gparted master - en to sl_SI translation catalogue (499 entries)

en: GParted Partition Editor
sl_SI: GParted urejevalnik razdelkov

en: Create, reorganize, and delete partitions
sl_SI: Ustvarjanje, urejanje in brisanje razdelkov

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
sl_SI: GParted je napreden grafični urejevalnik razdelkov.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
sl_SI: S programom je mogoče prilagajati velikost razdelkov, kopirati, premikati, dodajati oznake in še marsikaj. S temi opravili je mogoče prilagajati pogon C:, ustvariti prostor za nove operacijske sisteme ali pa poskusiti obnoviti podatke poškodovanih razdelkov.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
sl_SI: Program GParted podpira številne datotečne sisteme: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs in xfs.

en: Partition Editor
sl_SI: Urejevalnik razdelkov

en: Partition;
sl_SI: Razdelek;

en: Run GParted as root
sl_SI: Zaženi prrogram GParted kot skrbnik

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
sl_SI: Za zagon programa je zahtevano posebno skrbniško dovoljenje.

en: (New UUID - will be randomly generated)
sl_SI: (Nova vrednosti UUID bo ustvarjena naključno)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
sl_SI: (Polovica nove vrednosti UUID bo ustvarjena naključno)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
sl_SI: %1 od %2 kopiranih

en: Operation Canceled
sl_SI: Opravilo je preklicano

en: Error while writing block at sector %1
sl_SI: Napaka med pisanjem bloka v sektorju %1

en: Error while reading block at sector %1
sl_SI: Napaka med branjem bloka v sektorju %1

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   LUKS Passphrase /dev/sda1
en: LUKS Passphrase %1
sl_SI: Šifrirno geslo LUKS %1

en: Passphrase:
sl_SI: Šifrirno geslo:

en: Unlock
sl_SI: Odkleni

note: Add spinbutton_before
en: Free space preceding (MiB):
sl_SI: Prosto pred (MiB):

note: Add spinbutton_size
en: New size (MiB):
sl_SI: Nova velikost (MiB):

note: Add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
sl_SI: Prosto za (MiB):

note: Add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Align to: <combo box with choices>
en: Align to:
sl_SI: Poravnaj z:

note: Fill partition alignment combo TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: Cylinder
sl_SI: Cilinder

note: TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: None
sl_SI: Brez

en: Resize
sl_SI: Spremeni velikost

en: Resize/Move
sl_SI: Spremeni velikost/Premakni

en: Minimum size: %1 MiB
sl_SI: Najmanjša velikost: %1 MiB

en: Maximum size: %1 MiB
sl_SI: Največja velikost: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
sl_SI: Ustvarjanje razpredelnice razdelkov na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
sl_SI: Opozorilo: S tem boste izgubili VSE PODATKE na celotnem disku %1

en: Select new partition table type:
sl_SI: Izbor vrste razpredelnice razdelkov:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
sl_SI: Nastavi oznako datotečnega sistema %1

note: Only line: "Label: [EXISTINGLABEL ]" Label
en: Label:
sl_SI: Oznaka:

en: Paste %1
sl_SI: Prilepi %1

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
sl_SI: Podatki o %1

en: Warning:
sl_SI: Opozorilo:

note: FILE SYSTEM DETAIL SECTION File system headline
en: File System
sl_SI: Datotečni sistem

note: Left field & value pair area File system File systems to choose from
en: File system:
sl_SI: Sistem:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
sl_SI: Odpri

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
sl_SI: Zaprto

note: LUKS status
en: Status:
sl_SI: Stanje:

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
sl_SI: NI dostopno (šifrirana vsebina)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
sl_SI: V priklopu (vsaj en logični razdelek je priklopljen)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
sl_SI: Dejavno

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
sl_SI: Priklopljen v %1

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
sl_SI: Ni v priklopu (ni priklopljenih logičnih razdelkov)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
sl_SI: Ni dejavno

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
sl_SI: Ni dejavna (ni del skupine nosilca)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
sl_SI: Ni ne dejavno ne izvoženo

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
sl_SI: Ni priklopljeno

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
sl_SI: Skupina nosilcev:

note: Members
en: Members:
sl_SI: Člani:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
sl_SI: Logični nosilci:

note: Used
en: Used:
sl_SI: Porabljeno:

note: Unused
en: Unused:
sl_SI: Neporabljeno:

en: Unallocated:
sl_SI: Nedodeljeno:

note: Size
en: Size:
sl_SI: Velikost:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION Encryption headline
en: Encryption
sl_SI: Šifriranje

note: Encryption
en: Encryption:
sl_SI: Šifriranje:

note: LUKS path Left field & value pair area Path
en: Path:
sl_SI: Pot:

note: PARTITION DETAIL SECTION Partition headline append columns
en: Partition
sl_SI: Razdelek

note: Name Only line: "Name: [EXISTINGNAME  ]"
en: Name:
sl_SI: Ime:

note: Flags
en: Flags:
sl_SI: Zastavice:

note: Right field & value pair area First sector
en: First sector:
sl_SI: Prvi sektor:

note: Last sector
en: Last sector:
sl_SI: Zadnji sektor:

note: Total sectors
en: Total sectors:
sl_SI: Skupaj sektorjev:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
sl_SI: Nastavi naziv razdelka na %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
sl_SI: Ustvari nov razdelek

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Create as: <combo box with choices>
en: Create as:
sl_SI: Ustvari kot:

note: Fill partition type combo.
en: Primary Partition
sl_SI: Osnovni razdelek

en: Logical Partition
sl_SI: Logični razdelek

en: Extended Partition
sl_SI: Razširjeni razdelek

note: Partition name
en: Partition name:
sl_SI: Naziv razdelka:

en: New Partition #%1
sl_SI: Nov razdelek #%1

note: Bug: Not initialised by constructor calling set_data()
en: Resize/Move %1
sl_SI: Spremeni velikost/Premakni %1

en: Resize %1
sl_SI: Spremeni velikost %1

en: Applying pending operations
sl_SI: Uveljavljanje pridržanih opravil

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
sl_SI: Od števila in vrste opravil je odvisno, kako dolgotrajen je postopek.

en: Completed Operations:
sl_SI: Zaključena opravila:

en: Details
sl_SI: Podrobnosti

en: %1 of %2 operations completed
sl_SI: %1 od %2 opravil je zaključenih

note: add save button
en: _Save Details
sl_SI: _Shrani podrobnosti

en: Operation cancelled
sl_SI: Opravilo je preklicano

en: All operations successfully completed
sl_SI: Vsa opravila so uspešno končana

en: %1 warning | %1 warnings
sl_SI[0]: %1 opozoril
sl_SI[1]: %1 opozorilo
sl_SI[2]: %1 opozorili
sl_SI[3]: %1 opozorila

en: An error occurred while applying the operations
sl_SI: Med opravljanjem opravila je prišlo do napake

en: See the details for more information.
sl_SI: Za več podrobnosti si poglejte priročnik.

en: IMPORTANT
sl_SI: POMEMBNO

en: If you want support, you need to provide the saved details!
sl_SI: V primeru, da želite podporo za delo s programom, boste morali priskrbeti shranjene podrobnosti!

note: TO TRANSLATORS: looks like * See https://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
sl_SI: Za več podrobnosti si poglejte %1.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
sl_SI: Vsili preklic (%1)

en: Force Cancel
sl_SI: Vsili preklic

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite preklicati trenutno opravilo?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
sl_SI: Preklic opravila lahko povzroči veliko škodo datotečnemu sistemu.

en: Continue Operation
sl_SI: Nadaljuj opravilo

en: Cancel Operation
sl_SI: Prekliči opravilo

en: Save Details
sl_SI: Shrani podrobnosti

en: GParted Details
sl_SI: Podrobnosti GParted

note: Device overview information
en: Device:
sl_SI: Naprava:

note: Serial number
en: Serial:
sl_SI: Številka:

note: Sector size
en: Sector size:
sl_SI: Velikost sektorja:

note: Heads
en: Heads:
sl_SI: Glave:

note: Sectors / track
en: Sectors/track:
sl_SI: Sektorji/Sled:

note: Cylinders
en: Cylinders:
sl_SI: Število cilindrov:

note: Partition table type Disktype
en: Partition table:
sl_SI: Razpredelnica razdelkov:

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Start
sl_SI: Začetek

en: End
sl_SI: Konec

en: Flags
sl_SI: Zastavice

en: Partition Name
sl_SI: Naziv razdelka

en: Label
sl_SI: Oznaka

en: Mount Point
sl_SI: Priklopna točka

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
sl_SI: IZVAJANJE

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
sl_SI: USPEŠNO

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
sl_SI: NAPAKA

note: TO TRANSLATORS:  INFO * means that the status for this operation is * for your information , or messages from the * libparted library.
en: INFO
sl_SI: PODROBNOSTI

note: TO TRANSLATORS:  WARNING * means that the status for this operation is * completed with warnings.  Either the operation * is not supported on the file system in the * partition, or the operation failed but it does * not matter that it failed.
en: WARNING
sl_SI: OPOZORILO

en: File System Support
sl_SI: Podpora datotečnih sistemov

en: Create
sl_SI: Ustvarjanje

en: Grow
sl_SI: Večanje

en: Shrink
sl_SI: Manjšanje

en: Move
sl_SI: Premikanje

en: Copy
sl_SI: Kopiranje

en: Check
sl_SI: Preverjanje

en: Required Software
sl_SI: Zahtevana programska oprema

en: This chart shows the actions supported on file systems.
sl_SI: V razpredelnici so predstavljene možnosti opravil za izbrane datotečne sisteme.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
sl_SI: Vsa opravila niso na voljo za vse datotečne sisteme zaradi značilnosti teh sistemov, ali zaradi omejitev programske opreme.

note: TO TRANSLATORS:  Available offline and online * means that this action is valid for this file system when * it is both unmounted and mounted.
en: Available offline and online
sl_SI: Na voljo s priklopom in brez

note: TO TRANSLATORS:  Available online only * means that this action is valid for this file system only * when it is mounted.
en: Available online only
sl_SI: Na voljo le s priklopom

note: TO TRANSLATORS:  Available offline only * means that this action is valid for this file system only * when it is unmounted.
en: Available offline only
sl_SI: Na voljo le brez priklopa

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
sl_SI: Ni na voljo

en: Legend
sl_SI: Legenda

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
sl_SI: Preiskovanje podprtih opravil

en: Manage flags on %1
sl_SI: Upravljanje z zastavicami na %1

en: Search disk for file systems
sl_SI: Preišli disk za datotečne sisteme

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
sl_SI: Datotečni sistem je najden na %1

en: Data found
sl_SI: Podatki so najdeni

en: Data found with inconsistencies
sl_SI: Podatki so najdeni, vendar z neskladnostmi

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
sl_SI: Opozorilo: datotečni sistemi označeni s klicajem (!) so v neskladju

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
sl_SI: Pri poskusu ogleda teh datotečnih sistemov, lahko nastopijo napake.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
sl_SI: Z gumbom 'Pogled' se ustvarijo pogledi datotečnih sistemov le za branje.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
sl_SI: Vsi priklopljeni pogledi bodo odklopljeni po zapiranju pogovornega okna.

en: File systems
sl_SI: Datotečni sistemi

en: View
sl_SI: Pogled

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem začasne mape za priklopno točko.

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Failed creating temporary directory
sl_SI: Ustvarjanje začasne mape je spodletelo

en: An error occurred while creating the read-only view.
sl_SI: Prišlo je do napake med ustvarjanjem pogleda le za branje.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
sl_SI: Datotečnega sistema ni mogoče priklopiti (kot na primer izmenjevalni razdelek), ali pa so v datotečnem sistemu neskladja.

en: Failed creating read-only view
sl_SI: Ustvarjanje pogleda le za branje je spodletelo.

en: Error:
sl_SI: Napaka:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
sl_SI: Datotečni sistem je priklopljen na:

en: Unable to open the default file manager
sl_SI: Ni mogoče odpreti privzetega upravljalnika datotek.

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
sl_SI: Opozorilo: zaznana območja datotečnega sistema se prekrivajo z vsaj enim obstoječim razdelkom.

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
sl_SI: Priporočeno je, da območij datotečnih sistemov, ki se prekrivajo, ne uporabljate.

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
sl_SI: Ali želite poskusiti onemogočiti naslednje priklopne točke?

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
sl_SI: ustvarjanje manjkajočih vnosov na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
sl_SI: izbriši prizadete vnose %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
sl_SI: izbriši vnos %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
sl_SI: posodobi vnos %1

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
sl_SI: _Priklopi

en: _Unmount
sl_SI: _Odklopi

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
sl_SI: Ustvarjena je mapa %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
sl_SI: Odstranjena je mapa %1

note: Adding a child after this OperationDetail has been set to prevent it is a programming bug.  However the best way to report it is by adding yet another child containing the bug report, and allowing the child to be added anyway.
en: GParted Bug
sl_SI: Hrošč GParted

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
sl_SI: Preiskovanje %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
sl_SI: Potrjevanje %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
sl_SI: Iskanje razdelkov na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot start (-2048) * before the start of the device
en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
sl_SI: Razdelek se ne more začeti (%1) pred začetnim zapisom naprave

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot end (2099199) * after the end of the device (2097151)
en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
sl_SI: Razdelek se ne more končati (%1) za koncem omejitve naprave (%2)

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
sl_SI: Razdelek ne sme biti dolžine %1 sektorjev

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
sl_SI: Razdelek z več uporabljenimi sektorji (%1), kot je njegova dolžina (%2), ni veljaven.

note: TO TRANSLATORS:   unrecognized * means that the partition table for this disk device is unknown * or not recognized.
en: unrecognized
sl_SI: neprepoznavno

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
sl_SI: Ni mogoče zaznati datotečnega sistema! Mogoči razlogi so:

en: The file system is damaged
sl_SI: Datotečni sistem je poškodovan

en: The file system is unknown to GParted
sl_SI: Datotečnega sistema ni mogoče prepoznati

en: There is no file system available (unformatted)
sl_SI: Na voljo ni nobenega datotečnega sistema (ni formatirano)

note: TO TRANSLATORS: looks like  The device entry /dev/sda5 is missing
en: The device entry %1 is missing
sl_SI: Manjka določilo naprave%1.

en: Unable to find mount point
sl_SI: Ni mogoče najti priklopne točke

en: Unable to read the contents of this file system!
sl_SI: Ni mogoče prebrati vsebine datotečnega sistema!

en: Because of this some operations may be unavailable.
sl_SI: Zaradi tega nekatere možnosti morda ne bodo na voljo.

en: The cause might be a missing software package.
sl_SI: Vzrok je lahko manjkajoči programski paket.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The following list of software packages is required for NTFS file system support:  ntfsprogs.
en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
sl_SI: Naslednji seznam paketov programske opreme je zahtevan za podporo %1 datotečnega sistema:  %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
sl_SI: Znotraj razdelka je %1 nedodeljenega prostora.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
sl_SI: Za povečanje datotečnega sistema za zapolnitev razdelka, izberite razdelek in izberite predmet menija:

en: Partition --> Check.
sl_SI: Razdelek --> Preveri.

en: create empty partition
sl_SI: ustvari prazen razdelek

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
sl_SI: pot: %1 (%2)

en: partition
sl_SI: razdelek

en: start: %1
sl_SI: začetek: %1

en: end: %1
sl_SI: konec: %1

en: size: %1 (%2)
sl_SI: velikost: %1 (%2)

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS le za korak ustvarjanja datotečnega sistema

note: TO TRANSLATORS: looks like create new ext3 file system
en: create new %1 file system
sl_SI: ustvarjanje novega datotečnega sistema %1

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS le za korak formatiranja datotečnega sistema

en: delete partition
sl_SI: brisanje razdelka

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS le za korak brisanja datotečnega sistema

en: delete %1 file system
sl_SI: izbriši datotečni sistem %1

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS le za korak dodajanja oznake datotečnega sistema

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
sl_SI: Počisti oznako datotečnega sistema na %1

en: Set file system label to "%1" on %2
sl_SI: Nastavi oznako datotečnega sistema %2 na »%1«

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
sl_SI: Ustvari naziv razdelka na %1

en: Set partition name to "%1" on %2
sl_SI: Nastavi naziv razdelka %2 na »%1«

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak spremembe UUID datotečnega sistema

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
sl_SI: Nastavi polovico UUID na %1 na novo, naključno vrednost

en: Set UUID on %1 to a new, random value
sl_SI: Nastavi UUID na %1 na novo, naključno vrednost

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to change the size of a partition when performing a move only * step which is not permitted to change the partition size.
en: size of the partition is changing for a move only step
sl_SI: velikost razdelka se spreminja za korak premikanja

en: rollback last change to the partition
sl_SI: povrni zadnjo spremembo razdelka

en: move file system to the left
sl_SI: premakni datotečni sistem levo

en: move file system to the right
sl_SI: premakni datotečni sistem desno

en: move file system
sl_SI: premakni datotečni sistem

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
sl_SI: nov in stari datotečni sistem imata enak položaj, zato se opravilo ne bo izvedlo

en: using libparted
sl_SI: z uporabo libparted

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to move the start of the partition when performing a resize * only step which is not permitted to change the start of the * partition.
en: start of the partition is changing for a resize only step
sl_SI: začetek razdelka se spreminja za korak prilagajanja velikosti

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
sl_SI: razdelek ne vsebuje šifriranja LUKS za korak prilagajanja velikosti šifriranja

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
sl_SI: ni mogoče skrčiti zaprtega nosilca šifriranja LUKS

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak prilagajanja velikosti datotečnega sistema

en: resize/move partition
sl_SI: spremeni velikost/premakni razdelek

en: move partition to the right
sl_SI: premakni razdelek desno

en: move partition to the left
sl_SI: premakni razdelek levo

en: grow partition from %1 to %2
sl_SI: povečaj razdelek iz %1 na %2

en: shrink partition from %1 to %2
sl_SI: skrči razdelek iz %1 na %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
sl_SI: premakni razdelek desno in povečaj velikost iz %1 na %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
sl_SI: premakni razdelek desno in skrči velikost iz %1 na %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
sl_SI: premakni razdelek levo in povečaj velikost iz %1 na %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
sl_SI: premakni razdelek levo in skrči velikost iz %1 na %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
sl_SI: nov in stari razdelek imata isto velikost in položaj, zato se opravilo ne bo izvedlo

en: old start: %1
sl_SI: stari začetek: %1

en: old end: %1
sl_SI: stari konec: %1

en: old size: %1 (%2)
sl_SI: stara velikost: %1 (%2)

en: new start: %1
sl_SI: nov začetek: %1

en: new end: %1
sl_SI: nov konec: %1

en: new size: %1 (%2)
sl_SI: nova velikost: %1 (%2)

en: requested start: %1
sl_SI: želen začetek: %1

en: requested end: %1
sl_SI: želen konec: %1

en: requested size: %1 (%2)
sl_SI: želena velikost: %1 (%2)

en: attempt to rollback failed change to the partition
sl_SI: poskus povrnitve spremembe razdelka je spodletelo

en: original start: %1
sl_SI: izvorni začetek: %1

en: original end: %1
sl_SI: izvorni konec: %1

en: original size: %1 (%2)
sl_SI: izvorna velikost: %1 (%2)

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
sl_SI: razdelek ne vsebuje odprtega šifriranja LUKS za korak skrčenjja šifriranja

en: shrink encryption volume
sl_SI: skrči šifriran nosilec

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
sl_SI: razdelek ne vsebuje šifriranja LUKS za korak spreminjanja šifriranja na največjo vrednost

en: grow encryption volume to fill the partition
sl_SI: poveča šifriran nosilec, da zapolni razdelek

en: growing is not available for this encryption volume
sl_SI: povečanje za ta šifriran razdelek ni na voljo

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak skrčenja datotečnega sistema

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to grow the partition size or keep it the same when performing * a shrink partition only step.
en: the new partition size is larger or the same for a shrink only step
sl_SI: nova velikost razdelka je večja ali enaka za korak skrčenja

en: shrink file system
sl_SI: skrči datotečni sistem

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak povečanja datotečnega sistema

en: grow file system to fill the partition
sl_SI: povečaj datotečni sistem, da zapolni razdelek

en: growing is not available for this file system
sl_SI: povečanje za ta datotečni sistem ni na voljo

en: growing the file system is currently disallowed
sl_SI: povečanje datotečnega sistema trenutno ni dovoljeno

note: TO TRANSLATORS: looks like   not a linux-swap file system for a recreate linux-swap only step
en: not a %1 file system for a recreate %1 only step
sl_SI: ni datotečni sistem %1 za korak ponovnega ustvarjanja %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   recreate linux-swap file system
en: recreate %1 file system
sl_SI: ponovno ustvari datotečni sistem %1

en: the destination is smaller than the source partition
sl_SI: ciljni razdelek je manjši kot izvorni

en: source partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
sl_SI: izvorni razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak kopiranja datotečnega sistema

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
sl_SI: ciljni razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak kopiranja datotečnega sistema

en: copy file system from %1 to %2
sl_SI: kopiraj datotečni sistem iz %1 na %2

en: using internal algorithm
sl_SI: uporablja notranjega algoritma

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
sl_SI: kopiraj %1

en: finding optimal block size
sl_SI: iskanje optimalne velikosti bloka

note: TO TRANSLATORS: looks like   copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
sl_SI: kopiraj %1 z uporabo velikosti bloka %2

en: %1 seconds
sl_SI: %1 sekund

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
sl_SI: optimalna velikost bloka je %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
sl_SI: Kopirano %1 (%2 B)

en: rollback failed file system move
sl_SI: povrnitev premikanja datotečnega sistema je spodletelo

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak preverjanja datotečnega sistema

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
sl_SI: preverjanje datotečnega sistema %1 za napake in jih (če je le mogoče) popravi

en: checking is not available for this file system
sl_SI: preverjanje za ta datotečni sistem ni na voljo

en: set partition type on %1
sl_SI: nastavi vrsto razdelka na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
sl_SI: nova vrsta razdelka: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
sl_SI: nova zastavica razdelka: %1

en: calibrate %1
sl_SI: umeri %1

en: device
sl_SI: naprava

en: encryption path: %1
sl_SI: pot šifriranja: %1

en: calculate new size and position of %1
sl_SI: izračunaj novo velikost in položaj %1

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
sl_SI: razdelek vsebuje odprto šifriranje LUKS za korak brisanja podpisov datotečnega sistema

en: clear old file system signatures in %1
sl_SI: počisti stare podpise datotečnega sistema v %1

en: flush operating system cache of %1
sl_SI: izplakni predpomnilnik operacijskega sistema za %1

note: TO TRANSLATORS: update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
sl_SI: posodabljanje zagonskega sektorja datotečnega sistema %1 na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to write to boot sector in /dev/sdd1
en: Error trying to write to boot sector in %1
sl_SI: Napaka pisanja v zagonski sektor na %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to seek to position 0x1C in /dev/sdd1
en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
sl_SI: Napaka med iskanjem na položaju 0x1c v %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to open /dev/sdd1
en: Error trying to open %1
sl_SI: Napaka med odpiranjem %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Failed to set the number of hidden sectors to 05ab4f00 in the ntfs boot record.
en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
sl_SI: Napaka med določanjem števila skritih sektorjev na %1 v NTFS zagonskem zapisu.

en: You might try the following command to correct the problem:
sl_SI: Poskusite lahko ukaz za popravilo težav:

en: libparted messages
sl_SI: sporočilo libparted

en: Libparted Information
sl_SI: Podrobnosti v knjižnici Libparted

en: Libparted Warning
sl_SI: Opozorilo v knjižnici Libparted

en: Libparted Error
sl_SI: Napaka v knjižnici Libparted

en: Libparted Fatal
sl_SI: Usodna napaka knjižnice Libparted

en: Libparted Bug
sl_SI: Hrošč knjižnice Libparted

en: Libparted Unsupported Feature
sl_SI: Nepodprta zmožnost knjižnice Libparted

en: Libparted unknown exception
sl_SI: Neznana napaka knjižnice Libparted

en: Fix
sl_SI: Popravi

en: Yes
sl_SI: Da

en: Ok
sl_SI: V redu

en: Retry
sl_SI: Poskusi znova

en: No
sl_SI: Ne

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Ignore
sl_SI: Prezri

en: _Undo Last Operation
sl_SI: _Razveljavi zadnje opravilo

en: _Clear All Operations
sl_SI: _Počisti vsa opravila

en: _Apply All Operations
sl_SI: _Uveljavi vsa opravila

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
sl_SI: Manjka en ali več fizičnih nosilcev, ki pripadajo skupini nosilcev.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
sl_SI: Prišlo je do napake med branjem nastavitev LVM2!

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
sl_SI: Manjkajo nekatere ali pa vse podrobnosti oziroma te niso pravilne.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
sl_SI: Razdelkov LVM2 PV NI priporočljivo spreminjati.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set half the UUID to a new random value on ntfs file system on /dev/sda1
en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
sl_SI: Nastavi polovico UUID na novo naključno vrednost datotečnega sistema %1 na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set a new random UUID on ext4 file system on /dev/sda1
en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
sl_SI: Nastavitev novega naključnega UUID datotečnega sistema %1 na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
sl_SI: Kopiraj %1 v %2 (začetek pri %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
sl_SI: Kopiraj %1 v %2

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
sl_SI: Preveri in popravi datotečni sistem (%1) na %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
sl_SI: Ustvari %1 #%2 (%3, %4) na %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
sl_SI: Izbriši %1 (%2, %3) iz %4

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug.  More * information about a step is being added after the step was * marked as complete.  This bug description as well as the * information being added will be visible in the details of the * applied operations.
en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
sl_SI: K informacijam opravila so dodane dodatne podrobnosti po tem, ko je ta korak že označen kot končan.

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
sl_SI: Formatiraj %1 kot %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
sl_SI: Nastavi oznako datotečnega sistema %2 na »%1«

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
sl_SI: Nastavi oznako datotečnega sistema %2 na »%1«

en: resize/move %1
sl_SI: spremeni velikost/premakni %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
sl_SI: nov in star razdelek imata enako velikost in pozicijo, zato se bo opravilo izvedlo

en: Move %1 to the right
sl_SI: Premakni %1 desno

en: Move %1 to the left
sl_SI: Premakni %1 levo

en: Grow %1 from %2 to %3
sl_SI: Povečaj %1 iz %2 na %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
sl_SI: Skrči %1 iz %2 na %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
sl_SI: Premakni %1 desno in povečaj velikost iz %2 na %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
sl_SI: Premakni %1 desno in skrči velikost iz %2 na %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
sl_SI: Premakni %1 levo in povečaj velikost iz %2 na %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
sl_SI: Premakni %1 levo in skrči velikost iz %2 na %3

note: TO TRANSLATORS: Primary * A "Primary" type of partition on a partitioned drive.
en: Primary
sl_SI: Osnovni

note: TO TRANSLATORS: Logical * A "Logical" type of partition on a partitioned drive.
en: Logical
sl_SI: Logični razdelek

note: TO TRANSLATORS: Extended * An "Extended" type of partition on a partitioned drive.
en: Extended
sl_SI: Razširjeni razdelek

note: TO TRANSLATORS: Unallocated * Unused space outside of any partition on a partitioned drive.
en: Unallocated
sl_SI: Nedodeljeno

note: TO TRANSLATORS: Unpartitioned * A drive which has no partition table.
en: Unpartitioned
sl_SI: Nerazdeljeno

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
sl_SI: %1 od %2 kopiranih (preostalo %3)

en: Name
sl_SI: Ime

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Used
sl_SI: Porabljeno

en: Unused
sl_SI: Neporabljeno

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device is * outside any partition, so is in other words * unallocated.
en: unallocated
sl_SI: nedodeljeno

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
sl_SI: neznano

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that when the new partition is created by * GParted the space within it will not be formatted * with a file system.
en: unformatted
sl_SI: neformatirano

note: TO TRANSLATORS:  other * name shown in the File System Support dialog to list * actions which can be performed on other file systems * not specifically listed as supported.
en: other
sl_SI: drugo

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
sl_SI: sistem:\

en: used
sl_SI: porabljeno

en: unused
sl_SI: neporabljeno

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
sl_SI: Šifrirano

en: _Refresh Devices
sl_SI: _Osveži naprave

en: _Devices
sl_SI: _Naprave

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: Device _Information
sl_SI: Podatki o _napravi

en: Pending _Operations
sl_SI: Pridržana _opravila

en: _View
sl_SI: Po_gled

en: _File System Support
sl_SI: _Podpora datotečnih sistemov

en: _Create Partition Table
sl_SI: _Ustvari razpredelnico razdelkov

en: _Attempt Data Rescue
sl_SI: _Poskus reševanja podatkov

en: _Device
sl_SI: _Naprava

en: _Partition
sl_SI: _Razdelek

en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
sl_SI: Novo

en: Create a new partition in the selected unallocated space
sl_SI: Ustvari nov razdelek v izbranem nedodeljenem prostoru

en: Delete the selected partition
sl_SI: Izbriši izbran razdelek

en: Resize/Move the selected partition
sl_SI: Spremeni velikost/premakni izbran razdelek

en: Copy the selected partition to the clipboard
sl_SI: Kopiraj izbran razdelek v odložišče

en: Paste the partition from the clipboard
sl_SI: Prilepi razdelek iz odložišča

en: Undo Last Operation
sl_SI: Razveljavi zadnje opravilo

en: Apply All Operations
sl_SI: Uveljavi vsa opravila

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
sl_SI: _Novo

en: _Resize/Move
sl_SI: _Spremeni velikost/premakni

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with file systems..
en: _Format to
sl_SI: _Formatiraj v

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with mount points..
en: _Mount on
sl_SI: _Priklopi na

en: _Name Partition
sl_SI: _Poimenovanje razdelka

en: M_anage Flags
sl_SI: Up_ravljanje zastavic

en: C_heck
sl_SI: P_reveri

en: _Label File System
sl_SI: _Poimenuj datotečni sistem

en: New UU_ID
sl_SI: Nov UU_ID

en: Device Information
sl_SI: Podatki o napravi

en: Could not add this operation to the list
sl_SI: Ni mogoče dodati tega opravila na seznam.

en: %1 operation pending | %1 operations pending
sl_SI[0]: %1 pridržanih opravil
sl_SI[1]: %1 pridržano opravilo
sl_SI[2]: %1 pridržani opravili
sl_SI[3]: %1 pridržana opravila

en: Quit GParted?
sl_SI: Ali želite končati GParted?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
sl_SI[0]: %1 opravil je trenutno pridržanih.
sl_SI[1]: %1 opravilo je trenutno pridržano.
sl_SI[2]: %1 opravili sta trenutno pridržani.
sl_SI[3]: %1 opravila so trenutno pridržana.

en: Scanning all devices...
sl_SI: Proučevanje vseh naprav ...

en: No devices detected
sl_SI: Ni zaznanih naprav

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
sl_SI: Na napravi %1 ni mogoče najti razpredelnice razdelkov

en: A partition table is required before partitions can be added.
sl_SI: Pred dodajanjem razdelkov mora biti ustvarjena razpredelnica razdelkov.

en: To create a new partition table choose the menu item:
sl_SI: Ustvarjanje razpredelnice razdelkov z izborom predmeta menija:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
sl_SI: Naprava --> Ustvari razpredelnico razdelkov.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Unable to resize read-only file system /dev/sda1
en: Unable to resize read-only file system %1
sl_SI: Ni mogoče spremeniti velikosti datotečnega sistema %1, priklopljenega le za branje.

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
sl_SI: Velikosti datotečnega sistema ni mogoče spremeniti, dokler je priklopljen kot sistem le za branje.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
sl_SI: Ali odklopite datotečni sistem ali pa ga priklopite ponovno za branje in pisanje.

en: Unable to open GParted Manual help file
sl_SI: Ni mogoče odpreti priročnika pomoči programa GParted.

en: Command yelp not found.
sl_SI: Ukaza yelp ni mogoče najti.

en: Install yelp and try again.
sl_SI: Namestite yelp in poskusite znova.

en: Failed to open GParted Manual help file
sl_SI: Odpiranje priročnika GParted je spodletelo.

en: Documentation is not available
sl_SI: Dokumentacija ni na voljo.

en: This build of gparted is configured without documentation.
sl_SI: Različica gparted je nameščena brez dokumentacije.

en: Documentation is available at the project web site.
sl_SI: Dokumentacija je na voljo na spletnih straneh projekta.

en: GParted Manual
sl_SI: Priročnik GParted

en: GNOME Partition Editor
sl_SI: Urejevalnik razdelkov za GNOME

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
sl_SI[0]: Ni mogoče ustvariti več kot %1 osnovnih razdelkov
sl_SI[1]: Ni mogoče ustvariti več kot %1 osnovnega razdelka
sl_SI[2]: Ni mogoče ustvariti več kot %1 osnovnih razdelkov
sl_SI[3]: Ni mogoče ustvariti več kot %1 osnovnih razdelkov

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
sl_SI: V primeru postavljanja več razdelkov, je treba najprej ustvariti razširjeni razdelek. Razširjeni razdelek vsebuje druge razdelke, ker pa je hkrati tudi osnovni razdelek, je mogoče, da bo treba najprej odstraniti trenutni osnovni razdelek.

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
sl_SI: Premikanje razdelka lahko povzroči napako zaganjanja sistema.

note: TO TRANSLATORS: looks like   You queued an operation to move the start sector of partition /dev/sda3.
en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
sl_SI: Uvrščeno je tudi opravilo premikanja zagonskega sektorja razdelka %1.

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
sl_SI:   Napaka zagona se lahko pojavi v primeru, da se mesto zagonskega razdelka GNU/Linux, ki vsebuje /boot, ali pa razdelek C: sistema Windows, premakne.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
sl_SI: Več podrobnosti o reševanju nastavitev zaganjanja je mogoče najti med pogostimi vprašanji GParted FAQ.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
sl_SI: Premikanje razdelka, je lahko dolgotrajno opravilo.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Enter LUKS passphrase to resize /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to resize %1
sl_SI: Vpis šifrirnega gesla LUKS za spreminjanje velikosti %1

en: LUKS encryption passphrase check failed
sl_SI: Preverjanje šifrirnega gesla LUKS je spodletelo.

en: Copy of %1
sl_SI: Kopija %1

en: You have pasted into an existing partition
sl_SI: Podatki so bili prilepljeni v obstoječi razdelek.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The data in /dev/sda3 will be lost if you apply this operation.
en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
sl_SI: Z izvedbo tega opravila bodo podatki na %1 trajno izgubljeni.

en: Unable to delete %1!
sl_SI: Ni mogoče izbrisati %1!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
sl_SI: Odklopite logične razdelke s številko večjo od %1

en: Are you sure you want to delete %1?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite izbrisati %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
sl_SI: Po brisanju, ta razdelek ne bo več na voljo za kopiranje.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
sl_SI: Izbriši %1 (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
sl_SI: Datotečnega sistema ni mogoče formatirati v %1.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
sl_SI: Datotečni sistem %1 zahteva razdelek velikosti vsaj %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
sl_SI: Razdelek z datotečnim sistemom %1 ima največjo velikost %2.

en: Opening encryption on %1
sl_SI: Odpiranje šifriranja na %1

en: Failed to open LUKS encryption
sl_SI: Odpiranje šifriranja LUKS je spodletelo

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sl_SI: Ukaza za zapiranje šifriranja ni mogoče izvesti, v kolikor so za izvedbo na razdelku že pripravljena opravila.

en: Closing encryption on %1
sl_SI: Zapiranje šifriranja na %s

en: Could not close encryption
sl_SI: Ni mogoče zapreti šifriranja

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sl_SI: Ukaza za odpiranje šifriranja ni mogoče izvesti, v kolikor so za izvedbo na razdelku že pripravljena opravila.

note: TO TRANSLATORS: looks like * Enter LUKS passphrase to open /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to open %1
sl_SI: Vpis šifrirnega gesla LUKS za odpiranje %1

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
sl_SI: Razdelka ni mogoče odklopiti iz naslednjih priklopnih točk:

en: This is because other partitions are also mounted on these mount points.  You are advised to unmount them manually.
sl_SI: To je zato, ker so na te točke priklopljene tudi druge priklopne točke. Priporočeno jih je odlopiti ročno.

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like   1 operation is currently pending for partition /dev/sdb1
en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
sl_SI[0]: %1 opravil je trenutno pripravljenih za razdelek %2.
sl_SI[1]: %1 opravilo je trenutno pripravljeno za razdelek %2.
sl_SI[2]: %1 opravili sta trenutno pripravljeni za razdelek %2.
sl_SI[3]: %1 opravila so trenutno pripravljena za razdelek %2.

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
sl_SI: Uporabite meni Urejanja za razveljavitev, počiščenje ali uveljavljanje opravil na čakanju.

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sl_SI: Dejanja za odklop izmenjalnega razdelka ni mogoče izvesti, ko so za razdelek pripravljena opravila na čakanju.

en: Deactivating swap on %1
sl_SI: Ustavljanje izmenjevalnega razdelka %1

en: Could not deactivate swap
sl_SI: Ni mogoče ustaviti izmenjevalnega razdelka

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sl_SI: Dejanja za priklop izmenjalnega razdelka ni mogoče izvesti, ko so za razdelek pripravljena opravila na čakanju.

en: Activating swap on %1
sl_SI: Zaganjanje izmenjevalnega razdelka na %1

en: Could not activate swap
sl_SI: Ni mogoče zagnati izmenjevalnega razdelka

en: The deactivate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sl_SI: Dejanja »odklapljanja skupine nosilcev« ni mogoče izvesti, ko so za razdelek pripravljena opravila na čakanju.

en: Deactivating Volume Group %1
sl_SI: Poteka onemogočanje skupine nosilcev %1

note: VGNAME from point point
en: Could not deactivate Volume Group
sl_SI: Skupine ni mogoče onemogočiti

en: The activate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sl_SI: Dejanja »priklapljanja skupine nosilcev« ni mogoče izvesti, ko so za razdelek pripravljena opravila na čakanju.

en: Activating Volume Group %1
sl_SI: Poteka omogočanje skupine nosilcev %1

note: VGNAME from point point
en: Could not activate Volume Group
sl_SI: Skupine ni mogoče omogočiti

en: The unmount action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sl_SI: Dejanja za odklopa razdelka ni mogoče izvesti, ko so za razdelek pripravljena opravila na čakanju.

en: Unmounting %1
sl_SI: Odklapljanje %1

en: Could not unmount %1
sl_SI: Ni mogoče odklopiti %1

note: Bug: Partition callback without a selected partition Bug: Not pointing at a valid display partition object
en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
sl_SI: Ukaza za priklop ni mogoče izvesti, v kolikor so za izvedbo na razdelku že pripravljena opravila.

en: mounting %1 on %2
sl_SI: priklapljanje %1 v %2

en: Could not mount %1 on %2
sl_SI: Ni mogoče priklopiti %1 v %2

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
sl_SI[0]: Trenutno je dejavnih %1 razdelkov na napravi %2.
sl_SI[1]: Trenutno je dejaven %1 razdelek na napravi %2.
sl_SI[2]: Trenutno sta dejavna %1 razdelka na napravi %2.
sl_SI[3]: Trenutno so dejavni %1 razdelki na napravi %2.

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
sl_SI: Nove razpredelnice razdelkov ni mogoče ustvariti, kadar obstajajo dejavni razdelki.

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
sl_SI: Dejavni razdelki so razdelki, ki so trenutno v uporabi, na primer priklopljeni datotečni sistem ali omogočen izmenjevalni prostor.

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
sl_SI: V meniju razdelkov je mogoče odklopiti vse razdelke naprave, pred ustvarjanjem nove razpredelnice razdelkov.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
sl_SI[0]: %1 opravil je pripravljenih za izvedbo.
sl_SI[1]: %1 opravilo je pripravljeno za izvedbo.
sl_SI[2]: %1 opravili sta pripravljeni za izvedbo.
sl_SI[3]: %1 opravila so pripravljena za izvedbo.

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
sl_SI: Nove razpredelnice razdelkov ni mogoče ustvariti, kadar obstajajo zadržana opravila.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
sl_SI: Meni urejanja omogoča urejanje opravil pred ustvarjanjem nove razpredelnice razdelkov.

en: Error while creating partition table
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem nove razpredelnice razdelkov.

en: Command gpart was not found
sl_SI: Ukaza gpart ni mogoče najti

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
sl_SI: Možnost programa uporablja programnik gpart. Namestite paket in poskusite znova.

note: Dialog information
en: A full disk scan is needed to find file systems.
sl_SI: Pri iskanju datotečnih sistemov, mora biti uporabljeno popolno preiskovanje diska.

en: The scan might take a very long time.
sl_SI: Preiskovanje je lahko dolgotrajno.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
sl_SI: Po preiskovanju, je odkrite datotečne sisteme mogoče priklopiti in kopirati podatke na drug nosilec.

en: Do you want to continue?
sl_SI: Ali želite nadaljevati?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
sl_SI: Poišči datotečne sisteme na priklopu %1.

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
sl_SI: Iskanje datotečnih sistemov na priklopu %1.

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
sl_SI: Na priklopu %1 datotečnega sistema ni mogoče najti

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
sl_SI: Preiskovanje s programnikom gpart ni vrnilo zadetkov o obstoječih datotečnih sistemih na disku.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite uveljaviti pridržana opravila?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
sl_SI: Urejanje razdelkov lahko vodi k izgubi podatkov.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
sl_SI: Priporočeno je, da pred nadaljevanjem naredite varnostno kopijo pomembnih podatkov.

en: Apply operations to device
sl_SI: Uveljavi opravila na napravi

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
sl_SI: Izbrisan bo ne-prazen fizični nosilec LVM2 %1

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
sl_SI: Formatiran bo ne-prazen fizični nosilec LVM2 %1

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
sl_SI: Podatki bodo prilepljeni na ne-prazen fizični nosilec LVM2 %1

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
sl_SI: Izbrisa ali prepisa fizičnega nosilca ni mogoče povrniti, s tem pa se uniči ali poškoduje skupina nosilcev.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
sl_SI: V izogib uničenju ali poškodovanju skupine nosilcev je priporočljivo dejanje preklicati in uporabiti zunanje ukaze LVM za sprostitev fizičnega nosilca pred izvajanjem opravil.

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
sl_SI: Ali vseeno želite vsiliti izbris fizičnega nosilca?

en: Failed to find devid for path %1
sl_SI: Iskanje določila devid za pot %1 je spodletelo.

en: No directory mount point found in %1
sl_SI: Na %1 ni najdene priklopne točke mape

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
sl_SI: Spreminjanje vrednosti UUID lahko povzroči razveljavitev ključa WPA (Windows Product Activation).

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
sl_SI: Na datotečnih sistemih FAT in NTFS je zaporedna številka nosilca zavedena kot UUID. Spreminjanje zaporedne številke sistemskega razdelka na sistemih Windows, to je običajno c:, lahko razveljavi ključ WPA. Neveljaven ključ WPA prepreči prijavo do ponovne overitve sistema.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
sl_SI: Spreminjanje UUID na zunanjih nosilcih in nesistemskih razdelkih je običajno varno, vendar pa popolnega zagotovila ni mogoče dati.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Swapon
sl_SI: _Zaženi izmenjavo

en: _Swapoff
sl_SI: _Ustavi izmenjavo

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition move action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
sl_SI: Premikanje razdelka je prekinjeno, saj datotečni sistem %1 ne vsebuje podatkov

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition copy action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
sl_SI: Kopiranje razdelka je prekinjeno, saj datotečni sistem %1 ne vsebuje podatkov

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
sl_SI: _Omogoči

en: Deac_tivate
sl_SI: O_nemoogoči

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
sl_SI: Fizičnemu nosilcu LVM2 trenutno ni mogoče spremeniti velikosti, saj je del izvožene skupine nosilcev.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Open Encryption
sl_SI: Odpri šifriranje

en: Close Encryption
sl_SI: Zapri šifriranje

en: Maximize closed LUKS encryption skipped because it will automatically fill the partition when opened
sl_SI: Povečanje zaprtega šifriranja LUKS je preskočeno, ker bo to dejanje samodejno zapolnilo razdelek, ko bo odprta

en: Root privileges are required for running GParted
sl_SI: Za zagon programa GParted so zahtevana skrbniška dovoljenja

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
sl_SI: Ker je GParted orodje, s katerim lahko neizkušen uporabnik uniči sistem, , ga lahko zažene le skrbnik.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
sl_SI: Med poskusom izogibanja neveljavnosti ključ WPA na datotečnih sistemih NTFS, je samo polovica UUID nastavljena na novo naključno vrednost.

note: simulation..
en: run simulation
sl_SI: zaženi navidezni način delovanja

note: Real resize
en: real resize
sl_SI: prava sprememba velikosti

en: Partition is too large, maximum size is %1
sl_SI: Razdelek je prevelik; največja dovoljena velikost je %1.

en: Partition is too small, minimum size is %1
sl_SI: Razdelek je premajhen; najmanjša sprejemljiva velikost je %1.

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
sl_SI: Program mkudffs različice, manjše od 1.1, ne podpira ne-ASCII znakov v oznaki razdelka.
