gparted - en to sr translation catalogue (506 entries)

en: GParted Partition Editor
sr: Уређивач партиција Гпартед

en: Create, reorganize, and delete partitions
sr: Стварајте, реорганизујте и бришите партиције

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
sr: Гпартед је слободан уређивач партиција за графичко управљање партицијама вашег диска.

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
sr: Са Гпартедом можете да промените величину, умножите, поставите натпис, и да преместите партиције без губитка података. Ове радње вам омогућавају да повећате или да умањите ваш „C:“ уређај, да направите места за нове оперативне системе, или да покушате да спасите податке са изгубљених партиција.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
sr: Гпартед ради са многим системима датотека укључујући: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs и xfs.

note: ==== GUI =========================
en: GParted
sr: Гпартед

en: Partition Editor
sr: Уређивач партиција

en: Partition;
sr: партиција;

en: Run GParted as root
sr: Покрените Гпартед као администратор

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
sr: Потребно је потврђивање идентитета за покретање Гпартеда као администратор

en: (New UUID - will be randomly generated)
sr: (Нови УУИД — биће насумично створен)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
sr: (Половина новог УУИД-а — биће насумично створен)

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB of 16.00 MiB copied TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied
en: %1 of %2 copied
sr: умножио сам %1 од %2

en: Operation Canceled
sr: Радња је отказана

en: Error while writing block at sector %1
sr: Грешка приликом уписивања блока на сектору %1

en: Error while reading block at sector %1
sr: Грешка приликом читања блока на сектору %1

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   LUKS Passphrase /dev/sda1
en: LUKS Passphrase %1
sr: ЛУКС лозинка „%1“

en: Passphrase:
sr: Лозинка:

en: Unlock
sr: Откључај

note: Add spinbutton_before
en: Free space preceding (MiB):
sr: Слободан простор који претходи (MiB):

note: Add spinbutton_size
en: New size (MiB):
sr: Нова величина (MiB):

note: Add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
sr: Слободан простор који следи (MiB):

note: Add alignment TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Align to: <combo box with choices>
en: Align to:
sr: Заокружи на:

note: Fill partition alignment combo TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: Cylinder
sr: Цилиндар

note: TO TRANSLATORS: Option for combo box "Align to:"
en: None
sr: Ништа

en: Resize
sr: Промени величину

en: Resize/Move
sr: Промени величину/Премести

en: Minimum size: %1 MiB
sr: Најмања величина: %1 MiB

en: Maximum size: %1 MiB
sr: Највећа величина: %1 MiB

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
sr:  Стварање партиционе табеле на партицији %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
sr: УПОЗОРЕЊЕ:  Ово ће ОБРИСАТИ СВЕ ПОДАТКЕ на ЦЕЛОМ ДИСКУ „%1“

en: Select new partition table type:
sr: Изаберите нову врсту партиционе табеле:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set file system label on /dev/hda3
en: Set file system label on %1
sr: Постављам натпис система датотека на „%1“

note: Only line: "Label: [EXISTINGLABEL ]" Label
en: Label:
sr: Натпис:

en: Paste %1
sr: Убаци „%1“

note: Minimum 370 to avoid scrolling on Fedora 20 TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
sr:  Подаци о „%1“

en: Warning:
sr: Упозорење:

note: FILE SYSTEM DETAIL SECTION File system headline
en: File System
sr: Систем датотека

note: Left field & value pair area File system File systems to choose from
en: File system:
sr: Систем датотека:

note: LUKS uuid
en: UUID:
sr: УУИД:

note: TO TRANSLATORS:   Open * means that the LUKS encryption is open and the encrypted data within is accessible.
en: Open
sr: Отворено

note: TO TRANSLATORS:   Closed * means that the LUKS encryption is closed and the encrypted data within is not accessible.
en: Closed
sr: Затворено

note: LUKS status
en: Status:
sr: Стање:

note: TO TRANSLATORS:   Not accessible (Encrypted) * means that the data in encrypted and hasn't been made * accessible by opening it with the passphrase.
en: Not accessible (Encrypted)
sr: Неприступачно (шифровано)

note: TO TRANSLATORS:  Busy (At least one logical partition is mounted) * means that this extended partition contains at least one logical * partition that is mounted or otherwise active.
en: Busy (At least one logical partition is mounted)
sr: Заузета (најмање једна логичка патиција је монтирана)

note: TO TRANSLATORS:  Active * means that this linux swap, linux software raid partition, or * LVM physical volume is enabled and being used by the operating system.
en: Active
sr: Активнa

note: TO TRANSLATORS: looks like   Mounted on /mnt/mymountpoint
en: Mounted on %1
sr: Монтирана је на „%1“

note: TO TRANSLATORS:  Not busy (There are no mounted logical partitions) * means that this extended partition contains no mounted or otherwise * active partitions.
en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
sr: Слободна (нема монтираних логичких партиција)

note: TO TRANSLATORS:  Not active *  means that this linux swap or linux software raid partition *  is not enabled and is not in use by the operating system. * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system.
en: Not active
sr: Није активна

note: TO TRANSLATORS:  Not active (Not a member of any volume group) * means that the partition is not yet a member of an LVM volume * group and therefore is not active and can not yet be used by * the operating system.
en: Not active (Not a member of any volume group)
sr: Није активна (Није члан ниједне групе волумена)

note: TO TRANSLATORS:  Not active and exported * means that the partition is a member of an LVM volume group but * the volume group is not active and not being used by the operating system. * The volume group has also been exported making the LVM physical volumes * ready for moving to a different computer
en: Not active and exported
sr: Није радна и извезена је

note: TO TRANSLATORS:  Not mounted * means that this partition is not mounted.
en: Not mounted
sr: Није монтирана

note: Volume Group Single copy of each string for translation purposes
en: Volume Group:
sr: Група волумена:

note: Members
en: Members:
sr: Чланови:

note: Logical Volumes
en: Logical Volumes:
sr: Логички волумени:

note: Used
en: Used:
sr: Заузето:

note: Unused
en: Unused:
sr: Слободно:

en: Unallocated:
sr: Нераспоређено:

note: Size
en: Size:
sr: Величина:

note: ENCRYPTION DETAIL SECTION Encryption headline
en: Encryption
sr: Шифровање

note: Encryption
en: Encryption:
sr: Шифровање:

note: LUKS path Left field & value pair area Path
en: Path:
sr: Путања:

note: PARTITION DETAIL SECTION Partition headline append columns
en: Partition
sr: Партиција

note: Name Only line: "Name: [EXISTINGNAME  ]"
en: Name:
sr: Назив:

note: Flags
en: Flags:
sr: Параметри:

note: Right field & value pair area First sector
en: First sector:
sr: Први сектор:

note: Last sector
en: Last sector:
sr: Последњи сектор:

note: Total sectors
en: Total sectors:
sr: Укупан број сектора:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like   Set partition name on /dev/hda3
en: Set partition name on %1
sr: Постављање натписа на партицији %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
sr: Стварање нове партиције

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.  Create as: <combo box with choices>
en: Create as:
sr: Направи:

note: Fill partition type combo.
en: Primary Partition
sr: Примарну партицију

en: Logical Partition
sr: Логичку партицију

en: Extended Partition
sr: Проширену партицију

note: Partition name
en: Partition name:
sr: Назив партиције:

en: New Partition #%1
sr: Нова партиција #%1

note: Bug: Not initialised by constructor calling set_data()
en: Resize/Move %1
sr: Промена величине/премештање „%1“

en: Resize %1
sr: Промена величине „%1“

en: Applying pending operations
sr: Извршавање заказаних операција

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
sr: У зависности од броја и врста операција ово може потрајати мало дуже.

en: Completed Operations:
sr: Завршене операције:

en: Details
sr: Појединости

en: %1 of %2 operations completed
sr: %1 од %2 операција је завршена

note: add save button
en: _Save Details
sr: _Сачувај детаље

en: Operation cancelled
sr: Радња је отказана

en: All operations successfully completed
sr: Све операције су успешно завршене

en: %1 warning | %1 warnings
sr[0]: %1 упозорење
sr[1]: %1 упозорења
sr[2]: %1 упозорења
sr[3]: Једно упозорење

en: An error occurred while applying the operations
sr: Дошло је до грешке приликом извршавања операција

en: See the details for more information.
sr: Погледајте детаље за више информација.

en: IMPORTANT
sr: ВАЖНО

en: If you want support, you need to provide the saved details!
sr: Уколико желите подршку, треба да нам доставите сачуване детаље!

note: TO TRANSLATORS: looks like * See https://gparted.org/save-details.htm for more information.
en: See %1 for more information.
sr: Погледајте „%1“ за више информација.

note: TO TRANSLATORS: looks like  Force Cancel (5) *  where the number represents a count down in seconds until the button is enabled
en: Force Cancel (%1)
sr: Приморај отказивање (%1)

en: Force Cancel
sr: Приморај отказивање

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
sr: Да ли сте сигурни да желите да откажете текућу операцију?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
sr: Отказивање неке од операција може довести до ОЗБИЉНИХ ОШТЕЋЕЊА на систему датотека.

en: Continue Operation
sr: Настави операцију

en: Cancel Operation
sr: Откажи операцију

en: Save Details
sr: Сачувај детаље

en: GParted Details
sr: Детаљи Гпартеда

note: Device overview information
en: Device:
sr: Уређај:

note: Model
en: Model:
sr: Модел:

note: Serial number
en: Serial:
sr: Серијски:

note: Sector size
en: Sector size:
sr: Величина сектора:

note: Heads
en: Heads:
sr: Број глава:

note: Sectors / track
en: Sectors/track:
sr: Број сектора/трака:

note: Cylinders
en: Cylinders:
sr: Број цилиндара:

note: Partition table type Disktype
en: Partition table:
sr: Партициона табела:

en: Type
sr: Врста

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Flags
sr: Параметри

en: Partition Name
sr: Назив партиције

en: Label
sr: Натпис

en: Mount Point
sr: Тачка качења

note: TO TRANSLATORS:  EXECUTING * means that the status for this operation is * executing or currently in progress.
en: EXECUTING
sr: ИЗВРШАВАМ

note: TO" TRANSLATORS:  SUCCESS * means that the status for this operation is * completed successfully.
en: SUCCESS
sr: УСПЕШНО

note: TO TRANSLATORS:  ERROR * means that the status for this operation is * completed with errors.
en: ERROR
sr: ГРЕШКА

note: TO TRANSLATORS:  INFO * means that the status for this operation is * for your information , or messages from the * libparted library.
en: INFO
sr: ИНФО

note: TO TRANSLATORS:  WARNING * means that the status for this operation is * completed with warnings.  Either the operation * is not supported on the file system in the * partition, or the operation failed but it does * not matter that it failed.
en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: File System Support
sr:  Подржаност система датотека

en: Create
sr: Стварање

en: Grow
sr: Увећавање

en: Shrink
sr: Скупљање

en: Move
sr: Премештање

en: Copy
sr: Умножавање

en: Check
sr: Проверавање

en: UUID
sr: УУИД

en: Required Software
sr: Потребан софтвер

en: This chart shows the actions supported on file systems.
sr: Овај графикон показује подржане радње на систему датотека.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
sr: Нису све радње доступне на свим системима датотека, делом због природе система датотека а делом због ограничења потребног софтвера.

note: TO TRANSLATORS:  Available offline and online * means that this action is valid for this file system when * it is both unmounted and mounted.
en: Available offline and online
sr: И откачен и прикачен

note: TO TRANSLATORS:  Available online only * means that this action is valid for this file system only * when it is mounted.
en: Available online only
sr: Само прикачен

note: TO TRANSLATORS:  Available offline only * means that this action is valid for this file system only * when it is unmounted.
en: Available offline only
sr: Само откачен

note: TO TRANSLATORS:  Not Available * means that this action is not valid for this file system.
en: Not Available
sr: Недоступна

en: Legend
sr: Легенда

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
sr: Провери за подржаним радњама

en: Manage flags on %1
sr:  Управљај ознакама на „%1“

en: Search disk for file systems
sr: Потражи системе датотека на диску

note: TO TRANSLATORS: looks like    File systems found on /dev/sdb
en: File systems found on %1
sr: Пронађени су системи датотека на „%1“

en: Data found
sr: Пронађени подаци

en: Data found with inconsistencies
sr: Пронађени су противречни подаци

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Систем датотека означен са (!) је противречан.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
sr: Можете наићи на проблеме ако покушате да прегледате те системе датотека.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
sr: Дугмад „Преглед“ ствара прегледе сваког система датотека само за читање.

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
sr: Сви монтирани прегледи биће демонтирани када затворите ово прозорче.

en: File systems
sr: Системи датотека

note: TO TRANSLATORS: looks like    1: ntfs (10240 MiB)
en: #%1: %2 (%3 MiB)
sr: #%1: „%2“ (%3 MiB)

en: View
sr: Преглед

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
sr: Дошло је до грешке приликом стварања привременог директоријума који се користи као тачка монтирања.

en: Error
sr: Грeшкa

en: Failed creating temporary directory
sr: Не могу да направим привремени директоријум

en: An error occurred while creating the read-only view.
sr: Дошло је до грешке приликом стварања прегледа само за читање.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
sr: Или систем датотека не може бити монтиран (рецимо своп) или има противречности или грешака на систему датотека.

en: Failed creating read-only view
sr: Нисам успео да створим преглед само за читање

en: Error:
sr: Грешка:

note: TO TRANSLATORS: looks like * The file system is mounted on: * /tmp/gparted-roview-Nlhb3R.
en: The file system is mounted on:
sr: Систем датотека је монтиран на:

en: Unable to open the default file manager
sr: Не могу да отворим основног управника датотека

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
sr: Упозорење: Област откривеног система датотека се преклапа бар са једном постојећом партицијом

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
sr: Препоручује вам се да не користите ниједан преклопљени систем датотека да бисте избегли оштећење постојећих података.

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
sr: Да ли желите да покушате да дизактивирате следеће тачке монтирања?

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
sr: стварам „%1“ недостајуће ставке

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
sr: бришем „%1“ афектиране ставке

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
sr: бришем ставку „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
sr: освежавам ставку „%1“

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Mount
sr: _Прикачи

en: _Unmount
sr: _Откачи

note: TO TRANSLATORS: looks like   Created directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Created directory %1
sr: Направио сам директоријум %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Removed directory /tmp/gparted-CEzvSp
en: Removed directory %1
sr: Уклонио сам директоријум %1

note: Adding a child after this OperationDetail has been set to prevent it is a programming bug.  However the best way to report it is by adding yet another child containing the bug report, and allowing the child to be added anyway.
en: GParted Bug
sr: Грешка Гпартеда

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
sr: Скенирам „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like   Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
sr: Потврђујем „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
sr: Претражујем партиције на „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot start (-2048) * before the start of the device
en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
sr: Партиција не може почети (%1) пре почетка уређаја

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition cannot end (2099199) * after the end of the device (2097151)
en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
sr: Партиција не може да се заврши (%1) после краја уређаја (%2)

note: TO TRANSLATORS:  looks like   A partition cannot have a length of -1 sectors
en: A partition cannot have a length of %1 sectors
sr: Партиција не може имати дужину од %1 сектора

note: TO TRANSLATORS: looks like   A partition with used sectors (2048) greater than its length (1536) is not valid
en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
sr: Партиција са искоришћеним секторима (%1) већим од своје дужине (%2) није исправна

note: TO TRANSLATORS:   unrecognized * means that the partition table for this disk device is unknown * or not recognized.
en: unrecognized
sr: непрепознато

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
sr: Не могу да откријем систем датотека! Могући разлози су:

en: The file system is damaged
sr: Систем датотека је оштећен

en: The file system is unknown to GParted
sr: Систем датотека није познат Гпартеду

en: There is no file system available (unformatted)
sr: Нема доступног система датотека (неформатираног)

note: TO TRANSLATORS: looks like  The device entry /dev/sda5 is missing
en: The device entry %1 is missing
sr: Недостаје „%1“ ставка уређаја

en: Unable to find mount point
sr: Није могуће наћи тачку монтирања

en: Unable to read the contents of this file system!
sr: Није могуће прочитати садржај система датотека!

en: Because of this some operations may be unavailable.
sr: Због тога неке операције могу бити недоступне.

en: The cause might be a missing software package.
sr: Разлог може бити недостајући софтверски пакет.

note: TO TRANSLATORS: looks like   The following list of software packages is required for NTFS file system support:  ntfsprogs.
en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
sr: Следећи софтверски пакети су неопходни за подржавање %1 система датотека:  „%2“.

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.28GiB of unallocated space within the partition.
en: %1 of unallocated space within the partition.
sr: %1 нераспоређеног простора унутар партиције.

note: TO TRANSLATORS: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item: * means that the user can perform a check of the partition which will * also grow the file system to fill the partition.
en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
sr: Да увећате систем датотека да испуни партицију, одаберите партицију и изаберите ставку изборника:

en: Partition --> Check.
sr: Партиција ——> Провери.

en: create empty partition
sr: правим празну партицију

note: TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and the fact * that it is a partition within a device. TO TRANSLATORS: looks like   path: /dev/sda (device) *              or looks like   path: /dev/sda1 (partition) * This is showing the name and whether it * is a 
en: path: %1 (%2)
sr: путања: %1 (%2)

en: partition
sr: партиција

en: start: %1
sr: почетак: %1

en: end: %1
sr: крај: %1

en: size: %1 (%2)
sr: величина: %1 (%2)

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак стварања система датотека

note: TO TRANSLATORS: looks like create new ext3 file system
en: create new %1 file system
sr: стварам нови %1 система датотека

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак форматирања система датотека

en: delete partition
sr: бришем партицију

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак брисања система датотека

en: delete %1 file system
sr: бришем %1 систем датотека

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак натписа система датотека

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear file system Label on /dev/hda3
en: Clear file system label on %1
sr: Чистим натпис система датотека на „%1“

en: Set file system label to "%1" on %2
sr: Постављам натпис система датотека „%1“ на „%2“

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear partition name on /dev/hda3
en: Clear partition name on %1
sr: Уклањам назив партиције са „%1“

en: Set partition name to "%1" on %2
sr: Постављам назив партиције „%1“ на „%2“

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак промене УУИД-а система датотека

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
sr: Подешавам половину УУИД-а на „%1“ на нову, насумичну вредност

en: Set UUID on %1 to a new, random value
sr: Подешавам УУИД на „%1“ на нову, насумичну вредност

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to change the size of a partition when performing a move only * step which is not permitted to change the partition size.
en: size of the partition is changing for a move only step
sr: величина партиције се променила за корак премештања

en: rollback last change to the partition
sr: враћам последњу измену на партицију

en: move file system to the left
sr: премештам систем датотека улево

en: move file system to the right
sr: премештам систем датотека удесно

en: move file system
sr: премештам систем датотека

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
sr: И нови и стари систем датотека заузимају исту позицију.  Дакле прескачем ову операцију.

en: using libparted
sr: користим либпартед

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to move the start of the partition when performing a resize * only step which is not permitted to change the start of the * partition.
en: start of the partition is changing for a resize only step
sr: почетак партиције се променио за корак промене величине

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
sr: партиција не садржи ЛУКС шифровање само за корак шифровања промене величине

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
sr: не могу да скупим затворени волумен ЛУКС шифровања

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак промене величине система датотека

en: resize/move partition
sr: мењам величину/премештам партицију

en: move partition to the right
sr: премештам партицију удесно

en: move partition to the left
sr: премештам партицију улево

en: grow partition from %1 to %2
sr: повећавам партицију са %1 на %2

en: shrink partition from %1 to %2
sr: смањујем партицију са %1 на %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
sr: премештам партицију удесно и повећавам је са %1 на %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
sr: премештам партицију удесно и смањујем је са %1 на %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
sr: премештам партицију улево и повећавам је са %1 на %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
sr: премештам партицију улево и смањујем је са %1 на %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
sr: И нова и стара партиција имају исту и величину и позицију.  Дакле прескачем ту операцију.

en: old start: %1
sr: стари почетак: %1

en: old end: %1
sr: стари крај: %1

en: old size: %1 (%2)
sr: стара величина: %1 (%2)

en: new start: %1
sr: нови почетак: %1

en: new end: %1
sr: нови крај: %1

en: new size: %1 (%2)
sr: нова величина: %1 (%2)

en: requested start: %1
sr: жељени почетак: %1

en: requested end: %1
sr: жељени крај: %1

en: requested size: %1 (%2)
sr: жељена величина: %1 (%2)

en: attempt to rollback failed change to the partition
sr: покушај враћања није успео да измени партицију

en: original start: %1
sr: стари почетак: %1

en: original end: %1
sr: стари крај: %1

en: original size: %1 (%2)
sr: стара величина: %1 (%2)

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
sr: партиција не садржи ЛУКС шифровање само за корак шифровања скупљања

en: shrink encryption volume
sr: скупљам волумен шифровања

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
sr: партиција не садржи ЛУКС шифровање само за корак шифровања највеће величине

en: grow encryption volume to fill the partition
sr: повећавам волумен шифровања да попуним партицију

en: growing is not available for this encryption volume
sr: повећавање није доступно за овај волумен шифровања

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак скупљања система датотека

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug and tried * to grow the partition size or keep it the same when performing * a shrink partition only step.
en: the new partition size is larger or the same for a shrink only step
sr: нова величина партиције је већа или је једнака као и у кораку скупљања

en: shrink file system
sr: смањујем систем датотека

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак највеће величине система датотека

en: grow file system to fill the partition
sr: повећавам систем датотека да попуним партицију

en: growing is not available for this file system
sr: повећавање није доступно за овај систем датотека

en: growing the file system is currently disallowed
sr: повећавање система датотека тренутно није допуштено

note: TO TRANSLATORS: looks like   not a linux-swap file system for a recreate linux-swap only step
en: not a %1 file system for a recreate %1 only step
sr: није „%1“ систем датотека за корак поновног стварања „%1“-а

note: TO TRANSLATORS: looks like   recreate linux-swap file system
en: recreate %1 file system
sr: поново стварам „%1“ система датотека

en: the destination is smaller than the source partition
sr: крајња партиција је мања од изворне партиције

en: source partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
sr: изворна партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак умножавања система датотека

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
sr: одредишна партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак умножавања система датотека

en: copy file system from %1 to %2
sr: умножавам систем датотека %1 на %2

en: using internal algorithm
sr: користим унутрашњи алгоритам

note: TO TRANSLATORS: looks like  copy 1.00 MiB
en: copy %1
sr: умножавам %1

en: finding optimal block size
sr: тражим оптималну величину блока

note: TO TRANSLATORS: looks like   copy 16.00 MiB using a block size of 1.00 MiB
en: copy %1 using a block size of %2
sr: умножавам %1 користећи величину блока од %2

en: %1 seconds
sr: %1 секунде

note: TO TRANSLATORS: looks like  optimal block size is 1.00 MiB
en: optimal block size is %1
sr: оптимална величина блока је %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  1.00 MiB (1048576 B) copied
en: %1 (%2 B) copied
sr: умножио сам %1 (%2 B)

en: rollback failed file system move
sr: враћање није успело да премести систем датотека

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак провере система датотека

note: TO TRANSLATORS: looks like   check file system on /dev/sda5 for errors and (if possible) fix them
en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
sr: проверавам систем датотека на „%1“ за грешкама и (ако је могуће) исправљам их

en: checking is not available for this file system
sr: Проверавање није доступно за овај систем датотека

en: set partition type on %1
sr: постављам тип партиције на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition type: ext4
en: new partition type: %1
sr: врста нове партиције: %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   new partition flag: lvm
en: new partition flag: %1
sr: опција нове партиције: %1

en: calibrate %1
sr: калибрирам %1

en: device
sr: уређај

en: encryption path: %1
sr: путања шифровања: %1

en: calculate new size and position of %1
sr: одређујем нову величину и позицију %1

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
sr: партиција садржи отворено ЛУКС шифровање једино за корак брисања потписа система датотека

en: clear old file system signatures in %1
sr: чистим старе потписе система датотека у „%1“

en: flush operating system cache of %1
sr: освежавам оставу оперативног система од %1

note: TO TRANSLATORS: update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
sr: ажурирам сектор покретања %1 система датотека на „%2“

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to write to boot sector in /dev/sdd1
en: Error trying to write to boot sector in %1
sr: Грешка приликом писања у сектор покретања на „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to seek to position 0x1C in /dev/sdd1
en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
sr: Грешка приликом покушаја да стигнем до позиције 0x1c на „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to open /dev/sdd1
en: Error trying to open %1
sr: Грешка приликом отварања „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like Failed to set the number of hidden sectors to 05ab4f00 in the ntfs boot record.
en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
sr: Нисам успео да поставим број скривених сектора на „%1“ у НТФС запис подизања система.

en: You might try the following command to correct the problem:
sr: Мораћете да пробате следећу наредбу да бисте решили проблем:

en: libparted messages
sr: либпартед поруке

en: Libparted Information
sr: Информације Либпартеда

en: Libparted Warning
sr: Упозорење Либпартеда

en: Libparted Error
sr: Грешка Либпартеда

en: Libparted Fatal
sr: Кобност Либпартеда

en: Libparted Bug
sr: Грешка Либпартеда

en: Libparted Unsupported Feature
sr: Неподржана функција Либпартеда

en: Libparted unknown exception
sr: Непознат изузетак Либпартеда

en: Fix
sr: Исправи

en: Yes
sr: Да

en: Ok
sr: У реду

en: Retry
sr: Покушај поново

en: No
sr: Не

en: Cancel
sr: Откажи

en: Ignore
sr: Занемари

en: _Undo Last Operation
sr: _Опозови последњу операцију

en: _Clear All Operations
sr: _Обриши све операције

en: _Apply All Operations
sr: _Примени све операције

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
sr: Недостају један или више физичких волумена који припадају групи волумена.

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
sr: Дошло је до грешке приликом читаља УЛВ2 подешавања!

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
sr: Може бити да су неисправни или да недостају неки или сви детаљи.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
sr: НЕ бисте требали да мењате ниједну УЛВ2 ФВ партицију.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set half the UUID to a new random value on ntfs file system on /dev/sda1
en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
sr: Подешавам половину УУИД-а на нову насумичну вредност на „%1“ систему датотека на „%2“

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set a new random UUID on ext4 file system on /dev/sda1
en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
sr: Подешавам нови насумични УУИД на „%1“ систему датотека на „%2“

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
sr: Умножи „%1“ на „%2“ (почни од %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
sr: Умножи „%1“ на „%2“

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
sr: Провери и поправи систем датотека (%1) на „%2“

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
sr: Направи %1 #%2 (%3, %4) на „%5“

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
sr: Обриши %1 (%2, %3) са „%4“

note: TO TRANSLATORS: * means that GParted has encountered a programming bug.  More * information about a step is being added after the step was * marked as complete.  This bug description as well as the * information being added will be visible in the details of the * applied operations.
en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
sr: Додајем још информација резултатима овог корака након што је означен као завршен

note: Bug: Not initialised by constructor or reset later TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
sr: Форматирај „%1“ као „%2“

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set file system label "My Label" on /dev/hda3
en: Set file system label "%1" on %2
sr: Постављам натпис система датотека „%1“ на „%2“

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set partition name "My Name" on /dev/hda3
en: Set partition name "%1" on %2
sr: Постављам назив партиције „%1“ на „%2“

en: resize/move %1
sr: промени величину/премести %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
sr: Нова и стара партиција имају исту величину и позицију.  Дакле ипак настављам.

en: Move %1 to the right
sr: Помери %1 удесно

en: Move %1 to the left
sr: Помери %1 улево

en: Grow %1 from %2 to %3
sr: Повећај %1 са %2 на %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
sr: Смањи %1 са %2 на %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
sr: Помери %1 удесно и повећај са %2 на %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
sr: Помери %1 удесно и смањи са %2 на %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
sr: Помери %1 улево и повећај са %2 на %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
sr: Помери %1 улево и смањи са %2 на %3

note: TO TRANSLATORS: Primary * A "Primary" type of partition on a partitioned drive.
en: Primary
sr: Примарна

note: TO TRANSLATORS: Logical * A "Logical" type of partition on a partitioned drive.
en: Logical
sr: Логичка

note: TO TRANSLATORS: Extended * An "Extended" type of partition on a partitioned drive.
en: Extended
sr: Проширена

note: TO TRANSLATORS: Unallocated * Unused space outside of any partition on a partitioned drive.
en: Unallocated
sr: Недодељена

note: TO TRANSLATORS: Unpartitioned * A drive which has no partition table.
en: Unpartitioned
sr: Непартиционисана

note: TO TRANSLATORS: looks like   1.00 MiB of 16.00 MiB copied (00:01:59 remaining)
en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
sr: умножио сам %1 од %2 (%3 преостаје)

en: Name
sr: Назив

en: Size
sr: Величина

en: Used
sr: Заузето

en: Unused
sr: Слободно

note: TO TRANSLATORS:  unallocated * means that this space on the disk device is * outside any partition, so is in other words * unallocated.
en: unallocated
sr: нераспоређено

note: TO TRANSLATORS:  unknown * means that this space within this partition does * not contain a file system known to GParted, and * is in other words unknown.
en: unknown
sr: непознато

note: TO TRANSLATORS:  unformatted * means that when the new partition is created by * GParted the space within it will not be formatted * with a file system.
en: unformatted
sr: неформатирано

note: TO TRANSLATORS:  other * name shown in the File System Support dialog to list * actions which can be performed on other file systems * not specifically listed as supported.
en: other
sr: друго

note: TO TRANSLATORS:  cleared * means that all file system signatures in the partition * will be cleared by GParted.
en: cleared
sr: очишћено

en: used
sr: заузето

en: unused
sr: слободно

note: TO TRANSLATORS: means that this is an encrypted file system
en: Encrypted
sr: Шифровано

en: _Refresh Devices
sr: _Освежи уређаје

en: _Devices
sr: У_ређаји

en: _GParted
sr: _Гпартед

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Device _Information
sr: _Информације о уређају

en: Pending _Operations
sr: _Заказане операције

en: _View
sr: _Преглед

en: _File System Support
sr: Подршка _система датотека

en: _Create Partition Table
sr: _Направи партициону табелу

en: _Attempt Data Rescue
sr: _Покушај спашавање података

en: _Device
sr: У_ређај

en: _Partition
sr: Парти_ција

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Help
sr: По_моћ

note: TO TRANSLATORS: "New" is a tool bar item for partition actions.
en: New
sr: Нова

en: Create a new partition in the selected unallocated space
sr: Направите нову партицију на изабраном нераспоређеном простору

en: Delete the selected partition
sr: Обришите изабрану партицију

en: Resize/Move the selected partition
sr: Промените величину/преместите изабрану партицију

en: Copy the selected partition to the clipboard
sr: Умножите изабрану партицију у бележницу

en: Paste the partition from the clipboard
sr: Убаците партицију из бележнице

en: Undo Last Operation
sr: Опозовите последњу операцију

en: Apply All Operations
sr: Примените све операције

note: TO TRANSLATORS: "_New" is a sub menu item for the partition menu.
en: _New
sr: _Нова

en: _Resize/Move
sr: Промени _величину/премести

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with file systems..
en: _Format to
sr: _Форматирај

note: TO TRANSLATORS: menuitem which holds a submenu with mount points..
en: _Mount on
sr: _Монтирај на

en: _Name Partition
sr: Назив _партиције

en: M_anage Flags
sr: _Управљај заставицама

en: C_heck
sr: _Провери

en: _Label File System
sr: Натпис _система датотека

en: New UU_ID
sr: Нови УУ_ИД

en: Device Information
sr: Подаци о уређају

en: Could not add this operation to the list
sr: Не могу да додам ову операцију на списак

en: %1 operation pending | %1 operations pending
sr[0]: %1 заказана операција
sr[1]: %1 заказане операције
sr[2]: %1 заказаних операција
sr[3]: Једна заказана операција

en: Quit GParted?
sr: Да затворим Гпартед?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
sr[0]: %1 операција је тренутно заказана.
sr[1]: %1 операције су тренутно заказане.
sr[2]: %1 операција је тренутно заказано.
sr[3]: Једна операција је тренутно заказана.

en: %1 - GParted
sr: %1 — Гпартед

en: Scanning all devices...
sr: Скенирам све уређаје...

en: No devices detected
sr: Нема детектованих уређаја

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
sr: На уређају „%1“ није пронађена партициона табела

en: A partition table is required before partitions can be added.
sr: Партициона табела је неопходна пре додавања партиција.

en: To create a new partition table choose the menu item:
sr: Да направите нову партициону табелу изаберите ставку изборника:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
sr: Уређај ——> Направи партициону табелу.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Unable to resize read-only file system /dev/sda1
en: Unable to resize read-only file system %1
sr: Не могу да променим величину система датотека само за читање „%1“

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
sr: Систему датотека се не може променити величина док је прикачен само за читање.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
sr: Или откачите систем датотека или га поново прикачите за читање-писање.

en: Unable to open GParted Manual help file
sr: Не могу да отворим датотеку помоћи „Упутство Гпартеда“

en: Command yelp not found.
sr: Наредба „yelp“ није пронађена.

en: Install yelp and try again.
sr: Инсталирајте „yelp“ и покушајте поново.

en: Failed to open GParted Manual help file
sr: Нисам успео да отворим датотеку помоћи „Упутство Гпартеда“

en: Documentation is not available
sr: Документација није доступна

en: This build of gparted is configured without documentation.
sr: Ово издање гпартеда је подешено без документације.

en: Documentation is available at the project web site.
sr: Документација је доступна на веб страници пројекта.

en: GParted Manual
sr: Упутство Гпартеда

en: GNOME Partition Editor
sr: Гномов уређивач партиција

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
sr[0]: Није могуће направити више од %1 примарне партиције
sr[1]: Није могуће направити више од %1 примарне партиције
sr[2]: Није могуће направити више од %1 примарних партиција
sr[3]: Није могуће направити више од једне примарне партиције

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
sr: Уколико желите још партиција, kao прво направите проширену партицију. Таква партиција може садржати друге партиције. Зато што је проширена партиција такође vrsta примарне партиције, можда ће бити неопходно да прво уклоните примарну партицију.

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
sr: Премештање партиције може довести до тога да се ваш оперативни систем не покрене

note: TO TRANSLATORS: looks like   You queued an operation to move the start sector of partition /dev/sda3.
en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
sr: Заказали сте операцију за премештање почетног сектора партиције „%1“.

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
sr:   До неуспеха учитавања система ће највероватније доћи ако преместите партицију ГНУ/Линукса која садржи „/boot“, или ако преместите „C:“ системску партицију Виндоуза.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
sr: Можете научити како да поправите подешавање покретања у ЧПП Гпартеда.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
sr: Премештање партиције може поприлично дуго да потраје.

note: TO TRANSLATORS: looks like   Enter LUKS passphrase to resize /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to resize %1
sr: Унесите ЛУКС лозинку да промените величину „%1“

en: LUKS encryption passphrase check failed
sr: Провера лозинке ЛУКС шифровања није успела

en: Copy of %1
sr: Умножавам %1

en: You have pasted into an existing partition
sr: Убацили сте унутар једне постојеће партиције

note: TO TRANSLATORS: looks like   The data in /dev/sda3 will be lost if you apply this operation.
en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
sr: Ако примените ову операцију подаци на „%1“ ће бити изгубљени.

en: Unable to delete %1!
sr: Не могу да обришем „%1“!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
sr: Демонтирајте сваку логичку партицију са бројем већим од %1

en: Are you sure you want to delete %1?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете „%1“?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
sr: Након брисања ова партиција неће бити доступна за умножавање.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
sr: Обриши „%1“ (%2, %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like * Cannot format this file system to fat16.
en: Cannot format this file system to %1
sr: Не могу да форматирам овај систем датотека као %1

note: TO TRANSLATORS: looks like * A fat16 file system requires a partition of at least 16.00 MiB.
en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
sr: %1 систем датотека захтева партицију најмање од %2.

note: TO TRANSLATORS: looks like * A partition with a hfs file system has a maximum size of 2.00 GiB.
en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
sr: Партиција са %1 системом датотека има највећу величину од %2.

en: Opening encryption on %1
sr: Отварам шифровање на „%1“

en: Failed to open LUKS encryption
sr: Нисам успео да отворим ЛУКС шифровање

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sr: Радња затварања шифровања не може бити извршена ако постоје заказане операције за партицију.

en: Closing encryption on %1
sr: Затварам шифровање на „%1“

en: Could not close encryption
sr: Не могу да затворим шифровање

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sr: Радња отварања шифровања не може бити извршена ако постоје заказане операције за партицију.

note: TO TRANSLATORS: looks like * Enter LUKS passphrase to open /dev/sda1
en: Enter LUKS passphrase to open %1
sr: Унесите ЛУКС лозинку да отворите „%1“

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
sr: Партиција не може бити демонтирана са следећих тачака монтирања:

en: This is because other partitions are also mounted on these mount points.  You are advised to unmount them manually.
sr: Ово је због тога што су и друге партиције монтиране на овим тачкама качења. Саветује вам се да их ручно откачите.

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like   1 operation is currently pending for partition /dev/sdb1
en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
sr[0]: %1 операција је тренутно заказана за партицију %2
sr[1]: %1 операције су тренутно заказане за партицију %2
sr[2]: %1 операција је тренутно заказано за партицију %2
sr[3]: Једна операција је тренутно заказана за партицију %2

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
sr: Користите изборник „Уређивање“ да опозовете, поништите или примените заказане операције.

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sr: Радња искључивања помоћне меморије не може бити извршена када постоје заказане операције за партицију.

en: Deactivating swap on %1
sr: Деактивирам своп на „%1“

en: Could not deactivate swap
sr: Не могу да дизактивирам своп

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sr: Радња укључивања помоћне меморије не може бити извршена ако постоји заказана операција за партицију.

en: Activating swap on %1
sr: Активирам своп на „%1“

en: Could not activate swap
sr: Не могу да активирам своп

en: The deactivate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sr: Радња поништавања групе волумена не може бити извршена када постоје заказане операције за партицију.

en: Deactivating Volume Group %1
sr: Дизактивирам групу волумена „%1“

note: VGNAME from point point
en: Could not deactivate Volume Group
sr: Не могу да дизактивирам групу волумена

en: The activate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sr: Радња активирања групе волумена не може бити извршена када постоје заказане операције за партицију.

en: Activating Volume Group %1
sr: Активирам групу волумена „%1“

note: VGNAME from point point
en: Could not activate Volume Group
sr: Не могу да активирам групу волумена

en: The unmount action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
sr: Радња откачињања не може бити извршена када постоје заказане операције за партицију.

en: Unmounting %1
sr: Демонтирам „%1“

en: Could not unmount %1
sr: Не могу да демонтирам „%1“

note: Bug: Partition callback without a selected partition Bug: Not pointing at a valid display partition object
en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
sr: Радња качења не може бити извршена када постоје заказане операције за партицију.

en: mounting %1 on %2
sr: монтирам %1 на %2

en: Could not mount %1 on %2
sr: Не могу да монтирам %1 на %2

note: TO TRANSLATORS: Singular case looks like  1 partition is currently active on device /dev/sda
en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
sr[0]: %1 партиција је тренутно активна на уређају „%2“
sr[1]: %1 партиције су тренутно активне на уређају „%2“
sr[2]: %1 партиција је тренутно активно на уређају „%2“
sr[3]: Једна партиција је тренутно активна на уређају „%2“

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
sr: Нова партициона табела не може бити направљена када су неке партиције активне.

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
sr: Активне партиције су оне које су у употреби, као што је то монтирани систем датотека или укључени простор помоћне меморије.

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
sr: Користите опције изборника „Партиција“, као што је демонтирај или искључи своп, да дизактивирате све партиције на том уређају пре него што направите нову партициону табелу.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
sr[0]: %1 операција је тренутно заказана
sr[1]: %1 операције су тренутно заказане
sr[2]: %1 операција је тренутно заказано
sr[3]: Једна операција је тренутно заказана

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
sr: Нова партициона табела не може бити направљена када постоје заказане операције.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
sr: Користите изборник „Уређивање“ да бисте поништили или применили све операције пре прављења нове партиционе табеле.

en: Error while creating partition table
sr: Грешка приликом прављења партиционе табеле

en: Command gpart was not found
sr: Наредба „gpart“ није пронађена

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
sr: Ова функција користи гпарт. Молим инсталирајте „gpart“ и покушајте опет.

note: Dialog information
en: A full disk scan is needed to find file systems.
sr: За проналажење система датотека потребно је претраживање целокупног диска.

en: The scan might take a very long time.
sr: Претраживање може дуго да потраје.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
sr: Након претраживања моћи ћете да монтирате откривене системе датотека и да умножите податке на друге медије.

en: Do you want to continue?
sr: Да ли желите да наставите?

note: TO TRANSLATORS: looks like	Search for file systems on /deb/sdb
en: Search for file systems on %1
sr: Тражи системе датотека на „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like	Searching for file systems on /deb/sdb
en: Searching for file systems on %1
sr: Тражим системе датотека на „%1“

note: TO TRANSLATORS: looks like	No file systems found on /deb/sdb
en: No file systems found on %1
sr: Нису пронађени системи датотека на „%1“

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
sr: Претраживањем диска гпартом нисам нашао ниједан препознатљиви систем датотека на овом диску.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
sr: Да ли сте сигурни да желите да примените заказане операције?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
sr: Уређивање партиција може довести до ГУБИТКА ПОДАТАКА.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
sr: Саветује вам се да направите резервни примерак података пре него што наставите.

en: Apply operations to device
sr: Примени операције на уређај

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
sr: Обрисаћете ЛВМ2 физички волумен „%1“ који није празан

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
sr: Форматираћете ЛВМ2 физички волумен „%1“ који није празан

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
sr: Убацићете ЛВМ2 физички волумен „%1“ који није празан

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
sr: Брисање или преписивање физичког волумена је неповратно и уништиће или оштетиће групу волумена.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
sr: Да бисте избегли уништавање или оштећивање групе волумена, саветује вам се да откажете и да користите спољне ЛВМ наредбе да ослободите физички волумен пре него што покушате ову операцију.

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
sr: Да ли желите да наставите да насилно обришете физички волумен?

en: Failed to find devid for path %1
sr: Нисам успео да нађем иб уређаја за путању „%1“

en: No directory mount point found in %1
sr: Н нађеа а качењадиректоријума у

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
sr: Измена УУИД-а може да поништи кључ за активирање Виндоузових производа (WPA)

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
sr: На ФАТ и НТФС системима датотека, серијски број волумена се користи као УУИД. Измена серијског броја волумена на системској партицији Виндоуза, обично је то „C:“, може да поништи ВПА кључ. Неисправан ВПА кључ ће спречити пријављивање све док поново не активирате Виндоуз.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
sr: Измена УУИД-а на спољним медијумима складиштења и не-системским парицијама је обично безбедно, али гаранције не могу бити дате.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: _Swapon
sr: _Укључи разменску меморију

en: _Swapoff
sr: _Искључи разменску меморију

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition move action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
sr: Радња премештања партиције је прескочена јер %1 систем датотека не садржи податке

note: TO TRANSLATORS: looks like   Partition copy action skipped because linux-swap file system does not contain data
en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
sr: Радња умножавања партиције је прескочена јер „%1“ систем датотека не садржи податке

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Ac_tivate
sr: Ак_тивирај

en: Deac_tivate
sr: Дизак_тивирај

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
sr: ЛВМ2 физичком волумену тренутно не може бити промењена величина зато што је члан извезене групе волумена.

note: TO TRANSLATORS: these labels will be used in the partition menu
en: Open Encryption
sr: Отвори шифровање

en: Close Encryption
sr: Затвори шифровање

en: Maximize closed LUKS encryption skipped because it will automatically fill the partition when opened
sr: Максимизирање затвореног ЛУКС шифровања је прескочено зато што ће самостално попунити партицију приликом отварања

en: Root privileges are required for running GParted
sr: Потребна су администраторска права за коришћење Гпартеда

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
sr: Гпартед је моћан алат који може уништити партиционе табеле и велике количине података и зато га само администратор може користити.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
sr: Као покушај спречавања поништавања ВПА кључа, на НТФС системима датотека само половина УУИД-а бива подешена на нову насумичну вредност.

note: simulation..
en: run simulation
sr: покрећем симулацију

note: Real resize
en: real resize
sr: стварно мењам величину

en: Partition is too large, maximum size is %1
sr: Партиција је превелика, највећа величина је %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
sr: Партиција је премала, најмања величина је %1

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
sr: „mkudffs“ пре издања 1.1 не подржава не-АСКРИ знаке у натпису.
