gpaste 3.38.2 - en to nb_NO translation catalogue (133 entries)

en: Manage your clipboard history
nb_NO: Håndter din utklippstavlehistorikk

en: GPaste is a clipboard managing system allowing you to track and manage your clipboard history in a highly customizable way.
nb_NO: GPaste er et utklippstavlehåndteringssystem som lar deg holde øye med og behandle din utklippshistorikk på veldig tilpasset vis.

en: GPaste provides you with a graphical tool allowing you to manage everything easily.
nb_NO: GPaste gir det et grafisk verktøy som lar deg håndtere alt veldig enkelt.

en: The main UI
nb_NO: Hovedgrensesnittet

en: The settings UI
nb_NO: Innstillingsgrensesnittet

en: This is a maintenance release. Changes:
nb_NO: Dette er en vedlikeholdsutgivelse. Endringer:

en: Avoid crash under heavy memory load
nb_NO: Krasj unngått ved høy minnelast

en: Port to GNOME 43
nb_NO: Portering til GNOME 43

en: Internal preparation for gtk4 port
nb_NO: Intern forberedelse for GTK4-portering

en: Open GPaste UI where the mouse pointer is
nb_NO: Åpne GPaste-grensesnitt der musepekeren er

en: Fixes to the new preferences tool
nb_NO: Fiks av nytt innstillingsverktøy

en: Style fixes
nb_NO: Stilfikser

en: Old libgpaste replaced by a new minimal libgpaste-2 with no gtk dependency
nb_NO: Gammel libgpaste erstattet av ny minimal libgpaste-2 uten GTK-avhengighet

en: New libgpaste-gtk3 for utils and settings ui
nb_NO: Ny libgpaste-gtk3 for verktøy- og innstillingsgrensesnitt

en: New libgpaste-gtk4 for utils and preferences ui
nb_NO: Ny libgpaste-gtk4 for verktøy- og innstillingsgrensesnitt

en: New gtk4 based gpaste-preferences utility
nb_NO: Nytt verktøy for GTK4-basert gpaste-preferences

en: Autotools are no longer supported
nb_NO: Fjernet støtte for Autotools

en: fix the storage path for meson builds
nb_NO: Fikset lagringssti for Meson-bygg

en: fix some race conditions in history handling
nb_NO: Fikset utløsende feil i historikkhåndtering

en: better fix crash when there is no history yet
nb_NO: Bedre krasjfiks når det ikke er noen historikk enda

en: fix crash when there is no history yet
nb_NO: Fikset krasj når det ikke er noen historikk enda

en: fix a crash in memory usage checking
nb_NO: fikset krasj i sjekk av minnebruk

en: First release for GNOME 40. Changes:
nb_NO: Første utgave for GNOME 40. Endringer:

en: port to gnome-shell 40
nb_NO: portet til gnome-shell 40

en: fix X11 keybinder outside of GNOME
nb_NO: fikset X11-tastaturbindinger utenfor GNOME

en: better handling and reporting of invalid uuids passed to gpaste-client
nb_NO: bedre håndtering og rapportering av ugyldige UUID-er sendt til gpaste-client

en: gpaste-client now has a --use-index argument for several subcommands to use index instead of uuid
nb_NO: gpaste-client har nå et --use-index -argument for flere underkommandoer for bruke av indeks istedenfor UUID

en: fix the make-password keybinding
nb_NO: fikset make-password -tastaturbinding

en: updated translations
nb_NO: oppdaterte oversettelser

en: gnome-shell extension warning fixes
nb_NO: advarselsfikser i gnome-shell-utvidelsen

en: gnome-shell extension cosmetic updates
nb_NO: kosmetiske oppdateringer i gnome-shell-utvidelsen

en: systemd integration enhancements
nb_NO: forbedringer i systemd-integrasjon

en: First release for GNOME 3.38. Changes:
nb_NO: Første utgave for GNOME 3.38. Endringer:

en: Update to gnome-shell 3.38.0
nb_NO: Oppgradering til gnome-shell 3.38.0

en: First release for GNOME 3.36. Changes:
nb_NO: Første utgave for GNOME 3.36. Endringer:

en: Update to gnome-shell 3.36.0
nb_NO: Oppgradering til gnome-shell 3.36.0.

en: Compatibility with recent appstream-glib
nb_NO: Kompatibilitet med nyere appstream-glib

en: First release for GNOME 3.34. Changes:
nb_NO: Første utgave for GNOME 3.34. Endringer:

en: Update to gnome-shell 3.34.0
nb_NO: Oppgradering til gnome-shell 3.34.0

en: Launch the graphical tool
nb_NO: Start det grafiske verktøyet

en: Mark the active item as being a password
nb_NO: Maker aktivt element som passord

en: Delete the active item from history
nb_NO: Slett aktivt element fra historikk

en: Display the history
nb_NO: Vis historikken

en: Manage your GPaste preferences
nb_NO: Håndter dine GPaste-innstillinger

en: Clipboard;Manager;Settings;Preferences;Configuration;
nb_NO: Utklippstavle:håndtering;innstillinger;oppsett;clipboard;

en: Max size of an element when displaying it
nb_NO: Maks. størrelse for vist element

en: The name of the current history
nb_NO: Navn på nåværende historikk

en: Do we close the UI after selecting an item?
nb_NO: Lukk grensesnitt etter valg av element?

en: The keyboard shortcut to launch the graphical interface
nb_NO: Tastatursnarvei for å starte grafisk grensesnitt

en: Max displayed history size
nb_NO: Maks. vist historikkstørrelse

en: Maximum number of items displayed in the history
nb_NO: Maksimalt antall viste elementer i historikken

en: Max history size
nb_NO: Maks. historikkstørrelse

en: Maximum number of items in history
nb_NO: Maksimalt antall elementer i historikken

en: Max memory usage (MB)
nb_NO: Maks. minnebruk (MB)

en: Maximum amount of memory used to store contents
nb_NO: Maksimal mengde minne brukt til lagring av innhold

en: Max text item size
nb_NO: Maks. tekstelementstørrelse

en: Maximum size of a text item. Anything out of this boundary is ignored.
nb_NO: Maksimal størrelse for hvert tekstelement. Alt som overskrider denne grensen vil overses.

en: Min text item size
nb_NO: Maks. tekstelementstørrelse

en: The keyboard shortcut to delete the first element in history
nb_NO: Tastatursnarvei for å slette første element i historikken

en: By default, we're saving all
nb_NO: Som forvalg lagres alt

en: The keyboard shortcut to display the menu
nb_NO: Tastatursnarvei for visning av menyen

en: The keyboard shortcut to sync the clipboard to the primary selection
nb_NO: Tastatursnarvei for å synkronisere utklippstavlen til det primære utvalget

en: Are the primary selection and the clipboard synchronized?
nb_NO: Er det primære utvalget og utklippstavlen synkronisert?

en: By default, the primary selection and the clipboard are independent.
nb_NO: Det primære utvalget og utklippstavlen er uavhengige som forvalg.

en: Usage:
nb_NO: Bruk:

note: Translators: help for gpaste backup-history <name> Translators: help for gpaste switch-history <name> Translators: help for gpaste delete-history <name> Translators: help for gpaste add-password <name> <text> Translators: help for gpaste set-password <uuid> <name> Translators: help for gpaste delete
en: name
nb_NO: navn

en: backup current history
nb_NO: sikkerhetskopier nåværende historikk

en: switch to another history
nb_NO: bytt til annen historikk

en: delete a history
nb_NO: slett en historikk

note: Translators: help for gpaste add <text>
en: text
nb_NO: tekst

en: password
nb_NO: passord

note: Translators: help for gpaste rename-password <old name> <new name>
en: old name
nb_NO: gammelt navn

en: new name
nb_NO: nytt navn

en: rename the password
nb_NO: gi passordet et nytt navn

note: Translators: help for gpaste replace <uuid> <contents>
en: contents
nb_NO: innhold

en: replace the contents of the item <uuid> from the history with the provided one
nb_NO: erstatt innholdet av elementet <uuid> fra historikken med det forrige

en: delete the password <name> from the history
nb_NO: slett passordet <name> fra historikken

note: Translators: help for gpaste file <path>
en: path
nb_NO: sti

en: put the content of the file at <path> into the clipboard
nb_NO: hent innholdet fra filen i <path> til utklippstavlen

note: Translators: help for whatever | gpaste
en: whatever
nb_NO: hva som helst

note: Translators: help for gpaste start
en: start tracking clipboard changes
nb_NO: begynn å spore endringer i utklippstavlen

note: Translators: help for gpaste stop
en: stop tracking clipboard changes
nb_NO: stopp sporing av endringer i utklippstavlen

note: Translators: help for gpaste quit
en: alias for stop
nb_NO: alias for stopp

note: Translators: help for gpaste preferences
en: launch the configuration tool
nb_NO: start oppsettsverktøyet

note: Translators: help for gpaste ui
en: launch the graphical tool
nb_NO: start det grafiske verktøyet

note: Translators: help for gpaste version
en: display the version
nb_NO: vis versjonsinfo

note: Translators: help for gpaste daemon-version
en: display the daemon version
nb_NO: vis nisseversjonen

note: Translators: help for gpaste help
en: display this help
nb_NO: vis denne hjelpen

en: Convenience options:
nb_NO: Beleilighetsvalg:

note: Translators: help for --use-index
en: use the index of the item instead of its UUID
nb_NO: bruk indeks for element istedenfor dets UUID

en: Display options:
nb_NO: Visningsvalg:

note: Translators: help for --oneline
en: display each item on only one line
nb_NO: vis hvert element på hver sin linje

note: Translators: help for --raw
en: display each item raw (without line numbers)
nb_NO: vis hvert element som det er (uten linjenummer)

en: Merge options:
nb_NO: Flettevalg:

note: Translators: help for --decoration <string> Translators: help for --separator <string>
en: string
nb_NO: streng

en: add the given decoration to the beginning and the end of each item before merging
nb_NO: legg til gitt dekorasjon i begynnelsen og slutten av hvert element før fletting

en: add the given separator between each item when merging
nb_NO: legg til gitt inndeler mellom hvert element ved fletting

en: Couldn't connect to GPaste daemon
nb_NO: Kunne ikke koble til GPaste-nisse igjen

en: Stop signal received, exiting
nb_NO: Stopp-signal mottatt, avslutter

note: This gets displayed in history when selecting an image
en: [Image, %d x %d (%s)]
nb_NO: [Bilde, %d x %d (%s)]

note: This is the prefix displayed in history to identify a password
en: Password
nb_NO: Passord

note: This is the prefix displayed in history to identify selected files
en: [Files]
nb_NO: [Filer]

en: About
nb_NO: Om

en: (Couldn't connect to GPaste daemon)
nb_NO: (Kunne ikke koble til GPaste-nisse)

en: (Empty)
nb_NO: (Tom)

en: (No result)
nb_NO: (Resultatløst)

en: is already running.
nb_NO: kjører allerede.

en: Track clipboard changes
nb_NO: Spor endringer i utklippstavlen

en: Trim items
nb_NO: Beskjær elementer

en: Detect growing lines
nb_NO: Oppdag voksende linjer

en: Save history
nb_NO: Lagre historikk

en: Max text item length
nb_NO: Maks. tekstelementslengde

en: Min text item length
nb_NO: Min. tekstelementslengde

en: General behaviour
nb_NO: Generell oppførsel

en: History settings
nb_NO: Historikkinnstillinger

en: Keyboard shortcuts
nb_NO: Tastatursnarveier

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

note: Translators: this is the translation for emptying the history
en: Empty
nb_NO: Tom

en: Do you really want to empty the history?
nb_NO: Ønsker du virkelig å tømme historikken?

en: Clipboards synchronization
nb_NO: Utklippstavle-synkronisering

en: Optional features
nb_NO: Valgfrie funksjoner

en: Text limits
nb_NO: Tekstgrenser

en: Active element manipulation
nb_NO: Aktiv elementmanipulering

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Are you sure you want to delete this history?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å slette denne historikken?

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: New
nb_NO: Ny

en: Switch to
nb_NO: Bytt til

en: Search
nb_NO: Søk

en: GPaste Settings
nb_NO: GPaste-innstillinger

en: General
nb_NO: Generelt

en: Stop
nb_NO: Stopp

en: Upload
nb_NO: Last opp
