gparted - en to pl translation catalogue (505 entries)

en: GParted Partition Editor
pl: Edytor partycji GParted

en: Create, reorganize, and delete partitions
pl: Tworzenie, reorganizacja i usuwanie partycji

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
pl: GParted to edytor partycji będący wolnym oprogramowaniem, służący do graficznego zarządzania partycjami dysku.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
pl: Za pomocą programu GParted można zmieniać rozmiar, kopiować, zmieniać etykiety i przenosić partycje bez utraty danych. To działania umożliwiają zwiększanie lub zmniejszanie dysku C: i tworzenie miejsca dla nowych systemów operacyjnych, a także można próbować odzyskać dane z utraconych partycji.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
pl: Program GParted działa z wieloma systemami plików, w tym: Btrfs, exFAT, ext2, ext3, ext4, FAT16, FAT32, HFS, HFS+, partycje wymiany systemu Linux, woluminy fizyczne LVM2, MINIX, NILFS2, NTFS, ReiserFS, Reiser4, UDF, UFS i XFS.

en: The GParted Project
pl: Projekt GParted

en: Partition Editor
pl: Edytor partycji

en: Partition;
pl: Partycja;Partycje;Patrycja;Patrycje;Partycjonowanie;Patrycjonowanie;Dyski;twarde;twardy;HDD;SSD;Systemy;plików;Woluminy;Wolumeny;Napędy;

en: Run GParted as root
pl: Uruchomienie programu GParted jako administrator

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby uruchomić edytora partycji GParted jako administrator

en: (New UUID - will be randomly generated)
pl: (Nowy UUID — zostanie utworzony losowo)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
pl: (Połowa nowego UUID — zostanie utworzony losowo)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
pl: Skopiowano %1 z %2

en: Operation Canceled
pl: Anulowano działanie

en: Error while writing block at sector %1
pl: Błąd podczas zapisywania bloku w sektorze %1

en: Error while reading block at sector %1
pl: Błąd podczas odczytywania bloku w sektorze %1

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   LUKS Passphrase /dev/sda1
en: LUKS Passphrase %1
pl: Hasło LUKS dla %1

en: Passphrase:
pl: Hasło:

en: Unlock
pl: Odblokuj

note: Add spinbutton_before
en: Free space preceding (MiB):
pl: Wolne miejsce przed (MiB):

note: Add spinbutton_size
en: New size (MiB):
pl: Nowy rozmiar (MiB):

note: Add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
pl: Wolne miejsce za (MiB):

note: Add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Align to: <combo box with choices>
en: Align to:
pl: Wyrównanie do:

note: TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: None
pl: Brak

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Resize/Move
pl: Zmień rozmiar/przenieś

en: Minimum size: %1 MiB
pl: Minimalny rozmiar: %1 MiB

en: Maximum size: %1 MiB
pl: Maksymalny rozmiar: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
pl: Tworzenie tablicy partycji na dysku %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
pl: OSTRZEŻENIE: spowoduje to USUNIĘCIE WSZYSTKICH DANYCH na CAŁYM DYSKU %1

en: Select new partition table type:
pl: Rodzaj tablicy partycji:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
pl: Ustawianie etykiety systemów plików na %1

note: Only line: "Label: [EXISTINGLABEL ]" Label
en: Label:
pl: Etykieta:

en: Paste %1
pl: Wklej %1

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
pl: Informacje o %1

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

note: FILE SYSTEM DETAIL SECTION File system headline
en: File System
pl: System plików

note: Left field & value pair area File system File systems to choose from
en: File system:
pl: System plików:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
pl: Otwarty

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
pl: Zamknięty

note: LUKS status
en: Status:
pl: Stan:

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
pl: Niedostępna (zaszyfrowana)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
pl: W użyciu (przynajmniej jedna partycja logiczna jest zamontowana)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
pl: Aktywna

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
pl: Zamontowana w %1

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
pl: Nieużywana (nie ma zamontowanych żadnych partycji logicznych)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
pl: Nieaktywna

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
pl: Nieaktywna (nie jest elementem żadnej grupy woluminów)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
pl: Nieaktywna i wyeksportowana

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
pl: Niezamontowana

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
pl: Grupa woluminów:

note: Members
en: Members:
pl: Elementy:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
pl: Woluminy logiczne:

note: Used
en: Used:
pl: Zajęte:

note: Unused
en: Unused:
pl: Dostępne:

en: Unallocated:
pl: Nieprzydzielone:

note: Size
en: Size:
pl: Rozmiar:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION Encryption headline
en: Encryption
pl: Szyfrowanie

note: Encryption
en: Encryption:
pl: Szyfrowanie:

note: LUKS path Left field & value pair area Path
en: Path:
pl: Ścieżka:

note: PARTITION DETAIL SECTION Partition headline append columns
en: Partition
pl: Partycja

note: Name Only line: "Name: [EXISTINGNAME  ]"
en: Name:
pl: Nazwa:

note: Flags
en: Flags:
pl: Flagi:

note: Right field & value pair area First sector
en: First sector:
pl: Pierwszy sektor:

note: Last sector
en: Last sector:
pl: Ostatni sektor:

note: Total sectors
en: Total sectors:
pl: Wszystkich sektorów:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
pl: Ustawianie nazwy partycji dla %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
pl: Tworzenie nowej partycji

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Create as: <combo box with choices>
en: Create as:
pl: Utworzenie jako:

note: Fill partition type combo.
en: Primary Partition
pl: Partycja podstawowa

en: Logical Partition
pl: Partycja logiczna

en: Extended Partition
pl: Partycja rozszerzona

note: Partition name
en: Partition name:
pl: Nazwa partycji:

en: New Partition #%1
pl: %1. nowa partycja

note: Bug: Not initialised by constructor calling set_data()
en: Resize/Move %1
pl: Zmień rozmiar/przenieś %1

en: Resize %1
pl: Zmień rozmiar %1

en: Applying pending operations
pl: Wykonywanie zaplanowanych działań

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
pl: W zależności od rodzaju i liczby działań może to zająć dużo czasu.

en: Completed Operations:
pl: Ukończone działania:

en: Details
pl: Szczegóły

en: %1 of %2 operations completed
pl: Ukończono %1 z %2 działań

note: add save button
en: _Save Details
pl: Zapi_sz informacje

en: Operation cancelled
pl: Działanie anulowane

en: All operations successfully completed
pl: Wszystkie działania zostały ukończone

en: %1 warning | %1 warnings
pl[0]: %1 ostrzeżenie
pl[1]: %1 ostrzeżenia
pl[2]: %1 ostrzeżeń

en: An error occurred while applying the operations
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania działań

en: See the details for more information.
pl: Szczegóły zawierają więcej informacji.

en: IMPORTANT
pl: WAŻNE

en: If you want support, you need to provide the saved details!
pl: W przypadku chęci zasięgnięcia pomocy należy zapisać informacje.

note: TO TRANSLATORS: looks like * See https://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
pl: %1 zawiera więcej informacji.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
pl: Wymuś anulowanie (%1)

en: Force Cancel
pl: Wymuś anulowanie

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
pl: Na pewno anulować bieżące działanie?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
pl: Anulowanie działania może doprowadzić do POWAŻNEGO uszkodzenia systemu plików.

en: Continue Operation
pl: Kontynuuj działanie

en: Cancel Operation
pl: Anuluj działanie

en: Save Details
pl: Zapisz informacje

en: GParted Details
pl: Informacje programu GParted

note: Device overview information
en: Device:
pl: Urządzenie:

note: Serial number
en: Serial:
pl: Numer seryjny:

note: Sector size
en: Sector size:
pl: Rozmiar sektora:

note: Heads
en: Heads:
pl: Głowice:

note: Sectors / track
en: Sectors/track:
pl: Sektory/ścieżki:

note: Cylinders
en: Cylinders:
pl: Cylindry:

note: Partition table type Disktype
en: Partition table:
pl: Tablica partycji:

en: Type
pl: Typ

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Flags
pl: Flagi

en: Partition Name
pl: Nazwa partycji

en: Label
pl: Etykieta

en: Mount Point
pl: Punkt montowania

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
pl: WYKONYWANIE

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
pl: POWODZENIE

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
pl: BŁĄD

note: TO TRANSLATORS:  INFO * means that the status for this operation is * for your information , or messages from the * libparted library.
en: INFO
pl: INFORMACJA

note: TO TRANSLATORS:  WARNING * means that the status for this operation is * completed with warnings.  Either the operation * is not supported on the file system in the * partition, or the operation failed but it does * not matter that it failed.
en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

en: File System Support
pl: Obsługa systemów plików

en: Create
pl: Utworzenie

en: Grow
pl: Powiększanie

en: Shrink
pl: Zmniejszanie

en: Move
pl: Przemieszczanie

en: Copy
pl: Kopiowanie

en: Check
pl: Sprawdzanie

en: Required Software
pl: Wymagane oprogramowanie

en: This chart shows the actions supported on file systems.
pl: Ten wykres wyświetla obsługiwane działania na systemach plików.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
pl: Nie wszystkie działania są obsługiwane we wszystkich systemach plików — częściowo z powodu natury systemów plików i ograniczeń w wymaganym oprogramowaniu.

note: TO TRANSLATORS:  Available offline and online * means that this action is valid for this file system when * it is both unmounted and mounted.
en: Available offline and online
pl: Dostępne, kiedy system plików jest zamontowany lub nie

note: TO TRANSLATORS:  Available online only * means that this action is valid for this file system only * when it is mounted.
en: Available online only
pl: Dostępne, kiedy system plików jest zamontowany

note: TO TRANSLATORS:  Available offline only * means that this action is valid for this file system only * when it is unmounted.
en: Available offline only
pl: Dostępne, kiedy system plików nie jest zamontowany

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
pl: Niedostępne

en: Legend
pl: Legenda

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
pl: Sprawdź ponownie obsługiwane działania

en: Manage flags on %1
pl: Zarządzanie flagami %1

en: Search disk for file systems
pl: Wyszukanie systemów plików na dysku

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
pl: Systemy plików odnalezione na %1

en: Data found
pl: Odnaleziono dane

en: Data found with inconsistencies
pl: Odnaleziono niespójne dane

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
pl: OSTRZEŻENIE: systemy plików oznaczone znakiem (!) są niespójne.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
pl: Mogą wystąpić błędy podczas próby wyświetlenia tych systemów plików.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
pl: Przyciski „Widok” tworzą widoki tylko do odczytu danego systemu plików.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
pl: Wszystkie zamontowane widoki zostaną odmontowane po zamknięciu tego okna.

en: File systems
pl: Systemy plików

note: TO TRANSLATORS: looks like    1: ntfs (10240 MiB)
en: #%1: %2 (%3 MiB)
pl: %1.: %2 (%3 MiB)

en: View
pl: Widok

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia tymczasowego katalogu do użycia jako punkt montowania.

en: Error
pl: Błąd

en: Failed creating temporary directory
pl: Utworzenie katalogu tymczasowego się nie powiodło

en: An error occurred while creating the read-only view.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia widoku tylko do odczytu.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
pl: System plików nie może być montowany (jak obszary wymiany) albo w systemie plików występują niespójności lub błędy.

en: Failed creating read-only view
pl: Utworzenie widoku tylko do odczytu się nie powiodło

en: Error:
pl: Błąd:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
pl: System plików jest zamontowany w:

en: Unable to open the default file manager
pl: Nie można otworzyć domyślnego menedżera plików

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
pl: Ostrzeżenie: wykryty obszar systemu plików pokrywa się z przynajmniej jedną istniejącą partycją

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
pl: Zalecane jest nieużywanie pokrywających się systemów plików, aby uniknąć zakłócenia istniejących danych.

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
pl: Spróbować wyłączyć poniższe punkty montowania?

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
pl: tworzenie brakujących wpisów %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
pl: usunięcie powiązanych wpisów %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
pl: usunięcie wpisu %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
pl: aktualizacja wpisu %1

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
pl: Za_montuj

en: _Unmount
pl: O_dmontuj

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
pl: Utworzono katalog %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
pl: Usunięto katalog %1

note: Adding a child after this OperationDetail has been set to prevent it is a programming bug.  However the best way to report it is by adding yet another child containing the bug report, and allowing the child to be added anyway.
en: GParted Bug
pl: Błąd programu GParted

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
pl: Skanowanie %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
pl: Potwierdzanie %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
pl: Wyszukiwanie partycji %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot start (-2048) * before the start of the device
en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
pl: Partycja nie może zaczynać się (%1) przed początkiem urządzenia

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot end (2099199) * after the end of the device (2097151)
en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
pl: Partycja nie może kończyć się (%1) po końcu urządzenia (%2)

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
pl: Partycja nie może mieć wielkości %1 sektorów

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
pl: Partycja z użytymi sektorami (%1) większymi niż jej wielkość (%2) jest nieprawidłowa

note: TO TRANSLATORS:   unrecognized * means that the partition table for this disk device is unknown * or not recognized.
en: unrecognized
pl: nierozpoznany

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
pl: Nie można wykryć systemu plików. Możliwe przyczyny:

en: The file system is damaged
pl: System plików jest uszkodzony

en: The file system is unknown to GParted
pl: System plików jest nieznany programowi GParted

en: There is no file system available (unformatted)
pl: Brak dostępnego systemu plików (niesformatowany)

note: TO TRANSLATORS: looks like  The device entry /dev/sda5 is missing
en: The device entry %1 is missing
pl: Brak wpisu urządzenia %1

en: Unable to find mount point
pl: Nie można odnaleźć punktu montowania

en: Unable to read the contents of this file system!
pl: Nie można odczytać zawartości systemu plików.

en: Because of this some operations may be unavailable.
pl: Z tego powodu część działań może być niedostępna.

en: The cause might be a missing software package.
pl: Powodem może być brakujący pakiet oprogramowania.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The following list of software packages is required for NTFS file system support:  ntfsprogs.
en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
pl: Następujące pakiety oprogramowania są wymagane dla obsługi systemu plików %1: %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
pl: %1 nieprzydzielonego miejsca na partycji.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
pl: Aby powiększyć system plików tak, aby wypełnić partycję, należy zaznaczyć partycję i wybrać z menu:

en: Partition --> Check.
pl: Partycja → Sprawdź.

en: create empty partition
pl: tworzenie pustej partycji

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
pl: ścieżka: %1 (%2)

en: partition
pl: partycja

en: start: %1
pl: początek: %1

en: end: %1
pl: koniec: %1

en: size: %1 (%2)
pl: rozmiar: %1 (%2)

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie utworzenia systemu plików

note: TO TRANSLATORS: looks like create new ext3 file system
en: create new %1 file system
pl: tworzenie nowego system plików %1

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie sformatowania systemu plików

en: delete partition
pl: usuwanie partycji

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie usunięcia systemu plików

en: delete %1 file system
pl: usuwanie systemu plików %1

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie nadania etykiety systemowi plików

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
pl: Czyszczenie etykiety systemu plików na %1

en: Set file system label to "%1" on %2
pl: Ustawienie etykiety systemu plików na „%1” dla %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
pl: Czyszczenie nazwy partycji na %1

en: Set partition name to "%1" on %2
pl: Ustawienie nazwy partycji na „%1” dla %2

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie zmiany UUID systemu plików

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
pl: Ustawia połowę UUID na %1 na nową, losową wartość

en: Set UUID on %1 to a new, random value
pl: Ustawia UUID na %1 na nową, losową wartość

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to change the size of a partition when performing a move only * step which is not permitted to change the partition size.
en: size of the partition is changing for a move only step
pl: rozmiar partycji jest zmieniany dla kroku wyłącznie przeniesienia

en: rollback last change to the partition
pl: cofnięcie ostatniej zmiany partycji

en: move file system to the left
pl: przenoszenie systemu plików w lewo

en: move file system to the right
pl: przenoszenie systemu plików w prawo

en: move file system
pl: przenoszenie systemu plików

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
pl: nowy i poprzedni system plików mają jednakowe położenie. Z tego powodu to działanie zostanie pominięte

en: using libparted
pl: przy użyciu biblioteki libparted

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to move the start of the partition when performing a resize * only step which is not permitted to change the start of the * partition.
en: start of the partition is changing for a resize only step
pl: początek partycji jest zmieniany dla kroku wyłącznie zamiany rozmiaru

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
pl: partycja nie zawiera szyfrowania LUKS dla kroku wyłącznie zmiany rozmiaru szyfrowania

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
pl: nie można zmniejszyć zamkniętego woluminu szyfrowania LUKS

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie zmiany rozmiaru systemu plików

en: resize/move partition
pl: zmiana rozmiaru/przenoszenie partycji

en: move partition to the right
pl: przenoszenie partycji w prawo

en: move partition to the left
pl: przenoszenie partycji w lewo

en: grow partition from %1 to %2
pl: powiększanie partycji z %1 do %2

en: shrink partition from %1 to %2
pl: zmniejszanie partycji z %1 do %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
pl: przenoszenie partycji w prawo i powiększanie jej z %1 do %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
pl: przenoszenie partycji w prawo i zmniejszanie jej z %1 do %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
pl: przenoszenie partycji w lewo i powiększanie jej z %1 do %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
pl: przenoszenie partycji w lewo i zmniejszanie z %1 do %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
pl: nowa i poprzednia partycja mają jednakowy rozmiar i położenie. Z tego powodu to działanie zostanie pominięte

en: old start: %1
pl: poprzedni początek: %1

en: old end: %1
pl: poprzedni koniec: %1

en: old size: %1 (%2)
pl: poprzedni rozmiar: %1 (%2)

en: new start: %1
pl: nowy początek: %1

en: new end: %1
pl: nowy koniec: %1

en: new size: %1 (%2)
pl: nowy rozmiar: %1 (%2)

en: requested start: %1
pl: wybrany początek: %1

en: requested end: %1
pl: wybrany koniec: %1

en: requested size: %1 (%2)
pl: wybrany rozmiar: %1 (%2)

en: attempt to rollback failed change to the partition
pl: próba cofnięcia nieudanej zmiany partycji

en: original start: %1
pl: oryginalny początek: %1

en: original end: %1
pl: oryginalny koniec: %1

en: original size: %1 (%2)
pl: oryginalny rozmiar: %1 (%2)

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
pl: partycja nie zawiera otwartego szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie zmniejszenia szyfrowania

en: shrink encryption volume
pl: zmniejszenie woluminu szyfrowania

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
pl: partycja nie zawiera otwartego szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie zmaksymalizowania szyfrowania

en: grow encryption volume to fill the partition
pl: powiększanie woluminu szyfrowania, aby wypełnił partycję

en: growing is not available for this encryption volume
pl: powiększanie nie jest dostępne dla tego woluminu szyfrowania

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie zmniejszenia systemu plików

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to grow the partition size or keep it the same when performing * a shrink partition only step.
en: the new partition size is larger or the same for a shrink only step
pl: nowy rozmiar partycji jest większy lub ten sam dla kroku wyłącznie zmniejszenia

en: shrink file system
pl: zmniejszanie systemu plików

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie zmaksymalizowania systemu plików

en: grow file system to fill the partition
pl: powiększanie systemu plików, aby wypełnił partycję

en: growing is not available for this file system
pl: powiększanie nie jest dostępne dla tego systemu plików

en: growing the file system is currently disallowed
pl: powiększanie systemu plików jest obecnie niedozwolone

note: TO TRANSLATORS: looks like   not a linux-swap file system for a recreate linux-swap only step
en: not a %1 file system for a recreate %1 only step
pl: nie jest systemem plików %1 dla kroku wyłącznie ponownego utworzenia systemu plików %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   recreate linux-swap file system
en: recreate %1 file system
pl: ponowne tworzenie system plików %1

en: the destination is smaller than the source partition
pl: miejsce docelowe jest mniejsze od partycji źródłowej

en: source partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
pl: partycja źródłowa zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie skopiowania systemu plików

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
pl: partycja docelowa zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie skopiowania systemu plików

en: copy file system from %1 to %2
pl: kopiowanie systemu plików z %1 do %2

en: using internal algorithm
pl: używanie wewnętrznego algorytmu

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
pl: kopiowanie %1

en: finding optimal block size
pl: wyszukiwanie najlepszego rozmiaru bloku

note: TO TRANSLATORS: looks like   copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
pl: kopiowanie %1 przy użyciu rozmiaru bloku %2

en: %1 seconds
pl: %1 s

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
pl: optymalny rozmiar bloku to %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
pl: Skopiowano %1 (%2 B)

en: rollback failed file system move
pl: cofnięcie nieudanego przeniesienia systemu plików

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie sprawdzenia systemu plików

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
pl: sprawdzanie błędów systemu plików na %1 i naprawianie w miarę możliwości

en: checking is not available for this file system
pl: sprawdzanie jest niedostępne dla tego systemu plików

en: set partition type on %1
pl: ustawianie rodzaju partycji %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
pl: nowy rodzaj partycji: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
pl: nowa flaga partycji: %1

en: calibrate %1
pl: kalibracja %1

en: device
pl: urządzenie

en: encryption path: %1
pl: ścieżka szyfrowania: %1

en: calculate new size and position of %1
pl: przeliczanie nowego rozmiaru i położenia %1

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
pl: partycja zawiera otwarte szyfrowanie LUKS dla kroku wyłącznie usunięcia podpisów systemu plików

en: clear old file system signatures in %1
pl: czyszczenie starych podpisów systemu plików na %1

en: flush operating system cache of %1
pl: czyszczenie pamięci podręcznej systemu operacyjnego %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
pl: aktualizacja sektora startowego systemu plików %1 na %2

en: Partition start (%1) is beyond sector 4294967295 (2^32-1).
    Windows will not be able to boot from this file system.
pl: Początek partycji (%1) jest poza sektorem 4294967295 (2^32-1).
    System Windows nie będzie mógł być uruchamiany z tego systemu plików.

en: Error trying to open %1
pl: Błąd podczas próby otwarcia %1

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
pl: Błąd podczas próby przejścia do pozycji 0x1c na %1

en: Error trying to write to boot sector in %1
pl: Błąd podczas próby zapisu sektora startowego %1

en: libparted messages
pl: komunikaty biblioteki libparted

en: Libparted Information
pl: Informacje biblioteki libparted

en: Libparted Warning
pl: Ostrzeżenie biblioteki libparted

en: Libparted Error
pl: Błąd biblioteki libparted

en: Libparted Fatal
pl: Krytyczny błąd biblioteki libparted

en: Libparted Bug
pl: Błąd biblioteki libparted

en: Libparted Unsupported Feature
pl: Nieobsługiwana funkcja biblioteki libparted

en: Libparted unknown exception
pl: Nieznany wyjątek biblioteki libparted

en: Fix
pl: Napraw

en: Yes
pl: Tak

en: Ok
pl: OK

en: Retry
pl: Ponów

en: No
pl: Nie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Ignore
pl: Zignoruj

en: _Undo Last Operation
pl: C_ofnij ostatnie działanie

en: _Clear All Operations
pl: Wy_czyść listę działań

en: _Apply All Operations
pl: Z_astosuj wszystkie działania

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
pl: Brak jednego lub więcej woluminów fizycznych należących do grupy woluminów.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania konfiguracji LVM2.

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
pl: Część lub całość informacji może być brakująca lub niepoprawna.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
pl: NIE powinno się modyfikować partycji woluminów fizycznych LVM2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set half the UUID to a new random value on ntfs file system on /dev/sda1
en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
pl: Ustawia połowę UUID na nową losową wartość w systemie plików %1 w %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set a new random UUID on ext4 file system on /dev/sda1
en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
pl: Ustawia nowy losowy UUID w systemie plików %1 w %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
pl: Kopiowanie %1 do %2 (początek przy %3 MB)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
pl: Kopiowanie %1 do %2

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
pl: Sprawdzanie i naprawianie systemu plików (%1) na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
pl: Tworzenie %1 #%2 (%3, %4) na %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
pl: Usuwanie %1 (%2, %3) z %4

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug.  More * information about a step is being added after the step was * marked as complete.  This bug description as well as the * information being added will be visible in the details of the * applied operations.
en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
pl: Dodawanie więcej informacji do wyników tego kroku po oznaczeniu go jako ukończony

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
pl: Formatowanie %1 na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
pl: Ustawianie etykiety systemu plików „%1” dla %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
pl: Ustawianie nazwy partycji „%1” dla %2

en: resize/move %1
pl: zmiana rozmiaru/przenoszenie %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
pl: nowa i poprzednia partycja mają jednakowy rozmiar i położenie. Z tego powodu to działanie zostanie kontynuowane

en: Move %1 to the right
pl: Przenoszenie %1 w prawo

en: Move %1 to the left
pl: Przenoszenie %1 w lewo

en: Grow %1 from %2 to %3
pl: Powiększanie %1 z %2 do %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
pl: Zmniejszanie %1 z %2 do %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
pl: Przenoszenie %1 w prawo i powiększanie z %2 do %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
pl: Przenoszenie %1 w prawo i zmniejszanie z %2 do %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
pl: Przenoszenie %1 w lewo i powiększanie z %2 do %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
pl: Przenoszenie %1 w lewo i zmniejszanie z %2 do %3

note: TO TRANSLATORS: Primary * A "Primary" type of partition on a partitioned drive.
en: Primary
pl: Podstawowa

note: TO TRANSLATORS: Logical * A "Logical" type of partition on a partitioned drive.
en: Logical
pl: Logiczna

note: TO TRANSLATORS: Extended * An "Extended" type of partition on a partitioned drive.
en: Extended
pl: Rozszerzona

note: TO TRANSLATORS: Unallocated * Unused space outside of any partition on a partitioned drive.
en: Unallocated
pl: Nieprzydzielone

note: TO TRANSLATORS: Unpartitioned * A drive which has no partition table.
en: Unpartitioned
pl: Bez partycji

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
pl: Skopiowano %1 z %2 (%3 pozostało)

en: Name
pl: Nazwa

en: Size
pl: Rozmiar

en: Used
pl: Zajęte

en: Unused
pl: Dostępne

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device is * outside any partition, so is in other words * unallocated.
en: unallocated
pl: nieprzydzielone

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
pl: nieznane

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that when the new partition is created by * GParted the space within it will not be formatted * with a file system.
en: unformatted
pl: niesformatowane

note: TO TRANSLATORS:  other * name shown in the File System Support dialog to list * actions which can be performed on other file systems * not specifically listed as supported.
en: other
pl: inne

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
pl: wyczyszczone

en: used
pl: zajęte

en: unused
pl: dostępne

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
pl: Zaszyfrowany

en: %1 B
pl: %1 B

en: %1 KiB
pl: %1 KiB

en: %1 MiB
pl: %1 MiB

en: %1 GiB
pl: %1 GiB

en: %1 TiB
pl: %1 TiB

en: _Refresh Devices
pl: _Odśwież urządzenia

en: _Devices
pl: _Urządzenia

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Device _Information
pl: _Informacje o urządzeniu

en: Pending _Operations
pl: _Zaplanowane działania

en: _View
pl: _Widok

en: _File System Support
pl: _Obsługa systemów plików

en: _Create Partition Table
pl: U_twórz tablicę partycji

en: _Attempt Data Rescue
pl: Spróbuj ur_atować dane

en: _Device
pl: _Urządzenie

en: _Partition
pl: _Partycja

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Help
pl: Pomo_c

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
pl: Nowa

en: Create a new partition in the selected unallocated space
pl: Tworzy nową partycję w wybranym nieprzydzielonym miejscu

en: Delete the selected partition
pl: Usuwa wybraną partycję

en: Resize/Move the selected partition
pl: Zmienia rozmiar/przenosi wybraną partycję

en: Copy the selected partition to the clipboard
pl: Kopiuje wybraną partycję do schowka

en: Paste the partition from the clipboard
pl: Wkleja partycję ze schowka

en: Undo Last Operation
pl: Cofa ostatnie działanie

en: Apply All Operations
pl: Zastosowuje wszystkie działania

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
pl: _Nowa

en: _Resize/Move
pl: Zmień _rozmiar/przenieś

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with file systems..
en: _Format to
pl: _Sformatuj na

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with mount points..
en: _Mount on
pl: Za_montuj w

en: _Name Partition
pl: _Nazwij partycję

en: M_anage Flags
pl: Z_arządzaj flagami

en: C_heck
pl: S_prawdź

en: _Label File System
pl: _Nadaj etykietę systemowi plików

en: New UU_ID
pl: Nowy UU_ID

en: Device Information
pl: Informacje o urządzeniu

en: Could not add this operation to the list
pl: Nie można dodać tego działania do listy

en: %1 operation pending | %1 operations pending
pl[0]: %1 zaplanowane działanie
pl[1]: %1 zaplanowane działania
pl[2]: %1 zaplanowanych działań

en: Quit GParted?
pl: Zakończyć program GParted?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
pl[0]: Zaplanowane jest w tej chwili %1 działanie.
pl[1]: Zaplanowane są w tej chwili %1 działania.
pl[2]: Zaplanowanych jest w tej chwili %1 działań.

en: %1 - GParted
pl: %1 — GParted

en: Scanning all devices...
pl: Skanowanie wszystkich urządzeń…

en: No devices detected
pl: Nie wykryto żadnych urządzeń

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
pl: Nie odnaleziono tablicy partycji na urządzeniu %1

en: A partition table is required before partitions can be added.
pl: Wymagana jest tablica partycji, aby dodawać partycje.

en: To create a new partition table choose the menu item:
pl: Aby utworzyć nową tablicę partycji, należy wybrać element menu:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
pl: Urządzenie → Utwórz tablicę partycji.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Unable to resize read-only file system /dev/sda1
en: Unable to resize read-only file system %1
pl: Nie można zmienić rozmiaru systemu plików tylko do odczytu %1

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
pl: Nie można zmienić rozmiaru systemu plików, kiedy jest zamontowany tylko do odczytu.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
pl: Proszę odmontować system plików lub zamontować go ponownie do odczytu i zapisu.

en: Unable to open GParted Manual help file
pl: Nie można otworzyć pliku podręcznika programu GParted

en: Command yelp not found.
pl: Nie odnaleziono polecenia yelp.

en: Install yelp and try again.
pl: Proszę zainstalować program yelp i spróbować ponownie.

en: Failed to open GParted Manual help file
pl: Otwarcie pliku podręcznika programu GParted się nie powiodło

en: Documentation is not available
pl: Dokumentacja jest niedostępna

en: This build of gparted is configured without documentation.
pl: Program GParted został zbudowany bez dokumentacji.

en: Documentation is available at the project web site.
pl: Dokumentacja jest dostępna na stronie projektu.

en: GParted Manual
pl: Podręcznik programu GParted

en: GNOME Partition Editor
pl: Edytor partycji dla środowiska GNOME

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
pl[0]: Nie można utworzyć więcej niż %1 podstawowej partycji
pl[1]: Nie można utworzyć więcej niż %1 podstawowych partycji
pl[2]: Nie można utworzyć więcej niż %1 podstawowych partycji

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
pl: Należy najpierw utworzyć partycję rozszerzoną, jeśli potrzeba większej liczby partycji. Taka partycja może zawierać inne. Ponieważ partycja rozszerzona jest także partycją podstawową, uprzednie usunięcie partycji podstawowej może okazać się konieczne.

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
pl: Przeniesienie partycji może uniemożliwić uruchomienie systemu operacyjnego

note: TO TRANSLATORS: looks like   You queued an operation to move the start sector of partition /dev/sda3.
en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
pl: Zaplanowano działanie przeniesienia sektora startowego partycji %1.

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
pl:   Niepowodzenie uruchamiania występuje najczęściej, jeśli przenoszono partycję systemu GNU/Linux zawierającą katalog /boot lub jeśli przenoszono systemową partycję C: systemu Windows.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
pl: Informacje o tym, jak naprawić konfigurację uruchamiania można znaleźć w dokumencie FAQ programu GParted.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
pl: Przenoszenie partycji może zająć bardzo dużo czasu.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Enter LUKS passphrase to resize /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to resize %1
pl: Zmiana rozmiaru urządzenia %1 wymaga podania hasła LUKS

en: LUKS encryption passphrase check failed
pl: Sprawdzenie hasła szyfrowania LUKS się nie powiodło

en: Copy of %1
pl: Kopia %1

en: You have pasted into an existing partition
pl: Wklejono do istniejącej partycji

note: TO TRANSLATORS: looks like   The data in /dev/sda3 will be lost if you apply this operation.
en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
pl: Dane na %1 zostaną utracone, jeśli to działanie zostanie zastosowane.

en: Unable to delete %1!
pl: Nie można usunąć %1.

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
pl: Proszę odmontować wszystkie partycje logiczne o numerze większym niż %1

en: Are you sure you want to delete %1?
pl: Na pewno usunąć %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
pl: Po usunięciu ta partycja nie będzie już dostępna do kopiowania.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
pl: Usunięcie %1 (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
pl: Nie można sformatować tego systemu plików na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
pl: System plików %1 wymaga partycji o rozmiarze wynoszącym przynajmniej %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
pl: Partycja z systemem plików %1 ma maksymalny rozmiar wynoszący %2.

en: Opening encryption on %1
pl: Otwieranie szyfrowania na %1

en: Failed to open LUKS encryption
pl: Otwarcie szyfrowania LUKS się nie powiodło

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
pl: Działanie zamknięcia szyfrowania nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

en: Closing encryption on %1
pl: Zamykanie szyfrowania na %1

en: Could not close encryption
pl: Nie można zamknąć szyfrowania

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
pl: Działanie otwarcia szyfrowania nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

note: TO TRANSLATORS: looks like * Enter LUKS passphrase to open /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to open %1
pl: Otwarcie urządzenia %1 wymaga podania hasła LUKS

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
pl: Partycja nie mogła być odmontowana z poniższych punktów montowania:

en: This is because other partitions are also mounted on these mount points.  You are advised to unmount them manually.
pl: Inne partycje również są zamontowane w tych punktach. Zaleca się ręczne ich odmontowanie.

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like   1 operation is currently pending for partition /dev/sdb1
en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
pl[0]: Zaplanowane jest w tej chwili %1 działanie dla partycji %2
pl[1]: Zaplanowane są w tej chwili %1 działania dla partycji %2
pl[2]: Zaplanowanych jest w tej chwili %1 działań dla partycji %2

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
pl: Należy użyć menu Edycja, aby cofnąć, wyczyścić lub zastosować zaplanowane działania.

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
pl: Działanie polecenia swapoff nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

en: Deactivating swap on %1
pl: Wyłączanie partycji wymiany na %1

en: Could not deactivate swap
pl: Nie można wyłączyć partycji wymiany

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
pl: Działanie polecenia swapon nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

en: Activating swap on %1
pl: Włączanie partycji wymiany na %1

en: Could not activate swap
pl: Nie można włączyć partycji wymiany

en: The deactivate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
pl: Działanie wyłączenia grupy woluminów nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

en: Deactivating Volume Group %1
pl: Wyłączanie grupy woluminów %1

note: VGNAME from point point
en: Could not deactivate Volume Group
pl: Nie można wyłączyć grupy woluminów

en: The activate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
pl: Działanie włączenia grupy woluminów nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

en: Activating Volume Group %1
pl: Włączanie grupy woluminów %1

note: VGNAME from point point
en: Could not activate Volume Group
pl: Nie można włączyć grupy woluminów

en: The unmount action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
pl: Działanie polecenia unmount nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

en: Unmounting %1
pl: Odmontowywanie %1

en: Could not unmount %1
pl: Nie można odmontować %1

note: Bug: Partition callback without a selected partition Bug: Not pointing at a valid display partition object
en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
pl: Działanie polecenia mount nie może zostać wykonane, kiedy są zaplanowane działania dla partycji.

en: mounting %1 on %2
pl: montowanie %1 w %2

en: Could not mount %1 on %2
pl: Nie można zamontować %1 w %2

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
pl[0]: %1 partycja jest obecnie aktywna na urządzeniu %2
pl[1]: %1 partycje są obecnie aktywne na urządzeniu %2
pl[2]: %1 partycji jest obecnie aktywnych na urządzeniu %2

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
pl: Nie można utworzyć nowej tablicy partycji, jeśli są aktywne partycje.

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
pl: Aktywne partycje to te, które są używane, takie jak zamontowany system plików lub włączony obszar wymiany.

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
pl: Należy użyć opcji w menu Partycja, takich jak polecenia unmount lub swapoff, aby wyłączyć wszystkie partycje na tym urządzeniu przed utworzeniem nowej tablicy partycji.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
pl[0]: Zaplanowane jest w tej chwili %1 działanie
pl[1]: Zaplanowane są w tej chwili %1 działania
pl[2]: Zaplanowanych jest w tej chwili %1 działań

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
pl: Nie można utworzyć nowej tablicy partycji, jeśli są zaplanowane działania.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
pl: Należy użyć menu Edycja, aby wyczyścić lub zastosować wszystkie działania przed utworzeniem nowej tablicy partycji.

en: Error while creating partition table
pl: Błąd podczas tworzenia tablicy partycji

en: Command gpart was not found
pl: Nie odnaleziono polecenia gpart

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
pl: Ta funkcja używa polecenia gpart. Proszę zainstalować to polecenie i spróbować ponownie.

note: Dialog information
en: A full disk scan is needed to find file systems.
pl: Aby odnaleźć systemy plików, wymagane jest pełne przeskanowanie dysku.

en: The scan might take a very long time.
pl: Skanowanie może zająć bardzo dużo czasu.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
pl: Po przeskanowaniu można zamontować wszystkie istniejące systemy plików i skopiować dane na inny nośnik.

en: Do you want to continue?
pl: Kontynuować?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
pl: Wyszukanie systemów plików na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
pl: Wyszukiwanie systemów plików na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
pl: Brak systemów plików na %1

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
pl: Skanowanie dysku przez polecenie gpart nie odnalazło żadnych rozpoznawalnych systemów plików na tym dysku.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
pl: Na pewno zastosować zaplanowane działania?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
pl: Modyfikowanie partycji niesie ze sobą ryzyko UTRATY DANYCH.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
pl: Przed kontynuacją zaleca się wykonanie kopii zapasowej danych.

en: Apply operations to device
pl: Zastosuj działania na urządzeniu

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
pl: Usuwany jest niepusty wolumin fizyczny LVM2 %1

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
pl: Formatowany jest niepusty wolumin fizyczny LVM2 %1

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
pl: Wklejane jest na miejscu niepustego woluminu fizycznego LVM2 %1

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
pl: Usuwanie lub zastępowanie woluminu fizycznego jest nieodwracalne i spowoduje zniszczenie lub uszkodzenie grupy woluminów.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
pl: Aby uniknąć zniszczenia lub uszkodzenia grupy woluminów, zalecane jest anulowanie i użycie zewnętrznego polecenia LVM do zwolnienia woluminu fizycznego przed próbą wykonania tego działania.

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
pl: Kontynuować wymuszając usunięcie woluminu fizycznego?

en: Failed to find devid for path %1
pl: Odnalezienie „devid” dla ścieżki %1 się nie powiodło

en: No directory mount point found in %1
pl: Nie odnaleziono punktu montowania katalogu w %1

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
pl: Zmiana UUID może unieważnić klucz WPA (Aktywacja produktu Windows)

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
pl: Na systemach plików FAT i NTFS numer seryjny woluminu jest używany jako UUID. Zmiana numeru seryjnego woluminu na partycji systemu Windows, zwykle C:, może unieważnić klucz WPA. Nieprawidłowy klucz WPA uniemożliwi logowanie, dopóki system Windows nie zostanie ponownie aktywowany.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
pl: Zmiana UUID na nośnikach wymiennych i partycjach niesystemowych zwykle jest bezpieczna, ale nie można dać gwarancji.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Swapon
pl: Włącz partycję wym_iany

en: _Swapoff
pl: Wyłącz partycję w_ymiany

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition move action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
pl: Działanie przeniesienia partycji zostało pominięte, ponieważ system plików %1 nie zawiera danych

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition copy action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
pl: Działanie skopiowania partycji zostało pominięte, ponieważ system plików %1 nie zawiera danych

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
pl: _Włącz

en: Deac_tivate
pl: Wyłą_cz

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
pl: Rozmiar woluminu fizycznego LVM2 obecnie nie może zostać zmieniony, ponieważ jest on elementem eksportowanej grupy woluminów.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Open Encryption
pl: Otwórz szyfrowanie

en: Close Encryption
pl: Zamknij szyfrowanie

en: Maximize closed LUKS encryption skipped because it will automatically fill the partition when opened
pl: Pominięto zmaksymalizowanie zamkniętego szyfrowania LUKS, ponieważ automatycznie wypełni ono partycję po otwarciu

en: Root privileges are required for running GParted
pl: Do uruchomienia programu GParted wymagane są uprawnienia administratora

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
pl: Program może GParted uruchomić wyłącznie użytkownik root, ponieważ za jego pomocą można niszczyć tablice partycji i dużą ilość danych.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
pl: Aby uniknąć unieważnienia klucza WPA, na systemach plików NTFS tylko połowa UUID jest ustawiana na nową losową wartość.

note: simulation..
en: run simulation
pl: wykonanie symulacji

note: Real resize
en: real resize
pl: rzeczywista zmiana rozmiaru

en: Partition is too large, maximum size is %1
pl: Partycja jest za duża, maksymalny rozmiar to %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
pl: Partycja jest za mała, minimalny rozmiar to %1

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
pl: mkudffs przed wersją 1.1 nie obsługuje znaków spoza zestawu ASCII w etykiecie.
