gPodder 3.10.21 - en to tr translation catalogue (574 entries)

en: gPodder on %s
tr: %s üzerinde gPodder

en: Folder %s could not be created.
tr: %s klasörü oluşturulamadı.

en: Error writing playlist
tr: Oynatma listesi yazılırken hata oluştu

en: gpodder.net search
tr: gpodder.net araması

en: OPML from web
tr: Web'den OPML

en: OPML file
tr: OPML dosyası

en: Getting started
tr: Başlarken

en: gpodder.net Top 50
tr: gpodder.net İlk 50

en: gpodder.net Tags
tr: gpodder.net Etiket

en: Soundcloud search
tr: Soundcloud araması

en: Imported OPML file
tr: İçe aktarılan OPML dosyası

en: Queued
tr: Kuyrukta

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Failed
tr: Başarısız

en: Cancelling
tr: İptal ediliyor

en: Cancelled
tr: Vazgeçildi

en: Pausing
tr: Duraklatma

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Episode has no URL to download
tr: Bölümün indirilecek URL'si yok

en: Missing content from server
tr: Sunucudan eksik içerik

en: Couldn't connect to server %(host)s:%(port)s
tr: Sunucuya bağlanılamadı %(host)s:%(port)s

en: Request Error: %(error)s
tr: Hata İste: %(error)s

en: I/O Error: %(error)s: %(filename)s
tr: G/Ç Hatası: %(error)s: %(filename)s

en: HTTP Error %(code)s: %(message)s
tr: HTTP Hatası %(code)s: %(message)s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Desktop Integration
tr: Masaüstü Entegrasyonu

en: Interface
tr: Arayüz

en: Post download
tr: İndirme sonrası

en: Other
tr: Diğer

en: No description for this extension.
tr: Bu uzantı için açıklama yok.

en: Command not found: %(command)s
tr: Komut bulunamadı :%(command)s

en: Need at least one of the following commands: %(list_of_commands)s
tr: Aşağıdaki komutlardan en az birine ihtiyacınız var: %(list_of_commands)s

en: Python module not found: %(module)s
tr: Python modülü bulunamadı: %(module)s

en: No description available
tr: Açıklama yok

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Only keep latest
tr: Sadece en yeniyi sakla

en: Audio
tr: Ses

en: Warning: path to gPodder home (%(root)s) is very long and can result in failure to download files.
tr: Uyarı: gPodder ana sayfasına (%(root)s) giden yol çok uzun ve dosyaların indirilememesine neden olabilir.

en: You're advised to set it to a shorter path.
tr: Daha kısa bir yola ayarlamanız tavsiye edilir.

en: Add %s
tr: %s ekle

en: Remove %s
tr: %s kaldır

en: Cancelled by user
tr: Kullanıcı tarafından iptal edildi

en: Writing data to disk
tr: Verileri diske yazma

en: Opening iPod database
tr: İPod veritabanını açma

en: iPod opened
tr: iPod açıldı

en: Saving iPod database
tr: İPod veritabanını kaydetme

en: Removing %s
tr: %s Kaldırılıyor

en: Adding %s
tr: %s Ekleniyor

en: Error copying %(episode)s: Not enough free space on %(mountpoint)s
tr: %(episode)s kopyalanırken hata oluştu: %(mountpoint)s üzerinde yeterli boş alan yok

en: Opening MP3 player
tr: MP3 çaları açma

en: MP3 player opened
tr: MP3 çalar açıldı

en: Not enough space in %(path)s: %(free)s available, but need at least %(need)s
tr: %(path)s içinde yeterli alan yok: %(free)s mevcut, ancak en az %(need)s gerekiyor

en: Error copying %(from_file)s to %(to_file)s: %(message)s
tr: %(from_file)s dosyası, %(to_file)s dosyasına kopyalanırken hata oluştu: %(message)s

en: Syncing
tr: Eşitleme

en: No device configured
tr: Yapılandırılmış aygıt yok

en: Please set up your device in the preferences dialog.
tr: Lütfen cihazınızı tercihler iletişim kutusunda ayarlayın.

en: Cannot open device
tr: Cihaz açılamıyor

en: Please check logs and the settings in the preferences dialog.
tr: Lütfen tercihler iletişim kutusundaki günlükleri ve ayarları kontrol edin.

en: Not enough space left on device
tr: Cihazda yeterli alan kalmadı

en: Additional free space required: %(required_space)s
    Do you want to continue?
tr: Ek boş alan gerekli: %(required_space)s
    Devam etmek istiyor musun?

en: Update successful
tr: Güncelleme başarılı

en: The playlist on your MP3 player has been updated.
tr: MP3 çalarınızdaki çalma listesi güncellendi.

en: Episode
tr: Bölüm

en: Episodes have been deleted on device
tr: Bölümler cihazdan silindi

en: Error writing playlist files
tr: Çalma listesi dosyaları yazılırken hata oluştu

en: %(count)d day ago | %(count)d days ago
tr[0]: %(count)d gün önce
tr[1]: %(count)d gün önce

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: (unknown)
tr: (bilinmiyor)

en: %(count)d second | %(count)d seconds
tr[0]: %(count)d saniye
tr[1]: %(count)d saniye

en: %(count)d hour | %(count)d hours
tr[0]: %(count)d saat
tr[1]: %(count)d saat

en: %(count)d minute | %(count)d minutes
tr[0]: %(count)d dakika
tr[1]: %(count)d dakika

en: and
tr: ve

en: System default program '%(opener)s' not found
tr: Sistem varsayılan programı '%(opener)s' bulunamadı

en: Cannot open file/folder '%(filename)s' using default program
tr: Varsayılan program kullanılarak '%(filename)s' dosyası/klasörü açılamıyor

en: Cannot open '%(filename)s' using '%(opener)s'
tr: '%(opener)s' kullanılarak '%(filename)s' açılamıyor

en: Cannot open file/folder
tr: Dosya/klasör açılamıyor

en: Cannot start gPodder
tr: gPodder başlatılamıyor

en: D-Bus error: %s
tr: D-Bus hatası: %s

en: About gPodder
tr: gPodder hakkında

en: _Close
tr: Kapa_t

en: Website
tr: İnternet Sitesi

en: Bug Tracker
tr: Hata İzleyici

en: Path to gPodder home is too long
tr: gPodder ana klasörüne giden yol çok uzun

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Float
tr: Yüzdür

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: String
tr: Dize

en: Command: %s
tr: Komut: %s

en: Default application
tr: Öntanımlı uygulama

en: Extensions
tr: Uzantılar

en: Loading incomplete downloads
tr: Tamamlanmamış indirmeler yükleniyor

en: Some episodes have not finished downloading in a previous session.
tr: Önceki bir oturumda bazı bölümlerin indirilmesi tamamlanmadı.

en: %(count)d partial file | %(count)d partial files
tr[0]: %(count)d kısmi dosya
tr[1]: %(count)d kısmi dosyalar

en: Action
tr: Eylem

en: Confirm changes from gpodder.net
tr: Gpodder.net'teki değişiklikleri onaylayın

en: Select the actions you want to carry out.
tr: Gerçekleştirmek istediğiniz eylemleri seçin.

en: A_pply
tr: _Uygula

en: Uploading subscriptions
tr: Abonelikleri yükleme

en: Your subscriptions are being uploaded to the server.
tr: Abonelikleriniz sunucuya yükleniyor.

en: List uploaded successfully.
tr: Liste başarıyla yüklendi.

en: Could not find your device.
    
    Check login is a username (not an email)
    and that the device name matches one in your account.
tr: Cihazınız bulunamadı.
    
    Girişin bir kullanıcı adı olduğunu kontrol edin (e-posta değil)
    ve cihaz adının hesabınızdakiyle eşleştiğini.

en: Error while uploading
tr: Yükleme sırasında hata

en: Size
tr: Boyut

en: Duration
tr: Süre

en: Released
tr: Yayınlandı

en: Size+
tr: Boyut+

en: Duration+
tr: Süre+

en: Progress
tr: İlerleyiş

en: No episodes in current view
tr: Mevcut görünümde bölüm yok

en: No episodes available
tr: Kullanılabilir bölüm yok

en: No podcasts in this view
tr: Bu görünümde podcast yok

en: No subscriptions
tr: Abonelik yok

en: No active tasks
tr: Etkin görev yok

en: %(count)d active | %(count)d active
tr[0]: %(count)d aktif
tr[1]: %(count)d aktif

en: %(count)d queued | %(count)d queued
tr[0]: %(count)d sıraya alındı
tr[1]: %(count)d sıraya alındı

en: %(count)d paused | %(count)d paused
tr[0]: %(count)d duraklatıldı
tr[1]: %(count)d duraklatıldı

en: %(count)d failed | %(count)d failed
tr[0]: %(count)d başarısız
tr[1]: %(count)d başarısız

en: downloading %(count)d file | downloading %(count)d files
tr[0]: indirilen %(count)d dosya
tr[1]: indirilen %(count)d dosyalar

en: synchronizing %(count)d file | synchronizing %(count)d files
tr[0]: senkronize edilen %(count)d dosya
tr[1]: senkronize edilen %(count)d dosyalar

en: %(queued)d task queued | %(queued)d tasks queued
tr[0]: %(queued)d görev sıraya alındı
tr[1]: %(queued)d görevler sıraya alındı

en: Please report this problem and restart gPodder:
tr: Lütfen bu sorunu bildirin ve gPodder'ı yeniden başlatın:

en: Unhandled exception
tr: İşlenmeyen özel durum

en: Feedparser error: %s
tr: Feedparser hatası: %s

en: ERROR: %s
tr: HATA: %s

en: Could not download some episodes:
tr: Bazı bölümler indirilemedi:

en: Downloads finished
tr: İndirmeler tamamlandı

en: Downloads failed
tr: İndirmeler başarısız oldu

en: Could not sync some episodes:
tr: Bazı bölümler senkronize edilemedi:

en: Device synchronization finished
tr: Cihaz senkronizasyonu tamamlandı

en: Device synchronization failed
tr: Cihaz senkronizasyonu başarısız oldu

en: %(count)d more episode | %(count)d more episodes
tr[0]: %(count)d fazla bölüm
tr[1]: %(count)d fazla bölümler

en: Start download now
tr: Şimdi indirmeye başlayın

en: Download
tr: İndir

en: Pause
tr: Duraklat

en: Cancel
tr: İptal

en: Move up
tr: Yukarı git

en: Move down
tr: Aşağı in

en: Remove from list
tr: Listeden sil

en: Update podcast
tr: Podcast'i güncelleyin

en: Open download folder
tr: İndirme klasörünü aç

en: Mark episodes as old
tr: Bölümleri eski olarak işaretle

en: Archive
tr: Arşiv

en: Refresh image
tr: Görüntüyü yenile

en: Delete podcast
tr: Podcast'i sil

en: Podcast settings
tr: Podcast ayarları

en: File already exists
tr: Dosya zaten mevcut

en: A file named "%(filename)s" already exists. Do you want to replace it?
tr: "%(filename)s" adlı bir dosya zaten var. Değiştirmek istiyor musun?

en: Error saving to local folder: %(error)r.
    Would you like to continue?
tr: Yerel klasöre kaydedilirken hata oluştu: %(error)r.
    Devam etmek ister misin?

en: Error saving to local folder
tr: Yerel klasöre kaydedilirken hata oluştu

en: Error saving to local folder: %(error)r
tr: Yerel klasöre kaydedilirken hata oluştu: %(error)r

en: Error converting file.
tr: Dosya dönüştürme hatası.

en: Bluetooth file transfer
tr: Bluetooth dosya aktarımı

en: Open
tr: Aç

en: Play
tr: Oynat

en: Preview
tr: Ön İzleme

en: Stream
tr: Akış

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Delete
tr: _Sil

en: Send to
tr: Gönder

en: Local folder
tr: Yerel klasör

en: Bluetooth device
tr: Bluetooth cihazı

en: New
tr: Yeni

en: Episode details
tr: Bölüm ayrıntıları

en: Please check your media player settings in the preferences dialog.
tr: Lütfen tercihler iletişim kutusundaki medya oynatıcı ayarlarınızı kontrol edin.

en: Error opening player
tr: Oynatıcı açılırken hata oluştu

en: Adding podcasts
tr: Podcast ekleme

en: Please wait while episode information is downloaded.
tr: Bölüm bilgileri indirilirken lütfen bekleyin.

en: Existing subscriptions skipped
tr: Mevcut abonelikler atlandı

en: You are already subscribed to these podcasts:
tr: Bu podcast'lere zaten abonesiniz:

en: Podcast requires authentication
tr: Podcast, kimlik doğrulaması gerektiriyor

en: Please login to %s:
tr: Lütfen %s hesabına giriş yapın:

en: Authentication failed
tr: Kimlik doğrulama başarısız oldu

en: Website redirection detected
tr: Web sitesi yeniden yönlendirmesi algılandı

en: The URL %(url)s redirects to %(target)s.
tr: %(url)s URL'si %(target)s'ye yönlendiriyor.

en: Do you want to visit the website now?
tr: Web sitesini şimdi ziyaret etmek ister misiniz?

en: Could not add some podcasts
tr: Bazı podcast'ler eklenemedi

en: Some podcasts could not be added to your list:
tr: Listenize bazı podcast'ler eklenemedi:

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Redirection detected
tr: Yönlendirme algılandı

en: Merging episode actions
tr: Bölüm eylemlerini birleştirme

en: Episode actions from gpodder.net are merged.
tr: Gpodder.net'teki bölüm eylemleri birleştirildi.

en: Cancelling...
tr: İptal ediliyor...

en: Please connect to a network, then try again.
tr: Lütfen bir ağa bağlanın ve ardından tekrar deneyin.

en: No network connection
tr: Ağ bağlantısı yok

en: Updating %(count)d feed... | Updating %(count)d feeds...
tr[0]: %(count)d beslemesi güncelleniyor...
tr[1]: %(count)d beslemeleri güncelleniyor...

en: Updating %(podcast)s (%(position)d/%(total)d)
tr: Güncelleniyor %(podcast)s (%(position)d/%(total)d)

en: %(count)d channel failed to update | %(count)d channels failed to update
tr[0]: %(count)d kanal güncellenemedi
tr[1]: %(count)d kanalar güncellenemedi

en: Error while updating feeds
tr: Beslemeleri güncellerken hata

en: No new episodes
tr: Yeni bölüm yok

en: Downloading %(count)d new episode. | Downloading %(count)d new episodes.
tr[0]: %(count)d yeni bölüm indiriliyor.
tr[1]: %(count)d yeni bölümler indiriliyor.

en: New episodes available
tr: Yeni bölümler mevcut

en: %(count)d new episode added to download list. | %(count)d new episodes added to download list.
tr[0]: %(count)d indirme listesine yeni bölüm eklendi.
tr[1]: %(count)d indirme listesine yeni bölümler eklendi.

en: %(count)d new episode available | %(count)d new episodes available
tr[0]: %(count)d yeni bölüm mevcut
tr[1]: %(count)d yeni bölümler mevcut

en: _Quit
tr: _Çık

en: Quit gPodder
tr: gPodder'dan çıkın

en: You are downloading episodes. You can resume downloads the next time you start gPodder. Do you want to quit now?
tr: Bölümleri indiriyorsunuz. GPodder'ı bir sonraki başlatışınızda indirme işlemlerine devam edebilirsiniz. Şimdi çıkmak istiyor musun?

en: Episodes are locked
tr: Bölümler kilitlendi

en: The selected episodes are locked. Please unlock the episodes that you want to delete before trying to delete them.
tr: Seçilen bölümler kilitlendi. Silmeyi denemeden önce lütfen silmek istediğiniz bölümlerin kilidini açın.

en: Delete %(count)d episode? | Delete %(count)d episodes?
tr[0]: %(count)d bölüm silinsin mi?
tr[1]: %(count)d bölümler silinsin mi?

en: Deleting episodes removes downloaded files.
tr: Bölümleri silmek, indirilen dosyaları kaldırır.

en: Deleting episodes
tr: Bölümleri silme

en: Please wait while episodes are deleted
tr: Bölümler silinirken lütfen bekleyin

en: Select older than %(count)d day | Select older than %(count)d days
tr[0]: %(count)d günden daha eski olanı seçin
tr[1]: %(count)d günden daha eski olanı seçin

en: Select played
tr: Oynatılanı seçin

en: Select finished
tr: Bitti'yi seçin

en: Select the episodes you want to delete:
tr: Silmek istediğiniz bölümleri seçin:

en: Delete episodes
tr: Bölümleri silin

en: No podcast selected
tr: Podcast seçilmedi

en: Please select a podcast in the podcasts list to update.
tr: Lütfen güncellemek için podcast listesinden bir podcast seçin.

en: Download error while downloading %(episode)s: %(message)s
tr: %(episode)s indirilirken indirme hatası: %(message)s

en: Download error
tr: İndirme hatası

en: Select the episodes you want to download:
tr: İndirmek istediğiniz bölümleri seçin:

en: _Mark as old
tr: Eski ola_rak işaretle

en: Please check for new episodes later.
tr: Lütfen yeni bölümleri daha sonra kontrol edin.

en: No new episodes available
tr: Yeni bölüm yok

en: Subscriptions on %(server)s
tr: %(server)s Üzerindeki abonelikler

en: Login to gpodder.net
tr: Gpodder.net'te oturum açın

en: Please login to download your subscriptions.
tr: Aboneliklerinizi indirmek için lütfen giriş yapın.

en: Please select a podcast in the podcasts list to edit.
tr: Lütfen podcast listesinden düzenlemek için bir podcast seçin.

en: Delete podcasts
tr: Podcast'leri silin

en: Select the podcast you want to delete.
tr: Silmek istediğiniz podcast'i seçin.

en: Deleting podcast
tr: Podcast siliniyor

en: Please wait while the podcast is deleted
tr: Podcast silinirken lütfen bekleyin

en: This podcast and all its episodes will be PERMANENTLY DELETED.
    Are you sure you want to continue?
tr: Bu podcast ve tüm bölümleri KALICI OLARAK SİLİNECEK.
    Devam etmek istediğine emin misin?

en: Deleting podcasts
tr: Podcast'leri silme

en: Please wait while the podcasts are deleted
tr: Podcast'ler silinirken lütfen bekleyin

en: These podcasts and all their episodes will be PERMANENTLY DELETED.
    Are you sure you want to continue?
tr: Bu podcast'ler ve tüm bölümleri KALICI OLARAK SİLİNECEKTİR.
    Devam etmek istediğine emin misin?

en: Please select a podcast in the podcasts list to remove.
tr: Lütfen podcast listesinden kaldırılacak bir podcast seçin.

en: OPML files
tr: OPML dosyaları

en: Import from OPML
tr: OPML'den içe aktar

en: _Open
tr: _Aç

en: Import podcasts from OPML file
tr: Podcast'leri OPML dosyasından içe aktarın

en: Nothing to export
tr: Dışa aktarılacak bir şey yok

en: Your list of podcast subscriptions is empty. Please subscribe to some podcasts first before trying to export your subscription list.
tr: Podcast abonelikleri listeniz boş. Lütfen abonelik listenizi dışa aktarmaya çalışmadan önce bazı podcast'lere abone olun.

en: Export to OPML
tr: OPML'ye aktar

en: _Save
tr: _Kaydet

en: %(count)d subscription exported | %(count)d subscriptions exported
tr[0]: %(count)d abonelik dışa aktarıldı
tr[1]: %(count)d abonelikler dışa aktarıldı

en: Your podcast list has been successfully exported.
tr: Podcast listeniz başarıyla dışa aktarıldı.

en: Could not export OPML to file. Please check your permissions.
tr: OPML dosyaya aktarılamadı. Lütfen izinlerinizi kontrol edin.

en: OPML export failed
tr: OPML dışa aktarımı başarısız oldu

en: Managed by distribution
tr: Dağıtım tarafından yönetilir

en: Please check your distribution for gPodder updates.
tr: Lütfen gPodder güncellemeleri için dağıtımınızı kontrol edin.

en: Could not check for updates
tr: Güncellemeler kontrol edilemedi

en: Please try again later.
tr: Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: No updates available
tr: Güncelleme mevcut değil

en: You have the latest version of gPodder.
tr: GPodder'ın en son sürümüne sahipsiniz.

en: New version available
tr: Yeni sürüm mevcut

en: Installed version: %s
tr: Yüklü sürüm: %s

en: Newest version: %s
tr: En yeni sürüm: %s

en: Release date: %s
tr: Yayın tarihi: %s

en: Download the latest version from gpodder.org?
tr: En son sürümü gpodder.org'dan indirmek ister misiniz?

en: released %s
tr: %s yayınlandı

en: from %s
tr: %s 'den

en: played
tr: oynatılan

en: unplayed
tr: oynatılmamış

en: today
tr: bugün

en: downloaded %s
tr: %s indirildi

en: Deleted
tr: Silinmiş

en: Downloaded episode
tr: Bölüm indirildi

en: Downloaded video episode
tr: İndirilen video bölümü

en: Downloaded image
tr: İndirilen resim

en: Downloaded file
tr: İndirilen dosya

en: missing file
tr: eksik dosya

en: never played
tr: hiç oynatılmadı

en: never displayed
tr: asla görüntülenmedi

en: never opened
tr: asla açılmadı

en: displayed
tr: görüntülenen

en: opened
tr: açıldı

en: deletion prevented
tr: silme engellendi

en: New episode
tr: Yeni bölüm

en: All episodes
tr: Tüm bölümler

en: from all podcasts
tr: tüm podcast'lerden

en: Subscription paused
tr: Abonelik duraklatıldı

en: Please select an episode
tr: Lütfen bir bölüm seçin

en: Open Episode Title Link
tr: Bölüm Başlığı Bağlantısını Aç

en: Copy Episode Title Link Address
tr: Bölüm Başlığı Bağlantı Adresini Kopyala

en: Open shownotes in web browser
tr: Gösterilen notları web tarayıcısında aç

en: Open link in web browser
tr: Bağlantıyı web tarayıcısında aç

en: Nothing to paste.
tr: Yapıştırılacak bir şey yok.

en: Clipboard is empty
tr: Pano boş

en: _OK
tr: TA_MAM

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: New user
tr: Yeni kullanıcı

en: Login
tr: Giriş

en: Authentication required
tr: Kimlik doğrulası gerekli

en: hostname or root URL (e.g. https://gpodder.net)
tr: ana bilgisayar adı veya root URL (ör. https://gpodder.net)

en: Server
tr: Sunucu

en: Password
tr: Parola

en: Show Password
tr: Parolayı göster

en: Select destination
tr: Hedef seç

en: Setting
tr: Ayarlar

en: Set to
tr: Ayarlı

en: Cannot set %(field)s to %(value)s. Needed data type: %(datatype)s
tr: %(field)s, %(value)s olarak ayarlanamaz. Gerekli veri türü: %(datatype)s

en: Error setting option
tr: Hata ayar seçeneği

en: Add section
tr: Bölüm ekle

en: New section:
tr: Yeni bölüm:

en: _Add
tr: _Ekle

en: Select new podcast cover artwork
tr: Yeni podcast kapak resmi seçin

en: You can only drop a single image or URL here.
tr: Buraya yalnızca tek bir resim veya URL bırakabilirsiniz.

en: Drag and drop
tr: Sürükle ve bırak

en: You can only drop local files and http:// URLs here.
tr: Buraya yalnızca yerel dosyaları ve http:// URL'leri bırakabilirsiniz.

en: Remove
tr: Kaldır

en: _Download
tr: İ_ndir

en: Select _all
tr: T_ümünü seç

en: Select _none
tr: Seçimler _iptal

en: Nothing selected
tr: Seçili hiçbir şey yok

en: %(count)d episode | %(count)d episodes
tr[0]: %(count)d bölüm
tr[1]: %(count)d bölümler

en: size: %s
tr: boyut: %s

en: Export remaining %(count)d episode to this folder with its default name | Export remaining %(count)d episodes to this folder with their default name
tr[0]: Kalan %(count)d bölümü varsayılan adıyla bu klasöre aktar
tr[1]: Kalan %(count)d bölümü varsayılan adlarıyla bu klasöre aktar

en: Search:
tr: Ara:

en: Search
tr: Ara

en: Filename:
tr: Dosya adı:

en: Loading podcasts
tr: Podcast'ler yükleniyor

en: Please wait while the podcast list is downloaded
tr: Podcast listesi indirilirken lütfen bekleyin

en: Do nothing
tr: Hiçbir şey yapma

en: Show episode list
tr: Bölüm listesini göster

en: Add to download list
tr: İndirme listesine ekle

en: Download immediately
tr: Hemen indirin

en: None
tr: Hiç

en: Filesystem-based
tr: Dosya sistemi tabanlı

en: Mark as played
tr: Oynatıldı olarak işaretle

en: Delete from gPodder
tr: gPodder'dan sil

en: Custom (%(format_ids)s)
tr: Özel (%(format_ids)s)

en: Name
tr: Ad

en: Documentation
tr: Belgelendirme

en: Extension info
tr: Uzantı bilgileri

en: Support the author
tr: Yazarı destekleyin

en: Extension cannot be activated
tr: Uzantı etkinleştirilemez

en: Configure audio player
tr: Ses oynatıcıyı yapılandırın

en: Command:
tr: Komut:

en: Configure video player
tr: Video oynatıcıyı yapılandırın

en: manually
tr: elle

en: after %(count)d day | after %(count)d days
tr[0]: %(count)d gün sonra
tr[1]: %(count)d gün sonra

en: Replace subscription list on server
tr: Sunucudaki abonelik listesini değiştirin

en: Remote podcasts that have not been added locally will be removed on the server. Continue?
tr: Yerel olarak eklenmemiş uzak podcast'ler sunucuda kaldırılacaktır. Devam et?

en: Select folder for mount point
tr: Bağlama noktası için klasör seçin

en: Select folder for playlists
tr: Çalma listeleri için klasör seçin

en: The playlists folder must be on the device
tr: Çalma listeleri klasörü cihazda olmalıdır

en: Unknown track
tr: Bilinmeyen parça

en: %s on Soundcloud
tr: Soundcloud'da %s

en: Tracks published by %s on Soundcloud.
tr: %s tarafından Soundcloud'da yayınlanan parçalar.

en: %s's favorites on Soundcloud
tr: Soundcloud'da %s favorileri

en: Tracks favorited by %s on Soundcloud.
tr: Soundcloud'da %s tarafından favorilere eklenen parçalar.

en: Convert audio files
tr: Ses dosyalarını dönüştürün

en: Transcode audio files to mp3/ogg
tr: Ses dosyalarını mp3/ogg'ye dönüştürün

en: Convert to %(format)s
tr: %(format)s biçimine dönüştür

en: File converted
tr: Dosya dönüştürüldü

en: Conversion failed
tr: Dönüştürülemedi

en: Run a Command on Download
tr: İndirmede Komut Çalıştırın

en: Run a predefined external command upon download completion.
tr: İndirme tamamlandıktan sonra önceden tanımlanmış bir harici komut çalıştırın.

en: Concatenate videos
tr: Videoları birleştirin

en: Add a context menu item for concatenating multiple videos
tr: Birden çok videoyu birleştirmek için bir bağlam menüsü öğesi ekleyin

en: Save video
tr: Videoyu kaydet

en: Concatenating video files
tr: Video dosyalarını birleştirme

en: Writing %(filename)s
tr: %(filename)s yazılıyor

en: Videos successfully converted
tr: Videolar başarıyla dönüştürüldü

en: Error converting videos
tr: Videoları dönüştürme hatası

en: Concatenation result
tr: Birleştirme sonucu

en: Enqueue/Resume in media players
tr: Medya oynatıcılarda sıraya al/devam ettir

en: Add a context menu item for enqueueing/resuming playback of episodes in installed media players
tr: Yüklü medya oynatıcılarda bölümlerin oynatılmasını sıraya koymak/devam ettirmek için bir bağlam menüsü öğesi ekleyin

en: Enqueue in
tr: Sırala

en: Resume in
tr: Devam et

en: "Open website" episode and podcast context menu
tr: "Web sitesini aç" bölümü ve podcast içerik menüsü

en: Add a context menu item for opening the website of an episode or podcast
tr: Bir bölümün veya podcast'in web sitesini açmak için bir bağlam menüsü öğesi ekleyin

en: Open website
tr: Web sitesini aç

en: Filter Episodes
tr: Bölümleri Filtrele

en: Disable automatic downloads based on episode title.
tr: Bölüm başlığına göre otomatik indirmeleri devre dışı bırakın.

en: Regular Expression
tr: Düzenli ifade

en: Ignore Case
tr: Vakayı Yoksay

en: Filter
tr: Filtrele

en: <b>Note:</b> The Cancel button does <b>not</b> return the filter settings to the values they had before. The changes are saved immediately after they are made.
tr: <b>Not:</b> İptal düğmesi, filtre ayarlarını daha önce sahip oldukları değerlere <b>döndürmez</b>. Değişiklikler yapıldıktan hemen sonra kaydedilir.

en: Block
tr: Engel

en: Except
tr: Dışında

en: Clicking the block checkbox and leaving it empty will disable auto-download for all episodes in this channel.  The patterns match partial text in episode title, and an empty pattern matches any title.  The except pattern unblocks blocked episodes (to block all then unblock some).
tr: Engelle onay kutusunu tıklamak ve boş bırakmak, bu kanaldaki tüm bölümler için otomatik indirmeyi devre dışı bırakır. Desenler bölüm başlığındaki kısmi metinle eşleşir ve boş bir desen herhangi bir başlıkla eşleşir. Dış kalıp, engellenen bölümlerin engelini kaldırır (hepsini engellemek, sonra bazılarının engelini kaldırmak için).

en: Filter episodes now
tr: Bölümleri şimdi filtrele

en: Undoes any episodes you marked as old.
tr: Eski olarak işaretlediğiniz bölümleri geri alır.

en: Gtk Status Icon
tr: Gtk Durum Simgesi

en: Show a status icon for Gtk-based Desktops.
tr: Gtk tabanlı Masaüstü Bilgisayarlar için bir durum simgesi gösterin.

en: Minimize on start
tr: Başlangıçta küçült

en: Minimizes the gPodder window on startup.
tr: Başlangıçta gPodder penceresini simge durumuna küçültür.

en: MPRIS Listener
tr: MPRIS Dinleyici

en: Convert MPRIS notifications to gPodder Media Player D-Bus API
tr: MPRIS bildirimlerini gPodder Media Player D-Bus API'ye dönüştürün

en: Normalize audio with re-encoding
tr: Yeniden kodlama ile sesi normalleştirin

en: Normalize the volume of audio files with normalize-audio
tr: Normalize ses ile ses dosyalarının sesini normalleştirin

en: File normalized
tr: Dosya normalleştirildi

en: Notification Bubbles for Windows
tr: Windows için Bildirim Balonları

en: Display notification bubbles for different events.
tr: Farklı olaylar için bildirim balonları görüntüleyin.

en: Rename episodes after download
tr: İndirdikten sonra bölümleri yeniden adlandırın

en: Rename episodes to "<Episode Title>.<ext>" on download
tr: İndirme sırasında bölümleri "<Episode Title>.<ext>" olarak yeniden adlandırın

en: Remove cover art from OGG files
tr: Kapak resmini OGG dosyalarından kaldırın

en: removes coverart from all downloaded ogg files
tr: indirilen tüm ogg dosyalarından kapak resmini kaldırır

en: Remove cover art
tr: Kapak resmini kaldır

en: Convert video files to MP4 for Rockbox
tr: Video dosyalarını Rockbox için MP4'e dönüştürün

en: Converts all videos to a Rockbox-compatible format
tr: Tüm videoları Rockbox uyumlu bir formata dönüştürür

en: Rockbox Cover Art Sync
tr: Rockbox Kapak Sanatı Senkronizasyonu

en: Copy Cover Art To Rockboxed Media Player
tr: Kapak Resmini Rockboxed Media Player'a Kopyala

en: Stream to Sonos
tr: Sonos'a Akış

en: Stream podcasts to Sonos speakers
tr: Podcast'leri Sonos hoparlörlerine aktarın

en: Tag downloaded files using Mutagen
tr: Mutagen kullanarak indirilen dosyaları etiketleyin

en: Add episode and podcast titles to MP3/OGG tags
tr: MP3/OGG etiketlerine bölüm ve podcast başlıkları ekleyin

en: Show download progress on the taskbar
tr: Görev çubuğunda indirme ilerlemesini göster

en: Displays the progress on the Windows taskbar.
tr: Windows görev çubuğunda ilerlemeyi görüntüler.

en: Subtitle Downloader for TED Talks
tr: TED Sohbetleri için Altyazı İndirici

en: Downloads .srt subtitles for TED Talks Videos
tr: TED Sohbetleri Videoları için .srt altyazılarını indirir

en: Ubuntu App Indicator
tr: Ubuntu Uygulama Göstergesi

en: Show a status indicator in the top bar.
tr: Üst çubukta bir durum göstergesi gösterin.

en: Show main window
tr: Ana pencereyi göster

en: Quit
tr: Kapat

en: Ubuntu Unity Integration
tr: Ubuntu Unity Entegrasyonu

en: Show download progress in the Unity Launcher icon.
tr: Unity Launcher simgesinde indirme ilerlemesini gösterin.

en: Search for new episodes on startup
tr: Başlangıçta yeni bölümleri ara

en: Starts the search for new episodes on startup
tr: Başlangıçta yeni bölümler için aramayı başlatır

en: Convert video files
tr: Video dosyalarını dönüştürün

en: Transcode video files to avi/mp4/m4v
tr: Video dosyalarını avi/mp4/m4v'ye dönüştürün

en: Your version of youtube-dl/yt-dlp %(have_version)s has known issues, please upgrade to %(want_version)s or newer.
tr: youtube-dl/yt-dlp %(have_version)s sürümünüzde bilinen sorunlar var, lütfen %(want_version)s veya daha yenisine yükseltin.

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Check for new episodes
tr: Yeni bölümleri kontrol edin

en: Filter:
tr: Filtre:

en: Podcasts
tr: Ortam Akışları

en: Resume all
tr: Tümünü devam ettir

en: Incomplete downloads from a previous session were found.
tr: Önceki bir oturumdan eksik indirmeler bulundu.

en: Limit rate to
tr: Oranı sınırla

en: Limit downloads to
tr: İndirmeleri şununla sınırla

en: Add a new podcast
tr: Yeni bir podcast ekle

en: _Paste
tr: Yapı_ştır

en: Channel Editor
tr: Kanal Düzenleyici

en: <b>Feed URL</b>
tr: <b>Besleme URL'si</b>

en: <b>Download location</b>
tr: <b>İndirme konumu</b>

en: Info
tr: Bilgi

en: Pause subscription
tr: Aboneliği duraklat

en: Sync to player devices
tr: Oynatıcı cihazlarıyla senkronize et

en: Section:
tr: Bölüm:

en: Strategy:
tr: Strateji:

en: <b>HTTP/FTP Authentication</b>
tr: <b>HTTP/FTP Doğrulama</b>

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Password:
tr: Şifre:

en: Settings
tr: Ayarlar

en: gPodder Configuration Editor
tr: gPodder Yapılandırma Düzenleyicisi

en: Search for:
tr: Ara:

en: _Show All
tr: _Hepsini Görüntüle

en: Select episodes
tr: Bölüm seçin

en: _Remove
tr: _Iskarta

en: Find new podcasts
tr: Yeni podcast'ler bulun

en: label
tr: etiket

en: Add
tr: Ekle

en: _Edit config
tr: Yapılandırmayı _düzenle

en: Video player:
tr: Video oynatıcı:

en: Audio player:
tr: Ses oynatıcı:

en: General
tr: Genel

en: Synchronize subscriptions and episode actions
tr: Abonelikleri ve bölüm eylemlerini senkronize edin

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Device name:
tr: Cihaz adı:

en: Update interval:
tr: Güncelleme aralığı:

en: Maximum number of episodes per podcast:
tr: Podcast başına maksimum bölüm sayısı:

en: When new episodes are found:
tr: Yeni bölümler bulunduğunda:

en: Check connection before updating (if supported)
tr: Güncellemeden önce bağlantıyı kontrol edin (destekleniyorsa)

en: Updating
tr: Güncelleme

en: Delete played episodes:
tr: Oynatılan bölümleri silin:

en: Remove played episodes even if unfinished
tr: Bitmemiş olsa bile oynatılan bölümleri kaldırın

en: Also remove unplayed episodes
tr: Oynatılmayan bölümleri de kaldır

en: Clean-up
tr: Temizle

en: Device type:
tr: Aygıt türü:

en: Mountpoint:
tr: Bağlama noktası:

en: Create playlists on device
tr: Cihazda oynatma listeleri oluşturun

en: Playlists Folder:
tr: Oynatma Listeleri Klasörü:

en: Remove episodes deleted on device from gPodder
tr: Cihazda silinen bölümleri gPodder'dan kaldırın

en: After syncing an episode:
tr: Bir bölümü senkronize ettikten sonra:

en: Only sync unplayed episodes
tr: Yalnızca oynatılmayan bölümleri senkronize et

en: Remove episodes deleted in gPodder from device
tr: gPodder'da silinen bölümleri cihazdan kaldırın

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Preferred YouTube format:
tr: Tercih edilen YouTube biçimi:

en: Preferred YouTube HLS format:
tr: Tercih edilen YouTube HLS biçimi:

en: Preferred Vimeo format:
tr: Tercih edilen Vimeo biçimi:

en: <big>Welcome to gPodder</big>
tr: <big>gPodder`e hoşgeldiniz</big>

en: Your podcast list is empty.
tr: Podcast listeniz boş.

en: Choose from a list of example podcasts
tr: Örnek podcast listesinden seçim yapın

en: Add a podcast by entering its URL
tr: URL'sini girerek bir podcast ekleyin

en: Restore my subscriptions from gpodder.net
tr: Aboneliklerimi gpodder.net'ten geri yükle

en: Go to gpodder.net
tr: gpodder.net e git

en: Software updates
tr: Yazılım güncellemeleri

en: Help
tr: Yardım

en: About
tr: Hakkında

en: _Podcasts
tr: _Podcast'ler

en: Download new episodes
tr: Yeni bölümleri indirin

en: Find Podcast
tr: Podcast Bul

en: _Subscriptions
tr: A_bonelikler

en: Discover new podcasts
tr: Yeni podcast'leri keşfedin

en: Add podcast via URL
tr: URL aracılığıyla podcast ekle

en: Import from OPML file
tr: OPML dosyasından içe aktar

en: Export to OPML file
tr: OPML dosyasına aktar

en: _Episodes
tr: B_ölümler

en: Delete
tr: Sil

en: Toggle new status
tr: Yeni durumu değiştir

en: Change delete lock
tr: Silme kilidini değiştir

en: Find Episode
tr: Bölüm Bul

en: E_xtras
tr: Ekstra_lar

en: Sync to device
tr: Cihaza senkronize et

en: _View
tr: _Görünüm

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Always show Find entries
tr: Her zaman Bul girişlerini göster

en: Hide podcasts without episodes
tr: Bölümler olmadan podcast'leri gizle

en: "All episodes" in podcast list
tr: Podcast listesindeki "tüm bölümler"

en: Use sections for podcast list
tr: Podcast listesi için bölümleri kullanın

en: Hide deleted episodes
tr: Silinen bölümleri gizle

en: Downloaded episodes
tr: İndirilen bölümler

en: Unplayed episodes
tr: Oynatılmayan bölümler

en: Always show New Episodes
tr: Her Zaman Yeni Bölümleri Göster

en: Episode descriptions
tr: Bölüm açıklamaları

en: Require control click to sort episodes
tr: Bölümleri sıralamak için kontrol tıklaması gerektir

en: Visible columns
tr: Görünür sütunlar

en: Podcast update requested by extensions.
tr: Uzantılar tarafından podcast güncellemesi talep edildi.

en: Episode download requested by extensions.
tr: Uzantılar tarafından talep edilen bölüm indirme.

en: Invalid url: %s
tr: Geçersiz url: %s

en: Wrong username/password
tr: Yanlış kullanıcı adı/şifre

en: User name:
tr: Kullanıcı adı:

en: You are not subscribed to %s.
tr: %s abonesi değilsiniz.

en: Already subscribed to %s.
tr: Zaten %s abonesi oldunuz.

en: Cannot subscribe to %s.
tr: %s 'ye abone olunamıyor.

en: Successfully added %s.
tr: %s başarıyla eklendi.

en: This configuration option does not exist.
tr: Bu yapılandırma seçeneği mevcut değil.

en: Can only set leaf configuration nodes.
tr: Yalnızca yaprak yapılandırma düğümlerini ayarlayabilir.

en: Renamed %(old_title)s to %(new_title)s.
tr: %(old_title)s %(new_title)s olarak yeniden adlandırıldı.

en: Unsubscribed from %s.
tr: %s aboneliğinden çıkıldı.

en: Invalid command.
tr: Geçersiz komut.

en: Invalid option: %s.
tr: Geçersiz seçenek: %s.

en: Updates disabled
tr: Güncellemeler devre dışı bırakıldı

en: %(count)d new episode | %(count)d new episodes
tr[0]: %(count)d yeni bölüm
tr[1]: %(count)d yeni bölümler

en: Checking for new episodes
tr: Yeni bölümler kontrol ediliyor

en: Skipping %(podcast)s
tr: %(podcast)s atlanıyor

en: No episode with the specified GUID found.
tr: Belirtilen GUID'ye sahip bölüm bulunamadı.

en: Deleted episode "%s".
tr: "%s" bölümü silindi.

en: Episode has already been deleted.
tr: Bölüm zaten silindi.

en: Disabling feed update from %s.
tr: %s kaynağından besleme güncellemesi devre dışı bırakılıyor.

en: Enabling feed update from %s.
tr: %s kaynağından besleme güncellemesi etkinleştiriliyor.

en: No podcasts found.
tr: Podcast bulunamadı.

en: Enter index to subscribe, ? for list
tr: Abone olmak için endeks girin, ? liste için

en: Invalid value.
tr: Geçersiz değer.

en: Adding %s...
tr: %s Ekleniyor...

en: Invalid URL: %s
tr: Geçersiz URL: %s

en: Changed URL from %(old_url)s to %(new_url)s.
tr: URL %(old_url)s yerine %(new_url)s olarak değiştirildi.

en: %(title)s: %(msg)s ([yes]/no):
tr: %(title)s: %(msg)s ([evet]/hayır):

en: yes
tr: evet

en: Deleting episode: %(episode)s
tr: Bölüm siliniyor: %(episode)s

en: Enter episode index to toggle, ? for list, X to select all, space to select none, empty when ready
tr: Değiştirmek için bölüm dizinini girin,? liste için, X tümünü seçmek için, hiçbirini seçmek için boşluk, hazır olduğunda boş

en: Will delete %(episode)s
tr: %(episode)s Silinecek

en: Won't delete %(episode)s
tr: %(episode)s Silinmeyecek

en: mounting volume for file %(file)s failed with: %(error)s
tr: %(file)s dosyası için yükleme hacmi şu nedenle başarısız oldu: %(error)s

en: Syncing %s
tr: Eşitleme %s

en: (enabled)
tr: (etkin)

en: Title:
tr: Başlık:

en: Category:
tr: Kategori:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Authors:
tr: Yazarlar:

en: Documentation:
tr: Belgelendirme:

en: Enabled:
tr: Etkin:

en: no
tr: hayır

en: enabled
tr: etkin

en: disabled
tr: pasif

en: Extension %(name)s (%(title)s) %(enabled)s
tr: Uzantı %(name)s (%(title)s) %(enabled)s

en: Syntax error: %(error)s
tr: Sözdizimi hatası: %(error)s

en: Ambiguous command. Did you mean..
tr: Belirsiz komut. Demek istediğin..

en: The requested function is not available.
tr: İstenen işlev mevcut değil.

en: subscribe to the feed at URL
tr: URL'deki beslemeye abone olun

en: print logging output on the console
tr: konsolda günlük çıktısını yazdır

en: reduce warnings on the console
tr: konsoldaki uyarıları azaltın

en: exit once started up (for profiling)
tr: başlatıldıktan sonra çık (profil oluşturma için)

en: Mac OS X application process number
tr: Mac OS X uygulama süreci numarası

en: gPodder (subscribe to feed)
tr: gPodder (beslemeye abone olun)

en: gPodder Podcast Client
tr: gPodder Podcast İstemcisi

en: Podcast Client
tr: Podcast İstemcisi

en: Subscribe to audio and video content from the web
tr: Web'den ses ve video içeriğine abone olun
