gPodder - en to el translation catalogue (331 entries)

en: gPodder on %s
el: Το gPodder στο %s

en: Getting started
el: Ξεκινήστε

en: Queued
el: Σε αναμονή

en: Downloading
el: Λήψη

en: Finished
el: Τελείωσε

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Paused
el: Παύση

en: Missing content from server
el: Λείπει περιεχόμενο από τον διακομιστή

en: I/O Error: %(error)s: %(filename)s
el: Σφάλμα I/O: %(error)s: %(filename)s

en: HTTP Error %(code)s: %(message)s
el: Σφάλμα HTTP %(code)s: %(message)s

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: Other
el: Άλλο

en: No description for this extension.
el: Δεν υπάρχει περιγραφή για αυτή την επέκταση.

en: Command not found: %(command)s
el: Δεν βρέθηκε η εντολή: %(command)s

en: No description available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή

en: unknown
el: άγνωστο

en: Video
el: Βίντεο

en: Audio
el: Ήχος

en: Add %s
el: Προσθήκη %s

en: Remove %s
el: Αφαίρεση %s

en: Cancelled by user
el: Ακυρώθηκε από το χρήστη

en: Writing data to disk
el: Εγγραφή δεδομένων στο δίσκο

en: Opening iPod database
el: Άνοιγμα της βάσης δεδομένων του iPod

en: iPod opened
el: Το iPod άνοιξε

en: Saving iPod database
el: Αποθήκευση της βάσης δεδομένων του iPod

en: Removing %s
el: Αφαίρεση του %s

en: Adding %s
el: Προσθήκη του %s

en: Error copying %(episode)s: Not enough free space on %(mountpoint)s
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή %(episode)s: Δεν υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος στο %(mountpoint)s

en: Opening MP3 player
el: Άνοιγμα του αναπαραγωγέα MP3

en: MP3 player opened
el: Ο αναπαραγωγέας MP3 άνοιξε

en: No device configured
el: Καμία συσκευή δεν έχει ρυθμιστεί

en: Please set up your device in the preferences dialog.
el: Παρακαλώ ρυθμίστε τη συσκευή σας στο παράθυρο διαλόγου των προτιμήσεων.

en: Cannot open device
el: Αδυναμία ανοίγματος της συσκευής

en: Not enough space left on device
el: Δεν έχει μείνει αρκετός χώρος στη συσκευή

en: Episode
el: Επεισόδιο

en: %(count)d day ago | %(count)d days ago
el[0]: Πριν από %(count)d ημέρα
el[1]: Πριν από %(count)d ημέρες

en: Today
el: Σήμερα

en: Yesterday
el: Χθες

en: (unknown)
el: (άγνωστο)

en: %(count)d second | %(count)d seconds
el[0]: %(count)d δευτερόλεπτο
el[1]: %(count)d δευτερόλεπτα

en: %(count)d hour | %(count)d hours
el[0]: %(count)d ώρα
el[1]: %(count)d ώρες

en: %(count)d minute | %(count)d minutes
el[0]: %(count)d λεπτό
el[1]: %(count)d λεπτά

en: and
el: και

en: Cannot start gPodder
el: Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του gPodder

en: D-Bus error: %s
el: Σφάλμα D-Bus: %s

en: About gPodder
el: Σχετικά με το gPodder

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Command: %s
el: Εντολή: %s

en: Default application
el: Προεπιλεγμένη εφαρμογή

en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: Loading incomplete downloads
el: Φόρτωση μη ολοκληρωμένων λήψεων

en: Some episodes have not finished downloading in a previous session.
el: Δεν έχει ολοκληρωθεί η λήψη ορισμένων επεισοδίων σε προηγούμενη συνεδρία.

en: %(count)d partial file | %(count)d partial files
el[0]: %(count)d ατελές αρχείο
el[1]: %(count)d ατελή αρχεία

en: Action
el: Ενέργεια

en: Confirm changes from gpodder.net
el: Επιβεβαίωση αλλαγών από gpodder.net

en: Select the actions you want to carry out.
el: Επίλεξε τις ενέργειες που θέλεις να πραγματοποιήσεις.

en: Uploading subscriptions
el: Μεταφόρτωση συνδρομών

en: Your subscriptions are being uploaded to the server.
el: Οι συνδρομές σας μεταφορτώνονται στο διακομιστή.

en: List uploaded successfully.
el: Η λίστα μεταφορτώθηκε με επιτυχία.

en: Error while uploading
el: Σφάλμα κατά τη μεταφόρτωση

en: Size
el: Μέγεθος

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Released
el: Κυκλοφόρησε

en: Progress
el: Πρόοδος

en: No episodes in current view
el: Δεν υπάρχουν επεισόδια στην τρέχουσα προβολή

en: No episodes available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα επεισόδια

en: No podcasts in this view
el: Δεν υπάρχουν podcasts σε αυτήν την προβολή

en: No subscriptions
el: Δεν υπάρχουν συνδρομές

en: No active tasks
el: Δεν υπάρχουν ενεργές διεργασίες

en: %(count)d active | %(count)d active
el[0]: %(count)d ενεργή
el[1]: %(count)d ενεργές

en: %(count)d queued | %(count)d queued
el[0]: %(count)d σε αναμονή
el[1]: %(count)d σε αναμονή

en: %(count)d failed | %(count)d failed
el[0]: Απέτυχε %(count)d
el[1]: Απέτυχαν %(count)d

en: downloading %(count)d file | downloading %(count)d files
el[0]: λήψη %(count)d αρχείου
el[1]: λήψη %(count)d αρχείων

en: synchronizing %(count)d file | synchronizing %(count)d files
el[0]: συγχρονισμός %(count)d αρχείου
el[1]: συγχρονισμός %(count)d αρχείων

en: Please report this problem and restart gPodder:
el: Παρακαλώ ανάφερε αυτό το πρόβλημα και επανεκκίνησε το gPodder:

en: Unhandled exception
el: Εξαίρεση που δεν αντιμετωπίστηκε

en: Feedparser error: %s
el: Σφάλμα στην ανάλυση της ροής: %s

en: Could not download some episodes:
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη κάποιων επεισοδίων:

en: Downloads finished
el: Οι λήψεις τελείωσαν

en: Downloads failed
el: Αποτυχία λήψεων

en: Could not sync some episodes:
el: Δεν ήταν δυνατός ο συγχρονισμός ορισμένων επεισοδίων

en: Device synchronization finished
el: Ο συγχρονισμός της συσκευής ολοκληρώθηκε

en: Device synchronization failed
el: Ο συγχρονισμός της συσκευής απέτυχε

en: %(count)d more episode | %(count)d more episodes
el[0]: Ακόμα %(count)d επεισόδιο
el[1]: Ακόμα %(count)d επεισόδια

en: Start download now
el: Εκκίνηση λήψης τώρα

en: Download
el: Λήψη

en: Pause
el: Παύση

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Remove from list
el: Αφαίρεση από τη λίστα

en: Update podcast
el: Ενημέρωση podcast

en: Open download folder
el: Άνοιγμα φακέλου λήψεων

en: Mark episodes as old
el: Σήμανση επισοδίων ως παλιά

en: Archive
el: Αρχειοθέτηση

en: Podcast settings
el: Ρυθμίσεις του podcast

en: Error converting file.
el: Σφάλμα κατά τη μετατροπή του αρχείου.

en: Bluetooth file transfer
el: Μεταφορά αρχείου μέσω Bluetooth

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Stream
el: Αναπαραγωγή

en: Send to
el: Αποστολή προς

en: Local folder
el: Τοπικός φάκελος

en: Bluetooth device
el: Συσκευή Bluetooth

en: New
el: Νέο

en: Episode details
el: Λεπτομέρειες επεισοδίου

en: Please check your media player settings in the preferences dialog.
el: Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις του αναπαραγωγέα των μέσων σας στο παράθυρο διαλόγου των προτιμήσεων.

en: Error opening player
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του αναπαραγωγέα

en: Adding podcasts
el: Προσθήκη podcasts

en: Please wait while episode information is downloaded.
el: Παρακαλώ περίμενε ενώ γίνεται λήψη των πληροφοριών του επεισοδίου.

en: Existing subscriptions skipped
el: Οι υπάρχουσες συνδρομές παραλείφθηκαν

en: You are already subscribed to these podcasts:
el: Έχεις ήδη εγγραφεί σε αυτά τα podcasts:

en: Podcast requires authentication
el: Το Podcast απαιτεί πιστοποίηση

en: Please login to %s:
el: Παρακαλώ συνδεθείτε στο %s:

en: Authentication failed
el: Η πιστοποίηση απέτυχε

en: Website redirection detected
el: Εντοπίστηκε ανακατεύθυνση ιστότοπου

en: The URL %(url)s redirects to %(target)s.
el: Η διεύθυνση (URL) %(url)s ανακατευθύνει προς %(target)s.

en: Do you want to visit the website now?
el: Θέλεις να επισκεφθείς τον ιστότοπο τώρα;

en: Could not add some podcasts
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη ορισμένων podcasts

en: Some podcasts could not be added to your list:
el: Ορισμένα podcasts δεν θα μπορούσαν να προστεθούν στη λίστα σας:

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Redirection detected
el: Ανίχνευση αυτόματης εκτροπής

en: Merging episode actions
el: Συγχώνευση ενεργειών επεισοδίου

en: Episode actions from gpodder.net are merged.
el: Οι ενέργειες επεισοδίου από το gpodder.net συγχωνεύτηκαν.

en: Cancelling...
el: Ακύρωση...

en: Updating %(count)d feed... | Updating %(count)d feeds...
el[0]: Ενημέρωση %(count)d ροής...
el[1]: Ενημέρωση %(count)d ροών...

en: No new episodes
el: Δεν υπάρχουν νέα επεισόδια

en: Downloading %(count)d new episode. | Downloading %(count)d new episodes.
el[0]: Λήψη %(count)d νέου επεισοδίου.
el[1]: Λήψη %(count)d νέων επεισοδίων.

en: New episodes available
el: Νέα επεισόδια είναι διαθέσιμα

en: %(count)d new episode added to download list. | %(count)d new episodes added to download list.
el[0]: %(count)d νέο επεισόδιο προστέθηκε στη λίστα λήψεων.
el[1]: %(count)d νέα επεισόδια προστέθηκαν στη λίστα λήψεων.

en: %(count)d new episode available | %(count)d new episodes available
el[0]: %(count)d νέο επεισόδιο διαθέσιμο
el[1]: %(count)d νέα επεισόδια διαθέσιμα

en: Quit gPodder
el: Έξοδος από το gPodder

en: You are downloading episodes. You can resume downloads the next time you start gPodder. Do you want to quit now?
el: Γίνεται λήψη επεισοδίων. Μπορείς να συνεχίσεις τις λήψεις την επόμενη φορά που θα εκκινήσεις το gPodder. Θέλεις να το κλείσεις τώρα;

en: Episodes are locked
el: Τα επεισόδια είναι κλειδωμέμα

en: The selected episodes are locked. Please unlock the episodes that you want to delete before trying to delete them.
el: Τα επιλεγμένα επεισόδια είναι κλειδωμένα. Παρακαλώ να ξεκλειδώσεις τα επεισόδια που θέλεις να διαγράψεις πριν προσπαθήσεις να τα διαγράψεις.

en: Delete %(count)d episode? | Delete %(count)d episodes?
el[0]: Να διαγραφεί %(count)d επεισόδιο;
el[1]: Να διαγραφούν %(count)d επεισόδια;

en: Deleting episodes removes downloaded files.
el: Η διαγραφή των επεισοδίων αφαιρεί τα ληφθέντα αρχεία.

en: Deleting episodes
el: Διαγραφή επεισοδίων

en: Please wait while episodes are deleted
el: Παρακαλώ περίμενε ενώ τα επεισόδια διαγράφονται

en: Select older than %(count)d day | Select older than %(count)d days
el[0]: Επίλεξε παλαιότερα από %(count)d ημέρα
el[1]: Επίλεξε παλαιότερα από %(count)d ημέρες

en: Select played
el: Επιλογή αναπαραγμένου

en: Select finished
el: Επιλογή ολοκληρωμένων

en: Select the episodes you want to delete:
el: Επίλεξε τα επεισόδια που θέλεις να διαγράψεις:

en: Delete episodes
el: Διαγραφή επεισοδίων

en: No podcast selected
el: Δεν έχει επιλεγεί κανένα podcast

en: Please select a podcast in the podcasts list to update.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα podcast από τη λίστα των podcasts για ενημέρωση.

en: Download error while downloading %(episode)s: %(message)s
el: Σφάλμα κατά τη διάρκεια της λήψης %(episode)s: %(message)s

en: Download error
el: Σφάλμα λήψης

en: Select the episodes you want to download:
el: Επίλεξε τα επεισόδια που θέλεις να κατεβάσεις:

en: Please check for new episodes later.
el: Παρακαλώ ελέγξτε για νέα επεισόδια αργότερα.

en: No new episodes available
el: Δεν υπάρχουν νέα επεισόδια διαθέσιμα

en: Login to gpodder.net
el: Σύνδεση στο gpodder.net

en: Please login to download your subscriptions.
el: Παρακαλώ κάνε σύνδεση για να κατεβάσεις τις συνδρομές σου.

en: Please select a podcast in the podcasts list to edit.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα podcast από τη λίστα των podcasts για να το επεξεργαστείτε.

en: Please select a podcast in the podcasts list to remove.
el: Παρακαλώ επίλεξε ένα podcast από τη λίστα των podcasts για να το αφαιρέσεις.

en: OPML files
el: Αρχεία OPML

en: Import from OPML
el: Εισαγωγή από OPML

en: Import podcasts from OPML file
el: Εισαγωγή podcasts από αρχείο OPML

en: Nothing to export
el: Δεν υπάρχει τίποτα προς εξαγωγή

en: Your list of podcast subscriptions is empty. Please subscribe to some podcasts first before trying to export your subscription list.
el: Η λίστα των συνδρομών podcast είναι άδεια. Παρακαλώ εγγράψου σε κάποια podcasts πρώτα πριν προσπαθήσεις να εξάγεις τη λίστα των συνδρομών σου.

en: Export to OPML
el: Εξαγωγή σε OPML

en: %(count)d subscription exported | %(count)d subscriptions exported
el[0]: Εξάχθηκε %(count)d συνδρομή
el[1]: Εξάχθηκαν %(count)d συνδρομές

en: Your podcast list has been successfully exported.
el: Ο κατάλογος των podcast σας έχει εξαχθεί με επιτυχία.

en: Could not export OPML to file. Please check your permissions.
el: Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή OPML σε αρχείο. Παρακαλώ ελέγξτε τα δικαιώματα σας.

en: OPML export failed
el: Αποτυχία εξαγωγής OPML

en: No updates available
el: Καμία διαθέσιμη ενημέρωση

en: You have the latest version of gPodder.
el: Έχετε την τελευταία έκδοση του gPodder.

en: New version available
el: Νέα διαθέσιμη έκδοση

en: Installed version: %s
el: Εγκατεστημένη έκδοση: %s

en: Newest version: %s
el: Νεότερη έκδοση: %s

en: Release date: %s
el: Ημερομηνία διάθεσης: %s

en: Download the latest version from gpodder.org?
el: Λήψη της τελευταίας έκδοσης από το gpodder.org;

en: released %s
el: κυκλοφόρησε %s

en: from %s
el: από το %s

en: played
el: αναπαραγμένο

en: unplayed
el: μη αναπαραγμένο

en: today
el: σήμερα

en: downloaded %s
el: έγινε λήψη %s

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Downloaded episode
el: Κατεβασμένο επεισόδιο

en: Downloaded video episode
el: Κατεβασμένο επεισόδιο-βίντεο

en: Downloaded image
el: Κατεβασμένη εικόνα

en: Downloaded file
el: Κατεβασμένο αρχείο

en: missing file
el: το αρχείο λείπει

en: never played
el: ποτέ δεν αναπαράχθηκε

en: never displayed
el: ποτέ δεν προβλήθηκε

en: never opened
el: ποτέ δεν ανοίχτηκε

en: displayed
el: προβλήθηκε

en: opened
el: ανοίχτηκε

en: deletion prevented
el: η διαγραφή εμποδίστηκε

en: New episode
el: Νέο επεισόδιο

en: All episodes
el: Όλα τα επεισόδια

en: from all podcasts
el: από όλα τα podcasts

en: Subscription paused
el: Η συνδρομή παύθηκε

en: Nothing to paste.
el: Δεν υπάρχει τίποτα προς επικόλληση.

en: Clipboard is empty
el: Το πρόχειρο είναι άδειο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: New user
el: Νέος χρήστης

en: Login
el: Σύνδεση

en: Authentication required
el: Απαιτείται πιστοποίηση

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Select destination
el: Επιλογή προορισμού

en: Setting
el: Ρύθμιση

en: Set to
el: Ορισμός ως

en: Cannot set %(field)s to %(value)s. Needed data type: %(datatype)s
el: Αδυναμία ορισμού %(field)s ως %(value)s. Απαιτείται τύπος δεδομένων: %(datatype)s

en: Error setting option
el: Σφάλμα στη ρύθμιση επιλογής

en: Add section
el: Προσθήκη τμήματος

en: New section:
el: Νέο τμήμα

en: Select new podcast cover artwork
el: Επιλέξτε νέο εξώφυλλο podcast

en: You can only drop a single image or URL here.
el: Μπορείς να αποθέσεις μία μόνο εικόνα ή διεύθυνση (URL) εδώ.

en: Drag and drop
el: Μεταφορά και απόθεση

en: You can only drop local files and http:// URLs here.
el: Μπορείς να αποθέσεις μόνο τοπικά αρχεία και http:// διευθύνσεις (URLs) εδώ.

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Nothing selected
el: Δεν έχει γίνει καμία επιλογή

en: %(count)d episode | %(count)d episodes
el[0]: %(count)d επεισόδιο
el[1]: %(count)d επεισόδια

en: size: %s
el: μέγεθος: %s

en: URL:
el: Διεύθυνση (URL):

en: Do nothing
el: Να μη γίνει τίποτα

en: Show episode list
el: Εμφάνιση της λίστας επεισοδίων

en: Add to download list
el: Προσθήκη στη λίστα των λήψεων

en: Download immediately
el: Λήψη αμέσως

en: None
el: Κανένα

en: Filesystem-based
el: Βασισμένο σε σύστημα αρχείων

en: Delete from gPodder
el: Διαγραφή από το gPodder

en: Name
el: Όνομα

en: Extension cannot be activated
el: Η επέκταση δεν γίνεται να ενεργοποιηθεί

en: Configure audio player
el: Ρύθμιση αναπαραγωγέα ήχου

en: Command:
el: Εντολή:

en: Configure video player
el: Ρύθμιση αναπαραγωγέα βίντεο

en: manually
el: χειροκίνητα

en: after %(count)d day | after %(count)d days
el[0]: μετά από %(count)d ημέρα
el[1]: μετά από %(count)d ημέρες

en: Replace subscription list on server
el: Αντικαταστήστε τη λίστα συνδρομών στο διακομιστή

en: Remote podcasts that have not been added locally will be removed on the server. Continue?
el: Απομακρυσμένα podcasts που δεν έχουν προστεθεί τοπικά θα αφαιρεθούν από το διακομιστή. Θέλετε α συνεχίσετε;

en: Select folder for mount point
el: Επιλέξτε το φάκελο για το σημείο προσάρτησης

en: Unknown track
el: Άγνωστο κομμάτι

en: %s on Soundcloud
el: %s στο Soundcloud

en: Tracks published by %s on Soundcloud.
el: Κομμάτια που δημοσιεύτηκαν από %s στο Soundcloud

en: %s's favorites on Soundcloud
el: Αγαπημένα από %s στο Soundcloud

en: Tracks favorited by %s on Soundcloud.
el: Αγαπημένα κομμάτια από %s στο Soundcloud

en: Convert to %(format)s
el: Μετατροπή σε τύπο %(format)s

en: File converted
el: Η μετατροπή ολοκληρώθηκε

en: Conversion failed
el: Η μετατροπή απέτυχε

en: Minimize on start
el: Ελαχιστοποίηση κατά την έναρξη

en: Minimizes the gPodder window on startup.
el: Ελαχιστοποίηση του gPodder κατά την εκκίνηση

en: Rename episodes after download
el: Μετονομασία των επεισοδίων μετά τη λήψη

en: Remove cover art from OGG files
el: Αφαιρέστε τα εξώφυλλα από τα αρχεία OGG

en: removes coverart from all downloaded ogg files
el: αφαιρεί τα εξώφυλλα από όλα τα αρχεία OGG

en: Remove cover art
el: Αφαιρέστε τα εξώφυλλα

en: Convert video files to MP4 for Rockbox
el: Μετατροπή αρχείων βίντεο σε MP4 για το Rockbox

en: Converts all videos to a Rockbox-compatible format
el: Μετατροπή όλων των βίντεο σε μορφή συμβατή με το Rockbox

en: Show main window
el: Εμφάνιση βασικού παραθύρου

en: Quit
el: Έξοδος

en: Ubuntu Unity Integration
el: Ενσωμάτωση Ubuntu Unity

en: Show download progress in the Unity Launcher icon.
el: Προβολή προόδου λήψης στο εικονίδιο του Unity Launcher.

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Check for new episodes
el: Έλεγχος για νέα επεισόδια

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Resume all
el: Συνέχιση όλων

en: Incomplete downloads from a previous session were found.
el: Βρέθηκαν ατελείς λήψεις από προηγούμενη συνεδρία.

en: Limit rate to
el: Περιορισμός ταχύτητας σε

en: Limit downloads to
el: Περιορισμός λήψεων σε

en: Add a new podcast
el: Προσθέστε ένα νέο podcast

en: Section:
el: Τμήμα:

en: <b>HTTP/FTP Authentication</b>
el: <b>Πιστοποίηση HTTP/FTP</b>

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: gPodder Configuration Editor
el: Επεξεργαστής ρυθμίσεων gPodder

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Select episodes
el: Επιλογή επεισοδίων

en: Find new podcasts
el: Βρείτε νέα podcasts

en: Video player:
el: Αναπαραγωγέας βίντεο:

en: Audio player:
el: Αναπαραγωγέας ήχου:

en: General
el: Γενικά

en: Synchronize subscriptions and episode actions
el: Συγχρονίστε τις συνδρομές και τις ενέργειες επεισοδίου

en: Device name:
el: Όνομα συσκευής:

en: Update interval:
el: Διάστημα ενημέρωσης:

en: Maximum number of episodes per podcast:
el: Μέγιστος αριθμός επεισοδίων ανά podcast:

en: When new episodes are found:
el: Όταν βρεθούν νέα επεισόδια:

en: Updating
el: Ενημέρωση

en: Delete played episodes:
el: Διαγραφή αναπαραγμένων επεισοδίων:

en: Remove played episodes even if unfinished
el: Αφαίρεση ατελείωτων επεισοδίων που παίχτικαν

en: Also remove unplayed episodes
el: Επίσης, αφαίρεση μη αναπαραγμένων επεισοδίων

en: Clean-up
el: Εκκαθάριση

en: Device type:
el: Τύπος συσκευής:

en: Mountpoint:
el: Σημείο προσάρτησης:

en: After syncing an episode:
el: Μετά το συγχρονισμό ενός επεισοδίου:

en: Only sync unplayed episodes
el: Συγχρονισμός μόνο των μη αναπαραγμένων επεισοδίων

en: Devices
el: Συσκευές

en: <big>Welcome to gPodder</big>
el: <big>Καλώς ήρθατε στο gPodder</big>

en: Your podcast list is empty.
el: Η λίστα podcast είναι άδεια.

en: Choose from a list of example podcasts
el: Επιλέξτε από μία λίστα με παραδείγματα podcasts

en: Add a podcast by entering its URL
el: Προσθήκη νέου podcast εισάγοντας το URL του.

en: Restore my subscriptions from gpodder.net
el: Επαναφορά των συνδρομών μου από το gpodder.net

en: Go to gpodder.net
el: Μετάβαση στο gpodder.net

en: Software updates
el: Ενημερώσεις λογισμικού

en: Download new episodes
el: Λήψη νέων επεισοδίων

en: Discover new podcasts
el: Ανακαλύψτε νέα podcasts

en: Add podcast via URL
el: Προσθήκη podcast μέσω της διεύθυνσης (URL)

en: Import from OPML file
el: Εισαγωγή από αρχείο OPML

en: Export to OPML file
el: Εξαγωγή σε αρχείο OPML

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Toggle new status
el: Εναλλαγή κατάστασης νέου

en: Change delete lock
el: Αλλαγή στο κλείδωμα της διαγραφής

en: Sync to device
el: Συγχρονισμός στη συσκευή

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Hide podcasts without episodes
el: Απόκρυψη των podcasts χωρίς επεισόδια

en: "All episodes" in podcast list
el: "Όλα τα επισόδια" στην λίστα των podcast

en: Use sections for podcast list
el: Χρήση τμημάτων για την λίστα των podcast

en: Hide deleted episodes
el: Απόκρυψη διαγραμμένων επεισοδίων

en: Downloaded episodes
el: Ληφθέντα επεισόδια

en: Unplayed episodes
el: Μη αναπαραγμένα επεισόδια

en: Episode descriptions
el: Περιγραφές επεισοδίου

en: Visible columns
el: Ορατές στήλες

en: Podcast update requested by extensions.
el: Η ενημέρωση του podcast ζητήθηκε από τις επεκτάσεις.

en: Wrong username/password
el: Λάθος όνομα χρήστη/κωδικός πρόσβασης

en: Cannot subscribe to %s.
el: Αδυναμία συνδρομής στο %s.

en: Successfully added %s.
el: Επιτυχής προσθήκη του %s.

en: This configuration option does not exist.
el: Αυτή η επιλογή ρύθμισης δεν υπάρχει.

en: Can only set leaf configuration nodes.
el: Μόνο οι τερματικοί κόμβοι μπορούν να ρυθμιστούν.

en: Updates disabled
el: Οι ενημερώσεις απενεργοποιήθηκαν.

en: %(count)d new episode | %(count)d new episodes
el[0]: %(count)d νέο επεισόδιο
el[1]: %(count)d νέα επεισόδια

en: No podcasts found.
el: Δεν βρέθηκαν podcasts.

en: Invalid value.
el: Μη έγκυρη τιμή.

en: Adding %s...
el: Προσθήκη του %s...

en: Invalid URL: %s
el: Μη έγκυρο URL: %s

en: Syntax error: %(error)s
el: Συντακτικό λάθος: %(error)s

en: The requested function is not available.
el: Η ζητούμενη λειτουργία δεν είναι διαθέσιμη.

en: Mac OS X application process number
el: Αριθμός διεργασία εφαρμογής Mac OS X

en: gPodder Podcast Client
el: Πελάτης Podcast gPodder

en: Podcast Client
el: Πελάτης Podcast

en: Subscribe to audio and video content from the web
el: Εγγραφή σε περιεχόμενο ήχου και βίντεο από τον ιστό
