gPodder - en to ro translation catalogue (217 entries)

en: gPodder on %s
ro: gPodder pe %s

en: Queued
ro: Adăugat în coada de așteptare

en: Downloading
ro: Se descarcă

en: Finished
ro: Gata

en: Failed
ro: Eșuat

en: Cancelled
ro: Sa renunțat

en: Paused
ro: Întrerupt temporar

en: Missing content from server
ro: Conținutul lipseste de pe server

en: I/O Error: %(error)s: %(filename)s
ro: Eroare I/O: %(error)s: %(filename)s

en: HTTP Error %(code)s: %(message)s
ro: Eroare HTTP %(code)s: %(message)s

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Other
ro: Altele

en: No description available
ro: Nu există descriere

en: unknown
ro: necunoscut

en: Add %s
ro: Adaugă %s

en: Remove %s
ro: Îndepărtează %s

en: Cancelled by user
ro: Utilizatorul a renunțat

en: Writing data to disk
ro: Datele sunt scrise pe disc

en: Opening iPod database
ro: Deschide baza de date iPod

en: iPod opened
ro: iPod este deschis

en: Saving iPod database
ro: Salvează baza de date iPod

en: Removing %s
ro: Îndeparteaza %s

en: Adding %s
ro: Adauga %s

en: Error copying %(episode)s: Not enough free space on %(mountpoint)s
ro: Eroare la copierea %(episode)s: Nu există suficient spațiu liber pe %(mountpoint)s

en: Opening MP3 player
ro: Deschide player MP3

en: MP3 player opened
ro: Player-ul MP3 deschis

en: No device configured
ro: Nici un dispozitiv configurat

en: Please set up your device in the preferences dialog.
ro: Seta-ți dispozitivul în dialogul "Preferințe".

en: Cannot open device
ro: Dispozitivul nu a putut fi citit

en: Not enough space left on device
ro: Nu există suficient spațiu pe dispozitiv

en: Episode
ro: Episod

en: Today
ro: Astăzi

en: Yesterday
ro: Ieri

en: (unknown)
ro: (necunoscut)

en: and
ro: și

en: Cannot start gPodder
ro: gPodder nu poate fi pornit

en: D-Bus error: %s
ro: Eroare D-Bus: %s

en: Integer
ro: Întreg

en: Float
ro: Virgulă mobilă

en: Boolean
ro: Binar

en: String
ro: Șir de caractere

en: Command: %s
ro: Linie de comandă: %s

en: Default application
ro: Aplicația implicită

en: Loading incomplete downloads
ro: Se încarcă descărcările incomplete

en: Some episodes have not finished downloading in a previous session.
ro: Unele episoade nu au fost descărcate complet într-o sesiune anterioară.

en: Action
ro: Acțiune

en: Confirm changes from gpodder.net
ro: Confirmă modificările de la my.gpodder.org

en: Select the actions you want to carry out.
ro: Selectează acțiunea dorită

en: Uploading subscriptions
ro: Încarcă abonamentele

en: Your subscriptions are being uploaded to the server.
ro: Abonamentele sunt încărcate pe server

en: List uploaded successfully.
ro: Lista a fost încărcată cu succes

en: Error while uploading
ro: Eroare la încărcare

en: Size
ro: Mărime

en: Released
ro: Publicat

en: Progress
ro: Progres

en: No episodes in current view
ro: Nu există episoade în vizualizarea curentă

en: No episodes available
ro: Nu există episoade disponibile

en: No podcasts in this view
ro: Nu există podcast-uri în aceasta vizualizare

en: No subscriptions
ro: Nu există abonamente

en: Please report this problem and restart gPodder:
ro: Raportați aceasta problema și reporniți gPodder:

en: Unhandled exception
ro: Excepție netratată

en: Feedparser error: %s
ro: Eroare de parser: %s

en: Downloads finished
ro: Descărcările sau încheiat

en: Downloads failed
ro: Descărcările au eșuate

en: Start download now
ro: Începe descărcările acum

en: Download
ro: Descărcare

en: Pause
ro: Întrerupt temporar

en: Cancel
ro: Renunță

en: Remove from list
ro: Elimină din listă

en: Update podcast
ro: Actualizează podcast

en: Open download folder
ro: Deschide directorul de descărcare

en: Podcast settings
ro: Setări podcast

en: Error converting file.
ro: Eroare de conversie a fișierului.

en: Bluetooth file transfer
ro: Transfer fișier prin bluetooth

en: Open
ro: Deschide

en: Play
ro: Redare

en: Stream
ro: Flux

en: Episode details
ro: Detalii despre episod

en: Please check your media player settings in the preferences dialog.
ro: Verifică în preferințe setările player-ului media.

en: Error opening player
ro: Eroare la deschiderea player-ului

en: Adding podcasts
ro: Se adaugă podcast-uri

en: Please wait while episode information is downloaded.
ro: Astepta-ți descărcarea informațiilor despre episod.

en: Existing subscriptions skipped
ro: Abonamente care nu au fost descărcate

en: You are already subscribed to these podcasts:
ro: La aceste podcast-uri există deja abonamente:

en: Podcast requires authentication
ro: Acest podcast necesită autentificare

en: Please login to %s:
ro: Autentificare necesară pentru %s:

en: Authentication failed
ro: Autentificarea a eșuat

en: Website redirection detected
ro: A fost detectată o redirecționare a paginii web

en: The URL %(url)s redirects to %(target)s.
ro: URL-ul %(url)s vă trimite la %(target)s.

en: Do you want to visit the website now?
ro: Doriți să vizitați pagina de web acum?

en: Could not add some podcasts
ro: Anumite podcast-uri nu au fost adăugate

en: Some podcasts could not be added to your list:
ro: Anumite podcast-uri nu au fost adăugate în listă:

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Redirection detected
ro: Sa detectat o redirecționare

en: Cancelling...
ro: Renunțare...

en: No new episodes
ro: Nu există episoade noi.

en: New episodes available
ro: Episoade noi sunt disponibile

en: Quit gPodder
ro: Închide gPodder

en: You are downloading episodes. You can resume downloads the next time you start gPodder. Do you want to quit now?
ro: Se descarcă episoade. Pute-ți continua descărcarea cănd reporniți gPodder.

en: Episodes are locked
ro: Episoadele sunt blocate

en: The selected episodes are locked. Please unlock the episodes that you want to delete before trying to delete them.
ro: Episoadele alese sunt blocate. Deblocați episoadele înainte de a putea sa le ștergeți.

en: Please wait while episodes are deleted
ro: Așteptați până când episoadele au fost șterse.

en: Select played
ro: Selectează episoadele ascultate

en: Select the episodes you want to delete:
ro: Selectează episoadele ce trebuie șterse:

en: No podcast selected
ro: Nici un podcast nu a fost selectat

en: Please select a podcast in the podcasts list to update.
ro: Selecteaza un podcast din listă, ce trebuie adus la zi.

en: Download error while downloading %(episode)s: %(message)s
ro: Eroare la descărcarea %(episode)s: %(message)s

en: Download error
ro: Eroare la descărcare

en: Select the episodes you want to download:
ro: Selectează episoadele ce trebuie descărcate:

en: Please check for new episodes later.
ro: Verifică dacă există episoade noi mai târziu.

en: No new episodes available
ro: Nu există episoade noi

en: Please select a podcast in the podcasts list to edit.
ro: Selectează un podcast din listă pentru a fi editat.

en: Please select a podcast in the podcasts list to remove.
ro: Selectează un podcast din listă pentru a fi îndepartat.

en: OPML files
ro: Fișiere OPML

en: Import from OPML
ro: Importă din OPML

en: Import podcasts from OPML file
ro: Importă podcast-uri din fișiere OPML

en: Nothing to export
ro: Nimic de exportat

en: Your list of podcast subscriptions is empty. Please subscribe to some podcasts first before trying to export your subscription list.
ro: Lista de abonamente pentru podcast-uri este goală. Abonează-te la podcast-uri înainte de a încerca să exporți lista.

en: Export to OPML
ro: Export către OPML

en: Your podcast list has been successfully exported.
ro: Lista de podcast-uri a fost exportată cu success.

en: Could not export OPML to file. Please check your permissions.
ro: Nu s-a putut exporta OPML în fișier. Verificați permisiunea.

en: OPML export failed
ro: Exportul OPML a eșuat

en: released %s
ro: publicat %s

en: from %s
ro: de către %s

en: played
ro: derulat

en: unplayed
ro: nederulat

en: today
ro: Astăzi

en: downloaded %s
ro: descărcate %s

en: Deleted
ro: Șters

en: Downloaded episode
ro: Episoade descărcate

en: Downloaded video episode
ro: Episoade video descărcate

en: Downloaded image
ro: Imagine descărcată

en: Downloaded file
ro: Fișier descărcat

en: missing file
ro: fișier lipsă

en: never played
ro: niciodată ascultat

en: never displayed
ro: niciodată afișat

en: never opened
ro: niciodată deschis

en: displayed
ro: afișat

en: opened
ro: deschis

en: deletion prevented
ro: ștergere prevenită

en: New episode
ro: Episod nou

en: All episodes
ro: Toate episoadele

en: from all podcasts
ro: din toate podcast-urile

en: Nothing to paste.
ro: Nimic de lipit

en: Clipboard is empty
ro: Tabelul de lipire este gol

en: Username
ro: Nume utilizator

en: New user
ro: Utilizator nou

en: Login
ro: Înregistrare

en: Authentication required
ro: Este necesară autentificarea

en: Password
ro: Parolă

en: Select destination
ro: Selectează destinația

en: Setting
ro: Setare

en: Set to
ro: Setați pentru a

en: Cannot set %(field)s to %(value)s. Needed data type: %(datatype)s
ro: Nu poate fi setată %(field)s la %(value)s. Este necesar tipul de dată:%(datatype)s

en: Error setting option
ro: Eroare la setarea opțiunii %s

en: Select new podcast cover artwork
ro: Selectează o noua copertă pentru podcast

en: You can only drop a single image or URL here.
ro: Nu puteți folosi decât un singură o imagine sau URL aici.

en: You can only drop local files and http:// URLs here.
ro: În acest loc nu puteți folosi decât fișiere locale și URL-uri de tip http://

en: Remove
ro: Îndepărtează

en: Nothing selected
ro: Nimic nu este selectat

en: size: %s
ro: mărime: %s

en: Do nothing
ro: Nimic

en: Show episode list
ro: Afișează lista cu episoade

en: Add to download list
ro: Adaugă în lista de descărcări

en: Download immediately
ro: Descarcă imediat

en: None
ro: Nimic

en: Configure audio player
ro: Configurează playerul audio

en: Command:
ro: Linie de comandă:

en: Configure video player
ro: Configurează playerul video

en: manually
ro: manual

en: Replace subscription list on server
ro: Înlocuiește lista de abonamente pe server

en: Remote podcasts that have not been added locally will be removed on the server. Continue?
ro: Podcast-uri remote care nu au fost adăugate local vor fi îndepărtate de pe server. Continuați?

en: Unknown track
ro: Piesă necunoscută

en: %s on Soundcloud
ro: %s pe Soundcloud

en: Tracks published by %s on Soundcloud.
ro: Piese publicate de %s în Soundcloud.

en: Quit
ro: Ieșire

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Check for new episodes
ro: Caută episoade noi

en: Filter:
ro: Filtru:

en: Podcasts
ro: Podcast-uri

en: Resume all
ro: Reia roate descărcările

en: Incomplete downloads from a previous session were found.
ro: Au fost găsite descărcări incomplete dintr-o sesiune anterioară.

en: Limit rate to
ro: Limitează rata la

en: Limit downloads to
ro: Limitează descărcările la

en: Add a new podcast
ro: Adaugă un nou podcast

en: <b>HTTP/FTP Authentication</b>
ro: <b>Autentificare HTTP/FTP</b>

en: Username:
ro: Nume utilizator:

en: Password:
ro: Parola:

en: gPodder Configuration Editor
ro: Editorul de configurații gPodder

en: Search for:
ro: Caută după:

en: Select episodes
ro: Selectați episoadele

en: Find new podcasts
ro: Caută podcast-uri noi

en: Video player:
ro: Player video:

en: Audio player:
ro: Player audio:

en: Update interval:
ro: Intervalul de actualizare:

en: Maximum number of episodes per podcast:
ro: Numărul maxim de episoade per podcast:

en: When new episodes are found:
ro: Când se găsesc episoade noi:

en: Updating
ro: Actualizează

en: Also remove unplayed episodes
ro: Îndepărtează de asemenea episoadele neredate

en: Clean-up
ro: Curăță

en: Devices
ro: Dispozitive

en: Choose from a list of example podcasts
ro: Selectează dintr-o lista de exemple cu podcast-uri

en: Go to gpodder.net
ro: Mergi la gpodder.org

en: Download new episodes
ro: Descarcă episoade noi

en: Discover new podcasts
ro: Caută podcasturi noi

en: Add podcast via URL
ro: Adaugă podcast via URL

en: Import from OPML file
ro: Importă din fișier OPML

en: Export to OPML file
ro: Exportă în fișier OPML

en: Delete
ro: Șterge

en: Change delete lock
ro: Dezactivează blocare la ștergere

en: Hide podcasts without episodes
ro: Ascunde podcast-uri fără episoade

en: Hide deleted episodes
ro: Ascunde episoadele șterse

en: Downloaded episodes
ro: Episoade descărcate

en: Unplayed episodes
ro: Episoade ne-redate

en: Episode descriptions
ro: Descrierea episoadelor

en: Wrong username/password
ro: Numele sau parola este greșită

en: Adding %s...
ro: Adaugă %s...
