gparted master - en to gd translation catalogue (433 entries)

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
gd: 'S e deasaiche pàirteachaidh an-asgaidh a tha sa GParted gus pàirteachaidhean nan diosga agad a stiùireadh gu grafaigeach.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
gd: 'S urrainn gus meud no leubail ùr a thoirt air pàirteachaidhean, lethbhreacan a dhèanamh dhiubh agus an gluasad gun dàta a chall le GParted. 'S urrainn dhut an draibh C: agad a mheudachadh no a lùghdachadh, rum a chruthachadh airson siostaman-obrachaidh ùra no feuchainn ri dàta aiseag o phàirteachaidhean caillte leis na gnìomhan seo.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, ufs, and xfs.
gd: Cuiridh GParted taic ri iomadh siostam-fhaidhlichean, a' gabhail a-steach: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, ufs agus xfs.

en: Partition Editor
gd: Deasaiche pàirteachaidh

en: GParted Partition Editor
gd: Deasaiche pàirteachaidh GParted

en: Create, reorganize, and delete partitions
gd: Cruthaich no sguab pàirteachaidhean às no cuir rian ùr orra

en: Partition;
gd: Partition;Pàirteachadh;Pàirtich;

en: (New UUID - will be randomly generated)
gd: (UUID ùr - thèid a ghintinn air thuaiream)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
gd: (Leth UUID ùr - thèid a ghintinn air thuaiream)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
gd: Lethbhreac air a dhèanamh de %1 à %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
gd: dèan lethbhreac de %1 le meud bloca de %2

en: Operation Canceled
gd: Chaidh sgur dhen obrachadh

en: Error while writing block at sector %1
gd: Mearachd a' sgrìobhadh bloca aig earrann %1

en: Error while reading block at sector %1
gd: Mearachd a' leughadh bloca aig earrann %1

en: Free space preceding (MiB):
gd: Rum saor roimhe (MiB):

note: add spinbutton_size
en: New size (MiB):
gd: Meud ùr (MiB):

note: add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
gd: Rum saor às a dhèidh (MiB):

note: add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.   Align to: <optionmenu with choices>
en: Align to:
gd: Taobhaich gu:

note: fill partition alignment menu TO TRANSLATORS: Menu option for drop down menu "Align to:"
en: Cylinder
gd: Siolandair

note: TO TRANSLATORS: Menu option for drop down menu "Align to:"
en: None
gd: Chan eil gin

en: Resize
gd: Atharraich am meud

en: Resize/Move
gd: Atharraich am meud/Gluais

en: Minimum size: %1 MiB
gd: Meud as lugha: %1 MiB

en: Maximum size: %1 MiB
gd: Meud as motha: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
gd: Cruthaich clàr phàirteachaidhean air %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
gd: RABHADH:  SGUABAIDH SIN ÀS NA H-UILE DÀTA air an DIOSGA %1 GU LÈIR

en: Select new partition table type:
gd: Tagh seòrsa ùr a' phàirteachaidh:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
gd: Suidhich leubail an t-siostaim-fhaidhlichean air %1

note: Label
en: Label:
gd: Leubail:

en: Paste %1
gd: Cuir ann %1

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
gd: Fiosrachadh mu %1

en: Warning:
gd: Rabhadh:

note: FILE SYSTEM DETAIL SECTION file system headline
en: File System
gd: Siostam-fhaidhlichean

note: Left field & value pair area file system file systems to choose from
en: File system:
gd: Siostam-fhaidhlichean:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
gd: Fosgailte

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
gd: Dùinte

note: LUKS status
en: Status:
gd: Staid:

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
gd: Neo-ruigsinneach (Crioptaichte)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
gd: Trang (Chaidh pàirteachadh loidsigeach no dhà a mhunntachadh)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
gd: Gnìomhach

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
gd: Air a mhunntachadh air %1

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
gd: Chan eil e trang (Chan eil pàirteachadh loidsigeach air a mhunntachadh ann)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
gd: Chan eil e gnìomhach

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
gd: Chan eil e gnìomhach (Chan eil e na bhall ann am buidheann iom-dhraibhean)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
gd: Chaidh às-phortadh is chan eil e gnìomhach

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
gd: Cha deach a mhunntachadh

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
gd: Buidheann iom-dhraibhean:

note: Members
en: Members:
gd: Buill:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
gd: Draibhean loidsigeach:

note: Used
en: Used:
gd: Air a chleachdadh:

note: unused
en: Unused:
gd: Gun a chleachdadh:

en: Unallocated:
gd: Gun sònrachadh:

note: size
en: Size:
gd: Meud:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION encryption headline
en: Encryption
gd: Crioptachadh

note: Encryption
en: Encryption:
gd: Crioptachadh:

note: LUKS path Left field & value pair area path
en: Path:
gd: Slighe:

note: PARTITION DETAIL SECTION partition headline append columns
en: Partition
gd: Pàirteachadh

note: name
en: Name:
gd: Ainm:

note: flags
en: Flags:
gd: Brataich:

note: Right field & value pair area first sector
en: First sector:
gd: A' chiad earrann:

note: last sector
en: Last sector:
gd: An earrann mu dheireadh:

note: total sectors
en: Total sectors:
gd: Earrannan gu lèir:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
gd: Suidhich ainm a' phàirteachaidh air %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
gd: Cruthaich pàirteachadh ùr

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.   Create as: <optionmenu with choices>
en: Create as:
gd: Cruthaich mar:

note: fill partitiontype menu
en: Primary Partition
gd: Prìomh phàirteachadh

en: Logical Partition
gd: Pàirteachadh loidsigeach

en: Extended Partition
gd: Pàirteachadh leudaichte

note: Partition name
en: Partition name:
gd: Ainm a' phàirteachaidh:

en: New Partition #%1
gd: Pàirteachadh ùr àireamh %1

en: Resize/Move %1
gd: Atharraich am meud/Gluais %1

en: Resize %1
gd: Atharraich am meud aig %1

en: Applying pending operations
gd: A' cur an sàs nan obrachaidhean ri an dèiligeadh

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
gd: A-rèir àireamh is seòrsa nan obrachaidhean, dh'fhaoidte gun toir seo ùine fhada.

en: Completed Operations:
gd: Obrachaidhean air an coileanadh:

en: Details
gd: Mion-fhiosrachadh

en: %1 of %2 operations completed
gd: Chaidh %1 à %2 obrachaidhean a choileanadh

note: add save button
en: _Save Details
gd: _Sàbhail am mion-fhiosrachadh

en: Operation cancelled
gd: Chaidh sgur dhen obrachadh

en: All operations successfully completed
gd: Chaidh na h-uile obrachadh a choileanadh

en: %1 warning | %1 warnings
gd[0]: %1 rabhadh
gd[1]: %1 rabhadh
gd[2]: %1 rabhaidhean
gd[3]: %1 rabhadh

en: An error occurred while applying the operations
gd: Thachair mearachd le cur an sàs nan obrachaidhean.

en: See the details for more information.
gd: Seall air a' mhion-fhiosrachadh airson barrachd fiosrachaidh.

en: IMPORTANT
gd: CUDROMACH

en: If you want support, you need to provide the saved details!
gd: Ma tha thu a' sireadh taic, feumaidh tu am mion-fhiosrachadh air a shàbhaladh a thoirt seachad!

note: TO TRANSLATORS: looks like   See http://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
gd: Seall air %1 airson barrachd fiosrachaidh.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
gd: Sparr sgur air (%1)

en: Force Cancel
gd: Sparr sgur air

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson sgur dhen obrachadh làithreach?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
gd: Ma sguireas tu de dh'obrachadh, dh'fhaoidte gun adhbharaich seo dochann DONA air an t-siostam-fhaidhlichean.

en: Continue Operation
gd: Lean air an obrachadh

en: Cancel Operation
gd: Sguir dhen obrachadh

en: Save Details
gd: Sàbhail am mion-fhiosrachadh

en: GParted Details
gd: Mion-fhiosrachadh GParted

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
gd: 'GA GNÌOMHACHADH

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
gd: SOIRBHEAS

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
gd: MEARACHD

note: TO TRANSLATORS:  INFO * means that the status for this operation is * for your information , or messages from the * libparted library.
en: INFO
gd: FIOSRACHADH

note: TO TRANSLATORS:  N/A * means that the status for this operation is * not applicable because the operation is not * supported on the file system in the partition.
en: N/A
gd: Chan eil seo iomchaidh

en: File System Support
gd: Taic ri siostam-fhaidhlichean

en: Create
gd: Cruthaich

en: Grow
gd: Meudaich

en: Shrink
gd: Lùghdaich

en: Move
gd: Gluais

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Check
gd: Dearbhaich

en: Label
gd: Leubail

en: Required Software
gd: Bathar-bog riatanach

en: This chart shows the actions supported on file systems.
gd: Seallaidh a' chairt seo na gnìomhan ris an cuir na siostaman-fhaidhlichean taic.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
gd: Chan eil a h-uile gnìomh ri làimh air a h-uile siostam-fhaidhlichean a cum dòigh nan siostaman-fhaidhlichean is chuingeachaidhean sa bhathar-bog riatanach.

note: TO TRANSLATORS:  Available offline and online * means that this action is valid for this file system when * it is both unmounted and mounted.
en: Available offline and online
gd: Ri làimh air loidhne 's far loidhne

note: TO TRANSLATORS:  Available offline only * means that this action is valid for this file system only * when it is unmounted.
en: Available offline only
gd: Ri làimh far loidhne a-mhàin

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
gd: Chan eil e ri fhaighinn

en: Legend
gd: Treòir

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
gd: Sganaich a-rithist airson gnìomhan ris an cuirear taic

en: Manage flags on %1
gd: Stiùirich brataich air %1

en: Search disk for file systems
gd: Lorg san diosga airson siostaman-fhaidhlichean

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
gd: Chaidh siostaman-fhaidhlichean a lorg air %1

en: Data found
gd: Chaidh dàta a lorg

en: Data found with inconsistencies
gd: Chaidh dàta le neo-chunbhalachdan a lorg

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
gd: RABHADH!: Tha neo-chunbhalachdan sna siostaman-fhaidhlichean le comharra (!) orra.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
gd: Dh'fhaoidte gun tachair thu ri mearachdan a' feuchainn ri sealltainn air na siostaman-fhaidhlichean seo.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
gd: Cruthaichidh na putanan "Seall" seallaidhean ri an leughadh a-mhàin de gach siostam-fhaidhlichean.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
gd: Thèid na h-uile sealladh air a mhunntachadh a dhì-mhunntachadh nuair a dhùineas tu an còmhradh seo.

en: File systems
gd: Siostaman-fhaidhlichean

en: View
gd: Seall

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
gd: Thachair mearachd a' cruthachadh pasgan sealach gus a chleachdadh mar phuing mhunntachaidh.

en: Error
gd: Mearachd

en: Failed creating temporary directory
gd: Cha deach leinn pasgain sealach a chruthachadh

en: An error occurred while creating the read-only view.
gd: Thachair mearachd rè cruthachadh an t-seallaidh ri leughadh a-mhàin.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
gd: Cha ghabh an siostam-fhaidhlichean munntachadh (a leithid swap) no tha neo-chunbhalachdan no mearachdan san t-siostam-fhaidhlichean.

en: Failed creating read-only view
gd: Cha deach leinn sealladh ri leughadh a-mhàin a chruthachadh

en: Error:
gd: Mearachd:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
gd: Tha an siostam-fhaidhlichean ga mhunntachadh air:

en: Unable to open the default file manager
gd: Chan urrainn dhuinn stiùiriche nam faidhle bunaiteach fhosgladh

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
gd: Rabhadh: Tha an siostam-fhaidhlichean a dh'aithnich sinn a' dol os cionn pàirteachaidh no dhà eile

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
gd: Mholamaid nach cleachd thu siostaman-fhaidhlichean a thèid os cionn a chèile ach nach tèid beantainn ri dàta a tha ann mu thràth.

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
gd: A bheil thu airson feuchainn ris na puingean munntachaidh a leanas a chur à gnìomh?

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
gd: cruthaich innteartan %1 a tha a dhìth

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
gd: sguab às na h-innteartan %1 air a bheil buaidh

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
gd: sguab às innteart %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
gd: ùraich innteart %1

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
gd: _Munntaich

en: _Unmount
gd: Dì-mh_unntaich

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
gd: Chaidh am pasgan %1 a chruthachadh

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
gd: Chaidh am pasgan %1 a thoirt air falbh

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
gd: A' sganadh %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
gd: A' dearbhadh %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
gd: A' lorg pàirteachaidhean %1

note: TO TRANSLATORS:  unrecognized * means that the partition table for this * disk device is unknown or not recognized.
en: unrecognized
gd: neo-aithnichte

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
gd: Chan urrainn do dh'fhaid de %1 earrann(an) a bhith aig pàirteachadh

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
gd: Chan eil pàirteachadh dligheach aig a bheil barrachd earrannan cleachdte (%1) na a faid (%2)

en: libparted messages
gd: Teachdaireachdan libparted

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
gd: Cha deach leinn siostam-fhaidhlichean aithneachadh! Seo na h-adhbharan ma dh'fhaoidte:

en: The file system is damaged
gd: Tha dochann air an t-siostam-fhaidhlichean

en: The file system is unknown to GParted
gd: Chan aithne do GParted air an t-siostam-fhaidhlichean

en: There is no file system available (unformatted)
gd: Chan eil siostam-fhaidhlichean ri làimh (gun fhòrmatadh)

note: TO TRANSLATORS: looks like  The device entry /dev/sda5 is missing
en: The device entry %1 is missing
gd: Tha innteart an uidheim %1 a dhìth

en: Unable to find mount point
gd: Cha ghabh puing mhunntachaidh a lorg

en: Unable to read the contents of this file system!
gd: Cha ghabh susbaint an t-siostam-fhaidhlichean seo a leughadh!

en: Because of this some operations may be unavailable.
gd: Le seo, dh'fhaoidte nach bi a h-uile obrachadh ri làimh.

en: The cause might be a missing software package.
gd: Dh'fhaoidte gu bheil pacaid bathair-bhuig a dhìth.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The following list of software packages is required for NTFS file system support:  ntfsprogs.
en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
gd: Seo na pacaidean bathair-bhuig a tha riatanach gus taic a chur ri siostam-fhaidhlichean %1:  %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
gd: Tha %1 de rum gun sònrachadh san earrann.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
gd: Gus an siostam-fhaidhlichean a mheudachadh ach an lìon e am pàirteachadh, tagh am pàirteachadh is tagh nì a' chlàir-taice:

en: Partition --> Check.
gd: Pàirteachadh --> Dearbhaich.

en: create empty partition
gd: cruthaich pàirteachadh falamh

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
gd: slighe: %1 (%2)

en: partition
gd: pàirteachadh

en: start: %1
gd: toiseach: %1

en: end: %1
gd: deireadh: %1

en: size: %1 (%2)
gd: meud: %1 (%2)

en: create new %1 file system
gd: cruthaich siostam-fhaidhlichean %1 ùr

en: delete partition
gd: sguab às am pàirteachadh

en: delete %1 file system
gd: sguab às an siostam-fhaidhlichean %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
gd: Falamhaich leubail an t-siostaim-fhaidhlichean air %1

en: Set file system label to "%1" on %2
gd: Suidhich leubail an t-siostam-fhaidhlichean air %2 gu "%1"

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
gd: Falamhaich ainm a' phàirteachaidh air %1

en: Set partition name to "%1" on %2
gd: Suidhich ainm a' phàirteachaidh air %2 gu "%1"

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
gd: Suidhich an dàrna leth dhen UUID air %1 gu luach air thuaiream ùr

en: Set UUID on %1 to a new, random value
gd: Suidhich an UUID air %1 gu luach air thuaiream ùr

note: TO TRANSLATORS:  moving requires old and new length to be the same * means that the length in bytes of the old partition and new partition * must be the same.  If the sector sizes of the old partition and the * new partition are the same, then the length in sectors must be the same.
en: moving requires old and new length to be the same
gd: feumaidh an seann fhaid is am faid ùr a bhith co-ionnann airson gluasad

en: rollback last change to the partition table
gd: Neo-dhèan an t-atharrachadh mu dheireadh air a' chlàr phàirteachaidhean

en: move file system to the left
gd: gluais an siostam-fhaidhlichean gu clì

en: move file system to the right
gd: gluais an siostam-fhaidhlichean gu deas

en: move file system
gd: gluais an siostam-fhaidhlichean

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
gd: tha an seann shiostam-fhaidhlichean is am fear ùr air an aon ionad.  Le sin, a' leum seachad air an obrachadh seo

en: using libparted
gd: a' cleachdadh libparted

en: resizing requires old and new start to be the same
gd: feumaidh an seann thoiseach is an toiseach ùr a bhith co-ionnann gus am meud atharrachadh

en: resize/move partition
gd: atharraich am meud/gluais am pàirteachadh

en: move partition to the right
gd: gluais am pàirteachadh gu deas

en: move partition to the left
gd: gluais am pàirteachadh gu clì

en: grow partition from %1 to %2
gd: meudaich am pàirteachadh o %1 gu %2

en: shrink partition from %1 to %2
gd: lùghdaich am pàirteachadh o %1 gu %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
gd: gluais am pàirteachadh gu deas is meudaich e o %1 gu %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
gd: gluais am pàirteachadh gu deas is lùghdaich e o %1 gu %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
gd: gluais am pàirteachadh gu clì is meudaich e o %1 gu %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
gd: gluais am pàirteachadh gu clì is lùghdaich e o %1 gu %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
gd: tha an seann phàirteachadh is am fear ùr air an aon ionad is an aon mheud orra.  Le sin, a' leum seachad air an obrachadh seo

en: old start: %1
gd: seann thoiseach: %1

en: old end: %1
gd: seann dheireadh: %1

en: old size: %1 (%2)
gd: seann mheud: %1 (%2)

en: new start: %1
gd: toiseach ùr: %1

en: new end: %1
gd: deireadh ùr: %1

en: new size: %1 (%2)
gd: meud ùr: %1 (%2)

en: requested start: %1
gd: toiseach air iarraidh: %1

en: requested end: %1
gd: deireadh air iarraidh: %1

en: requested size: %1 (%2)
gd: meud air iarraidh: %1 (%2)

en: shrink file system
gd: lùghdaich an siostam-fhaidhlichean

en: grow file system
gd: meudaich an siostam-fhaidhlichean

en: resize file system
gd: atharraich meud an t-siostaim-fhaidhlichean

en: new and old file system have the same size.  Hence skipping this operation
gd: tha an an aon mheud aig an t-seann shiostam-fhaidhlichean is an fhear ùr.  Le sin, a' leum seachad air an obrachadh seo

en: grow file system to fill the partition
gd: meudaich an siostam-fhaidhlichean gus an lìon e am pàirteachadh

en: growing is not available for this file system
gd: chan eil meudachadh ri làimh airson an t-siostaim-fhaidhlichean seo

en: growing the file system is currently disallowed
gd: chan eil meudachadh an t-siostaim-fhaidhlichean ceadaichte an-dràsta

en: the destination is smaller than the source partition
gd: cha an ceann-uidhe nas lugha na am pàirteachadh tùsail

en: copy file system of %1 to %2
gd: Cuir lethbhreac dhen t-siostam-fhaidhlichean aig %1 gu %2

en: using internal algorithm
gd: a' cleachdadh algairim inntearnail

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
gd: dèan lethbhreac de %1

en: finding optimal block size
gd: a' lorg meud nam bloca as fhearr

en: %1 seconds
gd: %1 diog(an)

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
gd: is %1 am meud bloca as fhearr

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
gd: lethbhreac de %1 (%2 B) air a dhèanamh

en: roll back last transaction
gd: neo-dhèan an tar-ghnìomh mu dheireadh

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
gd: thoir sùil air an t-siostam-fhaidhlichean air %1 airson mearachdan is càraich iad (ma ghabhas seo dèanamh)

en: checking is not available for this file system
gd: chan eil dearbhadh ri làimh airson an t-siostaim-fhaidhlichean seo

en: set partition type on %1
gd: Suidhich seòrsa a' phàirteachaidh air %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
gd: seòrsa ùr a' phàirteachaidh: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
gd: bratach ùr a' phàirteachaidh: %1

en: calibrate %1
gd: cailbhrich %1

en: device
gd: uidheam

en: calculate new size and position of %1
gd: àireamhaich am meud is ionad ùr aig %1

en: clear old file system signatures in %1
gd: falamhaich soidhnidhean seana nan siostaman faidhle air %1

en: flush operating system cache of %1
gd: falamhaich tasgadan an t-siostaim-obrachaidh aig %1

note: TO TRANSLATORS: update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
gd: ùraich an earrann tòiseachaidh aig an t-siostam-fhaidhlichean %1 air %2

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to write to boot sector in /dev/sdd1
en: Error trying to write to boot sector in %1
gd: Mearachd a' feuchainn ris an earrann tòiseachaidh air %1 a sgrìobhadh

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to seek to position 0x1C in /dev/sdd1
en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
gd: Mearachd a' feuchainn ris an ionad 0x1c air %1 a lorg

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to open /dev/sdd1
en: Error trying to open %1
gd: Mearachd a' feuchainn ri %1 fhosgladh

note: TO TRANSLATORS: looks like Failed to set the number of hidden sectors to 05ab4f00 in the ntfs boot record.
en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
gd: cha deach leinn an àireamh de dh'earrannan falaichte a shuidheachadh air %1 sa clàr-tòiseachaidh NTFS.

en: You might try the following command to correct the problem:
gd: Seo an àithne a b' urrainn dhut feuchainn gus an duilgheadas a chàradh:

note: TO TRANSLATORS: looks like   Ignoring device /dev/sde with logical sector size of 2048 bytes.
en: Ignoring device %1 with logical sector size of %2 bytes.
gd: A' leigeil seachad an t-uidheam %1 le meud earrainn loidsigeach de %2 baidht.

en: GParted requires libparted version 2.2 or higher to support devices with sector sizes larger than 512 bytes.
gd: Tha libparted tionndadh 2.2 no nas àirde a dhìth air GParted gus taic a thoirt ri uidheaman le meud earrainn nas motha na 512 baidht.

en: Libparted Information
gd: Fiosrachadh libparted

en: Libparted Warning
gd: Rabhadh libparted

en: Libparted Error
gd: Mearachd libparted

en: Libparted Fatal
gd: Mearachd marbhtach Libparted

en: Libparted Bug
gd: Buga Libparted

en: Libparted Unsupported Feature
gd: Gleus Libparted ris nach cuirear taic

en: Libparted unknown exception
gd: Eisgeachd Libparted nach aithne dhuinn

en: Fix
gd: Càraich

en: Yes
gd: Tha

en: Ok
gd: Ceart ma-thà

en: Retry
gd: Feuch ris a-rithist

en: No
gd: Chan eil

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Ignore
gd: Leig seachad

en: _Undo Last Operation
gd: Neo-dhèan an obrachadh m_u dheireadh

en: _Clear All Operations
gd: Falamhai_ch na h-uile obrachadh

en: _Apply All Operations
gd: Cuir na h-uile obr_achadh an sàs

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
gd: Tha draibh fiosaigeach no dhà a bhuineas ris a' bhuidheann iom-dhraibhean a dhìth.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
gd: Tachair mearachd a' leughadh an rèiteachaidh LVM2!

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
gd: Dh'fhaoidte gu bheil cuid a dh'fhiosrachaidh no a h-uile gin dheth a dhìth no cearr.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
gd: 'S ann NACH BU CHÒIR DHUT pàirteachadh LVM2 sam bith atharrachadh.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set half the UUID to a new random value on ntfs file system on /dev/sda1
en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
gd: Suidhich an dàrna leth dhen UUID air luach air thuaiream ùr air an t-siostam-fhaidhlichean %1 air %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set a new random UUID on ext4 file system on /dev/sda1
en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
gd: Suidhich an UUID air luach air thuaiream ùr air an t-siostam-fhaidhlichean %1 air %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
gd: Cuir lethbhreac de %1 gu %2 (tòisich aig %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
gd: Cuir lethbhreac de %1 gu %2

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
gd: Dearbhaich is càraich an siostam-fhaidhlichean (%1) air %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
gd: Cruthaich %1 àireamh %2 (%3, %4) air %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
gd: Sguab às %1 (%2, %3) o %4

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
gd: Fòrmataich %1 mar %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
gd: Suidhich leubail an t-siostaim-fhaidhlichean "%1" air %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
gd: Suidhich ainm a' phàirteachaidh "%1" air %2

en: resize/move %1
gd: atharraich am meud/gluais %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
gd: tha an seann phàirteachadh is am fear ùr air an aon ionad is an aon mheud orra.  Le sin, a' leantainn air adhart co-dhiù

en: Move %1 to the right
gd: Gluais %1 gu deas

en: Move %1 to the left
gd: Gluais %1 gu clì

en: Grow %1 from %2 to %3
gd: Meudaich %1 o %2 gu %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
gd: Lùghdaich %1 o %2 gu %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
gd: Gluais %1 gu deas is meudaich e o %1 gu %2

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
gd: Gluais %1 gu deas is lùghdaich e o %1 gu %2

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
gd: Gluais %1 gu clì is meudaich e o %1 gu %2

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
gd: Gluais %1 gu clì is lùghdaich e o %1 gu %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
gd: Lethbhreac air a dhèanamh de %1 à %2 (%3 air fhàgail)

en: Name
gd: Ainm

en: Mount Point
gd: Puing munntachaidh

en: Size
gd: Meud

en: Used
gd: Air a chleachdadh

en: Unused
gd: Gun chleachdadh

en: Flags
gd: Brataich

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
gd: Crioptaichte

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device does * not contain a recognized file system, and is in * other words unallocated.
en: unallocated
gd: gun sònrachadh

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
gd: chan eil fios

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that the space within this partition will not * be formatted with a known file system by GParted.
en: unformatted
gd: gun fhòrrmatadh

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
gd: ri falamhachadh

en: used
gd: air a chleachdadh

en: unused
gd: gun chleachdadh

en: _Refresh Devices
gd: Ath-_nuadhaich na h-uidheaman

en: _Devices
gd: Ui_dheaman

en: _Edit
gd: D_easaich

en: Device _Information
gd: F_iosrachadh an uidheim

en: Pending _Operations
gd: _Obrachaidhean ri an dèiligeadh

en: _View
gd: _Seall

en: _File System Support
gd: Taic ri siostam-_fhaidhlichean

en: _Create Partition Table
gd: _Cruthaich clàr phàirteachaidhean

en: _Attempt Data Rescue
gd: Feuch ri dàta a theas_airginn

en: _Device
gd: Ui_dheam

en: _Partition
gd: _Pàirteachadh

en: _Contents
gd: _Susbaint

en: _Help
gd: Cob_hair

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
gd: Ùr

en: Create a new partition in the selected unallocated space
gd: Cruthaich pàirteachadh ùr san rum gun sònrachadh a thagh thu

en: Delete the selected partition
gd: Sguab às am pàirteachadh a thagh thu

en: Resize/Move the selected partition
gd: Atharraich am meud/Gluais am pàirteachadh a thagh thu

en: Copy the selected partition to the clipboard
gd: Cuir lethbhreac dhen phàirteachadh a thagh thu dhan stòr-bhòrd

en: Paste the partition from the clipboard
gd: Cuir am pàirteachadh ann on stòr-bhòrd

en: Undo Last Operation
gd: Neo-dhèan an obrachadh mu dheireadh

en: Apply All Operations
gd: Cuir na h-uile obrachadh an sàs

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
gd: Ù_r

en: _Resize/Move
gd: Atha_rraich am meud/Gluais

en: _Format to
gd: _Fòrmataich mar

en: _Mount on
gd: _Munntaich air

en: _Name Partition
gd: Ai_nm a' phàirteachaidh

en: M_anage Flags
gd: Stiùirich na br_ataich

en: C_heck
gd: Dearbhaic_h

en: _Label File System
gd: _Leubail an t-siostaim-fhaidhlichean

en: New UU_ID
gd: UU_ID Ùr

en: Device Information
gd: Fiosrachadh an uidheim

note: model
en: Model:
gd: Modail:

note: Serial number
en: Serial:
gd: Àireamh shreathach:

note: disktype
en: Partition table:
gd: Clàr phàirteachaidhean:

note: heads
en: Heads:
gd: Cinn:

note: sectors/track
en: Sectors/track:
gd: Earrannan/tracaichean:

note: cylinders
en: Cylinders:
gd: Siolandairean:

note: sector size
en: Sector size:
gd: Meud nan earrannan:

en: Could not add this operation to the list
gd: Cha b' urrainn dhuinn an t-obrachadh seo a chur ris an liosta

en: %1 operation pending | %1 operations pending
gd[0]: %1 obrachadh ri dhèiligeadh
gd[1]: %1 obrachadh ri dhèiligeadh
gd[2]: %1 obrachadh ri an dèiligeadh
gd[3]: %1 obrachadh ri dhèiligeadh

en: Quit GParted?
gd: A bheil thu airson GParted fhàgail?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
gd[0]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta.
gd[1]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta.
gd[2]: Tha %1 obrachaidhean ri an dèiligeadh an-dràsta.
gd[3]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta.

en: Scanning all devices...
gd: A' sganadh a h-uile uidheam...

en: No devices detected
gd: Cha deach uidheam a lorg

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
gd: Cha deach clàr phàirteachaidhean a lorg air an uidheam %1

en: A partition table is required before partitions can be added.
gd: Tha clàr phàirteachaidhean a dhìth mus urrainn dhuinn pàirteachadh a chur ris.

en: To create a new partition table choose the menu item:
gd: Tagh nì a' chlàir-taice gus clàr phàirteachaidh ùr a chruthachadh:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
gd: Uidheam --> Cruthaich clàr phàirteachaidhean.

en: Unable to open GParted Manual help file
gd: Cha deach leinn am faidhle-cobharach aig leabhar-mìneachaidh GParted fhosgladh

en: Documentation is not available
gd: Chan eil docamaideadh ri làimh

en: This build of gparted is configured without documentation.
gd: Chaidh an togail seo de gparted a rèiteachadh gun docamaideadh.

en: Documentation is available at the project web site.
gd: Tha docamaideadh ri fhaighinn air làrach-lìn a' phròiseict.

en: GNOME Partition Editor
gd: Deasaiche pàirteachaidh GNOME

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
gd[0]: Cha ghabh barrachd air %1 phrìomh phàirteachadh a chruthachadh
gd[1]: Cha ghabh barrachd air %1 phrìomh phàirteachadh a chruthachadh
gd[2]: Cha ghabh barrachd air %1 prìomh phàirteachaidhean a chruthachadh
gd[3]: Cha ghabh barrachd air %1 prìomh phàirteachadh a chruthachadh

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
gd: Ma tha thu ag iarraidh barrachd phàirteachaidhean, feumaidh tu pàirteachadh leudaichte a chruthachadh an toiseach. Faodaidh pàirteachaidhean eile a bhith am broinn pàirteachaidh dhen leithid. Air sgàth 's gur e prìomh phàirteachadh a tha sa phàirteachadh leudaichte cuideachd, dh'fhaoidte gum bi agad ri prìomh phàirteachadh a thoirt air falbh an toiseach.

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
gd: Dh'fhaoidte nach tòisich an siostam-obrachaidh agad tuilleadh ma ghluaiseas tu pàirteachadh

note: TO TRANSLATORS: looks like   You queued an operation to move the start sector of partition /dev/sda3.
en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
gd: Chuir thu obrachadh sa chiudha gus an earran tòiseachaidh aig a' phàirteachadh %1 a ghluasad.

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
gd:   Tha e nas buailtiche gum fàillig an tòiseachadh ma ghluaiseas tu am pàirteachadh GNU/Linux sa bheil /boot no ma ghluaiseas tu am pàirteachadh siostaim C: aig Windows.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
gd: Gheibh thu barrachd fiosrachaidh air mar a chàraicheas tu rèiteachadh an tòiseachaidh ann an CÀBHA GParted.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
gd: Dh'fhaoidte gun toir e ùine mhòr gus pàirteachadh a ghluasad.

en: Copy of %1
gd: Lethbhreac dhe %1

en: You have pasted into an existing partition
gd: Chuir thu rudeigin ann am pàirteachadh a tha ann mu thràth

en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
gd: Thèid an dàta ann an %1 air chall ma chuireas tu an t-obrachadh seo an sàs

en: Unable to delete %1!
gd: Cha ghabh %1 a sguabadh às!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
gd: Feuch an dì-mhunntaich thu pàirteachadh loidsigeach sam bith aig a bheil àireamh nas motha na %1

en: Are you sure you want to delete %1?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson %1 a sguabadh às?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
gd: Às dèidh a sguabadh às, cha bhi am pàirteachadh seo ri làimh tuilleadh gus lethbhreacan a chur.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
gd: Sguab às %1 (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
gd: Cha ghabh an siostam-fhaidhlichean seo fòrmatadh mar %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
gd: Tha pàirteachadh de %2 air a char as lugha a dhìth air siostam-fhaidhlichean %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
gd: Chan fhaod pàirteachadh le siostam-fhaidhlichean %1 a bhith nas motha na %2.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
gd: Cha deach leinn am pàirteachadh a dhì-mhunntachadh o na puingean munntachaidh seo:

en: Most likely other partitions are also mounted on these mount points. You are advised to unmount them manually.
gd: Tha e coltach gu bheil pàirteachaidhean eile air am munntachadh air na puingean munntachaidh seo cuideachd. Mholamaid gun dì-mhunntaich thu a làimh iad.

en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
gd[0]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta airson a' pàirteachaidh %2
gd[1]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta airson a' pàirteachaidh %2
gd[2]: Tha %1 obrachaidhean ri an dèiligeadh an-dràsta airson a' pàirteachaidh %2
gd[3]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta airson a' pàirteachaidh %2

en: The swapon action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
gd: Cha ghabh gnìomh "swap air" a dhèanamh nuair a bhios obrachadh ri dhèiligeadh airson a' phàirteachaidh seo.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using swapon with this partition.
gd: Cleachd an clàr-taice "Deasaich" airson obrachaidhean a neo-dhèanamh, fhalamhachadh no a chur an sàs mus cuir thu swap air air a' phàirteachadh seo.

en: The activate Volume Group action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
gd: Cha ghabh gnìomh buidheann iom-dhraibhean a dhèanamh nuair a bhios obrachadh ri dhèiligeadh airson a' phàirteachaidh seo.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using activate Volume Group with this partition.
gd: Cleachd an clàr-taice "Deasaich" airson obrachaidhean a neo-dhèanamh, fhalamhachadh no a chur an sàs mus gnìomhaich thu buidheann iom-dhraibhean air a' phàirteachadh seo.

en: Deactivating swap on %1
gd: A' cur swap à gnìomh air %1

en: Activating swap on %1
gd: A' gnìomhachadh swap air %1

en: Could not deactivate swap
gd: Cha b' urrainn dhuinn swap a chur à gnìomh

en: Could not activate swap
gd: Cha b' urrainn dhuinn swap a ghnìomhachadh

en: Deactivating Volume Group %1
gd: A' cur am buidheann iom-dhraibhean %1 à gnìomh

en: Activating Volume Group %1
gd: A' gnìomhachadh am buidheann iom-dhraibhean %1

en: Could not deactivate Volume Group
gd: Cha b' urrainn dhuinn am buidheann iom-dhraibhean a chur à gnìomh

en: Could not activate Volume Group
gd: Cha b' urrainn dhuinn am buidheann iom-dhraibhean a ghnìomhachadh

en: Unmounting %1
gd: A' dì-mhunntachadh %1

en: Could not unmount %1
gd: Cha b' urrainn dhuinn %1 a dhì-mhunntachadh

en: The mount action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
gd: Cha ghabh munntachadh a dhèanamh nuair a bhios obrachadh ri dhèiligeadh airson a' phàirteachaidh seo.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using mount with this partition.
gd: Cleachd an clàr-taice "Deasaich" airson obrachaidhean a neo-dhèanamh, fhalamhachadh no a chur an sàs mus cleachd thu munntachadh air a' phàirteachadh seo.

en: mounting %1 on %2
gd: a' munntachadh %1 air %2

en: Could not mount %1 on %2
gd: Cha b' urrainn dhuinn %s a mhunntachadh air %2

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
gd[0]: Tha %1 phàirteachadh gnìomhach air an uidheam %2 an-dràsta
gd[1]: Tha %1 phàirteachadh gnìomhach air an uidheam %2 an-dràsta
gd[2]: Tha %1 pàirteachaidhean gnìomhach air an uidheam %2 an-dràsta
gd[3]: Tha %1 pàirteachadh gnìomhach air an uidheam %2 an-dràsta

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
gd: Cha ghabh clàr phàirteachaidhean ùr a chruthachadh nuair a bhios pàirteachadh gnìomhach ann.

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
gd: 'S e pàirteachaidhean a tha gan cleachdadh a tha sna pàirteachaidhean gnìomhach, can siostam-fhaidhlichean air a mhunntachadh no rum swap air a chur an comas.

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
gd: Cleachd roghainnean a' chlàir-taice "Pàirteachadh" mar "dì-mhunntaich" no "swap dheth" gus na h-uile pàirteachadh air an uidheam seo a chur à gnìomh mus cruthaich thu clàr phàirteachaidhean ùr.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
gd[0]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta
gd[1]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta
gd[2]: Tha %1 obrachaidhean ri an dèiligeadh an-dràsta
gd[3]: Tha %1 obrachadh ri dhèiligeadh an-dràsta

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
gd: Cha ghabh clàr phàirteachaidhean ùr a chruthachadh nuair a bhios obrachadh ri dhèiligeadh ann.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
gd: Cleachd an clàr-taice "Deasaich" gus a h-uile obrachadh fhalamhachadh no a cur an sàs mur cruthaich thu clàr phàirteachaidhean ùr.

en: Error while creating partition table
gd: Mearachd rè cruthachadh a' chlàir phàirteachaidhean

en: Command gpart was not found
gd: Cha deach an àithne gpart a lorg

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
gd: Cleachdaidh an gleus seo gpart. Stàlaich gpart is feuch ris a-rithist.

note: Dialog information
en: A full disk scan is needed to find file systems.
gd: Tha sganadh slàn air an diosga a dhìth gus siostam-fhaidhlichean a lorg.

en: The scan might take a very long time.
gd: Dh'fhaoidte gun toir an sganadh ùine mhòr.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
gd: Nuair a bhios an sganadh deiseil, 's urrainn dhut siostam-fhaidhlichean sam bith a chaidh a lorg a mhunntachadh is lethbhreac dhen dàta a chur gu meadhan eile.

en: Do you want to continue?
gd: A bheil thu airson leantainn air adhart?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
gd: Lorg airson siostam-fhaidhlichean air %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
gd: A' lorg airson siostam-fhaidhlichean air %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
gd: Cha deach siostam-fhaidhlichean a lorg air %1

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
gd: Cha do lorg sganadh an diosga le gpart siostam-fhaidhlichean sam bith a ghabhadh aithneachadh air an diosga.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an obrachadh ri dhèiligeadh a chur an sàs?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
gd: Ma dheasaicheas tu pàirteachadh, dh'fhaoidte GUN TÈID DÀTA AIR CHALL.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
gd: Mholamaid gun dèan thu lethbhreac-glèidhidh dhen dàta agad mus lean thu air adhart.

en: Apply operations to device
gd: Cuir na h-obrachaidhean an sàs air an uidheam

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
gd: Tha thu a' sguabadh às an draibh fiosaigeach LVM2 %1 nach eil falamh

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
gd: Tha thu a' fòrmatadh thairis air an draibh fiosaigeach LVM2 %1 nach eil falamh

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
gd: Tha thu a' cur ann thairis air an draibh fiosaigeach LVM2 %1 nach eil falamh

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
gd: Ma sguabas tu às no ma sgrìobhas tu thairis air an draibh fiosaigeach, cha ghabh seo aiseag is thèid am buidhean iom-dhraibhean a mhilleadh.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
gd: A chum nach mill thu am buidheann iom-dhraibhean, mholamaid gun sguir thu dheth is gun cleachd thu àitheantan LVM taobh a-muigh gus an draibh fiosaigeach a shaoradh mus feuch thu ris an obrachadh seo.

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
gd: A bheil thu airson leantainn air adhart le sguabadh às a sparradh air an draibh fiosaigeach?

en: Failed to find devid for path %1
gd: Cha deach devid airson na slighe "%1" a lorg

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
gd: Ma dh'atharraicheas tu an UUID, dh'fhaoidte nach bi an iuchair gnìomhachadh bathair Windows (WPA) dligheach tuilleadh

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
gd: Thèid àireamh shreathach an iom-dhraibh (Volume Serial Number) a chleachdadh mar UUID air siostam-fhaidhlichean FAT is NTFS. Dh'fhaoidte nach bi an iuchair WPA dligheach tuilleadh ma dh'atharraicheas tu àireamh shreathach an draibh air pàirteachadh an t-siostaim Windows; C: mar as trice. Chan urrainn dhut logadh a-steach le iuchair WPA mhì-dhligheach mus ath-ghnìomhaich thu Windows.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
gd: Tha e sàbhailte mar as trice ma dh'atharraicheas tu an UUID aig stòras taobh a-muigh no aig pàirteachaidhean nach eil nam pàirteachaidhean an t-siostaim, ach cha bharantaich sinn seo.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Swapon
gd: _Swap air

en: _Swapoff
gd: _Swap dheth

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition move action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
gd: Chaidh gnìomh gluasad a' phàirteachaidh a leigeil seachad on nach eil dàta sam bith san t-siostam-fhaidhlichean %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition copy action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
gd: Chaidh gnìomh lethbhreac a' phàirteachaidh a leigeil seachad on nach eil dàta sam bith san t-siostam-fhaidhlichean %1

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
gd: _Gnìomhaich

en: Deac_tivate
gd: _Cuir à gnìomh

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
gd: Cha ghabh am meud aig an draibh fhiosaigeach LVM2 atharrachadh an-dràsta on a tha e na bhall ann am buidheann dhraibhean a chaidh às-phortadh.

en: Root privileges are required for running GParted
gd: Tha pribhleidean root riatanach gus GParted a ruith

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
gd: On a tha GParted na inneal cumhachdach a tha comasach air clàran phàirteachaidhean is uiread mòr de dhàta a mhilleadh, chan fhaod ach root a ruith.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
gd: Gus feuchainn ach am bi an iuchair WPA dligheach fhathast, cha tèid ach an dàrna leth dhen UUID a shuidheachadh air luach air thuaiream air siostaman-fhaidhlichean NTFS.

note: simulation..
en: run simulation
gd: ruith obrachaidhean mas-fhìor

note: real resize
en: real resize
gd: fìor-atharrachadh a' mheud
