted Bug
fur: Erôr GParted

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
fur: Analisi di %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
fur: Conferme di %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
fur: Daûr a cirî lis partizions di %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot start (-2048) * before the start of the device
en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
fur: Une partizion no pues scomençâ (%1) prime dal inizi dal dispositîf

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot end (2099199) * after the end of the device (2097151)
en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
fur: Une partizion no pues finî (%1) dopo la fin dal dispositîf (%2)

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
fur: Une partizion no pues vê une lungjece di %1 setôrs

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
fur: Une partizion cun plui setôrs doprâts (%1) rispiet ae sô lungjece (%2) no je valide

note: TO TRANSLATORS:   unrecognized * means that the partition table for this disk device is unknown * or not recognized.
en: unrecognized
fur: no cognossude

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
fur: Impussibil individuâ il file-system! Lis resons pussibilis a son:

en: The file system is damaged
fur: Il file system al è ruvinât

en: The file system is unknown to GParted
fur: Il file-system nol è cognossût a GParted

en: There is no file system available (unformatted)
fur: No son file-system disponibii (no formatât)

note: TO TRANSLATORS: looks like  The device entry /dev/sda5 is missing
en: The device entry %1 is missing
fur: La vôs %1 dal dispositîf e mancje

en: Unable to find mount point
fur: Impussibil cjatâ il pont di montaç

en: Unable to read the contents of this file system!
fur: Impussibil lei i contignûts di chest file-system!

en: Because of this some operations may be unavailable.
fur: Par vie di chest, cualchi operazion e podarès no jessi disponibile.

en: The cause might be a missing software package.
fur: La cause e podarès jessi che al mancje un pachet software.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The following list of software packages is required for NTFS file system support:  ntfsprogs.
en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
fur: La liste dai pachets software chi daurman e je necessarie pal supuart al file-system %1:  %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
fur: %1 di spazi no assegnât jenfri de partizion.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
fur: Par fâ cressi il file-system fin a jemplâ la partizion, selezione la partizion e sielç la vôs dal menù:

en: Partition --> Check.
fur: Partizion --> Verifiche.

en: create empty partition
fur: creazion partizion vueide

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
fur: percors: %1 (%2)

en: partition
fur: partizion

en: start: %1
fur: inizi: %1

en: end: %1
fur: fin: %1

en: size: %1 (%2)
fur: dimension: %1 (%2)

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
fur: la partizion e conte une cifradure LUKS vierte dome par une azion di creazion dal file-system

note: TO TRANSLATORS: looks like create new ext3 file system
en: create new %1 file system
fur: creazion di un gnûf file-system %1

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
fur: la partizion e conte une cifradure LUKS vierte dome par une azion di formatazion dal file-system

en: delete partition
fur: eliminazion partizion

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
fur: la partizion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di eliminazion dal file-system

en: delete %1 file system
fur: eliminazion file-system %1

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
fur: la partizion e conte une cifradure LUKS vierte dome par meti une etichete al file-system

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
fur: Scancele la etichete file-system su %1

en: Set file system label to "%1" on %2
fur: Met a "%1" la etichete file-system su %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
fur: Scancele il non partizion su %1

en: Set partition name to "%1" on %2
fur: Stabilìs a "%1" il non de partizion su %2

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
fur: la partizion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di modifiche dal UUID dal file-system

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
fur: Stabilìs metât dal UUID su %s a un gnûf valôr casuâl

en: Set UUID on %1 to a new, random value
fur: Stabilìs l'UUID su %1 a un gnûf valôr casuâl

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to change the size of a partition when performing a move only * step which is not permitted to change the partition size.
en: size of the partition is changing for a move only step
fur: la dimension de partizion e ven modificade dome par une azion di spostament

en: rollback last change to the partition
fur: anulament ultime modifiche ae partizion

en: move file system to the left
fur: spostament file-system a çampe

en: move file system to the right
fur: spostament file-system a drete

en: move file system
fur: spostament file-system

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
fur: il gnûf e il vecjo file-system a àn la stesse posizion.  Duncje si salte cheste operazion

en: using libparted
fur: daûr a doprâ libparted

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to move the start of the partition when performing a resize * only step which is not permitted to change the start of the * partition.
en: start of the partition is changing for a resize only step
fur: l'inizi de partizion al ven modificât dome par une azion di ridimensionament

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
fur: la partizion no conten une cifradure LUKS dome par une azion di ridimensionament

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
fur: impussibil scurtâ un volum cifrât LUKS sierât

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
fur: la partizion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di ridimensionament dal file-system

en: resize/move partition
fur: ridimensionament/spostament partizion

en: move partition to the right
fur: spostament partizion a drete

en: move partition to the left
fur: spostament partizion a çampe

en: grow partition from %1 to %2
fur: incressiment partizion di %1 a %2

en: shrink partition from %1 to %2
fur: riduzion partizion di %1 a %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
fur: spostament partizion a drete e cressite di %1 a %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
fur: spostament partizion a drete e riduzion de stesse di %1 a %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
fur: spostament partizion a çampe e incressiment de stesse di %1 a %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
fur: spostament partizion a çampe e riduzion de stesse di %1 a %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
fur: la gnove partizion e chê vecje a àn la stesse dimension e posizion.  Duncje si salte cheste operazion

en: old start: %1
fur: inizi vieli: %1

en: old end: %1
fur: fin viele: %1

en: old size: %1 (%2)
fur: dimension viele: %1 (%2)

en: new start: %1
fur: inizi gnûf: %1

en: new end: %1
fur: fin gnove: %1

en: new size: %1 (%2)
fur: dimension gnove: %1 (%2)

en: requested start: %1
fur: inizi domandât: %1

en: requested end: %1
fur: fin domandade: %1

en: requested size: %1 (%2)
fur: dimension domandade: %1 (%2)

en: attempt to rollback failed change to the partition
fur: tentatîf di anulament de modifiche falide ae partizion

en: original start: %1
fur: inizi origjinâl: %1

en: original end: %1
fur: fin origjinâl: %1

en: original size: %1 (%2)
fur: dimension origjinâl: %1 (%2)

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
fur: la partizion no conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di scurtament

en: shrink encryption volume
fur: riduzion volum di cifradure

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
fur: la partizion no conten une cifradure LUKS dome par une azion di massimizazion de cifradure

en: grow encryption volume to fill the partition
fur: incressiment volum di cifradure par jemplâ la partizion

en: growing is not available for this encryption volume
fur: l'incressiment nol è disponibil par chest volum di cifradure

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
fur: la partizion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di riduzion dal file-system

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to grow the partition size or keep it the same when performing * a shrink partition only step.
en: the new partition size is larger or the same for a shrink only step
fur: la gnove dimension de partizion e je plui largje o la stesse dome par une azion di riduzion

en: shrink file system
fur: riduzion file-system

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
fur: la partizion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di massimizazion dal file-system

en: grow file system to fill the partition
fur: incressiment dal file-system par jemplâ la partizion

en: growing is not available for this file system
fur: l'incressiment nol è disponibil par chest file-system

en: growing the file system is currently disallowed
fur: l'incressiment dal file-system pal moment nol è permetût

note: TO TRANSLATORS: looks like   not a linux-swap file system for a recreate linux-swap only step
en: not a %1 file system for a recreate %1 only step
fur: nol è un file-system %1 par fâ dome une azion par ricreâ %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   recreate linux-swap file system
en: recreate %1 file system
fur: ricreazion file-system %1

en: the destination is smaller than the source partition
fur: la destinazion e je plui piçule de partizion sorzint

en: source partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
fur: la partizion sorzint e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di copie dal file-system

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
fur: la partizion di destinazion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di copie dal file-system

en: copy file system from %1 to %2
fur: copie dal file-system di %1 a %2

en: using internal algorithm
fur: daûr a doprâ l'algoritmi interni

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
fur: copie %1

en: finding optimal block size
fur: daûr a cjatâ la dimension dal bloc otimâl

note: TO TRANSLATORS: looks like   copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
fur: copie di %1 doprant une dimension dal bloc di %2

en: %1 seconds
fur: %1 seconts

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
fur: la dimension di bloc otimâl e je %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
fur: %1 (%2 B) copiâts

en: rollback failed file system move
fur: anulament spostament dal file-system falît

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
fur: la partizion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di control dal file-system

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
fur: control dal file-system su %1 par erôrs e (se pussibil) justâju

en: checking is not available for this file system
fur: la verifiche no je disponibile par chest file-system

en: set partition type on %1
fur: impostazion gjenar di partizion su %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
fur: gnûf gjenar di partizion: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
fur: gnove opzion di partizion: %1

en: calibrate %1
fur: calibrazion %1

en: device
fur: dispositîf

en: encryption path: %1
fur: percors di cifradure: %1

en: calculate new size and position of %1
fur: calcul de gnove dimension e posizion di %1

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
fur: la partizion e conten une cifradure LUKS vierte dome par une azion di eliminazion des firmis dal file-system

en: clear old file system signatures in %1
fur: scanceladure des firmis dal file-system vieli in %1

en: flush operating system cache of %1
fur: disvuedament de cache dal sisteme operatîf di %1

note: TO TRANSLATORS: update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
fur: inzornament dal setôr di inviament dal file-system %1 su %2

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to write to boot sector in /dev/sdd1
en: Error trying to write to boot sector in %1
fur: Erôr tal cirî di scrivi il setôr di inviament in %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to seek to position 0x1C in /dev/sdd1
en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
fur: Erôr tal cirî di plaçâsi ae posizion 0x1c in %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to open /dev/sdd1
en: Error trying to open %1
fur: Erôr tal cirî di vierzi %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Failed to set the number of hidden sectors to 05ab4f00 in the ntfs boot record.
en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
fur: No si è rivâts a stabilî il numar di setôrs platâts a %1 intal regjistri di inviament (boot record) di NTFS.

en: You might try the following command to correct the problem:
fur: Prove chest comant par justâ il probleme:

en: libparted messages
fur: messaçs di libparted

en: Libparted Information
fur: Informazions di libparted

en: Libparted Warning
fur: Avertiment di libparted

en: Libparted Error
fur: Erôr di libparted

en: Libparted Fatal
fur: Fatâl di libparted

en: Libparted Bug
fur: Bug di libparted

en: Libparted Unsupported Feature
fur: Funzionalitât no supuartade di libparted

en: Libparted unknown exception
fur: Ecezion no cognossude di libparted

en: Fix
fur: Risolf

en: Yes
fur: Sì

en: Ok
fur: Va ben

en: Retry
fur: Torne prove

en: Cancel
fur: Anule

en: _Undo Last Operation
fur: A_nule ultime operazion

en: _Clear All Operations
fur: _Scancele dutis lis operazions

en: _Apply All Operations
fur: _Apliche dutis lis operazions

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
fur: Al mancje un o plui Volums Fisics che a fasin part dal Grup di volums.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
fur: Si è verificât un erôr tal lei la configurazion LVM2 !

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
fur: A podaressin mancjâ o jessi sbaliâts cualchidun o ducj i detais.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
fur: NO tu varessis di modificâ nissune des partizions dai volums fisics (PV) LVM2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set half the UUID to a new random value on ntfs file system on /dev/sda1
en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
fur: Stabilìs mieç UUID a un gnûf valôr casuâl sul file-system %1 su %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set a new random UUID on ext4 file system on /dev/sda1
en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
fur: Stabilìs un gnûf UUID casuâl sul file-system %1 su %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
fur: Copie di %1 su %2 (inizi a %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
fur: Copie di %1 su %2

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
fur: Controle e comede il file-system (%1) su %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
fur: Creazion %1 n.%2 (%3, %4) su %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
fur: Eliminazion %1 (%2, %3) di %4

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug.  More * information about a step is being added after the step was * marked as complete.  This bug description as well as the * information being added will be visible in the details of the * applied operations.
en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
fur: A vegnin zontadis informazions adizionâls ai risultâts di cheste operazion une volte segnade come finide

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
fur: Formatazion di %1 come %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
fur: Stabilìs a "%1" la etichete dal file-system su %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
fur: Stabilìs a "%1" il non de partizion su %2

en: resize/move %1
fur: ridimensionament/spostament di %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
fur: la gnove partizion e chê vecje a àn la stesse dimension e posizion.  Duncje si continue distès

en: Move %1 to the right
fur: Spostament di %1 a drete

en: Move %1 to the left
fur: Spostament di %1 a çampe

en: Grow %1 from %2 to %3
fur: Incressiment di %1 di %2 a %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
fur: Riduzion di %1 di %2 a %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
fur: Spostament di %1 a drete e cressite dal stes di %2 a %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
fur: Spostament di %1 a drete e riduzion dal stes di %2 a %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
fur: Spostament di %1 a çampe e incressiment dal stes di %2 a %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
fur: Spostament di %1 a çampe e riduzion dal stes di %2 a %3

note: TO TRANSLATORS: Primary * A "Primary" type of partition on a partitioned drive.
en: Primary
fur: Primari

note: TO TRANSLATORS: Logical * A "Logical" type of partition on a partitioned drive.
en: Logical
fur: Logjiche

note: TO TRANSLATORS: Extended * An "Extended" type of partition on a partitioned drive.
en: Extended
fur: Estindude

note: TO TRANSLATORS: Unallocated * Unused space outside of any partition on a partitioned drive.
en: Unallocated
fur: No assegnât

note: TO TRANSLATORS: Unpartitioned * A drive which has no partition table.
en: Unpartitioned
fur: No partizionât

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
fur: %1 di %2 copiâts (a restin %3)

en: Name
fur: Non

en: Size
fur: Dimension

en: Used
fur: Doprât

en: Unused
fur: Libar

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device is * outside any partition, so is in other words * unallocated.
en: unallocated
fur: no assegnât

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
fur: no cognossût

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that when the new partition is created by * GParted the space within it will not be formatted * with a file system.
en: unformatted
fur: no formatât

note: TO TRANSLATORS:  other * name shown in the File System Support dialog to list * actions which can be performed on other file systems * not specifically listed as supported.
en: other
fur: altri

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
fur: net

en: used
fur: doprât

en: unused
fur: no doprât

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
fur: Cifrât

en: _Refresh Devices
fur: _Inzorne dispositîfs

en: _Devices
fur: _Dispositîfs

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: Device _Information
fur: _Informazions dispositîf

en: Pending _Operations
fur: _Operazions in spiete

en: _View
fur: _Visualize

en: _File System Support
fur: _Supuart file-system

en: _Create Partition Table
fur: _Cree tabele partizions

en: _Attempt Data Rescue
fur: _Tente recupar dâts

en: _Device
fur: _Dispositîf

en: _Partition
fur: _Partizion

en: _Contents
fur: _Indiç

en: _Help
fur: _Jutori

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
fur: Gnove

en: Create a new partition in the selected unallocated space
fur: Cree une gnove partizion intal spazi selezionât che nol è assegnât

en: Delete the selected partition
fur: Elimine la partizion selezionade

en: Resize/Move the selected partition
fur: Ridimensione/Sposte la partizion selezionade

en: Copy the selected partition to the clipboard
fur: Copie la partizion selezionade tes notis

en: Paste the partition from the clipboard
fur: Tache la partizion des notis

en: Undo Last Operation
fur: Anule ultime operazion

en: Apply All Operations
fur: Apliche dutis lis operazions

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
fur: _Gnove

en: _Resize/Move
fur: _Ridimensione/Sposte

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with file systems..
en: _Format to
fur: _Formate come

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with mount points..
en: _Mount on
fur: _Monte su

en: _Name Partition
fur: _Non Partizion

en: M_anage Flags
fur: G_jestion opzions

en: C_heck
fur: V_erifiche

en: _Label File System
fur: _Etichete file-system

en: New UU_ID
fur: Gnûf UU_ID

en: Device Information
fur: Informazions dispositîf

en: Could not add this operation to the list
fur: Impussibil zontâ cheste operazion ae liste

en: %1 operation pending | %1 operations pending
fur[0]: %1 operazion in spiete
fur[1]: %1 operazions in spiete

en: Quit GParted?
fur: Jessî di GParted?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
fur[0]: %1 operazion par cumò in spiete.
fur[1]: %1 operazions par cumò in spiete.

en: Scanning all devices...
fur: Analisi di ducj i dispositîfs...

en: No devices detected
fur: Nissun dispositîf cjatât

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
fur: Nissune tabele des partizions cjatade sul dispositîf %1

en: A partition table is required before partitions can be added.
fur: E je necessarie une tabele des partizions prime di podê zontâ lis partizions.

en: To create a new partition table choose the menu item:
fur: Par creâ une gnove tabele des partizions sielç la vôs dal menu:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
fur: Dispositîf --> Cree tabele partizions.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Unable to resize read-only file system /dev/sda1
en: Unable to resize read-only file system %1
fur: Impussibil ridimensionâ il file-system in dome-leture %1

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
fur: Il file-system nol pues jessi ridimensionât intant che al è montât in dome-leture.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
fur: O tu dismontis il file-system o tu lu rimontis in leture-scriture.

en: Unable to open GParted Manual help file
fur: Impussibil vierzi il file di jutori Manuâl di GParted

en: Command yelp not found.
fur: Il comant yelp nol è stât cjatât.

en: Install yelp and try again.
fur: Instale yelp e torne prove.

en: Failed to open GParted Manual help file
fur: Nol è stât pussibil vierzi il file di jutori dal Manuâl di GParted

en: Documentation is not available
fur: Documentazion no disponibile

en: This build of gparted is configured without documentation.
fur: Cheste version di gparted e je configurade cence la documentazion.

en: Documentation is available at the project web site.
fur: La documentazion e je disponibile sul sît web dal progjet.

en: GParted Manual
fur: Manuâl di GParted

en: GNOME Partition Editor
fur: Editôr di Partizions GNOME

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
fur[0]: Nol è pussibil creâ plui di %1 partizion primarie
fur[1]: Nol è pussibil creâ plui di %1 partizions primaris

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
fur: Se si desidere vê plui partizions si scugne prime creâ une partizion estindude. Chel gjenar di partizion e pues contignî altris partizions. Viodût che une partizion estindude e je ancje une partizion primarie si varà di gjavâ prime une partizion primarie.

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
fur: Spostant une partizion al è pussibil che il sisteme operatîf nol rivedi a inviâsi

note: TO TRANSLATORS: looks like   You queued an operation to move the start sector of partition /dev/sda3.
en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
fur: Si à metût in code une operazion che e sposte il setôr di inizi de partizion %1.

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
fur:   Al è facil che al capiti il faliment dal inviament, se si sposte la partizion GNU/Linux che e conten /boot, o se si sposte la partizion di sisteme di Windows C:.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
fur: Si pues imparâ ce mût justâ la configurazion di inviament (boot) intes FAQ (Domandis fatis dispès) di GParted.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
fur: Spostâ une partizion al podarès cjapâ une vore di timp prime che al finissi.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Enter LUKS passphrase to resize /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to resize %1
fur: Inserìs la passphrase LUKS par ridimensionâ %1

en: LUKS encryption passphrase check failed
fur: Nol è stât pussibil controlâ la passphrase di cifradure LUKS

en: Copy of %1
fur: Copie di %1

en: You have pasted into an existing partition
fur: Si à tacât il contignût dentri une partizion esistente

note: TO TRANSLATORS: looks like   The data in /dev/sda3 will be lost if you apply this operation.
en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
fur: I dâts in %1 a vignaran pierdûts se si apliche cheste operazion.

en: Unable to delete %1!
fur: Impussibil eliminâ %1!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
fur: Par plasê dismonte cualsisei partizion logjiche che e vedi un numar plui alt di %1

en: Are you sure you want to delete %1?
fur: Sigûrs di eliminâ %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
fur: Daspò la eliminazion, cheste partizion no je plui disponibile pe copie.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
fur: Elimine %1 (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
fur: Impussibil formatâ chest file-system a %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
fur: Un file-system %1 al à bisugne di une partizion di almancul %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
fur: Une partizion cuntun file-system %1 al à une dimension massime di %2.

en: Opening encryption on %1
fur: Daûr a vierzi la cifradûre su %1

en: Failed to open LUKS encryption
fur: No si è rivâts a vierzi la cifradure LUKS

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
fur: La azion di sieradure de cifradure no pues jessi fate cuant che a son in spiete operazions pe partizion.

en: Closing encryption on %1
fur: Daûr a sierâ la cifradure su %1

en: Could not close encryption
fur: Impussibil sierâ la cifradure

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
fur: La azion di vierzidure de cifradure no pues jessi fate cuant che a son in spiete operazions pe partizion.

note: TO TRANSLATORS: looks like * Enter LUKS passphrase to open /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to open %1
fur: Inserìs la passphrase LUKS par vierzi %1

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
fur: La partizion no pues jessi dismontade dai ponts di montaç chi sot:

en: This is because other partitions are also mounted on these mount points.  You are advised to unmount them manually.
fur: Chest parcè che ancje altris partizions a son montadis su chescj ponts di montaç.  Si consee di dismontalis a man.

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like   1 operation is currently pending for partition /dev/sdb1
en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
fur[0]: %1 operazion par cumò in spiete pe partizion %2
fur[1]: %1 operazions par cumò in spiete pe partizion %2

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
fur: Dopre il menù Modifiche par anulâ, scancelâ o aplicâ lis operazions in spiete.

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
fur: La azion di disativazion de swap no pues jessi fate cuant che a son operazions in spiete pe partizion.

en: Deactivating swap on %1
fur: Disativazion swap su %1

en: Could not deactivate swap
fur: Impussibil disativâ il swap

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
fur: La azion di ativazion de swap no pues jessi fate cuant che a son operazions in spiete pe partizion.

en: Activating swap on %1
fur: Ativazion swap su %1

en: Could not activate swap
fur: Impussibil ativâ il swap

en: The deactivate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
fur: La azion di disativazion dal Grup di Volums no pues jessi fate cuant che a son operazions in spiete pe partizion.

en: Deactivating Volume Group %1
fur: Daûr a disativâ il Grup di Volums %1

note: VGNAME from point point
en: Could not deactivate Volume Group
fur: Impussibil disativâ il Grup di Volums

en: The activate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
fur: La azion di ativazion dal Grup di Volums no pues jessi fate cuant che a son operazions in spiete pe partizion.

en: Activating Volume Group %1
fur: Daûr a ativâ il Grup di Volums %1

note: VGNAME from point point
en: Could not activate Volume Group
fur: Impussibil ativâ il Grup di Volums

en: The unmount action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
fur: La azion di dismontâ no pues jessi fate cuant che a son operazions in spiete pe partizion.

en: Unmounting %1
fur: Daûr a dismontâ %1

en: Could not unmount %1
fur: Impussibil dismontâ %1

note: Bug: Partition callback without a selected partition Bug: Not pointing at a valid display partition object
en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
fur: La azion di montaç no pues jessi fate cuant che e je une operazion in spiete pe partizion.

en: mounting %1 on %2
fur: montaç di %1 su %2

en: Could not mount %1 on %2
fur: Impussibil montâ %1 su %2

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
fur[0]: %1 partizion e je par cumò ative sul dispositîf %2
fur[1]: %1 partizions a son par cumò ativis sul dispositîf %2

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
fur: Nol è pussibil creâ une tabele des partizions cuant che a son partizions ativis.

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
fur: Lis partizions ativis a son chês che a son in vore, come par esempli i file-system montâts o il spazi swap abilitât.

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
fur: Dopre lis opzions dal menù Partizion, come dismonte o disative swap, par disativâ dutis lis partizions su chest dispositîf prime di creâ une gnove tabele des partizions.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
fur[0]: %1 operazion e je atualmentri in spiete
fur[1]: %1 operazions a son atualmentri in spiete

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
fur: Nol è pussibil creâ une gnove tabele des partizions cuant che a son operazions in spiete.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
fur: Dopre il menù Modifiche par scancelâ o aplicâ dutis lis operazions prime di creâ une gnove tabele des partizions.

en: Error while creating partition table
fur: Erôr tal creâ la tabele des partizions

en: Command gpart was not found
fur: Il comant gpart nol è stât cjatât

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
fur: Cheste funzionalitât e dopre gpart. Par plasê instale gpart e torne prove.

note: Dialog information
en: A full disk scan is needed to find file systems.
fur: Une analisi complete dal disc e je necessarie par cjatât i file-system.

en: The scan might take a very long time.
fur: La analisi e pues cjapâ une vore di timp.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
fur: Dopo de analisi si pues montâ cualsisei file-system cjatât e copiâ i dâts su altris supuarts.

en: Do you want to continue?
fur: Desideristu continuâ?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
fur: Cîr i file-system su %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
fur: Daûr a cirî i file-system su %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
fur: Nissun file-system cjatât su %1

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
fur: La analisi dal disc di gpart no à cjatât nissun file-system ricognossibil su chest disc.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
fur: Sigûrs di aplicâ lis operazions in spiete?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
fur: La modifiche des partizions e à il potenziâl par causâ PIERDITIS di DÂTS.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
fur: Si consee di fâ un backup dai dâts prime di continuâ.

en: Apply operations to device
fur: Apliche operazions al dispositîf

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
fur: Si sta eliminant il Volum Fisic (PV) LVM2 no-vueit %1

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
fur: Si sta formatant il Volum Fisic (PV) LVM2 no-vueit %1

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
fur: Si sta tacant dâts sore il Volum Fisic (PV) LVM2 no-vueit %1

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
fur: La eliminazion o la sorescriture dal Volum Fisic e no si pues recuperâ e e distruzarà o ruvinarà il Grup di Volums.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
fur: Par evitâ di distruzi o ruvinâ il Grup di Volums, si consee di anulâ e doprâ i comants LVM esternis par liberâ il Volum Fisic prime di cirî di fâ cheste operazion.

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
fur: Continuâ par dabon cun la eliminazion sfuarçade dal volum fisic?

en: Failed to find devid for path %1
fur: No si è rivâts a cjatâ il devid pal percors %1

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
fur: Cambiâ il UUID al podarès invalidâ la clâf WPA (Ativazion prodot Windows)

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
fur: Sui file-system FAT e NTFS, il Numar Seriâl dal Volum al ven doprât come UUID. Cambiâ il Numar Seriâl dal Volum su la partizion dal sisteme Windows, di solit C:, al podarès invalidâ la clâf WPA. Une clâf WPA no valide no permetarà l'acès fintant che no si tornarà a ativâ Windows.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
fur: Cambiâ il UUID sui supuarts di archiviazion esternis e lis partizions che no son di sisteme, di solit al è sigûr, ma no si puedin dâ garanziis in merit.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Swapon
fur: Ative _swap

en: _Swapoff
fur: Disative _swap

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition move action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
fur: La azion di spostament de partizion e je stade saltade par vie che il file-system %1 nol conten dâts

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition copy action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
fur: La azion di copie de partizion e je stade saltade par vie che il file-system %1 nol conten dâts

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
fur: A_tive

en: Deac_tivate
fur: Disa_tive

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
fur: Il Volum Fisic LVM2 nol pues jessi pal moment ridimensionât par vie che al è un membri di un Grup di Volums espuartât.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Open Encryption
fur: Vierç cifradure

en: Close Encryption
fur: Siere cifradure

en: Maximize closed LUKS encryption skipped because it will automatically fill the partition when opened
fur: La massimizazion de cifradure LUKS sierade e je stade saltade par vie che la partizion e vignarà jemplade in automatic cuant che e vignarà vierte

en: Root privileges are required for running GParted
fur: I privileçs di root a son necessaris par eseguî GParted

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
fur: Viodût che GParted al è un strument bon di distruzi lis tabelis di partizion e une gran cuantitât di dâts, dome root al pues eseguîlu.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
fur: In un tentatîf di evitâ la invalidazion de clâf WPA, sui file-system NTFS dome mieç UUID al è stât metût come gnûf valôr casuâl.

note: simulation..
en: run simulation
fur: inviament simulazion

note: Real resize
en: real resize
fur: ridimensionament reâl

en: Partition is too large, maximum size is %1
fur: La partizion e je masse largje, la dimension massime e je %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
fur: La partizion e je masse piçule, la dimension minime e je %1

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
fur: mkudffs precedent ae version 1.1 nol supuarte i caratars non-ASCII te etichete.
