GPaste - en to ka translation catalogue (25 entries)

en: Usage:
ka: გამოყენება:

note: Translators: help for gpaste add <text>
en: text
ka: ტექსტი

note: Translators: help for gpaste rename-password <old name> <new name>
en: old name
ka: ძველი სახელი

en: new name
ka: ახალი სახელი

note: Translators: help for gpaste replace <uuid> <contents>
en: contents
ka: შემცველობა

note: Translators: help for gpaste file <path>
en: path
ka: ბილიკი

note: Translators: help for whatever | gpaste
en: whatever
ka: რაც არ უნდა იყოს

note: Translators: help for gpaste help
en: display this help
ka: ამ დახმარების ჩვენება

note: Translators: help for --decoration <string> Translators: help for --separator <string>
en: string
ka: სტრიქონი

note: This is the prefix displayed in history to identify a password
en: Password
ka: პაროლი

en: About
ka: პროგრამის შესახებ

en: (Empty)
ka: (ცარიელი)

en: Cancel
ka: გაუქმება

note: Translators: this is the translation for emptying the history
en: Empty
ka: ცარიელი

en: Backup
ka: მარქაფი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: New
ka: ახალი

en: Switch to
ka: გადართვა

en: Restart
ka: გადარესტარტება

en: Search
ka: ძებნა

en: GPaste Settings
ka: GPaste-ის მორგება

en: General
ka: ზოგადი

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Upload
ka: ატვირთვა
