gpaste 3.40.2 - en to pl translation catalogue (187 entries)

en: Manage your clipboard history
pl: Zarządzaj historią swojego schowka

en: GPaste is a clipboard managing system allowing you to track and manage your clipboard history in a highly customizable way.
pl: GPaste jest systemem zarządzania schowkiem, pozwalającym na śledzenie i zarządzanie historią schowka w wysoko konfigurowalny sposób.

en: GPaste provides you with a graphical tool allowing you to manage everything easily.
pl: GPaste zapewnia Ci narzędzie graficzne, które pozwala Ci wszystkim łatwo zarządzać.

en: The main UI
pl: Główny interfejs użytkownika

en: The settings UI
pl: Interfejs ustawień

en: This is a maintenance release. Changes:
pl: To wydanie konserwacyjne. Zmiany:

en: fix a crash in memory usage checking
pl: naprawiono błąd w sprawdzeniu wykorzystania pamięci

en: First release for GNOME 40. Changes:
pl: Pierwsze wydanie na GNOME 40. Zmiany:

en: port to gnome-shell 40
pl: port na gnome-shell 40

en: placeholder for gnome-shell prefs
pl: placeholder dla preferencji gnome-shell

en: fix X11 keybinder outside of GNOME
pl: poprawiono keybinder X11 poza GNOME

en: better handling and reporting of invalid uuids passed to gpaste-client
pl: lepsza obsługa i zgłaszanie nieprawidłowych unikalnych identyfikatorów przekazywanych do gpaste-client

en: gpaste-client now has a --use-index argument for several subcommands to use index instead of uuid
pl: gpaste-client obsługuje teraz argument --use-index dla użycia kilku subkomend zamiast unikalnego identyfikatora

en: fix the make-password keybinding
pl: poprawka dla skrótu klawiszowego "stwórz hasło"

en: updated translations
pl: zaktualizowano tłumaczenia

en: gnome-shell extension warning fixes
pl: poprawki w ostrzeżeniach rozszerzenia gnome-shell

en: gnome-shell extension cosmetic updates
pl: poprawki kosmetyczne rozszerzenia dla gnome-shell

en: Disable images support by default (can be reenabled in preferences)
pl: Domyślnie wyłącz wsparcie dla zdjęć (może zostać ponownie włączone w preferencjach)

en: Search now includes passwords (using their names)
pl: Wyszukiwanie uwzględnia teraz hasła (używając ich nazw)

en: systemd integration enhancements
pl: poprawki w integracji z systemd

en: First release for GNOME 3.38. Changes:
pl: Pierwsze wydanie dla GNOME 3.38. Zmiany:

en: Drop the Tracking DBus signal
pl: Wyłącz śledzenie sygnału DBus

en: Switch to uuids to identify items
pl: Przełącz na unikalne identyfikatory do identyfikacji elementów

en: Update to gnome-shell 3.38.0
pl: Zaktualizowano do gnome-shell 3.38.0

en: Fix activating items using Ctrl-Number in gnome-shell
pl: Naprawiono aktywowanie elementów używając Ctrl+numer w gnome-shell

en: First release for GNOME 3.36. Changes:
pl: Pierwsze wydanie na GNOME 3.36. Zmiany:

en: Update to gnome-shell 3.36.0
pl: Aktualizacja do gnome-shell 3.36.0

en: Compatibility with recent appstream-glib
pl: Kompatybilność z ostatnim appstream-glib

en: First release for GNOME 3.34. Changes:
pl: Pierwsze wydanie dla GNOME 3.34. Zmiany:

en: Update to gnome-shell 3.34.0
pl: Aktualizacja do gnome-shell 3.34.0

en: Launch the graphical tool
pl: Uruchom narzędzie graficzne

en: Mark the active item as being a password
pl: Zaznacz aktywny element jako będący hasłem

en: Delete the active item from history
pl: Usuń aktywny element z historii

en: Display the history
pl: Pokaż historię

en: Sync the clipboard to the primary selection
pl: Synchronizuj schowek do pierwszego zaznaczenia

en: Sync the primary selection to the clipboard
pl: Synchronizuj pierwsze zaznaczenie do schowka

en: Upload the active item to a pastebin service
pl: Wygraj aktywny element na pastebin

en: Clipboard;Manager;Settings;Preferences;Configuration;
pl: Schowek;Menadżer;Ustawienia;Preferencje;Konfiguracja;

en: Max size of an element when displaying it
pl: Maksymalna długość elementu w trakcie wyświetlania

en: The extra stuff of that element will be replaced by "…", and newlines by " " when displaying from the applet, 0 to disable.
pl: Dodatkowe części tego elementu będą zastąpione przez "…", a nowe linie przez " " w trakcie wyświetlania z apletu, 0 aby wyłączyć.

en: By default, selecting "Here is", then "Here is an example" will create two entries in the history. With this feature enabled, the first one will be replaced by the second one.
pl: Domyślnie zaznaczanie "Tutaj jest", a potem "Tutaj jest przykład" stworzy dwa elementy w historii. Po włączeniu tej opcji, pierwszy zostanie zastąpiony przez drugi.

en: The name of the current history
pl: Nazwa aktualnej historii

en: The default name is "history"
pl: Domyślną nazwa to "historia"

en: Do we save the images copied to history, or only text?
pl: Zapisywać skopiowane obrazy, czy tylko tekst?

en: By default, we're saving only text
pl: Domyślnie, zapisujemy tylko tekst

en: Do we close the UI after selecting an item?
pl: Zamykać interfejs użytkownika po zaznaczeniu elementu?

en: By default, we close it
pl: Domyślnie zamykamy

en: The keyboard shortcut to launch the graphical interface
pl: Skrót klawiszowy do uruchomienia interfejsu graficznego

en: By default, hitting ctrl + alt + g does that ("<Ctrl><Alt>G"). An empty string here disables this functionnality.
pl: Domyślnie jest to wywołane przez ctrl + alt + g ("<Ctrl> <Alt>G"). Pusty ciąg w tym miejscu wyłącza tę funkcjonalność.

en: The keyboard shortcut to mark the active item as being a password
pl: Skrót klawiszowy do zaznaczenia aktywnego elementu jako będącego hasłem

en: By default, hitting ctrl + alt + s will mark the active item as being a password ("<Ctrl><Alt>S"). An empty string here disables this functionnality.
pl: Domyślnie jest to wywołane przez ctrl + alt + s ("<Ctrl><Alt>S"). Pusty ciąg w tym miejscu wyłącza tę funkcjonalność.

en: Max displayed history size
pl: Maksymalna wielkość wyświetlanej historii

en: Maximum number of items displayed in the history
pl: Maksymalna ilość elementów wyświetlanych w historii

en: Max history size
pl: Maksymalna wielkość historii

en: Maximum number of items in history
pl: Maksymalna ilość elementów w historii

en: Max memory usage (MB)
pl: Maksymalne zużycie pamięci (MB)

en: Maximum amount of memory used to store contents
pl: Maksymalna ilość pamięci używanej do przechowywania zawartości

en: Max text item size
pl: Maksymalna długość elementu tekstowego

en: Maximum size of a text item. Anything out of this boundary is ignored.
pl: Maksymalna długość elementu tekstowego. Wszystko co jest dłuższe, zostanie zignorowane.

en: Min text item size
pl: Minimalna długość elementu tekstowego

en: Minimum size of a text item. Anything out of this boundary is ignored.
pl: Minimalna długość elementu tekstowego. Wszystko, co jest krótsze, zostanie zignorowane.

en: The keyboard shortcut to delete the first element in history
pl: Skrót klawiszowy do usunięcia pierwszego elementu w historii

en: By default, hitting ctrl + alt + v does that ("<Ctrl><Alt>V"). An empty string here disables this functionnality.
pl: Domyślnie jest to wywołane przez ctrl + alt + v ("<Ctrl> <Alt>V"). Pusty ciąg w tym miejscu wyłącza tę funkcjonalność.

en: Does the primary selection affects history?
pl: Czy pierwsze zaznaczenie ma wpływ na historię?

en: By default, only clipboard (ctrl+c) affects history.
pl: Domyślnie tylko kopiowanie (ctrl+c) ma wpływ na historię.

en: Do we save all versions of selected rich text (e.g. html) or just the plain text version?
pl: Zapisywać wszystkie wersje zaznaczonego bogatego tekstu (rich text, np. HTML), czy tylko zwykły tekst (plain text)?

en: By default, we're saving all
pl: Domyślnie zapisujemy wszystkie

en: Do we save the history from one session to another?
pl: Zapisywać historię pomiędzy sesjami?

en: By default, we're saving it
pl: Domyślnie zapisujemy

en: The keyboard shortcut to display the menu
pl: Skrót klawiszowy do wyświetlenia menu

en: By default, hitting ctrl + alt + h displays the menu ("<Ctrl><Alt>H"). An empty string here disables this functionnality.
pl: Domyślnie jest to wywołane przez ctrl + alt + h ("<Ctrl> <Alt>H"). Pusty ciąg w tym miejscu wyłącza tę funkcjonalność.

en: The keyboard shortcut to sync the clipboard to the primary selection
pl: Skrót klawiszowy do synchronizacji schowka z pierwszym zaznaczeniem

en: By default, hitting ctrl + alt + o syncs them ("<Ctrl><Alt>P"). An empty string here disables this functionnality.
pl: Domyślnie jest to wywołane przez ctrl + alt + o ("<Ctrl> <Alt>O"). Pusty ciąg w tym miejscu wyłącza tę funkcjonalność.

en: The keyboard shortcut to sync the primary selection to the clipboard
pl: Skrót klawiszowy do synchronizacji pierwszego zaznaczenia do schowka

en: By default, hitting ctrl + alt + p syncs them ("<Ctrl><Alt>P"). An empty string here disables this functionnality.
pl: Domyślnie jest to wywołane przez ctrl + alt + p ("<Ctrl> <Alt>P"). Pusty ciąg w tym miejscu wyłącza tę funkcjonalność.

en: Are the primary selection and the clipboard synchronized?
pl: Czy pierwsze zaznaczenie i schowek są zsynchronizowane?

en: By default, the primary selection and the clipboard are independent.
pl: Domyślnie, pierwsze zaznaczenie i schowek są niezależne.

en: Do we track the clipboard changes?
pl: Czy śledzić zmiany w schowku?

en: By default, we're tracking those changes.
pl: Domyślnie śledzimy te zmiany.

en: Do we sync the daemon state with the gnome-shell extension's one? (disable the daemon when disabling the extension)
pl: Synchronizować status daemons z rozszerzeniem gnome-shella? (wyłącza daemona w momencie wyłączenia rozszerzenia)

en: By default, the daemon state keeps unchanged
pl: Domyślnie status daemona nie jest zmieniany

en: Do we trim the textual items before adding them to history?
pl: Czyścić elementy tekstowe przed dodawaniem ich do historii?

en: Trimming means removing all trailing and ending spaces. By default, we're letting them as-is.
pl: Czyszczenie oznacza usuwanie wszystkich spacji na początku i końcu tekstu. Domyślnie, zostawiamy je tak, jak są.

en: The keyboard shortcut to upload the first element in history to a pastebin service
pl: Skrót klawiszowy do wysyłania pierwszego elementu z historii na pastebin

en: By default, hitting ctrl + alt + u does that ("<Ctrl><Alt>U"). An empty string here disables this functionnality.
pl: Domyślnie jest to wywołane przez ctrl + alt + u ("<Ctrl> <Alt>U"). Pusty ciąg w tym miejscu wyłącza tę funkcjonalność.

en: Do we prompt for confirmation when emptying a history?
pl: Pytać o potwierdzenie przy czyszczeniu historii?

en: By default, we do as it's a destructive action
pl: Domyślnie robimy to, jako, że jest to akcja destruktywna

en: Couldn't spawn
pl: Nie można było utworzyć

en: Usage:
pl: Użycie:

note: Translators: help for gpaste history
en: print the history with UUIDs
pl: wypisz historię z unikalnymi identyfikatorami

note: Translators: help for gpaste history-size
en: print the size of the history
pl: wypisz wielkość historii

note: Translators: help for gpaste get-history
en: get the name of the current history
pl: wyświetl nazwę aktywnej historii

note: Translators: help for gpaste backup-history <name> Translators: help for gpaste switch-history <name> Translators: help for gpaste delete-history <name> Translators: help for gpaste add-password <name> <text> Translators: help for gpaste set-password <uuid> <name> Translators: help for gpaste delete
en: name
pl: nazwa

en: backup current history
pl: kopia zapasowa aktywnej historii

en: switch to another history
pl: przełącz na inną historię

en: delete a history
pl: usuń historię

note: Translators: help for gpaste list-histories
en: list available histories
pl: wypisz dostępne historie

note: Translators: help for gpaste add <text>
en: text
pl: tekst

en: set text to clipboard
pl: ustaw tekst do schowka

en: password
pl: hasło

en: add the name - password couple to the clipboard
pl: dodaj parę nazwa — hasło do schowka

note: Translators: help for gpaste rename-password <old name> <new name>
en: old name
pl: stara nazwa

en: new name
pl: nowa nazwa

en: rename the password
pl: zmień nazwę hasła

note: Translators: help for gpaste get <uuid>
en: get the item <uuid> from the history
pl: wybierz element z identyfikatorem <uuid> z historii

note: Translators: help for gpaste select <uuid>
en: set the item <uuid> from the history to the clipboard
pl: ustaw element z identyfikatorem <uuid> z historii do schowka

note: Translators: help for gpaste replace <uuid> <contents>
en: contents
pl: zawartość

en: replace the contents of the item <uuid> from the history with the provided one
pl: zastąp zawartość elementu z identyfikatorem <uuid> z historii tym podanym

note: Translators: help for gpaste merge <uuid> … <uuid>
en: merge the items matching the UUIDs from the history and put the result in the clipboard
pl: połącz elementy z podanymi identyfikatorami z historii i wstaw rezultat do schowka

en: set the item <uuid> from the history as a password named <name>
pl: ustaw element z identyfikatorem <uuid> z historii jako hasło nazwane <nazwa>

note: Translators: help for gpaste delete <uuid>
en: delete item <uuid> from the history
pl: usuń element z identyfikatorem <uuid> z historii

en: delete the password <name> from the history
pl: usuń hasło z identyfikatorem <uuid> z historii

note: Translators: help for gpaste file <path>
en: path
pl: ścieżka

en: put the content of the file at <path> into the clipboard
pl: wstaw zawartość pliku pod <ścieżka> do schowka

note: Translators: help for whatever | gpaste
en: whatever
pl: cokolwiek

en: set the output of whatever to clipboard
pl: ustaw wyjście czegokolwiek do schowka

note: Translators: help for gpaste empty
en: empty the history
pl: opróżnij historię

note: Translators: help for gpaste start
en: start tracking clipboard changes
pl: zacznij śledzić zmiany w schowku

note: Translators: help for gpaste stop
en: stop tracking clipboard changes
pl: przestań śledzić zmiany w schowku

note: Translators: help for gpaste quit
en: alias for stop
pl: alias dla stop

note: Translators: help for gpaste daemon-reexec
en: reexecute the daemon (after upgrading...)
pl: uruchom ponownie dameona (po aktualizacji...)

note: Translators: help for gpaste preferences
en: launch the configuration tool
pl: uruchom narzędzie konfiguracyjne

note: Translators: help for gpaste ui
en: launch the graphical tool
pl: uruchom narzędzie graficzne

note: Translators: help for gpaste show-history
en: make the applet or extension display the history
pl: spraw, żeby aplet lub rozszerzenie pokazywało historię

note: Translators: help for gpaste upload
en: upload the item <uuid> to a pastebin service
pl: wyślij element o identyfikatorze <uuid> na pastebin

note: Translators: help for gpaste version
en: display the version
pl: wyświetl wersję

note: Translators: help for gpaste daemon-version
en: display the daemon version
pl: wyświetl wersję daemona

note: Translators: help for gpaste help
en: display this help
pl: wyświetl tę pomoc

note: Translators: help for gpaste about
en: display the about dialog
pl: wyświetl okienko "o"

note: Translators: help for --use-index
en: use the index of the item instead of its UUID
pl: użyj indeksu elementu zamiast jego identyfikatora

en: Display options:
pl: Opcje wyświetlania:

note: Translators: help for --oneline
en: display each item on only one line
pl: wyświetlaj każdy element w jednej linii

note: Translators: help for --raw
en: display each item raw (without line numbers)
pl: wyświetlaj każdy element w surowej formie (bez numerów linii)

note: Translators: help for --reverse
en: display the items in reverse order
pl: wyświetlaj elementy w odwrotnej kolejności

note: Translators: help for --zero
en: use a NUL character instead of a new line betweean each item
pl: uzyskaj znaku NUL zamiast nowej linii pomiędzy elementami

en: Merge options:
pl: Ustawienia łączenia:

note: Translators: help for --decoration <string> Translators: help for --separator <string>
en: string
pl: ciąg

en: add the given decoration to the beginning and the end of each item before merging
pl: dodaj podaną dekorację na początek i na koniec każdego elementu przed łączeniem

en: add the given separator between each item when merging
pl: dodaj podany separator pomiędzy elementami podczas łączenia

en: Successfully reexecuted the daemon
pl: Pomyślnie uruchomiono ponownie daemon

en: Cannot add non utf8 data as text.
pl: Nie można dodać zawartości w innym kodowaniu niż utf8 jako tekst.

en: Couldn't connect to GPaste daemon
pl: Nie można było połączyć się z daemonem GPaste

en: Stop signal received, exiting
pl: Otrzymano sygnał stop, wychodzenie

en: Could not acquire DBus name.
pl: Nie można było pobrać nazwy DBus.

note: This is the date format "month/day/year time"
en: %m/%d/%y %T
pl: %d/%m/%y %T

note: This gets displayed in history when selecting an image
en: [Image, %d x %d (%s)]
pl: [Obraz, %d x %d (%s)]

note: This is the prefix displayed in history to identify a password
en: Password
pl: Hasło

note: This is the prefix displayed in history to identify selected files
en: [Files]
pl: [Pliki]

en: About
pl: O nas

en: (Couldn't connect to GPaste daemon)
pl: (Nie można było połączyć się z daemonem GPaste)

en: (Empty)
pl: (Puste)

en: (No result)
pl: (Brak wyników)

en: Could not create history dir
pl: Nie można było stworzyć folderu historii

en: Failed to register the gtk application
pl: Nie można było zarejestrować aplikacji gtk

en: is already running.
pl: już jest uruchomiony.

en: Track clipboard changes
pl: Śledź zmiany schowka

en: Close UI on select
pl: Zamknij interfejs po zaznaczeniu

en: Enable the gnome-shell extension
pl: Włącz rozszerzenie gnome-shell

en: Sync the daemon state with the extension's one
pl: Synchronizuj status daemona ze statusem rozszerzenia

en: Primary selection affects history
pl: Pierwsze zaznaczenie ma wpływ na historię

en: Synchronize clipboard with primary selection
pl: Synchronizuj schowek z pierwszym zaznaczeniem

en: Images support
pl: Wsparcie dla obrazów

en: Trim items
pl: Czyść elementy

en: Save history
pl: Zapisz historię

en: Max element size when displaying
pl: Maksymalna wielkość elementu podczas wyświetlania

en: Max text item length
pl: Maksymalna długość elementu tekstowego

en: Min text item length
pl: Minimalna długość elementu tekstowego

en: General behaviour
pl: Generalne zachowanie

en: History settings
pl: Ustawienia historii

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Cancel
pl: Anuluj

note: Translators: this is the translation for emptying the history
en: Empty
pl: Wyczyść

en: Do you really want to empty the history?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić historię?

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Under which name do you want to backup this history?
pl: Pod jaką nazwą chcesz zrobić kopię zapasową tej historii?

en: Delete
pl: Usuń

en: Are you sure you want to delete this history?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę historię?

en: Edit
pl: Edytuj

en: New
pl: Nowy

en: Switch to
pl: Przełącz na

en: Do you really want to restart the daemon?
pl: Czy na pewno chcesz zrestartować daemona?

en: Restart the daemon
pl: Zrestartuj daemona

en: Search
pl: Wyszukaj

en: GPaste Settings
pl: Ustawienia GPaste

en: General
pl: Generalne

en: Do you really want to stop tracking clipboard changes?
pl: Na pewno chcesz przestać śledzić zmiany schowka?

en: Upload
pl: Wyślij
