gramadoir 0.6 - en to sk translation catalogue (92 entries)

en: There was %d error.
     | There were %d errors.
sk[0]: Nastala %d chyba.
sk[1]: Nastali %d chyby.
sk[2]: Nastalo %d chýb.

en: Successfully parsed %d rule.
     | Successfully parsed %d rules.
sk[0]: Úspešne načítané %d pravidlo.
sk[1]: Úspešne načítané %d pravidlá.
sk[2]: Úspešne načítaných %d pravidiel.

en: Line %d: %s
sk: Riadok %d: %s

en: unrecognized option %s
sk: neznáma voľba %s

en: option %s requires an argument
sk: voľba %s vyžaduje parameter

en: option %s does not allow an argument
sk: voľba %s nepripúšta parameter

en: error parsing command-line options
sk: chyba pri čítaní parametrov príkazového riadku

en: Unable to set output color to %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť farbu výstupu na %s

en: Language %s is not supported.
sk: Jazyk %s nie je podporovaný.

note: TRANSLATORS: Please leave untranslated, but add an acute accent to the "o" in "Gramadoir" if available in your character set and encoding. If you must translate, this is the Irish for (literally) "The Grammarian"
en: An Gramadoir
sk: An Gramadóir

en: Try %s for more information.
sk: Skúste %s pre ďalšie informácie.

en: version %s
sk: verzia %s

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO\nwarranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,\nto the extent permitted by law.
sk: Toto je voľne šíriteľný program, pozrite si zdrojové súbory. Neposkytuje sa\nžiadna záruka, dokonca ani záruka PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE \nURČITÝ ÚČEL, v rozsahu povolenom zákonom.

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILES]
sk: Použitie: %s [VOĽBY] [SÚBORY]

en: Options for end-users:
sk: Voľby pre koncových používateľov:

en:     --iomlan       report all errors (i.e. do not use ~/.neamhshuim)
sk:     --iomlan       hlásiť všetky chyby (teda nepoužívať ~/.neamhshuim)

en:     --ionchod=ENC  specify the character encoding of the text to be checked
sk:     --ionchod=ENC  určenie kódovania overovaného textu

en:     --aschod=ENC   specify the character encoding for output
sk:     --aschod=ENC   určenie výstupného kódovania

en:     --comheadan=xx choose the language for error messages
sk:     --comheadan=xx určenie jazyka pre chybové hlášky

en:     --dath=COLOR   specify the color to use for highlighting errors
sk:     --dath=COLOR   určenie farby pre zvýraznenie chýb

en:     --litriu       write misspelled words to standard output
sk:     --litriu       vypísať nesprávne slová na štandardný výstup

en:     --aspell       suggest corrections for misspellings
sk:     --aspell       navrhnúť opravu nesprávnych slov

en:     --aschur=FILE  write output to FILE
sk:     --aschur=FILE  zapísať výstup do súboru FILE

en:     --help         display this help and exit
sk:     --help         zobrazí tento text a ukončí program

en:     --version      output version information and exit
sk:     --version      zobrazí informácie o verzii a ukončí program

en: Options for developers:
sk: Voľby pre vývojárov:

en:     --api          output a simple XML format for use with other applications
sk:     --api          formátovať výstup ako jednoduché XML, pre iné aplikácie

en:     --html         produce HTML output for viewing in a web browser
sk:     --html         vytvorí HTML výstup pre prezeranie vo webovom prehliadači

en:     --no-unigram   do not resolve ambiguous parts of speech by frequency
sk:     --no-unigram   neurčovať význam slov podľa počtu výskytu

en:     --xml          write tagged XML stream to standard output, for debugging
sk:     --xml          zapísať označkovaný XML stream na štandardný výstup, pre odlaďovanie

en: If no file is given, read from standard input.
sk: Ak nie je zadaný žiadny súbor, čítaj zo štandardného vstupu

en: Send bug reports to <%s>.
sk: Odosielať správy o chybe na <%s>.

en: There is no such file.
sk: Taký súbor neexistuje.

en: Is a directory
sk: Toto je priečinok

en: Permission denied
sk: Prístup nepovolený

en: %s: warning: problem closing %s
sk: %s: varovanie: problém pri zatváraní %s

en: Currently checking %s
sk: Práve overujem %s

en:     --ilchiall     report unresolved ambiguities, sorted by frequency
sk:     --ilchiall     vypísať slová s nenájdeným významom, zotriedené podľa počtu výskytu

en:     --minic        output all tags, sorted by frequency (for unigram-xx.txt)
sk:     --minic        vypíše všetky značky, zotriedené podľa počtu výskytu (pre unigram-xx.txt)

en:     --brill        find disambiguation rules via Brill's unsupervised algorithm
sk:     --brill        nájsť pravidlá pre určenie významu slov pomocou Brillovho algoritmu

en: %s: problem reading the database
sk: %s: problém pri čítaní z databázy

en: %s: `%s' corrupted at %s
sk: %s: `%s' poškodené na %s

note: TRANSLATORS: "conversion" here means conversion between character encodings
en: conversion from %s is not supported
sk: konverzia z %s nie je podporovaná

en: %s: illegal grammatical code
sk: %s: neplatný gramatický kód

en: %s: no grammar codes: %s
sk: %s: žiadne gramatické kódy: %s

en: %s: unrecognized error macro: %s
sk: %s: neznáme chybové makro: %s

en: Repeated word
sk: Opakované slovo

en: Unusual combination of words
sk: Nezvyklá kombinácia slov

en: The plural form is required here
sk: Je tu potrebné množné číslo

en: The singular form is required here
sk: Je tu potrebné jednotné číslo

en: Comparative adjective required
sk: Je potrebné porovnávacie prídavné meno

en: Definite article required
sk: Je tu potrebný určitý člen

en: Unnecessary use of the definite article
sk: Nepotrebné použitie určitého člena

en: Unnecessary use of the genitive case
sk: Nepotrebné použitie genitívu

en: The genitive case is required here
sk: Je tu potrebný genitív

en: It seems unlikely that you intended to use the subjunctive here
sk: Tu ste pravdepodobne nechceli použiť subjunktív

note: TRANSLATORS: You can use whatever kind of quotes you prefer for your locale around the variable \\1.  You should keep the double backslash before the 1, but there is no need to escape the quotes the way they are in the msgid.
en: Usually used in the set phrase \/\1\/
sk: Väčšinou použité vo fráze \/\1\/

en: You should use \/\1\/ here instead
sk: Mali by ste tu radšej použiť \/\1\/

en: Non-standard form of \/\1\/
sk: Neštandardná forma \/\1\/

en: Derived from a non-standard form of \/\1\/
sk: Odvodené z neštandardnej formy \/\1\/

en: Derived incorrectly from the root \/\1\/
sk: Odvodené nesprávne z koreňa \/\1\/

en: Unknown word
sk: Neznáme slovo

note: TRANSLATORS: \\1 is substituted with one or more suggested replacements
en: Unknown word: \/\1\/?
sk: Neznáme slovo: \/\1\/?

en: Not in database but apparently formed from the root \/\1\/
sk: Nenašlo sa v databáze, ale očividne získané z koreňa \/\1\/

en: The word \/\1\/ is not needed
sk: Slovo \/\1\/ nie je potrebné

en: Do you mean \/\1\/?
sk: Mysleli ste \/\1\/?

en: Derived form of common misspelling \/\1\/?
sk: Odvodená forma bežnej gramatickej chyby \/\1\/?

en: Not in database but may be a compound \/\1\/?
sk: Nenašlo sa v databáze, môže ísť o zložené slovo \/\1\/?

en: Not in database but may be a non-standard compound \/\1\/?
sk: Nenašlo sa v databáze, môže ísť o neštandardné zložené slovo \/\1\/?

en: Possibly a foreign word (the sequence \/\1\/ is highly improbable)
sk: Pravdepodobne cudzie slovo (sekvencia \/\1\/ je veľmi nepravdepodobná)

note: TRANSLATORS: Rules specific to the Irish language (ga)
en: Prefix \/h\/ missing
sk: Predpona \/h\/ chýba

en: Prefix \/t\/ missing
sk: Predpona \/t\/ chýba

en: Prefix \/d'\/ missing
sk: Predpona \/d'\/ chýba

en: Unnecessary prefix \/h\/
sk: Nepotrebná predpona \/h\/

en: Unnecessary prefix \/t\/
sk: Nepotrebná predpona \/t\/

en: Unnecessary prefix \/d'\/
sk: Nepotrebná predpona \/d'\/

note: TRANSLATORS: "Mutation" refers to either "lenition" or "eclipsis" (see below)
en: Unnecessary initial mutation
sk: Nepotrebná počiatočná mutácia

en: Initial mutation missing
sk: Počiatočná mutácia chýba

note: TRANSLATORS: "Lenition" is the softening of an initial consonant in Irish. It is indicated in writing by the addition of an "h": e.g. "bean" -> "bhean"
en: Unnecessary lenition
sk: Nepotrebná lenícia

en: Often the preposition \/\1\/ causes lenition, but this case is unclear
sk: Predložka \/\1\/ často spôsobuje leníciu, ale tento prípad je nejasný

en: Lenition missing
sk: Chýba eklipsa

note: TRANSLATORS: "Eclipsis" is, like lenition, a phonetic change applied to initial consonants in Irish.  It is indicated in writing by the addition of the eclipsing consonant as a prefix: e.g. "bean" -> "mbean"
en: Unnecessary eclipsis
sk: Nepotrebná eklipsia

en: Eclipsis missing
sk: Chýba eklipsa

en: The dative is used only in special phrases
sk: Datív sa používa len v špeciálnych frázach

en: The dependent form of the verb is required here
sk: Je tu potrebná závislý tvar slovesa

en: Unnecessary use of the dependent form of the verb
sk: Nepotrebné použitie závislého tvaru slovesa

en: The synthetic (combined) form, ending in \/\1\/, is often used here
sk: Tu sa často používa umelý (kombinovaný) tvar, končiaci na \/\1\/

note: TRANSLATORS: Rules specific to the Cornish language (kw)
en: Second (soft) mutation missing
sk: Druhá (mäkká) mutácia chýba

en: Third (breathed) mutation missing
sk: Tretia (dychová) mutácia chýba

en: Fourth (hard) mutation missing
sk: Štvrtá (tvrdá) mutácia chýba

en: Fifth (mixed) mutation missing
sk: Piata (zmiešaná) mutácia chýba

en: Fifth (mixed) mutation after 'th missing
sk: Chýba piata (zmiešaná) mutácia po 'th
