gparted - en to br translation catalogue (135 entries)

en: Create, reorganize, and delete partitions
br: Krouiñ, adaozañ ha dilemel ar parzhadoù

en: Partition Editor
br: Embanner parzhad

en: Resize
br: Admentañ

en: Resize/Move
br: Admentañ/Dilec'hiañ

en: Advanced
br: Kempleshoc'h

note: TO TRANSLATORS: This is the name of the button referred to in the previous text  Choosing the Create button will ....
en: Create
br: Krouiñ

en: Paste %1
br: Pegañ %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
br: Stlennoù diwar-benn %1

en: Warning:
br: Diwall :

note: filesystem file systems to choose from
en: File System:
br: Reizhiad restroù :

note: size
en: Size:
br: Ment :

note: used
en: Used:
br: Arveret :

note: unused
en: Unused:
br: Diarveret :

en: Flags:
br: Bannelloù :

note: path
en: Path:
br: Treug :

en: Status:
br: Stad :

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
br: Ac'hubet (Unan eus ar parzhadoù zo savet da vihanañ)

en: Active
br: Oberiant

en: Mounted on %1
br: Savet war %1

note: Label
en: Label:
br: Skritellig :

en: UUID:
br: UUID :

note: first sector
en: First Sector:
br: Gennad kentañ :

note: last sector
en: Last Sector:
br: Gennad diwezhañ :

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like Set partition label on /dev/hda3
en: Set partition label on %1
br: Arventenniñ skritellig ar parzhad war %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
br: Krouiñ ur parzhad nevez

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.   Create as: <optionmenu with choices>
en: Create as:
br: Krouiñ evel :

note: fill partitiontype menu
en: Primary Partition
br: Parzhad kentael

en: Logical Partition
br: Parzhad poellek

en: Extended Partition
br: Parzhad astennet

en: New Partition #%1
br: Parzhad nevez #%1

en: Resize/Move %1
br: Admentañ/Dilec'hiañ %1

en: Resize %1
br: Admentañ %1

en: Completed Operations:
br: Gwezhiadurioù echuet :

en: Details
br: Munudoù

en: %1 of %2 operations completed
br: %1 diwar %2 a wezhiadurioù echuet

en: Operation cancelled
br: Gwezhiadur dilezet

en: IMPORTANT
br: POUEZUS

en: Continue Operation
br: Kenderc'hel ar gwezhiadur

en: Cancel Operation
br: Dilezel ar gwezhiadur

en: GParted Details
br: Munudoù GParted

en: SUCCESS
br: BERZH

en: ERROR
br: FAZI

en: INFO
br: TITOUROÙ

en: N/A
br: K/G

en: File System Support
br: Skor reizhiad restroù

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: Grow
br: Ledanaat

en: Shrink
br: Strishaat

en: Move
br: Dilec'hiañ

en: Copy
br: Eilañ

en: Check
br: Gwiriañ

en: Label
br: Skritellig

en: Available
br: Hegerz

en: Not Available
br: N'eo ket hegerz

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
br: O c'hwilervañ %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
br: O klask %1 parzhad

en: unrecognized
br: dianavezet

en: libparted messages
br: Kemennadennoù libparted

en: create empty partition
br: krouiñ ur parzhad goullo

en: path: %1
br: treug : %1

en: start: %1
br: derou : %1

en: end: %1
br: dibenn : %1

en: size: %1 (%2)
br: ment : %1 (%2)

en: create new %1 file system
br: krouiñ ur reizhiad restroù %1 nevez

en: delete partition
br: dilemel ar parzhad

en: Clear partition label on %1
br: Skarzhañ skritellig ar parzhad war %1

en: Set partition label to "%1" on %2
br: Arventenniñ skritellig ar parzhad da "%1" war %2

en: move file system
br: dilec'hiañ ar reizhiad restroù

en: using libparted
br: oc'h arverañ libparted

en: resize/move partition
br: Admentañ/Dilec'hiañ ar parzhad

en: old start: %1
br: derou kozh : %1

en: old end: %1
br: dibenn kozh : %1

en: old size: %1 (%2)
br: ment kozh : %1 (%2)

en: new start: %1
br: derou nevez : %1

en: new end: %1
br: dibenn nevez : %1

en: new size: %1 (%2)
br: ment nevez : %1 (%2)

en: shrink file system
br: strishaat ar reizhiad restroù

en: grow file system
br: ledanaat ar reizhiad restroù

en: set partition type on %1
br: Arventenniñ rizh ar parzhad war %1

en: new partition type: %1
br: rizh parzhad nevez : %1

en: requested start: %1
br: derou goulennet : %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
br: Krouiñ %1 #%2 (%3, %4) war %5

note: TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
br: Mentrezhañ %1 evel %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear Partition Label on /dev/hda3
en: Clear Partition Label on %1
br: Skarzhañ skritellig ar parzhad war %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set Partition Label "My Label" on /dev/hda3
en: Set Partition Label "%1" on %2
br: Arventenniñ skritellig ar parzhad "%1" war %2

en: resize/move %1
br: admentañ/dilec'hiañ %1

note: append columns
en: Partition
br: Parzhad

en: Mount Point
br: Poent savadenn

en: Size
br: Ment

en: Used
br: Arveret

en: Unused
br: Diarveret

en: Flags
br: Banelloù

en: unknown
br: dianav

en: used
br: arveret

en: unused
br: diarveret

en: _Refresh Devices
br: _Azbevaat an drobarzhelloù

en: _Devices
br: _Trobarzhelloù

en: _Edit
br: _Embann

en: Device _Information
br: T_itouroù an drobarzhell

en: Pending _Operations
br: Ehanadur ar _gwezhiadurioù

en: _View
br: G_welout

en: _File System Support
br: Skor reizhiad restroù

en: _Create Partition Table
br: _Krouiñ an taolenn parzhadoù

en: _Device
br: _Trobarzhell

en: _Partition
br: _Parzhad

en: _Contents
br: _Endalc'hadoù

en: _Help
br: _Skoazell

en: Resize/Move the selected partition
br: Admentañ/Dilec'hiañ ar parzhad diuzet

en: _Resize/Move
br: _Admentañ/Dilec'hiañ

en: _Format to
br: _Mentrezhañ e

en: Unmount
br: Disevel

en: _Mount on
br: _Sevel war

en: M_anage Flags
br: Ardeiñ banelloù

en: C_heck
br: G_wiriañ

en: _Label
br: _Skritellig

en: Device Information
br: Titouroù an drobarzhell

note: sectors/track
en: Sectors/Track:
br: Gennadoù/loabr :

note: cylinders
en: Cylinders:
br: Kranennoù :

en: %1 operation pending | %1 operations pending
br[0]: %1 gwezhiadur ehanet
br[1]: %1 a gwezhiadurioù ehanet

en: Quit GParted?
br: Kuitaat GParted ?

en: _Unmount
br: _Disevel

en: Scanning all devices...
br: O c'hwilervañ an holl drobarzhelloù...

en: No devices detected
br: Trobarzhell dinoet (kavet) ebet

en: GNOME Partition Editor
br: Embanner parzhad GNOME

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
br: Dilemel %1 (%2, %3)

en: Unmounting %1
br: O tisevel %1

en: mounting %1 on %2
br: o sevel %1 war %2

en: Apply operations to device
br: Seveniñ ar gwezhiadurioù d'an drobarzhell

note: create mount point...
en: create temporary mount point (%1)
br: krouiñ ur peont savadenn padennek (%1)

en: mount %1 on %2
br: sevel %1 war %2

en: unmount %1
br: disevel %1

note: simulation..
en: run simulation
br: loc'hañ an darvanañ

note: real resize
en: real resize
br: Admentañ gwir

note: grow the mounted file system..
en: grow mounted file system
br: ledanaat ar reizhiad rerstroù savet

note: copy file system..
en: copy file system
br: eilañ ar reizhiad restroù
