GPaste - en to fi translation catalogue (240 entries)

en: Manage your clipboard history
fi: Hallitse leikepöydän historiaasi

en: GPaste is a clipboard managing system allowing you to track and manage your clipboard history in a highly customizable way.
fi: GPaste on leikepöydän hallintajärjestelmä, jonka avulla voit seurata ja hallita leikepöydän historiaasi erittäin muokattavissa olevalla tavalla.

en: GPaste provides you with a graphical tool allowing you to manage everything easily.
fi: GPaste tarjoaa sinulle graafisen työkalun, jonka avulla voit hallita kaikkea helposti.

en: The main UI
fi: Pääkäyttöliittymä

en: The settings UI
fi: Asetukset

en: This is a maintenance release. Changes:
fi: Tämä on ylläpitojulkaisu. Muutokset:

en: Translations updates
fi: Käännöksien päivitykset

en: Support for gnome 47
fi: Tukee Gnome 47

en: Support for gnome 46
fi: Tukee Gnome 46

en: Stable release for GNOME 45. Changes:
fi: Vakaa julkaisu GNOME 45: lle. Muutokset:

en: Port to gnome 45
fi: Portti Gnome 45:een

en: Add setting to open ui window centered
fi: Lisää asetus avaamaan ikkuna keskitetysti

en: Fix a bug leading to history with only one item
fi: Korjaa historia, joka johtaa historiaan vain yhdellä kohteella

en: First release for GNOME 44. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 44: lle. Muutokset:

en: gcr 4 is now required
fi: gcr 4 vaaditaan nyt

en: Port to gnome 44
fi: Portti Gnome 44:n

en: Avoid crash under heavy memory load
fi: Vältä kaatumista raskaan muistin kuormituksen alla

en: Respect --use-index when displaying history
fi: Käytä -ole-indeksi historiaa näytettäessä

en: First release for GNOME 43. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 43: lle. Muutokset:

en: Port to GNOME 43
fi: Portti Gnome 43:een

en: Internal preparation for gtk4 port
fi: Gtk4 -portin sisäinen valmistelu

en: Open GPaste UI where the mouse pointer is
fi: Avaa GPaste -käyttöliittymä, missä hiiren osoitin on

en: Fixes to the new preferences tool
fi: Korjaa uuteen asetustyökaluun

en: Style fixes
fi: Tyylin korjaus

en: First release for GNOME 42. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 42: lle. Muutokset:

en: Old libgpaste replaced by a new minimal libgpaste-2 with no gtk dependency
fi: Vanha libgpaste korvasi uudella minimaalisella libgpaste-2: lla ilman GTK-riippuvuutta

en: New libgpaste-gtk3 for utils and settings ui
fi: Uusi libgpaste-gtk3 käyttöliiketoiminnalle

en: New libgpaste-gtk4 for utils and preferences ui
fi: Uusi libgpaste-gtk4 utileille ja mieltymyksille käyttöliittymä

en: New gtk4 based gpaste-preferences utility
fi: Uusi Gtk4-pohjainen GPaste-Asetukset apuohjelma

en: Autotools are no longer supported
fi: Autotyökalut ei ole enää tuettuja

en: Extension updated for gnome-shell 42
fi: Laajennus päivitetty Gnome-kuorelle 42

en: fix the storage path for meson builds
fi: korjaa Meson -tiedostojen tallennuspolku

en: fix some race conditions in history handling
fi: korjaa joitain kilpailuolosuhteita historian käsittelyssä

en: better fix crash when there is no history yet
fi: parempi korjata kaatuminen, kun historiaa ei ole vielä

en: fix crash when there is no history yet
fi: korjaa kaatuminen, kun historiaa ei ole vielä

en: translations update
fi: käännöspäivitys

en: fix gnome-shell exntesion when the daemon restarts
fi: kiinnitä gnome-kuoren exnesion, kun daemoni käynnistyy uudelleen

en: Fix keybindings for wayland
fi: Korjaa Waylandin Keybindings

en: First release for GNOME 41. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 41: lle. Muutokset:

en: port to gnome-shell 41
fi: portti Gnome-kuoreen 41

en: fix a crash in memory usage checking
fi: korjaa kaatumisen muistin käytön tarkistus

en: First release for GNOME 40. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 40: lle. Muutokset:

en: port to gnome-shell 40
fi: satama Gnome-kuoreen 40

en: placeholder for gnome-shell prefs
fi: paikkamerkki gnome-shell-prefersiin

en: fix X11 keybinder outside of GNOME
fi: korjaa X11 KeyBinder Gnomen ulkopuolella

en: better handling and reporting of invalid uuids passed to gpaste-client
fi: parempi käsittely ja ilmoittaminen virheellisistä uuideista siirtyivät Gpaste-asiakkaaseen

en: gpaste-client now has a --use-index argument for several subcommands to use index instead of uuid
fi: gpaste-Clillä on nyt-ole-indeksin argumentti useille alakomennoille käyttää hakemistoa UUID: n sijasta

en: fix the make-password keybinding
fi: korjaa Make-password avaimensuojaus

en: updated translations
fi: päivitetyt käännökset

en: gnome-shell extension warning fixes
fi: gnome-kuoren laajennusvaroituskorjaukset

en: gnome-shell extension cosmetic updates
fi: gnome-kuoren laajennus kosmeettiset päivitykset

en: Disable images support by default (can be reenabled in preferences)
fi: Poista kuvat tukevat käytöstä oletuksena (voidaan käyttää uudelleen mieltymyksissä)

en: Search now includes passwords (using their names)
fi: Haku sisältää nyt salasanoja (niiden nimien avulla)

en: systemd integration enhancements
fi: systemd integraation parannukset

en: First release for GNOME 3.38. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 3.38: lle. Muutokset:

en: Drop the Tracking DBus signal
fi: Pudota seurannan dbus -signaali

en: Switch to uuids to identify items
fi: Vaihda UUID: iin kohteiden tunnistamiseksi

en: Bump DBus interface to org.gnome.GPaste2
fi: Bump dbus -rajapinta org.gnome.gpaste2

en: Update to gnome-shell 3.38.0
fi: Päivitys Gnome-Shell 3.38.0

en: Fix activating items using Ctrl-Number in gnome-shell
fi: Korjaa kohteiden aktivointi Ctrl-Dumber -sovelluksella Gnome-kuoressa

en: Fix keybinding regrab with gnome-shell
fi: Kiinnitä avaimensuojaus reagabilla gnome-kuorella

en: Fix keybinding grab with gnome-shell
fi: Korjaa Keybinding Grab gnome-kuorella

en: First release for GNOME 3.36. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 3.36: lle. Muutokset:

en: Update to gnome-shell 3.36.0
fi: Päivitys Gnome-Shell 3.36.0

en: Compatibility with recent appstream-glib
fi: Yhteensopivuus viimeaikaisen AppStream-Glibin kanssa

en: First release for GNOME 3.34. Changes:
fi: Ensimmäinen julkaisu GNOME 3.34: lle. Muutokset:

en: Update to gnome-shell 3.34.0
fi: Päivitys Gnome-kuoreen 3.34.0

en: Launch the graphical tool
fi: Käynnistä graafinen työkalu

en: Mark the active item as being a password
fi: Merkitse aktiivinen kohde salasanaksi

en: Delete the active item from history
fi: Poista aktiivinen kohde historiasta

en: Display the history
fi: Näytä historia

en: Sync the clipboard to the primary selection
fi: Synkronoi leikepöytä ensisijaiseen valintaan

en: Sync the primary selection to the clipboard
fi: Synkronoi ensisijainen valinta leikepöydälle

en: Upload the active item to a pastebin service
fi: Lataa aktiivinen kohde Pastebin -palveluun

en: GPaste Preferences
fi: GPaste asetukset

en: Manage your GPaste preferences
fi: Muokkaa GPaste asetuksia

en: Clipboard;Manager;Settings;Preferences;Configuration;
fi: Leikepöytä; manager; asetukset; asetukset; kokoonpano;

en: Max size of an element when displaying it
fi: Elementin enimmäiskoko näytettäessä sitä

en: The extra stuff of that element will be replaced by "…", and newlines by " " when displaying from the applet, 0 to disable.
fi: Tämän elementin ylimääräiset tavarat korvataan "…" ja uutiset "" näytettäessä sovelta, 0 poistaa käytöstä.

en: Do we detect and replace growing lines in history?
fi: Tunnistammeko ja korvaamme kasvavat linjat historiassa?

en: By default, selecting "Here is", then "Here is an example" will create two entries in the history. With this feature enabled, the first one will be replaced by the second one.
fi: Oletuksena "täällä on", sitten "tässä on esimerkki", joka luo kaksi merkintää historiaan. Tämän ominaisuuden ollessa käytössä ensimmäinen korvataan toisella.

en: The name of the current history
fi: Nykyisen historian nimi

en: The default name is "history"
fi: Oletusnimi on "historia"

en: Do we save the images copied to history, or only text?
fi: Tallennammeko historiaan kopioidut kuvat vai vain tekstiin?

en: By default, we're saving only text
fi: Oletusarvoisesti tallennamme vain tekstiä

en: Do we close the UI after selecting an item?
fi: Suljemmeko käyttöliittymän kohteen valinnan jälkeen?

en: By default, we close it
fi: Oletuksena suljamme sen

en: Do we open the UI window centered?
fi: Avaammeko käyttöliittymän ikkunan keskellä?

en: By default, we open it where the mouse cursor is
fi: Oletuksena avaamme sen missä hiiren kohdistin on

en: The keyboard shortcut to launch the graphical interface
fi: Graafisen käyttöliittymän käynnistäminen pikanäppäin

en: By default, hitting ctrl + alt + g does that ("<Ctrl><Alt>G"). An empty string here disables this functionnality.
fi: Oletuksena Ctrl Alt G: n lyöminen tekee sen ("<Ctrl> <lt> g"). Tyhjä merkkijono poistaa tämän funktionaalisuuden käytöstä.

en: The keyboard shortcut to mark the active item as being a password
fi: Aktiivisen kohteen merkitsemiseksi pikanäppäimistön salasanaksi

en: By default, hitting ctrl + alt + s will mark the active item as being a password ("<Ctrl><Alt>S"). An empty string here disables this functionnality.
fi: Oletusarvoisesti Ctrl Alt S: n lyöminen merkitsee aktiivisen kohteen salasanaksi ("<Ctrl> <LL> s"). Tyhjä merkkijono poistaa tämän funktionaalisuuden käytöstä.

en: Max displayed history size
fi: Max näytti historian kokoa

en: Maximum number of items displayed in the history
fi: Historiassa näkyvien esineiden enimmäismäärä

en: Max history size
fi: Enimmäishistorian koko

en: Maximum number of items in history
fi: Suurimpi esineiden lukumäärä historiassa

en: Max memory usage (MB)
fi: Max -muistin käyttö (MB)

en: Maximum amount of memory used to store contents
fi: Sisällön tallentamiseen käytetyn muistin enimmäismäärä

en: Max text item size
fi: Max Tekstin koko

en: Maximum size of a text item. Anything out of this boundary is ignored.
fi: Tekstikohteen enimmäiskoko. Mitään tästä rajasta jätetään huomiotta.

en: Min text item size
fi: Min -tekstin koko

en: Minimum size of a text item. Anything out of this boundary is ignored.
fi: Tekstin vähimmäiskoko. Mitään tästä rajasta jätetään huomiotta.

en: The keyboard shortcut to delete the first element in history
fi: Pakkauksen pikakuvake poistaa ensimmäinen elementti historiassa

en: By default, hitting ctrl + alt + v does that ("<Ctrl><Alt>V"). An empty string here disables this functionnality.
fi: Oletuksena Ctrl ALT V: n lyöminen tekee sen ("<Ctrl> <ltl> V"). Tyhjä merkkijono poistaa tämän funktionaalisuuden käytöstä.

en: Does the primary selection affects history?
fi: Vaikuttaako ensisijainen valinta historiaan?

en: Do we save all versions of selected rich text (e.g. html) or just the plain text version?
fi: Tallennammeko kaikki valitun rikkaan tekstin (esim. HTML) tai vain tavallisen tekstiversion versiot?

en: By default, we're saving all
fi: Oletusarvoisesti säästämme kaikki

en: Do we save the history from one session to another?
fi: Säästämmekö historian istunnosta toiseen?

en: By default, we're saving it
fi: Oletuksena olemme tallentamassa sitä

en: The keyboard shortcut to display the menu
fi: Näyttää pikanäppäimen pikakuvakkeen

en: By default, hitting ctrl + alt + h displays the menu ("<Ctrl><Alt>H"). An empty string here disables this functionnality.
fi: Oletuksena Ctrl ALT H: n lyöminen näyttää valikon ("<Ctrl> <ltl> H"). Tyhjä merkkijono poistaa tämän funktionaalisuuden käytöstä.

en: The keyboard shortcut to sync the clipboard to the primary selection
fi: Synkronointi leikepöydälle ensisijaiseen valintaan pikanäppäin

en: By default, hitting ctrl + alt + o syncs them ("<Ctrl><Alt>P"). An empty string here disables this functionnality.
fi: Oletuksena Ctrl alt O: n lyöminen synkronoi ne ("<ctrl> <alt> p"). Tyhjä merkkijono poistaa tämän funktionaalisuuden käytöstä.

en: The keyboard shortcut to sync the primary selection to the clipboard
fi: Pakkauksen pikakuvake leikepöydän ensisijainen valinta

en: By default, hitting ctrl + alt + p syncs them ("<Ctrl><Alt>P"). An empty string here disables this functionnality.
fi: Oletuksena Ctrl+ALT+ P: n painaminen synkronoi ne ("<Ctrl> <ltl> p"). Tyhjä merkkijono poistaa tämän funktionaalisuuden käytöstä.

en: Are the primary selection and the clipboard synchronized?
fi: Ovatko ensisijainen valinta ja leikepöytä synkronoitu?

en: By default, the primary selection and the clipboard are independent.
fi: Oletuksena ensisijainen valinta ja leikepöytä ovat riippumattomia.

en: Do we track the clipboard changes?
fi: Seuraammeko leikepöydän muutoksia?

en: By default, we're tracking those changes.
fi: Oletuksena seuraamme näitä muutoksia.

en: Do we sync the daemon state with the gnome-shell extension's one? (disable the daemon when disabling the extension)
fi: Synkronisemmeko daemoni-tilaa Gnome-kuoren laajennuksen kanssa? (Poista daemoni käytöstä poistaessasi laajennusta käytöstä)

en: By default, the daemon state keeps unchanged
fi: Oletuksena Daemon -tila pitää ennallaan

en: Do we trim the textual items before adding them to history?
fi: Leikkaammeko tekstikohteet ennen niiden lisäämistä historiaan?

en: Trimming means removing all trailing and ending spaces. By default, we're letting them as-is.
fi: Leikkaus tarkoittaa kaikkien taka- ja päätetilojen poistamista. Oletuksena annamme niiden olla sellaisenaan.

en: The keyboard shortcut to upload the first element in history to a pastebin service
fi: Näppäimistö pikanäppäin  lähettää historian ensimmäisen elementtin Pastebin -palveluun

en: By default, hitting ctrl + alt + u does that ("<Ctrl><Alt>U"). An empty string here disables this functionnality.
fi: Oletusarvoisesti painamalla Ctrl+alt+u tekee sen ("<ctrl> <alt> u"). Tyhjä merkkijono poistaa tämän funktionaalisuuden käytöstä.

en: Do we prompt for confirmation when emptying a history?
fi: Kohdennetaanko vahvistamista historiaa tyhjentäessä?

en: By default, we do as it's a destructive action
fi: Oletuksena teemme niin, kun se on tuhoava toiminta

en: Couldn't spawn
fi: Ei voinut kutua

en: Usage:
fi: Käyttö:

note: Translators: help for gpaste history
en: print the history with UUIDs
fi: tTulosta historia UUID: llä

note: Translators: help for gpaste history-size
en: print the size of the history
fi: tulosta historian koko

note: Translators: help for gpaste get-history
en: get the name of the current history
fi: hanki nykyisen historian nimi

note: Translators: help for gpaste backup-history <name> Translators: help for gpaste switch-history <name> Translators: help for gpaste delete-history <name> Translators: help for gpaste add-password <name> <text> Translators: help for gpaste set-password <uuid> <name> Translators: help for gpaste delete
en: name
fi: nimi

en: backup current history
fi: varmuuskopioi nykyinen historia

en: switch to another history
fi: siirtyä toiseen historiaan

en: delete a history
fi: poista historia

note: Translators: help for gpaste list-histories
en: list available histories
fi: listaa saatavilla olevat historiat

note: Translators: help for gpaste add <text>
en: text
fi: teksti

en: set text to clipboard
fi: aseta teksti leikepöydälle

en: password
fi: salasana

en: add the name - password couple to the clipboard
fi: lisää nimi - salasanapari leikepöydälle

note: Translators: help for gpaste rename-password <old name> <new name>
en: old name
fi: vanha nimi

en: new name
fi: uusi nimi

en: rename the password
fi: nimeä uudelleen salasana

note: Translators: help for gpaste get <uuid>
en: get the item <uuid> from the history
fi: hanki kohde <uUid> historiasta

note: Translators: help for gpaste select <uuid>
en: set the item <uuid> from the history to the clipboard
fi: Aseta kohde <uUid> historiasta leikepöydälle

note: Translators: help for gpaste replace <uuid> <contents>
en: contents
fi: sisällys

en: replace the contents of the item <uuid> from the history with the provided one
fi: Vaihda kohteen <uUID> sisältö historiasta toimitetulla tavalla

note: Translators: help for gpaste merge <uuid> … <uuid>
en: merge the items matching the UUIDs from the history and put the result in the clipboard
fi: Yhdistä historiasta vastaavat kohteet ja aseta tulos leikepöydälle

en: set the item <uuid> from the history as a password named <name>
fi: aseta aihe <uUid> historiasta salasana nimeltä <Nimi>

note: Translators: help for gpaste delete <uuid>
en: delete item <uuid> from the history
fi: Poista kohde <uUid> historiasta

en: delete the password <name> from the history
fi: Poista salasana <nimi> historiasta

note: Translators: help for gpaste file <path>
en: path
fi: polku

en: put the content of the file at <path> into the clipboard
fi: Laita tiedoston sisältö <Path> -leikepöydälle

note: Translators: help for whatever | gpaste
en: whatever
fi: mikä tahansa

en: set the output of whatever to clipboard
fi: Aseta leikepöydän lähtö

note: Translators: help for gpaste empty
en: empty the history
fi: tyhjennä historia

note: Translators: help for gpaste start
en: start tracking clipboard changes
fi: Aloita leikepöydän muutosten seuranta

note: Translators: help for gpaste stop
en: stop tracking clipboard changes
fi: Lopeta leikepöydän muutosten seuraaminen

note: Translators: help for gpaste quit
en: alias for stop
fi: alias pysäytykseen

note: Translators: help for gpaste daemon-reexec
en: reexecute the daemon (after upgrading...)
fi: Suorita daemoni uudelleen (päivityksen jälkeen ...)

note: Translators: help for gpaste preferences
en: launch the configuration tool
fi: Käynnistä kokoonpanotyökalu

note: Translators: help for gpaste ui
en: launch the graphical tool
fi: Käynnistä graafinen työkalu

note: Translators: help for gpaste show-history
en: make the applet or extension display the history
fi: laita sovelma tai laajennus näyttämään historia

note: Translators: help for gpaste upload
en: upload the item <uuid> to a pastebin service
fi: Lataa kohde <uUid> Pastebin -palveluun

note: Translators: help for gpaste version
en: display the version
fi: näytä versio

note: Translators: help for gpaste daemon-version
en: display the daemon version
fi: näytä daemonin versio

note: Translators: help for gpaste help
en: display this help
fi: näytä tämä opas

note: Translators: help for gpaste about
en: display the about dialog
fi: näytä tietoja dialogi

en: Convenience options:
fi: Mukavuusvaihtoehdot:

note: Translators: help for --use-index
en: use the index of the item instead of its UUID
fi: Käytä tuotteen hakemistoa sen UUID: n sijasta

en: Display options:
fi: Näyttövaihtoehdot:

note: Translators: help for --oneline
en: display each item on only one line
fi: Näytä jokainen kohde vain yhdellä rivillä

note: Translators: help for --raw
en: display each item raw (without line numbers)
fi: Näytä jokainen kohde raa'ana (ilman rivinumeroita)

note: Translators: help for --reverse
en: display the items in reverse order
fi: Näytä kohteet päinvastaisessa järjestyksessä

note: Translators: help for --zero
en: use a NUL character instead of a new line betweean each item
fi: Käytä nul -merkkiä uuden kohteen välillä uuden rivin sijasta

en: Merge options:
fi: Yhdistä vaihtoehdot:

en: add the given decoration to the beginning and the end of each item before merging
fi: Lisää annettu kuvaus kunkin kohteen alkuun ja loppuun ennen sulautumista

en: add the given separator between each item when merging
fi: Lisää annettu erotin kunkin kohteen välillä sulautuessa

en: Successfully reexecuted the daemon
fi: Onnistuneesti toteutti daemonin uudelleen

en: Cannot add non utf8 data as text.
fi: Ei -UTF8 -tietoja ei voi lisätä tekstiksi.

en: Couldn't connect to GPaste daemon
fi: Gpaste Daemoniin ei voitu muodostaa yhteyttä

en: Stop signal received, exiting
fi: Pysäytyssignaali vastaanotettu, poistuu

en: Could not acquire DBus name.
fi: DBUS -nimeä ei voitu hakea.

note: This is the prefix displayed in history to identify a password
en: Password
fi: Salasana

note: This is the prefix displayed in history to identify selected files
en: [Files]
fi: [Tiedostot]

en: About
fi: Tietoja

en: (Couldn't connect to GPaste daemon)
fi: (Ei voinut muodostaa yhteyttä Gpaste Daemoniin)

en: (Empty)
fi: (Tyhjä)

en: (No result)
fi: (Ei tulosta)

en: Empty history
fi: Tyhjä historia

en: Track changes
fi: Seurata muutoksia

en: Graphical tool
fi: Graafinen työkalu

en: Could not create history dir
fi: Historia listaa ei voinut luoda

en: Failed to register the gtk application
fi: GTK -sovelluksen rekisteröinti epäonnistui

en: is already running.
fi: on jo käynnissä.

en: Track clipboard changes
fi: Seuraa leikepöydän muutoksia

en: Close UI on select
fi: Sulje käyttöliittymä valitaksesi

en: Open UI window centered
fi: Avaa käyttöliittimen ikkuna keskitetysti

en: Enable the gnome-shell extension
fi: Ota Gnome-kuoren lisäosa käyttöön

en: Sync the daemon state with the extension's one
fi: Synkronoi daemoni -tila laajennuksen kanssa

en: Primary selection affects history
fi: Ensisijainen valinta vaikuttaa historiaan

en: Synchronize clipboard with primary selection
fi: Synkronoi leikepöytä ensisijaisella valinnalla

en: Images support
fi: Kuville tuki

en: Trim items
fi: leikkaa kohteet

en: Detect growing lines
fi: Havaita kasvavat linjat

en: Save history
fi: Tallenna historia

en: Max element size when displaying
fi: Maksimi ementin koko näytettäessä

en: Max text item length
fi: Maksimi tekstin pituus

en: Min text item length
fi: Minnimi tekstin pituus

en: General behaviour
fi: Yleinen käyttäytyminen

en: History settings
fi: Historian asetukset

en: Keyboard shortcuts
fi: Näppäimistön oikotiet

en: Cancel
fi: Peruuta

note: Translators: this is the translation for emptying the history
en: Empty
fi: tyhjä

en: Do you really want to empty the history?
fi: Haluatko todella tyhjentää historian?

en: Open the UI window centered
fi: Avaa käyttöliittymän ikkuna keskitettynä

en: Clipboards synchronization
fi: Leikepöytien synkronointi

en: Optional features
fi: Valinnaiset ominaisuudet

en: Resources limits
fi: Resurssirajat

en: Text limits
fi: Tekstirajat

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: History access
fi: Pääsy historiaan

en: Active element manipulation
fi: Aktiivisen elementin manipulointi

en: Backup
fi: Varmuuskopioi

en: Under which name do you want to backup this history?
fi: Millä nimellä haluat varmuuskopioida tämän historian?

en: Delete
fi: Poista

en: Are you sure you want to delete this history?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän historian?

en: Edit
fi: Muokkaa

en: New
fi: Uusi

en: Switch to
fi: Vaihda

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

en: Do you really want to restart the daemon?
fi: Haluatko todella käynnistää daemonin uudelleen?

en: Restart the daemon
fi: Uudelleen käynnistä daemoni

en: Search
fi: Etsi

en: GPaste Settings
fi: GPaste Asetukset

en: General
fi: Ominaisuudet

en: Do you really want to stop tracking clipboard changes?
fi: Haluatko todella lopettaa leikepöydän muutosten seuraamisen?

en: Upload
fi: Päivitä
