gparted - en to hr translation catalogue (497 entries)

en: GParted Partition Editor
hr: GParted uređivač particija

en: Create, reorganize, and delete partitions
hr: Stvorite, preuredite i obrišite particije

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
hr: GParted je besplatan uređivač particija za grafičko upravljanje particijama diska.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
hr: GParted može mijenjati veličinu i naziv particije, premještati particije bez gubitka podataka. Te radnje vam omogućuju povećavanje ili smanjivanje C: particije, stvaranje prostora za nove operativne sustave ili pokušaj spašavanja podataka iz izgubljenih particija.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
hr: GParted radi s mnogim datotečnim sustavima, uključujući: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs i xfs.

en: The GParted Project
hr: GParted projekt

en: Partition Editor
hr: Uređivač particija

en: Partition;
hr: Particija;

en: Run GParted as root
hr: Pokreni GParted kao korijenskog korisnika

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
hr: Potrebna je ovjera za pokretanje GParted uređivača particija kao korijenskog korisnika

en: (New UUID - will be randomly generated)
hr: (Novi UUID - biti će naizmjenično generiran)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
hr: (Pola novog UUID-a - biti će naizmjenično generiran)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
hr: %1 od %2 kopirano

en: Operation Canceled
hr: Radnja prekinuta

en: Error while writing block at sector %1
hr: Greška pri zapisivanju bloka na sektoru %1

en: Error while reading block at sector %1
hr: Greška pri čitanju bloka na sektoru %1

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   LUKS Passphrase /dev/sda1
en: LUKS Passphrase %1
hr: LUKS lozinka %1

en: Passphrase:
hr: Lozinka:

en: Unlock
hr: Otključaj

note: Add spinbutton_before
en: Free space preceding (MiB):
hr: Prethodni slobodni prostor (MiB):

note: Add spinbutton_size
en: New size (MiB):
hr: Nova veličina (MiB):

note: Add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
hr: Slijedeći slobodni prostor (MiB):

note: Add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Align to: <combo box with choices>
en: Align to:
hr: Poravnaj na:

note: Fill partition alignment combo TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: Cylinder
hr: Cilindar

note: TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: None
hr: Ništa

en: Resize
hr: Promjeni veličinu

en: Resize/Move
hr: Promjeni veličinu/Premjesti

en: Minimum size: %1 MiB
hr: Najmanja veličina: %1 MB

en: Maximum size: %1 MiB
hr: Najveća veličina: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
hr: Napravi particijsku tablicu na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
hr: UPOZORENJE: Ovo će IZBRISATI SVE PODATKE na CIJELOM DISKU %1

en: Select new partition table type:
hr: Odaberite novu vrstu particijske tablice:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
hr: Postavi naziv datotečnog sustava na %1

note: Only line: "Label: [EXISTINGLABEL ]" Label
en: Label:
hr: Naziv:

en: Paste %1
hr: Zalijepi %1

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
hr: Informacije o %1

en: Warning:
hr: Upozorenje:

note: FILE SYSTEM DETAIL SECTION File system headline
en: File System
hr: Datotečni sustav

note: Left field & value pair area File system File systems to choose from
en: File system:
hr: Datotečni sustav:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
hr: Otvori

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
hr: Zatvoreno

note: LUKS status
en: Status:
hr: Stanje:

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
hr: Nije pristupljivo (šifrirano)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
hr: Zauzeto (najmanje je jedna logička particija montirana)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
hr: Aktivno

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
hr: Montirano na %1

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
hr: Slobodno (nema montiranih logičkih particija)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
hr: Neaktivno

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
hr: Neaktivno (nije član nijedne grupe uređaja)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
hr: Nije aktivno i izvezeno

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
hr: Nije montirano

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
hr: Grupa uređaja:

note: Members
en: Members:
hr: Članovi:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
hr: Logički uređaji:

note: Used
en: Used:
hr: Iskorišteno:

note: Unused
en: Unused:
hr: Neiskorišteno:

en: Unallocated:
hr: Nedodjeljeno:

note: Size
en: Size:
hr: Veličina:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION Encryption headline
en: Encryption
hr: Šifrirano

note: Encryption
en: Encryption:
hr: Šifriranje:

note: LUKS path Left field & value pair area Path
en: Path:
hr: Putanja:

note: PARTITION DETAIL SECTION Partition headline append columns
en: Partition
hr: Particija

note: Name Only line: "Name: [EXISTINGNAME  ]"
en: Name:
hr: Naziv:

note: Flags
en: Flags:
hr: Oznaka:

note: Right field & value pair area First sector
en: First sector:
hr: Prvi sektor:

note: Last sector
en: Last sector:
hr: Posljednji sektor:

note: Total sectors
en: Total sectors:
hr: Ukupno sektora:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
hr: Postavi naziv particije na %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
hr: Stvori novu particiju

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Create as: <combo box with choices>
en: Create as:
hr: Stvori kao:

note: Fill partition type combo.
en: Primary Partition
hr: Primarna particija

en: Logical Partition
hr: Logička particija

en: Extended Partition
hr: Proširena particija

note: Partition name
en: Partition name:
hr: Naziv particije:

en: New Partition #%1
hr: Nova particija %1

note: Bug: Not initialised by constructor calling set_data()
en: Resize/Move %1
hr: Promjeni veličinu/Premjesti %1

en: Resize %1
hr: Promijeni veličinu %1

en: Applying pending operations
hr: Primijeni neobavljene promjene

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
hr: Ovisno o broju i vrsti promjena to može potrajati neko vrijeme.

en: Completed Operations:
hr: Završene promjene:

en: Details
hr: Pojedinosti

en: %1 of %2 operations completed
hr: %1 od %2 promjena završeno

note: add save button
en: _Save Details
hr: _Spremi pojedinosti

en: Operation cancelled
hr: Promjena otkazana

en: All operations successfully completed
hr: Sve promjene su uspješno završene

en: %1 warning | %1 warnings
hr[0]: %1 upozorenje
hr[1]: %1 upozorenja
hr[2]: %1 upozorenja

en: An error occurred while applying the operations
hr: Došlo je do greške kod primjenjivanja promjena

en: See the details for more information.
hr: Pogledajte pojedinosti za više informacija.

en: IMPORTANT
hr: BITNO

en: If you want support, you need to provide the saved details!
hr: Ako želite podršku, trebate osigurati spremljene pojedinosti!

note: TO TRANSLATORS: looks like * See https://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
hr: Pogledajte %1 za više informacija.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
hr: Prisilno prekidanje (%1)

en: Force Cancel
hr: Prisilno prekidanje

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
hr: Sigurno želite prekinuti trenutnu promjenu?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
hr: Prekidanje promjene može uzrokovati OZBILJNA oštećenja na datotečnom sustavu.

en: Continue Operation
hr: Nastavi promjenu

en: Cancel Operation
hr: Prekini promjenu

en: Save Details
hr: Spremi pojedinosti

en: GParted Details
hr: GParted pojedinosti

note: Device overview information
en: Device:
hr: Uređaj:

note: Serial number
en: Serial:
hr: Serijski broj:

note: Sector size
en: Sector size:
hr: Veličina sektora:

note: Heads
en: Heads:
hr: Glava:

note: Sectors / track
en: Sectors/track:
hr: Sektori/staze:

note: Cylinders
en: Cylinders:
hr: Cilindri:

note: Partition table type Disktype
en: Partition table:
hr: Particijska tablica:

en: Type
hr: Vrsta

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Završetak

en: Flags
hr: Oznake

en: Partition Name
hr: Naziv particije

en: Label
hr: Naziv

en: Mount Point
hr: Točka montiranja

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
hr: IZVRŠAVANJE

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
hr: USPJEŠNO

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
hr: GREŠKA

note: TO TRANSLATORS:  INFO * means that the status for this operation is * for your information , or messages from the * libparted library.
en: INFO
hr: INFORMACIJE

note: TO TRANSLATORS:  WARNING * means that the status for this operation is * completed with warnings.  Either the operation * is not supported on the file system in the * partition, or the operation failed but it does * not matter that it failed.
en: WARNING
hr: UPOZORENJE

en: File System Support
hr: Podrška datotečnog sustava

en: Create
hr: Stvori

en: Grow
hr: Povećaj

en: Shrink
hr: Smanji

en: Move
hr: Premjesti

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Check
hr: Provjeri

en: Required Software
hr: Potreban softver

en: This chart shows the actions supported on file systems.
hr: Ovaj graf prikazuje promjene podržane na datotečnim sustavima.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
hr: Sve promjene nisu podržane na svim datotečnim sustavima. Djelomično zbog ograničenja datotečnih sustava, a dijelom zbog ograničenja softvera.

note: TO TRANSLATORS:  Available offline and online * means that this action is valid for this file system when * it is both unmounted and mounted.
en: Available offline and online
hr: Dostupno mrežno i izvanmrežno

note: TO TRANSLATORS:  Available online only * means that this action is valid for this file system only * when it is mounted.
en: Available online only
hr: Dostupno je samo izvanmrežno

note: TO TRANSLATORS:  Available offline only * means that this action is valid for this file system only * when it is unmounted.
en: Available offline only
hr: Dostupno je samo izvanmrežno

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
hr: Nedostupno

en: Legend
hr: Kazalo

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
hr: Ponovno provjeri podržane promjene

en: Manage flags on %1
hr: Upravljanje oznakama na %1

en: Search disk for file systems
hr: Pretraži disk za datotečne sustave

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
hr: Datotečni sustav nije pronađen na %1

en: Data found
hr: Podaci pronađeni

en: Data found with inconsistencies
hr: Podatak pronađen s nedosljednostima

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
hr: UPOZORENJE!: Datotečni sustavi označeni s (!) su nedosljedni.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
hr: Mogli biste naići na greške prilikom pregleda ovih datotečnih sustava.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
hr: 'Prikaz' tipke stvaraju prikaz u načinu čitanja za svaki datotečni sustav.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
hr: Svi montirani prikazi bit će odmontirani kada zatvorite ovaj dijalog.

en: File systems
hr: Datotečni sustavi

en: View
hr: Prikaz

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
hr: Dogodila se greška pri stvaranju privremenog direktorija koji se koristi kao točka montiranja.

en: Error
hr: Greška

en: Failed creating temporary directory
hr: Neuspjelo stvaranje privremenog direktorija

en: An error occurred while creating the read-only view.
hr: Greška je nastala prilikom stvaranja prikaza čitanja.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
hr: Ili se datotečni sustav ne može montirati (poput swapa), ili postoje nedosljednosti ili greške datotečnog sustava.

en: Failed creating read-only view
hr: Neuspjelo stvaranje prikaza čitanja

en: Error:
hr: Greška:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
hr: Datotečni sustav je montiran na:

en: Unable to open the default file manager
hr: Neuspjelo otvaranje zadanog upravitelja datoteka

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
hr: Upozorenje: Otkriveni prostor datotečnog sustava se preklapa s bar jednom postojećom particijom

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
hr: Preporučljivo je da ne koristite bilo kakvo preklapanje datotečnog sustava kako bi izbjegli gubitak postojećih podataka.

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
hr: Želite li pokušati obustaviti slijedeće točke montiranja?

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
hr: stvori nedostajuće %1 stavke

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
hr: obriši pogođene %1 stavke

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
hr: obriši %1 stavku

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
hr: nadopuni %1 stavku

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
hr: _Montiraj

en: _Unmount
hr: _Odmontiraj

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
hr: Stvoreni direktorij %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
hr: Uklonjeni direktorij %1

note: Adding a child after this OperationDetail has been set to prevent it is a programming bug.  However the best way to report it is by adding yet another child containing the bug report, and allowing the child to be added anyway.
en: GParted Bug
hr: GParted greška

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
hr: Provjeravanje %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
hr: Potvrđivanje %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
hr: Pretraživanje %1 particije

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot start (-2048) * before the start of the device
en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
hr: Particija ne može početi (%1) prije početka uređaja

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot end (2099199) * after the end of the device (2097151)
en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
hr: Particija ne može završiti (%1) nakon završetka uređaja (%2)

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
hr: Particija ne može imati dužinu od %1 sektora

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
hr: Particija s iskorištenim sektorima (%1) veća od njezine dužine (%2) nije ispravna

note: TO TRANSLATORS:   unrecognized * means that the partition table for this disk device is unknown * or not recognized.
en: unrecognized
hr: neprepoznato

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
hr: Prepoznavanje datotečnog sustava nije uspjelo! Mogući razlozi su:

en: The file system is damaged
hr: Datotečni sustav je oštećen

en: The file system is unknown to GParted
hr: Datotečni sustav  je nepoznat GPartedu

en: There is no file system available (unformatted)
hr: Nema dostupnog datotečnog sustava (neformatirano)

note: TO TRANSLATORS: looks like  The device entry /dev/sda5 is missing
en: The device entry %1 is missing
hr: Particija uređaja %1 nedostaje

en: Unable to find mount point
hr: Pronalazak točke montiranja nije uspio

en: Unable to read the contents of this file system!
hr: Čitanje sadržaja s ovog datotečnog sustava nije uspjelo!

en: Because of this some operations may be unavailable.
hr: Zbog ovoga neke će promjene biti nedostupne.

en: The cause might be a missing software package.
hr: Uzrok može biti nedostajući softverski paket.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The following list of software packages is required for NTFS file system support:  ntfsprogs.
en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
hr: Sljedeći popis paketa je potreban za podršku %1 datotečnog sustava:  %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
hr: %1 nedodjeljenog prostora unutar particije.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
hr: Za povećanje datotečnog sustava kako bi pristajao particiji, odaberite particiju i stavku iz izbornika:

en: Partition --> Check.
hr: Particija --> Provjeri.

en: create empty partition
hr: stvori praznu particiju

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
hr: putanja: %1 (%2)

en: partition
hr: particija

en: start: %1
hr: početak: %1

en: end: %1
hr: kraj: %1

en: size: %1 (%2)
hr: veličina: %1 (%2)

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak stvaranja datotečnog sustava

note: TO TRANSLATORS: looks like create new ext3 file system
en: create new %1 file system
hr: stvori novi %1 datotečni sustav

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak formatiranja datotečnog sustava

en: delete partition
hr: obriši particiju

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak brisanja datotečnog sustava

en: delete %1 file system
hr: obriši %1 datotečni sustav

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak postavaljanja naziva datotečnog sustava

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
hr: Ukloni naziv datotečnog sustav na %1

en: Set file system label to "%1" on %2
hr: Postavi naziv datotečnog sustava za "%1" na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
hr: Ukloni naziv particije na %1

en: Set partition name to "%1" on %2
hr: Postavi naziv particije za "%1" na %2

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak UUID promjene datotečnog sustava

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
hr: Postavi pola UUID-a na %1 na novu, naizmjeničnu vrijednost

en: Set UUID on %1 to a new, random value
hr: Postavi UUID-a na %1 na novu, naizmjeničnu vrijednost

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to change the size of a partition when performing a move only * step which is not permitted to change the partition size.
en: size of the partition is changing for a move only step
hr: veličina particije se mijenja samo za korak premještanja

en: rollback last change to the partition
hr: vrati posljednju promjenu na particiji

en: move file system to the left
hr: pomakni datotečni sustav lijevo

en: move file system to the right
hr: pomakni datotečni sustav desno

en: move file system
hr: pomakni datotečni sustav

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
hr: novi i stari datotečni sustav imaju identičan položaj. Promjena preskočena

en: using libparted
hr: koristeći libparted

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to move the start of the partition when performing a resize * only step which is not permitted to change the start of the * partition.
en: start of the partition is changing for a resize only step
hr: početak particije se mijenja samo za korak promjene veličine

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
hr: particija ne sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak promjene veličine šifriranja

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
hr: nemoguće je smanjiti uređaj zatvorenog LUKS šifriranja

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak promjene veličine datotečnog sustava

en: resize/move partition
hr: promijeni veličinu/pomakni particiju

en: move partition to the right
hr: pomakni particiju u desno

en: move partition to the left
hr: pomakni particiju u lijevo

en: grow partition from %1 to %2
hr: povećaj particiju s %1 na %2

en: shrink partition from %1 to %2
hr: smanji particiju s %1 na %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
hr: pomakni particiju u desno i povećaj je s %1 na %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
hr: pomakni particiju u desno i smanji je s %1 na %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
hr: pomakni particiju u lijevo i povećaj je s %1 na %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
hr: pomakni particiju u lijevo i smanji je s %1 na %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
hr: nova i stara particija imaju identičnu veličinu i položaj. Promjena preskočena

en: old start: %1
hr: stari početak: %1

en: old end: %1
hr: stari kraj: %1

en: old size: %1 (%2)
hr: stara veličina: %1 (%2)

en: new start: %1
hr: novi početak: %1

en: new end: %1
hr: novi kraj: %1

en: new size: %1 (%2)
hr: nova veličina: %1 (%2)

en: requested start: %1
hr: zatraženi početak: %1

en: requested end: %1
hr: zatraženi kraj: %1

en: requested size: %1 (%2)
hr: zatražena veličina: %1 (%2)

en: attempt to rollback failed change to the partition
hr: pokušaj vraćanja nije uspio promijeniti particiju

en: original start: %1
hr: izvorni početak: %1

en: original end: %1
hr: izvorni kraj: %1

en: original size: %1 (%2)
hr: izvorna veličina: %1 (%2)

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
hr: particija ne sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak smanjenja šifriranja

en: shrink encryption volume
hr: smanji šifrirani uređaj

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
hr: particija ne sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak povećanja šifriranja

en: grow encryption volume to fill the partition
hr: povećaj šifrirani uređaj kako bi se ispunila particija

en: growing is not available for this encryption volume
hr: povećavanje nije dostupno za ovaj šifrirani uređaj

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak smanjenja šifriranja

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to grow the partition size or keep it the same when performing * a shrink partition only step.
en: the new partition size is larger or the same for a shrink only step
hr: veličina nove particije je veća ili ista samo za korak smanjivanja

en: shrink file system
hr: smanji datotečni sustav

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak povećanja šifriranja

en: grow file system to fill the partition
hr: povećaj datotečni sustav kako bi se ispunila particija

en: growing is not available for this file system
hr: povećavanje nije dostupno za ovaj datotečni sustav

en: growing the file system is currently disallowed
hr: povećavanje datotečnog sustava trenutno je nedopušteno

note: TO TRANSLATORS: looks like   not a linux-swap file system for a recreate linux-swap only step
en: not a %1 file system for a recreate %1 only step
hr: nije %1 datotečni sustav samo za korak stvaranja %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   recreate linux-swap file system
en: recreate %1 file system
hr: stvori novi %1 datotečni sustav

en: the destination is smaller than the source partition
hr: odredišna particija je manje od izvorne

en: source partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak kopiranja datotečnog sustava

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
hr: odredišna particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak kopiranja datotečnog sustava

en: copy file system from %1 to %2
hr: kopiranje datotečnog sustava s %1 na %2

en: using internal algorithm
hr: koristeći unutrašnji algoritam

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
hr: kopiraj %1

en: finding optimal block size
hr: pronalazak optimalne veličine bloka

note: TO TRANSLATORS: looks like   copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
hr: kopiraj %1 koristeći veličinu bloka od %2

en: %1 seconds
hr: %1 sekunda

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
hr: optimalna veličina bloka je %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
hr: %1 (%2 B) kopirano

en: rollback failed file system move
hr: vraćanje premještanja datotečnog sustava nije uspjelo

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak provjere datotečnog sustava

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
hr: provjeri datotečni sustav na %1 za greške i (ako je moguće) ispravi ih

en: checking is not available for this file system
hr: provjera nije dostupna za ovaj datotečni sustav

en: set partition type on %1
hr: postavi vrstu particije na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
hr: nova vrsta particije: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
hr: nova oznaka particije: %1

en: calibrate %1
hr: kalibriraj %1

en: device
hr: uređaj

en: encryption path: %1
hr: putanja šifriranja: %1

en: calculate new size and position of %1
hr: izračunaj novu veličinu i položaj za %1

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
hr: particija sadrži otvoreno LUKS šifriranje samo za korak brisanja potpisa datotečnog sustava

en: clear old file system signatures in %1
hr: obriši stare potpise datotečnog sustava u %1

en: flush operating system cache of %1
hr: isprazni predmemoriju operativnog sustava %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
hr: nadopuni boot sektor %1 datotečnog sustava na %2

en: Partition start (%1) is beyond sector 4294967295 (2^32-1).
    Windows will not be able to boot from this file system.
hr: Početak particije (%1) je izvan sektora 4294967295 (2^32-1).
    Windowsi se neće moći pokrenuti s ovog datotečnog sustava.

en: Error trying to open %1
hr: Greška pri pokušaju otvaranja %1

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
hr: Greška pri pokušaju traženja položaja 0x1c na %1

en: Error trying to write to boot sector in %1
hr: Greška pri pokušaju zapisivanja boot sektora na %1

en: libparted messages
hr: libparted poruke

en: Libparted Information
hr: Libparted informacije

en: Libparted Warning
hr: Libparted upozorenje

en: Libparted Error
hr: Libparted greška

en: Libparted Fatal
hr: Libparted kobna greška

en: Libparted Bug
hr: Libparted greška

en: Libparted Unsupported Feature
hr: Libparted nepodržana značajka

en: Libparted unknown exception
hr: Libparted nepoznata iznimka

en: Fix
hr: Popravi

en: Yes
hr: Da

en: Ok
hr: U redu

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: No
hr: Ne

en: Cancel
hr: Odustani

en: Ignore
hr: Zanemari

en: _Undo Last Operation
hr: Po_ništi posljednju promjenu

en: _Clear All Operations
hr: _Obriši sve promjene

en: _Apply All Operations
hr: _Primijeni sve promjene

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
hr: Jedan ili više fizičkih uređaja koji pripadaju grupi uređaja nedostaju.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
hr: Greška se dogodila pri čitanju LVM2 podešavanja!

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
hr: Određene ili sve pojedinosti možda nedostaju ili su neispravne.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
hr: Ne bi trebali mijenjati nikakve LVM2 PV particije.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set half the UUID to a new random value on ntfs file system on /dev/sda1
en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
hr: Postavi pola UUID-a na novu naizmjeničnu vrijednost, na %1 datotečnom sustavu u %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set a new random UUID on ext4 file system on /dev/sda1
en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
hr: Postavi novi UUID na %1 datotečnom sustavu u %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
hr: Kopiraj %1 na %2 (početak na %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
hr: Kopiraj %1 na %2

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
hr: Provjeri i popravi datotečni sustav (%1) na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
hr: Stvori %1 #%2 (%3, %4) na %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
hr: Obriši %1 (%2, %3) na %4

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug.  More * information about a step is being added after the step was * marked as complete.  This bug description as well as the * information being added will be visible in the details of the * applied operations.
en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
hr: Dodavanje više informacija rezultatu ovog koraka nakon što je označen kao završen

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
hr: Formatiraj %1 kao %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
hr: Postavi naziv datotečnog sustava "%1" na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
hr: Postavi naziv particije "%1" na %2

en: resize/move %1
hr: promjeni veličinu/pomakni %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
hr: nova i stara particija imaju identičnu veličinu i položaj. Promjena otkazana

en: Move %1 to the right
hr: Pomakni %1 u desno

en: Move %1 to the left
hr: Pomakni %1 u lijevo

en: Grow %1 from %2 to %3
hr: Povećaj %1 sa %2 na %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
hr: Smanji %1 sa %2 na %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
hr: Pomakni %1 u desno i povećaj s %2 na %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
hr: Pomakni %1 u desno i smanji s %2 na %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
hr: Pomakni %1 u lijevo i povećaj s %2 na %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
hr: Pomakni %1 u lijevo i smanji s %2 na %3

note: TO TRANSLATORS: Primary * A "Primary" type of partition on a partitioned drive.
en: Primary
hr: Glavna

note: TO TRANSLATORS: Logical * A "Logical" type of partition on a partitioned drive.
en: Logical
hr: Logička

note: TO TRANSLATORS: Extended * An "Extended" type of partition on a partitioned drive.
en: Extended
hr: Proširena

note: TO TRANSLATORS: Unallocated * Unused space outside of any partition on a partitioned drive.
en: Unallocated
hr: Nedodjeljeno

note: TO TRANSLATORS: Unpartitioned * A drive which has no partition table.
en: Unpartitioned
hr: Neparticirano

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
hr: %1 od %2 kopirano (preostalo %3)

en: Name
hr: Naziv

en: Size
hr: Veličina

en: Used
hr: Iskorišteno

en: Unused
hr: Neiskorišteno

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device is * outside any partition, so is in other words * unallocated.
en: unallocated
hr: nedodjeljeno

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
hr: nepoznato

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that when the new partition is created by * GParted the space within it will not be formatted * with a file system.
en: unformatted
hr: neformatirano

note: TO TRANSLATORS:  other * name shown in the File System Support dialog to list * actions which can be performed on other file systems * not specifically listed as supported.
en: other
hr: ostalo

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
hr: obrisano

en: used
hr: iskorišteno

en: unused
hr: neiskorišteno

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
hr: Šifrirano

en: _Refresh Devices
hr: Osvježi u_ređaje

en: _Devices
hr: _Uređaji

en: _Edit
hr: _Uredi

en: Device _Information
hr: _Informacije o uređaju

en: Pending _Operations
hr: _Promjene na čekanju

en: _View
hr: _Prikaz

en: _File System Support
hr: _Podrška datotečnog sustava

en: _Create Partition Table
hr: _Stvori particijsku tablicu

en: _Attempt Data Rescue
hr: _Pokušaj spasiti podatke

en: _Device
hr: _Uređaj

en: _Partition
hr: P_articija

en: _Contents
hr: _Priručnik

en: _Help
hr: _Pomoć

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
hr: Nova

en: Create a new partition in the selected unallocated space
hr: Stvori novu particiju na odabranom nedodjeljenom prostoru

en: Delete the selected partition
hr: Obriši odabranu particiju

en: Resize/Move the selected partition
hr: Promjeni veličinu/premjesti odabranu particiju

en: Copy the selected partition to the clipboard
hr: Kopiraj odabrane particiju u međuspremnik

en: Paste the partition from the clipboard
hr: Zalijepi particije iz međuspremnika

en: Undo Last Operation
hr: Poništi posljednju promjenu

en: Apply All Operations
hr: Primijeni sve promjene

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
hr: _Nova

en: _Resize/Move
hr: P_romjeni veličinu/premjesti

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with file systems..
en: _Format to
hr: _Formatiraj na

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with mount points..
en: _Mount on
hr: _Montiraj na

en: _Name Partition
hr: _Naziv particije

en: M_anage Flags
hr: Upr_avljanje oznakama

en: C_heck
hr: Pro_vjeri

en: _Label File System
hr: _Naziv datotečnog sustava

en: New UU_ID
hr: Novi UU_ID

en: Device Information
hr: Informacije o uređaju

en: Could not add this operation to the list
hr: Nemoguće dodavanje ove promjene na popis

en: %1 operation pending | %1 operations pending
hr[0]: %1 promjena na čekanju
hr[1]: %1 promjene na čekanju
hr[2]: %1 promjena na čekanju

en: Quit GParted?
hr: Izaći iz GParteda?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
hr[0]: Trenutno je %1 promjena na čekanju.
hr[1]: Trenutno su %1 promjene na čekanju.
hr[2]: Trenutno je %1 promjena na čekanju.

en: Scanning all devices...
hr: Pretraga svih uređaja...

en: No devices detected
hr: Uređaji nisu otkriveni

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
hr: Na uređaju %1 nije pronađena particijska tablica

en: A partition table is required before partitions can be added.
hr: Particijska tablica mora postojati prije dodavanja particija.

en: To create a new partition table choose the menu item:
hr: Kako biste stvorili novu particijsku tablicu, odaberite stavku izbornika:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
hr: Uređaj --> Stvori particijsku tablicu...

note: TO TRANSLATORS: looks like   Unable to resize read-only file system /dev/sda1
en: Unable to resize read-only file system %1
hr: Nemoguće je promijeniti veličinu datotečnog sustava s dozvolom čitanja %1

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
hr: Datotečni sustav ne može promijeniti veličinu dok je montiran samo s dozvolama čitanja.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
hr: Ili odmontirajte datotečni sustav ili ga ponovno montirajte s dozvolom pisanja.

en: Unable to open GParted Manual help file
hr: Nemoguće otvaranje datoteke GParted priručnika pomoći

en: Command yelp not found.
hr: Naredba yelp nije pronađena.

en: Install yelp and try again.
hr: Instalirajte yelp i pokušajte ponovno.

en: Failed to open GParted Manual help file
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke GParted priručnika pomoći

en: Documentation is not available
hr: Dokumentacija nije dostupna

en: This build of gparted is configured without documentation.
hr: Ovo izdanje gparteda je podešeno bez dokumentacije.

en: Documentation is available at the project web site.
hr: Dokumentacija je dostupna na web stranici projekta.

en: GParted Manual
hr: GParted priručnik

en: GNOME Partition Editor
hr: GNOME uređivač particija

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
hr[0]: Nije moguće stvoriti više od %1 primarne particije
hr[1]: Nije moguće stvoriti više od %1 primarne particije
hr[2]: Nije moguće stvoriti više od %1 primarnih particija

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
hr: Ako želite imati više particija, najprije biste trebali stvoriti proširenu particiju, jer takva particija može sadržavati ostale particije. S obzirom da je proširena particija ujedno i primarna particija, možda ćete najprije trebati obrisati primarnu particiju.

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
hr: Premještanje particije može uzrokovati da vaš operativni sustav više nije moguće pokrenuti

note: TO TRANSLATORS: looks like   You queued an operation to move the start sector of partition /dev/sda3.
en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
hr: Zadatak pomicanja početnog sektora particije %1 ste dodali na popis izvršavanja.

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
hr:   Nesupjelo pokretanje je najvjerojatnije uzrokovano premještanjem GNU/Linux particije sadržane u /boot, ili ako ste premjestili C: particiju  Windows sustava.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
hr: U često postavljenim pitanjima GParteda možete saznati kako popraviti podešavanje pokretanja sustava.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
hr: Premještanje particije može potrajati dulje vremena.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Enter LUKS passphrase to resize /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to resize %1
hr: Upišite LUKS lozinku za promjenu veličine %1

en: LUKS encryption passphrase check failed
hr: Neuspjela provjera lozinke LUKS šifriranja

en: Copy of %1
hr: Kopija od %1

en: You have pasted into an existing partition
hr: Zalijepili ste u postojeću particiju

note: TO TRANSLATORS: looks like   The data in /dev/sda3 will be lost if you apply this operation.
en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
hr: Ako primijenite ovu promjenu, podaci na %1 će biti izgubljeni.

en: Unable to delete %1!
hr: Brisanje %1 nije moguće!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
hr: Odmontirajte sve logičke particije koje imaju broj veći od %1

en: Are you sure you want to delete %1?
hr: Sigurno želite obrisati %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
hr: Nakon brisanja, ova particija više neće biti dostupna za kopiranje.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
hr: Obriši %1 (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
hr: Nemoguće formatiranje ovog datotečnog sustava na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
hr: %1 datotečni sustav zahtijeva particiju od barem %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
hr: Najveća veličina particije particije s %1 datotečnim sustavom iznosi %2.

en: Opening encryption on %1
hr: Otvaranje šifriranja na %1

en: Failed to open LUKS encryption
hr: Neuspjelo otvaranje LUKS šifriranja

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
hr: Radnja zatvaranja šifrirnja se ne može izvesti ako su na čekanju radnje za particiju.

en: Closing encryption on %1
hr: Zatvaranje šifriranja na %1

en: Could not close encryption
hr: Nemoguće zatvaranje šifriranja

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
hr: Radnja otvaranja šifrirnja se ne može izvesti ako su na čekanju radnje za particiju.

note: TO TRANSLATORS: looks like * Enter LUKS passphrase to open /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to open %1
hr: Upišite LUKS lozinku za otvaranje %1

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
hr: Particija nije mogla biti odmontirana sa sljedećih točaka montiranja:

en: This is because other partitions are also mounted on these mount points.  You are advised to unmount them manually.
hr: Najvjerojatnije su ostale particije također montirane na iste točke. Preporuka je da ih odmontirate ručno.

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like   1 operation is currently pending for partition /dev/sdb1
en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
hr[0]: %1 promjena je trenutno na čekanju za particiju %2
hr[1]: %1 promjene su trenutno na čekanju za particiju %2
hr[2]: %1 promjena je trenutno na čekanju za particiju %2

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
hr: Upotrijebite izbornik Uredi za poništavanje, brisanje ili primjenu radnji koje su na čekanju.

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
hr: Swapoff ne može biti primijenjen ako su na čekanju promjene za particiju.

en: Deactivating swap on %1
hr: Deaktivacija swapa na %1

en: Could not deactivate swap
hr: Deaktivacija swapa nije moguća

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
hr: Swapon ne može biti primijenjen ako su na čekanju promjene za particiju.

en: Activating swap on %1
hr: Aktivacija swapa na %1

en: Could not activate swap
hr: Aktivacija swapa nije moguća

en: The deactivate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
hr: Za deaktivaciju Grupe uređaja promjene ne mogu biti izvršene ako ima promjena na čekanju za particiju.

en: Deactivating Volume Group %1
hr: Deaktivacija grupe uređaja %1

note: VGNAME from point point
en: Could not deactivate Volume Group
hr: Nemoguća deaktivacija grupe uređaja

en: The activate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
hr: Za aktivaciju Grupe uređaja promjene ne mogu biti izvršene ako ima promjena na čekanju za particiju.

en: Activating Volume Group %1
hr: Aktivacija grupe uređaja %1

note: VGNAME from point point
en: Could not activate Volume Group
hr: Nemoguća aktivacija grupe uređaja

en: The unmount action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
hr: Odmontiranje nije moguće ako ima promjena na čekanju za particiju.

en: Unmounting %1
hr: Odmontiranje %1

en: Could not unmount %1
hr: Odmontiranje %1 nije moguće

note: Bug: Partition callback without a selected partition Bug: Not pointing at a valid display partition object
en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
hr: Montiranje nije moguće ako ima promjena na čekanju za particiju.

en: mounting %1 on %2
hr: montiranje %1 na %2

en: Could not mount %1 on %2
hr: Montiranje %1 na %2 nije moguće

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
hr[0]: %1 particija je trenutno aktivna na uređaju %2
hr[1]: %1 particije su trenutno aktivne na uređaju %2
hr[2]: %1 particija je trenutno aktivno na uređaju %2

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
hr: Nova particijska tablica se ne može stvoriti ukoliko postoje aktivne particije.

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
hr: Aktivne particije su one koje su u upotrebi, poput montiranih datotečnih sustava ili omogućenih swap particija.

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
hr: Upotrijebite mogućnosti u izborniku Particija, poput odmontiraj ili swapoff, kako biste prije stvaranja nove particijske tablice deaktivirali sve particije na ovom uređaju.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
hr[0]: %1 promjena je trenutno na čekanju
hr[1]: %1 promjena su trenutno na čekanju
hr[2]: %1 promjena je trenutno na čekanju

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
hr: Nova particija se ne može stvoriti dok postoje promjene na čekanju.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
hr: Upotrijebite izbornik Uredi za brisanje ili primjenu svih izmjena prije stvaranja nove particijske tablice.

en: Error while creating partition table
hr: Greška pri stvaranju particijske tablice

en: Command gpart was not found
hr: Naredba gpart nije pronađena

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
hr: Ova značajka koristi gpart. Instalirajte gpart i pokušajte ponovno.

note: Dialog information
en: A full disk scan is needed to find file systems.
hr: Potpuno pretraživanje diska je potrebno za pronalazak datotečnih sustava.

en: The scan might take a very long time.
hr: Pretraživanje bi moglo potrajati dulje vrijeme.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
hr: Nakon pretraživanja možete montirati svaki otkriveni datotečni sustav i kopirati podatke na druge medije.

en: Do you want to continue?
hr: Želite li nastaviti?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
hr: Pretraži datotečne sustave na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
hr: Pretraživanje datotečnih sustava na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
hr: Nema pronađenih datotečnih sustava na %1

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
hr: Pretraživanje diska pomoću gpart-a nije pronašlo nijedan poznati datotečni sustav na disku.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
hr: Sigurno želite primijeniti sve izmjene?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
hr: Uređivanje particija može uzrokovati potencijalni GUBITAK PODATAKA.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
hr: Preporuka je da prije nastavka napravite sigurnosnu kopiju podataka.

en: Apply operations to device
hr: Primijeni izmjene na uređaju

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
hr: Obrist ćete LVM2 fizički uređaj %1 koji nije prazan

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
hr: Formatirat ćete LVM2 fizički uređaj %1 koji nije prazan

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
hr: Zalijepit ćete u LVM2 fizički uređaj %1 koji nije prazan

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
hr: Brisanje ili prepisivanje Fizičkog uređaja je nepovratno i uništiti će ili oštetiti Grupu uređaja.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
hr: Kako bi izbjegli uništavanje ili oštećivanje Grupe uređaja, preporučeno vam je da otkažete i upotrijebite vanjske LVM naredbe kako bi oslobodili Fizički uređaj prije pokušaja ove promjene.

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
hr: Želite li nastaviti prisilno obrisati Fizički uređaj?

en: Failed to find devid for path %1
hr: Neuspjeli pronalazak id-a uređaja za putanju %1

en: No directory mount point found in %1
hr: Nema pronađene točke montiranja direktorija u %1

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
hr: Promjena UUID-a može poništiti ključ aktivacije Windows proizvoda (WPA)

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
hr: Na FAT i NTFS datotečnim sustavima, kao serijski broj uređaja koristi se UUID. Promjena serijskog broja uređaja na particiji Windows sustava, uobičajeno to je C:, može poništit WPA ključ. Poništeni WPA ključ će spriječiti prijavu u Windowse sve dok ih ponvono ne aktivirate.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
hr: Promjena UUID na medijima vanjske pohrane i particijama na kojima nije instaliran operativni sustav uobičajeno je sigurno, ali bez daljnih jamstava.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition move action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
hr: Promjena pomicanja particije je preskočena jer %1 datotečni sustav ne sadrži podatke

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition copy action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
hr: Zadatak kopiranja particije je preskočen jer %1 datotečni sustav ne sadrži podatke

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
hr: Ak_tiviraj

en: Deac_tivate
hr: Deak_tiviraj

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
hr: LVM2 fizičkom uređaju se ne može trenutno promijeniti veličina jer je član izvezene Grupe uređaja.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Open Encryption
hr: Otvori šifriranje

en: Close Encryption
hr: Zatvori šifriranje

en: Maximize closed LUKS encryption skipped because it will automatically fill the partition when opened
hr: Povećavanje zatvorenog LUKS šifriranja je preskočeno zato jer će automatski ispuniti paraticiju kada se otvori

en: Root privileges are required for running GParted
hr: Za pokretanje GParteda su potrebne administratorske ovlasti

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
hr: S obzirom da je GParted moćan alat, sposoban uništiti particijske tablice i većinu podataka, pokrenuti ga može samo korisnik root.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
hr: U pokušaju izbjegavanja poništavanja WPA ključa, na NTFS datotečnim sustavima samo pola UUID-a je postavljeno na novu naizmjeničnu vrijednost.

note: simulation..
en: run simulation
hr: pokreni simulaciju

note: Real resize
en: real resize
hr: stvarna promjena veličine

en: Partition is too large, maximum size is %1
hr: Particija je prevelika, najveća veličina je %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
hr: Particija je premala, najmanja veličina je %1

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
hr: mkudffs prije inačice 1.1 ne podržava ne-ASCII znakove u nazivu.
