gPodder - en to fi translation catalogue (264 entries)

en: gPodder on %s
fi: gPodder koneella %s

en: Queued
fi: Jonossa

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Finished
fi: Valmis

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Cancelled
fi: Peruttu

en: Paused
fi: Tauolla

en: Missing content from server
fi: Palvelimelta puuttuu sisältöä

en: I/O Error: %(error)s: %(filename)s
fi: Siirräntävirhe: %(error)s: %(filename)s

en: HTTP Error %(code)s: %(message)s
fi: HTTP-virhe: %(code)s: %(message)s

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Other
fi: Muu

en: No description available
fi: Kuvausta ei ole saatavilla

en: unknown
fi: tuntematon

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Remove %s
fi: Poista %s

en: Cancelled by user
fi: Käyttäjän peruma

en: Writing data to disk
fi: Kirjoitetaan tietoja levylle

en: Opening iPod database
fi: Avataan iPodin tietokantaa

en: iPod opened
fi: iPod avattu

en: Saving iPod database
fi: Tallennetaan iPodin tietokanta

en: Removing %s
fi: Poistetaan %s

en: Adding %s
fi: Lisätään %s

en: Error copying %(episode)s: Not enough free space on %(mountpoint)s
fi: Virhe kopioitaessa jaksoa %(episode)s: Liitospisteessä %(mountpoint)s ei ole riittävästi vapaata tilaa

en: Opening MP3 player
fi: Avataan MP3-soitinta

en: MP3 player opened
fi: MP3-soitin avattu

en: No device configured
fi: Laitetta ei ole asetettu

en: Please set up your device in the preferences dialog.
fi: Tee mediasoitinasetukset asetusikkunassa.

en: Cannot open device
fi: Laitetta ei voi avata

en: Not enough space left on device
fi: Laitteella ei ole riittävästi vapaata tilaa

en: Episode
fi: Jakso

en: %(count)d day ago | %(count)d days ago
fi[0]: %(count)d päivä sitten
fi[1]: %(count)d päivää sitten

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

en: (unknown)
fi: (tuntematon)

en: %(count)d second | %(count)d seconds
fi[0]: %(count)d sekunti
fi[1]: %(count)d sekuntia

en: %(count)d hour | %(count)d hours
fi[0]: %(count)d tunti
fi[1]: %(count)d tuntia

en: %(count)d minute | %(count)d minutes
fi[0]: %(count)d minuutti
fi[1]: %(count)d minuuttia

en: and
fi: ja

en: Cannot start gPodder
fi: gPodderia ei voi käynnistää

en: D-Bus error: %s
fi: D-Bus-virhe: %s

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Float
fi: Liukuluku

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: String
fi: Merkkijono

en: Command: %s
fi: Komento: %s

en: Default application
fi: Oletussovellus

en: Loading incomplete downloads
fi: Ladataan keskeneräiset lataukset

en: Some episodes have not finished downloading in a previous session.
fi: Joidenkin jaksojen lataaminen jäi kesken aiemmalla käyttökerralla.

en: %(count)d partial file | %(count)d partial files
fi[0]: %(count)d keskeneräinen tiedosto
fi[1]: %(count)d keskeneräistä tiedostoa

en: Action
fi: Toiminto

en: Confirm changes from gpodder.net
fi: Vahvista muutokset gpodder.netistä

en: Select the actions you want to carry out.
fi: Valitse toiminnot, jotka haluat suorittaa.

en: Uploading subscriptions
fi: Ladataan tilaukset palvelimelle

en: Your subscriptions are being uploaded to the server.
fi: Tilauksia ladataan palvelimelle.

en: List uploaded successfully.
fi: Luettelon lähettäminen onnistui.

en: Error while uploading
fi: Virhe lähetettäessä palvelimelle

en: Size
fi: Koko

en: Released
fi: Julkaistu

en: Progress
fi: Edistyminen

en: No episodes in current view
fi: Nykyisessä näkymässä ei ole yhtään jaksoa

en: No episodes available
fi: Yhtään jaksoa ei ole saatavilla

en: No podcasts in this view
fi: Tässä näkymässä ei ole yhtään podcastia

en: No subscriptions
fi: Ei tilauksia

en: %(count)d active | %(count)d active
fi[0]: %(count)d aktiivinen
fi[1]: %(count)d aktiivista

en: %(count)d queued | %(count)d queued
fi[0]: %(count)d jonossa
fi[1]: %(count)d jonossa

en: %(count)d failed | %(count)d failed
fi[0]: %(count)d epäonnistunut
fi[1]: %(count)d epäonnistunutta

en: downloading %(count)d file | downloading %(count)d files
fi[0]: ladataan %(count)d tiedosto
fi[1]: ladataan %(count)d tiedostoa

en: Please report this problem and restart gPodder:
fi: Tee ilmoitus tästä ongelmasta ja käynnistä gPodder uudelleen:

en: Unhandled exception
fi: Käsittelemätön poikkeus

en: Feedparser error: %s
fi: Syötejäsentimen virhe: %s

en: Downloads finished
fi: Lataukset ovat valmiita

en: Downloads failed
fi: Lataukset epäonnistuivat

en: %(count)d more episode | %(count)d more episodes
fi[0]: %(count)d toinen jakso
fi[1]: %(count)d muuta jaksoa

en: Start download now
fi: Aloita lataaminen nyt

en: Download
fi: Lataa

en: Pause
fi: Tauko

en: Cancel
fi: Peru

en: Remove from list
fi: Poista luettelosta

en: Update podcast
fi: Päivitä podcast

en: Open download folder
fi: Avaa latauskansio

en: Podcast settings
fi: Podcast-asetukset

en: Error converting file.
fi: Virhe tiedoston muuntamisessa.

en: Bluetooth file transfer
fi: Bluetooth-tiedostonsiirto

en: Open
fi: Avaa

en: Play
fi: Toista

en: Stream
fi: Virta

en: Send to
fi: Lähetä

en: Local folder
fi: Paikalliseen kansioon

en: Bluetooth device
fi: Bluetooth-laitteelle

en: New
fi: Uusi

en: Episode details
fi: Jakson tiedot

en: Please check your media player settings in the preferences dialog.
fi: Tarkista mediasoitinasetukset asetusikkunasta.

en: Error opening player
fi: Virhe soittimen avaamisessa

en: Adding podcasts
fi: Lisätään podcasteja

en: Please wait while episode information is downloaded.
fi: Odota, jaksotietoja ladataan.

en: Existing subscriptions skipped
fi: Nykyiset tilaukset ohitettiin

en: You are already subscribed to these podcasts:
fi: Nämä podcastit on jo tilattu:

en: Podcast requires authentication
fi: Podcast vaatii tunnistautumisen

en: Please login to %s:
fi: Kirjaudu kohteeseen %s:

en: Authentication failed
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: Website redirection detected
fi: Verkkosivun uudelleenohjaus on tunnistettu

en: The URL %(url)s redirects to %(target)s.
fi: URL %(url)s ohjaa kohteeseen %(target)s.

en: Do you want to visit the website now?
fi: Haluatko vierailla verkkosivulla nyt?

en: Could not add some podcasts
fi: Joitakin podcasteja ei voitu lisätä

en: Some podcasts could not be added to your list:
fi: Joitakin podcasteja ei voitu lisätä luetteloon:

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Redirection detected
fi: Uudelleenohjaus tunnistettiin

en: Merging episode actions
fi: Yhdistetään jaksotoimintoja

en: Episode actions from gpodder.net are merged.
fi: Jaksotoimintoja yhdistetään gpodder.netistä.

en: Cancelling...
fi: Perutaan...

en: Updating %(count)d feed... | Updating %(count)d feeds...
fi[0]: Päivitetään %(count)d syöte...
fi[1]: Päivitetään %(count)d syötettä...

en: No new episodes
fi: Ei uusia jaksoja

en: Downloading %(count)d new episode. | Downloading %(count)d new episodes.
fi[0]: Ladataan %(count)d uusi jakso.
fi[1]: Ladataan %(count)d uutta jaksoa.

en: New episodes available
fi: Uusia jaksoja on saatavilla

en: %(count)d new episode added to download list. | %(count)d new episodes added to download list.
fi[0]: %(count)d uusi jakso on lisätty latausluetteloon.
fi[1]: %(count)d uutta jaksoa on lisätty latausluetteloon.

en: %(count)d new episode available | %(count)d new episodes available
fi[0]: %(count)d uusi jakso on saatavilla
fi[1]: %(count)d uutta jaksoa on saatavilla

en: Quit gPodder
fi: Lopeta gPodder

en: You are downloading episodes. You can resume downloads the next time you start gPodder. Do you want to quit now?
fi: Jaksojen lataaminen on kesken. Lataamista voidaan jatkaa, kun gPodder käynnistetään seuraavan kerran. Haluatko lopettaa nyt?

en: Episodes are locked
fi: Jaksot on lukittu

en: The selected episodes are locked. Please unlock the episodes that you want to delete before trying to delete them.
fi: Valitut jaksot on lukittu eikä niitä voi poistaa ennen kuin lukitukset poistetaan.

en: Delete %(count)d episode? | Delete %(count)d episodes?
fi[0]: Poistetaanko %(count)d jakso?
fi[1]: Poistetaanko %(count)d jaksoa?

en: Deleting episodes removes downloaded files.
fi: Valitse laitteelta poistettavat jaksot.

en: Deleting episodes
fi: Poistetaan jaksoja

en: Please wait while episodes are deleted
fi: Odota, jaksot poistetaan

en: Select older than %(count)d day | Select older than %(count)d days
fi[0]: Valitse %(count)d päivää vanhemmat
fi[1]: Valitse %(count)d päivää vanhemmat

en: Select played
fi: Valitse soitetut

en: Select finished
fi: Valitse valmiit

en: Select the episodes you want to delete:
fi: Valitse jaksot, jotka haluat poistaa:

en: Delete episodes
fi: Poista jaksot

en: No podcast selected
fi: Mitään podcastia ei ole valittu

en: Please select a podcast in the podcasts list to update.
fi: Valitse päivitettävä podcast luettelosta.

en: Download error while downloading %(episode)s: %(message)s
fi: Virhe ladattaessa jaksoa %(episode)s: %(message)s

en: Download error
fi: Latausvirhe

en: Select the episodes you want to download:
fi: Valitse ladattavat jaksot:

en: Please check for new episodes later.
fi: Etsi uusia jaksoja myöhemmin.

en: No new episodes available
fi: Uusia jaksoja ei ole saatavilla

en: Login to gpodder.net
fi: Kirjaudu gpodder.net-osoitteeseen

en: Please login to download your subscriptions.
fi: Kirjaudu tilauksien lataamiseksi.

en: Please select a podcast in the podcasts list to edit.
fi: Valitse muokattava jakso podcast-luettelosta.

en: Please select a podcast in the podcasts list to remove.
fi: Valitse poistettava podcast luettelosta.

en: OPML files
fi: OPML-tiedostot

en: Import from OPML
fi: Tuo OPML-tiedostosta

en: Import podcasts from OPML file
fi: Tuo podcastit OPML-tiedostosta

en: Nothing to export
fi: Ei mitään vietävää

en: Your list of podcast subscriptions is empty. Please subscribe to some podcasts first before trying to export your subscription list.
fi: Podcast-tilauksien luettelo on tyhjä. Tilaa joitakin podcasteja ennen kuin yrität viedä tilausluetteloa.

en: Export to OPML
fi: Vie OPML:ksi

en: %(count)d subscription exported | %(count)d subscriptions exported
fi[0]: Vietiin %(count)d tilaus
fi[1]: Vietiin %(count)d tilausta

en: Your podcast list has been successfully exported.
fi: Podcast-luettelon vienti onnistui.

en: Could not export OPML to file. Please check your permissions.
fi: Ei voitu viedä OPML-tiedostoksi. Tarkista tiedosto-oikeudet.

en: OPML export failed
fi: OPML-vienti epäonnistui

en: released %s
fi: julkaistu %s

en: from %s
fi: kanavalta %s

en: played
fi: soitettu

en: unplayed
fi: soittamaton

en: today
fi: tänään

en: downloaded %s
fi: ladattu %s

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Downloaded episode
fi: Ladattu jakso

en: Downloaded video episode
fi: Ladattu videojakso

en: Downloaded image
fi: Ladattu kuva

en: Downloaded file
fi: Ladattu tiedosto

en: missing file
fi: puuttuva tiedosto

en: never played
fi: ei koskaan soitettu

en: never displayed
fi: ei koskaan näytetty

en: never opened
fi: ei koskaan avattu

en: displayed
fi: näytetty

en: opened
fi: avattu

en: deletion prevented
fi: poistaminen on estetty

en: New episode
fi: Uusi jakso

en: All episodes
fi: Kaikki jaksot

en: from all podcasts
fi: kaikista podcasteista

en: Subscription paused
fi: Tilaus on keskeytetty

en: Nothing to paste.
fi: Ei mitään liitettävää.

en: Clipboard is empty
fi: Leikepöytä on tyhjä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: New user
fi: Uusi käyttäjä

en: Login
fi: Kirjautuminen

en: Authentication required
fi: Tunnistautuminen vaaditaan

en: Password
fi: Salasana

en: Select destination
fi: Valitse kohde

en: Setting
fi: Asetus

en: Set to
fi: Asetettu arvoon

en: Cannot set %(field)s to %(value)s. Needed data type: %(datatype)s
fi: Asetusta %(field)s ei voida asettaa arvoon %(value)s. Tarvittava tietotyyppi: %(datatype)s

en: Error setting option
fi: Virhe tehtäessä asetusta

en: Select new podcast cover artwork
fi: Valitse uusi podcastin kansi

en: You can only drop a single image or URL here.
fi: Tähän voi pudottaa vain yhden kuvan tai osoitteen.

en: Drag and drop
fi: Vedä ja pudota

en: You can only drop local files and http:// URLs here.
fi: Tähän voi pudottaa vain paikallisia tiedostoja ja http://-osoitteita.

en: Remove
fi: Poista

en: Nothing selected
fi: Mitään ei ole valittu

en: %(count)d episode | %(count)d episodes
fi[0]: %(count)d jakso
fi[1]: %(count)d jaksoa

en: size: %s
fi: koko: %s

en: URL:
fi: Osoite:

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Show episode list
fi: Näytä jaksoluettelo

en: Add to download list
fi: Lisää latausluetteloon

en: Download immediately
fi: Lataa heti

en: None
fi: Ei mitään

en: Filesystem-based
fi: Tiedostojärjestelmäpohjainen

en: Configure audio player
fi: Lataa heti

en: Command:
fi: Kommentti:

en: Configure video player
fi: Videosoittimen asetukset

en: manually
fi: manuaalisesti

en: after %(count)d day | after %(count)d days
fi[0]: %(count)d päivän jälkeen
fi[1]: %(count)d päivän jälkeen

en: Replace subscription list on server
fi: Korvaa palvelimella oleva tilausluettelo

en: Remote podcasts that have not been added locally will be removed on the server. Continue?
fi: Palvelimelta poistetaan podcastit, joita ei ole lisätty paikalliseen gPodderiin. Jatketaanko?

en: Select folder for mount point
fi: Valitse liitospisteenä käytettävä kansio

en: Unknown track
fi: Tuntematon kappale

en: %s on Soundcloud
fi: Käyttäjätunnus %s Soundcloudissa

en: Tracks published by %s on Soundcloud.
fi: Käyttäjän %s julkaisemat kappaleet Soundcloudissa.

en: %s's favorites on Soundcloud
fi: Käyttäjän %s suosikit Soundcloudissa

en: Tracks favorited by %s on Soundcloud.
fi: Käyttäjän %s suosikit Soundcloudissa.

en: Quit
fi: Lopeta

en: Preferences
fi: Ominaisuudet

en: Check for new episodes
fi: Etsi uusia jaksoja

en: Filter:
fi: Suodin:

en: Podcasts
fi: Podcastit

en: Resume all
fi: Jatka kaikkien latausta

en: Incomplete downloads from a previous session were found.
fi: Löydettiin keskeneräisiä latauksia aiemmasta käyttökerrasta.

en: Limit rate to
fi: Rajoita latausnopeus:

en: Limit downloads to
fi: Rajoita latauksien määrä:

en: Add a new podcast
fi: Lisää uusi podcast

en: <b>HTTP/FTP Authentication</b>
fi: <b>HTTP/FTP-tunnistautuminen</b>

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Password:
fi: Salasana:

en: gPodder Configuration Editor
fi: gPodderin asetusten muokkain

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Select episodes
fi: Valitse jaksot

en: Find new podcasts
fi: Etsi uusia podcasteja

en: Video player:
fi: Videosoitin:

en: Audio player:
fi: Musiikkisoitin:

en: General
fi: Yleinen

en: Synchronize subscriptions and episode actions
fi: Synkronoi tilaukset ja jaksotoiminnot

en: Device name:
fi: Laitteen nimi:

en: Update interval:
fi: Päivitysväli:

en: Maximum number of episodes per podcast:
fi: Suurin jaksojen määrä / podcast:

en: When new episodes are found:
fi: Kun uusia jaksoja on löydetty:

en: Updating
fi: Päivitys

en: Delete played episodes:
fi: Poista soitetut jaksot:

en: Also remove unplayed episodes
fi: Poista myös soittamattomat jaksot

en: Clean-up
fi: Siivous

en: Device type:
fi: Laitteen tyyppi:

en: Mountpoint:
fi: Liitospiste:

en: After syncing an episode:
fi: Jakson synkronoinnin jälkeen:

en: Only sync unplayed episodes
fi: Synkronoi vain soittamattomat jaksot

en: Devices
fi: Laitteet

en: Choose from a list of example podcasts
fi: Valitse esimerkkipodcastien luettelosta

en: Go to gpodder.net
fi: Mene gpodder.net-osoitteeseen

en: Download new episodes
fi: Lataa uudet jaksot

en: Discover new podcasts
fi: Etsi uusia podcasteja

en: Add podcast via URL
fi: Lisää podcast osoitteesta

en: Import from OPML file
fi: Tuo OPML-tiedostosta

en: Export to OPML file
fi: Vie OPML-tiedostoon

en: Delete
fi: Poista

en: Change delete lock
fi: Muuta poistolukkoa

en: Hide podcasts without episodes
fi: Piilota podcastit, joilla ei ole jaksoja

en: Hide deleted episodes
fi: Piilota poistetut jaksot

en: Downloaded episodes
fi: Ladatut jaksot

en: Unplayed episodes
fi: Soittamattomat jaksot

en: Episode descriptions
fi: Jaksokuvaukset

en: Wrong username/password
fi: Virheellinen käyttäjätunnus tai salasana

en: %(count)d new episode | %(count)d new episodes
fi[0]: %(count)d uusi jakso
fi[1]: %(count)d uutta jaksoa

en: Adding %s...
fi: Lisätään jaksoa %s...
