gramadoir 0.4 - en to af translation catalogue (52 entries)

en: Line %d: %s
af: Reël %d: %s

en: unrecognized option %s
af: onbekende opsie %s

en: option %s requires an argument
af: opsie %s: benodig 'n parameter

en: option %s does not allow an argument
af: opsie %s laat nie 'n parameter toe nie

en: Language %s is not supported.
af: Taal %s word nie ondersteun nie.

note: TRANSLATORS: Please leave untranslated, but add an acute accent to the "o" in "Gramadoir" if available in your character set and encoding. If you must translate, this is the Irish for (literally) "The Grammarian"
en: An Gramadoir
af: An Gramadóir

en: Try %s for more information.
af: Probeer %s vir meer inligting.

en: version %s
af: weergawe %s

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO\nwarranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,\nto the extent permitted by law.
af: Hierdie is vry sagteware; sien die bronkode vir kopieervoorwaardes.  Daar is GEEN\nwaarborg nie; selfs nie eers vir MERCHANTABILITY of GESKIKTHEID VIR 'N SPESIFIEKE DOEL nie,\ntot die mate wat deur die wet toegelaat word.

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILES]
af: Gebruik so: %s [OPSIES] [LÊERS]

en: Options for end-users:
af: Opsies vir eindgebruikers:

en:     --iomlan       report all errors (i.e. do not use ~/.neamhshuim)
af:     --iomlan       wys alle foute (d.w.s. ignoreer die lêer ~/.neamhshuim)

en:     --ionchod=ENC  specify the character encoding of the text to be checked
af:     --ionchod=ENC  spesifiseer die karakterkodering van die teks wat nagegaan moet word

en:     --litriu       write misspelled words to standard output
af:     --litriu       skryf spelfoute na standaardafvoer

en:     --aspell       suggest corrections for misspellings
af:     --aspell       maak suggesties vir spelfoute

en:     --help         display this help and exit
af:     --help         wys hierdie hulpteks en stop

en:     --version      output version information and exit
af:     --version      wys weergawe-inligting en stop

en: Options for developers:
af: Opsies vir ontwikkelaars:

en:     --html         produce HTML output for viewing in a web browser
af:     --html         produseer HTML-afvoer wat met 'n webblaaier bekyk kan word

en:     --no-unigram   do not resolve ambiguous parts of speech by frequency
af:     --no-unigram   moenie frekwensie gebruik om dubbelsinnige woordsoorte op te los nie

en:     --xml          write tagged XML stream to standard output, for debugging
af:     --xml          skryf die XML-stroom met merkers na standaardafvoer, vir ontfouting

en: If no file is given, read from standard input.
af: As geen lêer gegee is nie, lees van standaardtoevoer

en: Send bug reports to <%s>.
af: Stuur foutverslae aan <%s>.

en: There is no such file.
af: Daardie lêer bestaan nie.

en: Is a directory
af: Dit is 'n lêergids

en: Permission denied
af: Toegang geweier

en: %s: warning: problem closing %s
af: %s: waarskuwing: problem met toemaak van %s

en: Currently checking %s
af: %s word tans nagegaan

en:     --ilchiall     report unresolved ambiguities, sorted by frequency
af:     --ilchiall     wys onopgeloste dubbelsinnighede, gesorteer volgens frekwensie

en:     --minic        output all tags, sorted by frequency (for unigram-xx.txt)
af:     --minic        wys alle merkers, gesorteer volgens frekwensie (vir unigram-xx.txt)

en:     --brill        find disambiguation rules via Brill's unsupervised algorithm
af:     --brill        bepaal reëls vir ondubbelsinnigmaking deur Brill se toesiglose algoritme

en: %s: problem reading the database
af: %s: probleem met lees van databasis

en: %s: `%s' corrupted at %s
af: %s: `%s' is korrup by at %s

note: TRANSLATORS: "conversion" here means conversion between character encodings
en: conversion from %s is not supported
af: Omsetting van %s word nie ondersteun nie

en: %s: illegal grammatical code
af: %s: ongeldige grammatika-kode

en: %s: no grammar codes: %s
af: %s: geen grammatika-kodes: %s

en: Repeated word
af: Herhaalde woord

en: Unusual combination of words
af: Ongewone kombinasie van woorde

en: Comparative adjective required
af: Vergelykende adjektief benodig

en: Unnecessary use of the definite article
af: Onnodige gebruik van die bepaalde lidwoord

en: The genitive case is required here
af: Die genitief word hier benodig

note: TRANSLATORS: You can use whatever kind of quotes you prefer for your locale around the variable \\1.  You should keep the double backslash before the 1, but there is no need to escape the quotes the way they are in the msgid.
en: Usually used in the set phrase \/\1\/
af: Word normaalweg gebruik in die vaste konstruksie \/\1\/

en: You should use \/\1\/ here instead
af: U moet hier eerder \/\1\/ gebruik

en: Unknown word
af: Onbekende woord

note: TRANSLATORS: Rules specific to the Irish language (ga)
en: Prefix \/h\/ missing
af: Voorvoegsel \/h\/ ontbreek

en: Prefix \/t\/ missing
af: Voorvoegsel \/t\/ ontbreekkdesu is weg

en: Unnecessary prefix \/h\/
af: Onnodige voorvoegsel \/h\/

en: Unnecessary prefix \/t\/
af: Onnodige voorvoegsel \/t\/

en: Initial mutation missing
af: Aanvangsmutasie ontbreek

note: TRANSLATORS: "Lenition" is the softening of an initial consonant in Irish. It is indicated in writing by the addition of an "h": e.g. "bean" -> "bhean"
en: Unnecessary lenition
af: Onnodige linisie

en: Lenition missing
af: Lenisie ontbreek

en: Eclipsis missing
af: Eklips ontbreek
