gparted 0.12 - en to nb translation catalogue (488 entries)

en: GParted Partition Editor
nb: GParted partisjonsredigering

en: Create, reorganize, and delete partitions
nb: Lag, omorganiser og slett partisjoner

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
nb: GParted er et gratis grafisk verktøy for å redigere og administrere partisjoner.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
nb: Med GParted kan du endre størrelse, kopiere, navngi og flytte partisjoner uten tap av data. Disse handlingene gjør deg i stand til å vokse eller krympe C: -stasjonen, lage plass til nye operativsystemer, eller forsøke dataredning fra tapte partisjoner.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
nb: GParted arbeider med mange filsystemer, inkludert: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs og xfs.

en: Partition Editor
nb: Partisjonsredigering

en: Partition;
nb: Partisjon;

en: Run GParted as root
nb: Kjør GParted som root

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
nb: Autentisering kreves for å kjøre GParted partisjonsredigering som root

en: (New UUID - will be randomly generated)
nb: (Ny UUID – vil lages tilfeldig)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
nb: (Halv ny UUID – vil lages tilfeldig)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
nb: %1 av %2 kopiert

en: Operation Canceled
nb: Operasjon avbrutt

en: Error while writing block at sector %1
nb: Feil ved skriving av blokk ved sektor %1

en: Error while reading block at sector %1
nb: Feil ved lesing av blokk ved sektor %1

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   LUKS Passphrase /dev/sda1
en: LUKS Passphrase %1
nb: LUKS-adgangsfrase for %1

en: Enter LUKS passphrase to open %1
nb: Skriv inn LUKS-adgangsfrasen for å åpne %1

en: Passphrase:
nb: Adgangsfrase:

en: Unlock
nb: Lås opp

note: Add spinbutton_before
en: Free space preceding (MiB):
nb: Ledig plass foran (MiB):

note: Add spinbutton_size
en: New size (MiB):
nb: Ny størrelse (MiB):

note: Add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
nb: Ledig plass etterfølger (MiB):

note: Add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Align to: <combo box with choices>
en: Align to:
nb: Juster til:

note: Fill partition alignment combo TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: Cylinder
nb: Sylinder

note: TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: None
nb: Ingen

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: Resize/Move
nb: Endre størrelse/Flytt

en: Minimum size: %1 MiB
nb: Minste størrelse: %1 MiB

en: Maximum size: %1 MiB
nb: Maksimal størrelse: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
nb: Lag partisjonstabell på %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
nb: ADVARSEL: Dette vil SLETTE ALLE DATA på HELE DISKEN %1

en: Select new partition table type:
nb: Velg ny type partisjonstabell:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
nb: Sett navn på filsystemet på %1

note: Only line: "Label: [EXISTINGLABEL ]" Label
en: Label:
nb: Navn:

en: Paste %1
nb: Lim inn %1

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
nb: Informasjon om %1

en: Warning:
nb: Advarsel:

note: FILE SYSTEM DETAIL SECTION File system headline
en: File System
nb: Filsystem

note: Left field & value pair area File system File systems to choose from
en: File system:
nb: Filsystem:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
nb: Åpen

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
nb: Lukket

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
nb: Utilgjengelig (kryptert)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
nb: Opptatt (Minst en logisk partisjon er montert)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
nb: Aktiv

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
nb: Montert på %1

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
nb: Ikke opptatt (Ingen monterte logiske partisjoner)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
nb: Ikke aktiv

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
nb: Ikke aktiv (Ikke medlem av noe gruppert dataområde)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
nb: Ikke aktiv og eksportert

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
nb: Ikke montert

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
nb: Gruppert dataområde:

note: Members
en: Members:
nb: Medlemmer:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
nb: Logiske volumer:

note: Used
en: Used:
nb: Brukt:

note: Unused
en: Unused:
nb: Ubrukt:

en: Unallocated:
nb: Ikke allokert:

note: Size
en: Size:
nb: Størrelse:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION Encryption headline
en: Encryption
nb: Kryptering

note: Encryption
en: Encryption:
nb: Kryptering:

note: LUKS path Left field & value pair area Path
en: Path:
nb: Sti:

note: PARTITION DETAIL SECTION Partition headline append columns
en: Partition
nb: Partisjon

note: Name Only line: "Name: [EXISTINGNAME  ]"
en: Name:
nb: Partisjonsnavn:

note: Flags
en: Flags:
nb: Flagg:

note: Right field & value pair area First sector
en: First sector:
nb: Første sektor:

note: Last sector
en: Last sector:
nb: Siste sektor:

note: Total sectors
en: Total sectors:
nb: Totalt antall sektorer:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
nb: Sett partisjonsnavn på %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
nb: Opprett ny partisjon

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Create as: <combo box with choices>
en: Create as:
nb: Opprett som:

note: Fill partition type combo.
en: Primary Partition
nb: Primær partisjon

en: Logical Partition
nb: Logisk partisjon

en: Extended Partition
nb: Utvidet partisjon

note: Partition name
en: Partition name:
nb: Partisjonsnavn:

en: New Partition #%1
nb: Ny partisjon #%1

note: Bug: Not initialised by constructor calling set_data()
en: Resize/Move %1
nb: Endre størrelse/flytt %1

en: Resize %1
nb: Endre størrelse på %1

en: Applying pending operations
nb: Utfører ventende operasjoner

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
nb: Avhengig av antall og type operasjoner kan dette ta lang tid.

en: Completed Operations:
nb: Fullførte operasjoner:

en: Details
nb: Detaljer

en: %1 of %2 operations completed
nb: %1 av %2 operasjoner fullført

note: add save button
en: _Save Details
nb: _Lagre detaljer

en: Operation cancelled
nb: Operasjon avbrutt

en: All operations successfully completed
nb: Alle operasjoner er fullført

en: %1 warning | %1 warnings
nb[0]: %1 advarsel
nb[1]: %1 advarsler

en: An error occurred while applying the operations
nb: Det oppstod en feil under utføring av operasjonene

en: See the details for more information.
nb: Se detaljene for mer informasjon.

en: IMPORTANT
nb: VIKTIG

en: If you want support, you need to provide the saved details!
nb: Hvis du vil ha støtte, må du oppgi de lagrede detaljer!

note: TO TRANSLATORS: looks like * See https://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
nb: Se %1 for mer informasjon.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
nb: Tvungen avbrytelse (%1)

en: Force Cancel
nb: Tvungen avbrytelse

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte den aktive operasjonen?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
nb: Hvis du avbryter en operasjon kan dette forårsake ALVORLIG skade på filsystemet.

en: Continue Operation
nb: Fortsett operasjon

en: Cancel Operation
nb: Avbryt operasjon

en: Save Details
nb: Lagre detaljer

en: GParted Details
nb: GParted detaljer

note: Device overview information
en: Device:
nb: Enhet:

note: Model
en: Model:
nb: Modell:

note: Serial number
en: Serial:
nb: Serienummer:

note: Sector size
en: Sector size:
nb: Sektorstørrelse:

note: Heads
en: Heads:
nb: Hoder:

note: Sectors / track
en: Sectors/track:
nb: Sektorer/spor:

note: Cylinders
en: Cylinders:
nb: Sylindre:

note: Partition table type Disktype
en: Partition table:
nb: Partisjonstabell:

en: End
nb: Slutt

en: Flags
nb: Flagg

en: Partition Name
nb: Partisjonsnavn

en: Label
nb: Navngi

en: Mount Point
nb: Monteringspunkt

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
nb: KJØRER

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
nb: SUKSESS

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
nb: FEIL

note: TO TRANSLATORS:  WARNING * means that the status for this operation is * completed with warnings.  Either the operation * is not supported on the file system in the * partition, or the operation failed but it does * not matter that it failed.
en: WARNING
nb: ADVARSEL

en: File System Support
nb: Støtte for filsystem

en: Create
nb: Opprett

en: Grow
nb: Øke

en: Shrink
nb: Krymp

en: Move
nb: Flytt

en: Copy
nb: Kopier

en: Check
nb: Sjekk

en: Required Software
nb: Nødvendig programvare

en: This chart shows the actions supported on file systems.
nb: Dette diagrammet viser handlinger som støttes på filsystemer.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
nb: Ikke alle handlinger er tilgjengelige på alle filsystemer, delvis på grunn av filsystemer og begrensninger i den nødvendige programvaren.

note: TO TRANSLATORS:  Available offline and online * means that this action is valid for this file system when * it is both unmounted and mounted.
en: Available offline and online
nb: Tilgjengelig frakoblet og tilkoblet

note: TO TRANSLATORS:  Available online only * means that this action is valid for this file system only * when it is mounted.
en: Available online only
nb: Kun tilgjengelig når filsystemet er montert

note: TO TRANSLATORS:  Available offline only * means that this action is valid for this file system only * when it is unmounted.
en: Available offline only
nb: Tilgjengelig kun frakoblet

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Legend
nb: Forklaring

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
nb: Søk på nytt etter støttede handlinger

en: Manage flags on %1
nb: Håndter flagg på %1

en: Search disk for file systems
nb: Se etter filsystemer på lagringsenheten

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
nb: Filsystemer funnet på %1

en: Data found
nb: Data funnet

en: Data found with inconsistencies
nb: Data funnet med uoverensstemmelser

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
nb: Advarsel: Filsystemene merket med (!) har uoverensstemmelser .

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
nb: Du kan støte på feil ved å prøve å vise disse filsystemene.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
nb: «Vis»-knappene lager skrivebeskyttede visninger av hvert filsystem.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
nb: Alle monterte visninger vil bli avmontert når du lukker denne dialogen.

en: File systems
nb: Filsystemer

en: View
nb: Vis

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
nb: Det oppstod en feil under oppretting av en midlertidig mappe for bruk som et monteringspunkt.

en: Error
nb: Feil

en: Failed creating temporary directory
nb: Mislyktes å lage midlertidig mappe

en: An error occurred while creating the read-only view.
nb: Det oppstod en feil ved oppretting av skrivebeskyttet visning.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
nb: Enten kan ikke filsystemet monteres (som vekselminne), eller det er uoverensstemmelser eller feil i filsystemet.

en: Failed creating read-only view
nb: Mislyktes å lage skrivebeskyttet visning

en: Error:
nb: Feil:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
nb: Filsystemet er montert på:

en: Unable to open the default file manager
nb: Kan ikke åpne forvalgt filbehandler

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
nb: Advarsel: Det oppdagede filsystemområdet overlapper med minst en eksisterende partisjon

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
nb: Det anbefales at du ikke bruker noen overlappende filsystemer for å unngå å forstyrre eksisterende data.

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
nb: Vil du forsøke å deaktivere følgende monteringspunkter?

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
nb: opprett manglende %1 oppføringer

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
nb: sletting påvirket %1 oppføringer

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
nb: slett %1 oppføring

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
nb: oppdater %1 oppføring

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
nb: _Monter

en: _Unmount
nb: _Avmonter

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
nb: Laget mappen %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
nb: Fjernet mappen %1

note: Adding a child after this OperationDetail has been set to prevent it is a programming bug.  However the best way to report it is by adding yet another child containing the bug report, and allowing the child to be added anyway.
en: GParted Bug
nb: Feil i GParted

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
nb: Søker gjennom %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
nb: Bekrefter %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
nb: Søker etter partisjoner på %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot start (-2048) * before the start of the device
en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
nb: En partisjon kan ikke starte (%1) før enhetens start

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot end (2099199) * after the end of the device (2097151)
en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
nb: En partisjon kan ikke slutte (%1) etter enhetens slutt (%2)

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
nb: En partisjon kan ikke ha en lengde på %1 sektorer

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
nb: En partisjon med brukte sektorer (%1) større enn lengden (%2), er ikke gyldig

note: TO TRANSLATORS:  unrecognized * means that the partition table for this disk * device is unknown or not recognized.
en: unrecognized
nb: ikke gjenkjent

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
nb: Kan ikke finne filsystem! Mulige årsaker er:

en: The file system is damaged
nb: Filsystemet er skadet

en: The file system is unknown to GParted
nb: Filsystemet er ukjent for GParted

en: There is no file system available (unformatted)
nb: Ingen filsystemer tilgjengelig (uformatert)

note: TO TRANSLATORS: looks like  The device entry /dev/sda5 is missing
en: The device entry %1 is missing
nb: Enhetsoppføring %1 mangler

en: Unable to find mount point
nb: Kan ikke finne monteringspunkt

en: Unable to read the contents of this file system!
nb: Kan ikke lese innholdet i dette filsystemet!

en: Because of this some operations may be unavailable.
nb: På grunn av dette kan noen operasjoner være utilgjengelige.

en: The cause might be a missing software package.
nb: Årsaken kan være en manglende programvarepakke.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The following list of software packages is required for NTFS file system support:  ntfsprogs.
en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
nb: Følgende liste over programvarepakker er påkrevd for %1 filsystem-støtte: %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
nb: %1 av ledig plass innenfor partisjonen.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
nb: For å øke filsystemet til å fylle partisjonen, velg partisjonen og deretter velg menyelementet:

en: Partition --> Check.
nb: Partisjon → Sjekk.

en: create empty partition
nb: opprett tom partisjon

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
nb: sti: %1 (%2)

en: partition
nb: partisjon

en: end: %1
nb: slutt: %1

en: size: %1 (%2)
nb: størrelse: %1 (%2)

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun oppretter filsystemet

note: TO TRANSLATORS: looks like create new ext3 file system
en: create new %1 file system
nb: lag nytt %1 filsystem

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun formaterer filsystemet

en: delete partition
nb: slett partisjon

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun sletter filsystemet

en: delete %1 file system
nb: slett %1 filsystem

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun endrer filsystemets navn

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
nb: Slett navnet på filsystemet %1

en: Set file system label to "%1" on %2
nb: Sett filsystemets navn til «%1» på %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
nb: Fjern navnet til partisjon %1

en: Set partition name to "%1" on %2
nb: Sett navnet «%1» på partisjon %2

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun endrer filsystemets UUID

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
nb: Sett halve UUID-verdien på %1 til en ny tilfeldig verdi

en: Set UUID on %1 to a new, random value
nb: Sett UUID på %1 til en ny tilfeldig verdi

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to change the size of a partition when performing a move only * step which is not permitted to change the partition size.
en: size of the partition is changing for a move only step
nb: partisjonens størrelse endres for et steg som kun flytter

en: rollback last change to the partition
nb: rull tilbake siste endring av partisjonen

en: move file system to the left
nb: flytt filsystem til venstre

en: move file system to the right
nb: flytt filsystem til høyre

en: move file system
nb: flytt filsystem

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
nb: nytt og gammelt filsystem har samme plassering. Hopper derfor over denne operasjonen

en: using libparted
nb: bruker libparted

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to move the start of the partition when performing a resize * only step which is not permitted to change the start of the * partition.
en: start of the partition is changing for a resize only step
nb: partisjonens start endres for et steg som kun endrer størrelse

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
nb: partisjonen inneholder ikke LUKS-kryptering for et steg som kun endrer størrelsen

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
nb: det er umulig å krympe et lukket LUKS-kryptert dataområde

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun endrer filsystemets størrelse

en: resize/move partition
nb: endre størrelse/flytt partisjon

en: move partition to the right
nb: flytt partisjonen til høyre

en: move partition to the left
nb: flytt partisjonen til venstre

en: grow partition from %1 to %2
nb: øk partisjonen fra %1 til %2

en: shrink partition from %1 to %2
nb: krymp partisjonen fra %1 til %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
nb: flytt partisjonen til høyre og øk den fra %1 til %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
nb: flytt partisjonen til høyre og krymp den fra %1 til %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
nb: flytt partisjonen til venstre og øk den fra %1 til %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
nb: flytt partisjonen til venstre og krymp den fra %1 til %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
nb: ny og gammel partisjon har samme størrelse og plassering. Hopper derfor over denne operasjonen

en: old start: %1
nb: gammel start: %1

en: old end: %1
nb: gammel slutt: %1

en: old size: %1 (%2)
nb: gammel størrelse: %1 (%2)

en: new start: %1
nb: ny start: %1

en: new end: %1
nb: ny slutt: %1

en: new size: %1 (%2)
nb: ny størrelse: %1 (%2)

en: requested start: %1
nb: forespurt start: %1

en: requested end: %1
nb: forespurt slutt: %1

en: requested size: %1 (%2)
nb: forespurt størrelse: %1 (%2)

en: attempt to rollback failed change to the partition
nb: forsøk å rulle tilbake mislykket partisjonsendring

en: original start: %1
nb: opprinnelig start: %1

en: original end: %1
nb: opprinnelig slutt: %1

en: original size: %1 (%2)
nb: opprinnelig størrelse: %1 (%2)

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
nb: partisjonen inneholder ikke åpen LUKS-kryptering for et steg som kun krymper krypteringen

en: shrink encryption volume
nb: krymp kryptert dataområde

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
nb: partisjonen inneholder ikke LUKS-kryptering for et steg som kun maksimerer krypteringen

en: grow encryption volume to fill the partition
nb: øk kryptert dataområde slik at det fyller partisjonen

en: growing is not available for this encryption volume
nb: det er ikke mulig å øke størrelsen for dette krypterte dataområdet

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun krymper filsystemet

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to grow the partition size or keep it the same when performing * a shrink partition only step.
en: the new partition size is larger or the same for a shrink only step
nb: den nye partisjonsstørrelsen er større enn eller lik for et steg som kun krymper

en: shrink file system
nb: krymp filsystem

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun maksimerer filsystemet

en: grow file system to fill the partition
nb: øk filsystemet slik at det fyller partisjonen

en: growing is not available for this file system
nb: det er ikke mulig å øke størrelsen for dette filsystemet

en: growing the file system is currently disallowed
nb: øke størrelsen på filsystemet er for tiden ikke tillatt

note: TO TRANSLATORS: looks like   not a linux-swap file system for a recreate linux-swap only step
en: not a %1 file system for a recreate %1 only step
nb: ikke et %1-filsystem for et steg som kun skulle gjendanne %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   recreate linux-swap file system
en: recreate %1 file system
nb: gjendann %1-filsystem

en: the destination is smaller than the source partition
nb: målet er mindre enn kildepartisjonen

en: source partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
nb: kildepartisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun kopierer filsystemet

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
nb: målpartisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun kopierer filsystemet

en: copy file system from %1 to %2
nb: kopier filsystem fra %1 til %2

en: using internal algorithm
nb: bruker intern algoritme

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
nb: kopiert %1

en: finding optimal block size
nb: finner optimal blokkstørrelse

note: TO TRANSLATORS: looks like   copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
nb: kopier %1 med blokkstørrelse %2

en: %1 seconds
nb: %1 sekunder

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
nb: optimal blokkstørrelse er %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
nb: %1 (%2 B) kopiert

en: rollback failed file system move
nb: rull tilbake mislykket flytting av filsystem

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun sjekker filsystemet

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
nb: sjekk filsystem på %1 for feil og (hvis mulig) rett dem

en: checking is not available for this file system
nb: sjekk er ikke tilgjengelig for dette filsystemet

en: set partition type on %1
nb: sett partisjonstype på %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
nb: ny partisjonstype: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
nb: nytt partisjonsflagg: %1

en: calibrate %1
nb: kalibrer %1

en: device
nb: enhet

en: encryption path: %1
nb: krypteringssti: %1

en: calculate new size and position of %1
nb: beregn ny størrelse og plassering av %1

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
nb: partisjonen inneholder åpen LUKS-kryptering for et steg som kun sletter filsystem-signaturer

en: clear old file system signatures in %1
nb: slett gamle filsystem-signaturer i %1

en: flush operating system cache of %1
nb: tøm hurtiglager for operativsystem på %1

note: TO TRANSLATORS: update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
nb: oppdater oppstartssektor for %1 filsystem på %2

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to write to boot sector in /dev/sdd1
en: Error trying to write to boot sector in %1
nb: Feil ved forsøk på å skrive til oppstartssektor i %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to seek to position 0x1C in /dev/sdd1
en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
nb: Feil ved forsøk på å søke til posisjon 0x1c i %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to open /dev/sdd1
en: Error trying to open %1
nb: Feil ved forsøk på å åpne %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Failed to set the number of hidden sectors to 05ab4f00 in the ntfs boot record.
en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
nb: Klarte ikke å sette antall skjulte sektorer til %1 i NTFS-oppstartsposten.

en: You might try the following command to correct the problem:
nb: Du kan prøve følgende kommando for å rette opp problemet:

en: libparted messages
nb: liparted meldinger

en: Libparted Information
nb: Informasjon fra libparted

en: Libparted Warning
nb: Libparted-advarsel

en: Libparted Error
nb: Libparted-feil

en: Libparted Fatal
nb: Libparted kritisk

en: Libparted Bug
nb: Libparted feil

en: Libparted Unsupported Feature
nb: Libparted ikke støttet funksjon

en: Libparted unknown exception
nb: Libparted ukjent unntak

en: Fix
nb: Fiks

en: Yes
nb: Ja

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: No
nb: Nei

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Ignore
nb: Ignorer

en: _Undo Last Operation
nb: A_ngre siste operasjon

en: _Clear All Operations
nb: _Fjern alle operasjoner

en: _Apply All Operations
nb: _Utfør alle operasjoner

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
nb: Et eller flere fysiske dataområder tilhørende det grupperte dataområdet mangler.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
nb: Feil ved lesing av LVM2-oppsettet!

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
nb: Noen eller alle detaljene kan mangle eller være feil.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
nb: Du bør IKKE endre noen LVM2 PV-partisjoner.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set half the UUID to a new random value on ntfs file system on /dev/sda1
en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
nb: Sett halve UUIDen til en ny tilfeldig verdi på %1 filsystem på %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set a new random UUID on ext4 file system on /dev/sda1
en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
nb: Sett en ny tilfeldig UUID på %1 filsystem på %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
nb: Kopier %1 til %2 (start ved %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
nb: Kopier %1 til %2

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
nb: Sjekk og reparer filsystem (%1) på %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
nb: Lag %1 #%2 (%3, %4) på %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
nb: Slett %1 (%2, %3) fra %4

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug.  More * information about a step is being added after the step was * marked as complete.  This bug description as well as the * information being added will be visible in the details of the * applied operations.
en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
nb: Legger til mer informasjon til resultatet for dette trinnet etter at det markeres som fullført

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
nb: Formater %1 som %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
nb: Sett filsystemets navn til «%1» på «%2»

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
nb: Sett navnet «%1» på partisjon %2

en: resize/move %1
nb: endre størrelse på/flytt %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
nb: ny og gammel partisjon har samme størrelse og plassering.  Fortsetter likevel

en: Move %1 to the right
nb: Flytt %1 til høyre

en: Move %1 to the left
nb: Flytt  %1 til venstre

en: Grow %1 from %2 to %3
nb: Øk %1 fra %2 til %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
nb: Krymp %1 fra %2 til %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
nb: Flytt %1 til høyre og øk det fra %2 til %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
nb: Flytt %1 til høyre og krymp det fra %2 til %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
nb: Flytt %1 til venstre og øk det fra %2 til %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
nb: Flytt %1 til venstre og krymp det fra %2 til %3

note: TO TRANSLATORS: Primary * A "Primary" type of partition on a partitioned drive.
en: Primary
nb: Primær

note: TO TRANSLATORS: Logical * A "Logical" type of partition on a partitioned drive.
en: Logical
nb: Logisk

note: TO TRANSLATORS: Extended * An "Extended" type of partition on a partitioned drive.
en: Extended
nb: Utvidet

note: TO TRANSLATORS: Unallocated * Unused space outside of any partition on a partitioned drive.
en: Unallocated
nb: Ikke allokert

note: TO TRANSLATORS: Unpartitioned * A drive which has no partition table.
en: Unpartitioned
nb: Ikke partisjonert

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
nb: %1 av %2 kopiert (%3 gjenstår)

en: Name
nb: Navn

en: Size
nb: Størrelse

en: Used
nb: Brukt

en: Unused
nb: Ubrukt

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device is * outside any partition, so is in other words * unallocated.
en: unallocated
nb: ikke allokert

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
nb: ukjent

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that when the new partition is created by * GParted the space within it will not be formatted * with a file system.
en: unformatted
nb: ikke formatert

note: TO TRANSLATORS:  other * name shown in the File System Support dialog to list * actions which can be performed on other file systems * not specifically listed as supported.
en: other
nb: annen

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
nb: fjernet

en: used
nb: brukt

en: unused
nb: ubrukt

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
nb: Kryptert

en: _Refresh Devices
nb: Oppdate_r enheter

en: _Devices
nb: _Enheter

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Device _Information
nb: _Informasjon om enhet

en: Pending _Operations
nb: Utestående _operasjoner

en: _View
nb: _Vis

en: _File System Support
nb: Støtte for _filsystem

en: _Create Partition Table
nb: _Lag partisjonstabell

en: _Attempt Data Rescue
nb: _Forsøk gjenoppretting av data

en: _Device
nb: _Enhet

en: _Partition
nb: _Partisjon

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Help
nb: _Hjelp

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
nb: Ny

en: Create a new partition in the selected unallocated space
nb: Lag en ny partisjon i valgte ikke-allokert plass

en: Delete the selected partition
nb: Slett valgt partisjon

en: Resize/Move the selected partition
nb: Endre størrelse på eller flytt valgt partisjon

en: Copy the selected partition to the clipboard
nb: Koipier valgt partisjon til utklippstavlen

en: Paste the partition from the clipboard
nb: Lim inn partisjon fra utklippstavlen

en: Undo Last Operation
nb: Angre siste operasjon

en: Apply All Operations
nb: Utfør alle operasjoner

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
nb: _Ny

en: _Resize/Move
nb: End_re størrelse/flytt

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with file systems..
en: _Format to
nb: _Formater til

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with mount points..
en: _Mount on
nb: _Monter på

en: _Name Partition
nb: _Navngi partisjon

en: M_anage Flags
nb: H_åndter flagg

en: C_heck
nb: S_jekk

en: _Label File System
nb: _Navngi filsystem

en: New UU_ID
nb: Ny UU_ID

en: Device Information
nb: Informasjon om enhet

en: Could not add this operation to the list
nb: Klarte ikke legge denne operasjonen til listen

en: %1 operation pending | %1 operations pending
nb[0]: %1 operasjon utestående
nb[1]: %1 operasjoner utestående

en: Quit GParted?
nb: Avslutt GParted?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
nb[0]: %1 operasjon er utestående nå.
nb[1]: %1 operasjoner er utestående nå.

en: Scanning all devices...
nb: Leter gjennom alle enheter …

en: No devices detected
nb: Fant ingen enheter

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
nb: Fant ingen partisjonstabell på enhet %1

en: A partition table is required before partitions can be added.
nb: En partisjonstabell er nødvendig før partisjoner kan opprettes.

en: To create a new partition table choose the menu item:
nb: Hvis du vil opprette en ny partisjonstabell velg menyelementet:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
nb: Enhet → Lag partisjonstabell.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Unable to resize read-only file system /dev/sda1
en: Unable to resize read-only file system %1
nb: Kan ikke endre størrelsen til det skrivebeskyttede filsystemet %1

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
nb: Kan ikke endre størrelsen til filsystem som er montert skrivebeskyttet.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
nb: Enten avmonter filsystemet eller monter det som skrivebeskyttet.

en: Unable to open GParted Manual help file
nb: Kan ikke åpne brukerhåndbok for GParted

en: Documentation is not available
nb: Dokumentasjon er ikke tilgjengelig

en: This build of gparted is configured without documentation.
nb: Dette utgaven av gparted er konfigurert uten dokumentasjon.

en: Documentation is available at the project web site.
nb: Dokumentasjonen er tilgjengelig på webområdet for prosjektet.

en: GParted Manual
nb: GParteds brukerhåndbok

en: GNOME Partition Editor
nb: GNOME partisjonsredigering

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
nb[0]: Det er ikke mulig å opprette flere enn %1 primærpartisjon
nb[1]: Det er ikke mulig å opprette flere enn %1 primærpartisjoner

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
nb: Hvis du ønsker flere partisjoner, bør du først opprette en utvidet partisjon. En slik partisjon kan inneholde andre partisjoner. Fordi en utvidet partisjon er en primærpartisjon kan det være nødvendig å fjerne en primærpartisjon først.

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
nb: Flytting av en partisjon kan føre til at operativsystemet ikke kan starte

note: TO TRANSLATORS: looks like   You queued an operation to move the start sector of partition /dev/sda3.
en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
nb: Du har lagt en operasjon i køen for å flytte start-sektoren til partisjonen %1.

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
nb:  Å ikke kunne starte opp maskinen er mest sannsynlig å skje hvis du flytter GNU/Linux partisjonen som inneholder /boot, eller hvis du flytter Windows-systempartisjonen C:.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
nb: Du kan lære å reparere oppstartskonfigurasjonen i GParted FAQ.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
nb: Å flytte en partisjon kan ta veldig lang tid å utføre.

en: Copy of %1
nb: Kopi av %1

en: You have pasted into an existing partition
nb: Du har limt inn i en eksisterende partisjon

note: TO TRANSLATORS: looks like   The data in /dev/sda3 will be lost if you apply this operation.
en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
nb: Dataene i %1 vil gå tapt hvis du utfører denne operasjonen.

en: Unable to delete %1!
nb: Kan ikke slette %1!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
nb: Vennligst avmonter eventuelle logiske partisjoner som har et nummer høyere enn %1

en: Are you sure you want to delete %1?
nb: Er du sikker på at du vil slette %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
nb: Etter sletting er denne partisjonen ikke lenger tilgjengelig for kopiering.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
nb: Slett %1 (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
nb: Kan ikke formatere dette filsystemet til %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
nb: Et %1 filsystem krever en partisjon på minst %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
nb: En partisjon med et %1 filsystem har en maksimal størrelse på %2.

en: Opening encryption on %1
nb: Åpner kryptering på %1

en: Failed to open LUKS encryption
nb: Klarte ikke åpne LUKS-kryptering

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
nb: Handlingen «lukk kryptering» kan ikke utføres dersom en operasjon venter for partisjonen.

en: Closing encryption on %1
nb: Lukker kryptering på %1

en: Could not close encryption
nb: Klarte ikke lukke kryptering

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
nb: Handlingen «åpne kryptering» kan ikke utføres dersom operasjoner venter for partisjonen.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
nb: Partisjonen kunne ikke bli avmontert fra følgende monteringspunkter:

en: This is because other partitions are also mounted on these mount points.  You are advised to unmount them manually.
nb: Dette er fordi andre partisjoner også er montert på disse monteringspunktene.  Det anbefales at du avmonterer dem manuelt.

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like   1 operation is currently pending for partition /dev/sdb1
en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
nb[0]: %1 operasjon er utestående for partisjon %2
nb[1]: %1 operasjoner er utestående for partisjon %2

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
nb: Bruk Rediger-menyen til å angre, slette, eller utføre operasjoner som venter.

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
nb: Deaktivering av vekselminne kan ikke utføres dersom en operasjon venter for partisjonen.

en: Deactivating swap on %1
nb: Deaktiverer vekselminne på %1

en: Could not deactivate swap
nb: Kunne ikke deaktivere vekselminne

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
nb: Aktivering av vekselminne kan ikke utføres dersom en operasjon venter for partisjonen.

en: Activating swap on %1
nb: Akitverer vekselminne på %1

en: Could not activate swap
nb: Kunne ikke aktivere vekselminne

en: The deactivate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
nb: Handlingen «deaktiver gruppert dataområde» kan ikke utføres hvis en operasjon venter for partisjonen.

en: Deactivating Volume Group %1
nb: Deaktiverer gruppert dataområde %1

note: VGNAME from point point
en: Could not deactivate Volume Group
nb: Kunne ikke deaktivere gruppert dataområde

en: The activate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
nb: Handlingen «aktiver gruppert dataområde» kan ikke utføres hvis en operasjon venter for partisjonen.

en: Activating Volume Group %1
nb: Aktiverer gruppert dataområde %1

note: VGNAME from point point
en: Could not activate Volume Group
nb: Kunne ikke aktivere gruppert dataområde

en: The unmount action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
nb: Handlingen for avmontering kan ikke utføres dersom en operasjon venter for partisjonen.

en: Unmounting %1
nb: Avmonterer %1

en: Could not unmount %1
nb: Kunne ikke avmontere %1

note: Bug: Partition callback without a selected partition Bug: Not pointing at a valid display partition object
en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
nb: Handlingen for montering kan ikke utføres dersom en operasjon venter for partisjonen.

en: mounting %1 on %2
nb: monterer %1 på %2

en: Could not mount %1 on %2
nb: Kunne ikke montere %1 på %2

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
nb[0]: %1 partisjon er for tiden aktiv på enhet %2
nb[1]: %1 partisjoner er for tiden aktiv på enhet %2

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
nb: En ny partisjonstabell kan ikke opprettes når det er aktive partisjoner.

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
nb: Aktive partisjoner er de som er i bruk, for eksempel et montert filsystem, eller aktivert vekselminne.

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
nb: Bruk menyalternativer under Partisjon, for eksempel Avmontere eller Vekselminne av, for å deaktivere alle partisjoner på denne enheten før du oppretter en ny partisjonstabell.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
nb[0]: %1 operasjon venter
nb[1]: %1 operasjoner venter

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
nb: En ny partisjonstabell kan ikke opprettes når det er ventende operasjoner.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
nb: Bruk Rediger-menyen til enten å fjerne eller utføre alle operasjoner før du oppretter en ny partisjonstabell.

en: Error while creating partition table
nb: Feil ved oppretting av partisjonstabell

en: Command gpart was not found
nb: Fant ikke kommandoen gpart

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
nb: Denne funksjonen bruker gpart. Vennligst installer gpart og prøv igjen.

note: Dialog information
en: A full disk scan is needed to find file systems.
nb: En full skanning av lagringsenheten er nødvendig for å finne filsystemer.

en: The scan might take a very long time.
nb: Skanningen kan ta svært lang tid.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
nb: Etter skanningen kan du montere eventuelle oppdagede filsystemer og kopiere dataene til andre medier.

en: Do you want to continue?
nb: Vil du fortsette?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
nb: Søk etter filsystemer på %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
nb: Søker etter filsystemer på %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
nb: Ingen filsystemer funnet på %1

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
nb: Skanning av lagringsenhet utført av gpart fant ingen gjenkjennelige filsystemer på denne enhet.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
nb: Er du sikker på at du vil aktivere utestående operasjoner?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
nb: Redigere partisjoner har potensial til å forårsake TAP av DATA.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
nb: Det anbefales at du sikkerhetskopierer dine data før du fortsetter.

en: Apply operations to device
nb: Utfør operasjoner på enheten

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
nb: Du sletter det LVM2 fysiske dataområdet %1 som ikke er tomt

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
nb: Du formaterer over det LVM2 fysiske dataområdet %1 som ikke er tomt

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
nb: Du limer inn over det LVM2 fysiske dataområdet %1 som ikke er tomt

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
nb: Sletting eller overskriving av det fysiske dataområdet er uopprettelig og vil ødelegge eller skade det grupperte dataområdet.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
nb: For å unngå å ødelegge eller skade det grupperte dataområdet er du anbefalt å avbryte, og heller bruke eksterne LVM kommandoer for å frigjøre det fysiske dataområdet før du prøver denne operasjonen.

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
nb: Ønsker du å fortsette med å tvinge sletting av fysisk dataområde?

en: Failed to find devid for path %1
nb: Fant ikke enhets-ID for sti %1

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
nb: Endring av UUID kan annullere nøkkelen for Windows Product Activation (WPA)

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
nb: På FAT og NTFS filsystemer er serienummeret brukt som UUID. Endring av serienummeret på Windows' systempartisjon, normalt C :, kan oppheve WPA-nøkkel. En ugyldig WPA-nøkkel vil hindre pålogging før du aktiverer Windows på nytt.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
nb: Endre UUID på eksternt lagringsmedia og ikke-systempartisjoner er vanligvis trygt, men garantier kan ikke gis.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Swapon
nb: _Vekselminne på

en: _Swapoff
nb: _Vekselminne av

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition move action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
nb: Handlingen for å flytte partisjon ble ignorert fordi %1 filsystemet ikke inneholder data

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition copy action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
nb: Handlingen for å kopiere partisjon ble ignorert fordi %1 filsystemet ikke inneholder data

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
nb: Ak_tiver

en: Deac_tivate
nb: Deak_tiver

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
nb: Det LVM2 fysiske dataområdet kan foreløpig ikke endre størrelse fordi det er et medlem av et gruppert dataområde som er eksportert.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Open Encryption
nb: Åpne kryptering

en: Close Encryption
nb: Lukk kryptering

en: Maximize closed LUKS encryption skipped because it will automatically fill the partition when opened
nb: Hoppet over maksimering av stengt LUKS-kryptering fordi partisjonen vil fylles automatisk når den åpnes

en: Root privileges are required for running GParted
nb: Root-tilgang kreves for å kjøre GParted

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
nb: Siden GParted er et kraftig verktøy som kan ødelegge partisjonstabellene og store mengder data, kan bare 'root' starte det.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
nb: I et forsøk på å unngå å ugyldiggjøre WPA-nøkkelen, på NTFS filsystemer er bare halvparten av UUID satt til en ny tilfeldig verdi.

note: simulation..
en: run simulation
nb: kjør simulering

note: Real resize
en: real resize
nb: reell endring av størrelse

en: Partition is too large, maximum size is %1
nb: Partisjonen er for stor, største størrelse er %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
nb: Partisjonen er for liten, minste størrelse er %1

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
nb: mkudffs før versjon 1.1 støtter kun ASCII-tegn i filsystemets navn.
