gPodder - en to nb translation catalogue (546 entries)

en: gPodder on %s
nb: gPodder på %s

en: Folder %s could not be created.
nb: Kunne ikke lage mappen «%s».

en: Error writing playlist
nb: Kunne ikke skrive spilleliste

en: gpodder.net search
nb: gpodder.net-søk

en: OPML from web
nb: OPML fra nettet

en: OPML file
nb: OPML-fil

en: gpodder.net Top 50
nb: gpodder.net Topp 50

en: gpodder.net Tags
nb: gpodder.net-etiketter

en: Soundcloud search
nb: Soundcloud-søk

en: Queued
nb: I kø

en: Downloading
nb: Lastes ned

en: Finished
nb: Ferdig

en: Failed
nb: Mislykket

en: Cancelling
nb: Avbryter …

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Pausing
nb: Setter på pause

en: Paused
nb: Pauset

en: Episode has no URL to download
nb: Episoden har ingen nettadresse å laste ned

en: Missing content from server
nb: Manglende innhold fra tjener

en: Couldn't connect to server %(host)s:%(port)s
nb: Kunne ikke koble til tjeneren %(host)s:%(port)s

en: Request Error: %(error)s
nb: Forespørselsfeil: %(error)s

en: I/O Error: %(error)s: %(filename)s
nb: I/O-feil: %(error)s: %(filename)s

en: HTTP Error %(code)s: %(message)s
nb: HTTP-feil %(code)s: %(message)s

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Desktop Integration
nb: Skrivebordsintegrasjon

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Other
nb: Annet

en: No description for this extension.
nb: Ubeskrevet utvidelse.

en: Command not found: %(command)s
nb: Fant ikke kommando: %(command)s

en: Need at least one of the following commands: %(list_of_commands)s
nb: Trenger minst én av følgende kommandoer: %(list_of_commands)s

en: Python module not found: %(module)s
nb: Fant ikke Python-modulen «%(module)s»

en: No description available
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: unknown
nb: ukjent

en: Default
nb: Forvalg

en: Only keep latest
nb: Kun behold nyeste

en: Audio
nb: Lyd

en: Warning: path to gPodder home (%(root)s) is very long and can result in failure to download files.
nb: Advarsel: At stien til gPodder «(%(root)s)» er så lang kan forårsake at nedlastinger mislykkes.

en: You're advised to set it to a shorter path.
nb: Du bør bruke en kortere sti.

en: Add %s
nb: Legg til %s

en: Remove %s
nb: Fjern %s?

en: Cancelled by user
nb: Avbrutt av bruker

en: Writing data to disk
nb: Skriver data til disken

en: Opening iPod database
nb: Åpner iPod-database

en: iPod opened
nb: iPod åpnet

en: Saving iPod database
nb: Lagrer iPod-database

en: Removing %s
nb: Fjerner %s…

en: Adding %s
nb: Legger til %s…

en: Error copying %(episode)s: Not enough free space on %(mountpoint)s
nb: Kan ikke kopiere %(episode)s: Ikke nok plass på %(mountpoint)s

en: Opening MP3 player
nb: Åpner MP3-spiller

en: MP3 player opened
nb: MP3-spiller åpnet

en: Not enough space in %(path)s: %(free)s available, but need at least %(need)s
nb: Ikke nok ledig plass i %(path)s: %(free)s tilgjengelig, men må være minst %(need)s

en: Error copying %(from_file)s to %(to_file)s: %(message)s
nb: Klarte ikke å kopiere %(from_file)s til %(to_file)s: %(message)s

en: No device configured
nb: Ingen enheter er satt opp

en: Please set up your device in the preferences dialog.
nb: Sett opp din enhet i innstillingsdialogen.

en: Cannot open device
nb: Klarte ikke å åpne enheten

en: Please check logs and the settings in the preferences dialog.
nb: Sjekk loggføringen og innstillingene i innstillingsdialogen.

en: Not enough space left on device
nb: Ikke nok plass igjen på enheten.

en: Additional free space required: %(required_space)s
    Do you want to continue?
nb: Du må frigjøre %(required_space)s
    Vil du fortsette?

en: Update successful
nb: Oppdatert.

en: The playlist on your MP3 player has been updated.
nb: Spillelisten på din MP3-spiller har blitt oppdatert

en: Episodes have been deleted on device
nb: Episoder har blitt slettet på enheten

en: Error writing playlist files
nb: Kunne ikke skrive spillelistefiler

en: %(count)d day ago | %(count)d days ago
nb[0]: %(count)d dag siden
nb[1]: %(count)d dager siden

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

en: (unknown)
nb: (ukjent)

en: %(count)d second | %(count)d seconds
nb[0]: %(count)d sekund
nb[1]: %(count)d sekunder

en: %(count)d hour | %(count)d hours
nb[0]: %(count)d time
nb[1]: %(count)d timer

en: %(count)d minute | %(count)d minutes
nb[0]: %(count)d minutt
nb[1]: %(count)d minutter

en: and
nb: og

en: Cannot start gPodder
nb: Klarte ikke å starte gPodder.

en: D-Bus error: %s
nb: D-Bus feil: %s

en: About gPodder
nb: Om gPodder

en: _Close
nb: _Lukk

en: Website
nb: Nettside:

en: Bug Tracker
nb: Feilsporer

en: Path to gPodder home is too long
nb: Stien til gPodder er for lang

en: Integer
nb: Heltall

en: Float
nb: Flyttall

en: Boolean
nb: Boolsk

en: String
nb: Streng

en: Command: %s
nb: Kommando: %s

en: Default application
nb: Forvalgt program

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: Loading incomplete downloads
nb: Laster inn ufullstendige nedlasinger

en: Some episodes have not finished downloading in a previous session.
nb: Noen episoder ble ikke fullstendig lastet ned i forrige økt.

en: %(count)d partial file | %(count)d partial files
nb[0]: %(count)d uferdig fil
nb[1]: %(count)d uferdige filer

en: Action
nb: Handling

en: Confirm changes from gpodder.net
nb: Bekreft endringer fra gpodder.net

en: Select the actions you want to carry out.
nb: Velg de handlingene du vil utføre.

en: Uploading subscriptions
nb: Laster opp abonnementer

en: Your subscriptions are being uploaded to the server.
nb: Laster opp abonnementer til tjeneren.

en: List uploaded successfully.
nb: Opplastet.

en: Error while uploading
nb: Det skjedde en feil under opplastingen

en: Size
nb: Størrelse

en: Duration
nb: Varighet

en: Released
nb: Dato

en: Progress
nb: Fremdrift

en: No episodes in current view
nb: Ingen episoder her

en: No episodes available
nb: Ingen tilgjengelige episoder

en: No podcasts in this view
nb: Ingen nettradioopptak her

en: No subscriptions
nb: Ingen abonnementer

en: No active tasks
nb: Ingen aktive gjøremål

en: %(count)d active | %(count)d active
nb[0]: %(count)d aktiv
nb[1]: %(count)d aktive

en: %(count)d queued | %(count)d queued
nb[0]: %(count)d i kø
nb[1]: %(count)d i kø

en: %(count)d paused | %(count)d paused
nb[0]: %(count)d pauset
nb[1]: %(count)d pauset

en: %(count)d failed | %(count)d failed
nb[0]: %(count)d mislykket
nb[1]: %(count)d mislykket

en: downloading %(count)d file | downloading %(count)d files
nb[0]: laster ned %(count)d fil
nb[1]: laster ned %(count)d filer

en: synchronizing %(count)d file | synchronizing %(count)d files
nb[0]: synkroniserer %(count)d fil
nb[1]: synkroniserer %(count)d filer

en: %(queued)d task queued | %(queued)d tasks queued
nb[0]: %(queued)d gjøremål i kø
nb[1]: %(queued)d gjøremål i kø

en: Please report this problem and restart gPodder:
nb: Innrapporter dette problemet og start gPodder på nytt.

en: Unhandled exception
nb: Uhåndert unntak

en: Feedparser error: %s
nb: Kildefortolkningsfeil: %s

en: ERROR: %s
nb: Feil: %s

en: Could not download some episodes:
nb: Noen av episodene kunne ikke lastes ned

en: Downloads finished
nb: Nedlastinger fullført

en: Downloads failed
nb: Nedlastinger mislyktes

en: Could not sync some episodes:
nb: Noen episoder kunne ikke synkroniseres

en: Device synchronization finished
nb: Enhetssynkronisering ferdig.

en: Device synchronization failed
nb: Kunne ikke synkronisere enhet

en: %(count)d more episode | %(count)d more episodes
nb[0]: %(count)d episode til
nb[1]: %(count)d episoder til

en: Start download now
nb: Begynn nedlasting nå

en: Download
nb: Last ned

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Move up
nb: Flytt oppover

en: Move down
nb: Flytt nedover

en: Remove from list
nb: Fjern fra listen

en: Update podcast
nb: Oppdater nettradioopptak

en: Open download folder
nb: Åpne nedlastingsmappen

en: Mark episodes as old
nb: Merk episoder som avspilt

en: Archive
nb: Arkiv

en: Refresh image
nb: Gjenoppfrisk bilde

en: Delete podcast
nb: Slett nettradioopptak

en: Podcast settings
nb: Nettradioopptaksinnstillinger

en: Error saving to local folder: %(error)r.
    Would you like to continue?
nb: Kunne ikke lagre til lokal mappe: %(error)r.
    Ønsker du å fortsette?

en: Error saving to local folder
nb: Kunne ikke lagre i lokal mappe

en: Error saving to local folder: %(error)r
nb: Klarte ikke å lagre i lokal mappe: %(error)r

en: Error converting file.
nb: Kunne ikke konvertere fil.

en: Bluetooth file transfer
nb: Filoverføring over Blåtann

en: Open
nb: Åpne

en: Play
nb: Spill av

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Stream
nb: Strøm

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Delete
nb: _Slett

en: Send to
nb: Send til

en: Local folder
nb: Lokal mappe

en: Bluetooth device
nb: Blåtannsenheter

en: New
nb: Ny

en: Episode details
nb: Episodedetaljer

en: Please check your media player settings in the preferences dialog.
nb: Sjekk mediaspillerinnsillingene i innstillingsdialogen.

en: Error opening player
nb: Klarte ikke å åpne avspiller

en: Adding podcasts
nb: Legger til nettradioopptak

en: Please wait while episode information is downloaded.
nb: Vent mens episodedetaljer lastes ned …

en: Existing subscriptions skipped
nb: Hoppet over eksisterende abonnement

en: You are already subscribed to these podcasts:
nb: Du abonnerer allerede på disse nettradioopptakene:

en: Podcast requires authentication
nb: Nettradioopptaket krever autentisering

en: Please login to %s:
nb: Logg inn på %s:

en: Authentication failed
nb: Autentisering mislyktes

en: Website redirection detected
nb: Videresending av nettside oppdaget

en: The URL %(url)s redirects to %(target)s.
nb: Nettadressen %(url)s videresendes til %(target)s.

en: Do you want to visit the website now?
nb: Vil du besøke nettstedet nå?

en: Could not add some podcasts
nb: Klarte ikke legge til noen av nettradioopptakene

en: Some podcasts could not be added to your list:
nb: Noen av nettradioopptakene kunne ikke legges til i listen:

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Redirection detected
nb: Videresending oppdaget

en: Merging episode actions
nb: Slår sammen episodehandlinger

en: Episode actions from gpodder.net are merged.
nb: Episodehandlinger fra gpodder.net er slått sammen.

en: Cancelling...
nb: Avbryter …

en: Please connect to a network, then try again.
nb: Koble til et nettverk og prøv igjen

en: No network connection
nb: Ingen nettverkstilkobling

en: Updating %(count)d feed... | Updating %(count)d feeds...
nb[0]: Oppdaterer %(count)d strøm …
nb[1]: Oppdaterer %(count)d strømmer …

en: Updating %(podcast)s (%(position)d/%(total)d)
nb: Oppdaterer %(podcast)s (%(position)d/%(total)d) …

en: Error while updating feeds
nb: Klarte ikke å oppdatere strømmer

en: No new episodes
nb: Ingen nye episoder

en: Downloading %(count)d new episode. | Downloading %(count)d new episodes.
nb[0]: Laster ned %(count)d ny episode.
nb[1]: Laster ned %(count)d nye episoder.

en: New episodes available
nb: Nye episoder tilgjengelig

en: %(count)d new episode added to download list. | %(count)d new episodes added to download list.
nb[0]: La til %(count)d ny episode i nedlastingslisten.
nb[1]: La til %(count)d nye episoder i nedlastingslisten.

en: %(count)d new episode available | %(count)d new episodes available
nb[0]: %(count)d ny episode tilgjengelig
nb[1]: %(count)d nye episoder tilgjengelig

en: Quit gPodder
nb: Avslutt gPodder

en: You are downloading episodes. You can resume downloads the next time you start gPodder. Do you want to quit now?
nb: Du laster ned episoder. Nedlastingene kan gjenopptas neste gang du starter gPodder. Vil du avslutte nå?

en: Episodes are locked
nb: Episoder er låst

en: The selected episodes are locked. Please unlock the episodes that you want to delete before trying to delete them.
nb: De valgte episodene er låst, lås opp de episodene du ønsker å slette og prøv igjen.

en: Delete %(count)d episode? | Delete %(count)d episodes?
nb[0]: Slett %(count)d episode?
nb[1]: Slett %(count)d episoder?

en: Deleting episodes removes downloaded files.
nb: Sletting av episodene fjerner de nedlastede filene.

en: Deleting episodes
nb: Sletter episoder

en: Please wait while episodes are deleted
nb: Vent mens episodene slettes …

en: Select older than %(count)d day | Select older than %(count)d days
nb[0]: Slett alle eldre enn %(count)d dag
nb[1]: Slett alle eldre enn %(count)d dager

en: Select played
nb: Velg avspilte

en: Select finished
nb: Velg ferdige

en: Select the episodes you want to delete:
nb: Velg de episodene du vil slette:

en: Delete episodes
nb: Fjern episoder

en: No podcast selected
nb: Ingen nettradioopptak valgt

en: Please select a podcast in the podcasts list to update.
nb: Velg et nettradioopptak i listen å oppdatere.

en: Download error while downloading %(episode)s: %(message)s
nb: Det oppstod en feil ved nedlasting av %(episode)s: %(message)s

en: Download error
nb: Feil under nedlasting

en: Select the episodes you want to download:
nb: Velg de episodene du vil laste ned:

en: Please check for new episodes later.
nb: Se etter nye episoder senere.

en: No new episodes available
nb: Ingen nye episoder

en: Login to gpodder.net
nb: Logg inn på gpodder.net

en: Please login to download your subscriptions.
nb: Logg inn for å laste ned abonnementene dine.

en: Please select a podcast in the podcasts list to edit.
nb: Velg et nettradioopptak å redigere.

en: Podcast
nb: Nettradioopptak

en: Delete podcasts
nb: Slett nettradioopptak

en: Select the podcast you want to delete.
nb: Velg nettradioopptaket du vil fjerne.

en: Deleting podcast
nb: Sletter nettradioopptak …

en: Please wait while the podcast is deleted
nb: Vent mens nettradioopptaket slettes …

en: This podcast and all its episodes will be PERMANENTLY DELETED.
    Are you sure you want to continue?
nb: Dette nettradioopptaket og alle episodene vil bli fjernet.
    Vil du fortsette?

en: Deleting podcasts
nb: Sletter nettradioopptak

en: Please wait while the podcasts are deleted
nb: Vent mens nettradioopptaket fjernes

en: These podcasts and all their episodes will be PERMANENTLY DELETED.
    Are you sure you want to continue?
nb: Disse nettradioopptakene og alle episodene vil bli fjernet.
    Vil du forsette?

en: Please select a podcast in the podcasts list to remove.
nb: Velg et nettradioopptak i listen å fjerne.

en: OPML files
nb: OPML-filer

en: Import from OPML
nb: Importer fra OPML

en: _Open
nb: _Åpne

en: Import podcasts from OPML file
nb: Importer nettradioopptak fra OPML-fil

en: Nothing to export
nb: Ingenting å eksportere

en: Your list of podcast subscriptions is empty. Please subscribe to some podcasts first before trying to export your subscription list.
nb: Din abonnementsliste er tom, du må abonnere på noen nettradioopptak før du kan eksportere abonnementslisten.

en: Export to OPML
nb: Eksporter til OPML

en: _Save
nb: _Lagre

en: %(count)d subscription exported | %(count)d subscriptions exported
nb[0]: %(count)d abonnement eksportert
nb[1]: %(count)d abonnement eksportert

en: Your podcast list has been successfully exported.
nb: Abonnementsliste eksportert.

en: Could not export OPML to file. Please check your permissions.
nb: Klarte ikke å eksportere til OPML-fil. Sjekk rettighetene dine.

en: OPML export failed
nb: OPML eksport mislyktes

en: Managed by distribution
nb: Håndtert av distribusjon

en: Please check your distribution for gPodder updates.
nb: Sjekk din distribusjon for gPodder-oppgraderinger

en: Could not check for updates
nb: Kunne ikke se etter nye oppgraderinger

en: Please try again later.
nb: Prøv igjen senere

en: No updates available
nb: Ingen tilgjengelige oppgraderinger

en: You have the latest version of gPodder.
nb: Du har nyeste versjon av gPodder.

en: New version available
nb: Ny versjon tilgjengelig

en: Installed version: %s
nb: Installerte versjon %s

en: Newest version: %s
nb: Nyeste versjon er %s

en: Release date: %s
nb: Utgitt: %s

en: Download the latest version from gpodder.org?
nb: Last ned siste versjon fra gpodder.org?

en: released %s
nb: utgitt %s

en: from %s
nb: fra %s

en: played
nb: avspilt

en: unplayed
nb: ikke avspilt

en: today
nb: i dag

en: downloaded %s
nb: Lastet ned %s

en: Deleted
nb: Slettet

en: Downloaded episode
nb: Episode lastet ned

en: Downloaded video episode
nb: Video lastet ned

en: Downloaded image
nb: Bilde lastet ned

en: Downloaded file
nb: Fil lastet ned

en: missing file
nb: manglende fil

en: never played
nb: aldri avspilt

en: never displayed
nb: aldri vist

en: never opened
nb: aldri åpnet

en: displayed
nb: vist

en: opened
nb: åpnet

en: deletion prevented
nb: sletting ikke tillatt

en: New episode
nb: Ny episode

en: All episodes
nb: Alle episoder

en: from all podcasts
nb: fra alle nettradioopptak

en: Subscription paused
nb: Abonnementer er pauset

en: Please select an episode
nb: Velg en episode

en: Open Episode Title Link
nb: Åpne episodens tittellenke

en: Copy Episode Title Link Address
nb: Kopier episodens tittellenke

en: Open shownotes in web browser
nb: Åpne utgivelsesnotater i nettleser

en: Open link in web browser
nb: Åpne lenke i nettleser

en: Nothing to paste.
nb: Ingenting å lime inn.

en: Clipboard is empty
nb: Tom utklippstavle

en: Username
nb: Brukernavn

en: New user
nb: Ny bruker

en: Login
nb: Logg inn

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: hostname or root URL (e.g. https://gpodder.net)
nb: vertsnavn eller rot-nettadresse (f.eks. https://gpodder.net)

en: Server
nb: Tjener

en: Password
nb: Passord

en: Show Password
nb: Vis passord

en: Select destination
nb: Velg mål

en: Setting
nb: Innstilling

en: Set to
nb: Sett til

en: Cannot set %(field)s to %(value)s. Needed data type: %(datatype)s
nb: Kan ikke sette %(field)s til %(value)s. Datatypen «%(datatype)s» må brukes.

en: Error setting option
nb: Klarte ikke å sette valget

en: Add section
nb: Legg til del

en: New section:
nb: Ny del:

en: _Add
nb: _Legg til

en: Select new podcast cover artwork
nb: Velg et nytt omslagsbilde for nettradioopptaket

en: You can only drop a single image or URL here.
nb: Du kan bare slippe ett bilde eller én nettadresse her.

en: Drag and drop
nb: Dra og slipp

en: You can only drop local files and http:// URLs here.
nb: Du kan bare slippe lokale filer og http://-nettadresser her.

en: Remove
nb: Fjern

en: Nothing selected
nb: Ingenting er valgt

en: %(count)d episode | %(count)d episodes
nb[0]: %(count)d episode
nb[1]: %(count)d episoder

en: size: %s
nb: størrelse: %s

en: Export remaining %(count)d episode to this folder with its default name | Export remaining %(count)d episodes to this folder with their default name
nb[0]: Eksporter gjenværende %(count)d episode til denne mappen med dens forvalgte navn
nb[1]: Eksporter gjenværende %(count)d episodene til denne mappen med deres forvalgte navn

en: Search:
nb: Søk:

en: Search
nb: Søk

en: URL:
nb: Nettadresse:

en: Filename:
nb: Filnavn:

en: Loading podcasts
nb: Laster inn nettradioopptak …

en: Please wait while the podcast list is downloaded
nb: Vent mens nettradioopptakslisten lastes ned …

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Show episode list
nb: Vis episodeliste

en: Add to download list
nb: Legg til for nedlasting

en: Download immediately
nb: Last ned nå

en: None
nb: Ingen

en: Filesystem-based
nb: Filsystembasert

en: Mark as played
nb: Marker som avspilt

en: Delete from gPodder
nb: Slett fra gPodder

en: Name
nb: Navn

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Extension info
nb: Utvidelsesinfo

en: Support the author
nb: Støtt utvikleren

en: Extension cannot be activated
nb: Utvidelsen kan ikke aktiveres

en: Configure audio player
nb: Sett opp lydavspiller

en: Command:
nb: Kommando:

en: Configure video player
nb: Sett opp videoavspiller

en: manually
nb: manuelt

en: after %(count)d day | after %(count)d days
nb[0]: etter %(count)d dag
nb[1]: etter %(count)d dager

en: Replace subscription list on server
nb: Erstatt abonnementslisten på tjeneren?

en: Remote podcasts that have not been added locally will be removed on the server. Continue?
nb: Nettradioopptak i listen på tjeneren som ikke har abonnement lokalt vil bli slettet. Fortsett?

en: Select folder for mount point
nb: Velg mappe for monteringspunkt

en: Select folder for playlists
nb: Velg mappe for spillelister

en: The playlists folder must be on the device
nb: Spillelistemappen må være på enheten

en: Unknown track
nb: Ukjent spor

en: %s on Soundcloud
nb: %s på Soundcloud

en: Tracks published by %s on Soundcloud.
nb: Publiserte spor fra %s på Soundcloud.

en: %s's favorites on Soundcloud
nb: %ss favoritter på Soundcloud

en: Tracks favorited by %s on Soundcloud.
nb: Spor %s har markert som favoritter på Soundcloud.

en: Convert audio files
nb: Konverterer lydfiler

en: Transcode audio files to mp3/ogg
nb: Transkod lydfiler til MP3/OGG

en: Convert to %(format)s
nb: Konverter til %(format)s

en: File converted
nb: Fil konvertert

en: Conversion failed
nb: Konvertering mislyktes

en: Run a Command on Download
nb: Kjør en kommando på nedlastning

en: Run a predefined external command upon download completion.
nb: Kjør en forhåndsdefinert ekstern kommando ved nedlastningsfullføring.

en: Concatenate videos
nb: Koble sammen videoer

en: Add a context menu item for concatenating multiple videos
nb: Legg til bindeleddsmeny-element for sammenkobling av flere videoer

en: Save video
nb: Lagre video

en: Concatenating video files
nb: Koble sammen videofiler

en: Writing %(filename)s
nb: Skriver %(filename)s …

en: Videos successfully converted
nb: Videoer konvertert

en: Error converting videos
nb: Kunne ikke konvertere videoer.

en: Concatenation result
nb: Sammenkoblingsresultat

en: Enqueue/Resume in media players
nb: Sett i kø/fortsett i mediaavspiller

en: Add a context menu item for enqueueing/resuming playback of episodes in installed media players
nb: Legg til et bindeleddsmeny-element for kølegging/fortsetting av avspillingi installert mediaavspillere

en: Enqueue in
nb: Legg til i køen til

en: Resume in
nb: Fortsett i

en: "Open website" episode and podcast context menu
nb: «Åpne nettside»-episode og nettradioopptaks-bindeleddsmeny

en: Add a context menu item for opening the website of an episode or podcast
nb: Legg til bindeleddsmeny-element for åpning av nettsiden til episode eller nettradioopptak

en: Open website
nb: Åpne nettside

en: Filter Episodes
nb: Filtrer episoder

en: Disable automatic downloads based on episode title.
nb: Skru av automatiske nedlastinger basert på episodetittel.

en: Regular Expression
nb: Regulært uttrykk

en: Ignore Case
nb: Ikke gjør forskjell på små og store bokstaver

en: <b>Note:</b> The Cancel button does <b>not</b> return the filter settings to the values they had before. The changes are saved immediately after they are made.
nb: <b>Merk:</b> «Avbryt»-knappen går <b>ikke</b> tilbake til filterinnstillinger slik de var. Endringer lagres umiddelbart.

en: Block
nb: Blokker

en: Except
nb: Unntak

en: Clicking the block checkbox and leaving it empty will disable auto-download for all episodes in this channel.  The patterns match partial text in episode title, and an empty pattern matches any title.  The except pattern unblocks blocked episodes (to block all then unblock some).
nb: Å klikke «Blokker»-boksen og la den stå tom skrur av automatisk nedlasting for alle episoder i denne kanalen. Mønsterne samsvarer delvis med tekst i episodetittel, og et tomt mønster samsvarer med alle titler. Unntaksmønsteret avblokkerer blokkerte episoder (for å blokkere alle, og så noen få).

en: Filter episodes now
nb: Filtrer episoder nå

en: Undoes any episodes you marked as old.
nb: Opphever markering av episoder som gamle.

en: Gtk Status Icon
nb: GTK-statusikon

en: Show a status icon for Gtk-based Desktops.
nb: Vis et statusikon for GTK-basert skrivebord.

en: Minimize on start
nb: Minimer ved oppstart

en: Minimizes the gPodder window on startup.
nb: Minimerer gPodder-vinduet ved oppstart.

en: MPRIS Listener
nb: MPRIS-lytter

en: Convert MPRIS notifications to gPodder Media Player D-Bus API
nb: Konverter MPRIS-merknader til D-Bus-API-et for gPodder-mediaspiller

en: Normalize audio with re-encoding
nb: Normaliser lyd med omkoding

en: Normalize the volume of audio files with normalize-audio
nb: Normaliser lydstyrken i lydfiler med «normalize-audio»

en: File normalized
nb: Fil normalisert

en: Notification Bubbles for Windows
nb: Merknadsbobler for vinduer

en: Display notification bubbles for different events.
nb: Vis merknadsbobler for forskjellige hendelser.

en: Rename episodes after download
nb: Endre navn på episoder etter at de er nedlastet

en: Rename episodes to "<Episode Title>.<ext>" on download
nb: Endre navn på episoder til «<Episodetittel>.<filendelse>  ved fullført nedlasting

en: Remove cover art from OGG files
nb: Fjern omslagsbilde fra OGG-filer

en: removes coverart from all downloaded ogg files
nb: Fjerner omslagsbilder fra alle nedlastede OGG-filer

en: Remove cover art
nb: Fjern omslagsbilder

en: Convert video files to MP4 for Rockbox
nb: Konverter videofiler til MP4 for Rockbox

en: Converts all videos to a Rockbox-compatible format
nb: Konverterer alle videoer til Rockbox-kompatibelt format

en: Rockbox Cover Art Sync
nb: Synkronisering av Rockbox-omslagsbilder

en: Copy Cover Art To Rockboxed Media Player
nb: Kopier omslagsbilder til Rockbox-mediaspiller

en: Stream to Sonos
nb: Strøm til Sonos

en: Stream podcasts to Sonos speakers
nb: Strøm nettradioopptak til Sonos-høyttalere

en: Tag downloaded files using Mutagen
nb: Etikettmerk nedlastede filer med Mutagen

en: Add episode and podcast titles to MP3/OGG tags
nb: Legg til episode- og nettradioopptakstitler i MP3/OGG-etiketter

en: Show download progress on the taskbar
nb: Vis nedlastingsfremdrift i oppgavefeltet

en: Displays the progress on the Windows taskbar.
nb: Viser framdriften i Windows-oppgavefeltet

en: Subtitle Downloader for TED Talks
nb: Undertekst-nedlaster for «TED Talks»

en: Downloads .srt subtitles for TED Talks Videos
nb: Laster ned .srt-undertekster for «TED Talks»-videoer

en: Ubuntu App Indicator
nb: Ubuntu-programindikator

en: Show a status indicator in the top bar.
nb: Vis statusindikator i toppfeltet

en: Show main window
nb: Vis hovedvindu

en: Quit
nb: Avslutt

en: Ubuntu Unity Integration
nb: Ubuntu Unity-integrasjon

en: Show download progress in the Unity Launcher icon.
nb: Vis nedlastingsframdrift i Unity-oppstarterikonet.

en: Search for new episodes on startup
nb: Søk etter nye episoder ved oppstart

en: Starts the search for new episodes on startup
nb: Starter søk etter nye episoder ved oppstart

en: Convert video files
nb: Konverter videofiler

en: Transcode video files to avi/mp4/m4v
nb: Transkod videofiler til AVI/MP4/M4V

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Check for new episodes
nb: Se etter nye episoder

en: Podcasts
nb: Nettradioopptak

en: Resume all
nb: Gjenoppta alle

en: Incomplete downloads from a previous session were found.
nb: Det finnes ufullstendige nedlastinger fra en tidligere økt.

en: Limit rate to
nb: Begrens hastighet til

en: Limit downloads to
nb: Begrens nedlastinger til

en: Add a new podcast
nb: Legg til et nytt nettradioopptak

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Channel Editor
nb: Kanalredigerer

en: <b>Feed URL</b>
nb: <b>Strøm-nettadresse</b>

en: <b>Download location</b>
nb: <b>Nedlastningssteder</b>

en: Pause subscription
nb: Pause abonnement

en: Sync to player devices
nb: Synkroniserer til avspillerenheter

en: Section:
nb: Del:

en: Strategy:
nb: Strategi:

en: <b>HTTP/FTP Authentication</b>
nb: <b>HTTP/FTP-autentisering</b>

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Settings
nb: Innstillinger

en: gPodder Configuration Editor
nb: gPodder-oppsettsredigerer

en: Search for:
nb: Søk etter:

en: _Show All
nb: Vis alt

en: Select episodes
nb: Velg episoder

en: Find new podcasts
nb: Finn nye nettradioopptak

en: label
nb: etikett

en: ...
nb: …

en: Add
nb: Legg til

en: _Edit config
nb: _Rediger oppsett

en: Video player:
nb: Videoavspiller:

en: Audio player:
nb: Lydavspiller:

en: General
nb: Generelt

en: Synchronize subscriptions and episode actions
nb: Synkroniser abonnement og episodehendelser

en: Server:
nb: Tjener:

en: Device name:
nb: Enhetsnavn:

en: Update interval:
nb: Oppdateringsintervall:

en: Maximum number of episodes per podcast:
nb: Maks antall episoder for hvert nettradioopptak:

en: When new episodes are found:
nb: Når nye episoder blir funnet:

en: Check connection before updating (if supported)
nb: Sjekk tilkobling før opppdatering (hvis det støttes)

en: Updating
nb: Oppdaterer …

en: Delete played episodes:
nb: Fjern avspilte episoder:

en: Remove played episodes even if unfinished
nb: Fjern avspilte episoder selv om de ikke er ferdige

en: Also remove unplayed episodes
nb: Fjern også ikke-avspilte episoder

en: Clean-up
nb: Rydd opp

en: Device type:
nb: Enhetstype:

en: Mountpoint:
nb: Monteringspunkt

en: Create playlists on device
nb: Opprett spillelister på enhet

en: Playlists Folder:
nb: Spillelistemappe:

en: Remove episodes deleted on device from gPodder
nb: Fjern epsioder slettet på enheten fra gPodder

en: After syncing an episode:
nb: Etter synkronisering av en episode:

en: Only sync unplayed episodes
nb: Ikke synkroniser avspilte episoder

en: Remove episodes deleted in gPodder from device
nb: Fjern episoder sletter i gPodder fra enhet

en: Devices
nb: Enheter

en: Preferred YouTube format:
nb: Foretrukket YouTube-format

en: Preferred YouTube HLS format:
nb: Foretrukket YouTube-HLS-format:

en: Preferred Vimeo format:
nb: Foretrukket Vimeo-format

en: <big>Welcome to gPodder</big>
nb: <b><big>Velkommen til gPodder</big></b>

en: Your podcast list is empty.
nb: Abonnementslisten er tom.

en: Choose from a list of example podcasts
nb: Velg fra en liste med eksempler

en: Add a podcast by entering its URL
nb: Legg til nettradioopptak ved å skrive inn nettadressen

en: Restore my subscriptions from gpodder.net
nb: Gjenopprett mine abonnementer fra gpodder.net

en: Go to gpodder.net
nb: Gå til gpodder.net

en: Software updates
nb: Programvareoppgraderinger

en: Help
nb: Hjelp

en: About
nb: Om

en: _Podcasts
nb: _Nettradioopptak

en: Download new episodes
nb: Last ned nye episoder

en: Find Podcast
nb: Finn nettradioopptak

en: _Subscriptions
nb: _Abonnementer

en: Discover new podcasts
nb: Oppdag nye nettradioopptak

en: Add podcast via URL
nb: Legg til nettradioopptak via nettadresse

en: Import from OPML file
nb: Importer fra OPML-fil

en: Export to OPML file
nb: Eksporter til OPML-fil

en: _Episodes
nb: _Episoder

en: Delete
nb: Slett

en: Toggle new status
nb: Endre status

en: Change delete lock
nb: Endre slettelås

en: Find Episode
nb: Finn episode

en: E_xtras
nb: E_kstra

en: Sync to device
nb: Synkroniser til enheten

en: _View
nb: _Vis

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

en: Always show Find entries
nb: Alltid vis «Finn»-oppføringer

en: Hide podcasts without episodes
nb: Skjul nettradioopptak uten episoder

en: "All episodes" in podcast list
nb: «Alle episoder» i nettradioopptakslisten

en: Use sections for podcast list
nb: Bruk grupper i nettradioopptakslisten

en: Hide deleted episodes
nb: Skjul slettede episoder

en: Downloaded episodes
nb: Nedlastede episoder

en: Unplayed episodes
nb: Uavspilte episoder

en: Always show New Episodes
nb: Alltid vis «Nye episoder»

en: Episode descriptions
nb: Episodebeskrivelser

en: Require control click to sort episodes
nb: Krev kontroll-klikk for å sortere episoder

en: Visible columns
nb: Synlige kolonner

en: Podcast update requested by extensions.
nb: Utvidelse forespurte oppdatering av nettradioopptak.

en: Episode download requested by extensions.
nb: Utvidelse forespurte episodenedlasting.

en: Invalid url: %s
nb: Ugyldig nettadresse «%s»

en: Wrong username/password
nb: Feil brukernavn/passord

en: User name:
nb: Brukernavn:

en: You are not subscribed to %s.
nb: Du abonnerer ikke på %s.

en: Already subscribed to %s.
nb: Abonnerer allerede på %s.

en: Cannot subscribe to %s.
nb: Kan ikke abonnere på %s.

en: Successfully added %s.
nb: La til %s.

en: This configuration option does not exist.
nb: Dette oppsettsvalget finnes ikke.

en: Can only set leaf configuration nodes.
nb: Kan kunne sette løv-oppsettsnoder

en: Renamed %(old_title)s to %(new_title)s.
nb: Endret navn på %(old_title)s til %(new_title)s.

en: Unsubscribed from %s.
nb: Opphevet abonnement på %s.

en: Invalid command.
nb: Ugyldig kommando.

en: Invalid option: %s.
nb: Ugyldig handling «%s»

en: Updates disabled
nb: Oppdateringer avskrudd

en: %(count)d new episode | %(count)d new episodes
nb[0]: %(count)d ny episode
nb[1]: %(count)d ny episoder

en: Checking for new episodes
nb: Ser etter nye episoder …

en: Skipping %(podcast)s
nb: Hopper over %(podcast)s

en: No episode with the specified GUID found.
nb: Fant ingen epsiode med angitt GUID.

en: Deleted episode "%s".
nb: Slettet episoden «%s».

en: Episode has already been deleted.
nb: Episoden har allerede blitt slettet.

en: Disabling feed update from %s.
nb: Skrur av strøm-oppdatering fra %s.

en: Enabling feed update from %s.
nb: Skrur på strøm-oppdatering fra %s.

en: No podcasts found.
nb: Fant ingen nettradioopptak.

en: Enter index to subscribe, ? for list
nb: Skriv inn indeks for å abonnere. «?» for liste

en: Invalid value.
nb: Ugyldig verdi.

en: Adding %s...
nb: Legger til %s …

en: Changed URL from %(old_url)s to %(new_url)s.
nb: Endret nettadresse fra %(old_url)s til %(new_url)s.

en: %(title)s: %(msg)s ([yes]/no):
nb: %(title)s: %(msg)s ([ja]/nei):

en: yes
nb: ja

en: Deleting episode: %(episode)s
nb: Sletter episode: %(episode)s

en: Enter episode index to toggle, ? for list, X to select all, space to select none, empty when ready
nb: Skriv inn episodeindeks for å endre. «?» for liste, «X» for å velge alle mellomrom for å velge ingen, tom når klar

en: Will delete %(episode)s
nb: Vil slette %(episode)s

en: Won't delete %(episode)s
nb: Vil ikke slette %(episode)s

en: mounting volume for file %(file)s failed with: %(error)s
nb: montering av enhet for filen «%(file)s» mislyktes med: %(error)s

en: Syncing %s
nb: Synkroniserer %s …

en: (enabled)
nb: (påskrudd)

en: Title:
nb: Tittel

en: Category:
nb: Kategori:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Authors:
nb: Utviklere:

en: Documentation:
nb: Dokumentasjon:

en: Enabled:
nb: Påskrudd:

en: no
nb: nei

en: enabled
nb: påskrudd

en: disabled
nb: avskrudd

en: Extension %(name)s (%(title)s) %(enabled)s
nb: Utvidelse %(name)s (%(title)s) %(enabled)s

en: Syntax error: %(error)s
nb: Syntaksfeil: %(error)s

en: Ambiguous command. Did you mean..
nb: Tvetydig kommando. Mente du …

en: The requested function is not available.
nb: Funksjonen er ikke tilgjengelig.

en: subscribe to the feed at URL
nb: Abonner på strømmen på nettadressen

en: print logging output on the console
nb: Skriv loggføringsdata til konsollen

en: reduce warnings on the console
nb: Reduser advarsler til konsollen

en: exit once started up (for profiling)
nb: Avslutt når startet (for profilering)

en: Mac OS X application process number
nb: macOS-programprosessnummer

en: gPodder (subscribe to feed)
nb: gPodder (abonner på strøm)

en: gPodder Podcast Client
nb: gPodder-nettradioopptaksklient

en: Podcast Client
nb: Nettradioopptaksklient

en: Subscribe to audio and video content from the web
nb: Abonner på lyd- og videoopptak fra nettet
