gPodder - en to nn translation catalogue (597 entries)

en: gPodder on %s
nn: gPodder på %s

en: Folder %s could not be created.
nn: Klarte ikkje oppretta mappa %s.

en: Error writing playlist
nn: Feil ved lagring av speleliste

en: gpodder.net search
nn: Søk på gpodder.net

en: OPML from web
nn: OPML frå nettet

en: OPML file
nn: OPML-fil

en: Getting started
nn: Kom i gang

en: gpodder.net Top 50
nn: Topp 50 på gpodder.net

en: gpodder.net Tags
nn: gpodder.net-merkelappar

en: Soundcloud search
nn: SoundCloud-søk

en: Imported OPML file
nn: Importert OPML-fil

en: Queued
nn: Lagd i kø

en: Downloading
nn: Lastar ned

en: Finished
nn: Fullført

en: Failed
nn: Mislukka

en: Cancelling
nn: Avbryt

en: Cancelled
nn: Avbroten

en: Pausing
nn: Set på pause

en: Paused
nn: Sett på pause

en: Episode has no URL to download
nn: Episoden manglar nedlastingslenkje

en: Missing content from server
nn: Manglar innhald frå tenaren

en: Couldn't connect to server %(host)s:%(port)s
nn: Klarte ikkje kopla til tenaren %(host)s:%(port)s

en: Request Error: %(error)s
nn: Feil ved førespurnad: %(error)s

en: I/O Error: %(error)s: %(filename)s
nn: I/U-feil: %(error)s: %(filename)s

en: HTTP Error %(code)s: %(message)s
nn: HTTP-feil %(code)s: %(message)s

en: Error: %s
nn: Feil: %s

en: Desktop Integration
nn: Skrivebordsintegrering

en: Interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Post download
nn: Etter nedlasting

en: Other
nn: Anna

en: No description for this extension.
nn: Manglar skildring for utvidinga.

en: Command not found: %(command)s
nn: Fann ikkje denne kommandoen: %(command)s

en: Need at least one of the following commands: %(list_of_commands)s
nn: Treng minst éin av desse kommandoane: %(list_of_commands)s

en: Python module not found: %(module)s
nn: Fann ikkje denne Python-modulen: %(module)s

en: No description available
nn: Inga skildring tilgjengeleg

en: unknown
nn: ukjend

en: Default
nn: Standard

en: Only keep latest
nn: Behald berre nyaste episodar

en: Audio
nn: Lyd

en: Warning: path to gPodder home (%(root)s) is very long and can result in failure to download files.
nn: Åtvaring: Adressa til gPodder-mappa (%(root)s) er veldig lang, noko som kan føra til feil ved nedlasting av filer.

en: You're advised to set it to a shorter path.
nn: Du bør flytta mappa for å gjera adressa kortare.

en: Add %s
nn: Legg til %s

en: Remove %s
nn: Fjern %s

en: Cancelled by user
nn: Avbroten av brukar

en: Writing data to disk
nn: Skriv data til disk

en: Opening iPod database
nn: Opnar iPod-database

en: iPod opened
nn: iPod opna

en: Saving iPod database
nn: Lagrar iPod-database

en: Removing %s
nn: Fjernar %s

en: Adding %s
nn: Legg til %s

en: Error copying %(episode)s: Not enough free space on %(mountpoint)s
nn: Klarte ikkje kopiera %(episode)s: Ikkje nok ledig plass på %(mountpoint)s

en: Opening MP3 player
nn: Opnar MP3-spelar

en: MP3 player opened
nn: MP3-spelar opna

en: Not enough space in %(path)s: %(free)s available, but need at least %(need)s
nn: Ikkje nok ledig plass på %(path)s: %(free)s tilgjengeleg, men treng minst %(need)s

en: Error copying %(from_file)s to %(to_file)s: %(message)s
nn: Klarte ikkje kopiera %(from_file)s til %(to_file)s: %(message)s

en: Syncing
nn: Synkroniserer

en: No device configured
nn: Inga eining er sett opp

en: Please set up your device in the preferences dialog.
nn: Set opp eininga i innstillingane.

en: Cannot open device
nn: Klarte ikkje opna eining

en: Please check logs and the settings in the preferences dialog.
nn: Kontroller loggane og sjå til at program­innstillingane er rette.

en: Not enough space left on device
nn: Ikkje nok plass att på eininga

en: Additional free space required: %(required_space)s
    Do you want to continue?
nn: Du må frigjera %(required_space)s.
    Vil du halda fram?

en: Update successful
nn: Oppdatering fullført

en: The playlist on your MP3 player has been updated.
nn: Spelelista på MP3-spelaren er no oppdatert.

en: Episodes have been deleted on device
nn: Episodar vart sletta frå eininga

en: Error writing playlist files
nn: Feil ved lagring av spelelistefiler

en: %(count)d day ago | %(count)d days ago
nn[0]: %(count)d dag sidan
nn[1]: %(count)d dagar sidan

en: Today
nn: I dag

en: Yesterday
nn: I går

en: (unknown)
nn: (ukjend)

en: %(count)d second | %(count)d seconds
nn[0]: %(count)d sekund
nn[1]: %(count)d sekund

en: %(count)d hour | %(count)d hours
nn[0]: %(count)d time
nn[1]: %(count)d timar

en: %(count)d minute | %(count)d minutes
nn[0]: %(count)d minutt
nn[1]: %(count)d minutt

en: and
nn: og

en: System default program '%(opener)s' not found
nn: Fann ikkje systemstandard-programmet «%(opener)s»

en: Cannot open file/folder '%(filename)s' using default program
nn: Klarte ikkje opna fila/mappa «%(filename)s» med standardprogrammet

en: Cannot open '%(filename)s' using '%(opener)s'
nn: Klarte ikkje opna «%(filename)s» med «%(opener)s»

en: Cannot open file/folder
nn: Klarte ikkje opna fila/mappa

en: Cannot start gPodder
nn: Klarte ikkje starta gPodder

en: D-Bus error: %s
nn: D-Bus-feil: %s

en: About gPodder
nn: Om gPodder

en: _Close
nn: _Lukk

en: Website
nn: Heimeside

en: Bug Tracker
nn: Meld frå om feil

en: Path to gPodder home is too long
nn: Adressa til gPodder-mappa er for lang

en: Integer
nn: Heiltal

en: Float
nn: Desimaltal

en: Boolean
nn: Ja/nei-verdi

en: String
nn: Tekst

en: Command: %s
nn: Kommando: %s

en: Default application
nn: Standardprogram

en: Extensions
nn: Utvidingar

en: Loading incomplete downloads
nn: Lastar ufullstendige nedlastingar

en: Some episodes have not finished downloading in a previous session.
nn: Nokre episodar vart ikkje ferdig lasta ned i ei tidlegare økt.

en: %(count)d partial file | %(count)d partial files
nn[0]: %(count)d delvis nedlasta fil
nn[1]: %(count)d delvis nedlasta filer

en: Cleaning up...
nn: Ryddar opp …

en: Action
nn: Handling

en: Confirm changes from gpodder.net
nn: Stadfest endringar frå gpodder.net

en: Select the actions you want to carry out.
nn: Vel handlingane du vil utføra.

en: A_pply
nn: _Bruk

en: Uploading subscriptions
nn: Lastar opp abonnement

en: Your subscriptions are being uploaded to the server.
nn: Abonnementa dine vert lasta opp til tenaren.

en: List uploaded successfully.
nn: Podkastlista vart lasta opp.

en: Could not find your device.
    
    Check login is a username (not an email)
    and that the device name matches one in your account.
nn: Fann ikkje eininga di.
    
    Sjå til at du har oppgjeve eit brukarnamn (ikkje ei e-postadresse)
    og at einings­namnet er det same som du har brukt i kontoen din.

en: Error while uploading
nn: Feil ved opplasting

en: Size
nn: Storleik

en: Duration
nn: Lengd

en: Released
nn: Publisert

en: Size+
nn: Storleik+

en: Duration+
nn: Lengd+

en: Progress
nn: Framdrift

en: No episodes in current view
nn: Ingen episodar i gjeldande vising

en: No episodes available
nn: Ingen tilgjengelege episodar

en: No podcasts in this view
nn: Ingen podkastar i gjeldande vising

en: No subscriptions
nn: Ingen abonnement

en: No active tasks
nn: Ingen oppgåver køyrer

en: %(count)d active | %(count)d active
nn[0]: %(count)d køyrer
nn[1]: %(count)d køyrer

en: %(count)d pausing | %(count)d pausing
nn[0]: %(count)d vert sett på pause
nn[1]: %(count)d vert sette på pause

en: %(count)d cancelling | %(count)d cancelling
nn[0]: %(count)d vert avbroten
nn[1]: %(count)d vert avbrotne

en: %(count)d queued | %(count)d queued
nn[0]: %(count)d i kø
nn[1]: %(count)d i kø

en: %(count)d paused | %(count)d paused
nn[0]: %(count)d sett på pause
nn[1]: %(count)d sett på pause

en: %(count)d failed | %(count)d failed
nn[0]: %(count)d mislukka
nn[1]: %(count)d mislukka

en: downloading %(count)d file | downloading %(count)d files
nn[0]: lastar ned %(count)d fil
nn[1]: lastar ned %(count)d filer

en: synchronizing %(count)d file | synchronizing %(count)d files
nn[0]: synkroniserer %(count)d fil
nn[1]: synkroniserer %(count)d filer

en: %(queued)d task queued | %(queued)d tasks queued
nn[0]: %(queued)d oppgåve lagd i kø
nn[1]: %(queued)d oppgåver lagde i kø

en: Please report this problem and restart gPodder:
nn: Meld frå om problemet, og start så gPodder på nytt:

en: Unhandled exception
nn: Ikkje-handtert unntak

en: Feedparser error: %s
nn: Feil ved innlesing av kjelde: %s

en: ERROR: %s
nn: FEIL: %s

en: Could not download some episodes:
nn: Feil ved nedlasting av nokre episodar:

en: Downloads finished
nn: Nedlasting fullført

en: Downloads failed
nn: Mislukka nedlasting

en: Could not sync some episodes:
nn: Feil ved synkronisering av nokre episodar:

en: Device synchronization finished
nn: Eining synkronisert

en: Device synchronization failed
nn: Feil ved synkronisering av eining

en: %(count)d more episode | %(count)d more episodes
nn[0]: %(count)d episode til
nn[1]: %(count)d episodar til

en: Queueing
nn: Legg i kø

en: Removing
nn: Fjernar

en: Updating...
nn: Oppdaterer …

en: Start download now
nn: Start nedlasting no

en: Download
nn: Last ned

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Move up
nn: Flytt opp

en: Move down
nn: Flytt ned

en: Remove from list
nn: Fjern frå lista

en: Update podcast
nn: Oppdater podkast

en: Open download folder
nn: Opna nedlastingsmappa

en: Mark episodes as old
nn: Merk episodar som gamle

en: Archive
nn: Arkivert

en: Refresh image
nn: Oppdater bilete

en: Delete podcast
nn: Slett podkast

en: Podcast settings
nn: Podkastinnstillingar

en: File already exists
nn: Fila finst frå før

en: A file named "%(filename)s" already exists. Do you want to replace it?
nn: Det finst alt ei fil med namnet «%(filename)s». Vil du overskriva ho?

en: Error saving to local folder: %(error)r.
    Would you like to continue?
nn: Feil ved lagring til lokal mappe: %(error)r.
    Vil du halda fram?

en: Error saving to local folder
nn: Feil ved lagring til lokal mappe

en: Error saving to local folder: %(error)r
nn: Feil ved lagring til lokal mappe: %(error)r

en: Error converting file.
nn: Feil ved konvertering av fil.

en: Bluetooth file transfer
nn: Filoverføring via Bluetooth

en: Open
nn: Opna

en: Play
nn: Spel av

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Stream
nn: Direkteavspel

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Delete
nn: _Slett

en: Send to
nn: Send til

en: Local folder
nn: Lokal mappe

en: Bluetooth device
nn: Bluetooth-eining

en: New
nn: Ny

en: Episode details
nn: Episodedetaljar

en: Select channel
nn: Vel kanal

en: Please check your media player settings in the preferences dialog.
nn: Sjå til at innstillingane for val av mediespelar er i orden.

en: Error opening player
nn: Klarte ikkje opna avspelingsprogram

en: Adding podcasts
nn: Legg til podkast

en: Please wait while episode information is downloaded.
nn: Vent mens oversikt over episodar vert lasta ned.

en: Existing subscriptions skipped
nn: Hoppa over gamle abonnement

en: You are already subscribed to these podcasts:
nn: Du abonnerer alt på desse podkastane:

en: Podcast requires authentication
nn: Podkasten krev autentisering

en: Please login to %s:
nn: Logg inn på %s:

en: Authentication failed
nn: Feil ved autentisering

en: Website redirection detected
nn: Fekk melding om omadressering

en: The URL %(url)s redirects to %(target)s.
nn: Adressa %(url)s vert omadressert til %(target)s.

en: Do you want to visit the website now?
nn: Vil du gå til nettstaden no?

en: Could not add some podcasts
nn: Feil ved forsøk på å leggja til nokre podkastar

en: Some podcasts could not be added to your list:
nn: Nokre podkastar kunne ikkje leggjast til i lista:

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Redirection detected
nn: Omadressering oppdaga

en: Merging episode actions
nn: Flettar saman episodehandlingar

en: Episode actions from gpodder.net are merged.
nn: Episodehandlingar frå gpodder.net vart fletta saman.

en: Cancelling...
nn: Avbryt …

en: Please connect to a network, then try again.
nn: Kopla til eit nettverk, og prøv så på nytt.

en: No network connection
nn: Manglar nettverkstilkopling

en: Updating %(count)d feed... | Updating %(count)d feeds...
nn[0]: Oppdaterer %(count)d kjelde …
nn[1]: Oppdaterer %(count)d kjelder …

en: Updating %(podcast)s (%(position)d/%(total)d)
nn: Oppdaterer %(podcast)s (%(position)d/%(total)d)

en: %(count)d channel failed to update | %(count)d channels failed to update
nn[0]: %(count)d kanal gav feil ved oppdatering
nn[1]: %(count)d kanalar gav feil ved oppdatering

en: Error while updating feeds
nn: Feil ved kjeldeoppdatering

en: No new episodes with downloadable content
nn: Ingen nye episodar med nedlastbart innhald

en: No new episodes
nn: Ingen nye episodar

en: Downloading %(count)d new episode. | Downloading %(count)d new episodes.
nn[0]: Lastar ned %(count)d ny episode.
nn[1]: Lastar ned %(count)d nye episodar.

en: New episodes available
nn: Nye episodar er tilgjengelege

en: %(count)d new episode added to download list. | %(count)d new episodes added to download list.
nn[0]: %(count)d ny episode er lagd til i nedlastingskøen.
nn[1]: %(count)d nye episodar er lagde til i nedlastingskøen.

en: %(count)d new episode available | %(count)d new episodes available
nn[0]: %(count)d ny episode er tilgjengeleg
nn[1]: %(count)d nye episodar er tilgjengelege

en: _Quit
nn: _Avslutt

en: Quit gPodder
nn: Avslutt gPodder

en: You are downloading episodes. You can resume downloads the next time you start gPodder. Do you want to quit now?
nn: Du lastar ned episodar. Du kan halda fram nedlastingane neste gong du startar gPodder. Vil du avslutta no?

en: Episodes are locked
nn: Episodane er låste

en: The selected episodes are locked. Please unlock the episodes that you want to delete before trying to delete them.
nn: Dei valde episodane er låste. Lås opp episodane du vil sletta og prøv på nytt.

en: Delete %(count)d episode? | Delete %(count)d episodes?
nn[0]: Vil du sletta %(count)d episode?
nn[1]: Vil du sletta %(count)d episodar?

en: Deleting episodes removes downloaded files.
nn: Viss du slettar ein episode, vert òg tilhøyrande fil på disken sletta.

en: Deleting episodes
nn: Slettar episodar

en: Please wait while episodes are deleted
nn: Vent mens episodane vert sletta

en: Select older than %(count)d day | Select older than %(count)d days
nn[0]: Vel episodar eldre enn %(count)d dag
nn[1]: Vel episodar eldre enn %(count)d dagar

en: Select played
nn: Vel avspela

en: Select finished
nn: Vel ferdigavspela

en: Select the episodes you want to delete:
nn: Vel episodane du vil sletta:

en: Delete episodes
nn: Slett episodar

en: No podcast selected
nn: Ingen podkastar valde

en: Please select a podcast in the podcasts list to update.
nn: Vel podkasten du vil oppdatera.

en: Download error while downloading %(episode)s: %(message)s
nn: Feil ved nedlasting av %(episode)s: %(message)s

en: Download error
nn: Nedlastingsfeil

en: Select the episodes you want to download:
nn: Vel episodane du vil lasta ned:

en: _Mark as old
nn: _Merk som gamle

en: Please check for new episodes later.
nn: Sjå etter nye episodar seinare.

en: No new episodes available
nn: Ingen nye episodar er tilgjengelege

en: Subscriptions on %(server)s
nn: Abonnement på %(server)s

en: Login to gpodder.net
nn: Logg på gpodder.net

en: Please login to download your subscriptions.
nn: Logg inn for å lasta ned abonnementa dine.

en: Please select a podcast in the podcasts list to edit.
nn: Vel podkasten du vil redigera.

en: Podcast
nn: Podkast

en: Delete podcasts
nn: Slett podkastar

en: Select the podcast you want to delete.
nn: Vel podkastane du vil sletta.

en: Deleting podcast
nn: Slettar podkast

en: Please wait while the podcast is deleted
nn: Vent mens podkasten vert sletta

en: This podcast and all its episodes will be PERMANENTLY DELETED.
    Are you sure you want to continue?
nn: Podkasten og alle tilhøyrande episodar vert SLETTA FOR ALLTID.
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Deleting podcasts
nn: Slettar podkastar

en: Please wait while the podcasts are deleted
nn: Vent mens podkastane vert sletta

en: These podcasts and all their episodes will be PERMANENTLY DELETED.
    Are you sure you want to continue?
nn: Podkastane og alle tilhøyrande episodar vert SLETTA FOR ALLTID.
    Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Please select a podcast in the podcasts list to remove.
nn: Vel podkasten du vil sletta.

en: OPML files
nn: OMPL-filer

en: Import from OPML
nn: Importer frå OPML

en: _Open
nn: _Opna

en: Import podcasts from OPML file
nn: Importer podkastar frå OPML-fil

en: Nothing to export
nn: Ingenting å eksportera

en: Your list of podcast subscriptions is empty. Please subscribe to some podcasts first before trying to export your subscription list.
nn: Du har ingen podkastabonnement. Abonner på nokre podkastar før du prøver å eksportera abonnementslista di.

en: Export to OPML
nn: Eksporter til OPML

en: _Save
nn: _Lagra

en: %(count)d subscription exported | %(count)d subscriptions exported
nn[0]: %(count)d abonnement eksportert
nn[1]: %(count)d abonnement eksporterte

en: Your podcast list has been successfully exported.
nn: Podkastlista di er no eksportert.

en: Could not export OPML to file. Please check your permissions.
nn: Klarte ikkje eksportera til OPML-fil. Kontroller filløyva.

en: OPML export failed
nn: Klarte ikkje eksportera til OPML-fil

en: Managed by distribution
nn: Handsama av distribusjonen

en: Please check your distribution for gPodder updates.
nn: Sjå i distribusjonen din etter gPodder-oppdateringar.

en: Could not check for updates
nn: Feil ved søk etter oppdateringar

en: Please try again later.
nn: Prøv på nytt seinare.

en: No updates available
nn: Ingen programoppdateringar

en: You have the latest version of gPodder.
nn: Du har nyaste versjon av gPodder.

en: New version available
nn: Nye versjon tilgjengeleg

en: Installed version: %s
nn: Installert versjon: %s

en: Newest version: %s
nn: Nyaste versjon: %s

en: Release date: %s
nn: Utgjeven: %s

en: Download the latest version from gpodder.org?
nn: Vil du lasta ned den nyaste versjonen frå gpodder.org?

en: released %s
nn: publisert %s

en: from %s
nn: frå %s

en: played
nn: avspela

en: unplayed
nn: ikkje avspela

en: today
nn: i dag

en: downloaded %s
nn: lasta ned %s

en: Deleted
nn: Sletta

en: Downloaded episode
nn: Nedlasta episode

en: Downloaded video episode
nn: Nedlasta videoepisode

en: Downloaded image
nn: Nedlasta bilete

en: Downloaded file
nn: Nedlasta fil

en: missing file
nn: manglande fil

en: never played
nn: aldri avspela

en: never displayed
nn: aldri vist

en: never opened
nn: aldri opna

en: displayed
nn: vist

en: opened
nn: opna

en: deletion prevented
nn: sletting hindra

en: No downloadable content
nn: Manglar nedlastbart innhald

en: New episode
nn: Ny episode

en: All episodes
nn: Alle episodar

en: from all podcasts
nn: frå alle podkastar

en: Subscription paused
nn: Abonnement sett på pause

en: Please select an episode
nn: Vel episode

en: Open Episode Title Link
nn: Opna lenkja for episodetittelen

en: Copy Episode Title Link Address
nn: Kopier lenkja for episodetittelen

en: Open shownotes in web browser
nn: Opna programnotat i nettlesar

en: Open link in web browser
nn: Opna lenkje i nettlesar

en: Nothing to paste.
nn: Ingenting å lima inn.

en: Clipboard is empty
nn: Utklippstavla er tom

en: Username
nn: Brukarnamn

en: New user
nn: Ny brukar

en: Login
nn: Logg inn

en: Authentication required
nn: Krev autentisering

en: hostname or root URL (e.g. https://gpodder.net)
nn: vertsnamn eller rotadresse (eksempel: https://gpodder.net/)

en: Server
nn: Tenar

en: Password
nn: Passord

en: Show Password
nn: Vis passord

en: Select destination
nn: Vel mål

en: Setting
nn: Innstilling

en: Set to
nn: Sett til

en: Cannot set %(field)s to %(value)s. Needed data type: %(datatype)s
nn: Klarte ikkje setja %(field)s til %(value)s. Påkravd datatype: %(datatype)s

en: Error setting option
nn: Klarte ikkje definera innstilling

en: Add section
nn: Legg til kategori

en: New section:
nn: Ny kategori:

en: _Add
nn: _Legg til

en: Select new podcast cover artwork
nn: Vel nytt omslagsbilete for podkast

en: You can only drop a single image or URL here.
nn: Du kan berre dra eitt bilete eller éi nettadresse hit.

en: Drag and drop
nn: Dreg og slepp

en: You can only drop local files and http:// URLs here.
nn: Du kan berre dra lokale filer og HTTP-adresser hit.

en: Remove
nn: Fjern

en: _Download
nn: _Last ned

en: Select _all
nn: Vel a_lle

en: Select _none
nn: Vel _ingen

en: Nothing selected
nn: Ingen er valde

en: %(count)d episode | %(count)d episodes
nn[0]: %(count)d episode
nn[1]: %(count)d episodar

en: size: %s
nn: storleik: %s

en: Export remaining %(count)d episode to this folder with its default name | Export remaining %(count)d episodes to this folder with their default name
nn[0]: Eksporter gjenståande %(count)d episode til denne mappa, med standardnamn
nn[1]: Eksporter gjenståande %(count)d episodar til denne mappa, med standardnamn

en: Search:
nn: Søk:

en: Search
nn: Søk

en: URL:
nn: Adresse:

en: Filename:
nn: Filnamn:

en: Loading podcasts
nn: Lastar podkastar

en: Please wait while the podcast list is downloaded
nn: Vent mens oversikta over podkastar vert lasta ned

en: Do nothing
nn: Ikkje gjer noko

en: Show episode list
nn: Vis episodeliste

en: Add to download list
nn: Legg til nedlastingskøen

en: Download immediately
nn: Last ned med ein gong

en: None
nn: Ingen

en: Filesystem-based
nn: Filsystembasert

en: Mark as played
nn: Merk han som avspela

en: Delete from gPodder
nn: Slett han frå gPodder

en: Custom (%(format_ids)s)
nn: Tilpassa (%(format_ids)s)

en: Name
nn: Namn

en: Documentation
nn: Dokumentasjon

en: Extension info
nn: Utvidingsinformasjon

en: Support the author
nn: Støtt utviklaren

en: Extension cannot be activated
nn: Utvidinga kan ikkje takast i bruk

en: Configure audio player
nn: Set opp lydavspelar

en: Command:
nn: Kommando:

en: Configure video player
nn: Set opp videoavspelar

en: manually
nn: manuelt

en: after %(count)d day | after %(count)d days
nn[0]: etter %(count)d dag
nn[1]: etter %(count)d dagar

en: Replace subscription list on server
nn: Byt ut abonnementslista på tenaren

en: Remote podcasts that have not been added locally will be removed on the server. Continue?
nn: Eksterne podkastar som ikkje er lagde til lokalt, vert fjerna på tenaren. Vil du halda fram?

en: Select folder for mount point
nn: Vel mappe for monteringspunkt

en: Select folder for playlists
nn: Vel mappe for spelelister

en: The playlists folder must be on the device
nn: Speleliste-mappa må finnast på eininga

en: Unknown track
nn: Ukjent spor

en: %s on Soundcloud
nn: %s på SoundCloud

en: Tracks published by %s on Soundcloud.
nn: Spor lagde ut av %s på SoundCloud

en: %s's favorites on Soundcloud
nn: %s sine favorittar på SoundCloud

en: Tracks favorited by %s on Soundcloud.
nn: Favorittspor til %s på SoundCloud.

en: Convert audio files
nn: Gjer om lydfiler

en: Transcode audio files to mp3/ogg
nn: Transkod lydfiler til MP3/Ogg

en: Convert to %(format)s
nn: Gjer om til %(format)s

en: File converted
nn: Fil gjord om

en: Conversion failed
nn: Feil ved formatomgjering

en: Run a Command on Download
nn: Køyr kommando etter nedlasting

en: Run a predefined external command upon download completion.
nn: Køyr ferdigdefinert ekstern kommando etter nedlasting

en: Concatenate videos
nn: Flett saman videofiler

en: Add a context menu item for concatenating multiple videos
nn: Legg til kontekstmeny for å fletta saman fleire videofiler

en: Save video
nn: Lagra video

en: Concatenating video files
nn: Flettar saman videofiler

en: Writing %(filename)s
nn: Lagrar %(filename)s

en: Videos successfully converted
nn: Videofilene er no gjorde om

en: Error converting videos
nn: Feil ved formatomgjering av videofiler

en: Concatenation result
nn: Resultat av fletting

en: Enqueue/Resume in media players
nn: Legg i kø / hald fram avspeling i mediespelarar

en: Add a context menu item for enqueueing/resuming playback of episodes in installed media players
nn: Legg til kontekstmeny for å leggja episodar i kø / halda fram med avspeling i installerte mediespelarar

en: Enqueue in
nn: Legg i kø i

en: Resume in
nn: Hald fram avspeling i

en: "Open website" episode and podcast context menu
nn: «Opna nettsida»-kontekstmeny for podkastar og episodar

en: Add a context menu item for opening the website of an episode or podcast
nn: Legg til kontekstmeny for å opna nettsida til podkastar og episodar

en: Open website
nn: Opna nettsida

en: Filter Episodes
nn: Filtrer episodar

en: Disable automatic downloads based on episode title.
nn: Slå av automatisk nedlasting basert på episodetittel

en: Regular Expression
nn: Regulært uttrykk

en: Ignore Case
nn: Ikkje skil mellom store/små bokstavar

en: Filter
nn: Filtrering

en: <b>Note:</b> The Cancel button does <b>not</b> return the filter settings to the values they had before. The changes are saved immediately after they are made.
nn: <b>Merk:</b> «Avbryt»-knappen set <b>ikkje</b> filtera tilbake til dei tidlegare verdiane. Filter­endringane vert lagra med ein gong.

en: Block
nn: Blokker episodar

en: Except
nn: Gjer unntak for

en: Clicking the block checkbox and leaving it empty will disable auto-download for all episodes in this channel.  The patterns match partial text in episode title, and an empty pattern matches any title.  The except pattern unblocks blocked episodes (to block all then unblock some).
nn: Kryss av for «Blokker episodar» og la tekst­feltet stå tomt for å slå av automatisk nedlasting av episodar. Teksten i feltet vert brukt til å søkja etter (delar av) episode­titlar, så tom tekst søkjer etter alle titlane. Bruk unntaks­mønsteret for å fjerna episode­blokkering. (Blokker først alle episodane og så avblokker nokre av dei).

en: Filter episodes now
nn: Filtrer episodane no

en: Undoes any episodes you marked as old.
nn: Angrar merking av episodar som gamle.

en: Gtk Status Icon
nn: Gtk-statusikon

en: Show a status icon for Gtk-based Desktops.
nn: Vis statusikon på Gtk-baserte skrivebord

en: Minimize on start
nn: Minimer ved oppstart

en: Minimizes the gPodder window on startup.
nn: Minimer gPodder-vindauget ved oppstart

en: MPRIS Listener
nn: MPRIS-lyttar

en: Convert MPRIS notifications to gPodder Media Player D-Bus API
nn: Gjer om MPRIS-varslingar til D-Bus-API for gPodder-mediespelar

en: Normalize audio with re-encoding
nn: Normaliser lydstyrken via omkoding

en: Normalize the volume of audio files with normalize-audio
nn: Normaliser lydstyrken på lydfiler med «normalize-audio»

en: File normalized
nn: Fil normalisert

en: Notification Bubbles for Windows
nn: Varslingsbobler på Windows

en: Display notification bubbles for different events.
nn: Vis varslingsbobler for ulike hendingar.

en: Rename episodes after download
nn: Endra namn på episodar etter nedlasting

en: Rename episodes to "<Episode Title>.<ext>" on download
nn: Endra namn på episodane til «<episodetittel>.<filetternamn>»

en: Rename all downloaded episodes
nn: Endra namn på alle nedlasta episodar

en: No downloaded episodes to rename
nn: Ingen nedlasta episodar å endra namn på

en: Renaming all downloaded episodes
nn: Endrar namn på alle nedlasta episodar

en: Remove cover art from OGG files
nn: Fjern omslagsbilete frå OGG-filer

en: removes coverart from all downloaded ogg files
nn: Fjern omslagsbilete frå alle nedlasta OGG-filer

en: Remove cover art
nn: Fjern omslagsbilete

en: Convert video files to MP4 for Rockbox
nn: Gjer om videofiler til MP4-format for Rockbox

en: Converts all videos to a Rockbox-compatible format
nn: Gjer om alle videofiler til eit Rockbox-kompatibelt format

en: Rockbox Cover Art Sync
nn: Synkroniser omslagsbilete for Rockbox

en: Copy Cover Art To Rockboxed Media Player
nn: Kopier omslagsbileta til Rockbox-basert mediespelar

en: Stream to Sonos
nn: Straum til Sonos

en: Stream podcasts to Sonos speakers
nn: Straum podkastar til Sonos-høgtalarar

en: Tag downloaded files using Mutagen
nn: Lagra metadata med Mutagen

en: Add episode and podcast titles to MP3/OGG tags
nn: Lagra episode- og podkasttitlar som MP3-/OGG-metadata

en: Show download progress on the taskbar
nn: Vis nedlastingsframdrift på oppgåvelinja

en: Displays the progress on the Windows taskbar.
nn: Vis framdriftslinja på oppgåvelinja i Windows

en: Subtitle Downloader for TED Talks
nn: Last ned undertekstar for TED-føredrag

en: Downloads .srt subtitles for TED Talks Videos
nn: Last ned .srt-undertekstar for TED-føredrag

en: Ubuntu App Indicator
nn: Appindikator for Ubuntu

en: Show a status indicator in the top bar.
nn: Vis statusmarkør i topplinja

en: Show main window
nn: Vis hovudvindauget

en: Quit
nn: Avslutt

en: Ubuntu Unity Integration
nn: Integrasjon med Ubuntu Unity

en: Show download progress in the Unity Launcher icon.
nn: Vis nedlastingsframdrift på Unity Launcher-ikonet

en: Search for new episodes on startup
nn: Søk etter nye episodar ved oppstart

en: Starts the search for new episodes on startup
nn: Start søk etter nye episodar når programmet vert starta

en: Convert video files
nn: Gjer om videofiler

en: Transcode video files to avi/mp4/m4v
nn: Transkod videofiler til AVI/MP4/M4V

en: Manage YouTube subscriptions using youtube-dl (pip install youtube_dl) or yt-dlp (pip install yt-dlp)
nn: Handsam YouTube-abonnement med youtube-dl («pip install youtube_dl») eller yt-dlp («pip install yt-dlp»)

en: Your version of youtube-dl/yt-dlp %(have_version)s has known issues, please upgrade to %(want_version)s or newer.
nn: Versjonen av youtube-dl/yt-dlp som du har, versjon %(have_version)s, har fleire kjende feil. Oppgrader til versjon %(want_version)s eller nyare.

en: Old youtube-dl
nn: Gammal youtube-dl

en: Download with youtube-dl
nn: Last ned med youtube-dl

en: Parse YouTube channel feeds with youtube-dl to access more than 15 episodes
nn: Les YouTube-kanalkjelder med youtube-dl for tilgang til meir enn 15 episodar

en: Download all supported episodes with youtube-dl
nn: Last ned alle støtta episodar med youtube-dl

en: youtube-dl provides access to additional YouTube formats and DRM content.  Episodes from non-YouTube channels, that have youtube-dl support, will <b>fail</b> to download unless you manually <a href="https://gpodder.github.io/docs/youtube.html#formats">add custom formats</a> for each site.  <b>Download with youtube-dl</b> appears in the episode menu when this option is disabled, and can be used to manually download from supported sites.
nn: Programmet youtube-dl gjev tilgang til fleire YouTube-format og DRM-innhald. Merk at episodar frå kanalar på andre nett­stadar enn YouTube, men som er støtta av youtube-dl, <b>ikkje</b> vert lasta ned, med mindre du manuelt legg til eit <a href="https://gpodder.github.io/docs/youtube.html#formats">tilpassa format</a> for kvar nettstad.  <b>Last ned med youtube-dl</b> vert vist i episode­menyen når valet ovanfor er slått av, slik at du kan lasta ned manuelt frå desse nettstadane.

en: The "ffmpeg" command was not found. FFmpeg is required for embedding subtitles.
nn: Fann ikkje programfila «ffmpeg». Du treng FFmpeg for å byggja inn undertekstar.

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Check for new episodes
nn: Sjå etter nye episodar

en: Podcasts
nn: Podkastar

en: Resume all
nn: Hald fram med alle

en: Incomplete downloads from a previous session were found.
nn: Fann ufullstendige nedlastingar frå ei tidlegare økt.

en: Limit rate to
nn: Avgrens nedlastingsfart til

en: Limit downloads to
nn: Avgrens talet på samtidige nedlastingar til

en: Add a new podcast
nn: Legg til ny podkast

en: _Paste
nn: Lim _inn

en: Channel Editor
nn: Kanalredigering

en: <b>Feed URL</b>
nn: <b>Kjeldeadresse</b>

en: <b>Download location</b>
nn: <b>Nedlastingsmappe</b>

en: Pause subscription
nn: Set abonnementet på pause

en: Sync to player devices
nn: Synkroniser med musikkspelarar

en: Section:
nn: Kategori:

en: Strategy:
nn: Strategi:

en: <b>HTTP/FTP Authentication</b>
nn: <b>HTTP/FTP-autentisering</b>

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Password:
nn: Passord:

en: Settings
nn: Innstillingar

en: gPodder Configuration Editor
nn: gPodder oppsett-redigering

en: Search for:
nn: Søk etter:

en: _Show All
nn: _Vis alle

en: Select episodes
nn: Vel episodar

en: _Remove
nn: _Fjern

en: Find new podcasts
nn: Finn nye podkastar

en: label
nn: merkelapp

en: ...
nn: …

en: Add
nn: Legg til

en: _Edit config
nn: _Rediger råoppsett

en: Video player:
nn: Videoavspelar:

en: Audio player:
nn: Lydavspelar:

en: Find as you type
nn: Kontinuerleg søk

en: General
nn: Generelt

en: Synchronize subscriptions and episode actions
nn: Synkroniser abonnement og episodehandlingar

en: Server:
nn: Tenar:

en: Device name:
nn: Einingsnamn:

en: Replace subscription list on server with local subscriptions:
nn: Byt ut abonnements­lista på tenaren med lokale abonnement:

en: Upload local subscriptions
nn: Last opp lokale abonnement

en: Update interval:
nn: Oppdateringsintervall:

en: Maximum number of episodes per podcast:
nn: Øvre grense på episodar per podkast:

en: Consider only episodes added in the update as new
nn: Rekn berre episodar lagde til i oppdateringa som nye

en: When new episodes are found:
nn: Når det kjem nye episodar:

en: Check connection before updating (if supported)
nn: Kontroller nettilkopling før oppdatering (viss støtta)

en: Updating
nn: Oppdatering

en: Delete played episodes:
nn: Slett avspela episodar:

en: Remove played episodes even if unfinished
nn: Fjern påbegynte episodar sjølv om dei ikkje er ferdigavspela

en: Also remove unplayed episodes
nn: Fjern òg episodar som ikkje er påbegynte

en: Clean-up
nn: Opprydding

en: Device type:
nn: Einingstype:

en: Mountpoint:
nn: Monteringspunkt:

en: Create playlists on device
nn: Lag spelelista på eininga

en: Playlists Folder:
nn: Spelelistemappe:

en: Remove episodes deleted on device from gPodder
nn: Slett automatisk episodar i gPodder som er sletta frå eininga

en: After syncing an episode:
nn: Etter synkronisering av ein episode:

en: Only sync unplayed episodes
nn: Berre synkroniser uavspela episodar

en: Remove episodes deleted in gPodder from device
nn: Slett automatisk episodar på eininga som er sletta frå gPodder

en: Devices
nn: Einingar

en: Preferred YouTube format:
nn: Føretrekt format for YouTube:

en: Preferred YouTube HLS format:
nn: Føretrekt format for YouTube HLS:

en: Preferred Vimeo format:
nn: Føretrekt format for Vimeo:

en: <big>Welcome to gPodder</big>
nn: <big>Velkommen til gPodder</big>

en: Your podcast list is empty.
nn: Podkastlista er tom.

en: Choose from a list of example podcasts
nn: Vel nokre eksempelpodkastar

en: Add a podcast by entering its URL
nn: Legg til podkast via nettadresse

en: Restore my subscriptions from gpodder.net
nn: Gjenopprett abonnement frå gpodder.net

en: Go to gpodder.net
nn: Gå til gpodder.net

en: Software updates
nn: Programoppdateringar

en: Open Logs
nn: Opna loggar

en: Help
nn: Hjelp

en: About
nn: Om

en: _Podcasts
nn: _Podkastar

en: Download new episodes
nn: Last ned nye episodar

en: Find Podcast
nn: Filtrer podkastar

en: _Subscriptions
nn: _Abonnement

en: Discover new podcasts
nn: Finn nye podkastar

en: Add podcast via URL
nn: Legg til podkast via nettadresse

en: Import from OPML file
nn: Importer frå OPML-fil

en: Export to OPML file
nn: Eksporter til OPML-fil

en: _Episodes
nn: _Episodar

en: Delete
nn: Slett

en: Toggle new status
nn: Merk som ny/ikkje-ny

en: Change delete lock
nn: Slå på/av slettelås

en: Find Episode
nn: Filtrer episodar

en: E_xtras
nn: E_kstra

en: Sync to device
nn: Synkroniser til eining

en: _View
nn: _Vis

en: Toolbar
nn: Verktøylinje

en: Always show Find entries
nn: Vis alltid filtreringsfelta

en: Hide podcasts without episodes
nn: Gøym podkastar utan episodar

en: "All episodes" in podcast list
nn: Vis samlekategori med «Alle episodar» i podkastlista

en: Use sections for podcast list
nn: Grupper podkastlista etter kategoriar

en: Hide deleted episodes
nn: Gøym sletta episodar

en: Downloaded episodes
nn: Nedlasta episodar

en: Unplayed episodes
nn: Uavspela episodar

en: Always show New Episodes
nn: Vis alltid nye episodar

en: Trim episode title prefix
nn: Fjern prefiks frå episodetitlar

en: Episode descriptions
nn: Episodeskildringar

en: Require control click to sort episodes
nn: Krev «Ctrl»-klikk for å sortera episodane

en: Visible columns
nn: Synlege kolonnar

en: Podcast update requested by extensions.
nn: Utviding ber om oppdatering av podkast.

en: Episode download requested by extensions.
nn: Utviding ber om nedlasting av episode.

en: Invalid url: %s
nn: Ugyldig adresse: %s

en: Wrong username/password
nn: Feil brukarnamn/passord

en: User name:
nn: Brukarnamn:

en: You are not subscribed to %s.
nn: Du abonnerer ikkje på %s.

en: Already subscribed to %s.
nn: Du abonnerer alt på %s.

en: Cannot subscribe to %s.
nn: Kan ikkje avslutta abonnementet på %s.

en: Successfully added %s.
nn: La til %s.

en: This configuration option does not exist.
nn: Denne innstillinga finst ikkje.

en: Can only set leaf configuration nodes.
nn: Kan berre endra bladnodar i oppsettet.

en: Renamed %(old_title)s to %(new_title)s.
nn: Endra namn på %(old_title)s til %(new_title)s.

en: Unsubscribed from %s.
nn: Avslutta abonnement på %s.

en: Invalid command.
nn: Ugyldig kommando.

en: Invalid option: %s.
nn: Ugyldig val: %s.

en: Updates disabled
nn: Oppdateringar av

en: %(count)d new episode | %(count)d new episodes
nn[0]: %(count)d ny episode
nn[1]: %(count)d nye episodar

en: Checking for new episodes
nn: Ser etter nye episodar …

en: Skipping %(podcast)s
nn: Hoppar over %(podcast)s

en: No episode with the specified GUID found.
nn: Fann ingen episode med den oppgjevne GUID-en.

en: Deleted episode "%s".
nn: Sletta episoden «%s».

en: Episode has already been deleted.
nn: Episoden er alt sletta.

en: Disabling feed update from %s.
nn: Slår av oppdatering av kjelda %s.

en: Enabling feed update from %s.
nn: Slår på oppdatering av kjelda %s.

en: No podcasts found.
nn: Fann ikkje nokon podkastar.

en: Enter index to subscribe, ? for list
nn: Vel indeks å abonnera på, eller «?» for ei oversikt

en: Invalid value.
nn: Ugyldig verdi.

en: Adding %s...
nn: Legg til %s …

en: Invalid URL: %s
nn: Ugyldig adresse: %s

en: Changed URL from %(old_url)s to %(new_url)s.
nn: Endra adresse frå %(old_url)s til %(new_url)s.

en: %(title)s: %(msg)s ([yes]/no):
nn: %(title)s: %(msg)s ([ja]/nei):

en: yes
nn: ja

en: Deleting episode: %(episode)s
nn: Slettar episode: %(episode)s

en: Enter episode index to toggle, ? for list, X to select all, space to select none, empty when ready
nn: Skriv inn episodeindeks for å merkja / fjerna merking, «?» for oversikt, «X» for å merkja alle, «Mellomrom» for å fjerna all merking og linjeskift når du er klar

en: Will delete %(episode)s
nn: Skal sletta %(episode)s

en: Won't delete %(episode)s
nn: Skal ikkje sletta %(episode)s

en: mounting volume for file %(file)s failed with: %(error)s
nn: Feil ved montering av dataområdet for fila %(file)s: %(error)s

en: Syncing %s
nn: Synkroniserer %s

en: (enabled)
nn: (på)

en: Title:
nn: Tittel:

en: Category:
nn: Kategori:

en: Description:
nn: Skildring:

en: Authors:
nn: Opphavspersonar:

en: Documentation:
nn: Dokumentasjon:

en: Enabled:
nn: Slått på:

en: no
nn: nei

en: enabled
nn: på

en: disabled
nn: av

en: Extension %(name)s (%(title)s) %(enabled)s
nn: Utviding %(name)s (%(title)s) %(enabled)s

en: Syntax error: %(error)s
nn: Syntaksfeil: %(error)s

en: Ambiguous command. Did you mean..
nn: Tvetydig kommando. Meinte du …

en: The requested function is not available.
nn: Funksjonen er ikkje tilgjengeleg.

en: subscribe to the feed at URL
nn: abonner på kjelda på nettadressa

en: print logging output on the console
nn: Skriv loggdata på konsollen

en: reduce warnings on the console
nn: reduser talet på åtvaringar på konsollen

en: exit once started up (for profiling)
nn: Avslutt etter oppstart (for ytingsprofilering)

en: Mac OS X application process number
nn: Mac OS X-prosess-ID

en: gPodder (subscribe to feed)
nn: gPodder (abonner på kjelde)

en: gPodder Podcast Client
nn: gPodder podkastklient

en: Podcast Client
nn: Podkastklient

en: Subscribe to audio and video content from the web
nn: Abonner på lyd- og videoinnhald på Internett
