GPRename 2.7 - en to ca translation catalogue (56 entries)

en: _File
ca: _Fitxer

en: Quit
ca: Surt

en: _Options
ca: _Opcions

en: Trim spaces
ca: Retalla els espais dobles, els inicials i els finals

en: Zero auto-fill
ca: Compleció automàtica amb zeros

en: Automatic preview
ca: Previsualització automàtica

en: Remember last directory
ca: Recorda el darrer directori

en: Show path
ca: Mostra el camí

en: Show contents of subdirectories
ca: Mostra el contingut dels subdirectoris

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Disable security check
ca: Inhabilita la verificació de seguretat

en: Filter
ca: Filtra

en: View log
ca: Visualitza el registre

en: _Help
ca: A_juda

en: Contents
ca: Suggeriments

en: About
ca: Quant a

en: Name
ca: Nom

en: New name
ca: Nom nou

en: Files
ca: Fitxers

en: Directory
ca: Directori

en: Directories
ca: Directoris

en: Case Change
ca: Canvi de caixa

en: ALL UPPERCASE
ca: TOT EN MAJÚSCULES

en: all lowercase
ca: tot en minúscules

en: Only the first letter
ca: Només la primera lletra

en: Only The First Letter And After
ca: Només La Primera Lletra I Després De

en: Insert / Delete
ca: Insereix / Suprimeix

en: Insert
ca: Insereix

en: at position
ca: a la posició

en: Delete between
ca: Suprimeix entre

en: and
ca: i

en: Replace / Remove
ca: Substitueix / Elimina

en: Replace
ca: Substitueix

en: with
ca: amb

en: Case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Numerical
ca: Numèric

en: Add numbers starting at
ca: Afegeix números a partir de

en: and increment by
ca: amb un increment de

en: Insert before the numbers
ca: Insereix abans dels números

en: and after
ca: i després

en: Keep existing names
ca: Conserva els noms existents

en: Before the numbers
ca: Abans dels números

en: After the numbers
ca: Després dels números

en: _Preview
ca: _Previsualitza

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Refre_sh
ca: Refre_sca

en: Cannot rename because it already exist.
ca: No es pot reanomenar perquè ja existeix.

en: The log file is over 1M, you should clear it from the Options menu.
ca: El fitxer de registre sobrepassa 1 MiB. Hauríeu de netejar-lo des del menú Opcions.

en: Only show files or directories that contains
ca: Mostra només fitxers o directoris que continguin

en: Clear
ca: Neteja

en: Zero auto-fill: For the Numerical section, 1 will be named 01 if you go up to 99 and 001 if you go up to 999 and so on.
ca: Compleció automàtica amb zeros: per a la secció Numèric, 1 es transformarà en 01 si compteu fins a 99, en 001 si compteu fins a 999, etc.

en: Disable security check: If used, this can delete files after renaming, only use this when you rename case on a VFAT (Windows) partition.
ca: Inhabilita la verificació de seguretat: si ho feu servir, es poden perdre fitxers després de reanomenar-los. Empreu-ho només quan canvieu la caixa a una partició VFAT (Windows).

en: To specify the end, use a negative number or a high number.
ca: Per a especificar el final, empreu un número negatiu o un número elevat.

en: Backreferences with Regular expression cannot be use as $1 is considered a Perl variable.
ca: No es poden emprar referències de tornada amb expressions regulars atès que $1 és considerada una variable de Perl.
