gramps 3.3 - en to sl translation catalogue (6708 entries)

en: Gramps is a genealogy program that is both intuitive for hobbyists and feature-complete for professional genealogists.
sl: Gramps je rodosloven program, ki je hkrati intuitiven za rodoslovne navdušence in poln zmožnosti za poklicne rodoslovce.

en: It gives you the ability to record the many details of the life of an individual as well as the complex relationships between various people, places and events.
sl: Omogoča vam beleženje mnogih podrobnosti v življenju posameznika, pa tudi zapletenih povezav med osebami, kraji in dogodki.

en: All of your research is kept organized, searchable and as precise as you need it to be.
sl: Z njim je vaše raziskovalno delo urejeno; omogoča iskanje in natančnost, kakršni želite.

en: Genealogy System
sl: Rodoslovni sistem

en: Gramps Genealogy System
sl: Rodoslovni sistem Gramps

en: Manage genealogical information, perform genealogical research and analysis
sl: Upravljaj z rodoslovnimi podatki, vodi rodoslovne raziskave in analize

en: Genealogy;Family History;Research;Family Tree;GEDCOM;
sl: Rodoslovje; Družinska zgodovina, Raziskave; Družinsko drevo; GEDCOM;

en: Gramps database
sl: Zbirka podatkov Gramps

en: Gramps package
sl: Paket Gramps

en: Gramps XML database
sl: Zbirka podatkov Gramps XML

en: GeneWeb source file
sl: GeneWeb izvorna datoteka

en: Bulgaria
sl: Bolgarija

en: Canada
sl: Kanada

en: Czech Republic
sl: Češka

en: Chile
sl: Čile

en: China
sl: Kitajska

en: Croatia
sl: Hrvaška

en: England
sl: Anglija

en: Finland
sl: Finska

en: France
sl: Francija

en: Germany
sl: Nemčija

en: Japan
sl: Japonska

en: Slovakia
sl: Slovaška

note: Make upper case of translaed country so string search works later
en: Sweden
sl: Švedska

en: United States of America
sl: Združene države Amerike

en: Jewish Holidays
sl: Judovski prazniki

en: Passover
sl: Prehod

en: 2 of Passover
sl: Prehod 2

en: 3 of Passover
sl: Prehod 3

en: 4 of Passover
sl: Prehod 4

en: 5 of Passover
sl: Prehod 5

en: 6 of Passover
sl: Prehod 6

en: 7 of Passover
sl: Prehod 7

en: Shavuot
sl: Šavuot

en: Rosh Ha'Shana
sl: Roš Ha Šana

en: Rosh Ha'Shana 2
sl: Roš Ha Šana 2

en: Yom Kippur
sl: Jom Kippur

en: 2 of Sukot
sl: Sukot 2

en: 3 of Sukot
sl: Sukot 3

en: 4 of Sukot
sl: Sukot 4

en: 5 of Sukot
sl: Sukot 5

en: 6 of Sukot
sl: Sukot 6

en: 7 of Sukot
sl: Sukot 7

en: 2 of Hanuka
sl: Hanuka 2

en: 3 of Hanuka
sl: Hanuka 3

en: 4 of Hanuka
sl: Hanuka 4

en: 5 of Hanuka
sl: Hanuka 5

en: 6 of Hanuka
sl: Hanuka 6

en: 7 of Hanuka
sl: Hanuka 7

en: 8 of Hanuka
sl: Hanuka 8

en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

en: Ukraine
sl: Ukrajina

en: Serbia
sl: Srbija

en: Serbia (Latin)
sl: Srbija (latinica)

en: <b>Working with Dates</b><br/>A range of dates can be given by using the format &quot;between January 4, 2000 and March 20, 2003&quot;. You can also indicate the level of confidence in a date and even choose between seven different calendars. Try the button next to the date field in the Events Editor.
sl: <b>Delo z datumi</b><br/>Razpon datumov lahko vnesete z obliko 'od 4. januarja do marca 2003'. Lahko tudi vnesete zanesljivost podatka ter celo izbirate med več različnimi koledarji. Preizkusite gumb poleg vnosnega polja za datum v Urejevalniku dogodkov.

en: <b>Editing Objects</b><br/>In most cases double clicking on a name, source, place or media entry will bring up a window to allow you to edit the object. Note that the result can be dependent on context. For example, in the Family View clicking on a parent or child will bring up the Relationship Editor.
sl: <b>Urejanje predmetov</b><br/>Večinoma se pri dvojnem kliku na ime, vir, kraj ali predmet pojavi okno, v katerem boste lahko urejali, kar ste kliknili. Rezultat je odvisen od konteksta. Če na primer v družinskem pogledu kliknete na starša ali na otroka, se bo odprl urejevalnik sorodstvenih vezi.

en: <b>Adding Images</b><br/>An image can be added to any gallery or the Media View by dragging and dropping it from a file manager or a web browser. Actually you can add any type of file like this, useful for scans of documents and other digital sources.
sl: <b>Dodajanje slik</b><br/>Sliko lahko dodamo poljubni zbirki ali v pogled Predmeti tako, da jo povlečemo iz upravljalnika datotek ali spletnega brskalnika ter spustimo na želenem mestu. Pravzaprav je na takšen način možno dodati poljubno vrsto datoteke, kar je še posebej uporabno pri optično prebranih dokumentih in drugih digitalnih virih.

en: <b>Ordering Children in a Family</b><br/>The birth order of children in a family can be set by using drag and drop. This order is preserved even when they do not have birth dates.
sl: <b>Razvrščanje otrok v družini</b><br/>Vrstni red rojstev otrok v družini se lahko nastavlja z uporabo načela povleci in spusti. Tako lahko razvrščamo otroke celo takrat, kadar nimajo navedenih rojstnih datumov.

en: <b>Talk to Relatives Before It Is Too Late</b><br/>Your oldest relatives can be your most important source of information. They usually know things about the family that haven't been written down. They might tell you nuggets about people that may one day lead to a new avenue of research. At the very least, you will get to hear some great stories. Don't forget to record the conversations!
sl: <b>Govorite s sorodniki dokler še lahko</b><br/>Vaši najstarejši sorodniki so lahko vaši najpomembnejši vir informacij. Običajno vedo stvari o družini, ki jih ni nihče zapisal. O ljudeh vam bodo lahko povedali podrobnosti, ki vas nekega dne utegnejo usmeriti na nova področja raziskav. Če drugega ne, boste slišali nekaj odličnih zgodb. Ne pozabite pogovorov tudi posneti!

en: <b>Filtering People</b><br/>In the People View, you can 'filter' individuals based on many criteria. To define a new filter go to &quot;Edit &gt; Person Filter Editor&quot;. There you can name your filter and add and combine rules using the many preset rules. For example, you can define a filter to find all adopted people in the family tree. People without a birth date mentioned can also be filtered. To get the results save your filter and select it at the bottom of the Filter Sidebar, then click Apply. If the Filter Sidebar is not visible, select View &gt; Filter.
sl: <b>Filtriranje po osebah</b><br/>V pogledu Osebe lahko filtrirate osebe po različnih kriterijih. Pojdite na Filter (desno od ikone Osebe) in izberite enega izmed mnogih prednastavljenih. Poiščete lahko na primer vse posvojene osebe v rodovniku. Prav tako tudi vse osebe brez navedenega rojstnega datuma. Za prikaz rezultatov shranite filter in ga izberite na stranski vrstici za filtre. Nato kliknite na Uporabi. Če stranska vrstica za filtre ni vidna, jo lahko prikažete s Pogled - Filter.

en: <b>Inverted Filtering</b><br/>Filters can easily be reversed by using the 'invert' option. For instance, by inverting the 'People with children' filter you can select all people without children.
sl: <b>Obrnjeno filtriranje</b><br/>Filtre lahko enostavno obrnete s potrditvijo možnosti 'obrn'. Če npr. obrnete filter 'Osebe z otroki' bodo prikazane vse osebe brez otrok.

en: <b>Locating People</b><br/>By default, each surname in the People View is listed only once. By clicking on the arrow to the left of a name, the list will expand to show all individuals with that last name. To locate any Family Name from a long list, select a Family Name (not a person) and start typing. The view will jump to the first Family Name matching the letters you enter.
sl: <b>Iskanje oseb</b><br/>Po privzetih nastavitvah je v pogledu Osebe vsak priimek naveden le enkrat. S klikom na puščico na levi strani priimka se seznam razširi tako, da se pojavijo vse osebe s tem priimkom. Za iskanje poljubnega priimka na dolgem seznamu izberite poljubni priimek (ne osebe pod njim) in začnite tipkati. Pogled bo skočil na prvi priimek, ki se ujema z vtipkanimi črkami.

en: <b>The Family View</b><br/>The Family View is used to display a typical family unit as two parents and their children.
sl: <b>Družine</b><br/>Pogled Družine se uporablja za prikaz osnovne družinske celice; staršev, zakoncev in otrok posamezne osebe.

en: <b>Changing the Active Person</b><br/>Changing the Active Person in views is easy. In the Relationship view just click on anyone. In the Ancestry View doubleclick on the person or right click to select any of their spouses, siblings, children or parents.
sl: <b>Spreminjanje aktivne osebe</b><br/>Spreminjanje aktivne osebe v posameznem pogledu je enostavno: v pogledu Sorodstvo zgolj kliknite na želeno osebo, v pogledu Predniki pa dvakrat kliknite na osebo ali kliknite desno za izbiro njenega zakonca, sorojencev, otrok ali staršev.

en: <b>Who Was Born When?</b><br/>Under &quot;Tools &gt; Analysis and exploration &gt; Compare Individual Events...&quot; you can compare the data of individuals in your database. This is useful, say, if you wish to list the birth dates of everyone in your database. You can use a custom filter to narrow the results.
sl: <b>Kdaj je bil kdo rojen</b><br/>V meniju &quot;Orodja &gt; Analize in raziskave &gt; Primerjaj posamezne dogodke ...&quot; lahko primerjate podatke oseb v svoji zbirki podatkov. Orodje pride prav, kadar hočete, na primer, izpisati vse rojstne datume. Pri tem lahko uporabljate tudi poljubne filtre.

en: <b>Gramps Tools</b><br/>Gramps comes with a rich set of tools. These allow you to undertake operations such as checking the database for errors and consistency. There are research and analysis tools such as event comparison, finding duplicate people, interactive descendant browser, and many others. All tools can be accessed through the &quot;Tools&quot; menu.
sl: <b>Orodja Gramps</b><br/>Gramps prinaša bogat nabor orodij, ki omogočajo raznovrstne operacije: preverjanje morebitnih napak in nedoslednosti v zbirki podatkov, pa tudi orodja za iskanje in analizo, kot npr. primerjanje dogodkov, iskanje podvojenih vnosov ljudi, priročni brskalnik potomcev itd. Do teh orodij lahko pridemo preko menija Orodja.

en: <b>Calculating Relationships</b><br/>To check if two people in the database are related (by blood, not marriage) try the tool under &quot;Tools &gt; Utilities &gt; Relationship Calculator...&quot;. The exact relationship as well as all common ancestors are reported.
sl: <b>Izračun sorodstva</b><br/>Orodje, ki se nahaja pod Orodja - Pripomočki - Računanje sorodstva vam omogoča preverjanje, če je kdo v družini z vami v krvnem sorodstvu. Izpiše se natančno sorodstveno razmerje ter skupni predniki.

en: <b>SoundEx can help with family research</b><br/>SoundEx solves a long standing problem in genealogy, how to handle spelling variations. The SoundEx Gramplet takes a surname and generates a simplified form that is equivalent for similar sounding names. Knowing the SoundEx Code for a surname is very helpful for researching Census Data files (microfiche) at a library or other research facility. To view the SoundEx codes for surnames in your database, add the SoundEx Gramplet.
sl: <b>Pri družinskih raziskavah vam lahko pomaga SoundEx</b><br/>S pomočjo SoundExa rešujemo starodavni problem rodoslovja - preseganje črkovne različice zapisov. Pripomoček SoundEx na osnovi priimka izračuna poenostavljeno kodo, ki ustreza priimkom, ki zvenijo enako. Če tako za določeni priimek poznamo njegovo kodo SoundEx, je to lahko zelo koristno pri iskanju po cenzusih (mikrofilmih) v knjižnicah in podobno. Za prikaz kod SoundEx dodajte pripomoček SoundEx.

en: <b>Setting Your Preferences</b><br/>&quot;Edit &gt; Preferences...&quot; lets you modify a number of settings, such as the path to your media files, and allows you to adjust many aspects of the Gramps presentation to your needs. Each separate view can also be configured under &quot;View &gt; Configure View...&quot;
sl: <b>Prilagajanje nastavitev</b><br/>V meniju Uredi - Možnosti si lahko prilagodite veliko nastavitev, npr. pot do zunanjih datotek, in način, kako naj Gramps prikazuje vaše podatke. Vsak posamezen pogled lahko prilagodite pod &quot;Pogled - Nastavi pogled ...&quot;

en: <b>Gramps Reports</b><br/>Gramps offers a wide variety of reports. The Graphical Reports and Graphs can present complex relationships easily and the Text Reports are particularly useful if you want to send the results of your family tree to members of the family via email. If you're ready to make a website for your family tree then there's a report for that as well.
sl: <b>Poročila Gramps</b><br/>Gramps nudi široko paleto poročil. Grafična poročila in grafikoni lahko enostavno prikažejo zapletena razmerja, besedilna poročila pa so uporabna zlasti takrat, kadar želite poslati predstavitev svojega rodovnika članom družine po elektronski pošti. Če hočete ustvariti spletno stran za svoj rodovnik, je na voljo poročilo tudi za to.

en: <b>Starting a New Family Tree</b><br/>A good way to start a new family tree is to enter all the members of the family into the database using the Person View (use &quot;Edit &gt; Add...&quot; or click on the Add a new person button from the People View). Then go to the Relationship View and create relationships between people.
sl: <b>Začetek novega rodovnika</b><br/>Dober način za začetek novega rodovnika je vnos vseh družinskih članov v zbirko podatkov v pogledu Osebe (Uredi - Dodaj ...) ali s klikom na gumb Dodaj v meniju Osebe. Potem pojdite v pogled Sorodstvo in ustvarite sorodstvene povezave med posameznimi osebami.

en: <b>What's That For?</b><br/>Unsure what a button does? Simply hold the mouse over a button and a tooltip will appear.
sl: <b>Za kaj pa je to?</b><br/>Ne veste, kaj pomeni kakšen gumb? Enostavno nad njim pridržite miško za nekaj trenutkov in prikazala se bo razlaga.

en: <b>Unsure of a Date?</b><br/>If you're unsure about the date an event occurred, Gramps allows you to enter a wide range of date formats based on a guess or an estimate. For instance, &quot;about 1908&quot; is a valid entry for a birth date in Gramps. Click the Date button next to the date field and see the Gramps Manual to learn more.
sl: <b>Negotovi glede kakšnega datuma?</b><br/>Če za kakšen dogodek (rojstvo ali smrt) ne veste natančnega datuma, vam Gramps omogoča vnos širokega izbora oblik datumov, ki so osnovani na ugibanju ali oceni. Na primer, &quot;okrog 1908&quot; je veljavna oblika rojstnega datuma v programu Gramps. Kliknite na gumb Datum, ki se nahaja poleg vnosnega polja. Podrobnosti si preberite v Priročniku programa Gramps.

en: <b>Duplicate Entries</b><br/>&quot;Tools &gt; Database Processing &gt; Find Possible Duplicate People...&quot; allows you to locate (and merge) entries of the same person entered more than once in the database.
sl: <b>Podvojeni vnosi</b><br/>S pomočjo Orodja - Izračuni v zbirki - Najdi morebitne podvojitve lahko poiščete (in združite) morebitne večkratne vnose za isto osebo v zbirki.

en: <b>Merging Entries</b><br/>The function &quot;Edit &gt; Compare and Merge...&quot; allows you to combine separately listed people into one. Select the second entry by holding the Control key as you click. This is very useful for combining two databases with overlapping people, or combining erroneously entered differing names for one individual. This also works for the Places, Sources and Repositories views.
sl: <b>Združevanje vnosov</b><br/>Funkcija Uredi - Primerjaj in združi ... vam omogoča združitev ločeno navedenih oseb. Drugi vnos izberite tako, da ob kliku pridržite tipko Ctrl. Združevanje je zelo uporabno za spajanje dveh zbirk podatkov, ki imata nekaj skupnih ljudi, ali pa za združevanje napačno vnesenih različnih imen za iste osebe. Enako velja poglede Kraji, Viri in Nahajališča.

en: <b>Organising the Views</b><br/>Many of the views can present your data as either a hierarchical tree or as a simple list. Each view can also be configured to the way you like it. Have a look to the right of the top toolbar or under the &quot;View&quot; menu.
sl: <b>Razvrščanje pogledov</b><br/>Mnogo pogledov lahko predstavi vaše podatke bodisi v obliki drevesne strukture bodisi v obliki enostavnega seznama. Vsak pogled si lahko prilagodite po svojem okusu. Poglejte na desno stran zgornje orodne vrstice ali pod meni Pogled.

en: <b>Navigating Back and Forward</b><br/>Gramps maintains a list of previous active objects such as People and Events. You can move forward and backward through the list using &quot;Go &gt; Forward&quot; and &quot;Go &gt; Back&quot; or the arrow buttons.
sl: <b>Krmarjenje naprej in nazaj</b><br/>Gramps si zapomni seznam prejšnjih aktivnih predmetov, kot so osebe in dogodki. Po seznamu se lahko pomikate z ukazoma &quot;Pojdi &gt;Naprej&quot; in Pojdi &gt; Nazaj&quot; ali s smernimi gumbi.

en: <b>Keyboard Shortcuts</b><br/>Tired of having to take your hand off the keyboard to use the mouse? Many functions in Gramps have keyboard shortcuts. If one exists for a function it is displayed on the right side of the menu.
sl: <b>Tipkovne bližnjice</b><br/>Ste se naveličali umikati roke s tipkovnice za premik miške? Veliko funkcij v programu Gramps ima tipkovne bližnjice in takrat imajo v meniju na desni strani izpisano kombinacijo tipk.

en: <b>Read the Manual</b><br/>Don't forget to read the Gramps manual, &quot;Help &gt; User Manual&quot;. The developers have worked hard to make most operations intuitive but the manual is full of information that will make your time spent on genealogy more productive.
sl: <b>Preberite priročnik</b><br/>Ne pozabite prebrati priročnika za uporabo programa Gramps v meniju Pomoč - Priročnik. Programerji so se sicer potrudili, da bi bila večina operacij kar najbolj intuitivnih, vendar vam bo priročnik vseeno pomagal, da boste svoj čas, ki ga posvečate rodoslovju, čimbolj izkoristili.

en: <b>Adding Children</b><br/>To add children in Gramps there are two options. You can find one of their parents in the Families View and open the family. Then choose to create a new person or add an existing person. You can also add children (or siblings) from inside the Family Editor.
sl: <b>Dodajanje otrok</b><br/>V Grampsu lahko dodajamo otroke na dva načina. Lahko v pogledu Družine poiščemo kakšnega od njegovih staršev in odpremo družino ter nato ustvarimo novo osebo ali dodamo obstoječo. Lahko pa tudi dodamo otroka (ali sorojenca) znotraj Urejevalnika družin.

en: <b>Editing the Parent-Child Relationship</b><br/> You can edit the relationship of a child to its parents by double clicking the child in the Family Editor. Relationships can be any of Adopted, Birth, Foster, None, Sponsored, Stepchild and Unknown.
sl: <b>Urejanje povezave med staršem in otrokom</b><br/>Povezavo med otrokom in njegovimi starši lahko urejate tako, da v Urejevalniku družin dvakrat kliknete na otroka. Povezava je lahko posvojitev, rojstvo, rejništvo, nič, botrstvo ali neznana povezava.

en: <b>Show All Checkbutton</b><br/>When adding an existing person as a spouse, the list of people shown is filtered to display only people who could realistically fit the role (based on dates in the database). In case Gramps is wrong in making this choice, you can override the filter by checking the Show All checkbutton.
sl: <b>Gumb Pokaži vse</b><br/>Ko dodajamo zakonca ali otroka, je seznam prikazanih ljudi prefiltriran tako, da se vidijo samo osebe, pri katerih je to sploh možno (na osnovi datumov). Če se Gramps pri filtriranju zmoti, lahko napako zaobidete z izborom možnosti Pokaži vse.

en: <b>Improving Gramps</b><br/>Users are encouraged to request enhancements to Gramps. Requesting an enhancement can be done either through the gramps-users or gramps-devel mailing lists, or by going to https://gramps-project.org/bugs/ and creating a Feature Request. Filing a Feature Request is preferred but it can be good to discuss your ideas on the email lists.
sl: <b>Izboljševanje Gramps-a</b><br/>Uporabnike vabimo, da prispevajo predloge za Gramps. Predloge za izboljšave lahko pošljete preko poštnih skupin gramps-users ali gramps-devel. Še bolje pa je, če izpolnite Prošnjo za izboljšavo na naslovu https://gramps-project.org/bugs/ potem, ko predebatirate svoje ideje na dopisnih seznamih.

en: <b>Gramps Mailing Lists</b><br/>Want answers to your questions about Gramps? Check out the gramps-users email list. Many helpful people are on the list, so you're likely to get an answer quickly. If you have questions related to the development of Gramps, try the gramps-devel list. You can see the lists by selecting &quot;Help &gt; Gramps Mailing Lists&quot;.
sl: <b>Dopisni seznami Gramps</b><br/>Želite odgovore na svoja vprašanja v zvezi z Grampsom? Poglejte v dopisni seznam gramps-users. Na njem je veliko ljudi, zato boste po vsej verjetnosti hitro dobili odgovore. Če pa imate vprašanja v zvezi z razvojem programa Gramps, poizkusite na gramps-devel. Informacije o obeh dopisnih seznamih najdete v meniju Pomoč - Dopisni seznami Gramps.

en: <b>Contributing to Gramps</b><br/>Want to help with Gramps but can't write programs? Not a problem! A project as large as Gramps requires people with a wide variety of skills. Contributions can be anything from writing documentation to testing development versions and helping with the web site. Start by subscribing to the Gramps developers mailing list, gramps-devel, and introducing yourself. Subscription information can be found at &quot;Help &gt; Gramps Mailing Lists&quot;
sl: <b>Vaš prispevek v Gramps</b><br/>Bi radi pomagali pri Gramps-u, pa ne znate programirati? To ni ovira. Veliki projekti, kot je Gramps, zahtevajo ljudi z zelo različnimi znanji. Prispevki so lahko v različnih oblikah: od pisanja dokumentacije do preverjanja razvojnih različic in pomoči pri ustvarjanju spletnih strani. Začnite z vpisom na dopisni seznam razvijalcev Gramps-a, gramps-devel, in se predstavite. Informacije v zvezi z vpisom se nahajajo pod Pomoč - Dopisni seznami Gramps

en: <b>So What's in a Name?</b><br/>The name Gramps was suggested to the original developer, Don Allingham, by his father. It stands for <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>. It is a full-featured genealogy program letting you store, edit, and research genealogical data. The Gramps database back end is so robust that some users are managing genealogies containing hundreds of thousands of people.
sl: <b>Odkod ime Gramps?</b><br/>Donu Allinghamu, prvotnemu razvijalcu, ga je predlagal njegov oče. Nastal je iz kratice za <i>Programski sistem za vodenje rodoslovnih raziskav in analiz</i> (ang. Genealogical Research and Analysis Management Program System). Gre za samozadosten rodosloven program, s katerim lahko shranjujete, urejate in iščete po rodoslovnih podatkih. Zbirka podatkov, na kateri sloni Gramps, je tako robustna, da z njo nekateri uporabniki vodijo rodovnike s po nekaj sto tisoč osebami.

en: <b>Bookmarking Individuals</b><br/>The Bookmarks menu is a convenient place to store the names of frequently used individuals. Selecting a bookmark will make that person the Active Person. To bookmark someone make them the Active Person then go to &quot;Bookmarks &gt; Add Bookmark&quot; or press Ctrl+D. You can also bookmark most of the other objects.
sl: <b>Osebe z zaznamki</b><br/> Meni Zaznamki na vrhu okna je pripravno mesto za shranjevanje imen pogosto urejanih oseb. S klikom na zaznamek postane oseba v njem aktivna oseba. Zaznamek ustvarite tako, da želeno osebo napravite aktivno in nato v meniju izberete Zaznamki - Dodaj zaznamek ali pritisnete Ctrl+D. Zaznamke lahko dodate tudi večini drugih predmetov.

en: <b>Incorrect Dates</b><br/>Everyone occasionally enters dates with an invalid format. Incorrect date formats will show up in Gramps with a either a reddish background or a red dot on the right edge of the field. You can fix the date using the Date Selection dialog which can be opened by clicking on the date button. The format of the date is set under &quot;Edit &gt; Preferences &gt; Display&quot;.
sl: <b>Nepravilni datumi</b><br/>Vsakdo kdaj pa kdaj vnese datum v neveljavni obliki. Nepravilne oblike datumov bodo označene z rdečkasto podlago ali rdečo piko na desnem robu polja. Popravite jih lahko v pogovornem oknu za izbiro datuma, ki ga prikličete s klikom na obarvani gumb. Oblika glagola se določi v meniju pod Uredi - Možnosti - Videz.

en: <b>Listing Events</b><br/>Events are added using the editor opened with &quot;Person &gt; Edit Person &gt; Events&quot;. There is a long list of preset event types. You can add your own event types by typing in the text field, they will be added to the available events, but not translated.
sl: <b>Seznam dogodkov</b><br/>Dogodke dodajamo s pomočjo urejevalnika, ki ga odpremo v meniju Oseba - Uredi osebo - Dogodki. Na voljo je dolg spisek vnaprej pripravljenih dogodkov. Lahko dodate tudi svoje vrste dogodkov; ko jih vtipkate v vnosno polje, se shranijo med razpoložljive dogodke, čeprav ostanejo brez prevoda.

en: <b>Managing Names</b><br/>It is easy to manage people with several names in Gramps. In the Person Editor select the Names tab. You can add names of different types and set the preferred name by dragging it to the Preferred Name section.
sl: <b>Upravljanje imen</b><br/>V Grampsu je enostavno upravljati z več imeni pri istih osebah. V Urejevalniku oseb izberite zavihek Imena, kjer lahko dodajate raznovrstna imena in določite, katero je prednostno. To storite tako, da izbrano ime potegnete na odsek Prednostno ime.

en: <b>Ancestor View</b><br/>The Ancestry View displays a traditional pedigree chart. Hold the mouse over an individual to see more information about them or right click on an individual to access other family members and settings. Play with the settings to see the different options.
sl: <b>Predniki</b><br/>Pogled Predniki prikaže klasično rodovniško drevo. Če hočete videti dodatne podatke o posamezni osebi, za trenutek pridržite miško nad njenim imenom. Za hitro urejanje njenih družinskih članov in za nastavitve na ime kliknite z desnim gumbom. Preizkusite, kako na vmesnik vplivajo posamezne možnosti.

en: <b>Managing Sources</b><br/>The Sources View shows a list of all sources in a single window. From here you can edit your sources, merge duplicates and see which individuals reference each source. You can use filters to group your sources.
sl: <b>Upravljanje virov</b><br/>Pogled Viri prikaže seznam vseh virov v enem samem oknu. Tu lahko urejate svoje vire, združujete podvojene vnose in preverjate, na katere osebe se vir nanaša. Za lažji pregled virov lahko uporabljate filtre.

en: <b>Managing Places</b><br/>The Places View shows a list of all places in the database. The list can be sorted by a number of different criteria, such as City, County or State.
sl: <b>Upravljanje krajev</b><br/>Pogled Kraji prikazuje seznam vseh krajev v zbirki podatkov. Seznam lahko razvrščate po več različnih kriterijih, npr. po mestu, pokrajini ali državi.

en: <b>Media View</b><br/>The Media View shows a list of all media entered in the database. These can be graphic images, videos, sound clips, spreadsheets, documents, and more.
sl: <b>Zunanji predmeti</b><br/>Pogled Predmeti prikazuje seznam vseh zunanjih predmetov zbirke podatkov. To so lahko slike, slikovni ali zvočni posnetki, razpredelnice ali drugi dokumenti.

en: <b>Filters</b><br/>Filters allow you to limit the people seen in the People View. In addition to the many preset filters, Custom Filters can be created limited only by your imagination. Custom filters are created from &quot;Edit &gt; Person Filter Editor&quot;.
sl: <b>Filtri</b><br/>S pomočjo filtrov lahko omejite število ljudi, prikazanih v pogledu Osebe. Poleg mnogih vnaprej nastavljenih filtrov si lahko ustvarite tudi svoje filtre po svojem okusu. To storite v meniju Uredi - Urejevalnik filtrov oseb.

en: <b>The GEDCOM File Format</b><br/>Gramps allows you to import from, and export to, the GEDCOM format. There is extensive support for the industry standard GEDCOM version 5.5, so you can exchange Gramps information to and from users of most other genealogy programs. Filters exist that make importing and exporting GEDCOM files trivial.
sl: <b>Zapis v obliki GEDCOM</b><br/>Gramps vam omogoča uvoz in izvoz datotek v obliki GEDCOM. Industrijski standard GEDCOM 5.5 je široko podprt, tako da si lahko izmenjujete podatke iz Grampsa z uporabniki večine drugih rodoslovnih programov. S pomočjo filtrov postane uvažanje in izvažanje datotek GEDCOM povsem enostavno.

en: <b>The Gramps XML Package</b><br/>You can export your Family Tree as a Gramps XML Package. This is a compressed file containing your family tree data and all the media files connected to the database (images for example). This file is completely portable so is useful for backups or sharing with other Gramps users. This format has the key advantage over GEDCOM that no information is ever lost when exporting and importing.
sl: <b>Paket Gramps XML</b><br/>Svoje podatke lahko pretvorite v paket Gramps XML. Paket je stisnjena datoteka, ki vsebuje celoten rodovnik, vključno z vsemi datotekami, na katere se zbirka podatkov nanaša (npr. s slikami). Paket je prenosljiva celota, zato je uporaben zlasti za varnostne kopije in izmenjavo rodovnikov z drugimi uporabniki Grampsa. V primerjavi s obliko GEDCOM je paket Gramps boljši zaradi tega, ker vsebuje prav vse podatke in ne prihaja do izgub pri pretvarjanju.

en: <b>Web Family Tree Format</b><br/>Gramps can export data to the Web Family Tree (WFT) format. This format allows a family tree to be displayed online using a single file, instead of many html files.
sl: <b>Zapis Web Family Tree</b><br/>Gramps lahko izvozi podatke v obliki WTF (Web Family Tree), ki omogoča prikaz rodovnika na spletu v eni sami datoteki in ne v več datotekah html, kot običajno.

en: <b>Making a Genealogy Website</b><br/>You can easily export your family tree to a web page. Select the entire database, family lines or selected individuals to a collection of web pages ready for upload to the World Wide Web.
sl: <b>Izdelava rodoslovnega spletišča</b><br/>Svoj rodovnik zlahka lahko izvozite v obliko spletne strani. Izberite celotno zbirko podatkov, družinske linije ali posameznike ter ustvarite zbirko spletnih strani, ki jih potem lahko naložite na svetovni splet.

en: <b>Reporting Bugs in Gramps</b><br/>The best way to report a bug in Gramps is to use the Gramps bug tracking system at https://gramps-project.org/bugs/
sl: <b>Javljanje napak v programu Gramps</b><br/>Najboljši način za sporočanje napak v programu Gramps je uporaba Gramps-ovega sistema za spremljanje napak na naslovu https://gramps-project.org/bugs/

en: <b>The Gramps Homepage</b><br/>The Gramps homepage is at http://gramps-project.org/
sl: <b>Domača stran</b><br/>Program Gramps se nahaja na http://gramps-project.org/

en: <b>Privacy in Gramps</b><br/>Gramps helps you to keep personal information secure by allowing you to mark information as private. Data marked as private can be excluded from reports and data exports. Look for the padlock which toggles records between private and public.
sl: <b>Zasebnost v Grampsu</b><br/>Gramps vam pomaga hraniti zasebne podatke na varnem. Podatke lahko označite kot zasebne in jih s tem izključite iz poročil in izvažanja. Zasebnost zapisov lahko spreminjate s klikom na ikono odklenjene ali zaklenjene ključavnice.

en: <b>Keeping Good Records</b><br/>Be accurate when recording genealogical information. Don't make assumptions while recording primary information; write it exactly as you see it. Use bracketed comments to indicate your additions, deletions or comments. Use of the Latin 'sic' is recommended to confirm the accurate transcription of what appears to be an error in a source.
sl: <b>Ohranjanje zdravih podatkov</b><br/>Pri vnašanju rodoslovnih podatkov bodite dosledni. Ne delajte predpostavk, kadar vnašate osnovne podatke; vnesite jih natanko takšne, kakršne jih vidite. Za svoje dodatke, brisanja in priporočila uporabljajte opombe v oklepajih. Priporočamo uporabo latinske oznake 'sic', kadar želite označiti potrditev črkovanja, ki je na prvi pogled videti kot napaka v viru.

en: <b>Extra Reports and Tools</b><br/>Extra tools and reports can be added to Gramps with the &quot;Addon&quot; system. See them under &quot;Help &gt; Extra Reports/Tools&quot;. This is the best way for advanced users to experiment and create new functionality.
sl: <b>Dodatna poročila in orodja</b><br/>Lahko jih dodate Grampsu s pomočjo sistema Dodatkov. Kateri so na voljo, lahko pogledate pod Pomoč - Dodatna poročila in orodja. Naprednejši uporabniki bodo tako najlažje preizkušali in dodajali nove funkcije.

en: <b>Book Reports</b><br/>The Book report under &quot;Reports &gt; Books &gt; Book Report...&quot;, allows you to collect a variety of reports into a single document. This single report is easier to distribute than multiple reports, especially when printed.
sl: <b>Knjižna poročila</b><br/>Knjižno poročilo pod Poročila - Knjige - Knjižno poročilo ... uporabnikom omogoča združitev več poročil v en sam dokument, ki ga je potem laže posredovati drugim, zlasti v tiskani obliki.

en: <b>Gramps Announcements</b><br/>Interested in getting notified when a new version of Gramps is released? Join the Gramps-announce mailing list at &quot;Help &gt; Gramps Mailing Lists&quot;
sl: <b>Obvestila Gramps</b><br/>Bi bili radi obveščeni, ko bo na voljo nova različica programa Gramps? Vpišite se na dopisni seznam gramps-announce v meniju Pomoč - Dopisni seznam Gramps

en: <b>Record Your Sources</b><br/>Information collected about your family is only as good as the source it came from. Take the time and trouble to record all the details of where the information came from. Whenever possible get a copy of original documents.
sl: <b>Zapišite si svoje vire</b><br/>Zbrani podatki so vredni le toliko, kolikor je dober vir, odkoder izvirajo. Vzemite si čas in voljo za zapis podrobnosti o izvoru informacij. Če je mogoče, si pridobite kopije izvirnih dokumentov.

en: <b>Directing Your Research</b><br/>Go from what you know to what you do not. Always record everything that is known before making conjectures. Often the facts at hand suggest plenty of direction for more research. Don't waste time looking through thousands of records hoping for a trail when you have other unexplored leads.
sl: <b>Usmerjanje vašega raziskovanja</b><br/>Pojdite od znanega k neznanemu. Vedno si zapišite vse, kar je znano, preden napravite naslednje korake. Velikokrat dejstva, ki jih imamo pri roki, odpirajo celo vrsto novih smeri raziskovanja. Ne izgubljajte časa z brskanjem po tisočih zapisov in upanjem, da boste v njih našli želeni podatek, kadar imate na voljo druge, še neraziskane poti.

en: <b>The 'How and Why' of Your Genealogy</b><br/> Genealogy isn't only about dates and names. It is about people. Be descriptive. Include why things happened, and how descendants might have been shaped by the events they went through. Narratives go a long way in making your family history come alive.
sl: <b>Kako in zakaj</b><br/>Rodoslovje niso samo datumi in imena. Gre za ljudi. Zato bodite čimbolj opisni. Vključite tudi odgovore na vprašanje zakaj so se zgodili posamezni dogodki, in kako so ti dogodki morda oblikovali ljudi, ki so jih doživljali. Opisi dogodkov vam bodo zelo pomagali oživiti zgodovino vaše družine.

en: <b>Don't speak English?</b><br/>Volunteers have translated Gramps into more than 40 languages. If Gramps supports your language and it is not being displayed, set the default language in your operating system and restart Gramps.
sl: <b>Ne govorite angleško?</b><br/>Prostovoljci so prevedli Gramps v več kot 40 jezikov. Če Gramps podpira vaš jezik, pa ga na zaslonu ne vidite, nastavite privzeti jezik na svojem računalniku in ponovno zaženite Gramps.

en: <b>Gramps Translators</b><br/>Gramps has been designed so that new translations can easily be added with little development effort. If you are interested in participating please email gramps-devel@lists.sf.net
sl: <b>Prevajanje Grampsa</b><br/>Gramps je bil zasnovan tako, da se lahko nove prevode dodaja enostavno in brez velikega truda programerjev. Za sodelovanje pri prevajanju, pišite na gramps-devel@lists.sf.net

en: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>Whatever script you use Gramps offers full Unicode support. Characters for all languages are properly displayed.
sl: <b>Zdravo, hello, привет ali 喂</b><br/>Gramps nudi popolno podporo standardu Unicode, tako da se znaki v vseh jezikih izpišejo pravilno.

en: <b>The Home Person</b><br/>Anyone can be chosen as the Home Person in Gramps. Use &quot;Edit &gt; Set Home Person&quot; in the Person View. The home person is the person who is selected when the database is opened or when the home button is pressed.
sl: <b>Izhodiščna oseba</b><br/>Za izhodiščno osebo v Grampsu se lahko določi kogarkoli. V pogledu Osebe uporabite meni Uredi - Nastavi izhodiščno osebo. To je oseba, ki je prikazana, kadar odprete zbirko podatkov ali kadar kliknete na gumb za vrnitev na izhodiščno osebo.

en: <b>The Gramps Code</b><br/>Gramps is written in a computer language called Python using the GTK and GNOME libraries for the graphical interface. Gramps is supported on any computer system where these programs have been ported. Gramps is known to be run on Linux, BSD, Solaris, Windows and Mac OS X.
sl: <b>Izvorna koda Gramps</b><br/>Gramps je napisan v programskem jeziku Python in uporablja knjižnice GTK in GNOME za uporabniški vmesnik. Gramps je podprt na vseh računalniških sistemih, na katerih lahko tečejo omenjeni programi. Preverjeno deluje na Linuxu, BSD-ju, Solarisu, Windowsih in na Mac OS X.

en: <b>Open Source Software</b><br/>The Free/Libre and Open Source Software (FLOSS) development model means Gramps can be extended by any programmer since all of the source code is freely available under its license. So it's not just about free beer, it's also about freedom to study and change the tool. For more about Open Source software lookup the Free Software Foundation and the Open Source Initiative.
sl: <b>Odprtokoden program</b><br/>Razvojni model Grampsa sodi med odprtokodne programe, kar pomeni, da lahko vsak programer doda svoj prispevek, saj je vsa izvorna koda prosto dostopna pod svojo licenco. Ne gre torej samo za brezplačnost, ampak tudi za svobodo v možnosti preučevanja in spreminjanja orodja, ki vam je na voljo. Več o odprtokodnih programih lahko izveste pri Free Software Foundation in Open Source Initiative.

en: <b>The Gramps Software License</b><br/>You are free to use and share Gramps with others. Gramps is freely distributable under the GNU General Public License, see http://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL to read about the rights and restrictions of this license.
sl: <b>Dovoljenje za uporabo programa Gramps</b><br/>Z Grampsom lahko prosto razpolagate, ga uporabljate in si ga delite z drugimi. Prosto ga lahko razširjate pod splošnim dovoljenjem GNU General Public License. Pravice in omejitve dovoljenja so navedene na http://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL .

en: <b>Gramps for Gnome or KDE?</b><br/>For Linux users Gramps works with whichever desktop environment you prefer. As long as the required GTK libraries are installed it will run fine.
sl: <b>Gramps za Gnome ali KDE</b><br/>Pri uporabnikih Linuxa deluje Gramps v obeh okoljih. Potrebne so le ustrezne GTK knjižnice.

en: Error: Family Tree '%s' already exists.
    The '-C' option cannot be used.
sl: Napaka: Rodovnik '%s' že obstaja.
    Izbire '-C' ni možno uporabiti.

en: Error: Input Family Tree "%s" does not exist.
    If GEDCOM, Gramps-xml or grdb, use the -i option to import into a Family Tree instead.
sl: Napaka: Vhodni rodovnik "%s" ne obstaja.
    Če gre za GEDCOM, Gramps-xml ali grdb, uporabite možnost -i, ki pomeni uvažanje v rodovnik.

en: Error: Import file %s not found.
sl: Napaka: Datoteke za uvoz %s ni bilo mogoče najti.

en: Error: Unrecognized type: "%(format)s" for import file: %(filename)s
sl: Napaka: Neznana vrsta datoteke "%(format)s" pri uvažanju datoteke: %(filename)s

en: WARNING: Output file already exists!
    WARNING: It will be overwritten:
       %s
sl: OPOZORILO: Izhodna datoteka že obstaja!
    OPOZORILO: Vsebina datoteke bo prepisana:
       %s

en: OK to overwrite?
sl: Ali naj bo datoteka prepisana?

en: no
sl: ne

en: yes
sl: da

en: Will overwrite the existing file: %s
sl: Obstoječa datoteka %s bo prepisana

en: ERROR: Unrecognized format for export file %s
sl: NAPAKA: Neznana vrsta datoteke za izvoz: %s

en: Error: cannot open '%s'
sl: Napaka: '%s' ni bilo mogoče odpreti

en: List of known Family Trees in your database path
sl: Seznam rodovnikov v poti vaše zbirke podatkov

en: %(full_DB_path)s with name "%(f_t_name)s"
sl: %(full_DB_path)s z imenom "%(f_t_name)s"

en: Gramps Family Trees:
sl: Rodovniki Gramps:

note: We have to construct the line elements together, to avoid insertion of blank spaces when print on the same line is used ------------------------------------------------------------------------- constants
en: Family Tree
sl: Rodovnik

note: translators: used in French+Russian, ignore otherwise
en: "%s"
sl: »%s«

en: Performing action: %s.
sl: Izvajanje: %s.

en: Using options string: %s
sl: Uporaba niza možnosti: %s

en: Exporting: file %(filename)s, format %(format)s.
sl: Izvažanje: datoteka %(filename)s, zapis %(format)s.

en: Cleaning up.
sl: Čiščenje.

en: Created empty Family Tree successfully
sl: Prazen rodovnik uspešno ustvarjen

en: Error opening the file.
sl: Napaka pri odpiranju datoteke.

en: Exiting...
sl: Zaključevanje ...

en: Importing: file %(filename)s, format %(format)s.
sl: Uvažanje: datoteka %(filename)s, zapis %(format)s.

en: Opened successfully!
sl: Odpiranje uspešno!

en: Database is locked, cannot open it!
sl: Zbirka podatkov je zakljenjena in je ni mogoče odpreti!

en: Database needs recovery, cannot open it!
sl: Zbirko podatkov je treba obnoviti, zato je ni mogoče odpreti!

en: Database backend unavailable, cannot open it!
sl: Zbirka podatkov ni na voljo in je ni mogoče odpreti!

en: Ignoring invalid options string.
sl: Nepravilen niz možnosti se ne upošteva.

note: name exists, but is not in the list of valid report names
en: Unknown report name.
sl: Neznano ime poročila.

en: Report name not given. Please use one of %(donottranslate)s=reportname
sl: Ime poročila ni podano. Uporabite eno izmed %(donottranslate)s=reportname

en: %s
     Available names are:
sl: %s
     Možna imena so:

en: Unknown tool name.
sl: Neznano ime orodja.

en: Tool name not given. Please use one of %(donottranslate)s=toolname.
sl: Ime orodja ni podano. Uporabite eno izmed %(donottranslate)s=toolname.

en: Unknown book name.
sl: Neznano ime knjige.

en: Book name not given. Please use one of %(donottranslate)s=bookname.
sl: Ime knjige ni podano. Uporabite eno izmed %(donottranslate)s=bookname.

en: Unknown action: %s.
sl: Neznan ukaz: %s.

en: 
    Usage: gramps.py [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Dynamic modules to load
    
    Help options
      -?, --help                             Show this help message
      --usage                                Display brief usage message
    
    Application options
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Open Family Tree
      -U, --username=USERNAME                Database username
      -P, --password=PASSWORD                Database password
      -C, --create=FAMILY_TREE               Create on open if new Family Tree
      -i, --import=FILENAME                  Import file
      -e, --export=FILENAME                  Export file
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Remove matching Family Tree(s) (use regular expressions)
      -f, --format=FORMAT                    Specify Family Tree format
      -a, --action=ACTION                    Specify action
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Specify options
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Enable debug logs
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees in Detail
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees, tab delimited
      -u, --force-unlock                     Force unlock of Family Tree
      -s, --show                             Show config settings
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Set config setting(s) and start Gramps
      -y, --yes                              Don't ask to confirm dangerous actions (non-GUI mode only)
      -q, --quiet                            Suppress progress indication output (non-GUI mode only)
      -v, --version                          Show versions
      -S, --safe                             Start Gramps in 'Safe mode'
                                              (temporarily use default settings)
      -D, --default=[APXFE]                  Reset settings to default;
                     A - addons are cleared
                     P - Preferences to default
                     X - Books are cleared, reports and tool settings to default
                     F - filters are cleared
                     E - Everything is set to default or cleared
sl: 
    Uporaba: gramps.py [MOŽNOSTI ...]
      --load-modules=MODUL1,MODUL2,...     Dinamični moduli, ki naj bodo naloženi
    
    Možnosti pomoči
      -?, --help                           Pokaži to sporočilo s pomočjo
      --usage                              Pokaži kratko sporočilo o uporabi
    
    Možnosti programa
      -O, --open=RODOVNIK                  Odpri rodovnik
      -U, --username=UPORABNISKO_IME       Uporabniško ime baze podatkov
      -P, --password=GESLO                 Geslo baze podatkov
      -C, --create=RODOVNIK                Ustvari rodovnik, če ne obstaja
      -i, --import=IME_DATOTEKE            Uvozi datoteko
      -e, --export=IME_DATOTEKE            Izvozi datoteko
      -r, --remove=IZRAZ_RODOVNIKA         Odstrani ujemajoče se rodovnike (regularni izraz)
      -f, --format=OBLIKA                  Določi obliko rodovnika
      -a, --action=DEJANJE                 Določi dejanje
      -p, --options=NIZ_MOŽNOSTI           Dodatne možnosti
      -d, --debug=IME_BELEŽKE              Vklopi beleženje razhroščevalnika
      -l [IZRAZ_RODOVNIKA...]              Izpiši rodovnike
      -L [IZRAZ_RODOVNIKA...]              Izpiši rodovnike s podrobnostmi
      -t [IZRAZ_RODOVNIKA...]              Izpiši rodovnike ločeno s presledki
      -u, --force-unlock                   Prisilno odkleni rodovnik
      -s, --show                           Pokaži nastavitev
      -c, --config=[nastavitev[:vrednost]] Določi nastavitve in zaženi Gramps
      -y, --yes                            Ne sprašuj pri potrjevanju nevarnih dejanj (samo negrafično)
      -q, --quiet                          Ne prikazuj kazalnika napredka (samo negrafično)
      -v, --version                        Pokaži različice
      -S, --safe                           Zaženi Gramps v 'varnem načinu'
                                             (začasno uporabi privzete nastavitve)
      -D, --default=[APXFE]
                     A - počisti dodatke
                     P - uporabi privzete nastavitve
                     X - počisti knjige, nastavitve poročil in orodij
                     F - počisti filtre
                     E - počisti ali ponastavi vse

en: 
    Example of usage of Gramps command line interface
    
    1. To import four databases (whose formats can be determined from their names)
    and then check the resulting database for errors, one may type:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. To explicitly specify the formats in the above example, append filenames with appropriate -f options:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps-xml -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. To record the database resulting from all imports, supply -e flag
    (use -f if the filename does not allow Gramps to guess the format):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. To save any error messages of the above example into files outfile and errfile, run:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. To import three databases and start interactive Gramps session with the result:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. To open a database and, based on that data, generate timeline report in PDF format
    putting the output into the my_timeline.pdf file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=my_timeline.pdf
    
    7. To generate a summary of a database:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=summary
    
    8. Listing report options
    Use the name=timeline,show=all to find out about all available options for the timeline report.
    To find out details of a particular option, use show=option_name , e.g. name=timeline,show=off string.
    To learn about available report names, use name=show string.
    
    9. To convert a Family Tree on the fly to a .gramps xml file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -e output.gramps -f gramps-xml
    
    10. To generate a web site into an other locale (in german):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Finally, to start normal interactive session type:
    gramps
    
    Note: These examples are for bash shell.
    Syntax may be different for other shells and for Windows.
sl: 
    Primer uporabe Grampsovega vmesnika ukazne vrstice
    
    1. Za uvoz štirih zbirk podatkov (njihova oblika je vidna iz imen) in nato
    preverjanje dobljene zbirke podatkov lahko natipkamo:
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.gpkg -i ~/db3.gramps -i datoteka4.wft -a tool -p name=check. 
    
    2. Za izrecno navedbo oblike zgoraj navedenih datotek vsakemu imenu datoteke pripnemo možnosti -f:
    gramps -i datoteka1.ged -f gedcom -i datoteka2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps-xml -i datoteka4.wft -f wft -a tool -p name=check. 
    
    3. Za shranjevanje zbirke podatkov, nastale iz uvoženih podatkov, navedemo zastavico -e (po potrebi uporabimo tudi -f):
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.gpkg -e ~/novPaket -f gramps-pkg
    
    4. Za shranjevanje morebitnih sporočil o napakah v datoteki izhod in napake zgornji primer prikrojimo takole:
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.gpkg -e ~/novPaket -f gramps-pkg >izhod 2>napake
    
    5. Za uvoz treh zbirk in zagon interaktivne seje Grampsa odtipkamo:
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. Za odprtje zbirke podatkov in izdelavo poročila časovne premice v obliki PDF odtipkamo:
    gramps -O 'Rodovnik 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=čas.pdf
    
    7. Za izdelavo povzetka zbirke podatkov odtipkamo:
    gramps -O 'Rodovnik 1' -a report -p name=summary
    
    8. Za izpis možnosti poročila
    uporabimo name=timeline,show=all in s tem vidimo vse možnosti, ki so na voljo za poročilo časovne premice.
    Za prikaz podrobnosti o posamezni možnosti uporabimo show=ime_možnosti, npr. name=timeline,show=off.
    Za prikaz vseh možnih imen poročil odtipkamo name=show.
    
    9. Za preoblikovanje trenutnega rodovnika v datoteko xml odtipkamo:
    gramps -O 'Rodovnik 1' -e rodovnik.gramps -f gramps-xml
    
    10. Za izdelavo spletne strani v drugem jeziku (nemščini) uporabimo:
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Rodovnik 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Navsezadnje, za zagon v običajnem grafičnem načinu odtipkamo:
    gramps
    
    Opomba: vsi ti primeri veljajo za okoljsko lupino bash.
    V drugih lupinah in v Windowsih je lahko skladnja nekoliko drugačna.

en: Error parsing the arguments
sl: Napaka pri razčlenjevanju argumentov

en: Error parsing the arguments: %s 
    Type gramps --help for an overview of commands, or read the manual pages.
sl: Napaka pri razčlenjevanju argumentov: %s
    Odtipkajte gramps --help, da boste videli možne ukaze, ali pa preberite strani z navodili man.

en: Trying to open: %s ...
sl: Poizkus odpiranja: %s ...

en: WARNING: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    WARNING: %(name)s
sl: OPOZORILO: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    OPOZORILO: %(name)s

en: Unknown action: %s. Ignoring.
sl: Neznano dejanje: %s. Neupoštevano.

en: setup debugging
sl: nastavitev razhroščevalnika

en: Gramps config settings from %s:
sl: Nastavitve Gramps iz %s:

en: Current Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
sl: Trenutne nastavitve Grampsa: %(name)s:%(value)s

note: does a user want the default config value?
en: DEFAULT
sl: PRIVZETO

note: translators: indent "New" to match "Current"
en:     New Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
sl:     Nove nastavitve Grampsa: %(name)s:%(value)s

en: Gramps: no such config setting: '%s'
sl: Gramps: takšnih nastavitev ni: '%s'

en: Error parsing the arguments: %s 
    To use in the command-line mode, supply at least one input file to process.
sl: Napaka pri razčlenjevanju argumentov: %s
    Za uporabo programa v besedilnem načinu navedite vsaj eno vhodno datoteko.

en: Unavailable
sl: Ni na voljo

en: ERROR: %(title)s 
           %(message)s
sl: NAPAKA: %(title)s
            %(message)s

en: Path
sl: Pot

en: Database
sl: Podatkovna zbirka

en: Last accessed
sl: Zadnjič odprto

en: Locked?
sl: Zaklenjeno?

en: Family Tree "%s":
sl: Rodovnik "%s":

en: Starting Import, %s
sl: Začetek uvoza - %s

en: Import finished...
sl: Konec uvoza ...

note: Create a new database
en: Importing data...
sl: Uvažanje podatkov ...

en: Remove family tree warning
sl: Odstrani opozorilo z rodovnika

en: Are you sure you want to remove the family tree named
    "%s"?
sl: Ali ste prepričani, da bi radi odstranili rodovnik
    "%s"?

en: Could not delete Family Tree
sl: Rodovnika ni bilo mogoče izbrisati

en: Could not rename Family Tree
sl: Rodovnika ni bilo mogoče preimenovati

en: 
    ERROR: Wrong database path in Edit Menu->Preferences.
    Open preferences and set correct database path.
    
    Details: Could not make database directory:
        %s
sl: 
    ERROR: Napačna pot do zbirke podatkov v meniju Uredi->Možnosti.
    Odprite možnosti in nastavite pravilno pot do zbirke podatkov.
    
    Podrobnosti: Mape zbirke podatkov ni bilo mogoče ustvariti:
        %s

en: Never
sl: Nikoli

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Locked by %s
sl: Zaklenjeno za: %s

note: allow deferred translation of attribute UI strings Pro-Gen has a text field for the date. It can be anything (it should be dd-mm-yyyy), but we have seen: yyyy mm-yyyy before yyyy dd=mm-yyyy  (typo I guess) 00-00-yyyy oo-oo-yyyy dd-mm-00 (does this mean we do not know about the year?) Function tries 
en: Unknown
sl: Neznano

en: WARNING: %s
sl: OPOZORILO: %s

en: ERROR: %s
sl: NAPAKA: %s

en: Low level database corruption detected
sl: V zbirki podatkov je bila odkrita napaka na temeljni ravni

en: Gramps has detected a problem in the underlying Berkeley database. This can be repaired from the Family Tree Manager. Select the database and click on the Repair button
sl: Gramps je naletel na težavo v osnovni zbirki podatkov Berkeley. Napako je možno popraviti s pomočjo Upravljalnika rodovnika. Izberite zbirko podatkov in kliknite na gumb Popravi

en: Read only database
sl: Zbirka podatkov samo za branje

en: You do not have write access to the selected file.
sl: Za izbrano datoteko nimate pravice pisanja.

en: Cannot open database
sl: Zbirke podatkov ni mogoče odpreti

en: Could not open file: %s
sl: Datoteke %s ni bilo mogoče odpreti

en: Could not load a recent Family Tree.
sl: Nedavnega rodovnika ni bilo mogoče naložiti.

en: Family Tree does not exist, as it has been deleted.
sl: Rodovnik ne obstaja več, saj je bil izbrisan.

en: The database is locked.
sl: Zbirka podatkov je zaklenjena.

en: Use the --force-unlock option if you are sure that the database is not in use.
sl: Če ste prepričani, da zbirka podatkov ni v uporabi, uporabite --force-unlock.

note: already errors encountered. Show first one on terminal and exit
en: Error encountered: %s
sl: Napaka, ki se je pojavila: %s

en:   Details: %s
sl:   Podrobnosti: %s

en: Error encountered in argument parsing: %s
sl: Napaka pri razčlenjevanju argumentov: %s

en: ERROR: Please specify a person
sl: NAPAKA: Navedite osebo

en: ERROR: Please specify a family
sl: NAPAKA: Navedite družino

en: =filename
sl: =datoteka

en: Output file name. MANDATORY
sl: Ime izhodne datoteke. OBVEZNO

en: =format
sl: =zapis

en: Output file format.
sl: Izhodni format datoteke.

en: =name
sl: =ime

en: Style name.
sl: Ime sloga.

en: Paper size name.
sl: Ime velikosti papirja.

en: =number
sl: =številka

en: Paper orientation number.
sl: Številka orientacije papirja.

en: Left paper margin
sl: Levi rob papirja

en: Size in cm
sl: Velikost v cm

en: Right paper margin
sl: Desni rob papirja

en: Top paper margin
sl: Zgornji rob papirja

en: Bottom paper margin
sl: Spodnji rob papirja

en: =css filename
sl: =css ime datoteke

en: CSS filename to use, html format only
sl: CSS ime datoteke, samo v zapisu html

en: Unknown option: %s
sl: Neznana možnost: %s

en:    Valid options are:
sl:    Veljavne možnosti so:

en:    Use '%(donottranslate)s' to see description and acceptable values
sl:    Uporabi '%(donottranslate)s' za prikaz opisa in sprejemljivih vrednosti

en: Ignoring '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' and using '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.
sl: Neupoštevanje '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' in uporaba '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.

en: Use '%(notranslate)s' to see valid values.
sl: Uporabi '%(notranslate)s' za prikaz veljavnih vrednosti.

en: Ignoring unknown option: %s
sl: Neupoštevanje neznane možnosti: %s

en:    Available options:
sl:    Možnosti na voljo:

en: (no help available)
sl: (pomoč ni na voljo)

en:    Available values are:
sl:    Možne vrednosti so:

note: there was a show option given, but the option is invalid
en: option '%(optionname)s' not valid. Use '%(donottranslate)s' to see all valid options.
sl: možnost '%(optionname)s' ni veljavna. Uporabite '%(donottranslate)s' za prikaz vseh možnosti.

en: Failed to write report.
sl: Izpis poročila ni uspel.

en: Failed to make '%s' report.
sl: Izpis poročila '%s' ni uspel.

en: Error detected in database
sl: V zbirki podatkov je bila odkrita napaka

en: Gramps has detected an error in the database. This can usually be resolved by running the "Check and Repair Database" tool.
    
    If this problem continues to exist after running this tool, please file a bug report at %(gramps_bugtracker_url)s
sl: Gramps je naletel na napako v zbirki podatkov. Običajno se težavo da rešiti z uporabo orodja "Preveri in popravi zbirko podatkov".
    
    Če po uporabi tega orodja težava ne bo odpravljena, javite napako na naslov %(gramps_bugtracker_url)s

en: Imported %Y/%m/%d %H:%M:%S
sl: Uvoženo %Y/%m/%d %H:%M:%S

en: Missing Given Name
sl: Brez imena

en: Missing Record
sl: Brez zapisa

en: Missing Surname
sl: Brez priimka

en: [Living]
sl: [Še živi]

en: Private Record
sl: Zasebni zapis

note: enable a simple CLI test to see if the datestrings exist TRANSLATORS: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: localized lexeme inflections||January
sl: i=januar|r=januarja|d=januarju|t=januar|m=januarju|o=januarjem

en: Gramps
     (Genealogical Research and Analysis Management Programming System)
    is a personal genealogy program.
sl: Gramps
     (Genealogical Research and Analysis Management Programming System) je osebni rodoslovni program.

en: surname|none
sl: brez

en: given-name|none
sl: brez

en: Date parser for '%s' not available, using default
sl: Datumski filter za '%s' ni na voljo, uporabi se privzeti

en: Date displayer for '%s' not available, using default
sl: Datumski prikazovalnik za '%s' ni na voljo, uporabi se privzeti

note: format # 1 - must always be locale-preferred numerical format such as YY.MM.DD, MM-DD-YY, or whatever your locale prefers. This should be the format that is used under the locale by strftime() for '%x'. You may translate this as "Numerical", "System preferred", or similar.
en: date format|Numerical
sl: Številčno

note: Full month name, day, year
en: Month Day, Year
sl: Mesec dan, leto

note: Abbreviated month name, day, year
en: MON DAY, YEAR
sl: MES DAN, LETO

note: Day, full month name, year
en: Day Month Year
sl: Dan mesec leto

note: Day, abbreviated month name, year
en: DAY MON YEAR
sl: DAN. MES. LETO

en: {long_month} {year}
sl: {long_month.f[r]} {year}

note: first date in a span If "from <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: from|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[r]} {year}

note: second date in a span If "to <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: to|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[r]} {year}

note: first date in a range If "between <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: between|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[o]} {year}

note: second date in a range If "and <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: and|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[o]} {year}

note: If "before <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: before|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[o]} {year}

note: If "after <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: after|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[m]} {year}

note: If "about <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: about|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[r]} {year}

note: If "estimated <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: estimated|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[r]} {year}

note: If "calculated <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{long_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: calculated|{long_month} {year}
sl: {long_month.f[r]} {year}

note: first date in a span If "from <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: from|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: second date in a span If "to <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: to|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: first date in a range If "between <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: between|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: second date in a range If "and <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: and|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: If "before <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: before|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: If "after <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: after|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: If "about <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: about|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: If "estimated <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: estimated|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: If "calculated <Month>" needs a special inflection in your language, translate this to "{short_month.f[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: calculated|{short_month} {year}
sl: {short_month} {year}

note: If there is no special inflection for "from <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "from" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: from-date|
sl: from

note: If there is no special inflection for "to <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "to" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: to-date|
sl: to

en: {date_quality}from {date_start} to {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
sl: {date_quality}od {date_start} do {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

note: If there is no special inflection for "between <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "between" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: between-date|
sl: between

note: If there is no special inflection for "and <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "and" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: and-date|
sl: and

en: {date_quality}between {date_start} and {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
sl: {date_quality}med {date_start} in {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

note: If there is no special inflection for "before <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "before" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: before-date|
sl: before

note: If there is no special inflection for "after <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "after" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: after-date|
sl: after

note: If there is no special inflection for "about <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "about" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: about-date|
sl: about

note: If there is no special inflection for "estimated <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "estimated" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: estimated-date|
sl: estimated

note: If there is no special inflection for "calculated <Month>" in your language, DON'T translate this string.  Otherwise, "translate" this to "calculated" in ENGLISH!!! ENGLISH!!!
en: calculated-date|
sl: calculated

note: TRANSLATORS: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {long_month} {year}
sl: {day:d}. {long_month} {year}

note: TRANSLATORS: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {short_month} {year}
sl: {day:d}. {short_month} {year}

en: today
sl: danes

en: localized lexeme inflections||February
sl: i=februar|r=februarja|d=februarju|t=februar|m=februarju|o=februarjem

en: localized lexeme inflections||March
sl: i=marec|r=marca|d=marcu|t=marec|m=marcu|o=marcem

en: localized lexeme inflections||April
sl: i=april|r=aprila|d=aprilu|t=april|m=aprilu|o=aprilom

en: localized lexeme inflections||May
sl: i=maj|r=maja|d=maju|t=maj|m=maju|o=majem

en: localized lexeme inflections||June
sl: i=junij|r=junija|d=juniju|t=junij|m=juniju|o=junijem

en: localized lexeme inflections||July
sl: i=julij|r=julija|d=juliju|t=julij|m=juliju|o=julijem

en: localized lexeme inflections||August
sl: i=avgust|r=avgusta|d=avgustu|t=avgust|m=avgustu|o=avgustom

en: localized lexeme inflections||September
sl: i=september|r=septembra|d=septembru|t=september|m=septembru|o=septembrom

en: localized lexeme inflections||October
sl: i=oktober|r=oktobra|d=oktobru|t=oktober|m=oktobru|o=oktobrom

en: localized lexeme inflections||November
sl: i=november|r=novembra|d=novembru|t=november|m=novembru|o=novembrom

en: localized lexeme inflections||December
sl: i=december|r=decembra|d=decembru|t=december|m=decembru|o=decembrom

note: TRANSLATORS: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: localized lexeme inflections - short month form||Jan
sl: jan

en: localized lexeme inflections - short month form||Feb
sl: feb

en: localized lexeme inflections - short month form||Mar
sl: mar

en: localized lexeme inflections - short month form||Apr
sl: apr

en: localized lexeme inflections - short month form||May
sl: maj

en: localized lexeme inflections - short month form||Jun
sl: jun

en: localized lexeme inflections - short month form||Jul
sl: jul

en: localized lexeme inflections - short month form||Aug
sl: avg

en: localized lexeme inflections - short month form||Sep
sl: sep

en: localized lexeme inflections - short month form||Oct
sl: okt

en: localized lexeme inflections - short month form||Nov
sl: nov

en: localized lexeme inflections - short month form||Dec
sl: dec

note: TRANSLATORS: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to add proper alternatives to be recognized in your localized DateParser code!
en: alternative month names for January||
sl: Prosinca|I

en: alternative month names for February||
sl: Sečana|II

en: alternative month names for March||
sl: Sušca|III

en: alternative month names for April||
sl: Malega travna|IV

en: alternative month names for May||
sl: Velikega travna|V

en: alternative month names for June||
sl: Rožnika|VI

en: alternative month names for July||
sl: Malega srpana|VII

en: alternative month names for August||
sl: Velikega srpana|VIII

en: alternative month names for September||
sl: Kimavca|IX

en: alternative month names for October||
sl: Vinotoka|X

en: alternative month names for November||
sl: Listopada|XI

en: alternative month names for December||
sl: Grudna|XII

note: Must appear in the order indexed by Date.CAL_... numeric constants
en: calendar|Gregorian
sl: Gregorijanski

en: calendar|Julian
sl: Julijanski

en: calendar|Hebrew
sl: Hebrejski

en: calendar|French Republican
sl: Francoski republikanski

en: calendar|Persian
sl: Perzijski

en: calendar|Islamic
sl: Islamski

en: calendar|Swedish
sl: Švedski

note: TRANSLATORS: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Hebrew month lexeme|Tishri
sl: Tishri

en: Hebrew month lexeme|Heshvan
sl: Heshvan

en: Hebrew month lexeme|Kislev
sl: Kislev

en: Hebrew month lexeme|Shevat
sl: Shevat

en: Hebrew month lexeme|AdarI
sl: AdarI

en: Hebrew month lexeme|AdarII
sl: AdarII

en: Hebrew month lexeme|Nisan
sl: Nisan

en: Hebrew month lexeme|Iyyar
sl: Iyyar

en: Hebrew month lexeme|Sivan
sl: Sivan

en: Hebrew month lexeme|Tammuz
sl: Tammuz

en: Hebrew month lexeme|Av
sl: Av

en: Hebrew month lexeme|Elul
sl: Elul

note: TRANSLATORS: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: French month lexeme|Vendémiaire
sl: Vendémiaire

en: French month lexeme|Brumaire
sl: Brumaire

en: French month lexeme|Frimaire
sl: Frimaire

en: French month lexeme|Nivôse
sl: Nivôse

en: French month lexeme|Pluviôse
sl: Pluviôse

en: French month lexeme|Ventôse
sl: Ventôse

en: French month lexeme|Germinal
sl: Germinal

en: French month lexeme|Floréal
sl: Floréal

en: French month lexeme|Prairial
sl: Prairial

en: French month lexeme|Messidor
sl: Messidor

en: French month lexeme|Thermidor
sl: Thermidor

en: French month lexeme|Fructidor
sl: Fructidor

en: French month lexeme|Extra
sl: Extra

note: TRANSLATORS: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Islamic month lexeme|Muharram
sl: muharam

en: Islamic month lexeme|Safar
sl: safar

en: Islamic month lexeme|Rabi`al-Awwal
sl: rabia I

en: Islamic month lexeme|Rabi`ath-Thani
sl: rabia II

en: Islamic month lexeme|Jumada l-Ula
sl: jumada I

en: Islamic month lexeme|Jumada t-Tania
sl: jumada II

en: Islamic month lexeme|Rajab
sl: radžab

en: Islamic month lexeme|Sha`ban
sl: šaban

en: Islamic month lexeme|Ramadan
sl: ramadan

en: Islamic month lexeme|Shawwal
sl: šaval

en: Islamic month lexeme|Dhu l-Qa`da
sl: dulkada

en: Islamic month lexeme|Dhu l-Hijja
sl: dulhidža

note: TRANSLATORS: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Persian month lexeme|Farvardin
sl: Farvardin

en: Persian month lexeme|Ordibehesht
sl: Ordibehesht

en: Persian month lexeme|Khordad
sl: Khordad

en: Persian month lexeme|Tir
sl: Tir

en: Persian month lexeme|Mordad
sl: Mordad

en: Persian month lexeme|Shahrivar
sl: Shahrivar

en: Persian month lexeme|Mehr
sl: Mehr

en: Persian month lexeme|Aban
sl: Mehr

en: Persian month lexeme|Azar
sl: Azar

en: Persian month lexeme|Dey
sl: Dey

en: Persian month lexeme|Bahman
sl: Bahman

en: Persian month lexeme|Esfand
sl: Esfand

note: TRANSLATORS: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: date modifier|before
sl: pred

note: TRANSLATORS: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: date modifier|after
sl: po

note: TRANSLATORS: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: date modifier|about
sl: okrog

en: date quality|estimated
sl: po oceni

en: date quality|calculated
sl: po izračunu

en: Sunday
sl: nedelja

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Tuesday
sl: torek

en: Wednesday
sl: sreda

en: Thursday
sl: četrtek

en: Friday
sl: petek

en: Saturday
sl: sobota

note: Icelandic needs them
en: Sun
sl: ned

en: Mon
sl: pon

en: Tue
sl: tor

en: Wed
sl: sre

en: Thu
sl: čet

en: Fri
sl: pet

en: Sat
sl: sob

en: Add child to family
sl: Družini dodaj otroka

en: Remove child from family
sl: Odstrani otroka iz družine

en: Remove Family
sl: Odstrani družino

en: Remove father from family
sl: Zbriši očeta iz družine

en: Remove mother from family
sl: Zbriši mater iz družine

en: The schema version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is schema version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different schema versions.
sl: Ta različica Grampsa ne podpira te različice zbirke podatkov.
    
    Rodovnik temelji na zbirki podatkov različice %(tree_vers)s, Gramps pa podpira različice od %(min_vers)s do %(max_vers)s
    
    Nadgradite Gramps na ustrezno različico ali pa uporabite XML za prenašanje podatkov med posameznimi različicami zbirk podatkov.

en: The Python version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is Python version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different Python versions.
sl: Ta različica Grampsa ne podpira trenutne različice Pythona.
    
    Rodovnik temelji na Pythonu različice %(tree_vers)s, Gramps pa podpira različice od %(min_vers)s do %(max_vers)s
    
    Nadgradite na ustrezno različico ali pa uporabite XML za prenašanje podatkov med posameznimi različicami Pythona.

en: The Family Tree you are trying to load is in the Bsddb version %(env_version)s format. This version of Gramps uses Bsddb version %(bdb_version)s. So you are trying to load data created in a newer format into an older program, and this is bound to fail.
    
    You should start your %(bold_start)snewer%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree. You can then import this backup into this version of Gramps.
sl: Rodovnik, ki bi ga radi naložili, je shranjen v obliki Bsddb različice %(env_version)s. Ta različica Grampsa pa uporablja Bsddb različice %(bdb_version)s. To pomeni, da skušate naložiti podatke, ustvarjene v novejši obliki, v program, ki uporablja starejšo obliko, kar neizogibno vodi v neuspeh.
    
    Zagnati morate %(bold_start)snovejšo%(bold_end)s različico Grampsa in %(wiki_backup_html_start)snarediti varnostno kopijo%(html_end)s rodovnika. Potem jo boste lahko uvozili v to različico Grampsa.

en: The Family Tree you are trying to load is in the Bsddb version %(env_version)s format. This version of Gramps uses Bsddb version %(bdb_version)s. So you are trying to load data created in a newer format into an older program. In this particular case, the difference is very small, so it may work.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)snewer%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
sl: Rodovnik, ki bi ga radi naložili, je shranjen v obliki Bsddb različice %(env_version)s. Ta različica Grampsa pa uporablja BSddb različice %(bdb_version)s. To pomeni, da skušate naložiti podatke, ustvarjene v novejši obliki, v program, ki uporablja starejšo obliko. Tokrat so razlike med obema zelo majhne, zato utegne delovati.
    
    Če še niste ustvarili varnostne kopije svojega Rodovnika, odprite %(bold_start)snovejšo%(bold_end)s različico Grampsa in %(wiki_backup_html_start)sustvarite varnostno kopijo%(html_end)s svojega rodovnika.

en: The Family Tree you are trying to load is in the Bsddb version %(env_version)s format. This version of Gramps uses Bsddb version %(bdb_version)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the Bsddb version of the Family Tree.
    
    Opening the Family Tree with this version of Gramps might irretrievably corrupt your Family Tree. You are strongly advised to backup your Family Tree.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
sl: Rodovnik, ki bi ga radi naložili, je shranjen v obliki Bsddb različice %(env_version)s. Ta različica Grampsa pa uporablja BSddb različice %(bdb_version)s. Zaradi tega ne morete naložiti rodovnika brez nadgradnje Bsddb na različico, ki jo uporablja rodovnik.
    
    Z odpiranjem rodovnika v tej različici Grampsa bi lahko nepovratno poškodovali svoj rodovnik. Toplo priporočamo, da pred nadaljevanjem ustvarite varnostno kopijo rodovnika.
    
    Če varnostne kopije rodovnika še niste naredili, potem odprite %(bold_start)sstarejšo%(bold_end)s različico Grampsa in %(wiki_backup_html_start)sustvarite varnostno kopijo%(html_end)s rodovnika.

en: Gramps has detected a problem in opening the 'environment' of the underlying Berkeley database used to store this Family Tree. The most likely cause is that the database was created with an old version of the Berkeley database program, and you are now using a new version. It is quite likely that your database has not been changed by Gramps.
    If possible, you should revert to your old version of Gramps and its support software; export your database to XML; close the database; then upgrade again to this version of Gramps and import the XML file in an empty Family Tree. Alternatively, it may be possible to use the Berkeley database recovery tools.
sl: Gramps je naletel na težavo pri odpiranju 'okolja' osnovne zbirke podatkov Berkeley. Najverjetneje je bila zbirka ustvarjena s starejšo različico Berkeley, sedaj pa uporabljate novejšo. Gramps je po vsej verjetnosti ni spreminjal.
    Če je mogoče, vrnite Gramps na starejšo različico, izvozite rodovnik v obliki XML, ga zaprite, ponovno posodobite Gramps ter uvozite datoteko XML v prazen rodovnik posodobljenega Grampsa. Lahko pa tudi uporabite orodja za obnovitev zbirke podatkov Berkeley.

en: The Family Tree you are trying to load is in the schema version %(oldschema)s format. This version of Gramps uses schema version %(newschema)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the schema version of the Family Tree.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    Upgrading is a difficult task which could irretrievably corrupt your Family Tree if it is interrupted or fails.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
sl: Rodovnik, ki bi ga radi naložili, je zapisan v obliki %(oldschema)s. Ta različica Grampsa pa uporablja zapis različice %(newschema)s. Zaradi tega ne morete naložiti rodovnika brez nadgradnje različice zapisa Rodovnika.
    
    Po nadgradnji ne boste več mogli uporabljati prejšnje različice Grampsa, čeprav %(wiki_manual_backup_html_start)snaredite varnostno kopijo%(html_end)s ali %(wiki_manual_export_html_start)sizvozite%(html_end)s nadgrajeni rodovnik.
    
    Nadgradnja je zahtevno opravilo, ki lahko poškoduje rodovnik, če pri tem pride do prekinitve ali če postopek spodleti.
    
    Če varnostne kopije rodovnika še niste naredili, potem odprite %(bold_start)sstaro%(bold_end)s različico Grampsa in %(wiki_backup_html_start)sustvarite varnostno kopijo%(html_end)s rodovnika.

en: The Family Tree you are trying to load was created with Python version %(db_python_version)s. This version of Gramps uses Python version %(current_python_version)s.  So you are trying to load data created in a newer format into an older program, and this is bound to fail.
    
    You should start your %(bold_start)snewer%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree. You can then import this backup into this version of Gramps.
sl: Rodovnik, ki bi ga radi naložili, je ustvarjen s Pythonom različice %(db_python_version)s. Ta različica Grampsa pa uporablja Python različice %(current_python_version)s. To pomeni, da skušate naložiti podatke, ustvarjene v novejši obliki, v starejši program, kar neizogibno vodi v neuspeh.
    
    Zagnati morate %(bold_start)snovejšo%(bold_end)s različico Grampsa in %(wiki_backup_html_start)snarediti varnostno kopijo%(html_end)s rodovnika. Potem jo boste lahko uvozili v to različico Grampsa.

en: The Family Tree you are trying to load is in the Python version %(db_python_version)s format. This version of Gramps uses Python version %(current_python_version)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the Python version of the Family Tree.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    Upgrading is a difficult task which could irretrievably corrupt your Family Tree if it is interrupted or fails.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
sl: Rodovnik, ki bi ga radi naložili, je ustvarjen s Pythonom različice %(db_python_version)s. Ta različica Grampsa pa uporablja Python različice %(current_python_version)s. Zaradi tega ne morete naložiti rodovnika brez nadgradnje različice Pythona, ki ga uporablja Rodovnik.
    
    Po nadgradnji ne boste več mogli uporabljati prejšnje različice Grampsa, čeprav %(wiki_manual_backup_html_start)snaredite varnostno kopijo%(html_end)s ali %(wiki_manual_export_html_start)sizvozite%(html_end)s nadgrajeni rodovnik.
    
    Nadgradnja je zahtevno opravilo, ki lahko poškoduje rodovnik, če pri tem pride do prekinitve ali če postopek spodleti.
    
    Če varnostne kopije rodovnika še niste naredili, potem odprite %(bold_start)sstaro%(bold_end)s različico Grampsa in %(wiki_backup_html_start)sustvarite varnostno kopijo%(html_end)s rodovnika.

en: Database connection failed.
    
    %(message)s
    Please check your connection settings file:
    %(settings_file)s
sl: Povezava do zbirke podatkov je prekinjena.
    
    %(message)s
    Preverite svojo datoteko z nastavitvami povezave:
    %(settings_file)s

en: _Undo %s
sl: _Razveljavi %s

en: _Redo %s
sl: _Obnovi %s

en: Number of people
sl: Število oseb

en: Number of families
sl: Število družin

en: Number of sources
sl: Število virov

en: Number of citations
sl: Število navedkov

en: Number of events
sl: Število dogodkov

en: Number of media
sl: Število predmetov

en: Number of places
sl: Število krajev

en: Number of repositories
sl: Število nahajališč

en: Number of notes
sl: Število opomb

en: Number of tags
sl: Število oznak

en: Schema version
sl: Različica sheme

en: Default format (defined by Gramps preferences)
sl: Privzeta oblika (določena v Možnostih Grampsa)

en: Surname, Given Suffix
sl: Priimki, Imena pripona

en: Given
sl: Imena

en: Given Surname Suffix
sl: Imena Priimki pripona

note: primary name primconnector other, given pa/matronynic suffix, primprefix translators: long string, have a look at Preferences dialog
en: Main Surnames, Given Patronymic Suffix Prefix
sl: Glavni priimki, Imena Patronim pripona predpona

note: DEPRECATED FORMATS
en: Patronymic, Given
sl: Patronim, Imena

en: Person|title
sl: naziv

en: given
sl: imena

note: 2=double underline
en: surname
sl: priimki

en: suffix
sl: pripona

en: Name|call
sl: klicno

en: Name|common
sl: običajno

en: initials
sl: začetnice

en: Name|primary
sl: primaren

en: primary[pre]
sl: prim[pre]

en: primary[sur]
sl: prim[sam]

en: primary[con]
sl: prim[vez]

en: patronymic
sl: patronim

en: patronymic[pre]
sl: patr[pre]

en: patronymic[sur]
sl: patr[sam]

en: patronymic[con]
sl: patr[vez]

en: notpatronymic
sl: nepatronim

en: Remaining names|rest
sl: ostalo

en: prefix
sl: predpona

en: rawsurnames
sl: zgoljpriimki

en: nickname
sl: vzdevek

en: familynick
sl: hišno ime

en: Wrong name format string %s
sl: Napačen niz %s za zapis imena

en: ERROR, Edit Name format in Preferences
sl: NAPAKA, Uredi zapis imena v možnostih

en: Error in '%s' file: cannot load.
sl: Napaka v datoteki '%s': ni je mogoče naložiti.

note: ------------------------------------------------------------------------- Private Constants
en: Full
sl: Polno

en: WARNING: Too many arguments in filter '%s'!
    Trying to load with subset of arguments.
sl: OPOZORILO: Preveč argumentov v filtru '%s'!
    Nalaganje le z nekaterimi argumenti.

en: WARNING: Too few arguments in filter '%s'!
             Trying to load anyway in the hope this will be upgraded.
sl: OPOZORILO: Premalo argumentov v filtru '%s'!
             Nalaganje za primer, če bo filter izboljšan naknadno.

en: ERROR: filter %s could not be correctly loaded. Edit the filter!
sl: NAPAKA: filtra %s ni bilo mogoče pravilno naložiti. Uredite filter!

en: Applying ...
sl: Uveljavljanje filtra ...

en: General filters
sl: Splošni filtri

en: Wrong format of date-time
sl: Napačna oblika datuma

en: Only date-times in the iso format of yyyy-mm-dd hh:mm:ss, where the time part is optional, are accepted. %s does not satisfy.
sl: Ustrezni so samo datumi v obliki iso (LLLL-MM-DD hh:mm:ss). Navedba časa ni nujna. Navedba %s torej ni ustrezna.

en: Volume/Page:
sl: Del / Stran:

en: Date:
sl: Datum:

en: Confidence:
sl: Zanesljivost:

en: Citations matching parameters
sl: Navedki, ki se ujemajo s parametri

en: Matches citations with particular parameters
sl: Najde navedke z določenimi parametri

en: Citation/source filters
sl: Filtri za navedke/vire

en: Event filters
sl: Filtri za dogodke

en: Number must be:
sl: Število mora biti:

en: Number of instances:
sl: Število ponovitev:

en: Text:
sl: Besedilo:

en: Substring:
sl: Podniz:

en: Reference count must be:
sl: Število navedb mora biti:

en: Reference count:
sl: Število navedb:

en: Source ID:
sl: ID vira:

en: Filter name:
sl: Ime filtra:

en: Can't find filter %s in the defined custom filters
sl: Filtra %s v filtrih po izbiri ni bilo mogoče najti

en: Source filter name:
sl: Ime filtra za vire:

en: Miscellaneous filters
sl: Razni filtri

en: No description
sl: Brez opisa

note: more references to a filter than expected
en: The filter definition contains a loop.
sl: Filter vsebuje samega sebe.

en: One rule references another which eventually references the first.
sl: Pravilo nanaša na pravilo, ki že vsebuje prvega.

en: Every citation
sl: Vsak navedek

en: Matches every citation in the database
sl: Najde vse navedke v zbirki podatkov

en: Changed after:
sl: Spremenjeno po:

en: but before:
sl: a pred:

en: Citations changed after <date time>
sl: Navedki, spremenjeni po določenem datumu

en: Matches citation records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
sl: Vrne vse zapise navedkov, ki so bili spremenjeni po določenem datumu (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Citations marked private
sl: Navedki z oznako zasebno

en: Matches citations that are indicated as private
sl: Najde navedke z oznako zasebno

en: Confidence level:
sl: Stopnja zanesljivosti:

en: Citations with <count> media
sl: Navedki, ki imajo določeno število zunanjih predmetov

en: Matches citations with a certain number of items in the gallery
sl: Najde navedke, ki imajo v zbirki določeno število predmetov

en: Citation with <Id>
sl: Navedek z določeno številko

en: Matches a citation with a specified Gramps ID
sl: Najde navedek z navedeno številko Gramps ID

en: Citations having <count> notes
sl: Navedki, ki imajo določeno število opomb

en: Matches citations having a certain number of notes
sl: Najde navedke z določenim številom opomb

en: Citations having notes containing <substring>
sl: Navedki z opombami, ki vsebujejo določen niz

en: Matches citations whose notes contain text matching a substring
sl: Najde navedke z opombami, ki vsebujejo določeni niz

en: Citations having notes containing <text>
sl: Navedki z opombami, ki vsebujejo določeno besedilo

en: Matches citations whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde navedke z besedilom v opombah, ki ustreza regularnemu izrazu

en: Citations with a reference count of <count>
sl: Navedki z določenim številom navedb

en: Matches citations with a certain reference count
sl: Najde navedke z določenim številom navedb

en: Title:
sl: Naziv:

en: Author:
sl: Avtor:

en: Abbreviation:
sl: Okrajšava:

en: Publication:
sl: Podatki o izdaji:

en: Sources matching parameters
sl: Viri, ki se ujemajo s parametri

en: Matches citations with a source of a particular value
sl: Najde navedke z virom določene vrednosti

en: Source filters
sl: Filtri za vire

en: Citation with Source <Id>
sl: Navedek z določeno številko vira

en: Matches a citation with a source with a specified Gramps ID
sl: Najde navedek z virom, ki ima določeno številko Gramps ID

en: Citations having source notes containing <text>
sl: Navedki z opombami vira, ki vsebujejo določeno besedilo

en: Matches citations whose source notes contain a substring or match a regular expression
sl: Najde navedke z besedilom v opombah vira, ki ustreza regularnemu izrazu

en: Tag:
sl: Oznaka:

en: Citations with the <tag>
sl: Navedki z določeno oznako

en: Matches citations with the particular tag
sl: Najde vse navedke z določeno oznako

en: Citations matching the <filter>
sl: Navedki, ki ustrezajo določenemu filtru

en: Matches citations matched by the specified filter name
sl: Najde navedke, ki ustrezajo navedenemu imenu filtra

en: Citations with Volume/Page containing <text>
sl: Navedki z delom/stranjo, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches citations whose Volume/Page contains a certain substring
sl: Najde navedke, pri katerih se del/stran ujema z določenim nizom

en: Repository filter name:
sl: Ime filtra za nahajališča:

en: Citations with a source with a repository reference matching the <repository filter>
sl: Navedki z virom, ki ga navaja nahajališče, ki se ujema z določenim filtrom za nahajališča

en: Matches citations with sources with a repository reference that match a certain repository filter
sl: Najde navedke z viri z navedbo nahajališča, ki se ujema z določenim filtrom nahajališča

en: Citations with source matching the <source filter>
sl: Navedki z virom, ki se ujema z določenim filtrom za vire

en: Matches citations with sources that match the specified source filter name
sl: Najde navedke z viri, ki ustrezajo navedenemu filtru za vire

en: Citations with Id containing <text>
sl: Navedki s številko Id, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches citations whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde navedke, pri katerih se Gramps ID ujema z regularnim izrazom

en: Citations with Source Id containing <text>
sl: Navedki s številko Id vira, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches citations whose source has a Gramps ID that matches the regular expression
sl: Najde navedke, pri katerih se Gramps ID vira ujema z regularnim izrazom

en: Every event
sl: Vsak dogodek

en: Matches every event in the database
sl: Ujema se z vsemi dogodki v zbirki

en: Events changed after <date time>
sl: Dogodki, spremenjeni po določenem datumu

en: Matches event records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
sl: Vrne vse zapise dogodkov, ki so bili spremenjeni po določenem datumu (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Events marked private
sl: Dogodki z oznako zasebno

en: Matches events that are indicated as private
sl: Najde dogodke, ki imajo oznako zasebno

en: Event attribute:
sl: Atribut dogodka:

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Events with the attribute <attribute>
sl: Dogodki z določenim atributom

en: Matches events with the event attribute of a particular value
sl: Najde dogodke, ki imajo določen atribut dogodka

en: Events with the <citation>
sl: Dogodki z določenim navedkom

en: Matches events with a citation of a particular value
sl: Najde dogodke z navedkom določene vrednosti

en: Event type:
sl: Vrsta dogodka:

en: Place:
sl: Kraj:

en: Description:
sl: Opis:

en: Events with <data>
sl: Dogodki z določenim podatkom

en: Matches events with data of a particular value
sl: Najde dogodke z določenim podatkom

en: Day of Week:
sl: Dan v tednu:

en: Events occurring on a particular day of the week
sl: Dogodki na posamezen dan v tednu

en: Matches events occurring on a particular day of the week
sl: Najde dogodke, ki so se zgodili na določeni dan v tednu

en: Events with <count> media
sl: Dogodki z določenim številom zunanjih predmetov

en: Matches events with a certain number of items in the gallery
sl: Najde dogodke, ki imajo v zbirki določeno število predmetov

en: Event with <Id>
sl: Dogodki z določeno številko

en: Matches an event with a specified Gramps ID
sl: Najde dogodek z navedeno številko Gramps ID

en: Events having <count> notes
sl: Dogodki z določenim številom opomb

en: Matches events having a certain number of notes
sl: Najde dogodke z določenim številom opomb

en: Events having notes containing <substring>
sl: Dogodki z opombami, ki vsebujejo določeni niz

en: Matches events whose notes contain text matching a substring
sl: Najde dogodke z opombami, ki vsebujejo besedilo z določenim nizom znakov

en: Events having notes containing <text>
sl: Dogodki z opombami, ki vsebujejo določeno besedilo

en: Matches events whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde dogodke, pri katerih se v opombah nahaja besedilo, ki se ujema z določenim regularnim izrazom

en: Events with a reference count of <count>
sl: Dogodki z določenim številom navedb

en: Matches events with a certain reference count
sl: Najde dogodke z določenim številom navedb

en: Events with <count> sources
sl: Dogodki z določenim številom virov

en: Matches events with a certain number of sources connected to it
sl: Najde dogodke z določenim številom virov

en: Events with the <tag>
sl: Dogodki z določeno oznako

en: Matches events with the particular tag
sl: Najde vse dogodke z določeno oznako

en: Events with the particular type
sl: Dogodki določene vrste

en: Matches events with the particular type
sl: Najde vse dogodke določene vrste

en: Events matching the <filter>
sl: Dogodki z določenim filtrom

en: Matches events matched by the specified filter name
sl: Najde dogodke, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Include Family events:
sl: Vključi družinske dogodke:

note: filters of another namespace, name may be same as caller!
en: Person filter name:
sl: Ime filtra za osebe:

en: Events of persons matching the <person filter>
sl: Dogodki oseb, ki se ujemajo z določenim filtrom za osebe

en: Matches events of persons matched by the specified person filter name
sl: Najde dogodke oseb, ki ustrezajo navedenemu filtru za osebe

en: Place filter name:
sl: Ime filtra za kraje:

en: Events of places matching the <place filter>
sl: Dogodki krajev, ki se ujemajo z določenim filtrom za kraje

en: Matches events that occurred at places that match the specified place filter name
sl: Najde dogodke, ki so se zgodili na krajih, ki ustrezajo navedenemu filtru za kraje

en: Events with at least one direct source >= <confidence level>
sl: Dogodki z vsaj enim neposrednim virom z večjo ali enako stopnjo zanesljivosti kot je navedena

en: Matches events with at least one direct source with confidence level(s)
sl: Najde dogodke z vsaj enim neposrednim virom določene stopnje zanesljivosti

en: Events with source matching the <source filter>
sl: Dogodki z viri, ki se ujemajo s filtrom za vire

en: Matches events with sources that match the specified source filter name
sl: Najde dogodke z viri, ki ustrezajo navedenemu filtru za vire

en: Events with Id containing <text>
sl: Dogodki s številko Id, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches events whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde dogodke, kjer se Gramps ID ujema z regularnim izrazom

en: Every family
sl: Vse družine

en: Matches every family in the database
sl: Najde vse družine v zbirki podatkov

en: Families changed after <date time>
sl: Družine, spremenjene po določenem datumu

en: Matches family records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
sl: Vrne vse zapise družin, ki so bile spremenjene po določenem datumu (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Person ID:
sl: Št. ID osebe:

en: Families having child with Id containing <text>
sl: Družine z otrokom, ki ima številko Id z določenim besedilom

en: Matches families where child has a specified Gramps ID
sl: Najde družine, kjer ima otrok navedeno številko Gramps ID

en: Child filters
sl: Filtri za otroke

en: Families with child with the <name>
sl: Družine z otrokom z določenim imenom

en: Matches families where child has a specified (partial) name
sl: Najde družine, kjer otrokovo ime vsebuje ali je enako navedenemu imenu

en: Families marked private
sl: Družine z oznako Zasebno

en: Matches families that are indicated as private
sl: Najde družine, ki imajo oznako Zasebno

en: Families having father with Id containing <text>
sl: Družine z očetom, ki ima številko Id z določenim besedilom

en: Matches families whose father has a specified Gramps ID
sl: Najde družine, kjer ima oče navedeno številko Gramps ID

en: Father filters
sl: Filtri za očeta

en: Families with father with the <name>
sl: Družine z očetom določenega imena

en: Matches families whose father has a specified (partial) name
sl: Najde družine, kjer očetovo ime vsebuje ali je enako navedenemu imenu

en: Family attribute:
sl: Družinski atribut:

en: Families with the family <attribute>
sl: Družine z določenim družinskim atributom

en: Matches families with the family attribute of a particular value
sl: Najde družine, ki imajo določen družinski atribut

en: Families with the <citation>
sl: Družine z določenim navedkom

en: Matches families with a citation of a particular value
sl: Najde družine, ki imajo navedek določene vrednosti

en: Family event:
sl: Družinski dogodek:

en: Main Participants
sl: Glavni udeleženci

en: Families with the <event>
sl: Osebe z določenim dogodkom

en: Matches families with an event of a particular value
sl: Najde družine, ki imajo dogodek določene vrednosti

en: Families with <count> media
sl: Družine, ki imajo določeno število zunanjih predmetov

en: Matches families with a certain number of items in the gallery
sl: Najde družine, ki imajo v zbirki določeno število predmetov

en: Family with <Id>
sl: Družina z določeno številko

en: Matches a family with a specified Gramps ID
sl: Najde družino z navedeno številko Gramps ID

en: Families with <count> LDS events
sl: Družine z določenim številom dogodkov LDS

en: Matches families with a certain number of LDS events
sl: Najde družine z določenim številom dogodkov LDS

en: Families having <count> notes
sl: Družine z določenim številom opomb

en: Matches families having a certain number notes
sl: Najde družine, ki imajo določeno število opomb

en: Families having notes containing <substring>
sl: Družine z opombami z določenim nizom

en: Matches families whose notes contain text matching a substring
sl: Najde družine, pri katerih se v opombah nahaja besedilo z določenim nizom

en: Families having notes containing <text>
sl: Družine z opombami, ki vsebujejo določeno besedilo

en: Matches families whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde družine, pri katerih se v opombah nahaja besedilo, ki ustreza regularnemu izrazu

en: Families with a reference count of <count>
sl: Družine z določenim številom navedb

en: Matches family objects with a certain reference count
sl: Najde družinske predmete z določenim številom navedb

en: Relationship type:
sl: Vrsta sorodstva:

en: Families with the relationship type
sl: Družine z določeno vrsto sorodstva

en: Matches families with the relationship type of a particular value
sl: Najde družine, ki so v določenem sorodu

en: Families with <count> sources
sl: Družine z določenim številom virov

en: Matches families with a certain number of sources connected to it
sl: Najde družine z določenim številom virov

en: Families with the <source>
sl: Družine z določenim virom

en: Matches families who have a particular source
sl: Najde družine z določenim virom

en: Families with the <tag>
sl: Družine z določeno oznako

en: Matches families with the particular tag
sl: Najde družine z določeno oznako

en: Families with twins
sl: Družine z dvojčki

en: Matches families with twins
sl: Najde družine z dvojčki

en: Inclusive:
sl: Vključno:

en: Ancestor families of <family>
sl: Družine prednikov določene družine

en: Matches ancestor families of the specified family
sl: Najde družine prednikov, ki ustrezajo navedeni družini

en: Bookmarked families
sl: Družine z zaznamki

en: Matches the families on the bookmark list
sl: Najde družine, ki so v zaznamkih

en: Descendant families of <family>
sl: Družine potomcev določene družine

en: Matches descendant families of the specified family
sl: Najde družine potomcev, ki ustrezajo navedeni družini

en: Families matching the <filter>
sl: Družine, ki ustrezajo določenemu filtru

en: Matches families matched by the specified filter name
sl: Najde družine, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Families with at least one direct source >= <confidence level>
sl: Družine z vsaj enim neposrednim virom z večjo ali enako stopnjo zanesljivosti od navedene

en: Matches families with at least one direct source with confidence level(s)
sl: Najde družine z vsaj enim neposrednim virom določene stopnje zanesljivosti

en: Families having mother with Id containing <text>
sl: Družine z materjo s številko Id, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches families whose mother has a specified Gramps ID
sl: Najde družine, kjer ima mati navedeno številko Gramps ID

en: Mother filters
sl: Filtri za mater

en: Families with mother with the <name>
sl: Družine z materjo določenega imena

en: Matches families whose mother has a specified (partial) name
sl: Najde družine, kjer materino ime vsebuje ali je enako navedenemu imenu

en: Families with child matching the <regex_name>
sl: Družine z otrokom, ki se ujema z določenim regularnim izrazom

en: Matches families where some child has a name that matches a specified regular expression
sl: Najde družine, v katerih se otrokovo ime ujema z določenim regularnim izrazom

en: Families with father matching the <regex_name>
sl: Družine z očetom, čigar ime ustreza določenemu regularnemu izrazu

en: Matches families whose father has a name matching a specified regular expression
sl: Najde družine, ki imajo očeta, čigar ime ustreza navedenemu regularnemu izrazu

en: Families with Id containing <text>
sl: Družine s številko Id, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches families whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde družine, kjer se Gramps ID ujema z regularnim izrazom

en: Families with mother matching the <regex_name>
sl: Družine z materjo, ki se ujema z določenim regularnim izrazom

en: Matches families whose mother has a name matching a specified regular expression
sl: Najde družine, v katerih se materino ime ujema z določenim regularnim izrazom

en: Families with any child matching the <name>
sl: Družine s kakšnim otrokom določenega imena

en: Matches families where any child has a specified (partial) name
sl: Najde družine, ki imajo kakšnega otroka, čigar ime vsebuje ali je enako navedenemu

en: Families with father matching the <name>
sl: Družine z očetom določenega imena

en: Families with mother matching the <name>
sl: Družine z materjo določenega imena

en: Every media object
sl: Vsak zunanji predmet

en: Matches every media object in the database
sl: Najde vse zunanje predmete, navedene v zbirki podatkov

en: Media objects changed after <date time>
sl: Zunanji predmeti, spremenjeni po določenem datumu

en: Matches media objects changed after a specified date:time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date:time is given.
sl: Vrne vse zunanje predmete, ki so bili spremenjeni po določenem datumu (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Media attribute:
sl: Atribut zunanjega predmeta:

en: Media objects with the attribute <attribute>
sl: Zunanji predmeti z določenim atributom

en: Matches media objects with the attribute of a particular value
sl: Najde predmete z določenim atributom

en: Media with the <citation>
sl: Zunanji predmeti z določenim navedkom

en: Matches media with a citation of a particular value
sl: Najde zunanje predmete z navedkom določene vrednosti

en: Media object with <Id>
sl: Zunanji predmet z določeno številko

en: Matches a media object with a specified Gramps ID
sl: Najde zunanji predmet z določeno številko Gramps ID

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Path:
sl: Pot:

en: Media objects matching parameters
sl: Zunanji predmeti, ki se ujemajo z določenimi parametri

en: Matches media objects with particular parameters
sl: Najde zunanje predmete, ki imajo določene parametre

en: Media objects having notes containing <substring>
sl: Zunanji predmeti z opombami, ki vsebujejo določen niz

en: Matches media objects whose notes contain text matching a substring
sl: Najde zunanje predmete z besedilom v opombah, ki se ujema z navedenim nizom

en: Media objects having notes containing <text>
sl: Zunanji predmeti z opombami, ki vsebujejo določeno besedilo

en: Matches media objects whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde zunanje predmete z besedilom v opombah, ki se ujema z navedenim regularnim izrazom

en: Media objects with a reference count of <count>
sl: Zunanji predmeti z določenim številom navedb

en: Matches media objects with a certain reference count
sl: Najde zunanje predmete z določenim številom navedb

en: Media with <count> sources
sl: Zunanji predmeti z določenim številom virov

en: Matches media with a certain number of sources connected to it
sl: Najde zunanje predmete z določenim številom virov

en: Media with the <source>
sl: Zunanji predmeti z določenim virom

en: Matches media who have a particular source
sl: Najde zunanje predmete, ki imajo določen vir

en: Media objects with the <tag>
sl: Zunanji predmet z določeno oznako

en: Matches media objects with the particular tag
sl: Najde zunanje predmete, ki imajo določeno oznako

en: Media objects matching the <filter>
sl: Zunanji predmeti, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches media objects matched by the specified filter name
sl: Najde zunanje predmete, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Media with a direct source >= <confidence level>
sl: Zunanji predmeti z neposrednim virom z večjo ali enako stopnjo zanesljivosti od navedene

en: Matches media with at least one direct source with confidence level(s)
sl: Najde predmete z vsaj enim neposrednim virom določene stopnje zanesljivosti

en: Media objects marked private
sl: Zunanji predmeti z oznako zasebno

en: Matches Media objects that are indicated as private
sl: Najde zunanje predmete, ki imajo oznako zasebno

en: Media objects with Id containing <text>
sl: Zunanji predmet s številko Id, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches media objects whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde zunanje predmete, pri katerih se Gramps ID ujema z regularnim izrazom

en: Every note
sl: Vsaka opomba

en: Matches every note in the database
sl: Najde vse opombe v zbirki

en: Notes changed after <date time>
sl: Opombe, spremenjene po določenem datumu

en: Matches note records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
sl: Vrne vse zapise opomb, ki so bili spremenjeni po določenem datumu (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Note with <Id>
sl: Opomba z določeno številko

en: Matches a note with a specified Gramps ID
sl: Najde opombo z navedeno številko Gramps ID

en: Note type:
sl: Vrsta opombe:

en: Notes matching parameters
sl: Opombe, ki se ujemajo z določenimi parametri

en: Matches Notes with particular parameters
sl: Najde opombe z določenimi parametri

en: Notes with a reference count of <count>
sl: Opombe z določenim številom navedb

en: Matches notes with a certain reference count
sl: Najde opombe z določenim številom navedb

en: Notes with the <tag>
sl: Opombe z določeno oznako

en: Matches notes with the particular tag
sl: Najde vse dogodke z določeno oznako

en: Notes with the particular type
sl: Opombe določene vrste

en: Matches notes with the particular type
sl: Najde vse opombe določene vrste

en: Notes matching the <filter>
sl: Opombe, ki ustrezajo določenemu filtru

en: Matches notes matched by the specified filter name
sl: Najde opombe, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Notes containing <text>
sl: Opombe, ki vsebujejo določeno besedilo

en: Matches notes that contain a substring or match a regular expression
sl: Najde opombe, ki vsebujejo določeno besedilo ali se ujemajo z regularnim izrazom

en: Notes containing <substring>
sl: Opombe, ki vsebujejo določen niz

en: Matches notes that contain text which matches a substring
sl: Najde opombe z besedilom, ki se ujema z določenim nizom

en: Notes marked private
sl: Opombe z oznako zasebno

en: Matches notes that are indicated as private
sl: Najde opombe, ki imajo oznako zasebno

en: Notes with Id containing <text>
sl: Opombe s številko Id, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches notes whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde opombe s številko Gramps ID, ki ustreza regularnemu izrazu

en: Persons changed after <date time>
sl: Osebe, spremenjene po določenem datumu

en: Matches person records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
sl: Vrne vse zapise oseb, ki so bili spremenjeni po določenem datumu (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Relationship path between <person> and people matching <filter>
sl: Sorodstvena vez med določeno osebo in osebami, ki jih vrne določen filter

en: Relationship filters
sl: Filtri za sorodstvo

en: Searches over the database starting from a specified person and returns everyone between that person and a set of target people specified with a filter.  This produces a set of relationship paths (including by marriage) between the specified person and the target people.  Each path is not necessarily the shortest path.
sl: Preišče zbirko podatkov z začetkom pri določeni osebi in vrne vsakogar med to osebo in osebami, ki jih najde dani filter. Tako nastane vrsta sorodstvenih vezi (vključno s poročnimi) med navedeno osebo in najdenimi ljudmi. Ni nujno, da so te vezi tudi najkrajše.

en: Finding relationship paths
sl: Iskanje sorodstvenih vezi

en: Retrieving all sub-filter matches
sl: Pridobivanje vseh zadetkov podfiltra

en: Evaluating people
sl: Ocenjevanje oseb

en: Disconnected people
sl: Nepovezane osebe

en: Matches people that have no family relationships to any other person in the database
sl: Najde osebe, ki so brez družinskih povezav do kakšne druge osebe v zbirki

en: Everyone
sl: Vsakdo

en: Matches everyone in the database
sl: Ujema se z vsakomur v zbirki

en: Families with incomplete events
sl: Družine z nepopolnimi dogodki

en: Matches people with missing date or place in an event of the family
sl: Najde osebe, pri katerih manjka kakšen datum ali kraj pri družinskem dogodku

en: People with <count> addresses
sl: Osebe z določenim številom naslovov

en: Matches people with a certain number of personal addresses
sl: Najde vse osebe, ki imajo določeno število osebnih naslovov

en: People with an alternate name
sl: Osebe z drugimi imeni

en: Matches people with an alternate name
sl: Najde osebe, ki imajo poleg osnovnega še drugo ime

en: People with <count> associations
sl: Osebe z določenim številom znanstev

en: Matches people with a certain number of associations
sl: Najde opombe z določenim številom znanstev

en: Personal attribute:
sl: Osebni atribut:

en: People with the personal <attribute>
sl: Osebe z določenim osebnim atributom

en: Matches people with the personal attribute of a particular value
sl: Najde osebe, ki imajo določen osebni atribut

en: People with the <birth data>
sl: Osebe z določenimi rojstnimi podatki

en: Matches people with birth data of a particular value
sl: Najdi osebe z določenimi rojstnimi podatki

en: People with the <citation>
sl: Osebe z določenim navedkom

en: Matches people with a citation of a particular value
sl: Najde osebe, ki imajo navedek določene vrednosti

en: People with a common ancestor with <person>
sl: Osebe s skupnim prednikom z določeno osebo

en: Ancestral filters
sl: Filtri za prednike

en: Matches people that have a common ancestor with a specified person
sl: Najde osebe, ki imajo skupnega prednika z določeno osebo

en: People with a common ancestor with <filter> match
sl: Osebe s skupnim prednikom, ki se ujemajo določenim filtrom

en: Matches people that have a common ancestor with anybody matched by a filter
sl: Najde osebe, ki imajo skupnega prednika s komerkoli, ki ustreza filtru

en: People with the <death data>
sl: Osebe z določenimi podatki o smrti

en: Matches people with death data of a particular value
sl: Najdi osebe z določenimi podatki o smrti

en: Personal event:
sl: Osebni dogodek:

en: Main Participants:
sl: Glavni udeleženci:

en: Primary Role:
sl: Primarna vloga:

en: People with the personal <event>
sl: Osebe z določenim osebnim dogodkom

en: Matches people with a personal event of a particular value
sl: Najde vse osebe, pri katerih je dodan določen osebni dogodek

en: People with the family <attribute>
sl: Osebe z določenim družinskim atributom

en: Matches people with the family attribute of a particular value
sl: Najde osebe, ki imajo določen družinski atribut

en: People with the family <event>
sl: Osebe z določenim družinskim dogodkom

en: Matches people with a family event of a particular value
sl: Najde vse osebe, pri katerih je dodan določen družinski dogodek

en: People with <count> media
sl: Osebe z določenim številom zunanjih predmetov

en: Matches people with a certain number of items in the gallery
sl: Najde osebe, ki imajo v zbirki določeno število predmetov

en: Person with <Id>
sl: Oseba z določeno id. številko

en: Matches person with a specified Gramps ID
sl: Najde osebo z določeno številko Gramps ID

en: People with <count> LDS events
sl: Osebe z določenim številom dogodkov LDS

en: Matches people with a certain number of LDS events
sl: Najde osebe z določenim številom dogodkov LDS

en: Given name:
sl: Ime:

en: Full Family name:
sl: Celotni priimek:

en: person|Title:
sl: Naziv:

en: Suffix:
sl: Pripona:

en: Call Name:
sl: Klicno ime:

en: Nick Name:
sl: Vzdevek:

en: Prefix:
sl: Predpona:

en: Single Surname:
sl: Enostavni priimek:

en: Connector
sl: Veznik

en: Patronymic:
sl: Patronim:

en: Family Nick Name:
sl: Hišno ime:

en: People with the <name>
sl: Osebe z določenim imenom

en: Matches people with a specified (partial) name
sl: Najde osebe, ki imajo določeno ime ali del imena

en: Surname origin type:
sl: Vrsta izvora priimka:

en: People with the <Surname origin type>
sl: Osebe z določeno vrsto izvora priimka

en: Matches people with a surname origin
sl: Najde osebe z določenim izvorom priimka

en: Name type:
sl: Vrsta imena:

en: People with the <Name type>
sl: Osebe z določeno vrsto imena

en: Matches people with a type of name
sl: Najde osebe z določeno vrsto imena

en: People with a nickname
sl: Osebe z vzdevkom

en: Matches people with a nickname
sl: Najde osebe z določenim vzdevkom

en: People having <count> notes
sl: Osebe z določenim številom opomb

en: Matches people having a certain number of notes
sl: Najde osebe, ki imajo določeno število opomb

en: People having notes containing <substring>
sl: Osebe z opombo, ki vsebuje določen niz črk

en: Matches people whose notes contain text matching a substring
sl: Najde osebe, pri katerih se v opombah nahaja besedilo z določenim nizom

en: People having notes containing <text>
sl: Osebe z opombami z določenim besedilom

en: Matches people whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde osebe, pri katerih se v opombah nahaja besedilo z regularnim izrazom

en: Number of relationships:
sl: Število zvez:

en: Number of children:
sl: Število otrok:

en: People with the <relationships>
sl: Osebe z določeno vrsto zveze

en: Matches people with a particular relationship
sl: Najdi osebe z določeno vrsto partnerske zveze

en: Family filters
sl: Filtri za družine

en: Name:
sl: Ime:

en: Soundex match of People with the <name>
sl: Osebe s kodo SoundEx kot ljudje z določenim imenom

en: Soundex Match of people with a specified name. First name, Surname, Call name, and Nickname are searched in primary and alternate names.
sl: Najde osebe, ki se jim koda SoundEx ujema z določenim imenom. Ime, priimek, klicno ime in vzdevek se preverjajo v primarnem in drugih imenih.

en: People with <count> sources
sl: Osebe z določenim številom virov

en: Matches people with a certain number of sources connected to it
sl: Najde osebe z določenim številom virov

en: People with the <source>
sl: Osebe z določenim virom

en: Matches people who have a particular source
sl: Najde osebe, ki imajo določen vir

en: People with the <tag>
sl: Osebe z določeno oznako

en: Matches people with the particular tag
sl: Najde osebe z določeno oznako

en: Case sensitive:
sl: Razlikuj velikost črk:

en: People with records containing <substring>
sl: Osebe z zapisi z določenim nizom črk

en: Matches people whose records contain text matching a substring
sl: Najde osebe, pri katerih kakšen zapis vsebuje določen niz znakov

en: People with unknown gender
sl: Osebe neznanega spola

en: Matches all people with unknown gender
sl: Najde vse osebe, za katere spol ni znan

en: Adopted people
sl: Posvojenci

en: Matches people who were adopted
sl: Najde osebe, ki so bile posvojene

en: People with children
sl: Osebe z otroki

en: Matches people who have children
sl: Najde osebe, ki imajo otroke

en: People with incomplete names
sl: Osebe z nepopolnimi imeni

en: Matches people with firstname or lastname missing
sl: Najde osebe, ki nimajo imena ali priimka

en: Ancestors of <person>
sl: Predniki določene osebe

en: Matches people that are ancestors of a specified person
sl: Najde osebe, ki so predniki določene osebe

en: Ancestors of <filter> match
sl: Predniki, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches people that are ancestors of anybody matched by a filter
sl: Najde osebe, ki so predniki kogarkoli, ki se ujema s filtrom

en: Bookmarked people
sl: Osebe z zaznamki

en: Matches the people on the bookmark list
sl: Najde osebe, ki so v spisku zaznamkov

en: Children of <filter> match
sl: Otroci, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches children of anybody matched by a filter
sl: Najde otroke kogarkoli, ki se ujema z določenim filtrom

en: Home Person
sl: Privzeta oseba

en: Matches the Home Person
sl: Najde privzeto osebo

en: Descendant family members of <person>
sl: Družinski člani potomcev določene osebe

en: Descendant filters
sl: Filtri za potomce

en: Matches people that are descendants or the spouse of a descendant of a specified person
sl: Najde osebe, ki so potomci ali zakonci potomcev navedene osebe

en: Descendant family members of <filter> match
sl: Potomci in družinski člani, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches people that are descendants or the spouse of anybody matched by a filter
sl: Najde osebe, ki so potomci ali zakonci kogarkoli, ki se ujema s filtrom

en: Descendants of <person>
sl: Potomci določene osebe

en: Matches all descendants for the specified person
sl: Najde vse potomce določene osebe

en: Descendants of <filter> match
sl: Potomci, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches people that are descendants of anybody matched by a filter
sl: Najde osebe, ki so potomci kogarkoli, ki se ujema z določenim filtrom

en: Duplicated ancestors of <person>
sl: Podvojeni predniki določene osebe

en: Matches people that are ancestors twice or more of a specified person
sl: Najde osebe, ki so večkratni predniki določene osebe

en: Females
sl: Ženske

en: Matches all females
sl: Najde vse ženske

en: Number of generations:
sl: Število rodov:

en: Ancestors of <person> not more than <N> generations away
sl: Predniki določene osebe znotraj določenega števila rodov

en: Matches people that are ancestors of a specified person not more than N generations away
sl: Najde prednike določene osebe, ki od nje niso oddaljeni za več kot določeno število rodov

en: Ancestors of bookmarked people not more than <N> generations away
sl: Predniki ljudi z zaznamkom znotraj določenega števila rodov

en: Matches ancestors of the people on the bookmark list not more than N generations away
sl: Najde prednike ljudi z določenimi zaznamki, ki od teh ljudi niso oddaljeni za več kot določeno število rodov

en: Ancestors of the Home Person not more than <N> generations away
sl: Predniki privzete osebe znotraj določenega števila rodov

en: Matches ancestors of the Home Person not more than N generations away
sl: Najde prednike določene osebe, ki od nje niso oddaljeni več kot določeno število rodov

en: Descendants of <person> not more than <N> generations away
sl: Potomci določene osebe znotraj določenega števila rodov

en: Matches people that are descendants of a specified person not more than N generations away
sl: Najde potomce določene osebe, ki niso oddaljeni več kot določeno število rodov

note: ------------------------- ###############################
en: Males
sl: Moški

en: Matches all males
sl: Najde vse moške

en: Ancestors of <person> at least <N> generations away
sl: Predniki določene osebe, oddaljeni najmanj za določeno število rodov

en: Matches people that are ancestors of a specified person at least N generations away
sl: Najde prednike določene osebe, od nje oddaljene najmanj za določeno število rodov

en: Descendants of <person> at least <N> generations away
sl: Potomci določene osebe, oddaljeni najmanj za določeno število rodov

en: Matches people that are descendants of a specified person at least N generations away
sl: Najde potomce določene osebe, od nje oddaljene najmanj za določeno število rodov

en: Parents of <filter> match
sl: Starši, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches parents of anybody matched by a filter
sl: Najde starše kogarkoli, ki se ujema z določenim filtrom

en: People related to <Person>
sl: Osebe v sorodu z določeno osebo

en: Matches people related to a specified person
sl: Najde osebe, ki so v sorodu z določeno osebo

en: Siblings of <filter> match
sl: Bratje in sestre, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches siblings of anybody matched by a filter
sl: Najde brate in sestre kogarkoli, ki se ujema z določenim filtrom

en: Spouses of <filter> match
sl: Zakonci, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches people married to anybody matching a filter
sl: Najde osebe, ki so poročene s kom, ki ustreza določenemu filtru

en: Witnesses
sl: Priče

en: Matches people who are witnesses in any event
sl: Najde osebe, ki so bile priče kakšnega dogodka

en: Event filter name:
sl: Ime filtra za dogodke:

en: Persons with events matching the <event filter>
sl: Osebe z dogodki, ki ustrezajo določenemu filtru

en: Matches persons who have events that match a certain event filter
sl: Najde osebe z dogodki, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: People matching the <filter>
sl: Osebe, ki ustrezajo določenemu filtru

en: Matches people matched by the specified filter name
sl: Najde osebe, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Persons with at least one direct source >= <confidence level>
sl: Osebe z vsaj enim neposrednim virom z določeno ali večjo zanesljivostjo

en: Matches persons with at least one direct source with confidence level(s)
sl: Najde osebe z vsaj enim neposrednim virom določene stopnje zanesljivosti

en: People missing parents
sl: Osebe brez staršev

en: Matches people that are children in a family with less than two parents or are not children in any family.
sl: Najde osebe, ki so otroci družin z manj kot dvema staršema ali ki niso otroci nobene družine.

en: People with multiple marriage records
sl: Osebe z več poročnimi zapisi

en: Matches people who have more than one spouse
sl: Najde osebe, ki imajo več kot enega zakonca

en: People with no marriage records
sl: Osebe, ki nimajo zapisov o poroki

en: Matches people who have no spouse
sl: Najde osebe brez zakonca

en: People without a known birth date
sl: Osebe z neznanim datumom rojstva

en: Matches people without a known birthdate
sl: Najde osebe, ki nimajo znanega datuma rojstva

en: People without a known death date
sl: Osebe z neznanim datumom smrti

en: Matches people without a known deathdate
sl: Najde osebe, ki nimajo znanega datuma smrti

en: People marked private
sl: Osebe z oznako "zasebno"

en: Matches people that are indicated as private
sl: Najde osebe, ki imajo oznako zasebno

en: People not marked private
sl: Osebe brez oznake zasebno

en: Matches people that are not indicated as private
sl: Najde osebe, ki nimajo oznake zasebno

en: People with incomplete events
sl: Osebe z nepopolnimi dogodki

en: Matches people with missing date or place in an event
sl: Najde osebe, pri katerih manjka datum ali kraj kakšnega dogodka

en: On date:
sl: Na dan:

en: People probably alive
sl: Verjetno žive osebe

en: Matches people without indications of death that are not too old
sl: Najde osebe, ki nimajo zapisa o smrti in niso preveč stare

en: People with Id containing <text>
sl: Osebe s številko Id, ki vsebuje določeno besedilo

en: Matches people whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde osebe s številko Gramps ID, ki ustreza regularnemu izrazu

en: People with a name matching <text>
sl: Osebe z imenom, ki se ujema z določenim besedilom

en: Matches people's names containing a substring or matching a regular expression
sl: Najde osebe z imeni, ki vsebujejo določen niz črk ali se ujemajo z regularnim izrazom

en: Relationship path between <persons>
sl: Sorodstvena vez med določenima dvema osebama

en: Matches the ancestors of two persons back to a common ancestor, producing the relationship path between two persons.
sl: Najde prednike dveh oseb vse do skupnega prednika in tako ustvari sorodstveno povezavo med omenjenima dvema osebama.

en: Relationship path between bookmarked persons
sl: Sorodstvena vez med osebami z zaznamki

en: Matches the ancestors of bookmarked individuals back to common ancestors, producing the relationship path(s) between bookmarked persons.
sl: Najde prednike oseb z zaznamkom vse do skupnega prednika in tako ustvari sorodstvene povezave med njimi.

en: People matching the <name>
sl: Osebe, ki ustrezajo določenemu imenu

en: Every place
sl: Vsak kraj

en: Matches every place in the database
sl: Najde vsak kraj v zbirki

en: Places changed after <date time>
sl: Kraji, spremenjeni po določenem trenutku

en: Matches place records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
sl: Vrne vse zapise krajev, ki so bili spremenjeni po določenem datumu in času (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Place with the <citation>
sl: Kraj z določenim navedkom

en: Matches places with a citation of a particular value
sl: Najde kraje z navedkom določene vrednosti

en: Place type:
sl: Vrsta kraja:

en: Code:
sl: Številka:

en: Places matching parameters
sl: Kraji, ki ustrezajo parametrom

en: Matches places with particular parameters
sl: Najde kraje z določenimi parametri

en: Places with <count> media
sl: Kraji z določenim številom zunanjih predmetov

en: Matches places with a certain number of items in the gallery
sl: Najde kraje, ki imajo v zbirki določeno število predmetov

en: Place with <Id>
sl: Kraj z določeno id. številko

en: Matches a place with a specified Gramps ID
sl: Najde kraj z navedeno številko Gramps ID

en: Places with no latitude or longitude given
sl: Kraji brez podane zemlj. širine ali dolžine

en: Matches places with empty latitude or longitude
sl: Najde kraje brez zemljepisne širine ali dolžine

en: Position filters
sl: Filtri za položaj

en: Places having <count> notes
sl: Kraji z določenim številom opomb

en: Matches places having a certain number of notes
sl: Najde kraje z določenim številom opomb

en: Places having notes containing <substring>
sl: Kraji z opombami z določenim nizom črk

en: Matches places whose notes contain text matching a substring
sl: Najde kraje z opombami, ki vsebujejo besedilo z določenim nizom znakov

en: Places having notes containing <text>
sl: Kraji z opombami z določenim besedilom

en: Matches places whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde kraje, pri katerih se v opombah nahaja besedilo, ki ustreza regularnemu izrazu

en: Street:
sl: Ulica:

en: Locality:
sl: Okoliš:

en: City:
sl: Mesto:

en: County:
sl: Regija:

en: State:
sl: Pokrajina:

en: Country:
sl: Država:

en: ZIP/Postal Code:
sl: Poštna številka:

en: Church Parish:
sl: Župnija:

en: Places with a reference count of <count>
sl: Kraji z določenim številom navedb

en: Matches places with a certain reference count
sl: Najde kraje z določenim številom navedb

en: Place with <count> sources
sl: Kraji z določenim številom virov

en: Matches places with a certain number of sources connected to it
sl: Najde kraje z določenim številom virov

en: Places with the <source>
sl: Kraji z določenim virom

en: Matches places who have a particular source
sl: Najde kraje, ki imajo določen vir

en: Places with the <tag>
sl: Kraji z določeno oznako

en: Matches places with the particular tag
sl: Najde vse kraje z določeno oznako

en: Places matching a title
sl: Kraji, ki ustrezajo nazivu

en: Matches places with a particular title
sl: Najde vse kraje z določenim nazivom

en: Latitude:
sl: Z. širina:

en: Longitude:
sl: Z. dolžina:

en: Rectangle height:
sl: Višina pravokotnika:

en: Rectangle width:
sl: Širina pravokotnika:

en: Places in neighborhood of given position
sl: Kraji v bližini podanega položaja

en: Matches places with latitude or longitude positioned in a rectangle of given height and width (in degrees), and with middlepoint the given latitude and longitude.
sl: Najde kraje, ki imajo zemljepisno širino ali dolžino v pravokotniku podane višine in širine (v stopinjah) ter središčno točko v določeni dolžini in širini.

en: Places enclosed by another place
sl: Kraji v okviru drugih krajev

en: Matches a place enclosed by a particular place
sl: Najde kraj, vključen v navedeni kraj

en: Places of events matching the <event filter>
sl: Kraji dogodkov, ki ustrezajo določenemu filtru dogodkov

en: Matches places where events happened that match the specified event filter name
sl: Najde kraje, kjer so se zgodili dogodki, ki se ujemajo z navedenim filtrom

en: Places matching the <filter>
sl: Kraji, ki ustrezajo določenemu filtru

en: Matches places matched by the specified filter name
sl: Najde kraje, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Place with a direct source >= <confidence level>
sl: Kraji z neposrednim virom z določeno ali večjo zanesljivostjo

en: Matches places with at least one direct source with confidence level(s)
sl: Najde kraje z vsaj enim neposrednim virom določene stopnje zanesljivosti

en: Places marked private
sl: Kraji z oznako zasebno

en: Matches places that are indicated as private
sl: Najde kraje, ki imajo oznako zasebno

en: Places with Id containing <text>
sl: Kraji s številko Id z določenim besedilom

en: Matches places whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde kraje, pri katerih se številka Gramps ID ujema z regularnim izrazom

en: Units:
sl: Enote:

en: Places within an area
sl: Kraji znotraj določenega področja

en: Matches places within a given distance of another place
sl: Najde kraje znotraj določene razdalje do drugega kraja

en: Cannot use the filter 'within area'
sl: Ni mogoče uporabiti filtra 'znotraj določenega področja'

en: The place you selected contains bad coordinates. Please, run the tool 'clean input data'
sl: Izbrani kraj vsebuje slabe koordinate. Zaženite orodje 'Počisti vhodne podatke'

en: Every repository
sl: Vsako nahajališče

en: Matches every repository in the database
sl: Najde vsa nahajališča v zbirki podatkov

en: Repositories changed after <date time>
sl: Nahajališča, spremenjena po določenem trenutku

en: Matches repository records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
sl: Vrne vse zapise nahajališč, ki so bili spremenjeni po določenem datumu in času (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Repository with <Id>
sl: Nahajališče z določeno id. številko

en: Matches a repository with a specified Gramps ID
sl: Najde nahajališče z navedeno številko Gramps ID

en: Repositories having notes containing <substring>
sl: Nahajališča z opombami z določenim nizom črk

en: Matches repositories whose notes contain text matching a substring
sl: Najde nahajališča z besedilom v opombah, ki se ujema z določenim nizom

en: Repositories having notes containing <text>
sl: Nahajališča z opombami z določenim besedilom

en: Matches repositories whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde nahajališča z besedilom v opombah, ki ustreza določenemu regularnemu izrazu

en: Repositories with a reference count of <count>
sl: Nahajališča z določenim številom navedb

en: Matches repositories with a certain reference count
sl: Najde nahajališča z določenim številom navedb

en: repo|Name:
sl: Ime nahajališča:

en: Address:
sl: Naslov:

en: Repositories matching parameters
sl: Nahajališča, ki se ujemajo z določenimi parametri

en: Matches Repositories with particular parameters
sl: Najde nahajališča, ki se ujemajo z določenimi parametri

en: Repositories with the <tag>
sl: Nahajališča z določeno oznako

en: Matches repositories with the particular tag
sl: Najde vsa nahajališča z določeno oznako

en: Repositories matching the <filter>
sl: Nahajališča, ki se ujemajo z določenim filtrom

en: Matches repositories matched by the specified filter name
sl: Najde nahajališča, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Repositories with name containing <text>
sl: Nahajališča z imenom z določenim besedilom

en: Matches repositories whose name contains a certain substring
sl: Najde nahajališča z imenom, ki se ujema z določenim nizom

en: Repositories with Id containing <text>
sl: Nahajališča z id. številko z določenim besedilom

en: Matches repositories whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde nahajališča, pri katerih se Gramps ID ujema z regularnim izrazom

en: Repositories marked private
sl: Nahajališča z oznako zasebno

en: Matches repositories that are indicated as private
sl: Najde nahajališča, ki imajo oznako zasebno

en: Every source
sl: Vsak vir

en: Matches every source in the database
sl: Najde vse vire v zbirki

en: Sources changed after <date time>
sl: Viri, spremenjeni po določenem trenutku

en: Matches source records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
sl: Vrne vse zapise virov, ki so bili spremenjeni po določenem datumu in času (LLLL-MM-DD hh:mm:ss) oziroma v določenem obdobju, če je naveden tudi drugi datum.

en: Sources with <count> media
sl: Viri z določenim številom zunanjih predmetov

en: Matches sources with a certain number of items in the gallery
sl: Najde vire, ki imajo v zbirki določeno število predmetov

en: Source with <Id>
sl: Vir z določeno id. številko

en: Matches a source with a specified Gramps ID
sl: Najde vir z navedeno številko Gramps ID

en: Sources having <count> notes
sl: Viri z določenim številom opomb

en: Matches sources having a certain number of notes
sl: Najde vire, ki imajo določeno število opomb

en: Sources having notes containing <substring>
sl: Viri z opombami z določenim nizom črk

en: Matches sources whose notes contain text matching a substring
sl: Najde vire, pri katerih se v opombah nahaja besedilo z določenim nizom

en: Sources having notes containing <text>
sl: Viri z opombami z določenim besedilom

en: Matches sources whose notes contain text matching a regular expression
sl: Najde vire z opombami, v katerih se nahaja besedilo, ki se ujema z določenim regularnim izrazom

en: Sources with a reference count of <count>
sl: Viri z določenim številom navedb

en: Matches sources with a certain reference count
sl: Najde vire z določenim številom navedb

en: Sources with <count> Repository references
sl: Viri z določenim številom nahajališč

en: Matches sources with a certain number of repository references
sl: Najde vire, ki imajo določeno število navedb nahajališč

en: Sources with repository reference containing <text> in "Call Number"
sl: Viri z nahajališčem z določenim besedilom v polju "telefon"

en: Matches sources with a repository reference
    containing a substring in "Call Number"
sl: Najde vire, pri katerih se pri nahajališču nahaja besedilo 
    z določenim nizom v polju 'telefon'

en: Sources with the <tag>
sl: Viri z določeno oznako

en: Matches sources with the particular tag
sl: Najde vse vire z določeno oznako

en: Sources matching the <filter>
sl: Viri, ki ustrezajo določenemu filtru

en: Matches sources matched by the specified filter name
sl: Najde vire, ki ustrezajo navedenemu filtru

en: Sources with repository reference matching the <repository filter>
sl: Viri z nahajališčem, ki se ujema z določenim filtrom za nahajališča

en: Matches sources with a repository reference that match a certain
    repository filter
sl: Najde vire z navedbo nahajališča, ki se ujema 
    z določenim filtrom nahajališča

en: Sources with title containing <text>
sl: Viri z imenom z določenim besedilom

en: Matches sources whose title contains a certain substring
sl: Najde vire, pri katerih se v nazivu nahaja besedilo z določenim nizom

en: Sources with Id containing <text>
sl: Viri z id. številko z določenim besedilom

en: Matches sources whose Gramps ID matches the regular expression
sl: Najde vire, kjer se Gramps ID ujema z regularnim izrazom

en: Sources marked private
sl: Viri z oznako zasebno

en: Matches sources that are indicated as private
sl: Najde vire, ki imajo oznako zasebno

note: We encounter a PLAC, having previously encountered an ADDR
en: Address
sl: Naslov

en: Private
sl: Zasebno

en: Citations
sl: Navedki

en: Notes
sl: Opombe

note: wrap it all up and return to its callers position 0 = translatable label, position 1 = column class position 2 = data
en: Date
sl: Datum

en: Street
sl: Ulica

en: Locality
sl: Okoliš

en: City
sl: Mesto

en: County
sl: Regija

en: State
sl: Pokrajina

en: Country
sl: Država

en: Postal Code
sl: Poštna številka

en: Phone
sl: Telefon

en: Attribute
sl: Atribut

en: Value
sl: Vrednost

en: Custom
sl: Razno

note: 2 name (version)
en: Description
sl: Opis

en: Identification Number
sl: EMŠO

en: National Origin
sl: Narodnost

en: Number of Children
sl: Število otrok

en: Social Security Number
sl: Št. socialnega zavarovanja

en: Nickname
sl: Vzdevek

en: Cause
sl: Vzrok

en: Agency
sl: Agencija

en: Age
sl: Starost

en: Father's Age
sl: Očetova starost

en: Mother's Age
sl: Materina starost

en: Witness
sl: Priča

en: Time
sl: Čas

en: Occupation
sl: Poklic

en: Child Reference
sl: Navedba otroka

en: Handle
sl: Ročica

en: None
sl: Brez

en: Birth
sl: Rojstvo

en: Adopted
sl: Posvojen

en: Stepchild
sl: Pastorek

en: Sponsored
sl: Sponzoriran

en: Foster
sl: Rejenec

note: 8
en: Citation
sl: Navedek

en: Gramps ID
sl: Št. Gramps ID

en: Page
sl: Stran

en: Confidence
sl: Zanesljivost

note: 7
en: Source
sl: Vir

note: 2 add media column
en: Media
sl: Predmeti

en: Source Attributes
sl: Atributi vira

en: Last changed
sl: Zadnjič spremenjeno

en: Tags
sl: Oznake

note: ------------------------------------------------------------------------- Short hand function to return either the person's name, or an empty string if the person is None
en: unknown
sl: neznano

en: greater than %s years
sl: več kot %s let

en: more than
sl: več kot

en: less than
sl: manj kot

en: age|about
sl: okrog

en: between
sl: med

en: and
sl: in

en: less than about
sl: manj kot približno

en: more than about
sl: več kot približno

note: translators: leave all/any {...} untranslated round up years
en: {number_of} year | {number_of} years
sl[0]: {number_of} let
sl[1]: {number_of} leto
sl[2]: {number_of} leti
sl[3]: {number_of} leta

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {number_of} month | {number_of} months
sl[0]: {number_of} mesecev
sl[1]: {number_of} mesec
sl[2]: {number_of} meseca
sl[3]: {number_of} mesece

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {number_of} day | {number_of} days
sl[0]: {number_of} dni
sl[1]: {number_of} dan
sl[2]: {number_of} dneva
sl[3]: {number_of} dni

en: 0 days
sl: 0 dni

en: Calendar
sl: Koledar

en: Modifier
sl: Predlog

en: Quality
sl: Kakovost

en: Values
sl: Vrednosti

en: Text
sl: Besedilo

en: Sort value
sl: Razvrsti kot

en: New year begins
sl: Novo leto se začne

en: date-quality|none
sl: brez

en: calculated
sl: po izračunu

en: estimated
sl: po oceni

en: date-modifier|none
sl: brez

en: about
sl: okrog

en: after
sl: po

en: before
sl: pred

en: range
sl: območje

en: span
sl: razpon

en: textonly
sl: samo besedilo

note: 0 this order range above
en: Event
sl: Dogodek

note: 5
en: Place
sl: Kraj

en: Event reference
sl: Navedba dogodka

en: Attributes
sl: Atributi

en: Role|Primary
sl: Glavna

en: Clergy
sl: Duhovnik

en: Aide
sl: Pomočnik

en: Bride
sl: Nevesta

en: Groom
sl: Ženin

en: Role|Family
sl: Družina

en: Informant
sl: Oznanilec

en: Life Events
sl: Življenjski dogodki

note: _FAMNAME = _("With %(namepartner)s (%(famid)s)") 1 get the family events
en: Family
sl: Družina

en: Religious
sl: Verski

en: Vocational
sl: Poklicni

en: Academic
sl: Akademski

en: Travel
sl: Potovanja

en: Legal
sl: Pravni

en: Residence
sl: Domovanje

en: Other
sl: Drugo

en: Death
sl: Smrt

en: Adult Christening
sl: Krst odraslega

en: Baptism
sl: Krst

en: Bar Mitzvah
sl: Bar Micva

en: Bat Mitzvah
sl: Bas Micva

en: Blessing
sl: Blagoslov

en: Burial
sl: Pogreb

en: Cause Of Death
sl: Vzrok smrti

en: Census
sl: Cenzus

en: Christening
sl: Krščenje

en: Confirmation
sl: Birma

en: Cremation
sl: Upepelitev

en: Degree
sl: Diploma

en: Education
sl: Izobrazba

en: Elected
sl: Izvolitev

en: Emigration
sl: Emigracija

en: First Communion
sl: Prvo obhajilo

en: Immigration
sl: Imigracija

en: Graduation
sl: Matura

en: Medical Information
sl: Zdravstveni podatek

en: Military Service
sl: Vojaški rok

en: Naturalization
sl: Naturalizacija

en: Nobility Title
sl: Plemiški naziv

en: Number of Marriages
sl: Število porok

en: Ordination
sl: Ordinacija

en: Probate
sl: Noviciat

en: Property
sl: Lastništvo

en: Religion
sl: Meništvo

en: Retirement
sl: Upokojitev

en: Will
sl: Oporoka

en: Marriage
sl: Poroka

en: Marriage Settlement
sl: Predporočna pogodba

en: Marriage License
sl: Poročni zapisnik

en: Marriage Contract
sl: Poročna pogodba

en: Marriage Banns
sl: Oklic poroke

en: Engagement
sl: Zaroka

en: Divorce
sl: Ločitev

en: Divorce Filing
sl: Ločitveni zahtevek

en: Annulment
sl: Razveljavitev

en: Alternate Marriage
sl: Druga poroka

note: cm2pt = utils.cm2pt ------------------------------------------------------------------------ Constants
en: birth abbreviation|b.
sl: r.

en: death abbreviation|d.
sl: u.

en: marriage abbreviation|m.
sl: p.

en: Unknown abbreviation|unkn.
sl: nezn.

en: Custom abbreviation|cust.
sl: prilag.

en: Adopted abbreviation|adop.
sl: posv.

en: Adult Christening abbreviation|a.chr.
sl: kr. odr.

en: Baptism abbreviation|bap.
sl: kr.

en: Bar Mitzvah abbreviation|bar.
sl: bar.

en: Bat Mitzvah abbreviation|bat.
sl: bas.

en: Blessing abbreviation|bles.
sl: blag.

en: Burial abbreviation|bur.
sl: pok.

en: Cause Of Death abbreviation|d.cau.
sl: vzr. s.

en: Census abbreviation|cens.
sl: cenz.

en: Christening abbreviation|chr.
sl: kršč.

en: Confirmation abbreviation|conf.
sl: birm.

en: Cremation abbreviation|crem.
sl: upep.

en: Degree abbreviation|deg.
sl: dipl.

en: Education abbreviation|edu.
sl: izob.

en: Elected abbreviation|elec.
sl: izv.

en: Emigration abbreviation|em.
sl: emig.

en: First Communion abbreviation|f.comm.
sl: prv. obh.

en: Immigration abbreviation|im.
sl: imig.

en: Graduation abbreviation|grad.
sl: mat.

en: Medical Information abbreviation|medinf.
sl: zdr. pod.

en: Military Service abbreviation|milser.
sl: voj. r.

en: Naturalization abbreviation|nat.
sl: nat.

en: Nobility Title abbreviation|nob.
sl: plem.

en: Number of Marriages abbreviation|n.o.mar.
sl: št. por.

en: Occupation abbreviation|occ.
sl: pokl.

en: Ordination abbreviation|ord.
sl: ordin.

en: Probate abbreviation|prob.
sl: prob.

en: Property abbreviation|prop.
sl: last.

en: Religion abbreviation|rel.
sl: red.

en: Residence abbreviation|res.
sl: preb.

en: Retirement abbreviation|ret.
sl: upok.

en: Will abbreviation|will.
sl: opor.

en: Marriage Settlement abbreviation|m.set.
sl: por. porav.

en: Marriage License abbreviation|m.lic.
sl: por. dovolj.

en: Marriage Contract abbreviation|m.con.
sl: por. pog.

en: Marriage Banns abbreviation|m.ban.
sl: okl.

en: Alternate Marriage abbreviation|alt.mar.
sl: drug. por.

en: Engagement abbreviation|engd.
sl: zar.

en: Divorce abbreviation|div.
sl: loč.

en: Divorce Filing abbreviation|div.f.
sl: vl. za loč.

en: Annulment abbreviation|annul.
sl: razvelj.

note: The parent may not be birth father in ths family, because it may be a step family. However, it will be odd to display the parent as anything other than "Father"
en: Father
sl: Oče

en: Mother
sl: Mati

note: Go over children and build their menu
en: Children
sl: Otroci

en: Events
sl: Dogodki

en: LDS ordinances
sl: LDS Ordinance

en: Married
sl: Poročen

en: Unmarried
sl: Neporočen

en: Civil Union
sl: Civilna zveza

note: Create the tree columns 0 selected?
en: Type
sl: Vrsta

en: Endowment
sl: Dodelitev

en: Sealed to Parents
sl: Zapisan staršem

en: Sealed to Spouse
sl: Zapisan zakoncu

en: <No Status>
sl: <Brez statusa>

en: Born in Covenant
sl: Rojen v kovenantu

en: Canceled
sl: Preklican

en: Child
sl: Otrok

en: Cleared
sl: Izbrisan

en: Completed
sl: Končan

en: Do not seal
sl: Ne dodeljuj

en: Infant
sl: Otrok

en: Pre-1970
sl: Pred 1970

en: Qualified
sl: Kvalificiran

en: Do not seal/Cancel
sl: Ne dodeljuj / prekliči

en: Stillborn
sl: Mrtvorojen

en: Submitted
sl: Določen

en: Uncleared
sl: Odizbrisan

en: Temple
sl: Tempelj

en: Location
sl: Mesto

en: Parish
sl: Župnija

en: Complete
sl: Končano

en: ToDo
sl: Naredi

en: Checksum
sl: Nadzorna vsota

en: Media ref
sl: Nav. predmeta

en: Region
sl: Regija

note: 1 new gramplet Priority Handle Add column with object name Name Column
en: Name
sl: Ime

en: Given name
sl: Ime

en: Surnames
sl: Priimki

en: Suffix
sl: Pripona

en: Title
sl: Naziv

note: show surname and first name
en: Group as
sl: Združi kot

en: Sort as
sl: Razvrsti kot

en: Display as
sl: Prikaži kot

en: Call name
sl: Klicno ime

en: Nick name
sl: Vzdevek

en: Family nick name
sl: Hišno ime

en: Surname|Inherited
sl: Podedovan

en: Surname|Given
sl: Podeljen

en: Surname|Taken
sl: Privzet

en: Patronymic
sl: Patronim

en: Matronymic
sl: Matronim

en: Surname|Feudal
sl: Fevdalen

en: Pseudonym
sl: Psevdonim

en: Patrilineal
sl: Po očetovi liniji

en: Matrilineal
sl: Po materini liniji

en: Also Known As
sl: Znan tudi kot

en: Birth Name
sl: Rojstno ime

en: Married Name
sl: Poročno ime

note: ############################### 3
en: Note
sl: Opomba

en: Format
sl: Oblika

en: General
sl: Splošno

en: Research
sl: Raziskava

en: Transcript
sl: Prepis

en: Source text
sl: Izvirno besedilo

en: Report
sl: Poročilo

en: Html code
sl: Koda html

en: notetype|To Do
sl: Naredi

en: notetype|Link
sl: Povezava

en: Person Note
sl: Opomba za osebo

en: Name Note
sl: Opomba za ime

en: Attribute Note
sl: Opomba za atribut

en: Address Note
sl: Opomba za naslov

en: Association Note
sl: Opomba za znanstvo

en: LDS Note
sl: Opomba za LDS

en: Family Note
sl: Opomba za družino

en: Event Note
sl: Opomba za dogodek

en: Event Reference Note
sl: Opomba za navedbo dogodka

en: Source Note
sl: Opomba za vir

en: Source Reference Note
sl: Opomba za navedbo vira

en: Place Note
sl: Opomba za kraj

en: Repository Note
sl: Opomba za nahajališče

en: Repository Reference Note
sl: Opomba za navedbo nahajališča

en: Media Note
sl: Opomba za zunanji predmet

en: Media Reference Note
sl: Opomba za navedbo zunanjega predmeta

en: Child Reference Note
sl: Opomba za navedbo otroka

note: 4 ------------------------------------------------------------------------ References functions for the actual quickreports
en: Person
sl: Oseba

en: Gender
sl: Spol

en: Alternate names
sl: Druga imena

en: Death reference index
sl: Kazalo navedb smrti

en: Birth reference index
sl: Kazalo navedb rojstev

en: Event references
sl: Navedbe dogodka

en: Families
sl: Družine

en: Parent families
sl: Starševske družine

en: Addresses
sl: Naslovi

en: Urls
sl: Url-ji

en: Person references
sl: Navedbe osebe

en: Merged Gramps ID
sl: Združene številke Gramps ID

en: Person ref
sl: Nav. osebe

en: Association
sl: Znanstvo

en: Longitude
sl: Z. dolžina

en: Latitude
sl: Z. širina

en: Places
sl: Kraji

en: Alternate Names
sl: Druga imena

en: Code
sl: Številka

en: Alternate Locations
sl: Drugi kraji

en: URLs
sl: URLji

en: Place Name
sl: Ime kraja

en: Language
sl: Jezik

en: Place ref
sl: Nav. kraja

en: Province
sl: Provinca

en: Department
sl: Departma

en: Neighborhood
sl: Soseska

en: District
sl: Distrikt

en: Borough
sl: Okraj

en: Municipality
sl: Občina

en: Town
sl: Kraj

en: Village
sl: Vas

en: Hamlet
sl: Zaselek

en: Farm
sl: Kmetija

en: Building
sl: Stavba

en: Number
sl: Številka

note: 6
en: Repository
sl: Nahajališče

en: Repository ref
sl: Nav. nahajališča

en: Call Number
sl: Telefon

en: Library
sl: Knjižnica

en: Cemetery
sl: Pokopališče

en: Church
sl: Cerkev

en: Archive
sl: Arhiv

en: Web site
sl: Spletna stran

en: Bookstore
sl: Knjigarna

en: Collection
sl: Zbirka

en: Safe
sl: Varno

en: Author
sl: Avtor

en: Publication info
sl: Podatki o izdaji

en: Abbreviation
sl: Okrajšava

en: Repositories
sl: Nahajališča

en: Audio
sl: Zvočni posnetek

en: Book
sl: Knjiga

en: Card
sl: Kartica

en: Electronic
sl: Elektronsko

en: Fiche
sl: List

en: Magazine
sl: Revija

en: Manuscript
sl: Rokopis

en: Map
sl: Zemljevid

en: Newspaper
sl: Časopis

en: Photo
sl: Slika

en: Tombstone
sl: Nagrobnik

en: Styled Text
sl: Besedilo s slogi

en: Styled Text Tags
sl: Oznake besedila s slogi

en: Tag
sl: Oznaka

en: Ranges
sl: Obdobja

en: Bold
sl: Polkrepko

en: Italic
sl: Kurziva

en: Underline
sl: Podčrtano

en: Fontface
sl: Pisava

en: Fontsize
sl: Velikost pisave

en: Fontcolor
sl: Barva pisave

en: Highlight
sl: Označeno

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Link
sl: Povezava

en: Surname
sl: Priimki

en: Prefix
sl: Predpona

en: Primary
sl: Glavni

en: Color
sl: Barva

en: Priority
sl: Prednost

en: Url
sl: URL

en: E-mail
sl: E-pošta

en: Web Home
sl: Spletni naslov

en: Web Search
sl: Išči v spletu

en: Family Tree Differences
sl: Razlike v rodovnikih

en: Searching...
sl: Iskanje ...

en: Merge Citation
sl: Združi navedek

en: Merge Event Objects
sl: Združi predmete dogodkov

en: A parent should be a father or mother.
sl: Starš bi moral biti oče ali mati.

en: A parent and child cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
sl: Ne morete združiti starša in otroka. Da bi to lahko storili, morate najprej prekiniti povezavo med njima.

en: Merge Family
sl: Združi družino

en: Merge Media Objects
sl: Združi zunanje predmete

en: Merge Notes
sl: Združi opombe

en: Spouses cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
sl: Ne morem združiti zakoncev. Da bi ju združili, morate najprej prekiniti povezavo med njima.

en: Merge Person
sl: Združi osebo

en: Merge Places
sl: Združi kraje

en: Merge Repositories
sl: Združi nahajališča

en: Merge Source
sl: Združi vir

en: Gramplet %s caused an error
sl: Pripomoček %s je povzročil napako

note: ------------------------------------------------------------------------- Constants
en: No description was provided
sl: Brez opisa

en: Option '%(opt_name)s' is present in %(file)s
      but is not known to the module.  Ignoring...
sl: Možnost '%(opt_name)s' je prisotna v %(file)s
      vendar je modul ne pozna. Se ne upošteva...

en: Stable
sl: Stabilno

en: Unstable
sl: Nestabilno

en: Quickreport
sl: Hitro poročilo

en: Tool
sl: Orodje

en: Importer
sl: Orodje uvoza

en: Exporter
sl: Orodje izvoza

en: Doc creator
sl: Ustvarjalnik dokumentov

en: Plugin lib
sl: Knjižnica vstavkov

en: Map service
sl: Storitev za zemljevide

en: Gramps View
sl: Gramps

en: Relationships
sl: Sorodstvo

en: Gramplet
sl: Pripomoček

en: Sidebar
sl: Stranska vrstica

en: Rule
sl: Pravilo

note: add miscellaneous column
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: ERROR: Failed reading plugin registration %(filename)s
sl: NAPAKA: neuspešno branje pri registraciji vstavka %(filename)s

en: WARNING: Plugin %(plugin_name)s has no translation for any of your configured languages, using US English instead
sl: OPOZORILO: Vstavek %(plugin_name)s ni preveden v noben izmed nastavljenih jezikov, zato bo uporabljena ameriška angleščina

en: ERROR: Plugin file %(filename)s has a version of "%(gramps_target_version)s" which is invalid for Gramps "%(gramps_version)s".
sl: NAPAKA: Datoteka vstavka %(filename)s je različice "%(gramps_target_version)s", ki pa ni veljavna za Gramps "%(gramps_version)s".

en: ERROR: Wrong python file %(filename)s in register file %(regfile)s
sl: NAPAKA: Napačna datoteka pythona %(filename)s v datoteki %(regfile)s

en: ERROR: Python file %(filename)s in register file %(regfile)s does not exist
sl: NAPAKA: Datoteka pythona %(filename)s v registrirni datoteki %(regfile)s ne obstaja

en: Close file first
sl: Najprej zaprite datoteko

en: No filename given
sl: Ni podanega imena datoteke

en: File %s already open, close it first.
sl: Datoteka %s je že odprta, najprej jo zaprite.

note: Export shouldn't bring Gramps down.
en: Could not create %s
sl: %s ni bilo mogoče ustvariti

note: ------------------------------------------------------------------------- Private Constants
en: Default
sl: Privzeto

en: PostScript / Helvetica
sl: Postscript / Helvetica

en: TrueType / FreeSans
sl: Truetype / FreeSans

en: Vertical (↓)
sl: Navpično (↓)

en: Vertical (↑)
sl: Navpično (↑)

en: Horizontal (→)
sl: Vodoravno (→)

en: Horizontal (←)
sl: Vodoravno (←)

en: Bottom, left
sl: Spodaj, levo

en: Bottom, right
sl: Spodaj, desno

en: Top, left
sl: Zgoraj, levo

en: Top, Right
sl: Zgoraj, desno

en: Right, bottom
sl: Desno, spodaj

en: Right, top
sl: Desno, zgoraj

en: Left, bottom
sl: Levo, spodaj

en: Left, top
sl: Levo, zgoraj

en: Compress to minimal size
sl: Stisni na najmanjšo velikost

en: Fill the given area
sl: Zapolni podano območje

en: Expand uniformly
sl: Razširi enakomerno

en: Top
sl: Zgoraj

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Straight
sl: Ravno

en: Curved
sl: Krivo

en: Orthogonal
sl: Pravokotno

note: ###############################
en: Graphviz Layout
sl: Postavitev Graphviz

note: ###############################
en: Font family
sl: Pisava

en: Choose the font family. If international characters don't show, use FreeSans font. FreeSans is available from: http://www.nongnu.org/freefont/
sl: Izberite pisavo. Če mednarodni znaki niso pravilno prikazani, uporabite pisavo FreeSans, ki jo lahko dobite na naslovu http://www.nongnu.org/freefont/

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: The font size, in points.
sl: Velikost pisave v točkah.

en: Graph Direction
sl: Smer prikaza

en: Whether graph goes from top to bottom or left to right.
sl: Določi smer prikaza od zgoraj navzdol ali od leve na desno.

en: Number of Horizontal Pages
sl: Število strani vodoravno

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array horizontally. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
sl: Graphviz lahko ustvari zelo velike grafične prikaze tako, da razporedi prikaz na pravokotno mrežo več strani. Tu nastavimo število strani vodoravno. Veljavno je samo za vrsto dot, postscript in pdf preko Ghostscript.

en: Number of Vertical Pages
sl: Število strani navpično

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array vertically. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
sl: Graphviz lahko ustvari zelo velike grafične prikaze tako, da razporedi prikaz na pravokotno mrežo več strani. Tu nastavimo število strani navpično. Veljavno je samo za vrsto dot, postscript in pdf preko Ghostscript.

en: Paging Direction
sl: Orientacija strani

en: The order in which the graph pages are output. This option only applies if the horizontal pages or vertical pages are greater than 1.
sl: Vrstni red, v katerem naj bodo prikazane strani grafičnega prikaza. Ta možnost se upošteva samo, kadar je število strani v vodoravni ali navpični smeri večje od 1.

en: Connecting lines
sl: Povezovalne črte

en: How the lines between objects will be drawn.
sl: Kako naj bodo narisane črte med predmeti.

en: Alternate line attachment
sl: Drugo pritrdišče črte

en: Whether lines attach to nodes differently
sl: Ali naj bodo črte povezane z vozlišči drugače

note: ###############################
en: Graphviz Options
sl: Nastavitve za Graphviz

note: ###############################
en: Aspect ratio
sl: Razmerje formata

en: Affects node spacing and scaling of the graph.
    If the graph is smaller than the print area:
      Compress will not change the node spacing. 
      Fill will increase the node spacing to fit the print area in both width and height.
      Expand will increase the node spacing uniformly to preserve the aspect ratio.
    If the graph is larger than the print area:
      Compress will shrink the graph to achieve tight packing at the expense of symmetry.
      Fill will shrink the graph to fit the print area after first increasing the node spacing.
      Expand will shrink the graph uniformly to fit the print area.
sl: Vpliva na prostor med vozlišči in povečavo prikaza.
    Če je prikaz manjši od področja tiskanja:
      Stisni ne spremeni prostora med vozlišči;
      Zapolni poveča prostore med vozlišči do zapolnitve področja tiskanja vodoravno in navpično;
      Razširi poveča prostore med vozlišči do zapolnitve področja ob upoštevanju razmerja.
    Če je prikaz večji od področja tiskanja:
      Stisni skrči prikaz do tesnega ujema na račun simetrije;
      Zapolni skrči prikaz do ujemanja področja tiskanja s prilagoditvijo prostora med vozlišči;
      Razširi skrči prikaz enakomerno do ujemanja področja tiskanja.

en: Dots per inch.  When creating images such as .gif or .png files for the web, try numbers such as 100 or 300 DPI.  PostScript and PDF files always use 72 DPI.
sl: Pik na palec. Če hočete ustvariti slike .gif ali .png za na internet, poizkusite s številkami 100 ali 300 DPI. Za datoteke PostScript ali PDF vedno uporabite 72 DPI.

en: Node spacing
sl: Prostor med vozlišči

en: The minimum amount of free space, in inches, between individual nodes.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between columns.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between rows.
sl: Najmanjša količina praznega prostora med posameznimi vozlišči v palcih. Pri navpičnih prikazih je ta količina enaka razmaku med stolpci, pri vodoravnih pa razmaku med vrsticami.

en: Rank spacing
sl: Prostor med poravnavami

en: The minimum amount of free space, in inches, between ranks.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
sl: Najmanjša količina praznega prostora med posameznimi poravnavami v palcih. Pri navpičnih prikazih je ta količina enaka razmaku med vrsticami, pri vodoravnih pa razmaku med stolpci.

en: Use subgraphs
sl: Uporabi podsklope

en: Subgraphs can help Graphviz position spouses together, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
sl: Podsklopi lahko pomagajo, da Graphviz izriše posamezna povezana vozlišča bliže drug drugemu. Pri zapletenejših prikazih pa to lahko povzroči daljše črte in širše grafične prikaze.

note: ###############################
en: Note to add to the graph
sl: Opomba, ki jo je treba dodati v prikaz

en: This text will be added to the graph.
sl: To besedilo bo dodano grafičnemu prikazu.

en: Note location
sl: Mesto opombe

en: Whether note will appear on top or bottom of the page.
sl: Ali naj bo opomba na vrhu ali na dnu strani.

en: Note size
sl: Velikost opombe

en: The size of note text, in points.
sl: Velikost besedila za opombo, v točkah.

en: Structured Vector Graphics (SVG)
sl: SVG - strukturirana vektorska grafika

en: Compressed Structured Vector Graphs (SVGZ)
sl: Stisnjena Strukturirana Vektorska Grafika (SVGZ)

en: JPEG image
sl: JPEG - slika

en: GIF image
sl: GIF - slika

en: PNG image
sl: PNG - slika

en: Graphviz File
sl: Datoteka Graphviz

en: paper size|Letter
sl: Letter

en: paper size|Legal
sl: Legal

en: Custom Size
sl: Poljubna velikost

en: Medium
sl: Srednje

en: Short
sl: Kratko

en: Above
sl: Zgoraj

en: Below
sl: Spodaj

en: Not shown
sl: Ne prikazano

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Down (↓)
sl: Dol (↓)

en: Up (↑)
sl: Gor (↑)

en: Right (→)
sl: Desno (→)

en: Left (←)
sl: Levo (←)

en: Perpendicular
sl: Pravokotno

en: Rounded
sl: Zaokroženo

en: Swing
sl: Zanihano

en: Mesh
sl: Zankasto

en: Tiny
sl: Zelo majhno

en: Script
sl: Pisava

en: Footnote
sl: Noga

en: Small
sl: Majhno

en: Normal
sl: Normalno

en: Large
sl: Veliko

en: Very large
sl: Zelo veliko

en: Extra large
sl: Izjemno veliko

en: Huge
sl: Ogromno

en: Extra huge
sl: Gromozansko

note: ###############################
en: Node Options
sl: Možnosti vozlišča

note: ###############################
en: Node detail
sl: Podrobnosti vozlišča

en: Detail of information to be shown in a node.
sl: Raven podrobnosti za prikaz ob vozlišču.

en: Position of marriage information.
sl: Lega podatkov o poroki.

en: Node size
sl: Velikost vozlišča

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the width, otherwise it is the height.
sl: Dimenzija vozlišča v mm. Če je čas orientiran gor-dol, bo to širina, sicer pa višina.

en: Level size
sl: Velikost ravni

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the height, otherwise it is the width.
sl: Dimenzija vozlišča v mm. Če je čas orientiran gor-dol, bo to višina, sicer pa širina.

en: Node color.
sl: Barva vozlišča.

note: ############################### #################
en: Tree Options
sl: Možnosti rodovnika

note: ###############################
en: Timeflow
sl: Orientacija časa

en: Direction that the graph will grow over time.
sl: Smer, v katero se bo sčasoma širil prikaz.

en: Edge style
sl: Slog robov

en: Style of the edges between nodes.
sl: Slog robov med vozlišči.

en: Level distance
sl: Razdalja med ravnmi

en: The minimum amount of free space, in mm, between levels.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
sl: Najmanjša količina praznega prostora med posameznimi ravnmi v mm. Pri navpičnih prikazih je ta količina enaka razmaku med vrsticami, pri vodoravnih pa razmaku med stolpci.

note: ###############################
en: Note to add to the tree
sl: Opomba, ki jo je treba dodati k drevesu

en: This text will be added to the tree.
sl: To besedilo bo dodano drevesu.

en: The size of note text.
sl: Velikost besedila za opombo.

en: LaTeX File
sl: Datoteka LaTeX

en: Value '%(val)s' not found for option '%(opt)s'
sl: Vrednosti '%(val)s' za '%(opt)s' ni bilo mogoče najti

en: Valid values:
sl: Veljavne vrednosti:

note: ------------------------------------------------------------------------ Private Constants ------------------------------------------------------------------------- Constants
en: Unsupported
sl: Nepodprto

en: Text Reports
sl: Besedilna poročila

en: Graphical Reports
sl: Grafična poročila

en: Code Generators
sl: Generatorji kode

en: Web Pages
sl: Spletne strani

en: Books
sl: Knjige

en: Graphs
sl: Prikazi

en: Trees
sl: Drevesa

en: Graphics
sl: Grafika

en: The style used for the generation header.
sl: Stil za naslov pri posameznem rodu.

en: The basic style used for the endnotes source display.
sl: Osnovni slog za prikaz virov končnih opomb.

en: The basic style used for the endnotes notes display.
sl: Osnovni slog za prikaz opomb končnih opomb.

en: The basic style used for the endnotes reference display.
sl: Osnovni slog za prikaz navedb končnih opomb.

en: The basic style used for the endnotes reference notes display.
sl: Osnovni slog za prikaz opomb pri navedbah končnih opomb.

en: Endnotes
sl: Končne opombe

en: Translation
sl: Prevod

en: The translation to be used for the report.
sl: Prevod, ki naj se uporabi za poročilo.

en: Name format
sl: Oblika imena

en: Select the format to display names
sl: Izberite obliko prikaza imen

en: Include data marked private
sl: Izpusti zapise, ki so označeni, da so zasebni

en: Whether to include private data
sl: Ali naj bodo vključeni zasebni podatki

en: Living People
sl: Še živeče osebe

en: 'living people'|Included, and all data
sl: Vključeni z vsemi podatki

en: 'living people'|Full names, but data removed
sl: Vključeni s polnimi imeni brez podatkov

en: 'living people'|Given names replaced, and data removed
sl: Vključeni z zamenjanimi imeni in brez podatkov

en: 'living people'|Complete names replaced, and data removed
sl: Vključeni s spremenjenimi celotnimi imeni in brez podatkov

en: 'living people'|Not included
sl: Izpuščeni

note: for deferred translation
en: How to handle living people
sl: Obravnavanje živih oseb

en: Years from death to consider living
sl: Leta od smrti za oznako "še živi"

en: Whether to restrict data on recently-dead people
sl: Ali naj bodo izpuščeni podatki pri nedavno umrlih osebah

en: Date format
sl: Oblika datuma

en: The format and language for dates, with examples
sl: Oblika in jezik datumov, s primeri

en: Do not include
sl: Izpusti

en: Share an existing line
sl: Deli obstoječo vrstico

en: On a line of its own
sl: V posebno vrstico

en: Whether (and where) to include Gramps IDs
sl: Ali (kje) naj bodo vključene številke Gramps ID

note: -------------------- ############################### What to include #########################
en: Include
sl: Vključi

en: Whether to include Gramps IDs
sl: Ali naj bodo vključene številke Gramps ID

en: Place format
sl: Oblika kraja

en: Select the format to display places
sl: Izberite obliko prikaza krajev

en: File does not exist
sl: Datoteka ne obstaja

en: Could not add photo to page
sl: Na stran ni bilo možno dodati fotografije

note: Do this in case of command line options query (show=filter)
en: PERSON
sl: OSEBA

en: Entire Database
sl: Celotna zbirka

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Descendants of %s
sl: Potomci osebe %s

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Descendant Families of %s
sl: %s - družine potomcev

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Ancestors of %s
sl: Predniki osebe %s

en: People with common ancestor with %s
sl: Osebe s skupnim prednikom z: %s

en: unknown father
sl: Oče neznan

en: unknown mother
sl: Mati neznana

en: %(father_name)s and %(mother_name)s (%(family_id)s)
sl: %(father_name)s in %(mother_name)s (%(family_id)s)

note: Do this in case of command line options query (show=filter)
en: FAMILY
sl: DRUŽINA

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Ancestor Families of %s
sl: Družine prednikov osebe %s

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: updates|New
sl: Novo

en: Unable to open '%s'
sl: '%s' ni bilo mogoče odpreti

en: Error in reading '%s'
sl: Napaka pri branju '%s'

en: Error: unknown file type: '%s'
sl: Napaka: neznana vrsta datoteke: '%s'

en: Examining '%s'...
sl: Preverjanje '%s' ...

en: '%s' is for this version of Gramps.
sl: '%s' je za to različico Grampsa.

en: '%s' is NOT for this version of Gramps.
sl: '%s' NI za to različico Grampsa.

en: It is for version %(v1)d.%(v2)d
sl: Je za različico %(v1)d.%(v2)d

en: Error: missing gramps_target_version in '%s'...
sl: Napaka: v '%s' manjka Grampsova_ciljna_različica ...

en: Installing '%s'...
sl: Nameščanje '%s' ...

en: Registered '%s'
sl: Vstavek '%s' registriran

en: Unable to save list of recent DBs file {fname}: {error}
sl: Datoteke s seznamom zadnjih zbirk podatkov ni mogoče shraniti {fname}: {error}

en: Unable to open list of recent DBs file {fname}: {error}
sl: Datoteke s seznamom zadnjih zbirk podatkov ni mogoče odpreti {fname}: {error}

en: Error parsing list of recent DBs from file {fname}: {error}.
    This might indicate a damage to your files.
    If you're sure there is no problem with other files, delete it, and restart Gramps.
sl: Napaka pri razčlenjevanju seznama zadnjih zbirk podatkov v datoteki {fname}: {error}.
    Morda gre za napako v datotekah.
    Če veste, da z drugimi datotekami ni težav, to zbrišite in ponovno zaženite Gramps.

en: Relationship loop detected
sl: Odkrita je bila povratna zanka v sorodstvu

en: Family Tree reaches back more than the maximum %d generations searched.
    It is possible that relationships have been missed
sl: Rodovnik seže dlje od največjega števila %d preiskanih rodov.
    Obstaja možnost, da so bile določene povezave izpuščene

en: Relationship loop detected:
sl: Odkrita je bila povratna zanka v sorodstvu:

en: Person %(person)s connects to himself via %(relation)s
sl: Oseba %(person)s je povezana sama s sabo preko osebe %(relation)s

en: undefined
sl: nedoločeno

en: husband
sl: mož

en: wife
sl: žena

en: gender unknown|spouse
sl: zakonec

en: ex-husband
sl: bivši mož

en: ex-wife
sl: bivša žena

en: gender unknown|ex-spouse
sl: bivši zakonec

en: male,unmarried|partner
sl: partner

en: female,unmarried|partner
sl: partnerka

en: gender unknown,unmarried|partner
sl: partner

en: male,unmarried|ex-partner
sl: bivši partner

en: female,unmarried|ex-partner
sl: bivša partnerka

en: gender unknown,unmarried|ex-partner
sl: bivši partner

en: male,civil union|partner
sl: partner

en: female,civil union|partner
sl: partnerka

en: gender unknown,civil union|partner
sl: parner

en: male,civil union|former partner
sl: bivši partner

en: female,civil union|former partner
sl: bivša partnerka

en: gender unknown,civil union|former partner
sl: bivši partner

en: male,unknown relation|partner
sl: partner

en: female,unknown relation|partner
sl: partnerka

en: gender unknown,unknown relation|partner
sl: partner

en: male,unknown relation|former partner
sl: bivši partner

en: female,unknown relation|former partner
sl: bivša partnerka

en: gender unknown,unknown relation|former partner
sl: bivši partner

en: Family relationship translator not available for language '%s'. Using 'english' instead.
sl: Prevodi za sorodstvena razmerja za '%s' jezik niso na voljo. Uporabljena bo angleščina.

en: death date
sl: datum smrti

en: birth date
sl: datum rojstva

en: sibling birth date
sl: datum rojstva sorojenca

en: sibling death date
sl: datum smrti sorojenca

en: sibling birth-related date
sl: datum v zvezi z rojstvom sorojenca

en: sibling death-related date
sl: datum v zvezi s smrtjo sorojenca

en: a spouse's birth-related date,
sl: datum v zvezi z rojstvom zakonca,

en: a spouse's death-related date,
sl: datum v zvezi s smrtjo zakonca,

en: event with spouse
sl: dogodek z zakoncem

en: descendant birth date
sl: datum rojstva potomca

en: descendant death date
sl: datum smrti potomca

en: descendant birth-related date
sl: datum v zvezi z rojstvom potomca

en: descendant death-related date
sl: datum v zvezi s smrtjo potomca

en: Database error: loop in %s's descendants
sl: Napaka zbirke podatkov: zanka potomcev osebe %s

en: ancestor birth date
sl: datum rojstva prednika

en: ancestor death date
sl: datum smrti prednika

en: ancestor birth-related date
sl: datum v zvezi z rojstvom prednika

en: ancestor death-related date
sl: datum v zvezi s smrtjo prednika

en: Database error: loop in %s's ancestors
sl: Napaka zbirke podatkov: zanka prednikov osebe %s

note: no evidence, must consider alive
en: no evidence
sl: brez dokaza

en: True
sl: Prav

en: true
sl: prav

en: WARNING: could not parse file:
    %(file)s
    because %(error)s -- recreating it
sl: OPOZORILO: datoteke ni bilo mogoče pregledati:
    %(file)s
    zaradi %(error)s -- ustvarja se ponovno

en: %(father)s and %(mother)s
sl: %(father)s in %(mother)s

en: Arabic
sl: arabščina

en: Bulgarian
sl: bulgarščina

en: Breton
sl: bretonščina

note: Windows has no translation for Breton
en: Catalan
sl: katalonščina

en: Czech
sl: češčina

en: Danish
sl: danščina

en: German
sl: nemščina

en: Greek
sl: grščina

en: English (USA)
sl: angleščina (ZDA)

en: English
sl: angleščina

en: Esperanto
sl: esperanto

note: Windows has no translation for Esperanto
en: Spanish
sl: španščina

en: Finnish
sl: finščina

en: French
sl: francoščina

en: Gaelic
sl: keltščina

note: Windows has no translation for Gaelic
en: Hebrew
sl: hebrejščina

en: Croatian
sl: hrvaščina

en: Hungarian
sl: madžarščina

en: Icelandic
sl: islandščina

en: Italian
sl: italijanščina

en: Japanese
sl: japonščina

en: Lithuanian
sl: litvanščina

en: Macedonian
sl: makedonščina

note: Windows has no translation for Macedonian
en: Norwegian Bokmal
sl: norveščina (bokmal)

en: Dutch
sl: nizozemščina

en: Norwegian Nynorsk
sl: norveščina (nynorsk)

en: Polish
sl: poljščina

en: Portuguese (Brazil)
sl: portugalščina (brazilska)

en: Portuguese (Portugal)
sl: portugalščina (portugalska)

en: Romanian
sl: romunščina

en: Russian
sl: ruščina

en: Slovak
sl: slovaščina

en: Slovenian
sl: slovenščina

en: Albanian
sl: albanščina

en: Serbian
sl: srbščina

en: Swedish
sl: švedščina

en: Tamil
sl: tamilščina

note: Windows has no codepage for Tamil
en: Turkish
sl: turščina

en: Ukrainian
sl: ukrajinščina

en: Vietnamese
sl: vietnamščina

en: Chinese (Simplified)
sl: kitajščina (poenostavljena)

en: Chinese (Hong Kong)
sl: kitajščina (Hong Kong)

en: Chinese (Traditional)
sl: kitajščina (tradicionalna)

en: the person
sl: oseba

en: the family
sl: družina

en: the place
sl: kraj

en: the event
sl: dogodek

en: the repository
sl: nahajališče

en: the note
sl: opomba

en: the media
sl: predmet

en: the source
sl: vir

en: the filter
sl: filter

en: the citation
sl: navedek

en: See details
sl: Prikaži podrobnosti

en: WARNING: PIL module not loaded.  Image cropping in report files will be impaired.
sl: OPOZORILO: modul PIL ni naložen. Obrezovanje slik v poročilih ne bo popolno.

en: Person|TITLE
sl: NAZIV

en: Person|Title
sl: Naziv

en: GIVEN
sl: IMENA

en: SURNAME
sl: PRIIMKI

en: Name|CALL
sl: KLICNO

en: Name|Call
sl: Klicno

en: Name|COMMON
sl: OBIČAJNO

en: Name|Common
sl: Običajno

en: INITIALS
sl: ZAČETNICE

en: Initials
sl: Začetnice

en: SUFFIX
sl: PRIPONA

note: name, sort, width, modelcol
en: Name|Primary
sl: Primaren

en: PRIMARY
sl: PRIMAREN

en: PRIMARY[PRE]
sl: PRIM[PRE]

en: Primary[pre]
sl: Prim[pre]

en: PRIMARY[SUR]
sl: PRIM[SAM]

en: Primary[sur]
sl: Prim[sam]

en: PRIMARY[CON]
sl: PRIM[VEZ]

en: Primary[con]
sl: Prim[vez]

en: PATRONYMIC
sl: PATRONIM

en: PATRONYMIC[PRE]
sl: PATR[PRE]

en: Patronymic[pre]
sl: Patr[pre]

en: PATRONYMIC[SUR]
sl: PATR[SAM]

en: Patronymic[sur]
sl: Patr[sam]

en: PATRONYMIC[CON]
sl: PATR[VEZ]

en: Patronymic[con]
sl: Patr[vez]

en: RAWSURNAMES
sl: ZGOLJPRIIMKI

en: Rawsurnames
sl: Zgoljpriimki

en: NOTPATRONYMIC
sl: NEPATRONIM

en: Notpatronymic
sl: Nepatronim

en: PREFIX
sl: PREDPONA

en: NICKNAME
sl: VZDEVEK

en: FAMILYNICK
sl: HIŠNO

en: Familynick
sl: Hišno

en: %(north_latitude)s N
sl: %(north_latitude)s S

en: %(south_latitude)s S
sl: %(south_latitude)s J

en: %(east_longitude)s E
sl: %(east_longitude)s V

en: %(west_longitude)s W
sl: %(west_longitude)s Z

en: male
sl: moški

en: female
sl: ženska

en: gender|unknown
sl: neznan

en: Invalid
sl: Neveljavno

en: Very High
sl: Zelo visoko

en: High
sl: Visoko

en: Low
sl: Nizko

en: Very Low
sl: Zelo nizko

en: A legal or common-law relationship between a husband and wife
sl: Pravni status zveze med možem in ženo

en: No legal or common-law relationship between man and woman
sl: Pravno neurejena zveza med možem in ženo

en: An established relationship between members of the same sex
sl: Zveza med pripadnikoma istega spola

en: Unknown relationship between a man and woman
sl: Neznana zveza med moškim in žensko

en: An unspecified relationship between a man and woman
sl: Nedoločena zveza med moškim in žensko

en: The data can only be recovered by Undo operation or by quitting with abandoning changes.
sl: Podatke lahko obnovite samo z ukazom Razveljavi ali z zapustitvijo pogovornega okna in opustitvijo sprememb.

note: Name                     UNICODE       SUBSTITUTION
en: Female
sl: Ženska

en: Male
sl: Moški

en: Asexuality, sexless, genderless
sl: Brezspolni

en: Lesbianism
sl: Lezbijštvo

en: Male homosexuality
sl: Homoseksualnost

en: Heterosexuality
sl: Heteroseksualnost

en: Transgender, hermaphrodite (in entomology)
sl: Hermafrodit

en: Transgender
sl: Transspolnen

en: Neuter
sl: Srednji

en: Illegitimate
sl: Nezakonski

en: Baptism/Christening
sl: Krst

en: Engaged
sl: Zaročen

en: Unmarried partnership
sl: Neporočeno partnerstvo

en: Buried
sl: Pokopan

en: Cremated/Funeral urn
sl: Kremiran

en: Killed in action
sl: Padel

en: Extinct
sl: Izumrl

note: The following is used in the global preferences in the display tab. Name UNICODE    SUBSTITUTION
en: Nothing
sl: Nič

en: Skull and crossbones
sl: Mrtvaška glava s kostmi

en: Ankh
sl: Sidro

en: Orthodox cross
sl: Pravoslavni križ

en: Chi rho
sl: Či ro

en: Cross of Lorraine
sl: Lorenski križ

en: Cross of Jerusalem
sl: Jeruzalemski križ

en: Star and crescent
sl: Zvezda in polmesec

en: West Syriac cross
sl: Zahodnosirski križ

en: East Syriac cross
sl: Vzhodnosirski križ

en: Heavy Greek cross
sl: Grški križ

en: Latin cross
sl: Latinski križ

en: Shadowed White Latin cross
sl: Osenčen beli latinski križ

en: Maltese cross
sl: Malteški križ

en: Star of David
sl: Davidova zvezda

en: Dead
sl: Mrtev

en: Unknown, created to replace a missing note object.
sl: Neznano, ustvarjeno za zamenjavo manjkajoče opombe.

note: primitive static variable
en: Unknown, was missing %(time)s (%(count)d)
sl: Neznano, manjkal %(time)s (%(count)d)

en: Objects referenced by this note were missing in a file imported on %s.
sl: Predmeti, navedeni v tej opombi, so manjkali v datoteki, uvoženi %s.

en: Your Python version does not meet the requirements. At least python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
sl: Različica nameščenega okolja Python ne ustreza zahtevam programa Gramps. Za njegovo delovanje je potrebna vsaj različica Python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d.
    
    Program Gramps se bo sedaj zaključil.

en: Configuration error:
sl: Napaka v nastavitvah:

en: Error reading configuration
sl: Napaka pri branju nastavitev

en: A definition for the MIME-type %s could not be found 
    
     Possibly the installation of Gramps was incomplete. Make sure the MIME-types of Gramps are properly installed.
sl: Ni bilo mogoče najti definicije za MIME-tip %s.
    
    Najbrž se Gramps ni popolnoma namestil. Preverite, če so Grampsove vrste MIME pravilno nameščene.

en: Much of Gramps' artwork is either from
    the Tango Project or derived from the Tango
    Project. This artwork is released under the
    Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5
    license.
sl: Veliko elementov Grampsove grafiče podobe
    prihaja neposredno iz projekta Tango
    ali pa so iz njega izvedeni. Grampsova grafična
    podoba je izdana pod licenco Creative 
    Commons 2.5 s priznanjem avtorstva in
    deljenjem pod enakimi pogoji.

en: Gramps Homepage
sl: Spletna stran Gramps

en: Contributions by
sl: Svoje delo so prispevali

en: Distribution: %s
sl: Distribucija: %s

en: manual|Using_the_Clipboard
sl: Uporaba_Odložišča

en: Family Event
sl: Družinski dogodek

en: Family Attribute
sl: Družinski atribut

en: not available|NA
sl: n﹒ d﹒

en: Volume/Page: %(pag)s -- %(sourcetext)s
sl: Del/Stran: %(pag)s -- %(sourcetext)s

en: Event ref
sl: Nav. dogodka

en: Child ref
sl: Nav. otroka

en: Clipboard
sl: Odložišče

note: Now add more items to popup menu, if available See details (edit, etc):
en: the object|See %s details
sl: Prikaži podrobnosti %s

en: the object|Make %s active
sl: Nastavi %s za aktivni predmet

en: the object|Create Filter from %s selected...
sl: Iz predmeta %s napravi filter ...

en: Tree View: first column "%s" cannot be changed
sl: Drevesni pogled: prvega stolpca, "%s", ni mogoče spremeniti

en: Drag and drop the columns to change the order
sl: Za preureditev vrstnega reda stolpcev jih povlecite in spustite

en: _Apply
sl: _Uporabi

note: #################
en: Display
sl: Prikaži

en: Column Name
sl: Naslov stolpca

en: Father's surname
sl: Očetov priimek

en: Combination of mother's and father's surname
sl: Kombinacija materinega in očetovega priimka

en: Icelandic style
sl: Islandski način

en: Display Name Editor
sl: Prikaži urejevalnik imen

note: self.window.connect('response', self.close)
en: _Close
sl: _Zapri

en: The following keywords are replaced with the appropriate name parts:<tt>
      <b>Given</b>   - given name (first name)     <b>Surname</b>  - surnames (with prefix and connectors)
      <b>Title</b>   - title (Dr., Mrs.)           <b>Suffix</b>   - suffix (Jr., Sr.)
      <b>Call</b>    - call name                   <b>Nickname</b> - nick name
      <b>Initials</b>- first letters of given      <b>Common</b>   - nick name, call, or first of given
      <b>Prefix</b>  - all prefixes (von, de)
    Surnames:
      <b>Rest</b>      - non primary surnames    <b>Notpatronymic</b>- all surnames, except pa/matronymic &amp; primary
      <b>Familynick</b>- family nick name        <b>Rawsurnames</b>  - surnames (no prefixes and connectors)
      <b>Primary, Primary[pre] or [sur] or [con]</b>- full primary surname, prefix, surname only, connector
      <b>Patronymic, or [pre] or [sur] or [con]</b> - full pa/matronymic surname, prefix, surname only, connector
    </tt>
    UPPERCASE keyword forces uppercase. Extra parentheses, commas are removed. Other text appears literally.
    
    <b>Example</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Given, <i>von der</i>: Prefix, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: Primary, <i>and</i>: [con], <i>Wilson</i>: Patronymic,
         <i>Dr.</i>: Title, <i>Sr</i>: Suffix, <i>Ed</i>: Nickname, <i>Underhills</i>: Familynick, <i>Jose</i>: Call.
sl: Naslednje ključne besede bodo zamenjane z ustreznim delom imena:
    <tt>  
      <b>Imena</b>      - imena                 <b>Priimki</b>    - priimki (s predpono in veznimi členi)
      <b>Naziv</b>      - naziv (Dr., Msgr.)    <b>Pripona</b>    - pripona (ml., II.)
      <b>Klicno</b>     - klicno ime            <b>Vzdevek</b>    - vzdevek
      <b>Začetnice</b>  - prve črke imena       <b>Običajno</b>   - vzdevek ali prvo od imen
      <b>Primaren, Prim[pre], Prim[sam] ali Prim[vez]</b>   - polni primarni priimek, pripona, samo priimek, vez
      <b>Patronim, Patr[pre], Patr[sam] ali Patr[vez]</b>   - polni pa-/matronimni priimek, pripona, samo priimek, vez
      <b>Hišno</b>      - hišno, domače ime     <b>Predpona</b>   - vse predpone (von, de)
      <b>Ostalo</b>     - preostali priimki     <b>Nepatronim</b> - vsi priimki, ki niso patronim ali primarni
      <b>ZgoljPriimki</b>- vsa imena brez predpon in drugih členov
    
    </tt>
    Uporabite isto ključno besedo v TISKANIH ČRKAH, če hočete tiskane črke. Oklepaji in vejice 
    bodo pri praznih poljih odstranjeni. Ostalo besedilo bo navedeno dobesedno.
    
    <b>Primer</b>: 'Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills'
        <i>Edwin Jose</i> je ime, <i>von der</i> pripona, <i>Smith</i> in <i>Weston</i> sta priimka,
        <i>and</i> vezni člen, <i>Wilson</i> patronim, <i>Dr.</i> naziv, <i>Sr</i> pripona, <i>Ed</i> vzdevek, 
        <i>Underhills</i> hišno ime in <i>Jose</i> klicno ime.

en:  Name Editor
sl:  Urejevalnik imen

en: Invalid or incomplete format definition.
sl: Neveljavna ali nepopolna definicija oblike.

en: _Help
sl: Po_moč

en: Researcher information
sl: Podatki o raziskovalcu

en: Enter information about yourself so people can contact you when you distribute your Family Tree
sl: Vnesite svoje podatke, da se bodo ljudje lahko obrnili na vas, ko boste razposlali svoj rodovnik

en: State/County
sl: Pokrajina

en: ZIP/Postal Code
sl: Poštna št﹒

en: Email
sl: E-pošta

en: Researcher
sl: Rodoslovec

en: Gramps ID format settings
sl: Nastavitve oblike ID

en: Media Object
sl: Predmet

en: ID Formats
sl: Oblike oznak ID

en: Colors used for boxes in the graphical views
sl: Barve okvirjev v grafičnih pogledih

en: Light colors
sl: Svetle barve

en: Dark colors
sl: Temne barve

en: Color scheme
sl: Barvna shema

en: Restore to defaults
sl: Ponastavi na privzeto

en: Restore colors for current theme to default.
sl: Ponastavi barve trenutne sheme

en: Colors for Male persons
sl: Barva za moške

en: Colors for Female persons
sl: Barva za ženske

en: Colors for Unknown persons
sl: Barva za neznane

en: Colors for Family nodes
sl: Barva za vozlišča družin

en: Other colors
sl: Druge barve

en: Background for Alive
sl: Barva ozadja za žive

en: Background for Dead
sl: Barva ozadja za mrtve

en: Border for Alive
sl: Okvir za žive

en: Border for Dead
sl: Okvir za mrtve

note: for family
en: Default background
sl: Privzeto ozadje

en: Background for Married
sl: Ozadje za poročene

en: Background for Unmarried
sl: Ozadje za neporočene

en: Background for Civil union
sl: Ozadje za civilno zvezo

en: Background for Unknown
sl: Ozadje za neznano

en: Background for Divorced
sl: Ozadje za ločene

en: Default border
sl: Privzet okvir

en: Border for Divorced
sl: Okvir za ločene

note: for other
en: Background for Home Person
sl: Ozadje za izhodiščno osebo

en: Colors
sl: Barve

en: Warnings and Error dialogs
sl: Pogovorna okna za opozorila in napake

en: Suppress warning when adding parents to a child
sl: Izklopi opozorilo pri dodajanju staršev otroku

en: Suppress warning when canceling with changed data
sl: Izklopi opozorilo pri preklicevanju ob spremenjenih podatkih

en: Suppress warning about missing researcher when exporting to GEDCOM
sl: Izklopi opozorilo o manjkajočih podatkih o raziskovalcu pri izvozu v GEDCOM

en: Show plugin status dialog on plugin load error
sl: Ob napakah pri nalaganju vključkov prikaži stanje vključkov

en: Warnings
sl: Opozorila

en: Common
sl: Običajno

en: Call
sl: Vzdevek

en: NotPatronymic
sl: Nepatronim

en: Enter to save, Esc to cancel editing
sl: Pritisnite Vnesi (enter) za shranjevanje in Prekliči (esc) za preklic urejanja

en: This format exists already.
sl: Ta oblika že obstaja.

en: Example
sl: Primer

note: show an add button we now construct an add menu
en: _Add
sl: _Dodaj

en: _Edit
sl: Ur_edi

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: Appearance and format settings
sl: Nastavitve izgleda in oblike

en: Edit
sl: Uredi

en: Consider single pa/matronymic as surname
sl: Uporabljaj enostavni patronim kot priimek

en: Place format (auto place title)
sl: Oblika kraja (samodejen naslov kraja)

en: Enables automatic place title generation using specified format.
sl: Vključi samodejno ustvarjanje naziva kraja glede na navedeno obliko.

en: Years
sl: Leta

en: Years, Months
sl: Leta, meseci

en: Years, Months, Days
sl: Leta, Meseci, Dnevi

en: Age display precision (requires restart)
sl: Natančnost prikaza let (potreben ponovni zagon programa)

en: Calendar on reports
sl: Koledar pri poročilih

en: Surname guessing
sl: Ugibanje priimka

en: Default family relationship
sl: Privzeto sorodstvo

en: Height multiple surname box (pixels)
sl: Višina kvadrata za več priimkov (sl. točk)

en: Active person's name and ID
sl: Ime aktivne osebe in št. ID

en: Relationship to home person
sl: Sorodstvo z izhodiščno osebo

en: Status bar
sl: Statusna vrstica

en: Show text label beside Navigator buttons (requires restart)
sl: Prikaži besedilo poleg gumbov krmarja (potreben ponovni zagon programa)

en: Show or hide text beside Navigator buttons (People, Families, Events...).
    Requires Gramps restart to apply.
sl: Prikaži ali skrij besedilo poleg gumbov krmarja (Osebe, Družine, Dogodki ...).
    Za vklop je zahtevan ponoven zagon programa.

en: Show close button in gramplet bar tabs
sl: Prikaži gumb za zapiranje v zavihkih pripomočkov

en: Show close button to simplify removing gramplets from bars.
sl: Prikaži gumb za lažje zapiranje pripomočkov.

en: Default text used for conditions
sl: Privzeto besedilo za pogoje

en: Missing surname
sl: Ni priimka

en: Missing given name
sl: Ni imena

en: Missing record
sl: Ni zapisa

en: Private surname
sl: Zasebni priimek

en: Private given name
sl: Zasebno ime

en: Private record
sl: Zasebni zapis

en: Change is not immediate
sl: Sprememba ni takojšnja

en: Changing the date format will not take effect until the next time Gramps is started.
sl: Sprememba oblike datuma se bo upoštevala šele po ponovnem zagonu programa Gramps.

en: Dates settings used for calculation operations
sl: Datumske nastavitve za računske operacije

en: Markup for invalid date format
sl: Oznaka za neveljavne oblike datuma

en: Convenience markups are:
    <b>&lt;b&gt;Bold&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Makes font relatively larger&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Italic&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Strikethrough&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Subscript&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Superscript&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Makes font relatively smaller&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace font&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Underline&lt;/u&gt;</u>
    
    For example: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    will display <u><b>Underlined bold date</b></u>.
sl: Oznake za obliko besedila so:
    <b>&lt;b&gt;Bold-krepko&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Večja pisava&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Italic-kurziva&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Prečrtano&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Nadpisano&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Podpisano&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Manjša pisava&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Pisava z enotno širino črk&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Podčrtano&lt;/u&gt;</u>
    
    Primer: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    izpiše <u><b>krepko podčrtan datum</b></u>.

en: Date about range
sl: Razpon okvirnega datuma

en: Date after range
sl: Razpon datuma po

en: Date before range
sl: Razpon datuma pred

en: Maximum age probably alive
sl: Največja starost verjetno žive osebe

en: Maximum sibling age difference
sl: Največja razlika v letih med sorojenci

en: Minimum years between generations
sl: Najmanjše število let med posameznimi rodovi

en: Average years between generations
sl: Povprečno število let med rodovi

en: Dates
sl: Datumi

en: General Gramps settings
sl: Splošne nastavitve programa Gramps

en: Add default source on GEDCOM import
sl: Pri uvozu GEDCOM dodaj privzeti vir

en: Add tag on import
sl: Pri uvozu dodaj oznako

en: Specified tag will be added on import.
    Clear to set default value.
sl: Pri uvozu bo dodana navedena oznaka.
    Za nastavitev privzete oznake jo izbrišite.

en: Enable spelling checker
sl: Vklopi črkovalnik

en: GtkSpell not loaded. Spell checking will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_spell_url)s
sl: GtkSpell se ni naložil. Preverjanje črkovanja ne bo na voljo.
    Če bi ga radi zgradili posebej za Gramps, si oglejte %(gramps_wiki_build_spell_url)s

en: Display Tip of the Day
sl: Prikaži namig dneva

en: Show useful information about using Gramps on startup.
sl: Pri zagonu pokaži podatke o uporabi Grampsa.

en: Remember last view displayed
sl: Zapomni si zadnji prikazani pogled

en: Remember last view displayed and open it next time.
sl: Zapomni si zadnji prikazani pogled in ga uporabi pri naslednjem zagonu.

en: Max generations for relationships
sl: Število rodov, ki naj bodo vključeni v računanje sorodstva

en: Base path for relative media paths
sl: Izhodišče za relativne poti do predmetov

en: Third party addons management
sl: Upravljanje z dodatki tretjih oseb

en: Once a month
sl: Enkrat na mesec

en: Once a week
sl: Enkrat na teden

en: Once a day
sl: Enkrat na dan

en: Always
sl: Vsakič

en: Check for addon updates
sl: Preveri posodobitve dodatkov

en: Updated addons only
sl: Samo posodobljene vstavke

en: New addons only
sl: Samo nove vstavke

en: New and updated addons
sl: Nove in posodobljene vstavke

en: What to check
sl: Kaj naj bo preverjeno

en: Where to check
sl: Kje naj bo preverjeno

en: Do not ask about previously notified addons
sl: Ne sprašuj za že omenjene vstavke

en: Check for updated addons now
sl: Sedaj preveri posodobitve dodatkov

en: Checking Addons Failed
sl: Preverjanje vstavkov spodletelo

en: The addon repository appears to be unavailable. Please try again later.
sl: Spletni vir za vstavke je videti nedostopen. Poizkusite kasneje.

en: There are no available addons of this type
sl: Nobenih tovrstnih vstavkov ni na voljo

en: Checked for '%s'
sl: Preverjeno za: '%s'

en: ' and '
sl: ' in '

note: List of translated strings used here Dead code for l10n
en: new
sl: novo

en: update
sl: posodobljeno

en: Family tree database settings and Backup management
sl: Nastavitve baze podatkov in varnostnih kopij rodovnika

en: Database backend
sl: Zaledje zbirke podatkov

en: Host
sl: Gostitelj

en: Port
sl: Vrata

en: Family Tree Database path
sl: Pot do datotek rodovnika

en: Automatically load last Family Tree
sl: Samodejno naloži zadnji rodovnik

en: Don't open dialog to choose family tree to load on startup, just load last used.
sl: Ob zagonu ne odpiraj pogovornega okna za izbor rodovnika, ampak naloži zadnjega uporabljenega.

en: Backup path
sl: Pot varnostnih kopij

en: Backup on exit
sl: Izdelaj varnostno kopijo ob izhodu

en: Backup Your family tree on exit to Backup path specified above.
sl: Ob izhodu ustvari varnostno kopijo rodovnika na zgoraj navedeni poti.

en: Every 15 minutes
sl: Vsakih 15 minut

en: Every 30 minutes
sl: Vsakih 30 minut

en: Every hour
sl: Vsako uro

en: Autobackup
sl: Samodejno ustvarjaj varnostne kopije

en: Select media directory
sl: Izberi mapo s predmeti

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: Select database directory
sl: Izberi mapo zbirke podatkov

en: Select backup directory
sl: Izberite mapo za varnostne kopije

en: This tab gives you the possibility to use one font which is able to show all genealogical symbols
    
    If you select the "use symbols" checkbox, Gramps will use the selected font if it exists.
sl: V tem zavihku imate možnost nastaviti pisavo za prikaz vseh rodoslovnih simbolov.
    
    Če izberete "uporabi simbole", bo Gramps uporabil izbrano pisavo, če je na voljo.

en: This can be useful if you want to add phonetic in a note to show how to pronounce a name or if you mix multiple languages like greek and russian.
sl: To zna biti uporabno, če želite v opombo dodati fonetičen zapis, da boste vedeli, kako izgovoriti ime, ali pa če uporabljate več jezikov z različnimi pisavami hkrati.

en: Use symbols
sl: Uporabi simbole

en: Be careful, if you click on the "Try to find" button, it can take a while before you can continue (10 minutes or more). 
    If you cancel the process, nothing will be changed.
sl: Bodite previdni, če kliknete na gumb "Poizkusi najti", saj lahko traja kar nekaj časa, preden boste lahko nadaljevali (10 minut ali več).
    Če postopek prekinete, se bo končal brez sprememb.

en: You have already run the tool to search for genealogy fonts.
    Run it again only if you added fonts on your system.
sl: Orodje za iskanje rodoslovnih pisav ste že zagnali.
    Ponovno ga zaženite le, če ste v operacijski sistem dodali nove pisave.

en: Try to find
sl: Poizkusi najti

en: Choose font
sl: Izberi pisavo

en: Select default death symbol
sl: Nastavi privzet simbol za smrt

en: Genealogical Symbols
sl: Rodoslovni simboli

en: Cannot look for genealogical fonts
sl: Rodoslovne pisave ni možno poiskati

en: I am not able to select genealogical fonts. Please, install the module fontconfig for python 3.
sl: Rodoslovne pisave ni možno poiskati. Namestite modul fontconfig za python 3.

en: Checking available genealogical fonts
sl: Preverjanje nameščenih rodoslovnih pisav

en: Looking for all fonts with genealogical symbols.
sl: Iskanje vseh pisav z rodoslovnimi simboli.

en: You have no font with genealogical symbols on your system. Gramps will not be able to use symbols.
sl: Na sistemu nimate nameščenih pisav z rodoslovnimi simboli. Gramps jih ne bo mogel uporabiti.

en: What you will see
sl: Videli boste

en: Undo history warning
sl: Opozorilo o zgodovini razveljavitev

en: Proceeding with import will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the import or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert the import, please stop here and backup your database.
sl: Če boste nadaljevali z uvozom, se bo izbrisala zgodovina sprememb v tej seji, tako da ne boste mogli preklicati uvoza ali sprememb pred njim.
    
    Če menite še utegnili potrebovati preklic uvoza, se tukaj ustavite varnostno kopijo zbirke podatkov.

en: _Proceed with import
sl: _Nadaljuj z uvozom

en: _Stop
sl: U_stavi

en: Are you sure you want to upgrade this Family Tree?
sl: Ali ste prepričani, da bi radi posodobili ta rodovnik?

en: I have made a backup,
    please upgrade my Family Tree
sl: Poskrbel sem za varnostno kopijo,
    posodobi rodovnik

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Are you sure you want to downgrade this Family Tree?
sl: Ali ste prepričani, da bi radi povrnili ta rodovnik na prejšnjo različico?

en: I have made a backup,
    please downgrade my Family Tree
sl: Poskrbel sem za varnostno kopijo,
    povrni rodovnik

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Automatically detected
sl: Samodejno zaznano

en: Select file _type:
sl: Izberi _vrsto datoteke:

en: Login
sl: Prijava

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Import Family Tree
sl: Uvozi rodovnik

en: Import
sl: Uvozi

en: File type "%s" is unknown to Gramps.
    
    Valid types are: Gramps database, Gramps XML, Gramps package, GEDCOM, and others.
sl: Gramps ne pozna vrste datotek "%s".
    
    Veljavne vrste so: zbirka podatkov Gramps, Gramps XML, paket Gramps in GEDCOM.

en: Cannot open file
sl: Datoteke ni mogoče odpreti

en: The selected file is a directory, not a file.
sl: Izbrana datoteka je mapa in ne datoteka.

en: You do not have read access to the selected file.
sl: Za izbrano datoteko nimate pravice branja.

en: Cannot create file
sl: Datoteke ni mogoče ustvariti

en: Could not import file: %s
sl: Datoteke %s ni bilo mogoče uvoziti

en: This file incorrectly identifies its character set, so it cannot be accurately imported. Please fix the encoding, and import again
sl: Ta datoteka GEDCOM nepravilno navaja svoj nabor znakov, zato je ni mogoče dosledno uvoziti. Popravite navedeni nabor znakov in jo ponovno uvozite

en: %s_-_Manage_Family_Trees
sl: %s_-_Upravljaj_z_rodovniki

en: Family_Trees_manager_window
sl: Okno_upravljalnika_rodovnikov

en: _Archive
sl: _Arhiviraj

en: _Extract
sl: I_zvleci

en: Database Information
sl: Podatki o zbirki podatkov

en: _OK
sl: V _redu

en: Setting
sl: Nastavitev

en: Family Trees
sl: Rodovniki

en: Family Tree name
sl: Naslov rodovnika

en: Database Type
sl: Vrsta zbirke podatkov

en: Break the lock on the '%s' database?
sl: Ali naj se odstrani zaščita na zbirki podatkov '%s'?

en: Gramps believes that someone else is actively editing this database. You cannot edit this database while it is locked. If no one is editing the database you may safely break the lock. However, if someone else is editing the database and you break the lock, you may corrupt the database.
sl: Program Gramps je zaznal, da naj bi še nekdo drug urejal to zbirko podatkov in je zato zaklenjena, tako da je ne morete urejati. Če zbirke podatkov ne ureja še kdo drug, lahko brez posledic odstranite zaklep, v nasprotnem primeru pa bi to lahko povzročilo poškodovanje zbirke podatkov.

en: Break lock
sl: Odstrani zaščito

en: Rename failed
sl: Preimenovanje ni uspelo

en: An attempt to rename a version failed with the following message:
    
    %s
sl: Poizkus preimenovanja različice ni uspel:
    
    %s

en: Could not rename the Family Tree.
sl: Ni bilo mogoče preimenovati rodovnika.

en: Family Tree already exists, choose a unique name.
sl: Rodovnik že obstaja. Izberite drugačno ime.

en: Extracting archive...
sl: Razširjanje arhiva ...

en: Importing archive...
sl: Uvažanje arhiva ...

en: Remove the '%s' Family Tree?
sl: Ali naj bo rodovnik '%s' odstranjen?

en: Removing this Family Tree will permanently destroy the data.
sl: Z odstranitvijo tega rodovnika se bodo nepreklicno izbrisali tudi podatki.

en: Remove Family Tree
sl: Odstrani rodovnik

en: Remove the '%(revision)s' version of '%(database)s'
sl: Odstrani različico '%(revision)s' zbirke podatkov '%(database)s'

en: Removing this version will prevent you from extracting it in the future.
sl: Po odstranitvi te različice iz nje ne boste več mogli pridobiti podatkov.

en: Remove version
sl: Odstrani različico

en: Deletion failed
sl: Brisanje ni bilo uspešno

en: An attempt to delete a version failed with the following message:
    
    %s
sl: Poizkus odstranitve različice ni uspel. Spročilo je bilo naslednje:
    
    %s

en: Convert the '%s' database?
sl: Ali naj se pretvori zbirka podatkov '%s'?

en: Do you wish to convert this family tree into a %(database_type)s database?
sl: Ali želite pretvoriti ta rodovnik v podatkovno zbirko %(database_type)s?

en: Convert
sl: Pretvori

en: Opening the '%s' database
sl: Odpiranje zbirke podatkov '%s'

en: An attempt to convert the database failed. Perhaps it needs updating.
sl: Poizkus pretvorbe zbirke podatkov ni uspel. Morda potrebuje posodobitev.

en: Converting the '%s' database
sl: Pretvorba zbirke podatkov '%s'

en: An attempt to export the database failed.
sl: Poizkus izvoza zbirke podatkov ni uspel.

en: Converting data...
sl: Pretvorba podatkov ...

en: (Converted #%d)
sl: (Pretvorjeno #%d)

en: An attempt to import into the database failed.
sl: Poizkus uvoza v zbirko podatkov ni uspel.

en: Repair Family Tree?
sl: Ali naj ne izvede popravljanje rodovnika?

en: If you click %(bold_start)sProceed%(bold_end)s, Gramps will attempt to recover your Family Tree from the last good backup. There are several ways this can cause unwanted effects, so %(bold_start)sbackup%(bold_end)s the Family Tree first.
    The Family Tree you have selected is stored in %(dirname)s.
    
    Before doing a repair, verify that the Family Tree can really no longer be opened, as the database back-end can recover from some errors automatically.
    
    %(bold_start)sDetails:%(bold_end)s Repairing a Family Tree actually uses the last backup of the Family Tree, which Gramps stored on last use. If you have worked for several hours/days without closing Gramps, then all this information will be lost! If the repair fails, then the original Family Tree will be lost forever, hence a backup is needed. If the repair fails, or too much information is lost, you can fix the original Family Tree manually. For details, see the webpage
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Before doing a repair, try to open the Family Tree in the normal manner. Several errors that trigger the repair button can be fixed automatically. If this is the case, you can disable the repair button by removing the file %(recover_file)s in the Family Tree directory.
sl: Če kliknete %(bold_start)sIzvedi%(bold_end)s, bo Gramps skušal obnoviti vaš rodovnik iz zadnje dobre varnostne kopije. Nekaj načinov je, da pri tem pride do neželenih rezultatov, zato si najprej %(bold_start)sustvarite varnostno kopijo%(bold_end)s.
    Rodovnik, ki ste ga izbrali, je shranjen v %(dirname)s.
    
    Pred izvedbo popravljanja preverite, če svojega rodovnika dejansko ne morete več odpreti, saj lahko zaledna zbirka podatkov samodejno odpravi določene napake.
    
    %(bold_start)sPodrobnosti:%(bold_end)s Pri popravljanju rodovnika se uporabi varnostna kopija, ki je bila shranjena pri zadnji uporabi Grampsa. Če ste torej delali nekaj ur ali dni, ne da bi zaprli Gramps, bodo vsi ti podatki izgubljeni! Če pa postopek popravljanja spodleti, je tudi izvirni rodovnik izgubljen. Zato je varnostna kopija obvezna. V takšnih primerih lahko ročno popravite izvirni rodovnik. Napotki se nahajajo na strani
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Preden se lotite popravljanja, skušajte odpreti rodovnik na običajni način. Določene napake, ki povzročijo, da se pojavi gumb za popravljanje, so lahko samodejno odpravljene. Če to drži tudi v vašem primeru, lahko onemogočite gumb za popravljanje tako, da v mapi, kjer je rodovnik, odstranite datoteko %(recover_file)s.

en: Proceed, I have taken a backup
sl: Izvedi, imam varnostno kopijo

en: Stop
sl: Ustavi

en: Rebuilding database from backup files
sl: Obnavljanje zbirke podatkov iz njenih varnostnih kopij

en: Error restoring backup data
sl: Napaka pri obnavljanju iz varnostne kopije

en: Could not create Family Tree
sl: Rodovnika ni bilo mogoče ustvariti

en: Retrieve failed
sl: Pridobivanje ni bilo uspešno

en: An attempt to retrieve the data failed with the following message:
    
    %s
sl: Poizkus pridobivanja podtkov ni bil uspešen:
    
    %s

en: Archiving failed
sl: Arhiviranje ni bilo uspešno

en: An attempt to create the archive failed with the following message:
    
    %s
sl: Poizkus arhiviranja podatkov ni uspel. Opis napake:
    
    %s

en: Creating data to be archived...
sl: Ustvarjanje podatkov za arhiviranje ...

en: Saving archive...
sl: Shranjevanje arhiva ...

en: An attempt to archive the data failed with the following message:
    
    %s
sl: Poizkus arhiviranja podatkov ni uspel:
    
    %s

en: Attempt to force closing the dialog
sl: Poizkus prisilnega zaprtja pogovornega okna

en: Please do not force closing this important dialog.
    Instead select one of the available options
sl: Ne zapirajte na silo tega pomembnega pogovornega okna.
    Rajši izberite kakšno od ponujenih možnosti

en: Cannot load database
sl: Zbirke podatkov ni mogoče naložiti

en: No active person
sl: Ni aktivne osebe

en: No active family
sl: Ni aktivne družine

en: No active event
sl: Ni aktivnega dogodka

en: No active place
sl: Ni aktivnega kraja

en: No active source
sl: Ni aktivnega vira

en: No active citation
sl: Ni aktivnega navedka

en: No active repository
sl: Ni aktivnega nahajališča

en: No active media
sl: Ni aktivnega zunanjega predmeta

en: No active note
sl: Ni aktivne opombe

en: No active object
sl: Ni aktivnega predmeta

en: manual|Select_a_media_selector
sl: Izbor_Zunanjih_Predmetov

en: Select a media object
sl: Izberi predmet

en: Select media object
sl: Izberi predmet

en: Import failed
sl: Uvažanje ni bilo uspešno

en: The filename supplied could not be found.
sl: Vnesenega imena datoteke ne najdem.

en: Cannot import %s
sl: Ne morem uvoziti %s

en: Directory specified in preferences: Base path for relative media paths: %s does not exist. Change preferences or do not use relative path when importing
sl: Osnovna mapa za relativne poti predmetov, ki je navedena v možnostih (%s), ne obstaja. Spremenite nastavitev ali pa pri uvozu ne uporabljajte relativnih poti

en: Cannot display %s
sl: Ne morem prikazati %s

en: Gramps is not able to display the image file. This may be caused by a corrupt file.
sl: Gramps ne more prikazati slike. Mogoče zaradi poškodovane datoteke.

en: Create and add a new address
sl: Ustvari in dodaj nov naslov

en: Remove the existing address
sl: Odstrani obstoječi naslov

en: Edit the selected address
sl: Uredi izbrani naslov

en: Move the selected address upwards
sl: Izbrani naslov pomakni više

en: Move the selected address downwards
sl: Izbrani naslov pomakni niže

en: _Addresses
sl: _Naslovi

en: Create and add a new attribute
sl: Ustvari in dodaj nov atribut

en: Remove the existing attribute
sl: Odstrani obstoječi atribut

en: Edit the selected attribute
sl: Uredi izbrani atribut

en: Move the selected attribute upwards
sl: Izbrani atribut pomakni više

en: Move the selected attribute downwards
sl: Izbrani atribut pomakni niže

en: _Attributes
sl: _Atributi

en: _References
sl: _Navedbe

en: Edit reference
sl: Uredi navedbo

en: Add
sl: Dodaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Share
sl: Deli

en: Jump To
sl: Preklopi na

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Move Left
sl: Premakni levo

en: Move right
sl: Premakni desno

en: Create and add a new citation and new source
sl: Ustvari in dodaj nov navedek in nov vir

en: Remove the existing citation
sl: Odstrani obstoječi navedek

en: Edit the selected citation
sl: Uredi izbrani navedek

en: Add an existing citation or source
sl: Dodaj obstoječi navedek ali vir

en: Move the selected citation upwards
sl: Izbrani navedek pomakni više

en: Move the selected citation downwards
sl: Izbrani navedek pomakni niže

en: _Source Citations
sl: Navedki _vira

en: Cannot share this reference
sl: Te navedbe ni možno deliti

en: This citation cannot be created at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
sl: V tem trenutku tega navedka ni mogoče ustvariti. Morda je povezani vir že v urejanju ali pa je v urejanju kakšen drug navedek, povezan na isti vir. 
    
    Za urejanje tega navedka morate najprej zapreti okno vira.

en: Add a new family event
sl: Dodaj nov družinski dogodek

en: Remove the selected family event
sl: Odstrani izbrani družinski dogodek

en: Edit the selected family event or edit person
sl: Uredi izbrani družinski dogodek oz. uredi osebo

en: Share an existing event
sl: Deli obstoječi dogodek

en: Move the selected event upwards
sl: Izbrani dogodek pomakni više

en: Move the selected event downwards
sl: Izbrani dogodek pomakni niže

en: Role
sl: Vloga

en: _Events
sl: _Dogodki

en: This event reference cannot be edited at this time. Either the associated event is already being edited or another event reference that is associated with the same event is being edited.
    
    To edit this event reference, you need to close the event.
sl: Trenutno se navedbe za ta dogodek ne da urejati. Lahko da nekdo ravnokar ureja omenjeni dogodek ali pa kakšno drugo navedbo za isti dogodek.
    
    Za urejanje navedbe za ta dogodek morate dogodek najprej zapreti.

en: Cannot edit this reference
sl: Te navedbe ni možno urejati

en: Cannot change Person
sl: Osebe ni možno spremeniti

en: You cannot change Person events in the Family Editor
sl: Osebnih dogodkov ne morete spreminjati v Urejevalniku družin

en: _Gallery
sl: _Galerija

note: Translators: _View means "to look at this"
en: verb:look at this|_View
sl: _Poglej

en: Open Containing _Folder
sl: Odpri vsebujočo _mapo

en: _Make Active Media
sl: _Nastavi za aktivni predmet

en: Non existing media found in the Gallery
sl: V Galeriji so bili najdeni neobstoječi predmeti

en: This media reference cannot be edited at this time. Either the associated media object is already being edited or another media reference that is associated with the same media object is being edited.
    
    To edit this media reference, you need to close the media object.
sl: Trenutno se navedbe za ta predmet ne da urejati. Lahko da nekdo ravnokar ureja omenjeni predmet ali pa kakšno drugo navedbo za isti predmet.
    
    Za urejanje navedbe za ta predmet morate predmet najprej zapreti.

en: Drag Media Object
sl: Povleci predmet

en: Create and add a new LDS ordinance
sl: Ustvari in dodaj nov dogodek LDS

en: Remove the existing LDS ordinance
sl: Odstrani obstoječi dogodek LDS

en: Edit the selected LDS ordinance
sl: Uredi izbrani dogodek LDS

en: Move the selected LDS ordinance upwards
sl: Izbrani dogodek LDS pomakni više

en: Move the selected LDS ordinance downwards
sl: Izbrani dogodek LDS pomakni niže

en: Alternate _Locations
sl: Drugi _kraji

en: Create and add a new name
sl: Ustvari in dodaj novo ime

en: Remove the existing name
sl: Odstrani obstoječe ime

en: Edit the selected name
sl: Uredi izbrano ime

en: Move the selected name upwards
sl: Izbrano ime pomakni više

en: Move the selected name downwards
sl: Izbrano ime pomakni niže

en: Group As
sl: Združi kot

en: Notes Preview
sl: Predogled opomb

en: _Names
sl: _Imena

en: Set as default name
sl: Nastavi za privzeto ime

note: ------------------------------------------------------------------------- NameModel
en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Preferred name
sl: Prednostno ime

en: Alternative names
sl: Druga imena

en: Create and add a new note
sl: Ustvari in dodaj novo opombo

en: Remove the existing note
sl: Odstrani obstoječo opombo

en: Edit the selected note
sl: Uredi izbrano opombo

en: Add an existing note
sl: Dodaj obstoječo opombo

en: Move the selected note upwards
sl: Izbrano opombo pomakni više

en: Move the selected note downwards
sl: Izbrano opombo pomakni niže

en: Preview
sl: Predogled

en: _Notes
sl: _Opombe

note: add personal column
en: Personal
sl: Zasebno

en: <Unknown>
sl: <Neznano>

en: Add a new personal event
sl: Dodaj nov osebni dogodek

en: Remove the selected personal event
sl: Odstrani izbrani osebni dogodek

en: Edit the selected personal event or edit family
sl: Uredi izbrani osebni dogodek oz. uredi družino

en: Move the selected event upwards or change family order
sl: Izbrani dogodek pomakni više oz. spremeni vrstni red družin

en: Move the selected event downwards or change family order
sl: Izbrani dogodek pomakni niže oz. spremeni vrstni red družin

en: Cannot change Family
sl: Družine ni možno spremeniti

en: You cannot change Family events in the Person Editor
sl: Družinskih dogodkov ne morete spreminjati v Urejevalniku oseb

en: Create and add a new association
sl: Ustvari in dodaj novo znanstvo

en: Remove the existing association
sl: Odstrani obstoječe znanstvo

en: Edit the selected association
sl: Uredi izbrano znanstvo

en: Move the selected association upwards
sl: Izbrano znanstvo pomakni više

en: Move the selected association downwards
sl: Izbrano znanstvo pomakni niže

en: _Associations
sl: _Znanci

en: Godfather
sl: Boter

en: Create and add a new place name
sl: Ustvari in dodaj nov naziv kraja

en: Remove the existing place name
sl: Odstrani obstoječi naziv kraja

en: Edit the selected place name
sl: Uredi izbrani naziv kraja

en: Move the selected place name upwards
sl: Izbrani naziv kraja pomakni više

en: Move the selected place name downwards
sl: Izbrani naziv kraja pomakni niže

en: Alternative Names
sl: Druga imena

en: Enclosed By
sl: Vključeno v

en: Place cycle detected
sl: Povratna zanka kraja

en: The place you are adding is already enclosed by this place
sl: Kraj, ki ga dodajate, je v tem kraju že vključen

en: Create and add a new repository
sl: Ustvari in dodaj novo nahajališče

en: Remove the existing repository
sl: Odstrani obstoječe nahajališče

en: Edit the selected repository
sl: Uredi izbrano nahajališče

en: Add an existing repository
sl: Dodaj obstoječe nahajališče

en: Move the selected repository upwards
sl: Izbrano nahajališče pomakni više

en: Move the selected repository downwards
sl: Izbrano nahajališče pomakni niže

en: _Repositories
sl: _Nahajališča

en: This repository reference cannot be edited at this time. Either the associated repository is already being edited or another repository reference that is associated with the same repository is being edited.
    
    To edit this repository reference, you need to close the repository.
sl: V tem trenutku se te navedbe za nahajališče ne da urejati. Lahko da nekdo drug ravnokar ureja nahajališče ali kako drugo navedbo nanj. 
    
    Za urejanje navedbe za to nahajališče je treba nahajališče najprej zapreti.

en: Create and add a new surname
sl: Ustvari in dodaj novo ime

en: Remove the selected surname
sl: Odstrani izbrano ime

en: Edit the selected surname
sl: Uredi izbrano ime

en: Move the selected surname upwards
sl: Izbrano ime pomakni više

en: Move the selected surname downwards
sl: Izbrano ime pomakni niže

en: Origin
sl: Izvor

en: Multiple Surnames
sl: Več priimkov

en: Family Surnames
sl: Družinska imena

en: Create and add a new web address
sl: Ustvari in dodaj nov spletni naslov

en: Remove the existing web address
sl: Odstrani obstoječi spletni naslov

en: Edit the selected web address
sl: Urejanje izbranega spletnega naslova

en: Move the selected web address upwards
sl: Izbrani spletni naslov pomakni više

en: Move the selected web address downwards
sl: Izbrani spletni naslov pomakni niže

en: Jump to the selected web address
sl: Skoči na izbrani spletni naslov

en: _Internet
sl: Inter_net

en: _Jump to
sl: _Preklopi na

en: manual|Address_Editor_dialog
sl: Urejevalnik_naslovov

en: Address Editor
sl: Urejevalnik naslovov

en: manual|Attribute_Editor_dialog
sl: Urejevalnik_atributov

en: Attribute Editor
sl: Urejevalnik atributov

en: New Attribute
sl: Nov atribut

en: Cannot save attribute
sl: Atributa se ne da shraniti

en: The attribute type cannot be empty
sl: Vrsta atributa ne more biti prazna

en: manual|Child_Reference_Editor
sl: Urejevalnik_navedb_za_otroke

en: Child Reference Editor
sl: Urejevalnik navedb za otroke

en: manual|New_Citation_dialog
sl: Nov_navedek

en: New Citation
sl: Nov navedek

en: Edit Citation
sl: Uredi navedek

en: No source selected
sl: Ni izbranega vira

en: A source is anything (personal testimony, video recording, photograph, newspaper column, gravestone...) from which information can be derived. To create a citation, first select the required source, and then record the location of the information referenced within the source in the 'Volume/Page' field.
sl: Vir je vse (osebno pričevanje, video posnetek, fotografija, članek v časopisu, nagrobnik ...), iz česar lahko pridobimo podatek. Za ustvarjanje navedka najprej izberite vir, nato pa v polje 'Del/stran' podajte mesto, kje v viru se podatek nahaja.

en: Cannot save citation. ID already exists.
sl: Navedka ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used by '%(prim_object)s'. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
sl: Hoteli ste uporabiti obstoječo številko Gramps ID %(id)s, ki je že v uporabi za '%(prim_object)s'. Vnesite novo številko, ali pa pustite polje prazno, da bo dodeljena samodejno.

en: Add Citation (%s)
sl: Dodaj navedek (%s)

en: Edit Citation (%s)
sl: Uredi navedek (%s)

en: Delete Citation (%s)
sl: Izbriši navedek (%s)

en: Regular
sl: Navaden

en: Before
sl: Pred

en: After
sl: Po

en: About
sl: Okrog

en: Range
sl: V obdobju med

en: Span
sl: V razponu od

en: Text only
sl: Samo besedilo

en: Estimated
sl: Po oceni

en: Calculated
sl: Po izračunu

en: manual|Editing_dates
sl: Urejanje_datumov

en: Date selection
sl: Izbira datuma

en: Correct the date or switch from `{cur_mode}' to `{text_mode}'
sl: Popravite datum ali preklopite iz `{cur_mode}' v `{text_mode}'

en: manual|New_Event_dialog
sl: Nov_dogodek

en: Event: %s
sl: Dogodek: %s

en: New Event
sl: Nov dogodek

en: Edit Event
sl: Uredi dogodek

en: Cannot save event
sl: Dogodka ni mogoče shraniti

en: No data exists for this event. Please enter data or cancel the edit.
sl: Za ta dogodek ni podatkov. Vnesite podatke ali pa prekličite urejanje.

en: Cannot save event. ID already exists.
sl: Dogodka ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: The event type cannot be empty
sl: Vrsta dogodka ne more biti prazna

en: Add Event (%s)
sl: Dodaj dogodek (%s)

en: Edit Event (%s)
sl: Uredi dogodek (%s)

en: Delete Event (%s)
sl: Zbriši dogodek (%s)

en: manual|Event_Reference_Editor_dialog
sl: Urejevalnik_navedb_za_dogodke

en: Event Reference Editor
sl: Urejevalnik navedb za dogodke

en: _General
sl: _Splošno

en: Modify Event
sl: Spremeni dogodek

en: Add Event
sl: Dodaj dogodek

en: manual|Family_Editor_dialog
sl: Urejevalnik_družin

en: Create a new person and add the child to the family
sl: Ustvari novo osebo in jo dodaj kot otroka družini

en: Remove the child from the family
sl: Odstrani otroka iz družine

en: Edit the child reference
sl: Uredi navedbo otroka

en: Add an existing person as a child of the family
sl: Dodaj obstoječo osebo kot otroka k družini

en: Move the child up in the children list
sl: Otroka pomakni više po seznamu otrok

en: Move the child down in the children list
sl: Otroka pomakni niže po seznamu otrok

en: Paternal
sl: Po očetu

en: Maternal
sl: Po materi

en: Birth Date
sl: Datum rojstva

en: Death Date
sl: Datum smrti

en: Birth Place
sl: Kraj rojstva

en: Death Place
sl: Kraj smrti

en: Chil_dren
sl: Otro_ci

en: Edit child
sl: Uredi otroka

en: Add an existing child
sl: Dodaj obstoječega otroka

en: Edit relationship
sl: Uredi odnos

en: Select Child
sl: Izberi otroka

en: Adding parents to a person
sl: Dodajanje staršev določeni osebi

en: It is possible to accidentally create multiple families with the same parents. To help avoid this problem, only the buttons to select parents are available when you create a new family. The remaining fields will become available after you attempt to select a parent.
sl: Lahko bi pomotoma ustvarili več družin z istimi starši. Da bi se to preprečilo, so pri ustvarjanju nove družine na voljo samo gumbi za izbiro staršev. Preostala polja se bo dalo urejati šele po izbiri.

en: Family has changed
sl: Družina se je spremenila

en: The %(object)s you are editing has changed outside this editor. This can be due to a change in one of the main views, for example a source used here is deleted in the source view.
    To make sure the information shown is still correct, the data shown has been updated. Some edits you have made may have been lost.
sl: %(object)s, ki ga urejate, se je medtem spremenil zunaj tega urejevalnika. Do tega je lahko prišlo zaradi spremembe v enem izmed glavnih pogledov (tukajšnji vir je bil npr. izbrisan v pogledu virov).
    Da bodo podatki, ki jih tukaj urejate, še vedno pravilni, so se posodobili. Pri tem so se morda prepisali podatki, ki ste jih medtem urejevali.

en: family
sl: družina

en: New Family
sl: Nova družina

en: Edit Family
sl: Uredi družino

en: Select a person as the mother
sl: Izberi osebo za mater

en: Add a new person as the mother
sl: Dodaj novo osebo kot mater

en: Remove the person as the mother
sl: Odstrani osebo kot mater

en: Select a person as the father
sl: Izberi osebo za očeta

en: Add a new person as the father
sl: Dodaj novo osebo kot očeta

en: Remove the person as the father
sl: Odstrani osebo kot očeta

en: Select Mother
sl: Izberi mater

en: Select Father
sl: Izberi očeta

en: Duplicate Family
sl: Podvoji družino

en: A family with these parents already exists in the database. If you save, you will create a duplicate family. It is recommended that you cancel the editing of this window, and select the existing family
sl: Družina s temi starši v zbirki podatkov že obstaja. Če jo boste shranili, boste ustvarili podvojeno družino. Bolje je, da prekličete urejanje v tem oknu in rajši izberete obstoječo družino

en: Edit %s
sl: Uredi %s

en: A father cannot be his own child
sl: Oče ne more biti sam sebi otrok

en: %s is listed as both the father and child of the family.
sl: %s je naveden hkrati kot oče in otrok te družine.

en: A mother cannot be her own child
sl: Mati ne more biti sama sebi otrok

en: %s is listed as both the mother and child of the family.
sl: %s je navedena hkrati kot mati in otrok te družine.

en: Cannot save family
sl: Družine se ne da shraniti

en: No data exists for this family. Please enter data or cancel the edit.
sl: Za to družino ni podatkov. Vnesite podatke ali pa prekličite urejanje.

en: Cannot save family. ID already exists.
sl: Družine ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
sl: Hoteli ste spremeniti obstoječo številko Gramps ID %(id)s, ki je že v uporabi. Vnesite drugo številko ID ali pa polje pustite prazno, da se uporabi samodejna številka.

en: Add Family
sl: Dodaj družino

en: manual|LDS_Ordinance_Editor
sl: Urejevalnik_LDS_ordinanc

en: LDS Ordinance Editor
sl: Urejevalnik za LDS ordinance

en: %(father)s and %(mother)s [%(gramps_id)s]
sl: %(father)s in %(mother)s [%(gramps_id)s]

en: manual|Link_Editor
sl: Urejevalnik_povezav

en: Link Editor
sl: Urejevalnik povezav

en: Internet Address
sl: Internetni naslov

en: Location Editor
sl: Urejevalnik krajev

en: manual|New_Media_dialog
sl: Nov_zunanji_predmet

en: Media: %s
sl: Predmet: %s

en: New Media
sl: Nov predmet

en: Edit Media Object
sl: Uredi predmet

en: Cannot save media object
sl: Predmeta ni mogoče shraniti

en: No data exists for this media object. Please enter data or cancel the edit.
sl: Za ta predmet ni podatkov. Vnesite podatke ali pa prekličite urejanje.

en: Cannot save media object. ID already exists.
sl: Predmeta ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: There is no media matching the current path value!
sl: V trenutni poti ni mogoče najti zunanjih predmetov!

en: You have attempted to use the path with value '%(path)s'. This path does not exist! Please enter a different path
sl: Skušali ste uporabiti pot '%(path)s', ki pa ne obstaja! Navedite drugo pot

en: Add Media Object (%s)
sl: Dodaj predmet (%s)

en: Edit Media Object (%s)
sl: Uredi predmet (%s)

en: Remove Media Object
sl: Odstrani predmet

en: manual|Media_Reference_Editor_dialog
sl: Urejevalnik_navedb_za_zunanje_predmete

en: Media Reference Editor
sl: Urejevalnik navedb predmetov

en: Y coordinate|Y
sl: Y

en: Name Editor
sl: Urejevalnik imen

en: manual|Name_Editor
sl: Urejevalnik_imen

en: Call name must be the given name that is normally used.
sl: Klicno ime mora biti tisti del osebnega imena, ki se navadno uporablja.

en: New Name
sl: Novo ime

en: Break global name grouping?
sl: Ali naj se ne upošteva splošnega združevanja po priimkih?

en: All people with the name of %(surname)s will no longer be grouped with the name of %(group_name)s.
sl: Ljudje s priimkom %(surname)s ne bodo več združeni pod imenom %(group_name)s.

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Return to Name Editor
sl: Vrnitev v Urejevalnik imen

en: Group all people with the same name?
sl: Ali naj združim vse osebe z istim imenom?

en: You have the choice of grouping all people with the name of %(surname)s with the name of %(group_name)s, or just mapping this particular name.
sl: Lahko združite vse osebe po imenu %(surname)s z imenom %(group_name)s, ali pa priredite samo to ime.

en: Group all
sl: Združi vse

en: Group this name only
sl: Združi samo to ime

en: manual|Editing_information_about_notes
sl: Urejanje_podatkov_o_opombah

en: Note: %(id)s - %(context)s
sl: Opomba: %(id)s - %(context)s

en: Note: %s
sl: Opomba: %s

en: New Note - %(context)s
sl: Nova opomba - %(context)s

en: New Note
sl: Nova opomba

en: _Note
sl: _Opomba

en: Edit Note
sl: Uredi opombo

en: Cannot save note
sl: Opombe ni mogoče shraniti

en: No data exists for this note. Please enter data or cancel the edit.
sl: Za to opombo ni podatkov. Vnesite podatke ali pa prekličite urejanje.

en: Cannot save note. ID already exists.
sl: Opombe ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: Add Note
sl: Dodaj opombo

en: Delete Note (%s)
sl: Zbriši opombo (%s)

en: Person: %(name)s
sl: Oseba: %(name)s

en: New Person: %(name)s
sl: Nova oseba: %(name)s

en: New Person
sl: Nova oseba

en: manual|Editing_information_about_people
sl: Urejanje_podatkov_o_osebah

en: Edit Person
sl: Uredi osebo

en: View
sl: Pogled

en: Edit Object Properties
sl: Uredi lasnosti predmeta

en: Make Active Person
sl: Nastavi za aktivno osebo

en: Make Home Person
sl: Nastavi za izhodiščno osebo

en: Problem changing the gender
sl: Napaka pri spreminjanju spola

en: Changing the gender caused problems with marriage information.
    Please check the person's marriages.
sl: Spreminjanje spola je povzročilo napako pri poročnih podatkih.
    Preverite poroke te osebe.

en: Cannot save person
sl: Osebe se ne da shraniti

en: No data exists for this person. Please enter data or cancel the edit.
sl: Za to osebo ni podatkov. Vnesite podatke ali pa prekličite urejanje.

en: Cannot save person. ID already exists.
sl: Osebe ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: Add Person (%s)
sl: Dodaj osebo (%s)

en: Edit Person (%s)
sl: Uredi osebo (%s)

en: Unknown gender specified
sl: Neznan spol določen

en: The gender of the person is currently unknown. Usually, this is a mistake. Please specify the gender.
sl: Spol osebe je trenutno neznan, kar ponavadi pomeni napako. Navedite spol.

en: _Male
sl: _Moški

en: _Female
sl: _Ženska

en: _Unknown
sl: _Neznano

en: manual|Person_Reference_Editor
sl: Urejevalnik_navedb_za_osebe

en: Person Reference Editor
sl: Urejevalnik navedb za osebe

en: Person Reference
sl: Navedba osebe

en: No person selected
sl: Ni izbrane osebe

en: You must either select a person or Cancel the edit
sl: Izbrati morate osebo ali preklicati urejanje

en: manual|Place_Editor_dialog
sl: Urejevalnik_krajev

en: place|Name:
sl: Ime kraja:

en: Place: %s
sl: Kraj: %s

en: New Place
sl: Nov kraj

note: translators: translate the "S" too (and the "or" of course)
en: Invalid latitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
sl: Napačna širina
    (sintaksa: 18\u00b09'48.21"J, -18.2412 ali -18:9:48.21)

note: translators: translate the "E" too (and the "or" of course)
en: Invalid longitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
sl: Napačna dolžina
    (sintaksa: 18\u00b09'48.21"V, -18.2412 ali -18:9:48.21)

en: Edit Place
sl: Uredi kraj

en: Cannot save place. Name not entered.
sl: Kraja ni mogoče shraniti. Niste vnesli naziva.

en: You must enter a name before saving.
sl: Pred shranjevanjem morate vnesti ime.

en: Cannot save place. ID already exists.
sl: Kraja ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: Add Place (%s)
sl: Dodaj kraj (%s)

en: Edit Place (%s)
sl: Uredi kraj (%s)

en: Delete Place (%s)
sl: Izbriši kraj (%s)

en: Place Format Editor
sl: Urejevalnik oblike zapisa krajev

en: New
sl: Novo

en: manual|Place_Name_Editor_dialog
sl: Urejevalnik_imen_krajev

en: Place Name Editor
sl: Urejevalnik imen krajev

en: Invalid ISO code
sl: Neveljavna koda ISO

en: Cannot save place name
sl: Imena kraja ni mogoče shraniti

en: The place name cannot be empty
sl: Ime kraja ne more biti prazno

en: Place Reference Editor
sl: Urejevalnik navedb krajev

en: Modify Place
sl: Uredi kraj

en: Add Place
sl: Dodaj kraj

en: Save Changes?
sl: Ali naj se spremembe shranijo?

en: If you close without saving, the changes you have made will be lost
sl: Če ne boste shranili, bodo vnesene spremembe izgubljene

en: Cannot save repository. ID already exists.
sl: Nahajališča ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: Cannot save item. ID already exists.
sl: Stvari ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: Repository Reference Editor
sl: Urejevalnik navedb nahajališč

en: Repository: %s
sl: Nahajališče: %s

en: New Repository
sl: Novo nahajališče

en: Repo Reference Editor
sl: Urejevalnik navedb najališč

en: Modify Repository
sl: Spremeni nahajališče

en: Add Repository
sl: Dodaj nahajališče

en: manual|New_Repository_dialog
sl: Novo_nahajališče

en: Edit Repository
sl: Uredi nahajališče

en: Cannot save repository
sl: Nahajališča ni mogoče shraniti

en: No data exists for this repository. Please enter data or cancel the edit.
sl: Za to nahajališče ni podatkov. Vnesite podatke ali pa prekličite urejanje.

en: Add Repository (%s)
sl: Dodaj nahajališče (%s)

en: Edit Repository (%s)
sl: Uredi nahajališče (%s)

en: Delete Repository (%s)
sl: Zbriši nahajališče (%s)

en: manual|New_Source_dialog
sl: Nov_vir

en: New Source
sl: Nov vir

en: Edit Source
sl: Uredi vir

en: Cannot save source
sl: Vira ni mogoče shraniti

en: No data exists for this source. Please enter data or cancel the edit.
sl: Za ta vir ni podatkov. Vnesite podatke ali pa prekličite urejanje.

en: Cannot save source. ID already exists.
sl: Vira ni mogoče shraniti. Številka ID že obstaja.

en: Add Source (%s)
sl: Dodaj vir (%s)

en: Edit Source (%s)
sl: Uredi vir (%s)

en: Delete Source (%s)
sl: Zbriši vir (%s)

en: manual|Tag_selection_dialog
sl: Izbor_oznak

en: Tag selection
sl: Izbira oznake

en: manual|Internet_Address_Editor
sl: Urejevalnik_internetnih_naslovov

en: Internet Address Editor
sl: Urejevalnik internetnih naslovov

en: manual|Add_Rule_dialog
sl: Dodaj_pravilo

en: manual|Define_Filter_dialog
sl: Določi_filter

en: manual|Custom_Filters
sl: Prikrojeni_filtri

en: Person Filters
sl: Filtri za osebe

en: Family Filters
sl: Filtri za družine

en: Event Filters
sl: Filtri za dogodke

en: Place Filters
sl: Filtri za kraje

en: Source Filters
sl: Filtri za vire

en: Media Filters
sl: Filtri za predmete

en: Repository Filters
sl: Filtri za nahajališča

en: Note Filters
sl: Filtri za opombe

en: Citation Filters
sl: Filtri za navedke

en: equal to
sl: je enako

en: greater than
sl: več kot

en: Not a valid ID
sl: Neveljavna št. ID

en: Select...
sl: Izberi ...

en: Select %s from a list
sl: Izberi %s iz seznama

en: Give or select a source ID, leave empty to find objects with no source.
sl: Določite ali izberite št. ID vira, oziroma pustite prazno, če želite najti predmete brez vira.

en: Include selected Gramps ID
sl: Vključi izbrani Gramps ID

en: Use exact case of letters
sl: Točno upoštevaj velike in male črke

en: Regular-Expression matching:
sl: Iskanje z regularnimi izrazi:

en: Use regular expression
sl: Uporabi regularni izraz

en: Also family events where person is spouse
sl: Tudi družinske dogodke za zakonca

en: Only include primary participants
sl: Vključi samo primarne udeležence

en: degrees
sl: stopinje

en: kilometers
sl: kilometri

en: miles
sl: milje

en: Use regular expressions
sl: Uporabi regularne izraze

en: Interpret the contents of string fields as regular expressions.
    A decimal point will match any character. A question mark will match zero or one occurences of the previous character or group. An asterisk will match zero or more occurences. A plus sign will match one or more occurences. Use parentheses to group expressions. Specify alternatives using a vertical bar. A caret will match the start of a line. A dollar sign will match the end of a line.
sl: Vsebino besedilnih polj upoštevaj kot regularni izraz.
    Pika nadomešča vsak znak. Vprašaj nadomešča nič ali eno ponovitev prejšnjega znaka ali skupine znakov. Zvezdica nadomešča nič ali več ponovitev. Plus nadomešča eno ali več ponovitev. Za združevanje izrazov uporabite oklepaje. Alternativne možnosti označite s pomočjo navpične črte. Narobe obrnjena strešica označuje začetek vrstice. Dolar označuje konec vrstice.

en: Rule Name
sl: Ime filtra

en: No rule selected
sl: Ni izbranih pravil

en: Define filter
sl: Določi filter

en: Add Rule
sl: Dodaj pravilo

en: Edit Rule
sl: Uredi pravilo

en: Filter Test
sl: Preverjanje filtra

en: Comment
sl: Komentar

en: Custom Filter Editor
sl: Urejevalnik prikrojenih filtrov

en: Delete Filter?
sl: Hočete izbrisati filter?

en: This filter is currently being used as the base for other filters. Deleting this filter will result in removing all other filters that depend on it.
sl: Ta filter se trenutno uporablja kot osnova za druge filtre. Če ga boste izbrisali, boste z njim vred izbrisali tudi od njega odvisne filtre.

en: Delete Filter
sl: Izbriši filter

en: To select a place, use drag-and-drop or use the buttons
sl: Za izbiro kraja uporabite gumbe ali funkcijo povleci in spusti

en: No place given, click button to select one
sl: Ni podanega kraja. Izberite ga s klikom na gumb

en: Edit place
sl: Uredi kraj

en: Select an existing place
sl: Izberi obstoječi kraj

en: Add a new place
sl: Dodaj nov kraj

en: Remove place
sl: Odstrani kraj

en: To select a source, use drag-and-drop or use the buttons
sl: Za izbiro vira uporabite gumbe ali funkcijo povleci in spusti

en: First add a source using the button
sl: Najprej s pomočjo gumba dodajte vir

en: Edit source
sl: Uredi vir

en: Select an existing source
sl: Izberi obstoječi vir

en: Add a new source
sl: Dodaj nov vir

en: Remove source
sl: Odstrani vir

en: To select a media object, use drag-and-drop or use the buttons
sl: Za izbiro predmeta uporabite gumbe ali funkcijo povleci in spusti

en: No image given, click button to select one
sl: Ni podane slike. Izberite jo s klikom na gumb

en: Edit media object
sl: Uredi predmet

en: Select an existing media object
sl: Izberi obstoječ predmet

en: Add a new media object
sl: Dodaj nov predmet

en: Remove media object
sl: Odstrani predmet

en: To select a note, use drag-and-drop or use the buttons
sl: Za izbiro opombe uporabite gumbe ali funkcijo povleci in spusti

en: No note given, click button to select one
sl: Ni podane opombe. Izberite jo s klikom na gumb

en: Select an existing note
sl: Izberi obstoječo opombo

en: Add a new note
sl: Dodaj novo opombo

en: Remove note
sl: Odstrani opombo

en: _Find
sl: _Najdi

en: _Clear
sl: _Počisti

en: %s is
sl: %s je

en: %s contains
sl: %s vsebuje

en: %s is not
sl: %s ni

en: %s does not contain
sl: %s ne vsebuje

en: Updating display...
sl: Posodabljanje prikaza ...

en: Source:
sl: Vir:

en: Publication
sl: Podatki o izdaji

en: Citation:
sl: Navedek:

en: Volume/Page
sl: Del / Stran

en: Citation: Minimum Confidence|Min. Conf.
sl: Min. zaneslj.

en: Custom filter
sl: Prikrojen filter

en: Participants
sl: Udeleženci

en: Relationship
sl: Sorodstvo

en: any
sl: karkoli

en: Birth date
sl: Datum rojstva

en: example: "%(msg1)s" or "%(msg2)s"
sl: primer: "%(msg1)s" ali "%(msg2)s"

en: Death date
sl: Datum smrti

en: Within
sl: Znotraj

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Image
sl: Slika

en: _Title:
sl: _Naslov:

en: Convert to a relative path
sl: Pot naj bo navedena relativno

en: Show all
sl: Pokaži vse

en: Loading items...
sl: Nalaganje ...

en: Book _name:
sl: Naslov _knjige:

en: Clear the book
sl: Izprazni knjigo

en: Save current set of configured selections
sl: Shrani trenutni nabor nastavitev

en: Open previously created book
sl: Odpri predhodno ustvarjeno knjigo

en: Manage previously created books
sl: Uredi predhodno ustvarjene knjige

en: Add an item to the book
sl: Dodaj predmet v knjigo

en: Remove currently selected item from the book
sl: Iz knjige odstrani trenutno izbrani predmet

en: Move current selection one step up in the book
sl: Trenutno izbrani odsek v knjigi prestavi en korak više

en: Move current selection one step down in the book
sl: Trenutno izbrani odsek v knjigi prestavi en korak niže

en: Configure currently selected item
sl: Natavi izbrani predmet

en: _Delete
sl: _Zbriši

en: Clear _All
sl: Izbriši _vse

en: Format _name:
sl: _Ime oblike:

en: Format _definition:
sl: Določitev _oblike:

en: The following conventions are used:
    <tt>  <b>%f</b> - Given Name       <b>%F</b> - GIVEN NAME
      <b>%l</b> - Surname          <b>%L</b> - SURNAME
      <b>%t</b> - Title            <b>%T</b> - TITLE
      <b>%p</b> - Prefix           <b>%P</b> - PREFIX
      <b>%s</b> - Suffix           <b>%S</b> - SUFFIX
      <b>%c</b> - Call name        <b>%C</b> - CALL NAME
      <b>%y</b> - Patronymic       <b>%Y</b> - PATRONYMIC</tt>
sl: Uporabljajo se naslednja pravila:
    <tt>  <b>%f</b> - Ime       <b>%F</b> - IME
      <b>%l</b> - Priimek          <b>%L</b> - PRIIMEK
      <b>%t</b> - Naziv            <b>%T</b> - NAZIV
      <b>%p</b> - Predpona           <b>%P</b> - PREDPONA
      <b>%s</b> - Suffix           <b>%S</b> - PRIPONA
      <b>%c</b> - Call name        <b>%C</b> - CALL NAME
      <b>%y</b> - Patronymic       <b>%Y</b> - PATRONYMIC</tt>

en: Format definition details
sl: Podrobnosti definicije oblike

en: Example:
sl: Primer:

en: Revision comment - Gramps
sl: Komentar ob različici Gramps

en: Version description
sl: Opis različice

en: Family Trees - Gramps
sl: Rodovniki - Gramps

en: _Close Window
sl: _Zapri okno

en: _Load Family Tree
sl: _Naloži rodovnik

en: _New
sl: _Novo

en: _Info
sl: _Podrobnosti

en: _Rename
sl: P_reimenuj

en: Close
sl: Zapri

en: Con_vert
sl: Pret_vori

en: Re_pair
sl: _Popravi

en: Do not show this dialog again
sl: Ne sprašuj več

en: _Remove Object
sl: _Odstrani predmet

en: Remove object and all references to it from the database
sl: Iz zbirke odstrani predmet skupaj z vsemi njegovimi navedbami

en: _Keep Reference
sl: _Ohrani navedbo

en: Keep reference to the missing file
sl: Ohrani navedbo manjkajoče datoteke

en: _Select File
sl: _Izberi datoteko

en: Select replacement for the missing file
sl: Izberi zamenjavo za manjkajočo datoteko

en: _Use this selection for all missing media files
sl: Izbiro _uporabi za vse manjkajoče datoteke predmetov

en: If you check this button, all the missing media files will be automatically treated according to the currently selected option. No further dialogs will be presented for any missing media files.
sl: Če potrdite ta gumb, se bodo vse manjkajoče datoteke predmetov samodejno obravnavale v skladu s trenutno izbiro. Za še druge morebitne manjkajoče datoteke predmetov se pogovorna okna ne bodo več odpirala.

en: Cancel the rest of the operations
sl: Prekliči ostale operacije

en: _No
sl: _Ne

en: Do not apply the operation to this item
sl: Ne izvedi operacije pri tem elementu

en: _Yes
sl: _Da

en: Apply the operation to this item
sl: Operacije izvedi pri tem elementu

en: _Use this answer for the rest of the items
sl: _Odgovor uporabi za ostale elemente

en: If you check this button, your next answer will apply to the rest of the selected items
sl: Če izberete ta gumb, bo odgovor veljal tudi za preostale izbrane elemente

en: label
sl: oznaka

en: Close _without saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: _Save
sl: _Shrani

en: Do not ask again
sl: Ne sprašuj več

en: Gramps Warnings
sl: Opozorila Grampsa

en: Accept changes and close window
sl: Uveljavi spremembe in zapri okno

en: _Date:
sl: _Datum:

en: St_reet:
sl: _Ulica:

en: C_ity:
sl: _Mesto:

en: The town or city of the address
sl: Kraj ali mesto naslova

en: _State/County:
sl: _Pokrajina:

en: _ZIP/Postal code:
sl: _Poštna številka:

en: Postal code
sl: Poštna številka

en: Cou_ntry:
sl: _Država:

en: Phon_e:
sl: _Telefon:

en: Phone number linked to the address.
sl: Telefonska številka, povezana z naslovom.

en: The state or county of the address in case a mail address must contain this.
sl: Pokrajina ali regija, kadar ju mora poštni naslov vsebovati.

en: Country of the address
sl: Država naslova

en: Mail address. 
    
    Note: Use Residence Event for genealogical address data.
sl: Poštni naslov.
    
    Opomba: za rodoslovne podatke o naslovih uporabite dogodek Prebivališče.

en: Privacy
sl: Zasebnost

en: Invoke date editor
sl: Odpri urejevalnik datumov

en: Date at which the address is valid.
sl: Datum, ko je (bil) naslov veljaven.

en: _Locality:
sl: _Okoliš:

en: The locality of the address
sl: Okoliš naslova

en: _Attribute:
sl: _Atribut:

en: _Value:
sl: _Vrednost:

en: The value of the attribute. Eg. 1.8, Sunny, or Blue eyes.
sl: Vrednost atributa, npr. 180 cm, Sončno ali Modre oči.

en: The name of an attribute you want to use. For example: Height (for a person), Weather on this Day (for an event), ... 
    Use this to store snippets of information you collect and want to correctly link to sources. Attributes can be used for people, families, events and media.
     
    Note: several predefined attributes refer to values present in the GEDCOM standard.
sl: Ime atributa, ki ga želite uporabiti, npr. velikost (za osebe), vreme (za dogodke), ...
    Atribute uporabite za shranjevanje koščkov podatkov, ki bi jih radi pravilno povezali z viri. Lahko se jih poslužujete za osebe, družine, dogodke in predmete.
    
    Opomba: precej vnaprej določenih atributov se navezuje na tiste, ki jih vsebuje standard GEDCOM.

en: Relationship to _Mother:
sl: Sorodstvo z _materjo:

en: Relationship to _Father:
sl: Sorodstvo z _očetom:

en: Name Child:
sl: Poimenuj otroka:

en: Open person editor of this child
sl: Odpri urejevalik oseb za tega otroka

en: Edition
sl: Delo

en: Specific location within the information referenced. For a published work, this could include the volume of a multi-volume work and the page number(s). For a periodical, it could include volume, issue, and page numbers. For a newspaper, it could include a column number and page number. For an unpublished source, this could be a sheet number, page number, frame number, etc. A census record might have a line number or dwelling and family numbers in addition to the page number.
sl: Posamezno mesto znotraj navedenih podatkov. Pri tiskanem gradivu gre to lahko za številko zvezka in strani pri delih v več zvezkih. Pri periodičnem gradivu je to lahko zvezek, izdaja, številka in stran. Pri časopisih gre lahko za navedbo strani in stolpca. Pri neizdanem gradivu je to lahko številka lista, strani, okvirja. Popis lahko poleg številke strani vsebuje številko vrstice ali domačije.

en: _Volume/Page:
sl: _Del / Stran:

en: Con_fidence:
sl: _Zanesljivost:

en: The date of the entry in the source you are referencing, e.g. the date a house was visited during a census, or the date an entry was made in a birth log/registry.
sl: Datum vnosa v vir, ki ga navajate, npr. datum obiska določene hiše pri popisu ali datum vnosa v rojstno knjigo.

en: Conveys the submitter's quantitative evaluation of the credibility of a piece of information, based upon its supporting evidence. It is not intended to eliminate the receiver's need to evaluate the evidence for themselves.
    -Very Low =Unreliable evidence or estimated data.
    -Low =Questionable reliability of evidence (interviews, census, oral genealogies, or potential for bias for example, an autobiography).
    -High =Secondary evidence, data officially recorded sometime after event.
    -Very High =Direct and primary evidence used, or by dominance of the evidence.
sl: Navedba ocene zanesljivosti podatka, kot jo vidi izdajatelj glede na svoje dokaze. Ne gre za to, da potem prejemniku ni treba podati lastne ocene zanesljivosti.
    Zelo nizka: nezanesljivo gradivo ali ocenjen podatek.
    Nizka: vprašljiva zanesljivost gradiva (intervju, popis, ustni rodovniki, avtobiografije).
    Visoka: sekundarno gradivo, uradno zabeleženi podatki kmalu po dogodku.
    Zelo visoka: neposredno ali primarno gradivo uporabljeno, velika prevlada gradiva.

en: _ID:
sl: _Št. ID:

en: A unique ID to identify the citation
sl: Enoznačna številka ID, ki določa navedek

en: Tags:
sl: Oznake:

en: Calenda_r:
sl: _Koledar:

en: Dua_l dated
sl: _Dva datuma

en: Old Style/New Style
sl: Stari slog / novi slog

en: Ne_w year begins:
sl: _Novo leto se začne:

en: Month-Day of first day of new year (e.g., "1-1", "3-1", "3-25")
sl: Prvi dan novega leta v obliki mesec-dan (npr., "1-1", "3-1", "3-25")

en: Q_uality
sl: _Kakovost

en: _Type
sl: Vrs_ta

en: _Day
sl: _Dan

en: _Month
sl: _Mesec

en: _Year
sl: _Leto

en: Second date
sl: Drugi datum

en: D_ay
sl: Da_n

en: Mo_nth
sl: Mese_c

en: Y_ear
sl: Let_o

en: Te_xt comment:
sl: _Besedilo komentarja:

en: Close window without changes
sl: Brez sprememb zapri okno

en: _Event type:
sl: _Vrsta dogodka:

en: Show Date Editor
sl: Prikaži urejevalnik imen

en: De_scription:
sl: _Opis:

en: Description of the event. Leave empty if you want to autogenerate this with the tool 'Extract Event Description'.
sl: Opis dogodka. Pustite prazno, če želite kasneje zapolniti z orodjem Izlušči opise dogodkov.

en: _Place:
sl: _Kraj:

en: Selector
sl: Izbirnik

en: What type of event this is. Eg 'Burial', 'Graduation', ... .
sl: Za kakšno vrsto dogodka gre, npr. pogreb, matura, ...

en: Date of the event. This can be an exact date, a range (from ... to, between, ...), or an inexact date (about, ...).
sl: Datum dogodka. Lahko gre za točen datum, približen datum (okrog ...) ali za časovni razpon (od ... do ..., med ...).

en: A unique ID to identify the event
sl: Enoznačna številka ID, ki določa dogodek

en: Reference information
sl: Podatki o navedbi

en: _Role:
sl: _Vloga:

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared event information will be reflected in the event itself, for all participants in the event.
sl: <b>Opomba</b>: Vse spremembe v deljenih podatkih za dogodek se bodo odražale v samem dogodku in torej pri vseh njegovih udeležencih.

en: Shared information
sl: Skupni podatki

en: Abandon changes and close window
sl: Brez sprememb zapri okno

en: Birth:
sl: Rojstvo:

en: Death:
sl: Smrt:

en: Father/partner1
sl: Oče

en: Mother/partner2
sl: Mati

en: Indicates if the record is private
sl: Označuje, če je zapis zaseben

en: Relationship Information
sl: Podatki o zvezi

en: A unique ID for the family
sl: Enoznačna številka ID družine

en: _Type:
sl: Vrs_ta:

en: The relationship type, eg 'Married' or 'Unmarried'. Use Events for more details.
sl: Vrsta zveze, npr. 'poročen', 'neporočen'. Za podrobnosti uporabite dogodke.

en: _Tags:
sl: _Oznake:

en: Edit the tag list
sl: Uredi seznam oznak

en: Ordinance:
sl: Ordinanca:

en: LDS _Temple:
sl: _Tempelj LDS:

en: _Family:
sl: _Priimek:

en: Select Family
sl: Izberi družino

en: Gramps item:
sl: Predmet Gramps:

en: Internet Address:
sl: Internetni naslov:

en: _Link Type:
sl: Vrsta _povezave:

en: The town or city where the place is.
sl: Naselje ali mesto, v katerem se nahaja kraj.

en: S_treet:
sl: _Ulica:

en: Ch_urch parish:
sl: _Fara:

en: Lowest clergical division of this place. Typically used for church sources that only mention the parish.
sl: Najmanjša cerkvena enota tega kraja. Običajno se uporablja pri cerkvenih virih, kjer omenjajo zgolj župnije.

en: Co_unty:
sl: _Občina:

en: Third level of place division. Eg., in the USA a county.
sl: Tretja največja krajevna enota, občina, county v ZDA.

en: _State:
sl: _Pokrajina:

en: Second level of place division, eg., in the USA a state, in Germany a Bundesland.
sl: Druga največja krajevna enota; pokrajina ali npr. zvezna država v ZDA, zvezna dežela v Nemčiji.

en: The country where the place is.
sl: Država, v kateri se nahaja kraj.

en: Lowest level of a place division: eg the street name.
sl: Najmanjša enota krajevne razdelitve, npr. ulica.

en: A district within, or a settlement near to, a town or city.
sl: Okrožje ali bližnje naselje; kraj ali mesto.

en: _Path:
sl: _Pot:

en: Image preview
sl: Predogled slike

en: Path of the media object on your computer.
    Gramps does not store the media internally, it only stores the path! Set the 'Relative Path' in the Preferences to avoid retyping the common base directory where all your media is stored. The 'Media Manager' tool can help managing paths of a collection of media objects.
sl: Pot do zunanjega predmeta na vašem računalniku.
    Gramps zunanjih predmetov ne shranjuje interno, ampak si le zapomni poti do njih! Da se izognete vsakokratnemu tipkanju dela poti, ki je vsem predmetom skupen, v Možnostih nastavite 'Relativno pot'. Urejevalnik zunanjih predmetov vam lahko pomaga vzdrževati urejene poti zbirke zunanjih predmetov.

en: Descriptive title for this media object.
sl: Opisni naslov za izbrani predmet.

en: Open File Browser to select a media file on your computer.
sl: Za izbor zunanjega predmeta odprite brskalnik datotek.

en: Folder
sl: Mapa

en: A unique ID to identify the Media object.
sl: Enoznačna številka za določitev zunanjega predmeta.

en: A date associated with the media, eg., for a picture the date it is taken.
sl: Datum, ki se nanaša na predmet, npr. datum posnetka fotografije.

en: _Corner 2:  X
sl: _Kot 2: X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
sl: Kadar je zunanji predmet slika, izberite posamezen del slike, ki bi ga radi navedli.
    Za izbor področja slike lahko uporabite poteg z miško ali pa vrtilne gumbe, s katerimi nastavite zgornji levi in spodnji desni kot želenega področja. Točka (0,0) je zgornji levi kot slike, spodnji desni pa je točka (100,100).

en: Referenced region of the image media object.
    Select a region with clicking and holding the mouse button on the top left corner of the region you want, dragging the mouse to the bottom right corner of the region, and then releasing the mouse button.
sl: Navajano področje slike.
    Področje izberete tako, da v zgornjem levem kotu želenega področja pridržite gumb miške ter zapeljete miško do spodnjega desnega kota želenega področja in tam gumb sprostite.

en: _Corner 1:  X
sl: _Kot 1: X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
sl: Kadar je zunanji predmet slika, izberite posamezen del slike, ki bi ga radi navedli.
    Za izbor področja slike lahko uporabite poteg z miško ali pa vrtilne gumbe, s katerimi nastavite zgornji levi in spodnji desni kot želenega področja. Točka (0,0) je zgornji levi kot slike, spodnji desni pa je točka (100,100).

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared media object information will be reflected in the media object itself.
sl: <b>Opomba</b>: Vse spremembe v deljenih podatkih o zunanjem predmetu se bodo odražale v samem zunanjem predmetu.

en: Double click image to view in an external viewer
sl: Za prikaz v zunanjem programu dvakrat kliknite na sliko

en: Type of media object as indicated by the computer, eg Image, Video, ...
sl: Vrsta zunanjega predmeta, kot ga navaja računalnik, npr. slika, posnetek, zvočni zapis, ...

en: Select a file
sl: Izberi datoteko

en: Shared Information
sl: Skupni podatki

en: An identification of what type of Name this is, eg. Birth Name, Married Name.
sl: Določitev, za kakšno vrsto imena gre, npr. rojstno ime, poročno ime.

en: _Given:
sl: _Ime:

en: T_itle:
sl: _Naziv:

en: Suffi_x:
sl: _Pripona:

en: C_all Name:
sl: _Klicno ime:

en: The person's given names
sl: Osebna imena

en: _Nick Name:
sl: _Vzdevek:

en: Part of the Given name that is the normally used name. If background is red, call name is not part of Given name and will not be printed underlined in some reports.
sl: Del osebnega imena, ki se običajno uporablja. Če je ozadje rdeče, klicno ime ni del osebnega imena, tako da v poročilih, ki to upoštevajo, ne bo natisnjeno podčrtano.

en: A title used to refer to the person, such as 'Dr.' or 'Rev.'
sl: Naziv, s katero se obračamo na določeno osebo, npr. 'dr.' ali 'p.'

en: An optional suffix to the name, such as "Jr." or "III"
sl: Neobvezna pripona za imenom, npr. 'Ml.' ali 'III'

en: A descriptive name given in place of or in addition to the official given name.
sl: Opisno ime, dodeljeno namesto ali poleg uradnega osebnega imena.

en: Given Name(s)
sl: Osebno ime ali imena

en: _Family Nick Name:
sl: _Hišno ime:

en: A non official name given to a family to distinguish them of people with the same family name. Often referred to as eg. Farm name.
sl: Neuradno ime za družino, da se loči od drugih z istim priimkom. Pogosto se uporablja kot npr. Domače ime.

en: Family Names
sl: Priimki ali družinska imena

en: G_roup as:
sl: _Združi kot:

en: _Sort as:
sl: _Razvrsti kot:

en: _Display as:
sl: _Prikaži kot:

en: People are displayed according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is displayed according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
sl: Osebe so prikazane z imeni v skladu z obliko, podano v Možnostih (privzeto).
    Tukaj si lahko zagotovite, da bo oseba prikazana z imenom v svoji obliki (posebne oblike so lahko določene v Možnostih).

en: Dat_e:
sl: _Datum:

en: People are sorted according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is sorted according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
sl: Osebe so razvrščene v skladu z obliko imena, ki je navedena v Možnostih (privzeto).
    Tukaj si lahko zagotovite, da bo oseba razvrščena v skladu z posebno obliko imena (posebne oblike se lahko nastavlja v Možnostih).

en: The Person Tree view groups people under the primary surname. You can override this by setting here a group value. 
    You will be asked if you want to group this person only, or all people with this specific primary surname.
sl: Pogled Osebe po skupinah prikazuje osebe, združene po osnovnem priimku. Tukaj lahko to spremenite in določite po čem naj bodo združene.
    Odgovoriti boste morali, ali naj združevanje velja samo za to osebo ali za vse osebe s te priimkom.

en: O_verride
sl: _Prepiši

en: A Date associated with this name. Eg. for a Married Name, date the name is first used or marriage date.
sl: Datum, ki se nanaša na to ime. Npr. za poročno ime je to datum, ko je bilo prvič uporabljeno ali pa kar dan poroke.

en: Styled Text Editor
sl: Urejevalnik besedil s slogi

en: A type to classify the note.
sl: Vrsta opombe.

en: A unique ID to identify the note.
sl: Enoznačna številka ID, ki določa opombo.

en: _Preformatted
sl: _Predoblikovano

en: When active the whitespace in your note will be respected in reports. Use this to add formatting layout with spaces, eg a table. 
    When not checked, notes are automatically cleaned in the reports, which will improve the report layout.
    Use monospace font to keep preformatting.
sl: Če je potrjeno, bodo presledki v opombah ostali tudi v poročilih. To uporabite, kadar želite določiti postavitev s pomočjo presledkov, npr. v tabelah.
    Kadar izbira ni potrjena, so v poročilih opombe samodejno očiščene presledkov, s čimer se izboljša postavitev poročila.
    Za ohranitev oblike uporabljajte pisavo stalne širine.

en: C_all:
sl: _Klicno ime:

en: _Nick:
sl: _Vzdevek:

en: Click on a table cell to edit.
sl: Za urejanje kliknite v celico razpredelnice.

en: Use Multiple Surnames
    Indicate that the surname consists of different parts. Every surname has its own prefix and a possible connector to the next surname. Eg., the surname Ramón y Cajal can be stored as Ramón, which is inherited from the father, the connector y, and Cajal, which is inherited from the mother.
sl: Uporabi več priimkov
    Označuje, da je priimek sestavljen iz več delov. Vsak del ima svojo predpono in po možnosti tudi vezni člen do drugih delov priimka. Npr. priimek Ramón y Cajal lahko shranimo kot Ramón, podedovan od očeta, vezni člen y in Cajal, podedovan od matere.

en: Set person as private data
sl: Nastavi osebo kot zasebni podatek

en: _Surname:
sl: _Priimek:

en: An optional prefix for the family that is not used in sorting, such as "de" or "van".
sl: Neobvezna predpona ob priimku, ki se ne uporablja pri abecednem razvrščanju, npr. "de", "von".

en: Part of a person's name indicating the family to which the person belongs
sl: Del imena osebe, ki označuje pripadnost določeni družini

en: Go to Name Editor to add more information about this name
sl: Za dodajanje podrobnejših podatkov o tem imenu pojdite v Urejevalnik imen

en: O_rigin:
sl: Iz_vor:

en: The origin of this family name for this family, eg 'Inherited' or 'Patronymic'.
sl: Izvor priimka pri tej družini, npr. 'podedovan', 'patronim'.

en: G_ender:
sl: _Spol:

en: A unique ID for the person.
sl: Enoznačna številka osebe.

en: Preferred Name
sl: Prednostno ime

en: _Person:
sl: _Oseba:

en: _Association:
sl: _Znanstvo:

en: Description of the association, eg. Godfather, Friend, ...
    
    Note: Use Events instead for relations connected to specific time frames or occasions. Events can be shared between people, each indicating their role in the event.
sl: Opis znanstva, npr. boter, prijatelj, ...
    
    Opomba: Za znanstva, ki so povezana z različnimi priložnostmi, uporabljajte raje dogodke. Te si lahko deli več ljudi, pri tem pa ima vsaka oseba lahko svojo vlogo.

en: Use the select button to choose a person that has an association to the edited person.
sl: Za izbor znanca osebe, ki jo trenutno urejate, uporabite gumb Izberi.

en: Select a person that has an association to the edited person.
sl: Izberite znanca z osebe, ki jo trenutno urejate.

en: Either use the two fields below to enter coordinates (latitude and longitude),
sl: Uporabite spodnji polji za vnos koordinat (širina, dolžina),

en: L_atitude:
sl: _Širina:

en: _Longitude:
sl: Dol_žina:

en: Full title of this place.
sl: Celotno ime tega kraja.

en: Latitude (position above the Equator) of the place in decimal or degree notation. 
    Eg, valid values are 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ or 50:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
sl: Zemljepisna širina (položaj nad ekvatorjem) kraja v decimalnem ali stopinjskem zapisu.
    Veljavne vrednosti so npr. 12.0154, 50°52'21.92"N, N50°52'21.92" ali 50:52:21.92
    Nastavite jih lahko tudi v Zemljepisnem pogledu: lahko poiščete kraj, lahko pa jih poiščete s pomočjo ponudnika zemljevidov v pogledu Kraji.

en: Longitude (position relative to the Prime, or Greenwich, Meridian) of the place in decimal or degree notation. 
    Eg, valid values are -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ or 124:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
sl: Zemljepisna dolžina (oddaljenost od ničelnega poldnevnika) kraja v decimalnem ali stopinjskem zapisu.
    Veljavne vrednosti so npr. -124.3647, 124°52'21.92"E, E124°52'21.92" ali 124:52:21.92
    Nastavite jih lahko v Zemljepisnem pogledu tako, da poiščete kraj, ali pa jih poiščete s pomočjo ponudnika zemljevidov v pogledu Kraji.

en: or use copy/paste from your favorite map provider (format : latitude,longitude) in the following field:
sl: ali pa v spodnje polje prekopirajte podatek svojega dobavitelja zemljevidov (zapis: širina,dolžina):

en: Field used to paste info from a web page like google, openstreetmap, ...
sl: V to polje prilepite podatek s spletne strani, npr. google, opensteetmap, ...

en: A unique ID to identify the place
sl: Enoznačna številka ID, ki določa kraj

en: Code associated with this place. Eg Country Code or Postal Code.
sl: Koda, povezana s tem krajem. Npr. koda dežele ali poštna številka.

en: What type of place this is. Eg 'Country', 'City', ... .
sl: Za kakšno vrsto kraja gre. Npr. 'Država', 'Mesto', ...

en: The name of this place.
sl: Ime tega kraja.

en: Invoke place name editor.
sl: Odpri urejevalnik krajevnih imen.

en: Levels:
sl: Ravni:

en: Street format:
sl: Oblika ulice:

en: Language:
sl: Jezik:

en: Reverse display order
sl: Obrni vrstni red prikaza

en: Number Street
sl: Številka Ulica

en: Street Number
sl: Ulica Številka

en: Date range in which the name is valid.
sl: Časovni razpon veljavnosti navedenega krajevnega imena.

en: The name of the place.
sl: Ime kraja.

en: Language in which the name is written. Valid values are two character ISO codes. For example:  en, fr, de, nl ...
sl: Jezik, v katerem je krajevno ime zapisano. Veljavne vrednosti so dvomestne kode ISO. Na primer: en, fr, de, nl, sl ...

en: <b>Note:</b> Any changes in the enclosing place information will be reflected in the place itself, for places that it encloses.
sl: <b>Opomba</b>: Vse spremembe v vključenih podatkih za kraj se bodo odražale pri tem kraju in pri krajih, ki jih vsebuje.

en: _Media Type:
sl: _Vrsta predmeta:

en: Call n_umber:
sl: _Telefon:

en: On what type of media this source is available in the repository.
sl: Na kakšnem nosilcu je dostopen vir v nahajališču.

en: Id number of the source in the repository.
sl: Številka ID vira v nahajališču.

en: _Name:
sl: _Ime:

en: Name of the repository (where sources are stored).
sl: Ime nahajališča (mesta, kjer se hranijo viri).

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared repository information will be reflected in the repository itself, for all items that reference the repository.
sl: <b>Opomba</b>: Vse spremembe v deljenih podatkih za nahajališče se bodo odražale pri samem nahajališču in torej pri predmetih, ki se v njem nahajajo.

en: A unique ID to identify the repository.
sl: Enoznačna številka za določitev nahajališča.

en: Type of repository, eg., 'Library', 'Album', ...
sl: Vrsta nahajališča, npr. 'knjižnica', 'arhiv', 'album', ...

en: _Author:
sl: _Avtor:

en: Title of the source.
sl: Naslov vira.

en: Authors of the source.
sl: Avtorji virov.

en: _Pub. info.:
sl: _Izdaja:

en: Publication Information, such as city and year of publication, name of publisher, ...
sl: Podatki o izdaji, npr. kraj in leto izdaje, založnik, ...

en: Provide a short title used for sorting, filing, and retrieving source records.
sl: Zagotavlja kratek naslov, ki se uporablja pri abecednem razvrščanju, izpolnjevanju in pridobivanju zapisov o virih.

en: A_bbreviation:
sl: O_krajšava:

en: A unique ID to identify the source
sl: Enoznačna številka za določitev vira

en: _Web address:
sl: _Spletni naslov:

en: _Description:
sl: _Opis:

en: Type of internet address, eg. E-mail, Web Page, ...
sl: Vrsta medmrežnega naslova, npr. e-pošta, spletna stran, ...

en: The internet address as needed to navigate to it, eg. http://gramps-project.org
sl: Spletni naslov, kot je potreben za uspešno krmarjenje, npr. http://gramps-project.org

en: Open the web address in the default browser.
sl: Odpri v privzetem prikazovalniku.

en: A descriptive caption of the Internet location you are storing.
sl: Opis medmrežnega mesta, ki ga shranjujete.

en: Drag to move; click to detach
sl: Povlecite za premik in kliknite za samostojno okno

en: Config
sl: Nastavi

en: Detach
sl: Razdruži

en: Click to expand/collapse
sl: Kliknite za razširitev/strnitev

en: Click to delete gramplet from view
sl: Kliknite in pripomoček ne bo več prikazan

en: Delete
sl: Zbriši

en: Select the citation that will provide the
    primary data for the merged citation.
sl: Izberite navedek, ki bo prispeval 
    glavne podatke za združeni navedek.

en: Source 1
sl: Vir 1

en: Source 2
sl: Vir 2

en: Gramps ID:
sl: Št. Gramps ID:

en: Notes, media objects and data-items of both citations will be combined.
sl: Opombe, zunanji predmeti in drugi podatki obeh navedkov bodo kombinirani.

en: Detailed Selection
sl: Podrobna izbira

en: Merge and _edit
sl: Združi in _uredi

en: _Merge and close
sl: _Združi in zapri

note: name, click?, width, toggle
en: Select
sl: Izberi

en: Select the person that will provide the primary data for the merged person.
sl: Izberite osebo, ki bo prispevala glavne podatke za združeno osebo.

en: Title selection
sl: Izbira naslova

en: Place 1
sl: Kraj 1

en: Place 2
sl: Kraj 2

en: Select the event that will provide the
    primary data for the merged event.
sl: Izberite osebo, ki bo prispevala glavne 
    podatke za združeni dogodek.

en: Event 1
sl: Dogodek 1

en: Event 2
sl: Dogodek 2

en: Attributes, notes, sources and media objects of both events will be combined.
sl: Atributi, opombe, viri in zunanji predmeti obeh dogodkov bodo združeni.

en: Select the family that will provide the
    primary data for the merged family.
sl: Izberite osebo, ki bo prispevala 
    glavne podatke za združeno družino.

en: Father:
sl: Oče:

en: Mother:
sl: Mati:

en: Relationship:
sl: Sorodstvo:

en: Family 1
sl: Družina 1

en: Family 2
sl: Družina 2

en: Events, lds_ord, media objects, attributes, notes, sources and tags of both families will be combined.
sl: Dogodki, ID-ji, zunanji predmeti, atributi, opombe in viri in oznake obeh družin bodo združeni.

en: Select the object that will provide the
    primary data for the merged object.
sl: Izberite predmet, ki bo prispevala 
    glavne podatke za združeni predmet.

en: Object 1
sl: Predmet 1

en: Object 2
sl: Predmet 2

en: Attributes, sources, notes and tags of both objects will be combined.
sl: Atributi, viri, opombe in oznake obeh predmetov bodo združeni.

en: Select the note that will provide the
    primary data for the merged note.
sl: Izberite opombo, ki bo prispevala 
    glavne podatke za združeno opombo.

en: Note 1
sl: Opomba 1

en: Note 2
sl: Opomba 2

en: Format:
sl: Oblika:

en: Select the person that will provide the
    primary data for the merged person.
sl: Izberite osebo, ki bo prispevala 
    glavne podatke za združeno osebo.

en: Person 1
sl: Oseba 1

en: Person 2
sl: Oseba 2

en: Gender:
sl: Spol:

en: Events, media objects, addresses, attributes, urls, notes, sources and tags of both persons will be combined.
sl: Dogodki, zunanji predmeti, naslovi, atributi, url-ji, opombe, oznake in viri obeh oseb bodo združeni.

en: Context Information
sl: Podatki o kontekstu

en: Select the place that will provide the
    primary data for the merged place.
sl: Izberite kraj, ki bo prispevala 
    glavne podatke za združeni kraj.

en: Alternative names, sources, urls, media objects and notes of both places will be combined.
sl: Druga imena, viri, url-ji, zunanji predmeti in opombe obeh krajev bodo združeni.

en: Select the repository that will provide the
    primary data for the merged repository.
sl: Izberite nahajališče, ki bo prispevalo 
    glavne podatke za združeno nahajališče.

en: Repository 1
sl: Nahajališče 1

en: Repository 2
sl: Nahajališče 2

en: Addresses, urls and notes of both repositories will be combined.
sl: Naslovi, url-ji in opombe obeh nahajališč bodo združeni.

en: Select the source that will provide the
    primary data for the merged source.
sl: Izberite vir, ki bo prispeval 
    glavne podatke za združeni vir.

en: Notes, media objects, data-items and repository references of both sources will be combined.
sl: Opombe, zunanji predmeti, elementi podatkov in navedbe nahajališč obeh virov bodo združeni.

en: Paper Settings
sl: Nastavitve papirja

en: Paper format
sl: Format papirja

en: Size:
sl: Velikost:

en: _Width:
sl: Ši_rina:

en: _Height:
sl: _Višina:

en: Orientation:
sl: Usmerjenost:

en: Margins
sl: Robovi

en: _Left:
sl: _Levo:

en: _Right:
sl: _Desno:

en: _Top:
sl: _Zgoraj:

en: _Bottom:
sl: _Spodaj:

en: Metric
sl: Metrično

en: Perform selected action
sl: Izvedi izbrano dejanje

en: Run
sl: Poženi

en: Select a report from those available on the left.
sl: Iz seznama na levi izberite želeno poročilo.

en: Author's email:
sl: E-pošta avtorja:

en: Parent relationships
sl: Nadrejene povezave

en: Arrow top
sl: Puščica na vrh

en: Move parent up
sl: Premakni nadrejenega gor

en: Arrow bottom
sl: Puščica na dno

en: Move parent down
sl: Premakni nadrejenega dol

en: Family relationships
sl: Družinske povezave

en: Move family up
sl: Premakni družino gor

en: Move family down
sl: Premakni družino dol

en: Add a new filter
sl: Dodaj nov filter

en: Edit the selected filter
sl: Uredi izbrani filter

en: Clone the selected filter
sl: Kloniraj izbrani filter

en: Test the selected filter
sl: Preveri izbrani filter

en: Delete the selected filter
sl: Zbriši navedeni filter

en: Note: changes take effect only after this window is closed
sl: Opomba: spremembe se bodo uveljavile šele po zaprtju okna

en: All rules must apply
sl: Vsa pravila morajo biti izpolnjena

en: At least one rule must apply
sl: Vsaj eno pravilo mora biti izpolnjeno

en: Exactly one rule must apply
sl: Natanko eno pravilo mora biti izpolnjeno

en: Add another rule to the filter
sl: Dodaj še kakšno pravilo

en: Edit the selected rule
sl: Uredi izbrano pravilo

en: Delete the selected rule
sl: Zbriši izbrano pravilo

en: Options
sl: Možnosti

en: Rule list
sl: Seznam pravil

en: Definition
sl: Definicija

en: Co_mment:
sl: _Komentar:

en: Return values that do no_t match the filter rules
sl: Prikaži vrednosti, ki _ne ustrezajo pravilom filtra

en: Selected Rule
sl: Izbrano pravilo

en: Style sheet n_ame:
sl: Ime s_piska slogov:

en: Style name
sl: Ime sloga

en: Type face
sl: Pisava

en: _Roman (Times, serif)
sl: _Romanska (Times, serif)

en: _Swiss (Arial, Helvetica, sans-serif)
sl: _Linearna (Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Size
sl: Velikost

en: point size|pt
sl: pt

en: _Bold
sl: Pol_krepko

en: _Italic
sl: Pošev_no

en: _Underline
sl: Pod_črtano

en: Font options
sl: Možnosti pisave

en: Alignment
sl: Poravnava

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: First li_ne:
sl: _Prva vrstica:

en: R_ight:
sl: _Desno:

en: L_eft:
sl: _Levo:

en: Spacing
sl: Razmik

en: Abo_ve:
sl: _Nad:

en: Belo_w:
sl: _Pod:

en: Borders
sl: Robovi

en: _Padding:
sl: _Polnenje:

en: Indentation
sl: Zamik

en: _Left
sl: _Levo

en: _Right
sl: _Desno

en: J_ustify
sl: _Poravnano

en: Cen_ter
sl: _Sredinsko

en: Le_ft
sl: _Levo

en: Righ_t
sl: _Desno

en: _Top
sl: _Zgoraj

en: _Bottom
sl: _Spodaj

en: Paragraph options
sl: Možnosti odstavka

en: Width
sl: Širina

en: Column widths
sl: Širine stolpcev

en: Table options
sl: Nastavitve tabele

en: Padding:
sl: Polnjenje:

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Cell options
sl: Nastavitve celice

en: Line
sl: Črta

en: Style:
sl: Slog:

en: Width:
sl: Širina:

en: Line:
sl: Črta:

en: Fill:
sl: Polnilo:

en: Shadow
sl: Senca

en: Spacing:
sl: Razmik:

en: Draw shadow
sl: Senca grafike

en: Draw options
sl: Nastavitve grafike

en: Add a new style
sl: Dodaj nov slog

en: Edit the selected style
sl: Uredi izbrani slog

en: Delete the selected style
sl: Zbriši izbrani slog

en: _Display on startup
sl: _Pokaži ob zagonu

en: _Forward
sl: _Naprej

en: Install Selected _Addons
sl: Namesti izbrane _vstavke

en: Available Gramps Updates for Addons
sl: Razpoložljive Grampsove posodobitve vstavkov

en: Gramps comes with a core set of plugins which provide all of the necessary features. However, you can extend this functionality with additional Addons. These addons provide reports, listings, views, gramplets, and more. Here you can select among the available extra addons, they will be retrieved from the internet off of the Gramps website, and installed locally on your computer. If you close this dialog now, you can install addons later from the menu under Edit -> Preferences.
sl: Gramps ima že v osnovnem paketu nabor vstavkov, ki zagotavljajo vse, kar potrebujete. Vseeno pa so na voljo še dodatni vstavki, ki ponujajo poročila, sezname, poglede, pripomočke in drugo.
    Tukaj lahko izbirate med dodatnimi vstavki, ki jih boste samodejno prejeli s spletne strani Grampsa in bodo nameščeni na vaš računalnik.
    Če to pogovorno okno sedaj zaprete, lahko dodatne vstavke namestite tudi kasneje preko menija Uredi -> Možnosti.

en: _Select All
sl: _Izberi datoteko

en: Select _None
sl: _Brez izbora

en: Books...
sl: Knjige ...

en: Clip_board
sl: Odlo_žišče

en: Configure the active view
sl: Nastavi trenutni pogled

en: Connect to a recent database
sl: Priklopi se na nedavno zbirko

en: F_ull Screen
sl: _Celostranski prikaz

en: Gramps _Home Page
sl: Gramps v _spletu

en: Gramps _Mailing Lists
sl: Grampsovi _dopisni seznami

en: Make Backup...
sl: Napravi varnostno kopijo ...

en: Manage databases
sl: Urejaj zbirke podatkov

en: Open _Recent
sl: Odpri _nedavno

en: Open the Clipboard dialog
sl: Odpri odložišče

en: Open the reports dialog
sl: Odpri pogovorno okno za poročila

en: Open the tools dialog
sl: Odpri pogovorno okno za orodja

en: Tip of the Day
sl: Namig dneva

en: Undo History
sl: Zgodovina razveljavitev

en: _Abandon Changes and Quit
sl: _Brez sprememb zapri

en: _About
sl: _O programu

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: _Configure...
sl: _Nastavi ...

en: _Export...
sl: _Izvozi ...

en: _Extra Reports/Tools
sl: _Dodatna poročila / orodja

en: _FAQ
sl: _PZV

en: _Family Trees
sl: _Rodovniki

en: _Go
sl: Po_jdi

en: _Import...
sl: _Uvozi ...

en: _Key Bindings
sl: _Tipkovnične bližnjice

en: _Manage Family Trees...
sl: Uredi _rodovnike ...

en: _Navigator
sl: _Krmar

en: _Plugin Manager
sl: Upravljalnik _vstavkov

en: _Preferences...
sl: _Možnosti ...

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Report a Bug
sl: _Javi napako

en: _Reports
sl: Poro_čila

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _User Manual
sl: _Navodila za uporabo

en: _View
sl: _Pogled

en: _Windows
sl: _Okna

en: Your version of gi (gnome-introspection) seems to be too old. You need a version which has the function 'require_version' to start Gramps
sl: Vaša različica gi (gnome-introspection) je prestara. Potrebujete različico, ki ima funkcijo 'require_version', če želite zagnati Gramps

en: Your pygobject version does not meet the requirements.
    At least pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
sl: Različica pygobjecst ne ustreza zahtevam programa Gramps.
    Za njegovo delovanje v grafičnem vmesniku je potrebna vsaj različica %(major)d.%(feature)d.%(minor)d
    
    Program Gramps se bo sedaj zaključil.

en: Gdk, Gtk, Pango or PangoCairo typelib not installed.
    Install Gnome Introspection, and pygobject version 3.12 or later.
    Then install introspection data for Gdk, Gtk, Pango and PangoCairo
    
    Gramps will terminate now.
sl: Gdk, Gtk, Pango ali PangoCairo typelib niso nameščeni.
    Namestite Gnome Introspection in pygobject različice 3.12 ali novejšo.
    Potem namestite intorspection podatke za Gdk, Gtk, Pango in PangoCairo
    
    Program Gramps se bo sedaj zaključil.

en: Your Gtk version does not meet the requirements.
    At least %(major)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
sl: Različica Gtk ne ustreza zahtevam programa Gramps.
    Za njegovo delovanje v grafičnem vmesniku je potrebna vsaj različica %(major)d.%(minor)d
    
    Program Gramps se bo sedaj zaključil.

en: 
    cairo python support not installed. Install cairo for your version of python
    
    Gramps will terminate now.
sl: 
    podpora za cairo python ni nameščena. Namestite cairo za svojo različico pythona
    
    Program Gramps se bo sedaj zaključil.

en: Danger: This is unstable code!
sl: Pozor! Nestabilna koda!

en: This Gramps ('%s') is a development release.
sl: Ta različica Grampsa ('%s') je razvojna različica.

en: This version is not meant for normal usage. Use at your own risk.
    
    This version may:
    1) Work differently than you expect.
    2) Fail to run at all.
    3) Crash often.
    4) Corrupt your data.
    5) Save data in a format that is incompatible with the official release.
    
    %(bold_start)sBACKUP%(bold_end)s your existing databases before opening them with this version, and make sure to export your data to XML every now and then.
sl: Pričujoča različica namenjena običajni uporabi. Uporabljate jo na lastno odgovornost.
    
    Ta različica lahko:
    1) deluje drugače, kot ste pričakovali;
    2) sploh ne deluje;
    3) pogosto neha delovati;
    4) pokvari vaše podatke;
    5) shrani podatke v formatu, nezdružljivem z uradno izdajo programa.
    
    Izdelajte %(bold_start)sVARNOSTNE KOPIJE%(bold_end)s svojih obstoječih zbirk podatkov še preden jih odprete s to različico programa, ter poskrbite, da jih boste vsake toliko časa izvozili v zapisu XML.

en: Gramps detected an incomplete GTK installation
sl: Program Gramps je odkril nepopolno namestitev GTK

en: GTK translations for the current language (%(language)s) are missing.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s will proceed nevertheless.
    The GUI will likely be broken as a result, especially for RTL languages!
    
    See the Gramps README documentation for installation prerequisites,
    typically located in /usr/share/doc/gramps.
sl: Prevodi za GTK v trenutnem jeziku (%(language)s) manjkajo.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s se bo vseeno zagnal.
    Grafični vmesnik bo najbrž nepopoln, zlasti za jezike RTL.
    
    Poglejte si Grampsovo dokumentacijo README o zahtavah za namestitev,
    ki se običajno nahajajo v /usr/share/doc/gramps.

en: Error parsing arguments
sl: Napaka pri razčlenjevanju argumentov

en: Gramps terminated because of no DISPLAY
sl: Gramps se je končal, ker nima ZASLONA

en: 
    Gramps failed to start. Please report a bug about this.
    This could be because of an error in a (third party) View on startup.
    To use another view, don't load a Family Tree, change view, and then load your Family Tree.
    You can also change manually the startup view in the gramps.ini file 
    by changing the last-view parameter.
sl: 
    Gramps se ni uspel zagnati. Javite napako o tem pripetljaju.
    Do njega lahko pride zaradi napake v začetnem pogledu (dodatku).
    Za vklop drugega pogleda ne nalagajte rodovnika, ampak samo spremenite pogled
    in šele nato naložite rodovnik. Prav tako lahko ročno spremenite začetni pogled
    v datoteki gramps.ini s spremembo nastavitve last-view.

en: Error Report Assistant
sl: Pomočnik za poročila o napakah

en: Report a bug
sl: Javi napako

en: This is the Bug Reporting Assistant. It will help you to make a bug report to the Gramps developers that will be as detailed as possible.
    
    The assistant will ask you a few questions and will gather some information about the error that has occurred and the operating environment. At the end of the assistant you will be asked to file a bug report on the Gramps bug tracking system. The assistant will place the bug report on the clip board so that you can paste it into the form on the bug tracking website and review exactly what information you want to include.
sl: Tole je Pomočnik za javljanje napak. Pomagal vam bo javiti hrošča razvijalcem programa Gramps v kar se da natančni obliki.
    
    Postavil vam bo nekaj vprašanj ter zbral nekaj podatkov o napaki, ki se je pripetila, in o operacijskem sistemu. Na koncu boste povabljeni, da izpolnite poročilo o hrošču v Grampsovem sistemu za spremljanje hroščev. Pomočnik za javljanje napak bo prekopiral vsebino poročila na odložišče, od koder jo boste lahko prilepili v obrazec na spletni strani za spremljanje hroščev ter po želji pregledali njeno vsebino.

en: If you can see that there is any personal information included in the error please remove it.
sl: Če boste v poročilu o napaki opazili kakšne osebne podatke, jih odstranite.

en: Error Details
sl: Podrobnosti o napaki

en: This is the detailed Gramps error information, don't worry if you do not understand it. You will have the opportunity to add further detail about the error in the following pages of the assistant.
sl: Tole je podrobno poročilo o napaki v programu Gramps. Nič ne de, če ga ne razumete, dodatne podatke boste lahko navedli na kasnejših straneh Pomočnika.

en: Please check the information below and correct anything that you know to be wrong or remove anything that you would rather not have included in the bug report.
sl: Preverite spodnje podatke in popravite, za kar veste, da je napačno, oz. odstranite vse, česar nočete poslati v poročilu o napaki.

en: System Information
sl: Podatki o sistemu

en: This is the information about your system that will help the developers to fix the bug.
sl: Tole so podatki o vašem sistemu, ki bodo razvijalcem pomagali odpraviti napako.

en: Please provide as much information as you can about what you were doing when the error occurred.
sl: Navedite čim več podatkov o tem, kaj se delali, ko je prišlo do napake.

en: Further Information
sl: Dodatne informacije

en: This is your opportunity to describe what you were doing when the error occurred.
sl: Tu imate možnost opisati, kaj ste delali, ko je prišlo do napake.

en: Please check that the information is correct, do not worry if you don't understand the detail of the error information. Just make sure that it does not contain anything that you do not want to be sent to the developers.
sl: Preverite, če so podatki pravilni. Ne skrbite, če ne razumete vseh podatkov v zvezi z napako, pozorni bodite le na to, da ne bo v njih kaj, česar ne želite poslati razvijalcem.

en: Bug Report Summary
sl: Povzetek poročila o napaki

en: This is the completed bug report. The next page of the assistant will help you to file a bug on the Gramps bug tracking system website.
sl: Tole je izpolnjeno poročilo o napaki. Naslednja stran Pomočnika vam bo pomagala poslati poročilo na spletno stran Grampsovega sistema za spremljanje hroščev.

en: Use the two buttons below to first copy the bug report to the clipboard and then open a webbrowser to file a bug report at
sl: Najprej uporabite spodnja gumba za kopiranje poročila o hrošču na odložišče, nato pa odprite brskalnik in v njem izpolnite poročilo o hrošču

en: Use this button to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
sl: S tem gumb zaženite spletni brskalnik ter izpolnite v Grampsovem sistemu za spremljanje hroščev odprite poročilo o hrošču.

en: Use this button to copy the bug report onto the clipboard. Then go to the bug tracking website by using the button below, paste the report and click submit report
sl: Uporabite ta gumb za kopiranje poročila o hrošču na odložišče. Nato s klikom na spodnji gumbo odprite spletno stran sistema za spremljanje hroščev, kjer boste potem samo še prilepili v poročilo in kliknili na gumb Submit report (pošlji poročilo)

en: Send Bug Report
sl: Pošlji poročilo o napaki

en: This is the final step. Use the buttons on this page to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
sl: Tole je zadnji korak. Z gumbi na tej strani odprite spletni brskalnik ter pustite poročilo o napaki na Grampsovem sistemu za spremljanje hroščev.

en: Gramps is an Open Source project. Its success depends on its users. User feedback is important. Thank you for taking the time to submit a bug report.
sl: Gramps je projekt Odprte kode. Uspešnost projekta je odvisna od uporabnikov, saj je pomembna njihova povratna informacija. Hvala za vaš čas, ki ga namenjate poročanju o napakah.

en: manual|Error_Report
sl: Poročilo_o_napaki

en: Error Report
sl: Poročilo o napaki

en: Gramps has experienced an unexpected error
sl: Gramps je naletel na nepričakovano napako

en: Your data will be safe but it would be advisable to restart Gramps immediately. If you would like to report the problem to the Gramps team please click Report and the Error Reporting Wizard will help you to make a bug report.
sl: Vaši podatki so na varnem. Priporoča pa se, da pred nadaljevanjem ponovno zaženete program Gramps. Če bi nastalo napako radi sporočili razvijalcem programa Gramps, kliknite na gumb Sporoči in Pomočnik za sporočanje napak vam bo pomagal ustvariti poročilo o napaki.

en: Error Detail
sl: Podrobnosti o napaki

en: Filter %s from Clipboard
sl: Filtriraj %s iz odlagališča

en: Created on %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d
sl: Ustvarjeno %(day)02d. %(month)02d. %(year)4d

en: manual|Merge_Citations
sl: Združi_navedke

en: Merge Citations
sl: Združi navedke

en: manual|Merge_Events
sl: Združi_Dogodke

en: Merge Events
sl: Združi dogodke

en: manual|Merge_Families
sl: Združi_Družine

en: Merge Families
sl: Združi družine

en: Cannot merge people
sl: Ne morem združiti oseb

en: manual|Merge_Media_Objects
sl: Združi_Zunanje_Predmete

en: manual|Merge_Notes
sl: Združi_Opombe

en: flowed
sl: prosto

en: preformatted
sl: predoblikovano

en: manual|Merge_People
sl: Združi_Osebe

en: Merge People
sl: Združi osebe

note: Go over parents and build their menu
en: Parents
sl: Starši

en: Family ID
sl: ID družine

en: No parents found
sl: Staršev ni bilo moč najti

note: Go over spouses and build their menu
en: Spouses
sl: Zakonci

en: Spouse
sl: Zakonec

en: No spouses or children found
sl: Zakoncev ali otrok ni bilo mogoče najti

note: Add column with the warning text
en: Warning
sl: Opozorilo

en: The persons have been merged.
    However, the families for this merge were too complex to automatically handle.  We recommend that you go to Relationships view and see if additional manual merging of families is necessary.
sl: Osebe so bile združene.
    Družine združenih oseb pa so bile prezahtevne za samodejno rokovanje. Priporočamo, da vklopite pogled Sorodstvo in preverite, če je potrebno dodatno ročno urejanje družin.

en: manual|Merge_Places
sl: Združi_Kraje

en: manual|Merge_Repositories
sl: Združi_Nahajališča

en: manual|Merge_Sources
sl: Združi_Vire

en: Merge Sources
sl: Združi vire

en: Report Selection
sl: Izbira poročila

en: Generate selected report
sl: Izdelaj izbrano poročilo

en: _Generate
sl: _Izdelaj

en: Tool Selection
sl: Izbira orodij

en: Select a tool from those available on the left.
sl: Na levi strani izberite želeno orodje.

en: _Run
sl: _Poženi

en: Run selected tool
sl: Poženi izbrano orodje

en: Select surname
sl: Izberi priimek

en: Count
sl: Preštej

en: Finding Surnames
sl: Iskanje priimkov

en: Finding surnames
sl: Iskanje priimkov

en: Select a different person
sl: Izberite drugo osebo

en: Select a person for the report
sl: Izberite osebo za poročilo

en: Select a different family
sl: Izberite drugo družino

en: Also include %s?
sl: Ali naj se vključi tudi %s?

en: Select Person
sl: Izberi osebo

en: Select color for %s
sl: Izberite barvo za %s

en: Save As
sl: Shrani kot

en: _Open
sl: _Odpri

en: Style Editor
sl: Urejevalnik slogov

en: Hidden
sl: Skrito

en: Visible
sl: Vidno

en: Plugin Manager
sl: Upravljalnik vstavkov

en: Info
sl: Podrobnosti

note: id_col
en: Hide/Unhide
sl: Skrij / Pokaži

note: id_col
en: Load
sl: Naloži

en: Registered Plugins
sl: Registrirani vstavki

en: Loaded
sl: Naloženi

en: File
sl: Datoteka

en: Message
sl: Sporočilo

en: Loaded Plugins
sl: Naloženi vstavki

note: self.addon_list.connect('button-press-event', self.button_press)
en: Addon Name
sl: Naziv vstavka

en: Path to Addon:
sl: Pot do vstavka:

en: Install Addon
sl: Namesti vstavek

en: Install All Addons
sl: Namesti vse vstavke

en: Refresh Addon List
sl: Osveži seznam vstavkov

note: Only show the "Reload" button when in debug mode (without -O on the command line)
en: Reload
sl: Osveži

en: Refreshing Addon List
sl: Osveževanje seznama vstavkov

en: Reading gramps-project.org...
sl: Branje gramps-project.org ...

en: Checking addon...
sl: Preverjanje vstavka ...

en: Unknown Help URL
sl: Neznan naslov URL za pomoč

en: Unknown URL
sl: Neznan naslov URL

en: Install all Addons
sl: Namesti vse vstavke

en: Installing...
sl: Nameščanje ...

en: Installing Addon
sl: Nameščanje vstavka

en: Load Addon
sl: Naloži vstavek

en: Fail
sl: Spodletelo

en: OK
sl: V redu

en: Plugin name
sl: Ime vstavka

en: Version
sl: Različica

en: Authors
sl: Avtorji

en: Filename
sl: Datoteka

en: Detailed Info
sl: Podrobnosti

en: Plugin Error
sl: Napaka vstavka

en: _Execute
sl: _Izvedi

en: Main window
sl: Glavno okno

en: Downloading and installing selected addons...
sl: Prejemanje in nameščanje izbranih vstavkov ...

en: Installation Errors
sl: Napake namestitve

en: The following addons had errors:
sl: Pri naslednji vstavkih so napake:

en: Done downloading and installing addons
sl: Preverjanje in nameščanje vstavkov končano

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {number_of} addon was installed. | {number_of} addons were installed.
sl[0]: Nameščenih je bilo {number_of} vstavkov.
sl[1]: Nameščen je bil {number_of} vstavek.
sl[2]: Nameščena sta bila {number_of} vstavka.
sl[3]: Nameščeni so bili {number_of} vstavki.

en: If you have installed a 'Gramps View', you will need to restart Gramps.
sl: Če imate nameščen pogled Gramps, morate program ponovno zagnati.

en: No addons were installed.
sl: Noben vstavek ni bil nameščen.

note: set up ManagedWindow
en: Export Assistant
sl: Pomočnik za izvoz

en: Saving your data
sl: Shranjevanje vaših podatkov

en: Choose the output format
sl: Izberite izhodno obliko

en: Export options
sl: Možnosti izvoza

en: Select save file
sl: Izberite datoteko za shranjevanje

en: Final confirmation
sl: Končna potrditev

en: Summary
sl: Povzetek

en: The data will be exported as follows:
    
    Format:	%s
    
    Press Apply to proceed, Back to revisit your options, or Cancel to abort
sl: Podatki bodo shranjeni takole:
    
    Oblika:	%s
    
    Pritisnite Uporabi za nadaljevanje, Nazaj za pregled izbranih možnosti ali Prekliči za prekinitev

en: The data will be saved as follows:
    
    Format:	%(format)s
    Name:	%(name)s
    Folder:	%(folder)s
    
    Press Apply to proceed, Go Back to revisit your options, or Cancel to abort
sl: Podatki bodo shranjeni takole:
    
    Oblika:	%(format)s
    Ime:	%(name)s
    Mapa:	%(folder)s
    
    Pritisnite Uporabi za nadaljevanje, Nazaj za pregled izbranih možnosti ali Prekliči za prekinitev

en: The selected file and folder to save to cannot be created or found.
    
    Press Back to return and select a valid filename.
sl: Izbrane datoteke oz. mape ni bilo mogoče ustvariti oz. najti.
    
    Pritisnite Nazaj, da se vrnete na prejšnji korak in izberite veljavno ime datoteke.

en: Your data has been saved
sl: Vaši podatki so se shranili

en: The copy of your data has been successfully saved. You may press Close button now to continue.
    
    Note: the database currently opened in your Gramps window is NOT the file you have just saved. Future editing of the currently opened database will not alter the copy you have just made.
sl: Kopija vaših podatkov je bila uspešno shranjena. Za nadaljevanje lahko pritisnente gumb Zapri.
    
    Opomba: zbirka podatkov, ki je trenutno odprta v oknu Gramps, NI datoteka, ki ste jo ravnokar shranili. Spremembe, ki jih boste vnesli v trenutno odprto zbirko podatkov, se ne bodo odražale v ravnokar shranjeni datoteki.

note: add test, what is dir
en: Filename: %s
sl: Ime datoteke: %s

en: Saving failed
sl: Shranjevanje ni bilo uspešno

en: There was an error while saving your data. You may try starting the export again.
    
    Note: your currently opened database is safe. It was only a copy of your data that failed to save.
sl: Med shranjevanjem vaših podatkov je prišlo do napake. Znova poizkusite z izvozom podatkov.
    
    Opomba: trenutno odprta zbirka podatkov je na varnem. Shranjevanje je bilo neuspešno samo za njeno kopijo.

en: Under normal circumstances, Gramps does not require you to directly save your changes. All changes you make are immediately saved to the database.
    
    This process will help you save a copy of your data in any of the several formats supported by Gramps. This can be used to make a copy of your data, backup your data, or convert it to a format that will allow you to transfer it to a different program.
    
    If you change your mind during this process, you can safely press the Cancel button at any time and your present database will still be intact.
sl: V običajnih okoliščinah vam v Grampsu ni treba neposredno shranjevati narejenih sprememb. Vse spremembe, ki jih naredite se samodejno vpišejo v zbirko podatkov.
    
    S tem postopkom si lahko ustvarite kopijo svojih podatkov v poljubnem formatu, ki ga podpira Gramps. Tako si lahko napravite kopijo svojih podatkov ali varnostno kopijo, lahko pretvorite zbirko podatkov v obliko, ki bo omogočala prenos v drug program.
    
    Če se med samim postopkom premislite, lahko v vsakem trenutku brez težav pritisnete na gumb Prekliči in ohranite svojo trenutno zbirko nedotaknjeno.

en: Error exporting your Family Tree
sl: Napaka pri izvažanju rodovnika

en: Please wait while your data is selected and exported
sl: Počakajte trenutek, da se podatki zberejo in izvozijo

en: Selecting Preview Data
sl: Izbiranje podatkov za predogled

en: Selecting...
sl: Izbiranje ...

en: Unfiltered Family Tree:
sl: Nefiltriran rodovnik:

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {number_of} Person | {number_of} People
sl[0]: {number_of} oseb
sl[1]: {number_of} oseba
sl[2]: {number_of} osebi
sl[3]: {number_of} osebe

en: Click to see preview of unfiltered data
sl: Kliknite za predogled nefiltriranih podatkov

en: _Do not include records marked private
sl: _Izpusti zapise z oznako Zasebno

en: Change order
sl: Spremeni vrstni red

en: Calculate Previews
sl: Izračunaj predoglede

en: _Person Filter
sl: Filter za _osebe

en: Click to see preview after person filter
sl: Kliknite za predogled filtra po osebi

en: _Note Filter
sl: Filter za o_pombe

en: Click to see preview after note filter
sl: Kliknite za predogled filtra po opombi

note: Frame 3:
en: Privacy Filter
sl: Filter zasebnosti

en: Click to see preview after privacy filter
sl: Kliknite za predogled filtra po zasebnosti

note: Frame 4:
en: Living Filter
sl: Filter živosti

en: Click to see preview after living filter
sl: Kliknite za predogled filtra po živosti

en: Reference Filter
sl: Filter navedb

en: Click to see preview after reference filter
sl: Kliknite za predogled filtra po navedbah

en: Hide order
sl: Skrij vrstni red

en: Filtering private data
sl: Filtriranje zasebnih podatkov

en: Filtering living persons
sl: Filtriranje živečih oseb

en: Applying selected person filter
sl: Uveljavljanje filtra za izbrano osebo

en: Applying selected note filter
sl: Uveljavljanje filtra za izbrano opombo

en: Filtering referenced records
sl: Filtriranje navajanih zapisov

en: Cannot edit a system filter
sl: Sistemskega filtra ni možno urejati

en: Please select a different filter to edit
sl: Izberite drugi filter za urejanje

en: Include all selected people
sl: Vključi vse izbrane osebe

en: Include all selected notes
sl: Vključi vse izbrane opombe

en: Replace given names of living people
sl: Zamenjaj imena živih oseb

en: Replace complete name of living people
sl: Zamenjaj imena in priimke živih oseb

en: Do not include living people
sl: Ne vključi živih oseb

en: Include all selected records
sl: Vključi vse izbrane zapise

en: Do not include records not linked to a selected person
sl: Ne vključi zapisov, ki niso povezani na izbrano osebo

en: Use Compression
sl: Uporabi stiskanje

en: Web Connection
sl: Spletna povezava

en: Quick View
sl: Hitri pogled

en: Copy all
sl: Kopiraj vse

en: See data not in Filter
sl: Prikaži podatke zunaj filtra

en: Generate_Book_dialog
sl: Pogovorno_okno_Izdelaj_knjigo

en: Available Books
sl: Knjige na voljo

en: Discard Unsaved Changes
sl: Zavrzi neshranjene spremembe

en: You have made changes which have not been saved.
sl: Napravili ste neshranjene spremembe.

en: Proceed
sl: Nadaljuj

en: Name of the book. MANDATORY
sl: Naslov knjige. OBVEZNO

en: Manage Books
sl: Upravljaj knjige

en: New Book
sl: Nova knjiga

en: _Available items
sl: _Predmeti na voljo

en: Current _book
sl: Trenutna _knjiga

en: Item name
sl: Naziv predmeta

en: Subject
sl: Zadeva

en: Book selection list
sl: Seznam za izbiro knjig

en: Different database
sl: Druga zbirka podatkov

en: This book was created with the references to database %s.
    
     This makes references to the central person saved in the book invalid.
    
    Therefore, the central person for each item is being set to the active person of the currently opened database.
sl: Ob nastanku je ta knjiga vsebovala sklice na zbirko %s.
    
    Zaradi tega so v njej shranjeni sklici na glavno osebo neveljavni.
    
    Zato je glavna oseba za vsako stvar nastavljena na aktivno osebo trenutno odprte zbirke.

en: No selected book item
sl: Ni izbranih predmetov za knjigo

en: Please select a book item to configure.
sl: Izberite predmet knjige za nastavitev.

en: _Up
sl: _Gor

en: _Down
sl: _Dol

en: Setup
sl: Nastavitev

en: No items
sl: Ni predmetov

en: This book has no items.
sl: Ta knjiga nima predmetov.

en: No book name
sl: Brez naslova knjige

en: You are about to save away a book with no name.
    
    Please give it a name before saving it away.
sl: Shraniti želite knjigo brez naslova.
    
    Knjigo morate pred shranjevanjem poimenovati.

en: Book name already exists
sl: Ta naslov knjige že obstaja

en: You are about to save away a book with a name which already exists.
sl: Knjigo želite shraniti pod že zasedenim naslovom.

en: Generate Book
sl: Izdelaj knjigo

en: Gramps Book
sl: Knjiga Gramps

en: Paper Options
sl: Možnosti papirja

en: HTML Options
sl: Možnosti HTML

en: Output Format
sl: Izhodni format

en: Open with default viewer
sl: Odpri v privzetem prikazovalniku

en: CSS file
sl: Datoteka CSS

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Landscape
sl: Ležeče

en: inch|in.
sl: in.

en: Configuration
sl: Konfiguracija

en: Style
sl: Slog

note: better to 'Show siblings of\nthe center person Spouse_disp = EnumeratedListOption(_("Show spouses of\nthe center " "person"), 0) Spouse_disp.add_item(0, _("No.  Do not show Spouses")) Spouse_disp.add_item(1, _("Yes, and use the Main Display Format")) Spouse_disp.add_item(2, _("Yes, and use the Secon
en: Report Options
sl: Možnosti poročila

note: need any labels at top:
en: Document Options
sl: Možnosti dokumenta

en: Permission problem
sl: Težava z dovoljenji

en: You do not have permission to write under the directory %s
    
    Please select another directory or correct the permissions.
sl: Nimate dovoljenja za pisanje v mapo %s
    
    Izberite drugo mapo ali popravite dovoljenja.

en: File already exists
sl: Datoteka že obstaja

en: You can choose to either overwrite the file, or change the selected filename.
sl: Lahko prepišete obstoječo datoteko ali pa spremenite izbrano ime datoteke.

en: _Overwrite
sl: _Prepiši

en: _Change filename
sl: _Spremeni ime datoteke

en: You do not have permission to create %s
    
    Please select another path or correct the permissions.
sl: Nimate dovoljenj, da bi ustvarili %s
    
    Izberite drugo pot oz. popravite dovoljenja.

en: No directory
sl: Mapa manjka

en: There is no directory %s.
    
    Please select another directory or create it.
sl: Mapa %s ne obstaja.
    
    Izberite drugo mapo ali ustvarite novo.

en: Active person has not been set
sl: Aktivna oseba ni bila nastavljena

en: You must select an active person for this report to work properly.
sl: Da bi bilo to poročilo pravilno izdelano, morate izbrati aktivno osebo.

en: Report could not be created
sl: Poročila ni bilo mogoče ustvriti

en: default
sl: privzeto

en: Document Styles
sl: Slogi dokumentov

en: manual|Document_Styles_dialog
sl: Pogovorno_okno_Določi_sloge

en: New Style
sl: Nov slog

en: Error saving stylesheet
sl: Napaka pri shranjevanju slogov

note: How to handle missing information
en: Missing information
sl: Manjkajoči podatki

en: Select a style
sl: Izberi slog

en: Style editor
sl: Urejevalnik slogov

en: manual|Style_editor_dialog
sl: Pogovorno_okno_Urejevalnik_slogov

en: No description available
sl: Brez opisa

en: (Embedded style '%s' must be edited separately)
sl: (Vgrajeni slog '%s' morate urediti ločeno)

en: Column %d:
sl: Stolpec %d:

en: Debug
sl: Išči napake

en: Analysis and Exploration
sl: Analize in raziskovanje

en: Family Tree Processing
sl: Obdelava rodovnikov

en: Family Tree Repair
sl: Popravilo rodovnika

en: Revision Control
sl: Kontrola različic

en: Utilities
sl: Pripomočki

en: Proceeding with this tool will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the changes made by this tool or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert running this tool, please stop here and backup your database.
sl: Z nadaljnim izvajanjem tega orodja se bo izbrisala zgodovina razveljavitev v tej seji,
    tako da po končanem izvajanju ne boste mogli vrniti teh sprememb ali sprememb do tega trenutka na prejšnje stanje.
    
    Če menite, da bi morda želeli vrniti zbirko na sedanje ali prejšnje stanje,
    se tukaj ustavite in pred nadaljevanjem poskrbite za varnostno kopijo zbirke podatkov.

en: _Proceed with the tool
sl: _Nadaljuj z orodjem

en: You must select an active person for this tool to work properly.
sl: Da bo to orodje pravilno delovalo, morate izbrati aktivno osebo.

en: Select Source or Citation
sl: Izberi vir ali navedek

en: Source: Title or Citation: Volume/Page
sl: Vir: Naslov ali Navedek: Del / Stran

en: Last Change
sl: Zadnja sprememba

en: manual|Select_Source_or_Citation_selector
sl: Izberi_vir_ali_navedek

en: Select Event
sl: Izberi dogodek

en: manual|Select_Event_selector
sl: Izbor_dogodka

en: manual|Select_Family_selector
sl: Izbor_družine

en: Select Note
sl: Izberi opombo

en: manual|Select_Note_selector
sl: Izbor_opombe

en: Select Media Object
sl: Izberi predmet

en: manual|Select_Media_Object_selector
sl: Izbor_zunanjega_predmeta

en: manual|Select_Father_selector
sl: Izbor_očeta

en: manual|Select_Mother_selector
sl: Izbor_matere

en: manual|Select_Child_selector
sl: Izbor_otroka

en: manual|Select_Person_selector
sl: Izbirnik_Izbor_kraja

en: Select Place
sl: Izberi kraj

en: manual|Select_Place_selector
sl: Izbor_kraja

en: Select Repository
sl: Izberi nahajališče

en: manual|Select_Repository_selector
sl: Izbirnik_Izbor_matere

en: Select Source
sl: Izberi vir

en: manual|Select_Source_selector
sl: Izbirnik_Izbor_opombe

en: Off
sl: Izklopljeno

en: On
sl: Vklopljeno

en: You have no installed dictionaries. Either install one or disable spell checking
sl: Nimate nameščenih slovarjev. Namestite kakšnega ali pa izklopite črkovalnik

en: Spelling checker initialization failed: %s
sl: Nastavitev črkovalnika je spodletela: %s

en: Failed to display tip of the day
sl: Prikaz namiga dneva ni bil uspešen

en: Unable to read the tips from external file.
    
    %s
sl: Ni bilo mogoče brati namigov iz zunanje datoteke.
    
    %s

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Redo
sl: _Obnovi

note: self.tree.append_column( Gtk.TreeViewColumn(_('Original time'), self.renderer, text=0, foreground=2, background=3)) Gtk.TreeViewColumn(_('Action'), self.renderer, text=1, foreground=2, background=3))
en: Original time
sl: Izvirni čas

en: Action
sl: Dejanje

en: Delete confirmation
sl: Potrditev brisanja

en: Are you sure you want to clear the Undo history?
sl: Ali ste prepičani, da bi radi izbrisali zgodovino razveljavitev?

en: Clear
sl: Počisti

en: Database opened
sl: Zbirka podatkov je odprta

en: History cleared
sl: Zgodovina je zbrisana

en: Canceling...
sl: Uveljavljanje preklica ...

en: Please do not force closing this important dialog.
sl: Ne zapirajte tega pomemnega pogovornega okna na silo.

en: The external program failed to launch or experienced an error
sl: Zunanji program se ni zagnal ali pa je naletel na napako

en: Error from external program
sl: Napaka v zunanjem programu

en: File %s does not exist
sl: Datoteka %s ne obstaja

en: Cannot open new citation editor at this time. Either the citation is already being edited, or the associated source is already being edited, and opening a citation editor (which also allows the source to be edited), would create ambiguity by opening two editors on the same source. 
    
    To edit the citation, close the source editor and open an editor for the citation alone
sl: Urejevalnika navedkov v tem trenutku ni mogoče odpreti. Navedek je že v urejanju ali pa je v urejanju povezani vir in bi odpiranje urejevalnika navedkov (ki prav tako omogoča urejanje virov) povzročilo nejasnosti zaradi odprtih dveh urejevalnikov hkrati.
    
    Za urejanje navedka zaprite urejevalnik virov in odprite samo urejevalnik navedkov

en: Cannot open new citation editor
sl: Novega urejevalnika navedkov ni bilo mogoče odpreti

en: No Family Tree
sl: Ni rodovnika

note: registering plugins
en: Registering plugins...
sl: Registracija vključkov ...

en: Ready
sl: Pripravljeno

en: Abort changes?
sl: Ali naj se spremembe prekličejo?

en: Aborting changes will return the database to the state it was before you started this editing session.
sl: Preklic sprememb bo zbirko podatkov vrnil v stanje, v kakršnem je bila pred začetkom trenutnega urejanja.

en: Abort changes
sl: Prekliči spremembe

en: Cannot abandon session's changes
sl: Sprememb seje ni mogoče zavreči

en: Changes cannot be completely abandoned because the number of changes made in the session exceeded the limit.
sl: Sprememb ni možno povsem zavreči, saj število v trenutni seji narejenih sprememb presega mejno vrednost.

en: View failed to load. Check error output.
sl: Pogleda ni bilo mogoče naložiti. Preverite izhodne podatke napake.

en: Import Statistics
sl: Statistika uvoza

en: Read Only
sl: Samo za branje

en: Gramps had a problem the last time it was run.
sl: Pri zadnjem zagonu je Gramps naletel na težavo.

en: Would you like to run the Check and Repair tool?
sl: Ali bi radi uporabili orodje Preveri in popravi?

en: Autobackup...
sl: Samodejno ustvarjanje varnostnih kopij ...

en: Error saving backup data
sl: Napaka pri shranjevanju varnostne kopije

en: Failed Loading View
sl: Neuspešno nalaganje pogleda

en: The view %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the view author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this view again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
sl: Pogled %(name)s se ni naložil in je javil napako.
    
    %(error_msg)s
    
    Če napake ne morete odpraviti sami, lahko javite napako na %(gramps_bugtracker_url)s ali se obrnete na avtorja pogleda %(firstauthoremail)s.
    
    Če nočete, da bi Gramps še skušal naložiti ta pogled, ga lahko izključite v Upravljalniku vstavkov, ki se nahaja v meniju Pomoč.

en: Failed Loading Plugin
sl: Nalaganje vstavkov ni bilo uspešno

en: The plugin %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the plugin author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this plugin again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
sl: Vstavek %(name)s se ni naložil in je javil napako.
    
    %(error_msg)s
    
    Če napake ne morete odpraviti sami, lahko javite napako na %(gramps_bugtracker_url)s ali se obrnete na avtorja vstavka %(firstauthoremail)s.
    
    Če nočete, da bi Gramps še skušal naložiti ta vstavek, ga lahko izključite v Upravljalniku vstavkov, ki se nahaja v meniju Pomoč.

en: Gramps XML Backup
sl: Varnostna kopija Gramps XML

en: File:
sl: Datoteka:

en: Media:
sl: Zunanji predmeti:

en: Megabyte|MB
sl: MB

en: Exclude
sl: Izpusti

en: Backup file already exists! Overwrite?
sl: Datoteka že obstaja! Ali jo želite prepisati?

en: The file '%s' exists.
sl: Datoteka '%s' že obstaja.

en: Proceed and overwrite
sl: Nadaljuj in prepiši

en: Cancel the backup
sl: Prekliči varnostno kopiranje

en: Making backup...
sl: Ustvarjanje varnostne kopije ...

en: Backup saved to '%s'
sl: Varnostna kopija je shranjena v '%s'

en: Backup aborted
sl: Izdelava varnostne kopije je bila prekinjena

en: manual|Bookmarks
sl: Zaznamki

note: this is meaningless while it's modal
en: Organize Bookmarks
sl: Uredi zaznamke

en: Cannot bookmark this reference
sl: Tej navedbi ni možno dati zaznamka

en: Active object not visible
sl: Aktivni predmet ni viden

en: Could Not Set a Bookmark
sl: Zaznamka ni bilo mogoče dodati

en: A bookmark could not be set because nothing was selected.
sl: Zaznamka ni bilo mogoče določiti, saj ni bilo ničesar izbranega.

en: Multiple Selection Delete
sl: Brisanje večkratnega izbora

en: More than one item has been selected for deletion. Select the option indicating how to delete the items:
sl: Za izbris je označenih več elementov. Izberite, kako naj bodo izbrisani:

en: Delete All
sl: Izbriši vse

en: Confirm Each Delete
sl: Potrdi vsak izbris

en: This item is currently being used. Deleting it will remove it from the database and from all other items that reference it.
sl: Ta predmet je trenutno v uporabi. Če ga boste izbrisali, bo odstranjen iz zbirke podatkov ter iz vseh predmetov, ki se nanj sklicujejo.

en: Deleting item will remove it from the database.
sl: Če boste izbrisali ta predmet, bo odstranjen iz zbirke podatkov.

en: Delete %s?
sl: Naj zbrišem %s?

en: Column clicked, sorting...
sl: Klik na stolpcu zaznan, razvrščanje v teku ...

en: Export View as Spreadsheet
sl: Izvozi pogled kot razpredelnico

en: OpenDocument Spreadsheet
sl: Preglednica OpenDocument

en: Columns
sl: Stolpci

en: %s has been bookmarked
sl: Zaznamek %s dodan

en: A bookmark could not be set because no one was selected.
sl: Zaznamka ni bilo mogoče določiti, saj ni bil noben izbran.

en: No Home Person
sl: Izhodiščna oseba ni nastavljena

en: You need to set a 'Home Person' to go to. Select the People View, select the person you want as 'Home Person', then confirm your choice via the menu Edit -> Set Home Person.
sl: Nastaviti morate 'privzeto osebo'. Izberite pogled Osebe, izberite osebo, ki bi jo radi nastavili za 'Izhodiščno osebo' in izbiro potrdite v meniju Uredi -> Nastavi izhodiščno osebo.

en: Jump to by Gramps ID
sl: Skoči na št. ID

en: Error: %s is not a valid Gramps ID
sl: Napaka: %s ni veljavna številka Gramps ID

en: _Bottombar
sl: S_podnja vrstica

en: _Sidebar
sl: _Stranska vrstica

en: Configure %(cat)s - %(view)s
sl: Nastavi %(cat)s - %(view)s

en: Configure %s View
sl: Nastavi pogled %s

note: top widget at the top
en: View %(name)s: %(msg)s
sl: Prikaži %(name)s: %(msg)s

en: Tag selected rows
sl: Označi izbrane vrstice

en: New Tag...
sl: Nova oznaka ...

en: Organize Tags...
sl: Uredi oznake ...

en: manual|Organize_Tags_Window
sl: Okno_Uredi_oznake

en: manual|New_Tag_dialog
sl: Nova_oznaka

en: Adding Tags
sl: Dodajanje oznak

en: Tag Selection (%s)
sl: Izbira oznak (%s)

en: Organize Tags
sl: Uredi oznake

en: Change Tag Priority
sl: Spremeni prednost oznake

en: Remove tag '%s'?
sl: Ali naj bo oznaka '%s' odstranjena?

en: The tag definition will be removed.  The tag will be also removed from all objects in the database.
sl: Definicija oznake bo odstranjena. Prav tako bo odstranjena oznaka z vseh predmetov v zbirki podatkov.

en: Removing Tags
sl: Odstranjevanje oznake

en: Delete Tag (%s)
sl: Izbriši oznako (%s)

en: Tag: %s
sl: Oznaka: %s

en: New Tag
sl: Nova oznaka

en: Cannot save tag
sl: Oznake ni mogoče shraniti

en: The tag name cannot be empty
sl: Ime oznake ne more biti prazno

en: Add Tag (%s)
sl: Dodaj oznako (%s)

en: Edit Tag (%s)
sl: Uredi oznako (%s)

en: Tag Name:
sl: Ime oznake:

en: Pick a Color
sl: Izberite barvo

en: Error in format
sl: Napaka v zapisu

en: Record is private
sl: Zapis je zaseben

en: Record is public
sl: Zapis je dostopen vsem

en: Expand this section
sl: Razvejaj ta odsek

en: Collapse this section
sl: Strni ta odsek

en: Edit family
sl: Uredi družino

en: Reorder families
sl: Razvrsti družine

en: _Copy
sl: _Kopiraj

note: Go over siblings and build their menu
en: Siblings
sl: Sorojenci

note: Go over parents and build their menu
en: Related
sl: V sorodu

en: Add partner to person
sl: Dodaj partnerja osebi

en: Add a person
sl: Dodaj osebo

en: Add Child to Family
sl: Družini dodaj otroka

en: Gramplet Bar Menu
sl: Meni plošče s pripomočki

en: Unnamed Gramplet
sl: Neimenovan pripomoček

en: Gramplet Bar
sl: Plošča s pripomočki

en: Select the down arrow on the right corner for adding, removing or restoring gramplets.
sl: Izberite puščico dol na desni strani za dodajanje, odstranjevanje ali obnavljanje pripomočkov.

en: Add a gramplet
sl: Dodaj pripomoček

en: Remove a gramplet
sl: Odstrani pripomoček

en: Restore default gramplets
sl: Obnovi privzete pripomočke

en: Restore to defaults?
sl: Ali naj bodo obnovljen kot privzeto?

en: The gramplet bar will be restored to contain its default gramplets.  This action cannot be undone.
sl: Plošča s pripomočki bo obnovljena tako, da bo vsebovala privzete pripomočke. Dejanja ne morete preklicati.

note: default tooltip
en: Drag Properties Button to move and click it for setup
sl: Za premikanje povlecite gumb Lastnosti, za nastavitve pa ga kliknite

note: build the GUI:
en: Right click to add gramplets
sl: Za dodajanje pripomočkov dvakrat kliknite

en: Untitled Gramplet
sl: Nenaslovljeni pripomoček

en: Restore a gramplet
sl: Obnovi pripomoček

en: Number of Columns
sl: Število stolpcev

en: Gramplet Layout
sl: Postavitev Graphviz

en: Use maximum height available
sl: Uporabi največjo možno višino

en: Height if not maximized
sl: Višina, kadar okno ni razpeto

en: Click to make this person active
    Right click to display the edit menu
    Click Edit icon (enable in configuration dialog) to edit
sl: Kliknite, da postane aktivna oseba,
    desno kliknite, da se prikaže meni za urejanje,
    kliknite na ikono za urejanje (omogočiti jo je treba v Možnostih)

en: Bad Date
sl: Nepravilen datum

en: Date more than one year in the future
sl: Datum je več kot eno leto v prihodnosti

en: Double-click on the picture to view it in the default image viewer application.
sl: Za prikaz slike v privzetem programu nanjo dvakrat kliknite.

en: Make Active Media
sl: Nastavi za aktivni predmet

note: initial tooltip when no place already selected.
en: Matches places within a given distance of the active place. You have no active place.
sl: Najde kraje znotraj določene razdalje od izbranega kraja. Nimate izbranega kraja.

en: Progress Information
sl: Podatki o napredovanju

en: manual|Reorder_Relationships_dialog
sl: Pogovorno_okno_Preuredi_sorodstva

en: Reorder Relationships
sl: Preuredi sorodstva

en: Reorder Relationships: %s
sl: Preuredi sorodstva: %s

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Clear Markup
sl: Počisti označevanje

en: Font Color
sl: Barva pisave

en: Redo
sl: Obnovi

en: Undo
sl: Razveljavi

en: 
    Command-Click to follow link
sl: 
    Ukazna tipka in klik za sledenje povezavi

en: 
    Ctrl-Click to follow link
sl: 
    Kontrolna tipka in klik za sledenje povezavi

note: spell checker submenu
en: Spellcheck
sl: Preveri črkovanje

en: Search selection on web
sl: Izbrano besedilo poišči na spletu

en: _Send Mail To...
sl: _Pošlji sporočilo ...

en: Copy _E-mail Address
sl: Kopiraj e-poštni naslov

en: _Open Link
sl: _Odpri povezavo

en: Copy _Link Address
sl: Kopiraj _naslov povezave

en: _Edit Link
sl: _Uredi povezavo

en: Select font color
sl: Izberi barvo pisave

en: Select background color
sl: Izberi barvo ozadja

en: '%s' is not a valid value for this field
sl: '%s' ni veljavna vrednost za to polje

en: This field is mandatory
sl: To polje je obvezno

note: used on AgeOnDateGramplet
en: '%s' is not a valid date value
sl: '%s' ni veljavna vrednost za datum

en: _BSDDB Database
sl: Podatkovna zbirka _BSDDB

en: Berkeley Software Distribution Database Backend
sl: Zaledje Berkeley Software Distribution Database

en: %(n1)6d  People        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
sl: %(n1)6d  oseb        posodobljenih z %(n2)6d navedki v %(n3)6d sekundah

en: %(n1)6d  Families      upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
sl: %(n1)6d  družin      posodobljenih z %(n2)6d navedki v %(n3)6d sekundah

en: %(n1)6d  Events        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
sl: %(n1)6d  dogodkov    posodobljenih z %(n2)6d navedki v %(n3)6d sekundah

en: %(n1)6d  Media Objects upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
sl: %(n1)6d  predmetov   posodobljenih z %(n2)6d navedki v %(n3)6d sekundah

en: %(n1)6d  Places        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
sl: %(n1)6d  krajev      posodobljenih z %(n2)6d navedki v %(n3)6d sekundah

en: %(n1)6d  Repositories  upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
sl: %(n1)6d  nahajališč  posodobljenih z %(n2)6d navedki v %(n3)6d sekundah

en: %(n1)6d  Sources       upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
sl: %(n1)6d  virov       posodobljenih z %(n2)6d navedki v %(n3)6d sekundah

en: Number of new objects upgraded:
sl: Število posodobljenih novih predmetov:

en: 
    
    You may want to run
    Tools -> Family Tree Processing -> Merge
    in order to merge citations that contain similar
    information
sl: 
    
    Morda bi bilo dobro pognati
    Orodja -> Obdelava rodovnikov -> Združi navedke,
    da se združijo navedki s podobnimi podatki

en: Upgrade Statistics
sl: Statistika nadgradnje

en: An attempt is made to save a reference key which is partly bytecode, this is not allowed.
    Key is %s
sl: Prišlo je do poizkusa shranjevanja referenčnega ključa, ki vsebuje bitno kodo, kar pa ni dovoljeno.
    Ključ je %s

note: Make a tuple of the functions and classes that we need for each of the primary object tables.
en: Rebuild reference map
sl: Ponovno izgradi referenčno tabelo

en: A second transaction is started while there is still a transaction, "%s", active in the database.
sl: Začeta je druga transakcija, čeprav je ena, "%s", v zbirki podatkov že v teku.

en: Database version
sl: Različica podatkovne zbirke

en: _SQLite Database
sl: _SQLite podatkovna zbirka

en: SQLite Database
sl: SQLite podatkovna zbirka

en: Database module version
sl: Različica modula podatkovne zbirke

en: Database module location
sl: Mesto modula podatkovne zbirke

en: Characters per line
sl: Število znakov v vrstici

en: The number of characters per line
sl: Število znakov v vrstici

en: Plain Text
sl: Neoblikovano besedilo

en: Generates documents in plain text format (.txt).
sl: Izdela dokumente v obliki golega besedila (.txt).

en: Print...
sl: Tiskanje ...

en: Generates documents and prints them directly.
sl: Izdela dokumente in jih takoj natisne.

en: Generates documents in HTML format.
sl: Izdela dokumente v obliki HTML.

en: Generates documents in LaTeX format.
sl: Izdela dokumente v obliki LaTeX.

en: OpenDocument Text
sl: Besedilo OpenDocument

en: Generates documents in OpenDocument Text format (.odt).
sl: Izdela dokumente v obliki OpenDocument Text (.odt).

en: PDF document
sl: Dokument PDF

en: Generates documents in PDF format (.pdf).
sl: Izdela dokumente v obliki PDF (.pdf).

en: Generates documents in PostScript format (.ps).
sl: Izdela dokumente v obliki PostScript (.ps).

en: RTF document
sl: Dokument RTF

en: Generates documents in Rich Text format (.rtf).
sl: Izdela dokumente v obliki oblikovanega besedila (.rtf).

en: SVG document
sl: Dokument SVG

en: Generates documents in Scalable Vector Graphics format (.svg).
sl: Izdela dokumente v obliki skalabilne vektorske grafike (.svg).

en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

en: Closes print preview window
sl: Zapre okno s predogledom tiskanja

en: Prints the current file
sl: Natisne trenutno datoteko

en: Shows the first page
sl: Prikaže prvo stran

en: Shows previous page
sl: Prikaže prejšnjo stran

en: Shows the next page
sl: Prikaže naslednjo stran

en: Shows the last page
sl: Prikaže zadnjo stran

en: Zooms to fit the page width
sl: Prilagodi pogled tako, da se ujema s širino strani

en: Zooms to fit the whole page
sl: Prilagodi pogled tako, da se ujema s celotno stranjo

en: Zooms the page in
sl: Približa stran

en: Zooms the page out
sl: Oddalji stran

en: of %d
sl: od %d

en: Possible destination error
sl: Morebita napaka v cilju

en: You appear to have set your target directory to a directory used for data storage. This could create problems with file management. It is recommended that you consider using a different directory to store your generated web pages.
sl: Izgleda, da ste za ciljno mapo nastavili mapo, ki se uporablja za shranjevanje podatkov. To bi lahko povzročilo težave pri upravljanju datotek. Priporočljivo je, da za izdelane spletne strani uporabite kakšno drugo mapo.

en: Could not create jpeg version of image %(name)s
sl: Različice jpeg slike %(name)s ni bilo mogoče ustvariti

en: PIL (Python Imaging Library) not loaded.
sl: PIL (Python Imaging Library) ni naložen.

en: Production of jpg images from non-jpg images in LaTeX documents will not be available. Use your package manager to install python-imaging or python-pillow or python3-pillow
sl: Knjižnica PIL (python imaging library) se ni naložila. Izdelava slik jpg iz ne-jpg slik v dokumentih LaTeX ne bo na voljo. Uporabite urejevalnik paketov in namestite python-imaging, python-pillow ali python3-pillow

en: Could not open %s
sl: Datoteke %s ni bilo mogoče odpreti

en: SVG background color
sl: Barva ozadja SVG

en: transparent background
sl: prozorno ozadje

en: white
sl: bela

en: black
sl: črna

en: red
sl: rdeča

en: green
sl: zelena

en: blue
sl: modra

en: cyan
sl: turkizna

en: magenta
sl: vijolična

en: yellow
sl: rumena

en: The color, if any, of the SVG background
sl: Morebitna barva ozadja SVG

note: we want no text, but need a text for the TOC in a book!
en: Ancestor Graph
sl: Prikaz prednikov

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Ancestor Graph for %s
sl: %s - Prikaz prednikov

en: Person %s is not in the Database
sl: Osebe %s ni v zbirki podatkov

en: Ancestor Tree
sl: Drevo prednikov

en: Making the Tree...
sl: Ustvarjanje drevesa ...

en: Printing the Tree...
sl: Tiskanje drevesa ...

en: Center Person
sl: Središčna oseba

en: The center person for the tree
sl: Središčna oseba rodovnika

en: Include siblings of the center person
sl: Vključi sorojence središčne osebe

en: Whether to only display the center person or all of his/her siblings too
sl: Ali naj bo prikazana samo središčna oseba ali tudi vsi njeni sorojenci

en: Generations
sl: Rodovi

en: The number of generations to include in the tree
sl: Število rodov, ki naj bodo vključeni v rodovnik

en: Display unknown
    generations
sl: Prikaži neznane
    rodove

en: The number of generations of empty boxes that will be displayed
sl: Število praznih rodov, ki naj bodo vključeni v prikaz prednikov

en: Compress tree
sl: Stisni rodovnik

en: Whether to remove any extra blank spaces set aside for people that are unknown
sl: Ali naj bodo odstranjeni presledki, ki so bili puščeni za neznane osebe

en: Report Title
sl: Naslov poročila

en: Do not include a title
sl: Izpusti naslov

en: Include Report Title
sl: Vključi naslov poročila

en: Choose a title for the report
sl: Izberite naslov poročila

en: Include a border
sl: Vključi mejo

en: Whether to make a border around the report.
sl: Ali naj bodo poročilu očrtane meje.

en: Include Page Numbers
sl: Vključi številke strani

en: Whether to print page numbers on each page.
sl: Ali naj bo na vsaki strani natisnjena številka strani.

en: Scale tree to fit
sl: Prilagodi velikost drevesa

en: Do not scale tree
sl: Ne prilagajaj velikosti drevesa

en: Scale tree to fit page width only
sl: Prilagodi drevo le po širini strani

en: Scale tree to fit the size of the page
sl: Prilagodi drevo velikosti celotne strani

en: Whether to scale the tree to fit a specific paper size
sl: Ali naj se velikost drevesa prilagodi določeni velikosti lista papirja

en: Resize Page to Fit Tree size
    
    Note: Overrides options in the 'Paper Option' tab
sl: Prilagodi velikost strani drevesu
    
    Opomba: Povozi izbor z zavihka "Možnosti papirja"

en: Whether to resize the page to fit the size 
    of the tree.  Note:  the page will have a 
    non standard size.
    
    With this option selected, the following will happen:
    
    With the 'Do not scale tree' option the page
      is resized to the height/width of the tree
    
    With 'Scale tree to fit page width only' the height of
      the page is resized to the height of the tree
    
    With 'Scale tree to fit the size of the page' the page
      is resized to remove any gap in either height or width
sl: Ali naj bo velikost strani prilagojena drevesu
    Opomba: stran ne bo imela standardnega formata.
    
    S to izbiro bo veljalo naslednje:
    
    če je izbrano 'Ne prilagajaj velikosti drevesa',
      bo velikost strani prilagojena drevesu;
    
    če je izbrano 'Prilagodi drevo le po širini strani',
      bo velikost strani ustrezala višini drevesa in
    
    če je izbrano 'Prilagodi drevo velikost celotne strani'
      bo stran nastavljena tako, da ne bo praznega prostora
      ne po višini ne po širini

en: Include Blank Pages
sl: Vključi prazne strani

en: Whether to include pages that are blank.
sl: Ali naj bodo vključene strani, ki so prazne.

note: ################# ######################### ############################### ---------------------
en: Report Options (2)
sl: Možnosti poročila (2)

en: Father
    Display Format
sl: Oblika prikaza
    za očeta

en: Display format for the fathers box.
sl: Oblika prikaza v očetovem polju.

note: Will add when libsubstkeyword supports it. missing = EnumeratedListOption(_("Replace missing\nplaces\\dates #. with"), 0) missing.add_item(0, _("Does not display anything")) missing.add_item(1, _("Displays '_____'")) missing.set_help(_("What will print when information is not known")) menu.add_optio
en: Mother
    Display Format
sl: Oblika prikaza
    za mater

en: Display format for the mothers box.
sl: Oblika prikaza v materinem polju.

en: Center person uses
    which format
sl: Oblika prikaza za
    središčno osebo

en: Use Fathers Display format
sl: Uporabi obliko prikaza za očeta

en: Use Mothers display format
sl: Uporabi obliko prikaza za mater

en: The display format for the center person
sl: Oblika prikaza za središčno osebo

en: Include Marriage box
sl: Vključi polje za poroko

en: Whether to include a separate marital box in the report
sl: Ali naj bo v poročilu vključeno ločeno polje za poroko

en: Marriage
    Display Format
sl: Oblika prikaza
    za poroko

en: Display format for the marital box.
sl: Oblika prikaza za polje poroke.

note: #################
en: Advanced
sl: Dodatno

en: Replace Display Format:
    'Replace this'/' with this'
sl: Zamenjaj obliko prikaza:
    'Zamenjaj to'/'s tem'

en: i.e.
    United States of America/U.S.A
sl: npr.
    Združene države Amerike / ZDA

note: TODO this code is never used and so I conclude it is for future use self.__include_images = BooleanOption( _('Include thumbnail images of people'), False) self.__include_images.set_help( _("Whether to include thumbnails of people.")) menu.add_option(category_name, "includeImages", self.__include_ima
en: Include a note
sl: Vključi opombo

en: Whether to include a note on the report.
sl: Ali naj bo v poročilu vključena opomba.

en: Add a note
    
    $T inserts today's date
sl: Dodajte opombo
    
    $T pomeni današnji datum

en: Note Location
sl: Mesto opombe

en: Where to place the note.
sl: Kje naj bo vključena opomba.

en: inter-box scale factor
sl: faktor povečave med okvirji

en: Make the inter-box spacing bigger or smaller
sl: Med okvirji povečaj ali pomanjšaj presledek

en: box shadow scale factor
sl: faktor povečave sence okvirjev

note: down to 0
en: Make the box shadow bigger or smaller
sl: Povečaj ali pomanjšaj sence okvirja

en: No generations of empty boxes for unknown ancestors
sl: Za neznane prednike naj ne bodo prikazani rodovi s praznimi okvirji

en: One Generation of empty boxes for unknown ancestors
sl: Za neznane prednike naj bo vključeni prazni okvirji za en rod

en:  Generations of empty boxes for unknown ancestors
sl:  Število rodov s praznimi okvirji za neznane prednike

en: The basic style used for the text display.
sl: Osnovni slog za prikaz besedila.

en: The basic style used for the note display.
sl: Osnovni slog za prikaz opombe.

en: The style used for the title.
sl: Slog za naslov.

en: My Calendar
sl: Moj koledar

en: Produced with Gramps
sl: Izdelano s programom Gramps

note: generate the report: to see "nearby" comments
en: Calendar Report
sl: Koledar

en: Formatting months...
sl: Oblikovanje mesecev ...

en: Reading database...
sl: Branje zbirke podatkov ...

en: %(person)s, birth
sl: %(person)s, rojstvo

en: %(spouse)s and
     %(person)s, wedding
sl: %(spouse)s in
     %(person)s, poroka

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {spouse} and
     {person}, {nyears} | {spouse} and
     {person}, {nyears}
sl[0]: {spouse} in
     {person}, {nyears}
sl[1]: {spouse} in
     {person}, {nyears}
sl[2]: {spouse} in
     {person}, {nyears}
sl[3]: {spouse} in
     {person}, {nyears}

en: Select filter to restrict people that appear on calendar
sl: Izberite filter, s katerim naj se omeji na koledarju prikazane osebe

en: The center person for the report
sl: Središčna oseba v poročilu

en: Text Area 1
sl: Področje besedila 1

en: First line of text at bottom of calendar
sl: Prva vrstica besedila na dnu koledarja

en: Text Area 2
sl: Področje besedila 2

en: Second line of text at bottom of calendar
sl: Druga vrstica besedila na dnu koledarja

en: Text Area 3
sl: Področje besedila 3

en: Third line of text at bottom of calendar
sl: Tretja vrstica besedila na dnu koledarja

en: Include only living people
sl: Vključi samo žive osebe

en: Include only living people in the calendar
sl: V koledarju naj bodo samo žive osebe

note: ######################### Content options Content
en: Content
sl: Vsebina

note: #########################
en: Year of calendar
sl: Leto koledarja

en: Country for holidays
sl: Država za praznike

en: Select the country to see associated holidays
sl: Izberite državo za katero naj bodo navedeni prazniki

note: Default selection ????
en: First day of week
sl: Prvi dan v tednu

en: Select the first day of the week for the calendar
sl: Izberi prvi dan tedna

en: Birthday surname
sl: Rojstni priimek

en: Wives use husband's surname (from first family listed)
sl: Žene imajo možev priimek (iz prve navedene družine)

en: Wives use husband's surname (from last family listed)
sl: Žene imajo možev priimek (iz zadnje navedene družine)

en: Wives use their own surname
sl: Žene naj imajo dekliški priimek

en: Select married women's displayed surname
sl: Izberite priimek, ki naj se izpiše za poročene ženske

en: Include birthdays
sl: Vključi rojstne dneve

en: Whether to include birthdays
sl: Ali naj bodo vključeni rojstni dnevi

en: Include anniversaries
sl: Vključi obletnice

en: Whether to include anniversaries
sl: Ali naj bodo vključene obletnice

en: Title text and background color
sl: Barva naslova in ozadja

en: Calendar day numbers
sl: Številke datumov v koledarju

en: Daily text display
sl: Prikaz dnevnega besedila

en: Holiday text display
sl: Prikaz besedila za praznike

en: Days of the week text
sl: Besedilo dnevov v tednu

en: Text at bottom, line 1
sl: Besedilo spodaj, vrstica 1

en: Text at bottom, line 2
sl: Besedilo spodaj, vrstica 2

en: Text at bottom, line 3
sl: Besedilo spodaj, vrstica 3

en: Descendant Chart for %(person)s and %(father1)s, %(mother1)s
sl: Prikaz potomcev za: %(person)s in %(father1)s, %(mother1)s

note: Should be 2 items in names list
en: Descendant Chart for %(person)s, %(father1)s and %(mother1)s
sl: Prikaz potomcev za: %(person)s, %(father1)s in %(mother1)s

note: Should be 2 items in both names and names2 lists
en: Descendant Chart for %(father1)s, %(father2)s and %(mother1)s, %(mother2)s
sl: Prikaz potomcev za: %(father1)s, %(father2)s in %(mother1)s, %(mother2)s

en: Descendant Chart for %(person)s
sl: Prikaz potomcev za: %(person)s

note: Should be two items in names list
en: Descendant Chart for %(father)s and %(mother)s
sl: Prikaz potomcev za: %(father)s in %(mother)s

note: we want no text, but need a text for the TOC in a book!
en: Descendant Graph
sl: Prikaz potomcev

en: Family Chart for %(person)s
sl: Prikaz družine za: %(person)s

en: Family Chart for %(father1)s and %(mother1)s
sl: Prikaz družine za: %(father1)s in %(mother1)s

en: Cousin Chart for %(names)s
sl: Prikaz bratrancev za %(names)s

en: Family %s is not in the Database
sl: Družine %s ni v zbirki podatkov

note: if self.name == "familial_descend_tree":
en: Report for
sl: Poročilo za

en: The main person for the report
sl: Središčna oseba v poročilu

en: The main family for the report
sl: Središčna družina v poročilu

en: Level of Spouses
sl: Stopnja zakoncev

en: 0=no Spouses, 1=include Spouses, 2=include Spouses of the spouse, etc
sl: 0 = brez zakoncev, 1 = vključi zakonce, 2 = vključi zakonce zakoncev, itd

en: Start with the parent(s) of the selected first
sl: Najprej začni s starši izbranega

en: Will show the parents, brother and sisters of the selected person.
sl: Prikazani bodo starši ter bratje in sestre izbrane osebe.

en: Whether to move people up, where possible, resulting in a smaller tree
sl: Ali naj bodo osebe zgoščene proti vrhu, da bo drevo manjše

en: Bold direct descendants
sl: Uporabi krepko pisavo za neposredne potomce

en: Whether to bold those people that are direct (not step or half) descendants.
sl: Ali naj bodo prikazani neposredni potomci (brez polbratov).

en: Indent Spouses
sl: Zamakni vrstico z zakonci

en: Whether to indent the spouses in the tree.
sl: Ali naj bodo v rodovniku prikazani zakonci z zamikom pred vrstico.

en: Descendant Chart for [selected person(s)]
sl: Prikaz potomcev za [izbrane osebe]

en: Family Chart for [names of chosen family]
sl: Prikaz družine za [imena izbrane družine]

en: Cousin Chart for [names of children]
sl: Prikaz bratrancev za [imena otrok]

en: Whether to include page numbers on each page.
sl: Ali naj bo na vsaki strani natisnjena številka strani.

en: Descendant
    Display Format
sl: Oblika prikaza
    za potomce

en: Display format for a descendant.
sl: Oblika prikaza v potomčevem polju.

note: bug 4767 diffspouse = BooleanOption( _("Use separate display format for spouses"), True) diffspouse.set_help(_("Whether spouses can have a different format.")) menu.add_option(category_name, "diffspouse", diffspouse)
en: Spousal
    Display Format
sl: Oblika prikaza
    za zakonce

en: Display format for a spouse.
sl: Oblika prikaza za zakonca.

en: inter-box Y scale factor
sl: faktor povečave po Y med okvirji

en: Make the inter-box Y bigger or smaller
sl: Med okvirji povečaj ali pomanjšaj presledek po Y

en: The bold style used for the text display.
sl: Slog krepke pisave za prikaz besedila.

en: Ancestor Chart
sl: Prikaz prednikov

en: Produces a graphical ancestral chart
sl: Ustvari grafični prikaz prednikov

en: Produces a graphical ancestral tree
sl: Ustvari se grafični prikaz drevesa prednikov

en: Produces a graphical calendar
sl: Izdelava koledarja

en: Descendant Chart
sl: Prikaz potomcev

en: Produces a graphical descendant chart
sl: Ustvari se grafični prikaz potomcev

en: Descendant Tree
sl: Drevo potomcev

en: Produces a graphical descendant tree
sl: Ustvari se grafični prikaz drevesa potomcev

en: Family Descendant Chart
sl: Družinski prikaz potomcev

en: Produces a graphical descendant chart around a family
sl: Ustvari grafični prikaz potomcev dane družine

en: Family Descendant Tree
sl: Družinsko drevo potomcev

en: Produces a graphical descendant tree around a family
sl: Ustvari se grafični prikaz drevesa potomcev dane družine

en: Fan Chart
sl: Grafikon prednikov

en: Produces fan charts
sl: Izdela prikaz prednikov

note: extract requested items from the database and count them
en: Statistics Charts
sl: Statistični prikazi

en: Produces statistical bar and pie charts of the people in the database
sl: Izdela stolpični ali krožni graf statistike oseb v zbirki podatkov

en: Timeline Chart
sl: Prikaz časovne skale

en: Produces a timeline chart.
sl: Ustvari se grafični prikaz časovne skale.

note: choose  one line or two lines translation according to the width
en: %(generations)d Generation Fan Chart for %(person)s
sl: %(person)s - Grafikon prednikov za %(generations)d rodov

en: %(generations)d Generation Fan Chart for
    %(person)s
sl: %(generations)d-rodovni prikaz za
    %(person)s

en: The number of generations to include in the report
sl: Število rodov, ki naj bodo vključeni v poročilo

en: Type of graph
sl: Vrsta prikaza

en: full circle
sl: polni krog

en: half circle
sl: polkrog

en: quarter circle
sl: četrt kroga

en: The form of the graph: full circle, half circle, or quarter circle.
sl: Oblika prikaza: polni krog, polovični ali četrt kroga.

en: generation dependent
sl: odvisno od rodov

en: Background color is either white or generation dependent
sl: Barva ozadja je lahko bela ali pa odvisna od prikazanega rodu

en: Orientation of radial texts
sl: Postavitev krožnih besedil

en: upright
sl: pokončno

en: roundabout
sl: polni krog

en: Print radial texts upright or roundabout
sl: Natisni radialno besedilo pokonci ali ukrivljeno

en: Draw empty boxes
sl: Izriši prazne okvirje

en: Draw the background although there is no information
sl: Izriši ozadje, čeprav v okvirjih ni podatkov

en: Use one font style for all generations
sl: Uporabi enoten slog pisave za vse rodove

en: You can customize font and color for each generation in the style editor
sl: Pisavo in barvo vsakega rodu lahko nastavite v urejevalniku slogov

en: The style used for the text display of generation "%d"
sl: Slog za prikaz besedila za rod "%d"

en: Item count
sl: Štetje predmetov

en: Both
sl: Oboje

en: Men
sl: Moški

en: Women
sl: Ženske

en: person|Title
sl: Naziv

en: Forename
sl: Ime

en: Birth year
sl: Leto rojstva

en: Death year
sl: Leto smrti

en: Birth month
sl: Mesec rojstva

en: Death month
sl: Mesec smrti

en: Birth place
sl: Kraj rojstva

en: Death place
sl: Kraj smrti

en: Marriage place
sl: Kraj poroke

en: Number of relationships
sl: Število sorodstvenih povezav

en: Age when first child born
sl: Starost ob prvem otroku

en: Age when last child born
sl: Starost ob zadnjem otroku

en: Number of children
sl: Število otrok

en: Age at marriage
sl: Starost ob poroki

en: Age at death
sl: Starost ob smrti

en: Event type
sl: Vrsta dogodka

en: (Preferred) title missing
sl: (Prednostni) naslov manjka

note: the list of keys that represent "missing" information
en: (Preferred) forename missing
sl: (Prednostno) ime manjka

en: (Preferred) surname missing
sl: (Prednostni) priimek manjka

en: Gender unknown
sl: Neznan spol

note: localized year inadequate information
en: Date(s) missing
sl: Mankajoč(i) datum(i)

en: Place missing
sl: Manjka kraj

en: Already dead
sl: Že mrtev

en: Still alive
sl: Še živi

en: Events missing
sl: Manjka dogodek

en: Children missing
sl: Mankjka otrok

en: Birth missing
sl: Manjka rojstvo

en: Personal information missing
sl: Manjkajo osebni podatki

en: (Living people: %(option_name)s)
sl: (Še živijo: %(option_name)s)

en: %s born
sl: %s rojenih

en: Persons born
sl: Rojenih oseb

en: Collecting data...
sl: Zbiranje podatkov ...

en: Sorting data...
sl: Preurejanje podatkov ...

en: Saving charts...
sl: Shranjevanje prikazov ...

en: Determines what people are included in the report.
sl: Določi, katere osebe so vključene v poročilo.

en: Filter Person
sl: Filter za osebe

en: The center person for the filter.
sl: Središčna oseba filtra.

en: Sort chart items by
sl: Uredi grafične predmete po

en: Select how the statistical data is sorted.
sl: Izberite, kako naj bodo razvrščeni statistični podatki.

en: Sort in reverse order
sl: Razvrsti v obratnem vrstnem redu

en: Check to reverse the sorting order.
sl: Obkljukajte za obratni vrstni red.

en: People Born After
sl: Osebe rojene po

en: Birth year from which to include people.
sl: Leto rojstva, od katerega naj bodo vključene osebe.

en: People Born Before
sl: Osebe rojene pred

en: Birth year until which to include people
sl: Leto, od katerega naj bodo rojene vključene osebe

en: Include people without known birth years
sl: Vključi osebe z neznano letnico rojstva

en: Whether to include people without known birth years.
sl: Ali naj bodo vključene osebe, ki nimajo znanih rojstnih letnic.

en: Genders included
sl: Vključeni spoli

en: Select which genders are included into statistics.
sl: Izberite spol, ki naj bo vključen v statistiko.

en: Max. items for a pie
sl: Maks. število objektov za krožni graf

en: With fewer items pie chart and legend will be used instead of a bar chart.
sl: Pri manjšem številu objektov bo namesto stolpičnega grafa uporabljen krožni graf z legendo.

en: Include counts of missing information
sl: Vključi štetje manjkajočih podatkov

en: Whether to include counts of the number of people who lack the given information.
sl: Ali naj bodo vključene osebe, pri katerih manjkajo navedene podatke.

en: Charts 3
sl: Grafični prikazi 3

en: Charts 2
sl: Grafični prikazi 2

en: Charts 1
sl: Grafični prikazi 1

en: Include charts with indicated data.
sl: Vključi prikaze z označenimi datumi.

en: The style used for the items and values.
sl: Slog za predmete in vrednosti.

en: sorted by|Birth Date
sl: Datum rojstva

en: sorted by|Name
sl: Ime

note: Sort the people as requested
en: Timeline
sl: Časovna skala

en: Sorting dates...
sl: Razvrščanje datumov ...

en: Calculating timeline...
sl: Izračunavanje časovne skale ...

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Sorted by %s
sl: Razvrščeno po: %s

en: No Date Information
sl: Ni podatkov o datumu

en: Finding date range...
sl: Iskanje razpona datumov ...

en: Determines what people are included in the report
sl: Določi, katere osebe so vključene v poročilo

en: The center person for the filter
sl: Središčna oseba filtra

en: Sort by
sl: Razvrsti po

en: Sorting method to use
sl: Metoda razvrščanja, ki naj se uporabi

en: The style used for the section headers.
sl: Slog za naslove odsekov.

en: Comma Separated Values Spreadsheet (CSV)
sl: Seznam z vejicami ločenih vrednosti (CSV)

en: Comma _Separated Values Spreadsheet (CSV)
sl: Seznam z vejicami ločenih vrednosti (_CSV)

en: CSV is a common spreadsheet format.
sl: CSV je splošen format za razpredelnice.

en: CSV spreadsheet options
sl: Možnosti tabele CSV

en: Web Family Tree
sl: Spletni rodovnik

en: _Web Family Tree
sl: _Spletni rodovnik

en: Web Family Tree format
sl: Oblika Web Family Tree

en: Web Family Tree export options
sl: Možnosti izvoza Web Family Tree

en: GEDCOM is used to transfer data between genealogy programs. Most genealogy software will accept a GEDCOM file as input.
sl: GEDCOM se uporablja za prenašanje podatkov med različnimi rodoslovnimi programi. Večina izmed njih lahko za vhodne podatke sprejme datoteke GEDCOM.

en: GEDCOM export options
sl: Možnosti izvoza GEDCOM

en: GeneWeb is a web based genealogy program.
sl: GeneWeb je rodoslovni program, ki temelji na spletni tehnologiji.

en: GeneWeb export options
sl: Možnosti izvoza GeneWeb

en: Gramps XML Package (family tree and media)
sl: Paket Gramps XML (rodovnik z zunanjimi predmeti)

en: Gra_mps XML Package (family tree and media)
sl: _Paket Gramps XML (rodovnik z zunanjimi predmeti)

en: Gramps package is an archived XML family tree together with the media object files.
sl: Paket Gramps je XML arhiv zbirke podatkov skupaj z datotekami zunanjih predmetov.

en: Gramps package export options
sl: Možnosti izvoza Paket Gramps

en: Gramps XML (family tree)
sl: Gramps XML (rodovnik)

en: Gramps _XML (family tree)
sl: Gramps _XML (rodovnik)

en: Gramps XML export is a complete archived XML backup of a Gramps family tree without the media object files. Suitable for backup purposes.
sl: Izvoz v Gramps XML je popoln arhiv rodovnika Gramps v obliki varnostne kopije v XML, a brez zunanjih predmetov. Primeren je za varnostno shranjevanje.

en: Gramps XML export options
sl: Možnosti izvoza Gramps XML

en: vC_alendar
sl: vCalenda_r

en: vCalendar is used in many calendaring and PIM applications.
sl: Oblika vCalendar se uporablja v mnogih programih za koledarje in agende.

en: vCalendar export options
sl: Možnosti izvoza vCalendar

en: _vCard
sl: vCar_d

en: vCard is used in many addressbook and pim applications.
sl: vCard se uporablja v mnogih programih za naslove in agende.

en: vCard export options
sl: Možnosti izvoza vCard

en: Include people
sl: Vključi osebe

en: Include marriages
sl: Vključi poroke

en: Include children
sl: Vključi otroke

en: Include places
sl: Vključi kraje

en: Translate headers
sl: Prevedi naslove

en: Enclosed_by
sl: Vključeno_v

en: CSV export doesn't support non-primary surnames, {count} dropped
sl: Izvoz CSV ne podpira ne-primarnih priimkov, {count} izpuščenih

en: Birth source
sl: Vir za rojstvo

en: Baptism date
sl: Datum krsta

en: Baptism place
sl: Kraj krsta

en: Baptism source
sl: Vir za krst

en: Death source
sl: Vir za smrt

en: Burial date
sl: Datum pokopa

en: Burial place
sl: Kraj pokopa

en: Burial source
sl: Vir za pokop

en: Husband
sl: Mož

en: Wife
sl: Žena

en: Writing individuals
sl: Zapisovanje posameznikov

en: Writing families
sl: Zapisovanje družin

en: Writing sources
sl: Zapisovanje virov

en: Writing notes
sl: Zapisovanje opomb

en: Writing repositories
sl: Zapisovanje nahajališč

en: Writing media
sl: Zapisovanje predmetov

en: GEDCOM Export failed
sl: Izvoz GEDCOM ni bil uspešen

en: No families matched by selected filter
sl: Izbrani filter ni vrnil nobene družine

en: Failure writing %s
sl: Napaka pri zapisovanju %s

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the directory. Please make sure you have write access to the directory and try again.
sl: Zbirke podatkov ni mogoče shraniti, saj nimate dovoljenja za pisanje v mapo. Preverite, če imate dostop do pisanja v mapi, ter poskusite znova.

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the file. Please make sure you have write access to the file and try again.
sl: Zbirke podatkov ni bilo mogoče shraniti, saj nimate dovoljenja za pisanje v datoteko. Preverite, če imate dostop do pisanja v datoteko ter poskusite znova.

note: GUI setup:
en: Enter a date, click Run
sl: Vnesite datum in kliknite Poženi

en: Enter a valid date (like YYYY-MM-DD) in the entry below and click Run. This will compute the ages for everyone in your Family Tree on that date. You can then sort by the age column, and double-click the row to view or edit.
sl: V spodnje polje vnesite datum (v obliki npr. LLLL-MM-DD) in kliknite Poženi. S tem se bodo izračunale starosti ljudi na določeni datum. Prikazane osebe boste lahko razvrstili po starosti in dvakrat kliknili na posamezno vrstico za njeno urejanje oz. prikaz.

en: Max age
sl: Največja starost

en: Max age of Mother at birth
sl: Najvišja starost matere ob rojstvu

en: Max age of Father at birth
sl: Najvišja starost očeta ob rojstvu

en: Chart width
sl: Širina prikaza

en: Lifespan Age Distribution
sl: Porazdelitev življenjske starosti

en: Diff
sl: Razlika

en: Father - Child Age Diff Distribution
sl: Porazdelitev razlike starosti med očetom in otrokom

en: Mother - Child Age Diff Distribution
sl: Porazdelitev razlike starosti med materjo in otrokom

en: Statistics
sl: Statistika

en: Total
sl: Skupaj

en: Minimum
sl: Najmanj

en: Average
sl: Povprečje

en: Median
sl: Mediana

en: Maximum
sl: Največ

en: Double-click to see %d people
sl: Dvakrat kliknite za prikaz oseb %d

en: Double-click on a row to view a quick report showing all people with the selected attribute.
sl: Za hitri prikaz vseh ljudi z izbranim atributom dvakrat kliknite na določeno vrstico.

en: Key
sl: Ključ

en: Double-click a day for details
sl: Za podrobnosti dvakrat kliknite na posamezen dan

en: Double-click on a row to edit the selected child.
sl: Za urejanje otroka dvakrat kliknite na izbrano vrstico.

en: Double-click on a row to edit the selected source/citation.
sl: Za urejanje vira/navedka dvakrat kliknite na izbrano vrstico.

en: Source/Citation
sl: Vir/navedek

en: Publisher
sl: Izdajatelj

en: <No Citation>
sl: <Brez navedka>

en: Right-click on a row to edit the selected event or the related place.
sl: Za urejanje izbranega dogodka ali povezanega kraja desno kliknite na želeno vrstico.

en: Id
sl: ID

en: Edit the event
sl: Uredi dogodek

en: Edit the place
sl: Uredi kraj

en: Evaluation
sl: Ocena

en: Output
sl: Izhod

en: Error
sl: Napaka

en: Apply
sl: Uporabi

en: Double-click on a row to edit the selected event.
sl: Za urejanje dogodka dvakrat kliknite na izbrano vrstico.

en: Click to expand/contract person
    Right-click for options
    Click and drag in open area to rotate
sl: Kliknite za razširitev/strnjenje,
    desno kliknite za možnosti,
    kliknite in povlecite za vrtenje

en: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sFrequently Asked Questions%(html_end)s%(bold_end)s
    (needs a connection to the internet)
sl: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sPogosto zastavljena vprašanja%(html_end)s%(bold_end)s
    (potrebna je internetna povezava)

en: Editing Spouses
sl: Urejanje zakoncev

en:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I change the order of spouses?%(html_end)s
sl:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako spremenim vrstni red zakoncev?%(html_end)s

en:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I add an additional spouse?%(html_end)s
sl:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako dodam še enega zakonca?%(html_end)s

en:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I remove a spouse?%(html_end)s
sl:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako odstranim zakonca?%(html_end)s

en: Backups and Updates
sl: Varnostne kopije in posodobitve

en:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I make backups safely?%(html_end)s
sl:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako brez težav naredim varnostno kopijo?%(html_end)s

en:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sIs it necessary to update Gramps every time an update is released?%(html_end)s
sl:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sAli moram posodobiti Gramps vsakič, ko je na voljo nova izdaja?%(html_end)s

en: Data Entry
sl: Vnos podatkov

en:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHow should information about marriages be entered?%(html_end)s
sl:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sKako naj vnesem podatke o poroki?%(html_end)s

en:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat's the difference between a residence and an address?%(html_end)s
sl:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKakšna je razlika med prebivališčem in naslovom?%(html_end)s

en: Media Files
sl: Datoteke zunanjih predmetov

en:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you add a photo of a person/source/event?%(html_end)s
sl:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako se doda fotografijo osebe/vira/dogodka?%(html_end)s

en:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you find unused media objects?%(html_end)s
sl:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako naj najdem neuporabljene zunanje predmete?%(html_end)s

en:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow can I make a website with Gramps and my tree?%(html_end)s
sl:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako naj naredim spletno stran rodovnika z Grampsom?%(html_end)s

en:  11. %(web_html_start)sHow do I record one's occupation?%(html_end)s
sl:  11. %(web_html_start)sKam naj vnesem poklic posamezne osebe?%(html_end)s

en:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat do I do if I have found a bug?%(html_end)s
sl:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKaj lahko naredim, ko odkrijem napako v programu?%(html_end)s

en:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sIs there a manual for Gramps?%(html_end)s
sl:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAli obstajajo kakšna navodila za Gramps?%(html_end)s

en:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAre there tutorials available?%(html_end)s
sl:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAli so na voljo učne lekcije?%(html_end)s

en:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow do I ...?%(html_end)s
sl:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sKako naj ...?%(html_end)s

en:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow can I help with Gramps?%(html_end)s
sl:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sKako lahko pomagam pri Grampsu?%(html_end)s

en: Double-click given name for details
sl: Za podrobnosti dvakrat kliknite na ime

note: will be overwritten in load
en: No Family Tree loaded.
sl: Ni naloženega rodovnika.

en: Processing...
sl: Obdelava ...

en: Total unique given names
sl: Skupaj različnih imen

en: Total given names showing
sl: Skupaj prikazanih imen

en: Total people
sl: Vseh oseb

en: Age on Date
sl: Starost na dan

en: Gramplet showing ages of living people on a specific date
sl: Pripomoček za prikaz starosti živečih oseb na določeni datum

en: Age Stats
sl: Statistika starosti

en: Gramplet showing graphs of various ages
sl: Pripomoček za prikaz grafov različnih let

en: Gramplet showing calendar and events on specific dates in history
sl: Pripomoček za prikaz koledarja in dogodkov na določene zgodovinske datume

en: Descendants
sl: Potomci

en: Gramplet showing active person's descendants
sl: Pripomoček za prikaz potomcev aktivne osebe

en: Ancestors
sl: Predniki

en: Gramplet showing active person's ancestors
sl: Pripomoček za prikaz prednikov aktivne osebe

en: Gramplet showing active person's direct ancestors as a fanchart
sl: Pripomoček za prikaz neposrednih prednikov aktivne osebe v obliki grafikona

en: Descendant Fan Chart
sl: Grafikon potomcev

en: Gramplet showing active person's direct descendants as a fanchart
sl: Pripomoček prikaže neposredne prednike aktivne osebe v obliki grafikona

en: Descendant Fan
sl: Grafikon potomcev

en: 2-Way Fan Chart
sl: Dvosmerni grafikon prednikov

en: Gramplet showing active person's direct ancestors and descendants as a fanchart
sl: Pripomoček prikaže neposredne prednike in potomce aktivne osebe v obliki grafikona

en: 2-Way Fan
sl: Dvosmerni grafikon

en: FAQ
sl: PZV

en: Gramplet showing frequently asked questions
sl: Pripomoček za prikaz pogosto postavljenih vprašanj

en: Given Name Cloud
sl: Oblak imen

en: Gramplet showing all given names as a text cloud
sl: Pripomoček za prikaz imen v obliki oblaka

en: Pedigree
sl: Predniki

en: Gramplet showing an active item Quick View
sl: Pripomoček za prikaz poizvedb o aktivnem predmetu

en: Relatives
sl: Sorodniki

en: Gramplet showing active person's relatives
sl: Pripomoček za prikaz sorodnikov aktivne osebe

en: Session Log
sl: Zapisnik seje

en: Gramplet showing all activity for this session
sl: Pripomoček za prikazen vseh dejavnosti v času te seje

en: Gramplet showing summary data of the Family Tree
sl: Pripomoček za prikaz statističnih podatkov o rodovniku

en: Surname Cloud
sl: Oblak priimkov

en: Gramplet showing all surnames as a text cloud
sl: Pripomoček za prikaz vseh priimkov v obliki oblaka

en: gramplet|To Do
sl: Treba narediti

en: Gramplet for displaying a To Do list
sl: Pripomoček za prikaz seznama stvari, ki jih je treba še narediti

en: Top Surnames
sl: Najpogostejši priimki

en: Gramplet showing most frequent surnames in this tree
sl: Pripomoček za prikaz najpogostejših priimkov v danem rodovniku

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Gramplet showing a welcome message
sl: Pripomoček za prikaz pozdravnega sporočila

en: Welcome to Gramps!
sl: Dobrodošli v Grampsu!

en: What's Next
sl: Kaj sledi?

en: Gramplet suggesting items to research
sl: Pripomoček za prikaz namigov, kaj bi bilo dobro raziskovati

en: What's Next?
sl: Kaj sledi?

en: Person Details
sl: Podrobnosti osebe

en: Gramplet showing details of a person
sl: Pripomoček za prikaz podrobnosti o osebah

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Repository Details
sl: Podrobnosti nahajališča

en: Gramplet showing details of a repository
sl: Pripomoček za prikaz podrobnosti o nahajališču

en: Place Details
sl: Podrobnosti kraja

en: Gramplet showing details of a place
sl: Pripomoček za prikaz podrobnosti o kraju

en: Media Preview
sl: Predogled predmetov

en: Gramplet showing a preview of a media object
sl: Pripomoček za prikaz predogleda zunanjega predmeta

en: Image Metadata
sl: Lastni podatki slike

en: Gramplet showing metadata for a media object
sl: Pripomoček za prikaz lastnih podatkov o zunanjem predmetu

en: GExiv2 module not loaded.
sl: Modul GExiv2 ni bil naložen.

en: Image metadata functionality will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s
sl: Prikaz lastnih podatkov slik ne bo na voljo.
    Če bi ga radi zgradili posebej za Gramps, si oglejte %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s

en: Person Residence
sl: Prebivališče

en: Gramplet showing residence events for a person
sl: Pripomoček za prikaz dogodkov v zvezi s prebivališčem

en: Person Events
sl: Osebni dogodki

en: Gramplet showing the events for a person
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posamezni osebi

en: Family Events
sl: Družinski dogodki

en: Gramplet showing the events for a family
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posamezni družini

en: Person Gallery
sl: Galerija osebe

en: Gramplet showing media objects for a person
sl: Pripomoček za prikaz predmetov, priloženih k posamezni osebi

en: Gallery
sl: Galerija

en: Family Gallery
sl: Galerija družine

en: Gramplet showing media objects for a family
sl: Pripomoček za prikaz predmetov, priloženih k posamezni družini

en: Event Gallery
sl: Galerija dogodka

en: Gramplet showing media objects for an event
sl: Pripomoček za prikaz predmetov, priloženih k posameznemu dogodku

en: Place Gallery
sl: Galerija kraja

en: Gramplet showing media objects for a place
sl: Pripomoček za prikaz predmetov, priloženih k posameznemu kraju

en: Source Gallery
sl: Galerija vira

en: Gramplet showing media objects for a source
sl: Pripomoček za prikaz predmetov, priloženih k posameznemu viru

en: Citation Gallery
sl: Galerija navedkov

en: Gramplet showing media objects for a citation
sl: Pripomoček za prikaz predmetov, priloženih k posameznemu navedku

en: Person Attributes
sl: Osebni atributi

en: Gramplet showing the attributes of a person
sl: Pripomoček za prikaz atributov dane osebe

en: Event Attributes
sl: Atribut dogodka

en: Gramplet showing the attributes of an event
sl: Pripomoček za prikaz atributov danega dogodka

en: Family Attributes
sl: Družinski atributi

en: Gramplet showing the attributes of a family
sl: Pripomoček za prikaz atributov dane družine

en: Media Attributes
sl: Atributi predmeta

en: Gramplet showing the attributes of a media object
sl: Pripomoček za prikaz atributov danega zunanjega predmeta

en: Gramplet showing the attributes of a source object
sl: Pripomoček za prikaz atributov danega vira

en: Citation Attributes
sl: Atributi navedka

en: Gramplet showing the attributes of a citation object
sl: Pripomoček za prikaz atributov danega navedka

en: Person Notes
sl: Opombe za osebo

en: Gramplet showing the notes for a person
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posamezni osebi

en: Event Notes
sl: Opombe za dogodek

en: Gramplet showing the notes for an event
sl: Pripomoček za prikaz opomb danega dogodka

en: Family Notes
sl: Opombe za družino

en: Gramplet showing the notes for a family
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posamezni družini

en: Place Notes
sl: Opombe za kraj

en: Gramplet showing the notes for a place
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posameznemu kraju

en: Source Notes
sl: Opombe za vir

en: Gramplet showing the notes for a source
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posameznemu viru

en: Citation Notes
sl: Opombe navedka

en: Gramplet showing the notes for a citation
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posameznemu navedku

en: Repository Notes
sl: Opombe za nahajališče

en: Gramplet showing the notes for a repository
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posameznemu nahajališču

en: Media Notes
sl: Opombe za predmet

en: Gramplet showing the notes for a media object
sl: Pripomoček za prikaz opomb, priloženih k posameznemu zunanjemu predmetu

en: Person Citations
sl: Navedki za osebo

en: Gramplet showing the citations for a person
sl: Pripomoček za prikaz navedkov posamezne osebe

en: Event Citations
sl: Navedki dogodka

en: Gramplet showing the citations for an event
sl: Pripomoček za prikaz navedkov posameznega dogodka

en: Family Citations
sl: Navedki družine

en: Gramplet showing the citations for a family
sl: Pripomoček za prikaz navedkov posamezne družine

en: Place Citations
sl: Navedki kraja

en: Gramplet showing the citations for a place
sl: Pripomoček za prikaz navedkov posameznega kraja

en: Media Citations
sl: Navedki predmetov

en: Gramplet showing the citations for a media object
sl: Pripomoček za prikaz navedkov posameznega zunanjega predmeta

en: Person Children
sl: Otroci osebe

en: Gramplet showing the children of a person
sl: Pripomoček za prikaz otrok dane osebe

en: Family Children
sl: Otroci družine

en: Gramplet showing the children of a family
sl: Pripomoček za prikaz otrok dane družine

en: Person References
sl: Navedbe osebe

en: Gramplet showing the backlink references for a person
sl: Pripomoček za prikaz navedb posamezne osebe

en: References
sl: Navedbe

en: Event References
sl: Navedbe dogodka

en: Gramplet showing the backlink references for an event
sl: Pripomoček za prikaz navedb posameznega dogodka

en: Family References
sl: Navedbe družine

en: Gramplet showing the backlink references for a family
sl: Pripomoček za prikaz navedb posamezne družine

en: Place References
sl: Navedbe krajev

en: Gramplet showing the backlink references for a place
sl: Pripomoček za prikaz navedb posameznega kraja

en: Source References
sl: Navedbe vira

en: Gramplet showing the backlink references for a source
sl: Pripomoček za prikaz navedb posameznega vira

en: Citation References
sl: Navedbe navedkov

en: Gramplet showing the backlink references for a citation
sl: Pripomoček za prikaz navedb posameznega navedka

en: Repository References
sl: Navedbe nahajališča

en: Gramplet showing the backlink references for a repository
sl: Pripomoček za prikaz navedb posameznega nahajališča

en: Media References
sl: Navedbe predmeta

en: Gramplet showing the backlink references for a media object
sl: Pripomoček za prikaz navedb posameznega zunanjega predmeta

en: Note References
sl: Navedbe opombe

en: Gramplet showing the backlink references for a note
sl: Pripomoček za prikaz navedb posamezne opombe

en: Person Filter
sl: Filter za osebe

en: Gramplet providing a person filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filtre za osebe

en: Family Filter
sl: Filter za družine

en: Gramplet providing a family filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filtre za družine

en: Event Filter
sl: Filter za dogodke

en: Gramplet providing an event filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filter za dogodke

en: Source Filter
sl: Filter za vire

en: Gramplet providing a source filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filtre za vire

en: Citation Filter
sl: Filter navedkov

en: Gramplet providing a citation filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filtre za navedke

en: Place Filter
sl: Filter za kraje

en: Gramplet providing a place filter
sl: Pripomoček za prikaz pozdravnega sporočila

en: Media Filter
sl: Filter za predmete

en: Gramplet providing a media filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filtre za predmete

en: Repository Filter
sl: Filter za nahajališča

en: Gramplet providing a repository filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filtre za nahajališča

en: Note Filter
sl: Filter za opombe

en: Gramplet providing a note filter
sl: Pripomoček, ki zagotavlja filter za opombe

en: Records
sl: Rekordi

en: Shows some interesting records about people and families
sl: Prikaže nekaj zanimivih rekordnih podatkov o ljudeh in družinah

en: Person To Do
sl: Treba narediti pri osebi

en: Gramplet showing the To Do notes for a person
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posamezni osebi

en: Event To Do
sl: Treba narediti pri dogodku

en: Gramplet showing the To Do notes for an event
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posameznem dogodku

en: Family To Do
sl: Treba narediti pri družini

en: Gramplet showing the To Do notes for a family
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posamezni družini

en: Place To Do
sl: Treba narediti pri kraju

en: Gramplet showing the To Do notes for a place
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posameznem kraju

en: Source To Do
sl: Treba narediti pri viru

en: Gramplet showing the To Do notes for a source
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posameznem viru

en: Citation To Do
sl: Treba narediti pri navedku

en: Gramplet showing the To Do notes for a citation
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posameznem navedku

en: Repository To Do
sl: Treba narediti pri nahajališču

en: Gramplet showing the To Do notes for a repository
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posameznem nahajališču

en: Media To Do
sl: Treba narediti pri predmetu

en: Gramplet showing the To Do notes for a media object
sl: Pripomoček za prikaz opomb, kaj je treba narediti pri posameznem zunanjem predmetu

en: Gramplet to generate SoundEx codes
sl: Pripomoček za ustvarjanje kod SoundEx

en: Place Enclosed By
sl: Kraj vključen v

en: Gramplet showing the places enclosed by the active place
sl: Pripomoček za prikaz krajev, vključenih v trenuten kraj

en: Place Encloses
sl: Kraj vključuje

en: Gramplet showing the places that the active place encloses
sl: Pripomoček za prikaz krajev, ki jih vključuje trenutni kraj

en: Encloses
sl: Vključuje

en: Geography coordinates for Person Events
sl: Zemljepisne koordinate za osebne dogodke

en: Events Coordinates
sl: Koordinate dogodkov

en: Geography coordinates for Family Events
sl: Zemljepisne koordinate za družinske dogodke

en: Gramplet showing the events for all the family
sl: Pripomoček za prikaz dogodkov vse družine

en: Referrer
sl: Vir navedbe

en: Uncollected object
sl: Nezbrani predmet

en: Refresh
sl: Osveži

en: Press Refresh to see initial results
sl: Pritisnite Osveži za prikaz začetnih rezultatov

en: Referrers of %d
sl: Navedbe za %d

en: %d refers to
sl: %d navaja

en: Uncollected Objects: %s
sl: Nezbranih predmetov: %s

en: Reference Error
sl: Napaka sklica

en: Double-click on a row to edit the selected place.
sl: Za urejanje kraja dvakrat kliknite na izbrano vrstico.

en: %(current)d of %(total)d
sl: %(current)d od %(total)d

en: Move mouse over links for options
sl: Za prikaz možnosti zapeljite kazalko nad povezave

en: Max generations
sl: Največje število rodov

en: Show dates
sl: Pokaži datume

en: Line type
sl: Vrsta črte

en: Click to make active
sl: Kliknite za aktiviranje

en: Right-click to edit
sl: Desno kliknite za urejanje

en: (b. %(birthdate)s, d. %(deathdate)s)
sl: (r. %(birthdate)s, u. %(deathdate)s)

en: (b. %s)
sl: (r. %s)

en: (d. %s)
sl: (u. %s)

en: 
    Breakdown by generation:
sl: 
    Prelom po rodovih:

en: percent sign or text string|%
sl: %

en: Generation 1
sl: Prvi rod

en: Double-click to see people in generation
sl: Dvakrat kliknite za prikaz oseb v danem rodu

en:  has 1 of 1 individual (%(percent)s complete)
sl:  ima 1 od 1 osebe (%(percent)s končano)

note: Create the Generation title, set an index marker
en: Generation %d
sl: %d. rod

en: Double-click to see people in generation %d
sl: Dvakrat kliknite za prikaz oseb v %d. rodu

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en:  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
     |  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
sl[0]:  ima {count_person} od {max_count_person} oseb ({percent} končanih)
sl[1]:  ima {count_person} od {max_count_person} osebe ({percent} končanih)
sl[2]:  ima {count_person} od {max_count_person} oseb ({percent} končanih)
sl[3]:  ima {count_person} od {max_count_person} oseb ({percent} končanih)

en: All generations
sl: Vsi rodovi

en: Double-click to see all generations
sl: Dvakrat kliknite za prikaz vseh rodov

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en:  have {number_of} individual
     |  have {number_of} individuals
sl[0]:  ima {number_of} oseb
sl[1]:  ima {number_of} osebo
sl[2]:  ima {number_of} osebi
sl[3]:  ima {number_of} osebe

note: Add types:
en: View Type
sl: Vrsta pogleda

en: Quick Views
sl: Hitri pogledi

en: Double-click name for details
sl: Za podrobnosti dvakrat kliknite na ime

en: Click name to make person active
sl: Kliknite, da postane oseba aktivna

en: Right-click name to edit person
sl: Desnot kliknite za urejanje osebe

en: Active person: %s
sl: Aktivna oseba: %s

en: %d. Partner: Not known
sl: %d. Partner: ni znano

en: Parents:
sl: Starši:

en:    %d.a Mother:
sl:    %d.a Mati:

en:    %d.b Father:
sl:    %d.b Oče:

en: Click name to change active
    Double-click name to edit
sl: Kliknite na ime za nastavitev aktivne osebe,
    dvakrat kliknite za urejanje

en: Log for this Session
sl: Zapis te seje

en: Opened data base -----------
sl: Odprta zbirka podatkov -----------

note: List of translated strings used here (translated in self.log ).
en: Added
sl: Dodano

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Edited
sl: Urejano

en: Selected
sl: Izbrano

en: SoundEx code:
sl: Koda SoundEx:

en: Double-click item to see matches
sl: Dvakrat kliknite za prikaz zadetkov

en: less than 1
sl: manj kot 1

note: -------------------------
en: Individuals
sl: Osebe

en: Number of individuals
sl: Število oseb

en: Individuals with unknown gender
sl: Osebe neznanega spola

en: Incomplete names
sl: Nepopolna imena

en: Individuals missing birth dates
sl: Osebe z manjkajočimi datumi rojstva

en: Disconnected individuals
sl: Nepovezane osebe

en: Family Information
sl: Podatki o družinah

en: Unique surnames
sl: Edinstveni priimki

en: Media Objects
sl: Zunanji predmeti

en: Individuals with media objects
sl: Osebe z zunajimi predmeti

en: Total number of media object references
sl: Skupno število navedb zunanjih predmetov

en: Number of unique media objects
sl: Število različnih zunanjih predmetov

en: Total size of media objects
sl: Skupna velikost zunajih predmetov

en: Missing Media Objects
sl: Manjkajo zunaji predmeti

en: Double-click surname for details
sl: Dvakrat kliknite za podrobnosti o priimku

en: Number of surnames
sl: Število priimkov

en: Min font size
sl: Najmanjša velikost pisave

en: Max font size
sl: Največja velikost pisave

en: Total unique surnames
sl: Vseh priimkov

en: Total surnames showing
sl: Vseh prikazanih priimkov

en: Previous To Do note
sl: Prejšnja opomba Narediti

en: Next To Do note
sl: Naslednja opomba Narediti

en: Edit the selected To Do note
sl: Uredi izbrano opombo Narediti

en: Add a new To Do note
sl: Dodaj novo opombo Narediti

en: First select the object to which you want to attach a note
sl: Najprej izberite predmet, ki bi mu radi pripeli opombo

en: Unattached
sl: Nepripeto

en: Intro
sl: Uvod

en: Gramps is a software package designed for genealogical research. Although similar to other genealogical programs, Gramps offers some unique and powerful features.
sl: Gramps je programski paket namenjen rodoslovnim raziskavam. Čeprav je podoben drugim rodoslovnim programom, nudi vrsto edinstvenih in močnih orodij.

en: Links
sl: Povezave

en: Home Page
sl: Spletna stran

en: Start with Genealogy and Gramps
sl: Prvi koraki v rodoslovju in Grampsu

en: Gramps online manual
sl: Grampsov spletni priročnik

en: locale_suffix|
sl: sl

en: Ask questions on gramps-users mailing list
sl: Odgovori na vprašanja na dopisnem seznamu gramps-users

en: Who makes Gramps?
sl: Kdo dela Gramps?

en: Gramps is created by genealogists for genealogists, organized in the Gramps Project. Gramps is an Open Source Software package, which means you are free to make copies and distribute it to anyone you like. It's developed and maintained by a worldwide team of volunteers whose goal is to make Gramps powerful, yet easy to use.
sl: Gramps ustvarjajo rodoslovci za rodoslovce. Združeni so v projektu Gramps. Gre za odprtokodni programski paket, kar pomeni, da ga lahko prosto kopirate in razširjate komur koli želite. Razvija mednarodni tim prostovoljcev z namenom, da bi postal močno orodje in hkrati enostavno za uporabo.

en: Getting Started
sl: Prvi koraki

en: The first thing you must do is to create a new Family Tree. To create a new Family Tree (sometimes called 'database') select "Family Trees" from the menu, pick "Manage Family Trees", press "New" and name your Family Tree. For more details, please read the information at the links above
sl: Prva stvar, ki jo morate storiti, je začetek novega rodovnika. V ta namen v meniju izberite Rodovniki - Uredi rodovnike, kliknite Nov, ter poimenujte svoj rodovnik. Več podatkov boste našli v zgoraj navedenih povezavah.

en: Dashboard View
sl: Pregled

en: You are currently reading from the "Dashboard" view, where you can add your own gramplets. You can also add gramplets to any view by adding a sidebar and/or bottombar, and right-clicking to the right of the tab.
    
    You can click the configuration icon in the toolbar to add additional columns, while right-click on the background allows to add gramplets. You can also drag the Properties button to reposition the gramplet on this page, and detach the gramplet to float above Gramps.
sl: Tole besedilo berete v pogledu Pregled, ki ga lahko poljubno spreminjate in vanj dodajate svoje pripomočke. Dodajate jih lahko tudi v vseh ostalih pogledih: dodajte stransko ali spodnjo ploščo in v njima desno kliknite.
    
    V orodni vrstici lahko kliknete na nastavitveno ikono in nato dodate stolpce. Lahko tudi potegnete gumb Lastnosti in s tem prilagodite položaj pripomočka na strani ali ga odtrgate, tako da se nahaja v samostojnem oknu.

note: Minimum number of lines we want to see. Further lines with the same distance to the main person will be added on top of this.
en: Minimum number of items to display
sl: Najmanjše število prikazanih elementov

note: How many generations of descendants to process before we go up to the next level of ancestors.
en: Descendant generations per ancestor generation
sl: Število rodov potomcev na rod prednikov

note: After an ancestor was processed, how many extra rounds to delay until the descendants of this ancestor are processed.
en: Delay before descendants of an ancestor is processed
sl: Premor pred obdelavo potomcev prednikov

note: Tag to use to indicate that this person has no further marriages, if the person is not tagged, warn about this at the time the marriages for the person are processed.
en: Tag to indicate that a person is complete
sl: Označite, da so podatki o osebi zaključeni

note: Tag to use to indicate that there are no further children in this family, if this family is not tagged, warn about this at the time the children of this family are processed.
en: Tag to indicate that a family is complete
sl: Označite, da so podatki o družini zaključeni

note: Tag to use to specify people and families to ignore. In his way, hopeless cases can be marked separately and don't clutter up the list.
en: Tag to indicate that a person or family should be ignored
sl: Označite, da se osebe ali družine ne sme upoštevati

en: No Home Person set.
sl: Izhodiščna oseba ni nastavljena.

en: first name unknown
sl: neznano ime

en: surname unknown
sl: neznan priimek

en: (person with unknown name)
sl: (oseba neznanega imena)

en: birth event missing
sl: manjka rojstni dogodek

en: person not complete
sl: oseba z manjkajočimi podatki

en: (unknown person)
sl: (Neznana oseba)

en: %(name1)s and %(name2)s
sl: %(name1)s in %(name2)s

en: marriage event missing
sl: manjka poročni dogodek

en: relation type unknown
sl: neznana vrsta povezave

en: family not complete
sl: družina z manjkajočimi podatki

en: date unknown
sl: neznan datum

en: date incomplete
sl: nepopoln datum

en: place unknown
sl: neznan kraj

en: spouse missing
sl: manjka zakonec

en: father missing
sl: manka oče

en: mother missing
sl: manjka mati

en: parents missing
sl: manjkajo starši

en: Family Lines Graph
sl: Prikaz družinskih linij

en: Produces family line graphs using Graphviz.
sl: Ustvari grafični prikaz družinskih linij s pomočjo programa Graphviz.

en: Hourglass Graph
sl: Prikaz v obliki peščene ure

en: Produces an hourglass graph using Graphviz.
sl: Ustvari grafični prikaz v obliki peščene ure s pomočjo programa Graphviz.

en: Relationship Graph
sl: Prikaz sorodstvenih povezav

en: Produces relationship graphs using Graphviz.
sl: Ustvari grafični prikaz sorodstvenih povezav s pomočjo programa Graphviz.

note: ------------------------------------------------------------------------ Constant options items
en: B&W outline
sl: ČB oris

en: Colored outline
sl: Barvni oris

en: Color fill
sl: Pobarvaj

en: Descendants <- Ancestors
sl: Potomci <- Predniki

en: Descendants -> Ancestors
sl: Potomci -> Predniki

en: Descendants <-> Ancestors
sl: Potomci <-> Predniki

en: Descendants - Ancestors
sl: Potomci - Predniki

note: ---------------------
en: Follow parents to determine "family lines"
sl: Za določitev "družinskih linij" sledi staršem

en: Parents and their ancestors will be considered when determining "family lines".
sl: Pri določanju "družinskih linij" se upoštevajo starši s svojimi predniki.

en: Follow children to determine "family lines"
sl: Za določitev družinskih linij sledi otrokom

en: Children will be considered when determining "family lines".
sl: Pri določanju "družinskih linij" se upoštevajo otroci.

en: Try to remove extra people and families
sl: Skušaj odstraniti dodatne osebe in družine

en: People and families not directly related to people of interest will be removed when determining "family lines".
sl: Pri določanju "družinskih linij" bodo odstranjene osebe in družine, ki niso neposredno povezane z "zanimivimi osebami".

en: Arrowhead direction
sl: Smer puščice

en: Choose the direction that the arrows point.
sl: Izberi smer kazanja puščic.

en: Graph coloring
sl: Barve grafičenga prikaza

en: Males will be shown with blue, females with red, unless otherwise set above for filled. If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
sl: Moški bodo prikazani modro, ženske pa rdeče, če zgoraj ni drugače navedeno. Pri neznanem spolu posamezne osebe, bo ta prikazana v sivi barvi.

en: Rounded corners
sl: Zaobljena oglišča

en: Use rounded corners e.g. to differentiate between women and men.
sl: Za razlikovanje med moškimi in ženskami uporabi zaobljene robove.

note: --------------------------------
en: People of Interest
sl: Zanimive osebe

note: --------------------------------
en: People of interest
sl: Osebe, ki nas zanimajo

en: People of interest are used as a starting point when determining "family lines".
sl: Pri določanju "družinskih linij" se za izhodišča uporabljajo "zanimive" osebe.

en: Limit the number of ancestors
sl: Omeji število prednikov

en: Whether to limit the number of ancestors.
sl: Ali naj se omeji število prednikov.

en: The maximum number of ancestors to include.
sl: Največje število predikov, ki naj bodo vključeni.

en: Limit the number of descendants
sl: Omeji število potomcev

en: Whether to limit the number of descendants.
sl: Ali naj se omeji število potomcev.

en: The maximum number of descendants to include.
sl: Največje število potomcev, ki naj bodo vključeni.

note: --------------------
en: Include dates
sl: Vključi datume

en: Whether to include dates for people and families.
sl: Ali naj bodo pri osebah in družinah vključeni datumi.

en: Limit dates to years only
sl: Datume prikaži le z letnicami

en: Prints just dates' year, neither month or day nor date approximation or interval are shown.
sl: Izpiše samo ustrezne letnice, tako da niso prikazani niti dnevi, meseci ali približni datumi niti časovno obdobje.

en: Whether to include placenames for people and families.
sl: Ali naj bodo pri osebah in družinah vključena imena krajev.

en: Include the number of children
sl: Vključi število otrok

en: Whether to include the number of children for families with more than 1 child.
sl: Ali naj bo pri družinah z več kot enim otrokom vključeno število otrok.

en: Include thumbnail images of people
sl: Vključi vzorčne slike oseb

en: Whether to include thumbnail images of people.
sl: Ali naj bodo vključene vzorčne slike oseb.

en: Thumbnail location
sl: Lokacija sličic

en: Above the name
sl: Nad imenom

en: Beside the name
sl: Poleg imena

en: Where the thumbnail image should appear relative to the name
sl: Kje, glede na ime, naj bo prikazana sličica

en: Thumbnail size
sl: Velikost sličice

en: Size of the thumbnail image
sl: Velikost sličice

note: ----------------------------
en: Family Colors
sl: Barve družine

note: ----------------------------
en: Family colors
sl: Barve družine

en: Colors to use for various family lines.
sl: Barve, ki naj bodo uporabljene za posamezne družinske linije.

en: The color to use to display men.
sl: Barva za prikaz moških.

en: The color to use to display women.
sl: Barva za prikaz žensk.

en: The color to use when the gender is unknown.
sl: Barva za prikaz oseb neznanega spola.

en: The color to use to display families.
sl: Barva za prikaz družin.

en: Empty report
sl: Prazno poročilo

en: You did not specify anybody
sl: Nikogar niste navedli

en: Number of people in database:
sl: Število oseb v podatkovni zbirki:

en: Number of people of interest:
sl: Število oseb, ki nas zanimajo:

en: Number of families in database:
sl: Število družin v podatkovni zbirki:

en: Number of families of interest:
sl: Število družin, ki nas zanimajo:

en: Additional people removed:
sl: Dodatne odstranjene osebe:

en: Additional families removed:
sl: Dodatne odstranjene družine:

en: Initial list of people of interest:
sl: Začetni seznam oseb, ki nas zanimajo:

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {number_of} child | {number_of} children
sl[0]: {number_of} otrok
sl[1]: {number_of} otrok
sl[2]: {number_of} otroka
sl[3]: {number_of} otroci

en: father: %s
sl: oče: %s

en: mother: %s
sl: mati: %s

en: child: %s
sl: otrok: %s

en: Center -> Others
sl: Središčni -> Ostali

en: Center <- Others
sl: Središčni <- Ostali

en: Center <-> Other
sl: Središčni <-> Ostali

en: Center - Other
sl: Središčni - Ostali

en: The Center person for the graph
sl: Središčna oseba prikaza

en: Max Descendant Generations
sl: Največje število rodov potomcev

en: The number of generations of descendants to include in the graph
sl: Število rodov, ki naj bodo vključeni v prikaz potomcev

en: Max Ancestor Generations
sl: Največje število rodov prednikov

en: The number of generations of ancestors to include in the graph
sl: Število rodov, ki naj bodo vključeni v prikaz prednikov

en: Males will be shown with blue, females with red.  If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
sl: Moški bodo prikazani modro, ženske pa rdeče. Pri neznanem spolu posamezne osebe, bo ta prikazana v sivi barvi.

note: see bug report #2180
en: Use rounded corners
sl: Uporabi zaobljene robove

en: Use rounded corners to differentiate between women and men.
sl: Za razlikovanje med moškimi in ženskami uporabi zaobljene robove.

note: ###############################
en: Graph Style
sl: Slog grafičnega prikaza

en: Force Ahnentafel order
sl: Vsili vrstni red Ahnentafel

en: Force Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel layout order for all ancestors, so that fathers are always on the left branch and mothers are on the right branch.
sl: Vsili Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel vrstni red za vse prednike, tako da bodo očetje vedno na levi strani in matere na desni.

en: Ahnentafel number visible
sl: Vidne številke Ahnentafel

en: Show Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel number under all others informations.
sl: Prikaži Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel številke pod vsemi ostalimi podatki.

en: Generating report
sl: Ustvarjanje poročila

en: Determines what people are included in the graph
sl: Določa, katere osebe naj bodo vključene v prikaz

note: see bug report #11112
en: Use hexagons
sl: Uporabi šestkotnike

en: Use hexagons to differentiate those of unknown gender.
sl: Za razlikovanje oseb neznanega spola uporabi zaobljene šestkotnike.

note: ###############################
en: Dates and/or Places
sl: Datumi in Kraji

en: Do not include any dates or places
sl: Ne vključi datumov ali krajev

en: Include (birth, marriage, death) dates, but no places
sl: Vključi datume rojstev, porok in smrti; brez krajev

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places
sl: Vključi datume rojstev, porok in smrti ter kraje

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places if no dates
sl: Vključi datume rojstev, porok in smrti ter kraje, če ni datumov

en: Include (birth, marriage, death) years, but no places
sl: Vključi letnice rojstev, porok in smrti; brez krajev

en: Include (birth, marriage, death) years, and places
sl: Vključi letnice rojstev, porok in smrti ter kraje

en: Include (birth, marriage, death) places, but no dates
sl: Vključi kraje rojstev, porok in smrti; brez datumov

en: Include (birth, marriage, death) dates and places on same line
sl: Vključi datume rojstev, porok in smrti ter kraje v isti vrstici

en: Whether to include dates and/or places
sl: Ali naj bodo vključeni datumi in kraji

en: Show all family nodes
sl: Prikaži vsa vozlišča družin

en: Show family nodes even if the output contains only one member of the family.
sl: Prikaži vozlišča družin, čeprav izpis vsebuje le enega člana družine.

en: Include URLs
sl: Vključi naslove URL

en: Include a URL in each graph node so that PDF and imagemap files can be generated that contain active links to the files generated by the 'Narrated Web Site' report.
sl: V vsako vozlišče prikaza vključi naslov URL, tako da bodo izdelane datoteke PDF in slike vsebovale aktivne povezave na datoteke, ki nastanejo z ukazom 'Ustvari pripovedno spletno stran'.

en: Include relationship to center person
sl: Vključi sorodstvo s središčno osebo

en: Whether to show every person's relationship to the center person
sl: Ali naj bodo prikazana sorodstva do središčne osebe

en: Whether to include thumbnails of people.
sl: Ali naj bodo vključene vzorčne slike otrok.

en: Thumbnail Location
sl: Lokacija sličic

note: occupation = BooleanOption(_("Include occupation"), False)
en: Include occupation
sl: Vključi zaposlitev

en: Do not include any occupation
sl: Izpusti zaposlitev

en: Include description of most recent occupation
sl: Vključi opis najnovejše zaposlitve

en: Include date, description and place of all occupations
sl: Vključi datume, opise in kraje vseh zaposlitev

en: Whether to include the last occupation
sl: Ali naj bo vključena zadnja zaposlitev

en: Include relationship debugging numbers also
sl: Vključi tudi razhroščevalne številke sorodstev

en: Whether to include 'Ga' and 'Gb' also, to debug the relationship calculator
sl: Ali naj bosta v poročilu vključena tudi 'Ga' in 'Gb' za razhroščevanje računala sorodstev

en: Indicate non-birth relationships with dotted lines
sl: Označi nekrvne povezave s pikčastimi črtami

en: Non-birth relationships will show up as dotted lines in the graph.
sl: Nekrvne povezave bodo prikazane kot pikčaste črte.

en: Show family nodes
sl: Prikaži vozlišča družin

en: Families will show up as ellipses, linked to parents and children.
sl: Družine bodo prikazane kot elipse, povezane s starši in otroki.

en: Import data from CSV files
sl: Uvozi podatke iz datotek CSV

en: Import data from GeneWeb files
sl: Uvozi podatke iz datotek GeneWeb

en: Gramps package (portable XML)
sl: Paket Gramps (prenosljiv XML)

en: Import data from a Gramps package (an archived XML Family Tree together with the media object files.)
sl: Uvozi podatke iz paketa Gramps (rodovnik arhiviran v obliki XML skupaj z datotekami zunanjih predmetov).

en: Gramps XML Family Tree
sl: Rodovnik Gramps XML

en: The Gramps XML format is a text version of a Family Tree. It is read-write compatible with the present Gramps database format.
sl: Gramps XML je besedilna različica rodovnika. Združljiva je s sedanjo obliko zbirke podatkov Gramps, tako pri branju kot pri pisanju.

en: Gramps 2.x database
sl: Zbirka podatkov Gramps 2.x

en: Import data from Gramps 2.x database files
sl: Uvozi podatke iz datotek zbirke podatkov Gramps 2.x

en: Import data from Pro-Gen files
sl: Uvozi podatke iz datotek Pro-Gen

en: Import data from vCard files
sl: Uvozi podatke iz datotek vCard

en: %s could not be opened
sl: %s ni bilo mogoče odpreti

note: # a "GEDCOM import report" happens in GedcomParser so this is not needed: # (but the imports_test.py unittest currently requires it, so here it is) # a "VCARD import report" happens in VCardParser so this is not needed:
en: Results
sl: Rezultati

en: done
sl: končano

en: given name
sl: ime

en: call
sl: vzdevek

en: Person or Place|title
sl: naziv

en: title
sl: naziv

en: gender
sl: spol

en: source
sl: vir

en: note
sl: opomba

en: birth place
sl: kraj rojstva

en: birth place id
sl: id. kraja rojstva

en: birth source
sl: vir rojstva

en: baptism place
sl: kraj krsta

en: baptism place id
sl: id. kraja krsta

en: baptism date
sl: datum krsta

en: baptism source
sl: vir za krst

en: burial place
sl: kraj pokopa

en: burial place id
sl: id. kraja pokopa

en: burial date
sl: datum pokopa

en: burial source
sl: vir za pokop

en: death place
sl: kraj smrti

en: death place id
sl: id. kraja smrti

en: death source
sl: vir smrti

en: death cause
sl: vzrok smrti

en: person
sl: oseba

en: Occupation description
sl: Opis poklica

en: Occupation date
sl: Datum poklica

en: Occupation place
sl: Kraj poklica

en: Occupation place id
sl: id. kraja poklica

en: Occupation source
sl: Vir poklica

en: residence date
sl: datum domovanja

en: residence place
sl: kraj domovanja

en: residence place id
sl: id. kraja domovanja

en: residence source
sl: vir domovanja

en: attribute type
sl: vrsta atributa

en: attribute value
sl: vrednost atributa

en: attribute source
sl: vir atributa

note: ----------------------------------
en: child
sl: otrok

note: ----------------------------------
en: mother
sl: mati

en: parent2
sl: starš 2

en: father
sl: oče

en: parent1
sl: starš 1

en: marriage
sl: poroka

en: date
sl: datum

en: place
sl: kraj

en: place id
sl: id. kraja

note: 2=double underline
en: name
sl: ime

en: type
sl: vrsta

note: 2=double underline
en: latitude
sl: z. širina

note: 2=double underline
en: longitude
sl: z. dolžina

en: code
sl: številka

en: enclosed by
sl: vključen v

en: enclosed_by
sl: vključen_v

en: format error: line %(line)d: %(zero)s
sl: napaka oblike: vrstica %(line)d: %(zero)s

en: CSV Import
sl: Uvozi datoteke CSV

en: Reading data...
sl: Branje podatkov ...

en: CSV import
sl: Uvoz CSV

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: Import Complete: {number_of} second | Import Complete: {number_of} seconds
sl[0]: Uvoz končan v {number_of} sekundah
sl[1]: Uvoz končan v {number_of} sekundi
sl[2]: Uvoz končan v {number_of} sekundah
sl[3]: Uvoz končan v {number_of} sekundah

en: Gramps - GEDCOM Encoding
sl: Kodiranje Gramps - GEDCOM

en: GEDCOM Encoding
sl: Kodiranje GEDCOM

en: This GEDCOM file has identified itself as using ANSEL encoding. Sometimes, this is in error. If the imported data contains unusual characters, undo the import, and override the character set by selecting a different encoding below.
sl: Ta datoteka GEDCOM ima oznako, da uporablja kodiranje ANSEL. Včasih gre pri tem za napako. Če uvoženi podatki vsebujejo nenavadne znake, razveljavite uvoz in prisilite upoštevanje nabora znakov, navedenega na spodnjem seznamu.

en: Encoding:
sl: Kodiranje:

en: Invalid GEDCOM file
sl: Neveljavna datoteka GEDCOM

en: %s could not be imported
sl: %s ni bilo mogoče uvoziti

en: Error reading GEDCOM file
sl: Napaka pri branju datoteke GEDCOM

en: Accomplishment
sl: Dosežek

en: Acquisition
sl: Pridobitev

en: Adhesion
sl: Privzem

en: Award
sl: Nagrada

en: Change Name
sl: Sprememba imena

en: Circumcision
sl: Obrezovanje

en: Military Demobilisation
sl: Demobilizacija

en: Dotation
sl: Prispevek

en: Excommunication
sl: Ekskomunikacija

en: LDS Family Link
sl: Družinska povezava LDS

en: Funeral
sl: Pogreb

en: Hospitalisation
sl: Hospitalizacija

en: Illness
sl: Bolezen

en: List Passenger
sl: Potnik na seznamu

en: Military Distinction
sl: Vojaško odlikovanje

en: Militaty Mobilisation
sl: Mobilizacija

en: Military Promotion
sl: Vojaško napredovanje

en: LDS Seal to child
sl: Priredi otroku LDS

en: Sold property
sl: Prodano

en: No mention
sl: Brez omembe

en: Separated
sl: Ločeno

en: GeneWeb import
sl: Uvoz podatkov GeneWeb

en: Invalid date {date} in {gw_snippet}, preserving date as text.
sl: Neveljaven datum {date} v {gw_snippet}, ohranjanje datuma v obliki besedila.

en: Could not create media directory %s
sl: Mape zunanjih predmetov %s ni bilo mogoče ustvariti

en: Media directory %s is not writable
sl: V mapo zunanjih predmetov %s ni mogoče pisati

note: mediadir exists and writable -- User could have valuable stuff in it, have him remove it!
en: Media directory %s exists. Delete it first, then restart the import process
sl: Mapa z zunanjimi predmeti %s že obstaja. Zbrišite jo in ponovno zaženite uvažanje

en: Error extracting into %s
sl: Napaka pri zapisovanju podatkov v %s

en: Base path for relative media set
sl: Izhodišče za relativne poti zunanjih predmetov je nastavljeno

en: The base media path of this Family Tree has been set to %s. Consider taking a simpler path. You can change this in the Preferences, while moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
sl: Pot do osnovne mape za ta rodovnik je nastavljena na %s. Morda bi lahko uporabili preprostejšo pot. Spremenite jo lahko v Možnostih, ko premikate datoteke zunanjih predmetov na novo mesto, in z upravljalnikom zunanjih predmetov, kjer z možnostjo 'Zamenjaj podniz v poti" nastavite pravilno pot do svojih zunanjih predmetov.

en: Cannot set base media path
sl: Izhodišča za relativne poti do zunanjih predmetov ni bilo mogoče nastaviti

en: The Family Tree you imported into already has a base media path: %(orig_path)s. The imported media objects however are relative from the path %(path)s. You can change the media path in the Preferences or you can convert the imported files to the existing base media path. You can do that by moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
sl: Ciljni rodovnik uvoza že ima določeno pot za zunanje podatke: %(orig_path)s. Uvoženi zunanji predmeti pa imajo navedeno pot glede na %(path)s. Pot do zunanjih predmetov lahko spremenite v Možnostih, ali pa uvožene datoteke pretvorite tako, da bodo v skladu z obstoječo potjo zunanjih predmetov. To storite tako, da zunanje predmete prestavite na njihovo novo mesto in uporabite Urejevalnik zunanjih predmetov, kjer z možnostjo 'Zamenjaj podniz v poti' nastavite pravilne poti do svojih zunanjih predmetov.

en: %s could not be opened
sl: %s ni bilo mogoče odpreti

en: The Database version is not supported by this version of Gramps.You should use an old copy of Gramps at version 3.0.x and import your database into that version. You should then export a copy of your data to Gramps XML (Family Tree). Then you should upgrade to the latest version of Gramps (for example this version), create a new empty database and import the Gramps XML into that version. Please refer to:%(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s
sl: Ta različica zbirke podatkov ni pričujoči različici Grampsa ni podprta. Uporabite staro kopijo Grampsa 3.0.x in vanjo uvozite zbirko podatkov. Nato v njej izvozite podatke v obliko Gramps XML (rodovnik). Potem Gramps nadgradite na zadnjo različico (npr. na tole), v njem ustvarite prazno zbirko podatkov in vanjo uvozite Gramps XML. Podrobnosti si preberite v %(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s

en: Source reference
    (out of Settings)
sl: Navedba vira
    (iz nastavitev)

en: Source reference text
    (Text & import Filename).
sl: Besedilo navedbe vira
    (Besedilo in ime datoteka uvoza).

en: Attribut
sl: Atribut

en: Source attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
sl: Besedilo atributa vira
    (Besedilo, uvozna datoteka & (Sistemski )Datum).

en: Citation reference.
sl: Navedba navedka.

en: Citation confidence level
    (Very low - very high).
sl: Stopnja zanesljivosti navedka
    (Zelo nizka - zelo visoka).

en: Citation volume/page text
    (Text & (System-)Date).
sl: Besedilo dela / strani navedka
    (Besedilo & (Sistemski )Datum).

en: Citation attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
sl: Besedilo atributa navedka
    (Besedilo, uvozna datoteka & (Sistemski )Datum).

en: Import Text
sl: Uvozi besedilo

en: Default Tagtext
    (out of Settings).
sl: Privzeto besedilo oznake
    (iz nastavitev)

en: Import Filename.
sl: Uvozi ime datoteke.

en: Default (System-)Date.
sl: Privzet (Sistemski )Datum.

en: Combined default text + filename + date.
sl: Kombinirano privzeto besedilo + ime datoteke + datum.

en: Copy Default Text
    to all Tag Text'.
sl: Kopiraj privezto besedilo
    na vse oznake.

en: Copy Default Filename
    to all sensitive Tag Text'.
sl: Kopiraj privzeto ime datoteke
    na vse oznake občutljivo.

en: Copy Default Date
    to all sensitive Tag Text'.
sl: Kopiraj privzet datum
    na vse oznake občutljivo.

en:   Objects
sl:   Predmeti

en: Enable/Disable
    all object tags.
sl: Omogoči / onemogoči
    vse oznake predmetov.

en: Tag Text
sl: Besedilo oznake

en: Import Objects
sl: Uvozi predmete

en: Enable/Disable
    Person import.
sl: Omogoči / onemoogoči
    uvoz oseb.

en: Enable/Disable
    Family import.
sl: Omogoči / onemogoči
    uvoz družin.

en: Enable/Disable
    Child import.
sl: Omogoči / onemogoči
    uvoz otrok.

en: Use original Person
    Identifier as Gramps ID.
sl: Uporabi izvirno oznako
    osebe za ID.

en: Use original Family
    Identifier as Gramps ID.
sl: Uporabi izvirno oznako
    družine za ID.

en: Identifier
sl: Označevalec

en: Name change
sl: Sprememba imena

en: Event date
sl: Datum dogodka

en: Store birth date in
    event description.
sl: Shrani datum rojstva
    v opisu dogodka.

en: Store death date in
    event description.
sl: Shrani datum smrti
    v opisu dogodka

en: Diverse
sl: Razno

en: Store REFN number
    in event description.
sl: Shrani število REFN
    v opisu dogodka.

en: Use death information
    as death cause event.
sl: Uporabi podatke o smrti
    za dogodek vzroka smrti.

en: (-cause)
sl: (-vzrok)

en: Male surname
sl: Moški priimek

en: Change name of male
    to e.g. wifes name.
sl: Spremeni ime moškega
    v npr. ime žene.

en: Female surname
sl: Ženski priimek

en: Change name of female
    to e.g. husbands name.
sl: Spremeni ime ženske
    v npr. ime moža.

en: Option
sl: Možnost

en: _Ok
sl: V _redu

en: manual|Import_from_another_genealogy_program
sl: Uvoz_iz_drugih_rodoslovnih_programov

en: Import from Pro-Gen (%s)
sl: Uvozi iz Pro-Gen (%s)

en: Pro-Gen data error
sl: Napaka v podatkih Pro-Gen

en: Import Pro-Gen
sl: Uvozi iz Pro-Gen

en: Line %(line)5d: %(prob)s
sl: Vrstica %(line)5d: %(prob)s

en: vCard import
sl: Uvoz podatkov vCard

en: VCARD import report: No errors detected
sl: Poročilo uvoza VCARD: Brez napak

en: VCARD import report: %s errors detected
sl: Poročilo uvoza VCARD: Odkritih napak: %s

en: Token >%(token)s< unknown. line skipped: %(line)s
sl: Žeton >%(token)s< neznan. Vrstica izpuščena: %(line)s

en: BEGIN property not properly closed by END property, Gramps can't cope with nested VCards.
sl: BEGIN ni ustrezno zaključen z END, Gramps ne more obdelovati gnezdenih oznak VCard.

en: Import of VCards version %s is not supported by Gramps.
sl: V trenutni različici Grampsa ni podpore za uvoz VCards %s.

en: VCard is malformed missing the compulsory N property, so there is no name; skip it.
sl: VCard je napačno oblikovan - obvezna lastnost N manjka, zato ni imena; preskoči ga.

en: VCard is malformed missing the compulsory FN property, get name from N alone.
sl: VCard je napačno oblikovan - obvezna lastnost FN manjka, pridobi ime samo iz N.

en: VCard is malformed wrong number of name components.
sl: VCard je napačno oblikovan - napačno število sestavin imena.

en: Invalid date in BDAY {vcard_snippet}, preserving date as text.
sl: Neveljaven datum v BDAY {vcard_snippet}, ohranjanje datuma v obliki besedila.

en: Date {vcard_snippet} not in appropriate format yyyy-mm-dd, preserving date as text.
sl: Datum {vcard_snippet} ni v ustrezni obliki yyyy-mm-dd, zato ostaja v obliki besedila.

note: feature requests 2356, 1658: avoid genitive form ------------------------------------------------------------------------- Support functions
en: %(event_name)s of %(family)s
sl: %(event_name)s za %(family)s

note: feature requests 2356, 1658: avoid genitive form
en: %(event_name)s of %(person)s
sl: %(event_name)s za %(person)s

en: Error reading %s
sl: Napaka pri branju %s

en: The file is probably either corrupt or not a valid Gramps database.
sl: Datoteka je najverjetneje poškodovana ali pa ni veljavna zbirka podatkov Gramps.

en:   %(id)s - %(text)s with %(id2)s
sl:   %(id)s - %(text)s z %(id2)s

en:   Family %(id)s with %(id2)s
sl:   Družina %(id)s z %(id2)s

en:   Source %(id)s with %(id2)s
sl:   Vir %(id)s z %(id2)s

en:   Event %(id)s with %(id2)s
sl:   Dogodek %(id)s z %(id2)s

en:   Media Object %(id)s with %(id2)s
sl:   Predmet %(id)s z %(id2)s

en:   Place %(id)s with %(id2)s
sl:   Kraj %(id)s z %(id2)s

en:   Repository %(id)s with %(id2)s
sl:   Nahajališče %(id)s z %(id2)s

en:   Note %(id)s with %(id2)s
sl:   Opomba %(id)s z %(id2)s

en:   Citation %(id)s with %(id2)s
sl:   Navedek %(id)s z %(id2)s

en:   People: %d
sl:   Osebe: %d

en:   Families: %d
sl:   Družine: %d

en:   Sources: %d
sl:   Viri: %d

en:   Events: %d
sl:   Dogodki: %d

en:   Media Objects: %d
sl:   Zunanji predmeti: %d

en:   Places: %d
sl:   Kraji: %d

en:   Repositories: %d
sl:   Nahajališča: %d

en:   Notes: %d
sl:   Opombe: %d

en:   Tags: %d
sl:   Oznake: %d

en:   Citations: %d
sl:   Navedki: %d

en: Number of new objects imported:
sl: Število uvoženih zunanjih predmetov:

en: 
     The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    The breakdown per category is depicted by the
    number in parentheses. Where possible these
    'Unkown' objects are referenced by note %(unknown)s.
sl: 
     Uvožena datoteka ni imela vseh podatkov.
    Da bi se to popravilo, je bilo ustvarjenih %(new)d predmetov,
    njihovi atributi pa so bili nastavljeni na 'neznano'.
    Razčlenitev po kategorijah je označena s številkami
    v oklepajih. Kjer je mogoče, so ti 'neznani' predmeti
    navedeni z opombo %(unknown)s.

en: 
    Media objects with relative paths have been
    imported. These paths are considered relative to
    the media directory you can set in the preferences,
    or, if not set, relative to the user's directory.
sl: 
    Uvoženi so bili zunanji predmeti z relativnimi potmi.
    Relativne so glede na mapo za predmete, ki jo
    lahko določite v Možnostih, ali pa, če ta mapa ni
    nastavljena, glede na uporabnikovo mapo.

en: 
    
    Objects that are candidates to be merged:
sl: 
    
    Stvari, ki bi jih lahko združili:

note: there is no old style XML
en: The Gramps Xml you are trying to import is malformed.
sl: Gramps Xml, ki bi ga radi uvozili, je nepravilno oblikovan.

en: Attributes that link the data together are missing.
sl: Atributi, ki bi morali povezovati podatke, manjkajo.

en: Gramps XML import
sl: Uvoz Gramps XML

en: Could not change media path
sl: Poti do predmeta ni bilo mogoče spremeniti

en: The opened file has media path %s, which conflicts with the media path of the Family Tree you import into. The original media path has been retained. Copy the files to a correct directory or change the media path in the Preferences.
sl: Odprta datoteka ima za predmete navedeno pot %s, kar ne ustreza poti, navedeni v rodoviku, v katerega uvažate. Ohranjena je bila izvirna pot predmetov. Prekopirajte datoteke v ustrezno mapo ali pa v meniju Možnosti spremenite pot do zunanjih predmetov.

en: The .gramps file you are importing does not contain information about the version of Gramps with, which it was produced.
    
    The file will not be imported.
sl: Datoteka .gramps, ki jo želite uvoziti, ne vsebuje podatka o tem, v kateri različici Grampsa je bila ustvarjena.
    
    Uvoza datoteke ne bo.

en: Import file misses Gramps version
sl: Datoteka za uvažanje ne vsebuje podatka o različici Grampsa

en: The .gramps file you are importing was made by version %(newer)s of Gramps, while you are running an older version %(older)s. The file will not be imported. Please upgrade to the latest version of Gramps and try again.
sl: Datoteka .gramps, ki jo skušate uvoziti, je bila narejena v različici %(newer)s programa Gramps, vi pa uporabljate starejšo različico %(older)s. Datoteka tako ne bo uvožena. Posodobite Gramps na zadnjo različico in poskusite znova.

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a more recent version %(newgramps)s.
    
    The file will not be imported. Please use an older version of Gramps that supports version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     for more info.
sl: Datoteka .gramps, ki jo skušate uvoziti, je bila narejena v različici %(oldgramps)s programa Gramps, vi pa uporabljate novejšo različico %(newgramps)s.
    
    Datoteka tako ne bo uvožena. Uporabite starejšo različico Grampsa, ki podpira različico %(xmlversion)s datoteke xml.
    Podrobnosti o tem si oglejte na 
      %(gramps_wiki_xml_url)s.

en: The file will not be imported
sl: Datoteka ne bo uvožena

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a much more recent version %(newgramps)s.
    
    Ensure after import everything is imported correctly. In the event of problems, please submit a bug and use an older version of Gramps in the meantime to import this file, which is version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    for more info.
sl: Datoteka .gramps, ki jo skušate uvoziti, je bila ustvarjena v različici %(oldgramps)s Grampsa, vi pa uporabljate veliko novejšo: %(newgramps)s.
    
    Po uvozu preverite, če je bilo vse pravilno uvoženo. Če pride do težav, javite napako. Do ureditve problema lahko za uvažanje te datoteke, zapisane v xml različice %(xmlversion)s, uporabljate starejšo različico Grampsa.
    Podrobnosti si oglejte na:
      %(gramps_wiki_xml_url)s.

en: Old xml file
sl: Stara datoteka xml

en: Witness name: %s
sl: Ime priče: %s

en: Any event reference must have a 'hlink' attribute.
sl: Vsaka navedba dogodka mora imeti atribut 'hlink'.

en: Any person reference must have a 'hlink' attribute.
sl: Vsaka navedba osebe mora imeti atribut 'hlink'.

en: Your Family Tree groups name "%(key)s" together with "%(parent)s", did not change this grouping to "%(value)s".
sl: Vaš rodovnik združuje ime "%(key)s" z imenom "%(parent)s", tako da to združevanje ni bilo spremenjeno v "%(value)s".

en: Gramps ignored a name grouping
sl: Program Gramps ni upošteval vrednosti »namemap«

en: Unknown when imported
sl: Neznano pri uvozu

en: Any note reference must have a 'hlink' attribute.
sl: Vsaka navedba opombe mora imeti atribut 'hlink'.

note: TRANSLATORS: leave the {date} and {xml} untranslated in the format string, but you may re-order them if needed.
en: Invalid date {date} in XML {xml}, preserving XML as text
sl: Neveljaven datum {date} v XML {xml}, ohranjen bo XML v obliki besedila

en: Witness comment: %s
sl: Komentar priče: %s

en: Error: family '%(family)s' father '%(father)s' does not refer back to the family. Reference added.
sl: Napaka: oče '%(father)s' v družini '%(family)s' ni podan pod navedbami v družini. Navedba dodana.

en: Error: family '%(family)s' mother '%(mother)s' does not refer back to the family. Reference added.
sl: Napaka: mati '%(mother)s' v družini '%(family)s' ni podana pod navedbami v družini. Navedba dodana.

en: Error: family '%(family)s' child '%(child)s' does not refer back to the family. Reference added.
sl: Napaka: otrok '%(child)s' v družini '%(family)s' ni podan pod navedbami v družini. Navedba dodana.

en: Mismatch between selected extension %(ext)s and actual format.
     Writing to %(filename)s in format %(impliedext)s.
sl: Izbrana podaljšava %(ext)s in dejanska vrsta zapisa se ne ujemata.
     Datoteka %(filename)s bo zapisana v obliki %(impliedext)s.

en: Common Law Marriage
sl: Civilna poroka

en: Destination
sl: Cilj

en: DNA
sl: DNK

en: Cause of Death
sl: Vzrok smrti

en: Employment
sl: Zaposlitev

en: Eye Color
sl: Barva oči

en: Height
sl: Višina

en: Initiatory (LDS)
sl: Iniciatorij (LDS)

en: Military ID
sl: Vojaška št.

en: Mission (LDS)
sl: Misijon (LDS)

en: Namesake
sl: Zaimensko

en: Ordinance
sl: Ordinanca

en: Separation
sl: Razdružitev

note: Applies to Families
en: Weight
sl: Teža

en: Line ignored
sl: Vrstica ni bila upoštevana

note: e.g. Illegal character (oxAB) (0xCB)... 1 NOTE xyz?pqr?lmn
en: Illegal character%s
sl: Neveljaven znak%s

en: Your GEDCOM file is corrupted. It appears to have been truncated.
sl: Datoteka GEDCOM je okvarjena. Izgleda, da je bila odrezana.

en: Import from GEDCOM (%s)
sl: Uvozi iz GEDCOM-a (%s)

en: GEDCOM import
sl: Uvoz GEDCOM

en: GEDCOM import report: No errors detected
sl: Poročilo uvoza GEDCOM: Brez napak

en: GEDCOM import report: %s errors detected
sl: Poročilo uvoza GEDCOM: Odkritih napak: %s

en: Line ignored as not understood
sl: Vrstica ni bila upoštevana, ker je ni bilo mogoče razumeti

en: Tag recognized but not supported
sl: Oznaka prepoznana a ni podprta

en: Skipped subordinate line
sl: Podrejena vrstica izpuščena

en: Records not imported into
sl: Zapisi niso bili uvoženi

en: Error: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record synthesised
sl: Napaka: %(msg)s '%(gramps_id)s' (vhod kot @%(xref)s@) ni v vhodu GEDCOM. Zapis sintetiziran

en: Error: %(msg)s '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record with typifying attribute 'Unknown' created
sl: Napaka: %(msg)s '%(gramps_id)s' (vhod kot @%(xref)s@) ni v vhodu GEDCOM. Ustvarjen zapis s tipiziranim atributom 'neznano'

en: Error: family '%(family)s' (input as @%(orig_family)s@) person %(person)s (input as %(orig_person)s) is not a member of the referenced family. Family reference removed from person
sl: Napaka: družina '%(family)s' (vhod kot @%(orig_family)s@) oseba %(person)s (vhod kot %(orig_person)s) ni član navedene družine. Navedba družine odstranjena iz osebe

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    Where possible these 'Unknown' objects are 
    referenced by note %(unknown)s.
sl: 
    Uvožena datoteka ni imela vseh podatkov.
    Da bi se to popravilo, je bilo ustvarjenih %(new)d predmetov,
    njihovi atributi pa so bili nastavljeni na 'neznano'.
    Kjer je mogoče, so ti 'neznani' predmeti
    navedeni z opombo %(unknown)s.

note: message means that the element %s was ignored, but expressed the wrong way round because the message is truncated for output
en: ADDR element ignored '%s'
sl: ADDR element ni bil upoštevan '%s'

en: GEDCOM data
sl: Podatki GEDCOM

en: Unknown tag
sl: Neznana oznaka

en: Top Level
sl: Vrhnja raven

en: INDI (individual) Gramps ID %s
sl: INDI (oseba) Gramps ID %s

en: Empty Alias <NAME PERSONAL> ignored
sl: Prazen vzdevek <NAME PERSONAL> ni bil upoštevan

en: FAM (family) Gramps ID %s
sl: FAM (družina) Gramps ID %s

en: Filename omitted
sl: Ime datoteke spuščeno

en: Could not import %s
sl: Nisem mogel uvoziti %s

en: Media-Type
sl: Vrsta predmeta

en: Multiple FILE in a single OBJE ignored
sl: Večkratni FILE v istem OBJE ni bil upoštevan

note: We have previously found a PLAC
en: A second PLAC ignored
sl: Drugi PLAC ni bil upoštevan

note: For RootsMagic etc. Place Details e.g. address, hospital, ...
en: Detail
sl: Podrobnost

note: We have perviously found an ADDR, or have populated location from PLAC title
en: Location already populated; ADDR ignored
sl: Lokacija že zasedena; ADDR ni bil upoštevan

en: Warn: ADDR overwritten
sl: Opozorilo: ADDR prepisan

en: Citation Justification
sl: Razlaga navedka

en: REFN ignored
sl: REFN ni bil upoštevan

note: SOURce with the given gramps_id had no title
en: No title - ID %s
sl: Brez naslova - ID %s

en: SOUR (source) Gramps ID %s
sl: SOUR (vir) Gramps ID %s

en: OBJE (multi-media object) Gramps ID %s
sl: OBJE (zunanji predmet) Gramps ID %s

en: REPO (repository) Gramps ID %s
sl: REPO (nahajališče) Gramps ID %s

en: Only one phone number supported
sl: Podprta je samo ena telefonska številka

en: HEAD (header)
sl: HEAD (zaglavje)

en: Approved system identification
sl: Odobrena sistemska identifikacija

en: Generated By
sl: Izdelano s pomočjo

en: Name of software product
sl: Ime programa

en: Version number of software product
sl: Različica programa

en: Business that produced the product: %s
sl: Podjetje izdelovalec programa: %s

en: Name of source data
sl: Ime izvirnih podatkov

en: Copyright of source data
sl: Avtorske pravice izvirnih podatkov

en: Publication date of source data
sl: Datum izdaje izvirnih podatkov

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Import from %s
sl: Uvozi iz %s

en: Submission record identifier
sl: Označevalec podanega zapisa

en: Language of GEDCOM text
sl: Jezik besedila GEDCOM

en: Import of GEDCOM file %(filename)s with DEST=%(by)s, could cause errors in the resulting database!
sl: Uvoz datoteke GEDCOM %(filename)s s ciljem DEST=%(by)s lahko poškoduje nastalo zbirko podatkov!

en: Look for nameless events.
sl: Iskanje dogodkov brez imena.

en: Character set
sl: Nabor znakov

en: Character set and version
sl: Nabor znakov in različica

en: GEDCOM version not supported
sl: Različica GEDCOM ni podprta

en: GEDCOM version
sl: Različica GEDCOM

note: Allow Lineage-Linked etc. though it should be in uppercase  (Note: Gramps is not a validator! prc)
en: GEDCOM FORM should be in uppercase
sl: GEDCOM FORM mora biti v velikih črkah

en: GEDCOM FORM not supported
sl: GEDCOM FORM ni podprt

en: GEDCOM form
sl: GEDCOM oblika

en: Creation date of GEDCOM
sl: Datum izdelave GEDCOM

en: Creation date and time of GEDCOM
sl: Čas in datum izdelave GEDCOM

en: Empty note ignored
sl: Prazna opomba ni bila upoštevana

en: Submission: Submitter
sl: Podaja: Podajalec

en: Submission: Family file
sl: Podaja: Družinska kartoteka

en: Submission: Temple code
sl: Podaja: Koda templja

en: Submission: Generations of ancestors
sl: Podaja: Rodovi prednikov

en: Submission: Generations of descendants
sl: Podaja: Rodovi potomcev

en: Submission: Ordinance process flag
sl: Podaja: Procesna zastavica ordonance

note: Okay we have no clue which temple this is. We should tell the user and store it anyway.
en: Invalid temple code
sl: Neveljavna koda templja

en: Your GEDCOM file is corrupted. The file appears to be encoded using the UTF16 character set, but is missing the BOM marker.
sl: Datoteka GEDCOM je okvarjena. Izgleda, kot da bi bila zapisana v naboru UTF-16, vendar nima oznake BOM.

en: Your GEDCOM file is empty.
sl: Vaša datoteka GEDCOM je prazna.

note: First is used as default selection. As seen on the internet, ISO-xxx are listed as capital letters
en: Unicode UTF-8 (recommended)
sl: Unicode UTF-8 (priporočeno)

en: Standard copyright
sl: Običajni Copyright

note: This must match _CC translators, long strings, have a look at Web report dialogs
en: Creative Commons - By attribution
sl: Creative Commons - s prispevki

en: Creative Commons - By attribution, No derivations
sl: Creative Commons - s prispevki, brez izpeljank

en: Creative Commons - By attribution, Share-alike
sl: Creative Commons - s prispevki, z izmenjavo

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial
sl: Creative Commons - s prispevki, nekomercialno

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, No derivations
sl: Creative Commons - s prispevki, nekomercialno, brez izpeljank

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, Share-alike
sl: Creative Commons - s prispevki, nekomercialno, z izmenjavo

en: No copyright notice
sl: Brez zapisa o pridržanih pravicah

en: Invalid format
sl: Neveljavna oblika

en: Camera
sl: Kamera

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s se je rodil/a %(birth_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
sl: %(male_name)s se je rodil %(birth_date)s v: %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
sl: %(female_name)s se je rodila %(birth_date)s v kraju: %(birth_place)s.

en: This person was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
sl: Ta oseba se je rodila %(birth_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: He was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
sl: Rodil se je %(birth_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: She was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
sl: Rodila se je %(birth_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: Born %(birth_date)s in %(birth_place)s.
sl: Roj. %(birth_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s se je rodil/a %(modified_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
sl: %(male_name)s se je rodil %(modified_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
sl: %(female_name)s se je rodila %(modified_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: This person was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
sl: Ta oseba se je rodila %(modified_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: He was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
sl: Rodil se je %(modified_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: She was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
sl: Rodila se je %(modified_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: Born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
sl: Roj. %(modified_date)s v kraju %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s.
sl: %(unknown_gender_name)s se je rodil/a %(birth_date)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s.
sl: %(male_name)s se je rodil %(birth_date)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s.
sl: %(female_name)s se je rodila %(birth_date)s.

en: This person was born on %(birth_date)s.
sl: Ta oseba se je rodila %(birth_date)s.

en: He was born on %(birth_date)s.
sl: Rodil se je %(birth_date)s.

en: She was born on %(birth_date)s.
sl: Rodila se je %(birth_date)s.

en: Born %(birth_date)s.
sl: Roj. %(birth_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s.
sl: %(unknown_gender_name)s se je rodil/a %(modified_date)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s.
sl: %(male_name)s se je rodil %(modified_date)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s.
sl: %(female_name)s se je rodila %(modified_date)s.

en: This person was born %(modified_date)s.
sl: Ta oseba je bila rojena %(modified_date)s.

en: He was born %(modified_date)s.
sl: Rodil se je %(modified_date)s.

en: She was born %(modified_date)s.
sl: Rodila se je %(modified_date)s.

en: Born %(modified_date)s.
sl: Roj. %(modified_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s se je rodil/a %(month_year)s v kraju %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
sl: %(male_name)s se je rodil %(month_year)s v kraju: %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
sl: %(female_name)s se je rodila %(month_year)s v kraju %(birth_place)s.

en: This person was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
sl: Ta oseba se je rodila %(month_year)s v kraju %(birth_place)s.

en: He was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
sl: Rodil se je %(month_year)s v kraju %(birth_place)s.

en: She was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
sl: Rodila se je %(month_year)s v kraju %(birth_place)s.

en: Born %(month_year)s in %(birth_place)s.
sl: Roj. %(month_year)s in kraju %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s.
sl: %(unknown_gender_name)s se je rodil %(month_year)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s.
sl: %(male_name)s se je rodil %(month_year)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s.
sl: %(female_name)s se je rodila %(month_year)s.

en: This person was born in %(month_year)s.
sl: Ta oseba se je rodila %(month_year)s.

en: He was born in %(month_year)s.
sl: Rodil se je %(month_year)s.

en: She was born in %(month_year)s.
sl: Rodila se je %(month_year)s.

en: Born %(month_year)s.
sl: Roj. %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(birth_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s se je rodil/a v kraju %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(birth_place)s.
sl: %(male_name)s se je rodil v kraju %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(birth_place)s.
sl: %(female_name)s se je rodila v kraju: %(birth_place)s.

en: This person was born in %(birth_place)s.
sl: Ta oseba se je rodila v kraju %(birth_place)s.

en: He was born in %(birth_place)s.
sl: Rodil se je v kraju %(birth_place)s.

en: She was born in %(birth_place)s.
sl: Rodila se je v kraju %(birth_place)s.

en: Born in %(birth_place)s.
sl: Roj. v kraju %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s v kraju %(death_place)s star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s v kraju %(death_place)s star %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: Umrl je %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrl je %(death_date)s v kraju %(death_place)s star %(age)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: Umrla je %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrla je %(death_date)s v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: Umr. %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s (%(age)s).
sl: Umr. %(death_date)s v kraju %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s v kraju %(death_place)s, star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s v kraju %(death_place)s, star %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s, stara %(age)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s v kraju %(death_place)s, stara %(age)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: Umrl je %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrl je %(death_date)s v kraju %(death_place)s, star %(age)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s.
sl: Umrla je %(death_date)s v kraju %(death_place)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrla je %(death_date)s v kraju %(death_place)s, stara %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s, star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s star %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s stara %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s.

en: This person died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s stara %(age)s.

en: He died on %(death_date)s.
sl: Umrl je %(death_date)s.

en: He died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: Umrl je %(death_date)s star %(age)s.

en: She died on %(death_date)s.
sl: Umrla je %(death_date)s.

en: She died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: Umrla je %(death_date)s stara %(age)s.

note: latin cross for html code
en: Died %(death_date)s.
sl: Umr. %(death_date)s.

en: Died %(death_date)s (%(age)s).
sl: Umr. %(death_date)s v starosti %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(death_date)s star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(death_date)s, star %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(death_date)s, stara %(age)s.

en: This person died %(death_date)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s.

en: This person died %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla %(death_date)s, stara %(age)s.

en: He died %(death_date)s.
sl: Umrl je %(death_date)s.

en: He died %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: Umrl je %(death_date)s, star %(age)s.

en: She died %(death_date)s.
sl: Umrla je %(death_date)s.

en: She died %(death_date)s at the age of %(age)s.
sl: Umrla je %(death_date)s, stara %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(month_year)s v kraju %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(month_year)s v kraju %(death_place)s star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(month_year)s v kraju %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(month_year)s v kraju %(death_place)s star %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(month_year)s v kraju %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(month_year)s v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s.
sl: Ta oseba je umrla %(month_year)s v kraju %(death_place)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla %(month_year)s v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s.
sl: Umrl je %(month_year)s v kraju %(death_place)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrl je %(month_year)s v kraju %(death_place)s star %(age)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s.
sl: Umrla je %(month_year)s v kraju %(death_place)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrla je %(month_year)s v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s.
sl: Umr. %(month_year)s v kraju %(death_place)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s (%(age)s).
sl: Umr. %(month_year)s v kraju %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a %(month_year)s star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(month_year)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl %(month_year)s star %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(month_year)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla %(month_year)s stara %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s.
sl: Ta oseba je umrla %(month_year)s.

en: This person died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla %(month_year)s stara %(age)s.

en: He died in %(month_year)s.
sl: Umrl je %(month_year)s.

en: He died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
sl: Umrl je %(month_year)s star %(age)s.

en: She died in %(month_year)s.
sl: Umrla je %(month_year)s.

en: She died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
sl: Umrla je %(month_year)s stara %(age)s.

en: Died %(month_year)s.
sl: Umr. %(month_year)s.

en: Died %(month_year)s (%(age)s).
sl: Umr. %(month_year)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a v kraju %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a v kraju %(death_place)s star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s.
sl: %(male_name)s je umrl v kraju %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl v kraju %(death_place)s star %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s.
sl: %(female_name)s je umrla v kraju %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: This person died in %(death_place)s.
sl: Ta oseba je umrla v kraju %(death_place)s.

en: This person died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: He died in %(death_place)s.
sl: Umrl je v kraju %(death_place)s.

en: He died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrl je v kraju %(death_place)s star %(age)s.

en: She died in %(death_place)s.
sl: Umrla je v kraju %(death_place)s.

en: She died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
sl: Umrla je v kraju %(death_place)s stara %(age)s.

en: Died in %(death_place)s.
sl: Umr. v kraju %(death_place)s.

en: Died in %(death_place)s (%(age)s).
sl: Umr. v kraju %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died at the age of %(age)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je umrl/a star/a %(age)s.

en: %(male_name)s died at the age of %(age)s.
sl: %(male_name)s je umrl star %(age)s.

en: %(female_name)s died at the age of %(age)s.
sl: %(female_name)s je umrla stara %(age)s.

en: This person died at the age of %(age)s.
sl: Ta oseba je umrla stara %(age)s.

en: He died at the age of %(age)s.
sl: Umrl je star %(age)s.

en: She died at the age of %(age)s.
sl: Umrla je stara %(age)s.

en: Died (%(age)s).
sl: Umr. (%(age)s).

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan je bil %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopana je bila %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila pokopana %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan je bil %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
sl: Pokopana je bila %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila pokopana %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan je bil %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopana je bila %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila pokopana %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan je bil %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Pokopana je bila %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila pokopana %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan je bil %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopana je bila %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila pokopana %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan je bil %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Pokopana je bila %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila pokokopana %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan je bil v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopana je bila v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila pokopana v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
sl: Pokopan v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil pokopan%(endnotes)s.

en: He was buried%(endnotes)s.
sl: Pokopali so ga%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila pokopana%(endnotes)s.

en: She was buried%(endnotes)s.
sl: Pokopali so jo%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil pokopan%(endnotes)s.

en: This person was buried%(endnotes)s.
sl: To osebo so pokopali%(endnotes)s.

en: Buried%(endnotes)s.
sl: Pokopan%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen%(endnotes)s.

en: He was baptized%(endnotes)s.
sl: Bil je krščen%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena%(endnotes)s.

en: She was baptized%(endnotes)s.
sl: Bila je krščena%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen%(endnotes)s.

en: This person was baptized%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena%(endnotes)s.

en: Baptized%(endnotes)s.
sl: Krščen%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Krščen %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen je bil v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščena je bila v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je bila krščena v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
sl: Krščen v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened%(endnotes)s.
sl: %(male_name)s je bil krščen%(endnotes)s.

en: He was christened%(endnotes)s.
sl: Bil je krščen%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened%(endnotes)s.
sl: %(female_name)s je bila krščena%(endnotes)s.

en: She was christened%(endnotes)s.
sl: Bila je krščena%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened%(endnotes)s.
sl: %(unknown_gender_name)s je bil krščen%(endnotes)s.

en: This person was christened%(endnotes)s.
sl: To oseba je bila krščena%(endnotes)s.

en: Christened%(endnotes)s.
sl: Krščen%(endnotes)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s and %(mother)s.
sl: %(male_name)s je otrok staršev %(father)s in %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s and %(mother)s.
sl: %(male_name)s je bil otrok staršev %(father)s in %(mother)s.

en: This person is the child of %(father)s and %(mother)s.
sl: Ta oseba je otrok staršev %(father)s in %(mother)s.

en: This person was the child of %(father)s and %(mother)s.
sl: Ta oseba je bila otrok staršev %(father)s in %(mother)s.

en: Child of %(father)s and %(mother)s.
sl: Otrok para %(father)s in %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s and %(mother)s.
sl: %(male_name)s je sin staršev %(father)s in %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s and %(mother)s.
sl: %(male_name)s je bil sin staršev %(father)s in %(mother)s.

en: He is the son of %(father)s and %(mother)s.
sl: Njegov oče je %(father)s in mati %(mother)s.

en: He was the son of %(father)s and %(mother)s.
sl: Njegov oče je bil %(father)s in mati %(mother)s.

en: Son of %(father)s and %(mother)s.
sl: Sin para %(father)s in %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
sl: %(female_name)s je hči staršev %(father)s in %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
sl: %(female_name)s je bila hči staršev %(father)s in %(mother)s.

en: She is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
sl: Njen oče je %(father)s in mati %(mother)s.

en: She was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
sl: Njen oče je bil %(father)s in mati %(mother)s.

en: Daughter of %(father)s and %(mother)s.
sl: Hči para %(father)s in %(mother)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s.
sl: %(male_name)s je otrok od: %(father)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s.
sl: %(male_name)s je bil otrok od: %(father)s.

en: This person is the child of %(father)s.
sl: Oče te osebe je %(father)s.

en: This person was the child of %(father)s.
sl: Oče te osebe je bil %(father)s.

en: Child of %(father)s.
sl: Oče je %(father)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s.
sl: %(male_name)s je sin od: %(father)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s.
sl: %(male_name)s je bil sin od: %(father)s.

en: He is the son of %(father)s.
sl: Njegov oče je %(father)s.

en: He was the son of %(father)s.
sl: Njegov oče je bil %(father)s.

en: Son of %(father)s.
sl: Njegov oče je %(father)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s.
sl: %(female_name)s je hči od: %(father)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s.
sl: %(female_name)s je bila hči od: %(father)s.

en: She is the daughter of %(father)s.
sl: Njen oče je %(father)s.

en: She was the daughter of %(father)s.
sl: Njen oče je bil %(father)s.

en: Daughter of %(father)s.
sl: Njen oče je %(father)s.

en: %(male_name)s is the child of %(mother)s.
sl: %(male_name)s je otrok od: %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(mother)s.
sl: %(male_name)s je bil otrok od: %(mother)s.

en: This person is the child of %(mother)s.
sl: Mati te osebe je %(mother)s.

en: This person was the child of %(mother)s.
sl: Mati te osebe je bila %(mother)s.

en: Child of %(mother)s.
sl: Mati je %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(mother)s.
sl: %(male_name)s je sin od: %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(mother)s.
sl: %(male_name)s je bil sin od: %(mother)s.

en: He is the son of %(mother)s.
sl: Njegova mati je %(mother)s.

en: He was the son of %(mother)s.
sl: Njegova mati je bila %(mother)s.

en: Son of %(mother)s.
sl: Njegova mati je %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(mother)s.
sl: %(female_name)s je hči od: %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(mother)s.
sl: %(female_name)s je bila hči od: %(mother)s.

en: She is the daughter of %(mother)s.
sl: Njena mati je %(mother)s.

en: She was the daughter of %(mother)s.
sl: Njena mati je bila %(mother)s.

en: Daughter of %(mother)s.
sl: Njena mati je %(mother)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba se je poročila z %(spouse)s %(partial_date)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba se je na dan %(full_date)s v kraju %(place)s poročila z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je v kraju %(place)s ta oseba poročila z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s v kraju %(place)s se je poročil z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s v kraju %(place)s se je poročil z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s v kraju %(place)s se je poročil z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je v kraju %(place)s poročila z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je v kraju %(place)s poročila z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je v kraju %(place)s poročila z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Por. z osebo %(spouse)s %(partial_date)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Por. z osebo %(spouse)s na dan %(full_date)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Por. z osebo %(spouse)s na dan %(modified_date)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je ta oseba v kraju %(place)s poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je ta oseba v kraju %(place)s poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je v kraju %(place)s ta oseba poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je v kraju %(place)s poročil tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je v kraju %(place)s poročil tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je v kraju %(place)s poročil tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je v kraju %(place)s poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je v kraju %(place)s poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je v kraju %(place)s poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Por. tudi z: %(spouse)s na dan %(partial_date)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Por tudi z: %(spouse)s na dan %(full_date)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Por. tudi z: %(spouse)s na dan %(modified_date)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je ta oseba poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je ta oseba poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je ta oseba poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je poročil z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je poročil z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je poročil z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Por. z: %(spouse)s, %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Por. z: %(spouse)s, %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Por. z: %(spouse)s, %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je ta oseba poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je ta oseba poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je ta oseba poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je poročil tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je poročil tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je poročil tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(partial_date)s se je poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(full_date)s se je poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Na dan %(modified_date)s se je poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: Por. tudi z: %(spouse)s, %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: Por. tudi z: %(spouse)s, %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: Por. tudi z: %(spouse)s, %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba se je poročila z: %(spouse)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Poročil se je z: %(spouse)s v kraju: %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Poročila se je z: %(spouse)s v kraju: %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Por. z: %(spouse)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba se je poročila tudi z: %(spouse)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Prav tako se je poročil z: %(spouse)s v kraju: %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Prav tako se je poročila tudi z: %(spouse)s v kraju: %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Prav tako por. z: %(spouse)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba se je poročila z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Oženil se je z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Omožila se je z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Por. z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba se je poročila tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Njegova žena je postala tudi %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Njen mož je postal tudi %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Por. tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je %(partial_date)s v kraju %(place)s začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je %(full_date)s v kraju %(place)s začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je %(modified_date)s v kraju %(place)s začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začetek zveze z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s v kraju %(place)s začetek zunajzakonske zveze z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s v kraju %(place)s začetek zunajzakonske zveze z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je ta oseba v kraju %(place)s začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je ta oseba v kraju %(place)s začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je ta oseba v kraju %(place)s začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začel tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začel tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začel tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je ta oseba začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je ta oseba začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je ta oseba začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je ta oseba začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je ta oseba začela zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je ta oseba začela zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začel zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začel zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začel zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začela zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začel zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začel zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začel zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je v kraju %(place)s začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je začela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je začel zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je v kraju %(place)s začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je začel tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je začela tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je imela zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imel je zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imela je zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Bil je v zvezi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je imela zunajzakonsko zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imel je tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imela je tudi zunajzakonsko zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je ta oseba začela v kraju %(place)s zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je ta oseba v kraju %(place)s začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je ta oseba v kraju %(place)s začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začela zvezo z: %(spouse)s %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je ta oseba v kraju %(place)s začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je ta oseba v kraju %(place)s začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je imela tudi zvezo z: %(spouse)s, %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začel tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začel tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začel tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je v kraju %(place)s začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je v kraju %(place)s začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je v kraju %(place)s začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s v kraju %(place)s začel tudi zveza z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s v kraju %(place)s začel tudi zveza z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s v kraju %(place)s začel tudi zveza z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je ta oseba začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je ta oseba začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je ta oseba začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s začetek zveze z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s začetek zveze z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s začetek zveze z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je ta oseba začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je ta oseba začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je ta oseba začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začel tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začel tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začel tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s je začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s je začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s je začela tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
sl: %(partial_date)s začetek zveze tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
sl: %(full_date)s začetek zveze tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
sl: %(modified_date)s začetek zveze tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je ta oseba imela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je imel zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je imela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Zveza z: %(spouse)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je ta oseba imela zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je imel zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: V kraju %(place)s je imela zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
sl: Zveza tudi z: %(spouse)s v kraju %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je imela zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imel je zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imela je zvezo z %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Zveza z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Ta oseba je imela zvezo tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imel je tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Imela je tudi zvezo z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
sl: Zveza tudi z: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Number of Parents
sl: Število staršev

en: Number of To Do Notes
sl: Število opomb Narediti

en: Last Changed
sl: Zadnjič spremenjeno

en: Add a new person
sl: Dodaj novo osebo

en: Edit the selected person
sl: Uredi izbrano osebo

en: Delete the selected person
sl: Zbriši izbrano osebo

en: Merge the selected persons
sl: Združi izbrane osebe

en: Export View...
sl: Izvozi pogled ...

en: _Add Bookmark
sl: _Dodaj zaznamek

en: _Back
sl: Na_zaj

en: _Home
sl: _Izhodišče

en: _Add...
sl: _Dodaj ...

en: _Merge...
sl: _Združi ...

en: action|_Edit...
sl: _Uredi ...

en: Person Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za osebe

en: Set _Home Person
sl: Nastavi _izhodiščno osebo

en: Go to the home person
sl: Pojdi na izhodiščno osebo

en: Go to the next object in the history
sl: Pojdi na naslednji predmet v zgodovini

en: Go to the previous object in the history
sl: Pojdi na prejšnji predmet v zgodovini

en: Edit...
sl: Uredi ...

en: Forward
sl: Naprej

en: _Delete Person
sl: _Zbriši osebo

en: Deleting the person will remove the person from the database.
sl: Z brisanjem osebe se bo ta odstranila tudi iz zbirke podatkov.

en: Delete Person (%s)
sl: Zbriši osebo (%s)

en: Exactly two people must be selected to perform a merge. A second person can be selected by holding down the control key while clicking on the desired person.
sl: Za združevanje oseb je treba izbrati natanko dve osebi. Drugi kraj lahko izberete tako, da pridržite tipko Ctrl in kliknete na želeno osebo.

en: Edit the selected place
sl: Uredi izbrani kraj

en: Delete the selected place
sl: Zbriši izbrani kraj

en: Merge the selected places
sl: Združi izbrana kraja

en: No map service is available.
sl: Nobenega ponudnika zemljevidov ni na voljo.

en: Check your installation.
sl: Preverite namestitev storitve.

en: No place selected.
sl: Ni izbranih krajev.

en: You need to select a place to be able to view it on a map. Some Map Services might support multiple selections.
sl: Za prikaz določenega kraja ga morate najprej izbrati. Določeni ponudniki zemljevidov podpirajo več izbranih krajev naenkrat.

en: Place Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za kraje

en: _Look up with Map Service
sl: Poglej pri ponudniku _zemljevidov

en: Attempt to see selected locations with a Map Service (OpenstreetMap, Google Maps, ...)
sl: Poizkus pregleda izbranih lokacij pri ponudnikih zemljevidov (OpenstreetMap, Google Maps, ...)

en: Select a Map Service
sl: Izberi ponudnika zemljevidov

en: Cannot delete place.
sl: Kraja ni mogoče zbrisati.

en: This place is currently referenced by another place. First remove the places it contains.
sl: Kraj je trenutno navedek drugega kraja. Najprej odstranite vse kraje, ki jih ta kraj vsebuje.

en: Cannot merge places.
sl: Krajev ni bilo mogoče združiti.

en: Exactly two places must be selected to perform a merge. A second place can be selected by holding down the control key while clicking on the desired place.
sl: Za združevanje krajev je treba izbrati natanko dva kraja. Drugi kraj lahko izberete tako, da pridržite tipko Ctrl in kliknete na želeni kraj.

en: Merging these places would create a cycle in the place hierarchy.
sl: Združevanje teh krajev bi ustvarilo krožno odvisnost krajev.

en: Provides a library for using Cairo to generate documents.
sl: Pri ustvarjanju dokumentov zagotavlja knjižnico za uporabo zaledja Cairo.

en: Provides GEDCOM processing functionality
sl: Zagotavlja storitev obdelave GEDCOM

en: Provides recursive routines for reports
sl: Poročilom priskrbi rekurzivne postopke

en: Provides common functionality for Gramps XML import/export.
sl: Zagotavlja splošne storitve pri uvozu in izvozu Gramps XML.

en: Provides holiday information for different countries.
sl: Zagotavlja podatke o praznikih v posameznih državah.

en: Manages a HTML file implementing DocBackend.
sl: Upravlja datoteko HTML, potrebno za DocBackend.

en: Common constants for html files.
sl: Skupne konstante datotek html.

en: Manages an HTML DOM tree.
sl: Upravlja drevesno strukturo HTML DOM.

en: Provides base functionality for map services.
sl: Zagotavlja osnovne storitve za ponudnike zemljevidov.

en: Provides Textual Narration.
sl: Ustvari besedilno poročilo o krajih.

en: Manages an ODF file implementing DocBackend.
sl: Upravlja datoteko ODF z DocBackend.

en: Provides the Base needed for the List People views.
sl: Zagotavlja zbirko podatkov, potrebno za poglede seznama oseb.

en: Provides common functionality for Pro-Gen import
sl: Zagotavlja splošne storitve pri uvozu Pro-Gen

en: Provides the Base needed for the List Place views.
sl: Zagotavlja zbirko podatkov, potrebno za poglede seznama krajev.

en: Provides variable substitution on display lines.
sl: Zagotavlja menjavo spremenljivk na prikaznih vrsticah.

en: Provides the base needed for the ancestor and descendant graphical reports.
sl: Zagotavlja potrebne osnove za grafična poročila o prednikih in potomcih.

en: Field '%(fldname)s' not found
sl: Polja '%(fldname)s' ni bilo mogoče najti

en: Not a (right) DEF file: %(dname)s
sl: Napačna (ali sploh ni) datoteka DEF: %(dname)s

en: Import from Pro-Gen
sl: Uvozi iz Pro-Gen

note: start feedback about import progress (GUI / TXT)
en: Initializing.
sl: Pripravljanje.

note: Raise a error message
en: Not a supported Pro-Gen import file language
sl: Jezik za uvoz te datoteke Pro-Gen ni podprt

en: Pro-Gen import
sl: Uvoz iz Pro-Gen

en: Saving.
sl: Shranjevanje.

en: Pro-Gen Import
sl: Uvoz iz Pro-Gen

note: Hmmm. Just use the plain text.
en: Date did not match: '%(text)s' (%(msg)s)
sl: Datum se ne ujema: '%(text)s' (%(msg)s)

en: Time: %s
sl: Čas: %s

note: start feedback about import progress (GUI/TXT)
en: Importing persons.
sl: Uvažanje oseb.

en: see address on
sl: poglej naslov pri

en: see also address
sl: poglej tudi naslov

en: Death cause
sl: Vzrok smrti

note: start feedback about import progress (GUI/TXT)
en: Importing families.
sl: Uvažanje družin.

en: Civil union
sl: Civilna zveza

en: Wedding
sl: Poroka

en: future
sl: prihodnost

note: We have seen some case insensitivity in DEF files ... F13: Father F14: Mother start feedback about import progress (GUI/TXT)
en: Adding children.
sl: Dodajanje otrok.

en: Cannot find father for I%(person)s (Father=%(father))
sl: Ni mogoče najti očeta za I%(person)s (Oče=%(father))

en: Cannot find mother for I%(person)s (Mother=%(mother))
sl: Ni mogoče najti matere za I%(person)s (Mati=%(mother))

en: Youngest living person
sl: Najmlajša živeča oseba

en: Oldest living person
sl: Najstarejša živeča oseba

en: Person died at youngest age
sl: Oseba, umrla najmlajša

en: Person died at oldest age
sl: Oseba, umrla najstarejša

en: Person married at youngest age
sl: Oseba, poročena najmlajša

en: Person married at oldest age
sl: Oseba, poročena najstarejša

en: Person divorced at youngest age
sl: Oseba, ločena najmlajša

en: Person divorced at oldest age
sl: Oseba, ločena najstarejša

en: Youngest father
sl: Najmlajši oče

en: Youngest mother
sl: Najmlajša mati

en: Oldest father
sl: Najstarejši oče

en: Oldest mother
sl: Najstarejša mati

en: Father with most children
sl: Oče z največ otroki

en: Mother with most children
sl: Mati z največ otroki

en: Father with most grandchildren
sl: Oče z največ vnuki

en: Mother with most grandchildren
sl: Mati z največ vnuki

en: Couple with most children
sl: Par z največ otroki

en: Living couple married most recently
sl: Živeči par, ki se je najkasneje poročil

en: Living couple married most long ago
sl: Živeči par, ki se je najprej poročil

en: Shortest past marriage
sl: Najkrajši zakon

en: Longest past marriage
sl: Najdaljši zakon

en: Couple with smallest age difference
sl: Par z najmanjšo razliko v letih

en: Couple with biggest age difference
sl: Par z največjo razliko v letih

note: Add call name to first name. translators: used in French+Russian, ignore otherwise
en: "%(callname)s" (%(firstname)s)
sl: „%(callname)s“ (%(firstname)s)

en: Top Left
sl: Zgoraj levo

en: Top Right
sl: Zgoraj desno

en: Bottom Left
sl: Spodaj levo

en: Bottom Right
sl: Spodaj desno

en: Remove cross hair
sl: Odstrani križec

en: Add cross hair
sl: Dodaj križec

en: Unlock zoom and position
sl: Odkleni približevanje in premikanje

en: Lock zoom and position
sl: Zakleni približevanje in premikanje

en: Add place
sl: Dodaj kraj

en: Link place
sl: Poveži kraj

en: Add place from kml
sl: Dodaj kraj iz kml

en: Center here
sl: Usredini tukaj

en: Replace '%(map)s' by =>
sl: Zamenjaj '%(map)s' z =>

en: Reload all visible tiles for '%(map)s'.
sl: Znova naloži vsa vidna slikovna polja zemljevida '%(map)s'.

en: Clear the '%(map)s' tiles cache.
sl: Počisti predpomnilnik sličic '%(map)s'.

en: You can't use the print functionality
sl: Zmožnosti tiskanja ne morete uporabiti

en: Your Gtk version is too old.
sl: Vaša različica Gtk je prestara.

en: Center on this place
sl: Usredini na tem mestu

en: Select a kml file used to add places
sl: Izberi datoteko kml za dodajanje krajev

en: You have at least two places with the same title.
sl: Vsaj dva kraja imate z istim nazivom.

en: The title of the places is:
    %(title)s
    The following places are similar: %(gid)s
    You should eiher rename the places or merge them.
    
    %(bold_start)sI can't proceed with your request%(bold_end)s.
sl: Naziv krajev je:
    %(title)s
    Podobna kraja sta: %(gid)s
    Preimenujte ju ali pa ju združite.
    
    %(bold_start)sNadaljevanje ni možno%(bold_end)s.

en: Nothing for this view.
sl: Za ta pogled ni na voljo ničesar.

en: Specific parameters
sl: Posebni parametri

en: Where to save the tiles for offline mode.
sl: Kje naj bodo shranjene datoteke za način brez povezave.

en: If you have no more space in your file system. You can remove all tiles placed in the above path.
    Be careful! If you have no internet, you'll get no map.
sl: Če vam zmanjkuje prostora na vašem datotečnem sistemu, lahko odstranite vse sličice
    z zgoraj navedene poti. A previdno! Brez interneta ne boste imeli zemljevida.

en: Zoom used when centering
sl: Jakost približanja pri usredinjevanju

en: The maximum number of places to show
sl: Največje število prikazanih krajev

en: Use keypad for shortcuts :
    Either we choose the + and - from the keypad if we select this,
    or we use the characters from the keyboard.
sl: Za bližnjice uporabite številčno tipkovnico:
    Lahko izberete + in - na številčni tipkovnici
    ali pa znake na tipkovnici.

en: The map
sl: Zemljevid

en: Select tile cache directory for offline mode
sl: Kje naj bodo shranjene datoteke za način brez povezave

en: Can't create tiles cache directory %s
sl: Ni mogoče ustvariti mape za predpomnilnik sličic: %s

en: Can't create tiles cache directory for '%s'.
sl: Ni mogoče ustvariti mape za predpomnilnik sličic: '%s'.

en: Place Selection in a region
sl: Izbrano postavite na določeno področje

en: Choose the radius of the selection.
    On the map you should see a circle or an oval depending on the latitude.
sl: Izberite polmer izbora.
    Na zemljevidu bi morali videti krog oz. oval; odvisno od zemljepisne širine.

en: 
    In the following table you may have :
     - a green row related to a selected place.
sl: 
    V naslednji tabeli imate lahko:
     - zeleno vrstico, ki se nanaša na izbrani kraj.

en: 
     - a red row related to a geocoding result.
sl: 
     - rdečo vrstico, ki se nanaša na rezultat geokodiranja.

en: The green values in the row correspond to the current place values.
sl: Zelene vrednosti vrstici ustrezajo vrednostim za trenutni kraj.

note: if we found no place, we must create a default place.
en: New place with empty fields
sl: Nov kraj s praznimi polji

en: you have a wrong latitude for:
sl: napačno zemljepisno širino imate za:

en: Please, correct this before linking
sl: Popravite pred povezovanjem

en: you have a wrong longitude for:
sl: napačno zemljepisno dolžino imate za:

en: Denmark
sl: Danska

note: TODO for Arabic, should the next line's comma be translated?
en:  parish
sl:  župnija

note: TODO for Arabic, should the next line's comma be translated?
en:  state
sl:  pokrajina

en: Latitude not within '54.55' to '69.05'
sl: Zemljepisna širina ni med '54.55' in '69.05'

en: Longitude not within '8.05' to '24.15'
sl: Zemljepisna dolžina ni med '8.05' in '24.15'

en: Eniro map not available
sl: Zemljevid Eniro ni na voljo

en: Coordinates needed in Denmark
sl: Koordinate, potrebne na Danskem

en: Latitude and longitude,
    or street and city needed
sl: Potrebni so zemljepisna širina in dolžina
    ali pa ulica in kraj

en: Opens on kartor.eniro.se
sl: Odpre v kartor.eniro.se

en: Open on maps.google.com
sl: Odpri v maps.google.com

en: Open on openstreetmap.org
sl: Odpri v opensteetmap.org

en: People and their ages the %s
sl: Osebe in njihova starost %s

en: People and their ages on %s
sl: Osebe in njihova starost %s

en: Alive: %s
sl: Živi: %s

en: Deceased: %s
sl: Umrli: %s

en: 
    Living matches: %(alive)d, Deceased matches: %(dead)d
sl: 
    Najdenih živih: %(alive)d, najdenih umrlih: %(dead)d

note: display the results feature request 2356: avoid genitive form
en: Sorted events of %s
sl: Razvrščeni dogodki za: %s

en: Event Date
sl: Datum dogodka

en: Event Place
sl: Kraj dogodka

en: Event Type
sl: Vrsta dogodka

en: Not found
sl: Ni najdenih

note: display the results
en: Sorted events of family
     %(father)s - %(mother)s
sl: Razvrščeni dogodki družine
     %(father)s - %(mother)s

en: Family Member
sl: Družinski član

en: Personal events of the children
sl: Osebni dogodki otrok

en: Home person not set.
sl: Izhodiščna oseba ni nastavljena.

en: %(person)s and %(active_person)s are the same person.
sl: %(person)s in %(active_person)s sta ena in ista oseba.

en: %(person)s is the %(relationship)s of %(active_person)s.
sl: %(person)s je %(relationship)s osebi %(active_person)s.

en: %(person)s and %(active_person)s are not directly related.
sl: %(person)s in %(active_person)s si nista neposredno v sorodu.

en: %(person)s and %(active_person)s have following in-law relations:
sl: %(person)s in %(active_person)s sta si takole v svaštvu:

en: Relationships of %(person)s to %(active_person)s
sl: Sorodstvo med %(person)s in %(active_person)s

en: Detailed path from %(person)s to common ancestor
sl: Podrobna povezava od osebe %(person)s do skupnega prednika

en: Name Common ancestor
sl: Navedi skupnega prednika

en: Parent
sl: Starš

en: Partial
sl: Delno

en: Remarks with inlaw family
sl: Opombe z družino zakonca

en: Remarks
sl: Pripombe

en: The following problems were encountered:
sl: Najdene so bile naslednje težave:

en: People who have the '%s' Attribute
sl: Osebe z osebnim atributom '%s'

en: There are %d people with a matching attribute name.
sl: Število ljudi z izbranim imenom atributa: %d.

note: else "nearby" comments are ignored
en: Filtering_on|all
sl: vseh

en: Filtering_on|Inverse Person
sl: osebi obrnjeno

en: Filtering_on|Inverse Family
sl: družini obrnjeno

en: Filtering_on|Inverse Event
sl: dogodku obrnjeno

en: Filtering_on|Inverse Place
sl: kraju obrnjeno

en: Filtering_on|Inverse Source
sl: viru obrnjeno

en: Filtering_on|Inverse Repository
sl: nahajališču obrnjeno

en: Filtering_on|Inverse Media
sl: predmetu obrnjeno

en: Filtering_on|Inverse Note
sl: opombi obrnjeno

en: Filtering_on|all people
sl: vseh osebah

en: Filtering_on|all families
sl: vseh družinah

en: Filtering_on|all events
sl: vseh dogodkih

en: Filtering_on|all places
sl: vseh krajih

en: Filtering_on|all sources
sl: vseh virih

en: Filtering_on|all repositories
sl: vseh nahajališčih

en: Filtering_on|all media
sl: vseh predmetih

en: Filtering_on|all notes
sl: vseh opombah

en: Filtering_on|males
sl: moških

en: Filtering_on|females
sl: ženskah

en: Filtering_on|people with unknown gender
sl: osebah neznanega spola

en: Filtering_on|incomplete names
sl: nepopolnih imenih

en: Filtering_on|people with missing birth dates
sl: osebah brez datuma rojstva

en: Filtering_on|disconnected people
sl: nepovezanih osebah

en: Filtering_on|unique surnames
sl: različnih priimkih

en: Filtering_on|people with media
sl: osebah z zunanjimi predmeti

en: Filtering_on|media references
sl: navedbah na zunanje predmete

en: Filtering_on|unique media
sl: različnih zunanjih predmetih

en: Filtering_on|missing media
sl: manjkajočih zunanjih predmetih

en: Filtering_on|media by size
sl: velikosti zunanjih predmetov

en: Filtering_on|list of people
sl: seznamu oseb

en: Summary counts of current selection
sl: Skupni seštevek trenutnega izbora

en: Right-click row (or press ENTER) to see selected items.
sl: Desno kliknite na vrstico (ali pritisnite vračalko) za prikaz izbranih elementov.

en: Count/Total
sl: Preštej / Skupno

en: Object
sl: Predmet

en: People
sl: Osebe

en: Sources
sl: Viri

en: Filtering on %s
sl: Filtriranje po: %s

en: Name type
sl: Vrsta imena

en: birth event but no date
sl: rojstvo brez datuma rojstva

en: missing birth event
sl: manjkajoče rojstvo

en: Media count
sl: število zunanjih predmetov

en: Reference
sl: Navedba

en: media
sl: predmeti

en: Unique Media
sl: različni zunanji predmeti

en: Missing Media
sl: manjkajoči zunanji predmeti

en: Size in bytes
sl: velikost v bajtih

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: Filter matched {number_of} record. | Filter matched {number_of} records.
sl[0]: Filter je vrnil {number_of} zapisov.
sl[1]: Filter je vrnil {number_of} zapis.
sl[2]: Filter je vrnil {number_of} zapisa.
sl[3]: Filter je vrnil {number_of} zapise.

note: display the results feature request 2356: avoid genitive form
en: Father lineage for %s
sl: %s - očetova linija

en: This report shows the father lineage, also called patronymic lineage or Y-line. People in this lineage all share the same Y-chromosome.
sl: To poročilo prikazuje očetovo linijo, ki se imenuje tudi linija po ipsilonu. Vse osebe v njej imajo enak kromosom Y.

en: Name Father
sl: Ime očeta

en: Remark
sl: Pripomba

en: Direct line male descendants
sl: Moški potomci v ravni liniji

note: display the results feature request 2356: avoid genitive form
en: Mother lineage for %s
sl: %s- materina linija

en: This report shows the mother lineage, also called matronymic lineage mtDNA lineage. People in this lineage all share the same Mitochondrial DNA (mtDNA).
sl: To poročilo prikazuje materino linijo, ki se imenuje tudi linija mtDNA. Vse osebe v njej imajo enako mitohondrijsko DNA (mtDNA).

en: Name Mother
sl: Ime matere

en: Direct line female descendants
sl: Ženski potomci v ravni liniji

en: ERROR : Too many levels in the tree (perhaps a loop?).
sl: NAPAKA: Preveč stopenj v drevesni strukturi (morda krožna zanka?).

en: No birth relation with child
sl: Brez rojstne povezave z otrokom

en: Unknown gender
sl: Neznan spol

note: display the title
en: Link References for this note
sl: Navedbe povezave za to opombo

en: Link check
sl: Kontrola povezave

en: Ok
sl: V redu

en: Failed: missing object
sl: Neuspešno: zunanji predmet manjka

en: No link references for this note
sl: Ni navedb povezav za to opombo

note: display the title
en: Events of %(date)s
sl: Dogodki na dan %(date)s

en: Events on this exact date
sl: Dogodki točno na ta dan

en: No events on this exact date
sl: Ni dogodkov točno na ta dan

en: Other events on this month/day in history
sl: Drugi dogodki na ta dan ali mesec

en: No other events on this month/day in history
sl: Ni drugih dogodkov na ta dan oz. mesec

en: Other events in %(year)d
sl: Drugi dogodki v letu %(year)d

en: No other events in %(year)d
sl: Ni drugih dogodkov v letu %(year)d

en: Display people and ages on a particular date
sl: Prikaži osebe in leta na posamezen dan

en: Attribute Match
sl: Primerjaj atribut

en: Display people with same attribute.
sl: Prikaži osebe z enakim atributom.

en: All Events
sl: Vsi dogodki

en: Display a person's events, both personal and family.
sl: Prikaže osebne in družinske dogodke določene osebe.

en: All Family Events
sl: Vsi družinski dogodki

en: Display the family and family members events.
sl: Prikaže dogodke družine in družinskih članov.

en: Relation to Home Person
sl: Sorodstvo z izhodiščno osebo

en: Display all relationships between person and home person.
sl: Prikaže vse povezave osebe z izhodiščno osebo.

en: Display filtered data
sl: Prikaži filtrirane podatke

en: Father lineage
sl: Očetova linija

en: Display father lineage
sl: Pokaži očetovo linijo

en: Mother lineage
sl: Materina linija

en: Display mother lineage
sl: Pokaži materino linijo

en: On This Day
sl: Na ta dan

en: Display events on a particular day
sl: Prikaži dogodke na posamezen dan

en: Source or Citation
sl: Vir ali navedek

en: %s References
sl: %s navedbe

en: Display references for a %s
sl: Prikaži navedbe za: %s

en: Link References
sl: Navedbe povezave

en: Display link references for a note
sl: Prikaži navedbe povezave za opombo

en: Display the repository reference for sources related to the active repository
sl: Prikaži navedbe nahajališča za vire, ki so povezani z aktivnim nahajališčem

en: Same Surnames
sl: Isti priimki

en: Display people with the same surname as a person.
sl: Prikaži osebe z enakim priimkom.

en: Same Given Names
sl: Enaka imena

en: Display people with the same given name as a person.
sl: Prikaži osebe z enakim priimkom, kot ga ima določena oseba.

en: Same Given Names - stand-alone
sl: Enaka imena - samostojno

en: Display a person's siblings.
sl: Prikaži sorojence določene osebe.

note: display the title
en: References for this %s
sl: %s - navedbe

en: No references for this %s
sl: %s - ni navedb

en: Call number
sl: Telefon

en: Type of media
sl: Vrsta zunanjega predmeta

en: People with incomplete surnames
sl: Osebe z nepopolnimi priimki

en: Matches people with lastname missing
sl: Najde osebe brez priimka

en: People matching the <surname>
sl: Osebe, ki ustrezajo <priimku>

en: Matches people with same lastname
sl: Najde osebe z istim priimkom

en: People matching the <given>
sl: Osebe, ki ustrezajo <imenu>

en: Matches people with same given name
sl: Najde osebe z istim imenom

en: People with incomplete given names
sl: Osebe z nepopolnimi imeni

en: Matches people with firstname missing
sl: Najde osebe z manjkajočim imenom

note: display the title
en: People sharing the surname '%s'
sl: Osebe s priimkom '%s'

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: There is {number_of} person with a matching name, or alternate name.
     | There are {number_of} people with a matching name, or alternate name.
sl[0]: {number_of} oseb ima enako ime ali drugo ime.
sl[1]: {number_of} oseba ima enako ime ali drugo ime.
sl[2]: {number_of} osebi imata enako ime ali drugo ime.
sl[3]: {number_of} osebe imajo enako ime ali drugo ime.

note: display the title
en: People with the given name '%s'
sl: Osebe z imenom '%s'

note: display the title feature request 2356: avoid genitive form
en: Siblings of %s
sl: Sorojenci osebe %s

en: Sibling
sl: Sorojenci

en: self
sl: sam

en: Catalan Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po katalonsko

en: Calculates relationships between people
sl: Izračuna, kako sta si dve osebi v sorodu

en: Czech Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po češko

en: Danish Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po dansko

en: German Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po nemško

en: Spanish Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po špansko

en: Finnish Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po finsko

en: French Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po francosko

en: Croatian Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po hrvaško

en: Hungarian Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po madžarsko

en: Icelandic Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po islandsko

en: Italian Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po italijansko

en: Dutch Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po nizozemsko

en: Norwegian Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po norveško

en: Polish Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po polsko

en: Portuguese Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po portugalsko

en: Russian Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po rusko

en: Slovak Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po slovaško

en: Slovenian Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po slovensko

en: Swedish Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po švedsko

en: Ukrainian Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva po ukrajinsko

en: Click to select a view
sl: Kliknite za izbiro pogleda

en: Category Sidebar
sl: Plošča s kategorijami

en: A sidebar to allow the selection of view categories
sl: Plošča, na kateri lahko izberete prikaz želenih kategorij

en: Category
sl: Kategorija

en: Drop-down Sidebar
sl: Spustna plošča

en: Selection of categories and views from drop-down lists
sl: Izbor kategorij in pogledov v spustnih seznamih

en: Drop-Down
sl: Spusti

en: Expander Sidebar
sl: Plošča z razširjevalnikom

en: Selection of views from lists with expanders
sl: Izbor pogledov s seznamov razširjevalnikov

en: Expander
sl: Razširjevalnik

en: Alphabetical Index
sl: Abecedno kazalo

en: Index
sl: Kazalo

en: Entire Book
sl: Celotna knjiga

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Ahnentafel Report for %s
sl: %s - seznam prednikov Ahnentafel

en: Page break between generations
sl: Prelom strani med posameznimi rodovi

en: Whether to start a new page after each generation.
sl: Ali naj se za vsak rod začne na novi strani.

en: Add linebreak after each name
sl: Za vsakim imenom dodaj prelom vrstice

en: Whether a line break should follow the name.
sl: Ali naj priimku sledi prelom vrstice.

en: Birthday and Anniversary Report
sl: Rojstni dnevi in obletnice

en: My Birthday Report
sl: Moje poročilo o rojstnih dnevih

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Relationships shown are to %s
sl: Prikazano je sorodstvo glede na osebo %s

en: * %(person)s, birth%(relation)s
sl: * %(person)s, rojstvo%(relation)s

en: ⚭ %(spouse)s and
     %(person)s, wedding
sl: ⚭ %(spouse)s in
     %(person)s, poroka

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears} | ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
sl[0]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} in
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
sl[1]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} in
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
sl[2]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} in
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
sl[3]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} in
     {person}{deadtxt1}, {nyears}

en: ✝ {person}, death {relation}
sl: ✝ {person}, smrt {relation}

en: Select the filter to be applied to the report.
sl: Izberite filter, ki naj bo uporabljen za poročilo.

en: Title text
sl: Besedilo naslova

en: Title of report
sl: Naslov poročila

en: First line of text at bottom of report
sl: Prva vrstica besedila na dnu poročila

en: Second line of text at bottom of report
sl: Druga vrstica besedila na dnu poročila

en: Third line of text at bottom of report
sl: Tretja vrstica besedila na dnu poročila

en: Include only living people in the report
sl: V poročilo vključi samo žive osebe

en: Dead Symbol
sl: Simbol za smrt

en: This will show after name to indicate that person is dead
sl: Simbol po sledil imenu kot oznaka, da je oseba umrla

en: Show event year
sl: Pokaži leto dogodka

en: Prints the year the event took place in the report
sl: V poročilu natisne letnico dogodka

en: Year of report
sl: Leto poročila

en: Include death anniversaries
sl: Vključi obletnice smrti

en: Whether to include anniversaries of death
sl: Ali naj bodo vključene obletnice smrti

en: Whether to include relationships to the center person
sl: Ali naj bodo vključena sorodstva do središčne osebe

en: Title text style
sl: Slog za besedilo naslova

en: Data text display
sl: Prikaz besedila podatkov

en: Day text style
sl: Slog za besedilo dneva

en: Month text style
sl: Slog za besedilo meseca

en: Custom Text
sl: Prilagojeno besedilo

en: Initial Text
sl: Besedilo na začetku

en: Text to display at the top
sl: Besedilo, ki naj bo izpisano na vrhu

en: Middle Text
sl: Besedilo na sredini

en: Text to display in the middle
sl: Besedilo, ki naj bo izpisano na sredini

en: Final Text
sl: Besedilo na koncu

en: Text to display at the bottom
sl: Besedilo, ki naj bo izpisano na dnu

en: sp. %(spouse)s
sl: z. %(spouse)s

en: sp. see %(reference)s: %(spouse)s
sl: z. gl. %(reference)s: %(spouse)s

en: %s sp.
sl: %s z.

en: Numbering system
sl: Sistem številčenja

en: Simple numbering
sl: Enostavno številčenje

en: d'Aboville numbering
sl: Številčenje po D'Abovillu

en: Henry numbering
sl: Številčenje po Henryju

en: Modified Henry numbering
sl: Prilagojeno številčenje po Henryju

en: de Villiers/Pama numbering
sl: Številčenje po De Villiersu in Pami

en: Meurgey de Tupigny numbering
sl: Številčenje po Meurgeyu de Tupigny

en: The numbering system to be used
sl: Sistem številčenja, ki naj se uporabi

en: Show marriage info
sl: Pokaži podatke o poroki

en: Whether to show marriage information in the report.
sl: Ali naj bodo v poročilu vključeni poročni podatki.

en: Show divorce info
sl: Pokaži podatke o ločitvi

en: Whether to show divorce information in the report.
sl: Ali naj bodo v poročilu vključeni podatki o ločitvi.

en: Show duplicate trees
sl: Pokaži podvojene rodovnike

en: Whether to show duplicate Family Trees in the report.
sl: Ali naj bodo v poročilu vključeni podvojeni rodovniki.

en: The style used for the level %d display.
sl: Slog na prikaz %d. ravni.

en: The style used for the spouse level %d display.
sl: Slog za prikaz zakonca stopnje %d.

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Ancestral Report for %s
sl: %s - Poročilo o prednikih

en: More about %(person_name)s:
sl: Več o %(person_name)s:

en: %(name)s is the same person as [%(id_str)s].
sl: %(name)s je ista oseba kot [%(id_str)s].

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Notes for %s
sl: Opombe za %s

en: Address:
sl: Naslov:

en: %(event_role)s at %(event_name)s of %(primary_person)s: %(event_text)s
sl: %(event_role)s pri dogodku %(event_name)s osebe %(primary_person)s: %(event_text)s

en: Children of %(mother_name)s and %(father_name)s
sl: Otroci para %(mother_name)s in %(father_name)s

en: More about %(mother_name)s and %(father_name)s:
sl: Več o osebah %(mother_name)s in %(father_name)s:

en: Spouse: %s
sl: Zakonec: %s

en: Relationship with: %s
sl: Sorodstvo z: %s

en: Sosa-Stradonitz number
sl: Številka Sosa-Stradonitz

en: The Sosa-Stradonitz number of the central person.
sl: Številka Sosa-Stradonitz središčne osebe.

en: Page break before end notes
sl: Prelom strani pred končnimi opombami

en: Whether to start a new page before the end notes.
sl: Ali naj se pred končnimi opombami začne nova stran.

en: Use complete sentences
sl: Uporabi cele stavke

en: Whether to use complete sentences or succinct language.
sl: Ali naj se uporabi cele stavke ali okrajšave.

en: Use full dates instead of only the year
sl: Uporabi polne datume namesto letnic

en: Whether to use full dates instead of just year.
sl: Ali naj se uporabi polne datume namesto letnic.

en: Compute death age
sl: Izračunaj starost ob smrti

en: Whether to compute a person's age at death.
sl: Ali naj se izračunajo starosti ob smrti.

en: Omit duplicate ancestors
sl: Izpusti podvojene prednike

en: Whether to omit duplicate ancestors.
sl: Ali naj se izpusti podvojene prednike.

en: Use callname for common name
sl: Za običajno ime uporabi vzdevek

en: Whether to use the call name as the first name.
sl: Ali naj se za osnovno ime uporabi vzdevek.

en: Whether to list children.
sl: Ali naj se izpiše seznam otrok.

en: Include spouses of children
sl: Vključi zakonce otrok

en: Whether to list the spouses of the children.
sl: Ali naj bodo prikazani zakonci otrok.

en: Include events
sl: Vključi dogodke

en: Whether to include events.
sl: Ali naj bodo vključeni dogodki.

en: Include other events
sl: Vključi druge dogodke

en: Whether to include other events people participated in.
sl: Ali naj bodo vključeni tudi drugi dogodki, pri katerih so bile osebe udeležene.

en: Include descendant reference in child list
sl: Na spisku otrok vključi navedbe potomcev

en: Whether to add descendant references in child list.
sl: Ali naj se na spisek otrok doda navedbe potomcev.

en: Include Photo/Images from Gallery
sl: Vključi slike iz Galerije

en: Whether to include images.
sl: Ali naj bodo vključene slike.

note: ######################### ###############################
en: Include (2)
sl: Vključi (2)

en: Include notes
sl: Vključi opombe

en: Whether to include notes.
sl: Ali naj bodo vključene opombe.

en: Include sources
sl: Vključi vire

en: Whether to include source references.
sl: Ali naj bodo vključene navedbe virov.

en: Include sources notes
sl: Vključi opombe virov

en: Whether to include source notes in the Endnotes section. Only works if Include sources is selected.
sl: Ali naj bodo pri končnih opombah vključene opombe virov. Deluje le, če je izbrana možnost Vključi vire.

en: Include attributes
sl: Vključi atribute

en: Whether to include attributes.
sl: Ali naj bodo vključeni atributi.

en: Include addresses
sl: Vključi naslove

en: Whether to include addresses.
sl: Ali naj bodo vključeni naslovi.

en: Include alternative names
sl: Vključi dodatna imena

en: Whether to include other names.
sl: Ali naj bodo vključena dodatna imena.

en: Replace missing places with ______
sl: Manjkajoče kraje nadomesti s ______

en: Whether to replace missing Places with blanks.
sl: Ali naj se manjkajoče kraje nadomesti s praznimi mesti.

en: Replace missing dates with ______
sl: Manjkajoče datume nadomesti s ______

en: Whether to replace missing Dates with blanks.
sl: Ali naj se manjkajoče datume nadomesti s praznimi mesti.

en: The style used for the children list title.
sl: Slog za naslov seznama otrok.

en: The style used for the text related to the children.
sl: Slog za besedilo, ki se nanaša na otroke.

en: The style used for the note header.
sl: Slog za naslov opombe.

en: The style used for first level headings.
sl: Slog za naslove prve ravni.

en: The style used for second level headings.
sl: Slog za naslove druge ravni.

en: The style used for details.
sl: Slog za podrobnosti.

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Descendant Report for %(person_name)s
sl: %(person_name)s - Poročilo o potomcih

en: Notes for %(mother_name)s and %(father_name)s:
sl: Opombe za %(mother_name)s in %(father_name)s:

en: Record (Modified Register) numbering
sl: Številčenje v slogu zapisov (prilagojeni register)

en: Report structure
sl: Zgradba poročila

en: show people by generations
sl: pokaži ljudi po rodovih

en: show people by lineage
sl: pokaži ljudi po linijah

en: How people are organized in the report
sl: Kako razporejene osebe v poročilu

en: Include spouses
sl: Vključi zakonce

en: Whether to include detailed spouse information.
sl: Ali naj bodo vključeni podrobni podatki o zakoncih.

en: Include spouse reference
sl: Vključi navedbo zakonca

en: Whether to include reference to spouse.
sl: Ali naj bodo vključene navedbe zakonca.

en: Include sign of succession ('+') in child-list
sl: V seznamu otrok vključi znak za nadaljevanje ('+')

en: Whether to include a sign ('+') before the descendant number in the child-list to indicate a child has succession.
sl: Ali naj bo na seznamu otrok pred številko potomca vključen znak ('+'), ki označuje, da ima otrok potomce.

en: Include path to start-person
sl: Vključi pot do začetne osebe

en: Whether to include the path of descendancy from the start-person to each descendant.
sl: Ali naj bo pri vsakem potomcu vključen seznam prednikov do začetne osebe.

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: End of Line Report for %s
sl: %s - Poročilo o koncu linije

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: All the ancestors of %s who are missing a parent
sl: Vsi predniki osebe %s, ki nimajo navedenih staršev

en: The style used for the subtitle.
sl: Slog za podnaslov.

en: acronym for male|M
sl: M

en: acronym for female|F
sl: Ž

en: acronym for unknown|%dU
sl: %d?

en: Family Group Report - Generation %d
sl: Poročilo o ožji družini - %d. rod

en: Family Group Report
sl: Poročilo o ožji družini

en: Center Family
sl: Središčna družina

en: The center family for the filter
sl: Središčna družina v filtru

en: Recursive (down)
sl: Povratno (dol)

en: Create reports for all descendants of this family.
sl: Ustvari poročila za vse potomce te družine.

note: #########################
en: Parent Marriage
sl: Poroka staršev

en: Whether to include marriage information for parents.
sl: Ali naj bodo vključeni poročni podatki staršev.

en: Parent Events
sl: Dogodki staršev

en: Whether to include events for parents.
sl: Ali naj bodo vključeni dogodki za starše.

en: Parent Addresses
sl: Naslovi staršev

en: Whether to include addresses for parents.
sl: Ali naj bodo vključen naslovi staršev.

en: Parent Notes
sl: Opombe staršev

en: Whether to include notes for parents.
sl: Ali naj bodo vključene opombe za starše.

en: Parent Attributes
sl: Atributi staršev

en: Alternate Parent Names
sl: Druga imena staršev

en: Whether to include alternate names for parents.
sl: Ali naj bodo vključena dodatna imena staršev.

en: Whether to include notes for families.
sl: Ali naj bodo vključene opombe za družine.

en: Dates of Relatives
sl: Datumi sorodnikov

en: Whether to include dates for relatives (father, mother, spouse).
sl: Ali naj bodo vključeni datumi za sorodnike (oče, mati, zakonec).

en: Children Marriages
sl: Poroke otrok

en: Whether to include marriage information for children.
sl: Ali naj bodo vključeni poročni podatki otrok.

en: Generation numbers (recursive only)
sl: Številke rodov (samo povratno)

en: Whether to include the generation on each report (recursive only).
sl: Ali naj bo na vsakem poročilu vključen tudi podatek o rodu (samo rekurzivno).

en: Print fields for missing information
sl: Izpiši polja z manjkajočimi podatki

en: Whether to include fields for missing information.
sl: Ali naj bodo vključena prazna mesta za manjkajoče podatke.

en: The style used for the parent's name
sl: Slog za imena staršev

note: make sure it's translated, so it can be used below, in "combine"
en: %(str1)s in %(str2)s.
sl: %(str1)s v %(str2)s.

note: for example (a stepfather): John Smith, relationship: Step
en: %(parent-name)s, relationship: %(rel-type)s
sl: %(parent-name)s, sorodstvo: %(rel-type)s

en: Alternate Parents
sl: Dodatni starši

en: Associations
sl: Znanci

en: Images
sl: Slike

en: Complete Individual Report
sl: Celotno poročilo o osebi

en: (image)
sl: (slika)

en: List events chronologically
sl: Izpiši dogodke kronološko

en: Whether to sort events into chronological order.
sl: Ali naj bodo dogodki razvrščeni v kronološkem vrstnem redu.

note: ###############################
en: Include Notes
sl: Vključi opombe

en: Whether to include Person and Family Notes.
sl: Ali naj bodo vključene osebne in družinske opombe.

en: Include Source Information
sl: Vključi podatke o virih

en: Whether to cite sources.
sl: Ali naj bodo navedeni viri.

en: Include Tags
sl: Vključi oznake

en: Whether to include tags.
sl: Ali naj bodo vključene oznake.

en: Include Attributes
sl: Vključi atribute

en: Include Census Events
sl: Vključi dogodke popisa

en: Whether to include Census Events.
sl: Ali naj bodo vključeni dogodki popisa.

note: ###############################
en: Sections
sl: Odseki

note: ###############################
en: Event groups
sl: Skupine dogodkov

en: Check if a separate section is required.
sl: Preveri, če so zahtevani ločeni odseki.

en: The style used for the spouse's name.
sl: Slog za ime zakonca.

en: The basic style used for table headings.
sl: Osnovni slog, ki se uporablja za naslove tabel.

en: The style used for image notes.
sl: Slog za opombe pri sliki.

en: The style used for image descriptions.
sl: Slog za opise slik.

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Kinship Report for %s
sl: %s - poročilo o sorodstvu

en: The maximum number of descendant generations
sl: Največje število rodov potomcev

en: The maximum number of ancestor generations
sl: Največje število rodov prednikov

en: Whether to include spouses
sl: Ali naj bodo vključeni zakonci

en: Include cousins
sl: Vključi bratrance

en: Whether to include cousins
sl: Ali naj bodo vključeni bratranci in sestrične

en: Include aunts/uncles/nephews/nieces
sl: Vključi strice, tete, nečake in nečakinje

en: Whether to include aunts/uncles/nephews/nieces
sl: Ali naj bodo vključeni strici, tete, nečaki in nečakinje

en: Note Link Check Report
sl: Poročilo preverjanja povezanosti opomb

en: Note ID
sl: ID opombe

en: Link Type
sl: Vrsta povezave

en: Links To
sl: Vodi do

en: Failed
sl: Spodletelo

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Number of Ancestors for %s
sl: Število prednikov osebe "%s

en: Generation {number} has {count} individual. {percent} | Generation {number} has {count} individuals. {percent}
sl[0]: {number}. rod vsebuje {count} oseb. {percent}
sl[1]: {number}. rod vsebuje {count} osebo. {percent}
sl[2]: {number}. rod vsebuje {count} osebi. {percent}
sl[3]: {number}. rod vsebuje {count} osebe. {percent}

note: TC # English return something like: Total ancestors in generations 2 to 3 is 4. (66.67%)
en: Total ancestors in generations %(second_generation)d to %(last_generation)d is %(count)d. %(percent)s
sl: Skupno število prednikov od %(second_generation)d. do %(last_generation)d. rodu je %(count)d. %(percent)s

note: Write the title line. Set in INDEX marker so that this section will be identified as a major category if this is included in a Book report.
en: Place Report
sl: Poročilo o krajih

en: Please select at least one place before running this.
sl: Pred tem morate izbrati vsaj en kraj.

en: Gramps ID: %s
sl: Grampsova št. ID: %s

en: places|All Names: %s
sl: Vsa krajevna imena: %s

en: Events that happened at this place
sl: Dogodki, ki so se zgodili na tem mestu

en: Type of Event
sl: Vrsta dogodka

en: %(persons)s and %(name)s (%(id)s)
sl: %(persons)s in %(name)s (%(id)s)

en: People associated with this place
sl: Osebe, povezane s tem krajem

en: %(father)s (%(father_id)s) and %(mother)s (%(mother_id)s)
sl: %(father)s (%(father_id)s) in %(mother)s (%(mother_id)s)

en: Select using filter
sl: Izberi s filtrom

en: Select places using a filter
sl: Izberi kraje s filtrom

en: Select places individually
sl: Izberi kraje posamezno

en: List of places to report on
sl: Seznam krajev za poročilo

en: Center on
sl: Osredotoči na

en: If report is event or person centered
sl: Ali naj bo poročilo osredotočeno na dogodke ali na osebe

en: Number of ranks to display
sl: Število prikazanih vrst

en: Use call name
sl: Uporabi klicno ime

en: Don't use call name
sl: Ne uporabi klicnega imena

en: Replace first names with call name
sl: Imena nadomesti s klicnim imenom

en: Underline call name in first names / add call name to first name
sl: Klicno ime podčrtaj v imenu / ga dodaj imenu

en: Footer text
sl: Besedilo noge

en: The style used for the footer.
sl: Slog za nogo.

en: Title of the Book
sl: Naslov knjige

en: book|Title
sl: Naslov

en: Title string for the book.
sl: Bededilo naslova knjige.

en: Subtitle
sl: Podnaslov

en: Subtitle of the Book
sl: Podnaslov knjige

en: Subtitle string for the book.
sl: Besedilo podnaslova knjige.

en: Footer
sl: Noga

en: Footer string for the page.
sl: Besedilo noge strani.

en: Gramps ID of the media object to use as an image.
sl: Grampsov ID zunanjega predmeta, ki naj bo uporabljen za sliko.

en: Image Size
sl: Velikost slike

en: Size of the image in cm. A value of 0 indicates that the image should be fit to the page.
sl: Velikost slike v cm. Če je 0, bo slika prilagojena glede na velikost strani.

en: Database Summary Report
sl: Poročilo s povzetkom zbirke podatkov

en: Number of individuals: %d
sl: Število oseb: %d

en: Males: %d
sl: Moški: %d

en: Females: %d
sl: Ženske: %d

en: Individuals with unknown gender: %d
sl: Osebe neznanega spola: %d

en: Incomplete names: %d
sl: Nepopolna imena: %d

en: Individuals missing birth dates: %d
sl: Osebe z manjkajočimi datumi rojstva: %d

en: Disconnected individuals: %d
sl: Nepovezane osebe: %d

en: Unique surnames: %d
sl: Različni priimki: %d

en: Individuals with media objects: %d
sl: Osebe z zunajimi predmeti: %d

en: Number of families: %d
sl: Število družin: %d

en: Number of unique media objects: %d
sl: Število različnih zunanjih predmetov: %d

en: Total size of media objects: %s MB
sl: Skupna velikost zunanjih predmetov: %s MB

en: Whether to count private data
sl: Ali naj bodo šteti zasebni podatki

en: Table Of Contents
sl: Vsebina

en: Contents
sl: Vsebina

en: The style used for third level headings.
sl: Slog za naslove tretje ravni.

en: Tag Report
sl: Poročilo o oznakah

en: You must first create a tag before running this report.
sl: Pred izdelavo tega poročila morate ustvariti vsaj eno oznako.

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Tag Report for %s Items
sl: Poročilo o oznakah za: %s

en: Email Address
sl: E-poštni naslov

en: Publication Information
sl: Podatki o izdaji

en: The tag to use for the report
sl: Oznaka, uporabljena v poročilu

en: Ahnentafel Report
sl: Poročilo o prednikih (Ahnentafel)

en: Produces a textual ancestral report
sl: Ustvari besedilno poročilo o prednikih

en: Produces a report of birthdays and anniversaries
sl: Izdela poročilo o rojstnih dnevih in obletnicah

en: Add custom text to the book report
sl: V knjižno poročilo dodaj prilagojeno besedilo

en: Descendant Report
sl: Poročilo o potomcih

en: Produces a list of descendants of the active person
sl: Izdela se seznam potomcev aktivne osebe

en: Detailed Ancestral Report
sl: Podrobno poročilo o prednikih

en: Produces a detailed ancestral report
sl: Ustvari podrobno poročilo o prednikih

en: Detailed Descendant Report
sl: Podrobno poročilo o potomcih

en: Produces a detailed descendant report
sl: Ustvari podrobno poročilo o potomcih

en: End of Line Report
sl: Poročilo o koncu linije

en: Produces a textual end of line report
sl: Ustvari besedilno poročilo o koncu linije

en: Produces a family group report showing information on a set of parents and their children.
sl: Ustvari poročilo o družini s prikazom podatkov o starših in njunih otrocih.

en: Produces a complete report on the selected people
sl: Izdela celotno poročilo za izbrane osebe

en: Kinship Report
sl: Poročilo o sorodstvu

en: Produces a textual report of kinship for a given person
sl: Izdela besedilno poročilo o sorodstvu za izbrano osebo

en: Produces a list of people with a specified tag
sl: Izdela seznam oseb, ki imajo določeno oznako

en: Number of Ancestors Report
sl: Poročilo o številu prednikov

en: Counts number of ancestors of selected person
sl: Prešteje prednike izbrane osebe

en: Produces a textual place report
sl: Ustvari besedilno poročilo o krajih

en: Title Page
sl: Naslovna stran

en: Produces a title page for book reports.
sl: Ustvari naslovno stran knjižnih poročil.

en: Provides a summary of the current database
sl: Izdela povzetek trenutne zbirke podatkov

en: Produces a table of contents for book reports.
sl: Ustvari kazalo za knjižna poročila.

en: Produces an alphabetical index for book reports.
sl: Ustvari abecedno kazalo za knjižna poročila.

en: Records Report
sl: Poročilo o rekordih

en: Note Link Report
sl: Poročilo povezanosti opomb

en: Shows status of links in notes
sl: Prikaže stanje povezav v opombah

en: Below is a list of the family names that 
    Gramps can convert to correct capitalization. 
    Select the names you wish Gramps to convert.
sl: Spodaj je seznam priimkov, pri katerih lahko Gramps
    popravi velike in male črke.
    Izberite tiste, za katere hočete, da jih Gramps popravi.

en: _Accept changes and close
sl: _Uveljavi spremembe in zapri

en: manual|Fix_Capitalization_of_Family_Names
sl: Popravi_verzalke_priimkov

en: Capitalization changes
sl: Spremembe malih in velikih črk

en: Checking Family Names
sl: Preverjanje priimkov

en: Searching family names
sl: Iskanje priimkov

en: No modifications made
sl: Ničesar ni bilo spremenjenega

en: No capitalization changes were detected.
sl: Spreminjanja malih in velikih črk ni bilo.

en: Original Name
sl: Prvotno ime

en: Capitalization Change
sl: Sprmemba malih / velikih črk

en: Building display
sl: Izdelava prikaza

en: This tool will rename all events of one type to a different type. Once completed, this cannot be undone by the regular Undo function.
sl: S tem orodjem se spremeni vrsta vseh dogodkov določene vrste. Po končanem postopku, se spremembe ne da več preklicati z običajno funkcijo Povrni.

en: Original event type:
sl: Izvorna vrsta dogodka:

en: New event type:
sl: Nova vrsta dogodka:

en: Change Event Types
sl: Spremeni vrste dogodkov

en: Change types
sl: Spremeni posamezne vrste

en: Analyzing Events
sl: Analiza dogodkov

en: No event record was modified.
sl: Brez sprememb v zapisih dogodkov.

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {number_of} event record was modified. | {number_of} event records were modified.
sl[0]: {number_of} zapisov dogodkov je spremenjenih.
sl[1]: {number_of} zapis dogodka je spremenjen.
sl[2]: {number_of} zapisa dogodkov sta spremenjena.
sl[3]: {number_of} zapisi dogodkov so spremenjeni.

en: Checking Database
sl: Preverjanje zbirke podatkov

en: Looking for cross table duplicates
sl: Iskanje podvojenih vnosov

en: Your Family Tree contains cross table duplicate handles.
     This is bad and can be fixed by making a backup of your
    Family Tree and importing that backup in an empty family
    tree. The rest of the checking is skipped, the Check and
    Repair tool should be run anew on this new Family Tree.
sl: Vaš rodovnik vsebuje podvojene podatke, kar ni v redu.
    To se lahko popravi tako, da napravite varnostno kopijo,
    ki jo nato ponovno uvozite v prazen rodovnik.
    Ostala preverjanja skladnosti se ne bodo nadaljevala,
    orodje ponovno zaženite v novem rodovniku.

en: Check Integrity
sl: Preveri notranjo skladnost

note: for bsddb the check_backlinks doesn't work in 'batch' mode because the table used for backlinks is closed.
en: Check Backlink Integrity
sl: Preveri notranjo skladnost povratnih povezav

en: Rebuilding reference maps...
sl: Ponovna izgradnja referenčnih tabel ...

en: Objects referenced by this note were referenced but missing so that is why they have been created when you ran Check and Repair on %s.
sl: Predmeti, navedeni pri tej opombi so manjkali, zato so bili ustvarjeni, ko ste zagnali orodje Preveri in popravi %s.

en: Looking for invalid name format references
sl: Iskanje neveljavnih navedb oblike imena

en: Looking for duplicate spouses
sl: Iskanje podvojenih zakoncev

en: Looking for character encoding errors
sl: Iskanje napak v naboru znakov

en: Looking for ctrl characters in notes
sl: Iskanje kontrolnih znakov v opombah

en: Looking for bad alternate place names
sl: Iskanje neustreznih drugih zapisov kraja

en: Looking for broken family links
sl: Iskanje prekinjenih družinskih povezav

en: Looking for unused objects
sl: Iskanje neuporabljenih predmetov

en: Select file
sl: Izberi datoteko

en: Media object could not be found
sl: Zunanjega predmeta ni bilo mogoče najti

en: The file:
    %(file_name)s
    is referenced in the database, but no longer exists.
    The file may have been deleted or moved to a different location.
    You may choose to either remove the reference from the database,
    keep the reference to the missing file, or select a new file.
sl: Datoteka:
    %(file_name)s
    je navedena v zbirki, a je fizično ni več.
    Lahko je bila izbrisana ali premaknjena drugam.
    Sedaj imate tri možnosti: zbrišete navedbo v zbirki;
    pustite, da še naprej kaže na neobstoječo datoteko;
    ali pa izberete novo datoteko za navedbo.

en: Looking for empty people records
sl: Iskanje praznih zapisov oseb

en: Looking for empty family records
sl: Iskanje praznih zapisov družin

en: Looking for empty event records
sl: Iskanje praznih zapisov dogodkov

en: Looking for empty source records
sl: Iskanje praznih zapisov virov

en: Looking for empty citation records
sl: Iskanje praznih zapisov navedkov

en: Looking for empty place records
sl: Iskanje praznih zapisov krajev

en: Looking for empty media records
sl: Iskanje praznih zapisov predmetov

en: Looking for empty repository records
sl: Iskanje prazih zapisov nahajališč

en: Looking for empty note records
sl: Iskanje praznih zapisov opomb

en: Looking for empty families
sl: Iskanje praznih družin

en: Looking for broken parent relationships
sl: Iskanje prekinjenih povezav do staršev

en: Looking for event problems
sl: Iskanje težav v zvezi z dogodki

note: Now we go through our backlinks and the dbs table comparing them check that each real reference has a backlink in the db table Now we go through the db table and make checks against ours Check for db backlinks that don't have a reference object at all
en: Looking for backlink reference problems
sl: Iskanje težav pri navedbah povratnih povezav

en: Looking for person reference problems
sl: Iskanje nepravilnosti v navedbah osebe

en: Looking for family reference problems
sl: Iskanje težav pri navedbah družin

en: Looking for repository reference problems
sl: Iskanje nepravilnosti v navedbah nahajališča

en: Looking for place reference problems
sl: Iskanje težav pri navedbah krajev

en: Looking for citation reference problems
sl: Iskanje težav pri navedbah navedkov

en: Looking for source reference problems
sl: Iskanje nepravilnosti pri navedbah virov

en: Looking for media object reference problems
sl: Iskanje nepravilnosti pri navedbah predmetov

en: Looking for note reference problems
sl: Iskanje nepravilnosti pri navedbah opomb

en: Updating checksums on media
sl: Posodabljanje kontrolnih vsot predmetov

en: Looking for tag reference problems
sl: Iskanje nepravilnosti pri navedbah oznak

en: Looking for media source reference problems
sl: Iskanje nepravilnosti pri navedbah virov predmetov

en: Looking for Duplicated Gramps ID problems
sl: Iskanje težav s podvojenimi številkami Gramps ID

en: No errors were found
sl: Najdena ni bila nobena napaka

en: The database has passed internal checks
sl: Zbirka podatkov je opravila notranje preverjanje

en: No errors were found: the database has passed internal checks.
sl: Brez napak: zbirka podatkov je opravila notranje preverjanje.

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} broken child/family link was fixed
     | {quantity} broken child/family links were fixed
sl[0]: {quantity} prekinjenih povezav med otrokom in družino je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} prekinjena povezava med otrokom in družino je bila popravljena
sl[2]: {quantity} prekinjeni povezavi med otrokom in družino sta bili popravljeni
sl[3]: {quantity} prekinjene povezave med otrokom in družino so bile popravljene

en: Non existing child
sl: Otrok ne obstaja

en: %(person)s was removed from the family of %(family)s
sl: %(person)s je bil odstranjen iz družine %(family)s

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} broken spouse/family link was fixed
     | {quantity} broken spouse/family links were fixed
sl[0]: {quantity} prekinjenih povezav med zakoncem in družino je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} prekinjena povezava med zakoncem in družino je bila popravljena
sl[2]: {quantity} prekinjeni povezavi med zakoncem in družino sta bili popravljeni
sl[3]: {quantity} prekinjene povezave med zakoncem in družino so bile popravljene

en: Non existing person
sl: Oseba ne obstaja

en: %(person)s was restored to the family of %(family)s
sl: %(person)s je odslej spet v družini %(family)s

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} duplicate spouse/family link was found
     | {quantity} duplicate spouse/family links were found
sl[0]: {quantity} podvojenih povezav med zakoncem in družino je bilo najdenih
sl[1]: {quantity} podvojena povezava med zakoncem in družino je bila najdena
sl[2]: {quantity} podvojeni povezavi med zakoncem in družino sta bili najdeni
sl[3]: {quantity} podvojene povezave med zakoncem in družino so bile najdene

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} family with no parents or children found, removed.
     | {quantity} families with no parents or children found, removed.
sl[0]: Najdenih in odstranjenih je bilo {quantity} družin brez staršev ali otrok.
sl[1]: Najdena in odstranjena je bila {quantity} družina brez staršev ali otrok.
sl[2]: Najdeni in odstranjeni stas bili {quantity} družini brez staršev ali otrok.
sl[3]: Najdene in odstranjene so bile {quantity} družine brez staršev ali otrok.

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} corrupted family relationship fixed
     | {quantity} corrupted family relationships fixed
sl[0]: {quantity} družinskih povezav je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} družinska povezava je bila popravljena
sl[2]: {quantity} družinski povezavi sta bili popravljeni
sl[3]: {quantity} družinske povezave so bile popravljene

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} place alternate name fixed
     | {quantity} place alternate names fixed
sl[0]: {quantity} neveljavnih nazivov dogodka smrti je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} neveljaven naziv dogodka smrti je bil popravljen
sl[2]: {quantity} neveljavna naziva dogodka smrti sta bila popravljena
sl[3]: {quantity} neveljavni nazivi dogodka smrti so bili popravljeni

en: {quantity} person was referenced but not found
     | {quantity} persons were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} oseb je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} oseba je bila navedena in ne najdena
sl[2]: {quantity} osebi sta bili navedeni in ne najdeni
sl[3]: {quantity} osebe so bile navedene in ne najdene

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} family was referenced but not found
     | {quantity} families were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} družin je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} družina je bila navedena in ne najdena
sl[2]: {quantity} družini sta bili navedeni in ne najdeni
sl[3]: {quantity} družine so bile navedene in ne najdene

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} date was corrected
     | {quantity} dates were corrected
sl[0]: {quantity} datumov je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} datum je bil popravljen
sl[2]: {quantity} datuma sta bila popravljena
sl[3]: {quantity} datumi so bili popravljeni

en: {quantity} repository was referenced but not found
     | {quantity} repositories were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} nahajališč je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} nahajališče je bilo navedeno in ne najdeno
sl[2]: {quantity} nahajališči sta bili navedeni in ne najdeni
sl[3]: {quantity} nahajališča so bila navedena in ne najdena

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} media object was referenced but not found
     | {quantity} media objects were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} zunanjih predmetov je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} zunanji predmet je bil naveden in ne najden
sl[2]: {quantity} zunanja predmeta sta bila navedena in ne najdena
sl[3]: {quantity} zunanji predmeti so bili navedeni in ne najdeni

en: Reference to {quantity} missing media object was kept
     | References to {quantity} media objects were kept
sl[0]: Navedbe {quantity} manjkajočih zunanjih predmetov so bile ohranjene
sl[1]: Navedbe {quantity} manjkajočega zunanjega predmeta so bile ohranjene
sl[2]: Navedbe {quantity} manjkajočih zunanjih predmetov so bile ohranjene
sl[3]: Navedbe {quantity} manjkajočih zunanjih predmetov so bile ohranjene

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} missing media object was replaced
     | {quantity} missing media objects were replaced
sl[0]: {quantity} manjkajočih zunanjih predmetov je bilo zamenjanih
sl[1]: {quantity} manjkajoč zunanji predmet je bil zamenjan
sl[2]: {quantity} manjkajoča zunanja predmeta sta bila zamenjana
sl[3]: {quantity} manjkajoči zunanji predmeti so bili zamenjani

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} missing media object was removed
     | {quantity} missing media objects were removed
sl[0]: {quantity} manjkajočih zunanjih predmetov je bilo odstranjenih
sl[1]: {quantity} manjkajoči zunanji predmet je bil odstranjen
sl[2]: {quantity} manjkajoča zunanja predmeta sta bila odstranjena
sl[3]: {quantity} manjkajoči zunanji predmeti so bili odstranjeni

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} event was referenced but not found
     | {quantity} events were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} dogodkov je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} dogodek je bil naveden in ne najden
sl[2]: {quantity} dogodka sta bila navedena in ne najdena
sl[3]: {quantity} dogodki so bili navedeni in ne najdeni

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} invalid birth event name was fixed
     | {quantity} invalid birth event names were fixed
sl[0]: {quantity} neveljavnih nazivov dogodka rojstva je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} neveljaven naziv dogodka rojstva je bil popravljen
sl[2]: {quantity} neveljavna naziva dogodka rojstva sta bila popravljena
sl[3]: {quantity} neveljavni nazivi dogodka rojstva so bili popravljeni

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} invalid death event name was fixed
     | {quantity} invalid death event names were fixed
sl[0]: {quantity} neveljavnih nazivov dogodka smrti je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} neveljaven naziv dogodka smrti je bil popravljen
sl[2]: {quantity} neveljavna naziva dogodka smrti sta bila popravljena
sl[3]: {quantity} neveljavni nazivi dogodka smrti so bili popravljeni

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} place was referenced but not found
     | {quantity} places were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} krajev je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} kraj je bil naveden in ne najden
sl[2]: {quantity} kraja sta bila navedena in ne najdena
sl[3]: {quantity} kraji so bili navedeni in ne najdeni

en: {quantity} citation was referenced but not found
     | {quantity} citations were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} navedkov je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} navedek je bil naveden in ne najden
sl[2]: {quantity} navedka sta bila navedena in ne najdena
sl[3]: {quantity} navedki so bili navedeni in ne najdeni

en: {quantity} source was referenced but not found
     | {quantity} sources were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} virov je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} vir je bil naveden in ne najden
sl[2]: {quantity} vira sta bila navedena in ne najdena
sl[3]: {quantity} viri so bili navedeni in ne najdeni

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} note object was referenced but not found
     | {quantity} note objects were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} opomb je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} opomba je bila navedena in ne najdena
sl[2]: {quantity} opombi sta bili navedeni in ne najdeni
sl[3]: {quantity} opombe so bile navedene in ne najdene

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} tag object was referenced but not found
     | {quantity} tag objects were referenced, but not found
sl[0]: {quantity} oznak je bilo navedenih in ne najdenih
sl[1]: {quantity} oznaka je bila navedena in ne najdena
sl[2]: {quantity} oznaki sta bili navedeni in ne najdeni
sl[3]: {quantity} oznake so bile navedene in ne najdene

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} invalid name format reference was removed
     | {quantity} invalid name format references were removed
sl[0]: {quantity} neveljavnih navedb oblike imena je bilo odstranjenih
sl[1]: {quantity} neveljavna navedba oblike imena je bila odstranjena
sl[2]: {quantity} neveljavni navedbi oblike imena sta bili odstranjeni
sl[3]: {quantity} neveljavne navedbe oblike imena so bile odstranjene

en: {quantity} invalid source citation was fixed
     | {quantity} invalid source citations were fixed
sl[0]: {quantity} neveljavnih navedkov vira je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} neveljaven navedek vira je bil popravljen
sl[2]: {quantity} neveljavna navedka vira sta bila popravljena
sl[3]: {quantity} neveljavni navedki vira so bili popravljeni

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} Duplicated Gramps ID fixed
     | {quantity} Duplicated Gramps IDs fixed
sl[0]: {quantity} podvojenih številk Gramps ID je bilo popravljenih
sl[1]: {quantity} podvojena številka Gramps ID je bila popravljena
sl[2]: {quantity} podvojeni številki Gramps ID sta bili popravljeni
sl[3]: {quantity} podvojene številke Gramps ID so bile popravljene

en: %(empty_obj)d empty objects removed:
       %(person)d person objects
       %(family)d family objects
       %(event)d event objects
       %(source)d source objects
       %(media)d media objects
       %(place)d place objects
       %(repo)d repository objects
       %(note)d note objects
sl: Število odstranjenih praznih predmetov: %(empty_obj)d;
       %(person)d pri osebah,
       %(family)d pri družinah,
       %(event)d pri dogodkih,
       %(source)d pri virih,
       %(media)d pri zunanjih predmetih,
       %(place)d pri krajih,
       %(repo)d pri nahajališčih in
       %(note)d pri opombah.

en: %d bad backlinks were fixed;
sl: Število popravljenih povratnih povezav: %d;

en: All reference maps have been rebuilt.
sl: Vse referenčne tabele so bile ponovno zgrajene.

en: Integrity Check Results
sl: Rezultati notranjega preverjanja

en: Check and Repair
sl: Preveri in popravi

en: Start date test?
sl: Zagon preizkusa datumov?

en: This test will create many persons and events in the current database. Do you really want to run this test?
sl: Preizkus bo v trenutni zbirki podatkov ustvaril mnogo oseb in dogodkov. Ali res želite začeti preizkus datumov?

en: Run test
sl: Zaženi preizkus

en: Running Date Test
sl: Preizkus v teku

en: Generating dates
sl: Ustvarjanje datumov

note: test invalid dates dateval = (4,7,1789,False,5,8,1876,False) for l in range(1,len(dateval)): d = Date() try: d.set(Date.QUAL_NONE,Date.MOD_NONE, Date.CAL_GREGORIAN,dateval[:l],"Text comment") dates.append( d) except DateError, e: d.set_as_text("Date identified value correctly as invalid.\n%s" % e) e
en: Date Test Plugin
sl: Vstavek preizkusa datumov

note: create pass and fail tags
en: Pass
sl: Opravljen

en: Gender Statistics tool
sl: Orodje statistike spolov

en: Guess
sl: Ugani

en: The event comparison utility uses the filters defined in the Custom Filter Editor.
sl: Orodje za primerjanje dogodkov uporablja filtre, določene v Urejevalniku prikrojenih filtrov.

en: Custom filter _editor
sl: _Urejevalnik prikrojenih filtrov

en: manual|Compare_Individual_Events
sl: Primerjaj_dogodke_oseb

en: Event comparison filter selection
sl: Izbira filtra za primerjavo dogodkov

en: Event Comparison tool
sl: Orodje za primerjavo dogodkov

en: Filter selection
sl: Izbira filtrov

en: Comparing events
sl: Primerjanje dogodkov

en: Selecting people
sl: Izbiranje oseb

en: No matches were found
sl: Brez zadetkov

en: Event Comparison Results
sl: Rezultat primerjave dogodkov

en: %(event_name)s Date
sl: Datum za %(event_name)s

note: This won't be shown in a tree
en: %(event_name)s Place
sl: Kraj za %(event_name)s

en: Comparing Events
sl: Primerjanje dogodkov

en: Building data
sl: Izgradnja podatkov

en: Select filename
sl: Izberi ime datoteke

en: Event name changes
sl: Spremembe v imenu dogodka

en: Extract Event Description
sl: Izlušči opis dogodka

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {quantity} event description has been added | {quantity} event descriptions have been added
sl[0]: {quantity} opisov dogodkov je bilo dodanih
sl[1]: {quantity} opis dogodka je bil dodan
sl[2]: {quantity} opisa dogodkov sta bila dodana
sl[3]: {quantity} opisi dogodkov so bili dodani

en: Modifications made
sl: Opravljene spremembe

en: No event description has been added.
sl: Noben opis dogodka ni bil dodan.

en: Match Threshold
sl: Prag ujemanja

en: Use soundex codes
sl: Uporabi kode SoundEx

en: Co_mpare
sl: _Primerjaj

en: manual|Find_Possible_Duplicate_People
sl: Najdi_morebitne_podvojene_osebe

en: Find Possible Duplicate People
sl: Najdi morebitne podvojene osebe

en: Find Duplicates tool
sl: Orodje za iskanje podvojitev

en: Tool settings
sl: Nastavitve orodij

en: No matches found
sl: Ni bilo zadetkov

en: No potential duplicate people were found
sl: Ni bilo najdenih morebitnih podvojenih oseb

en: Find Duplicates
sl: Poišči podvojitve

en: Looking for duplicate people
sl: Iskanje podvojenih oseb

en: Pass 1: Building preliminary lists
sl: 1. prehod: Izdelava predhodnih seznamov

en: Pass 2: Calculating potential matches
sl: 2. prehod: Izračun morebitnih ujemanj

en: Potential Merges
sl: Morebitna sovpadanja

en: Rating
sl: Ocena

en: First Person
sl: Prva oseba

en: Second Person
sl: Druga oseba

en: Merge candidates
sl: Kandidati za združitev

en: Merge persons
sl: Združi osebe

en: manual|Find_database_loop
sl: Najdi_zanko_podatkovne_zbirke

en: Find database loop
sl: Najdi zanko podatkovne zbirke

note: start the progress indicator
en: Starting
sl: Start

en: Looking for possible loop for each person
sl: Iskanje morebitne zanke pri vsaki osebi

en: manual|Media_Manager
sl: Upravljalnik_zunanjih_predmetov

en: Media Manager
sl: Upravljalnik zunanjih predmetov

en: Help
sl: Pomoč

en: Introduction
sl: Uvod

en: Selection
sl: Izbor

en: This tool allows batch operations on media objects stored in Gramps. An important distinction must be made between a Gramps media object and its file.
    
    The Gramps media object is a collection of data about the media object file: its filename and/or path, its description, its ID, notes, source references, etc. These data %(bold_start)sdo not include the file itself%(bold_end)s.
    
    The files containing image, sound, video, etc, exist separately on your hard drive. These files are not managed by Gramps and are not included in the Gramps database. The Gramps database only stores the path and file names.
    
    This tool allows you to only modify the records within your Gramps database. If you want to move or rename the files then you need to do it on your own, outside of Gramps. Then you can adjust the paths using this tool so that the media objects store the correct file locations.
sl: To orodje omogoča paketne operacije na zunanjih predmetih programa Gramps. Pomembno je, da razumemo razliko med zunanjim predmetom programa Gramps in datoteko, ki ga predstavlja.
    
    Zunanji predmet v programu Gramps je skupek podatkov o datoteki, ki jo opisuje: njeno ime, pot do nje, opis, številko ID, opombe, navedbe virov itd. %(bold_start)sNe vsebuje pa same datoteke.%(bold_end)s
    
    Datoteke (slike, zvočni in video posnetki, ...) se nahajajo ločeno na vašem trdem disku in program Gramps z njimi ne upravlja: ni jih v zbirki podatkov Gramps, v njej so samo poti in imena datotek.
    
    S tem orodjem lahko spreminjate samo zapise znotraj zbirke podatkov Gramps. Če bi radi premaknili ali preimenovali imena datotek, morate to storiti ročno, zunaj programa Gramps. Nato je treba prilagoditi poti do teh datotek, kar pa lahko storite s tem orodjem, tako da bodo v programu Gramps shranjene pravilne poti do zunanjih datotek.

en: Affected path
sl: Pot

en: Press Apply to proceed, Cancel to abort, or Back to revisit your options.
sl: Pritisnite V redu za nadaljevanje, Prekliči za prekinitev ali Nazaj za pregled izbranih možnosti.

en: Operation successfully finished
sl: Operacija uspešno izvedena

en: The operation you requested has finished successfully. You may press Close now to continue.
sl: Zahtevana operacija je uspešno opravljena. Za nadaljevanje lahko sedaj kliknete na gumb V redu. nadaljevanje.

en: Operation failed
sl: Operacija ni uspela

en: There was an error while performing the requested operation. You may try starting the tool again.
sl: Pri izvajanju zahtevane operacije je prišlo do napake. Poizkusite ponovno zagnati orodje.

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%s
sl: Izvedla se bo naslednja operacija:
    
    	%s

en: Replace _substrings in the path
sl: Zamenjaj _delni niz v poti

en: This tool allows replacing specified substring in the path of media objects with another substring. This can be useful when you move your media files from one directory to another
sl: S tem orodjem se delni niz v poteh do zunanjih predmetov nadomesti z drugim delnim nizom. To je lahko uporabno pri premikanju zunanjih datotek iz ene v drugo mapo

en: Replace substring settings
sl: Nastavitve zamenje delnih nizov

en: _Replace:
sl: _Zamenjaj:

en: _With:
sl: _Z:

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%(title)s
    Replace:		%(src_fname)s
    With:		%(dest_fname)s
sl: Izvedla se bo naslednja zamenjava:
    
    Operacija:	%(title)s
    zamenjaj	%(src_fname)s
    z:		%(dest_fname)s

en: Convert paths from relative to _absolute
sl: Pretvori poti iz relativnih v _absolutne

en: This tool allows converting relative media paths to the absolute ones. It does this by prepending the base path as given in the Preferences, or if that is not set, it prepends user's directory.
sl: S tem orodjem se pretvarja relativne poti do zunajih datotek v absolutne. Te se določi tako, da se za pripono doda osnovna pot, če je določena v Možnostih, v nasprotnem primeru pa se za pripono doda pot do domače mape.

en: Convert paths from absolute to r_elative
sl: Pretvori poti iz absolutnih v _relativne

en: This tool allows converting absolute media paths to a relative path. The relative path is relative viz-a-viz the base path as given in the Preferences, or if that is not set, user's directory. A relative path allows to tie the file location to a base path that can change to your needs.
sl: S tem orodjem se pretvarja absolutne poti do zunanjih datotek v relativne. Relativna pot je relativna glede na osnovno pot, določeno v Možnostih. Če tam ni določena, pa je relativna glede na domačo mapo uporabnika.
    Relativna pot omogoča priklepanje mesta datotek na določeno pot, ki se jo lahko enostavno spremi.

en: Add images not included in database
sl: Dodaj slike, ki niso v zbirki podatkov

en: Check directories for images not included in database
sl: Preveri, če so v mapah slike, ki niso vključene v zbirko podatkov

en: This tool adds images in directories that are referenced by existing images in the database.
sl: To orodje doda vse slike v mapah, ki so navedene pri obstoječih slikah zbirke podatkov.

en: Don't merge if citation has notes
sl: Ne združuj navedkov z opombami

en: Match on Page/Volume, Date and Confidence
sl: Primerjaj Del/Stran, Datum in Zanesljivost

en: Ignore Date
sl: Ne upoštevaj datuma

en: Ignore Confidence
sl: Ne upoštevaj zanesljivosti

en: Ignore Date and Confidence
sl: Ne upoštevaj datuma in zanesljivosti

en: manual|Merge_citations
sl: Združi_navedke

en: Notes, media objects and data-items of matching citations will be combined.
sl: Opombe, zunanji predmeti in drugi podatki ujemajočih se navedkov bodo kombinirani.

en: Merge citations tool
sl: Združevalnik navedkov

en: Checking Sources
sl: Preverjanje virov

en: Looking for citation fields
sl: Iskanje polj za navedke

en: Number of merges done
sl: Število opravljenih združitev

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: {number_of} citation merged | {number_of} citations merged
sl[0]: {number_of} navedkov združenih
sl[1]: {number_of} navedek združen
sl[2]: {number_of} navedka združena
sl[3]: {number_of} navedki združeni

en: _Tag
sl: _Oznaka

en: manual|Not_Related
sl: Ni_v_sorodu

en: Not related to "%s"
sl: Ni v sorodu z: %s

en: NotRelated
sl: Ni povezave

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: Everyone in the database is related to %s
sl: Vsakdo v zbirki podatkov je v sorodu z %s

note: translators: leave all/any {...} untranslated TRANS: no singular form needed, as rows is always > 1
en: Setting tag for {number_of} person | Setting tag for {number_of} people
sl[0]: Določanje oznake za {number_of} oseb
sl[1]: Določanje oznake za {number_of} osebo
sl[2]: Določanje oznake za {number_of} osebi
sl[3]: Določanje oznake za {number_of} osebe

note: translators: leave all/any {...} untranslated TRANS: No singular form is needed.
en: Finding relationships between {number_of} person | Finding relationships between {number_of} people
sl[0]: Iskanje sorodstva med {number_of} osebami
sl[1]: Iskanje sorodstva med {number_of} osebo
sl[2]: Iskanje sorodstva med {number_of} osebama
sl[3]: Iskanje sorodstva med {number_of} osebami

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: Looking for {number_of} person | Looking for {number_of} people
sl[0]: Iskanje {number_of} oseb
sl[1]: Iskanje {number_of} osebe
sl[2]: Iskanje {number_of} oseb
sl[3]: Iskanje {number_of} oseb

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en: Looking up the name of {number_of} person | Looking up the names of {number_of} people
sl[0]: Iskanje imen {number_of} oseb
sl[1]: Iskanje imena {number_of} osebe
sl[2]: Iskanje imen {number_of} oseb
sl[3]: Iskanje imen {number_of} oseb

en: Copy from DB to Preferences
sl: Kopiraj iz podatkovne zbirke v Možnosti

en: Copy from Preferences to DB
sl: Kopiraj iz Možnosti v podatkovno zbirko

en: _Street:
sl: _Ulica:

en: _City:
sl: _Mesto:

en: _Country:
sl: _Država:

en: _ZIP/Postal Code:
sl: _Poštna številka:

en: _Phone:
sl: _Telefon:

en: _Email:
sl: _E-pošta:

en: Right-click to copy from/to Researcher Preferences
sl: Desno kliknite za kopiranje iz ali v podatke o raziskovalcu v Možnostih

en: manual|Edit_Database_Owner_Information
sl: Urejanje_podatkov_o_lastniku_zbirke

en: Database Owner Editor
sl: Urejevalnik podatkov o lastniku zbirke

en: Edit database owner information
sl: Uredi podatke o lastniku zbirke podatkov

en: _Accept and close
sl: _Sprejmi in zapri

en: Below is a list of the nicknames, titles, prefixes and compound surnames that Gramps can extract from the Family Tree.
    If you accept the changes, Gramps will modify the entries that have been selected.
    
    Compound surnames are shown as lists of [prefix, surname, connector].
    For example, with the defaults, the name "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" shows as:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Run this tool several times to correct names that have multiple information that can be extracted.
sl: Spodaj je seznam vzdevkov, naslovov, predpon in sestavljenih priimkov, ki jih Gramps lahko samodejno izvleče iz rodovnika.
    Če boste sprejeli spremembe, bo Gramps spremenil izbrane vnose.
    
    Sestavljeni priimki so prikazani kot seznami, sestavljeni iz predpone, priimka, veznega člena.
    Primer za privzete nastavitve:
    "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" je prikazan kot:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    To orodje lahko poženete večkrat in tako izvlečete čim več podatkov iz priimkov.

en: manual|Extract_Information_from_Names
sl: Pridobivanje_podatkov_iz_imen

en: Name and title extraction tool
sl: Orodje za pridobivanje imen in nazivov

en: Default prefix and connector settings
sl: Privzete nastavitve predpon in medpon

en: Prefixes to search for:
sl: Predpone, ki naj se iščejo:

en: Connectors splitting surnames:
sl: Znaki, ki delijo priimke:

en: Connectors not splitting surnames:
sl: Znaki, ki ne delijo priimkov:

en: Extracting Information from Names
sl: Pridobivanje podatkov iz imen

en: Analyzing names
sl: Pregledovanje imen

en: No titles, nicknames or prefixes were found
sl: Ni bilo najdenih nazivov, predpon ali vzdevkov

en: Current Name
sl: Trenutno ime

en: Prefix in given name
sl: Predpona v imenu

en: Compound surname
sl: Sestavljen priimek

en: Extract information from names
sl: Izlušči podatke iz imen

en: Rebuilding secondary indexes...
sl: Ponovna izgradnja sekundarnih indeksov ...

en: Secondary indexes rebuilt
sl: Sekundarni indeksi so bili ponovno izgrajeni

en: All secondary indexes have been rebuilt.
sl: Vsi sekundarni indeksi so bili ponovno izdelani.

en: Rebuilding gender statistics for name gender guessing...
sl: Ponovna izgradnja statistike spolov za ugibanje spola imen ...

en: Gender statistics rebuilt
sl: Statistika spolov ponovno izgrajena

en: Gender statistics for name gender guessing have been rebuilt.
sl: Statistika spolov za ugibanje spola imena je bila ponovno izgrajena.

en: Reference maps rebuilt
sl: Referenčne tabele so bile ponovno zgrajene

en: Select a person to determine the relationship
sl: Izberite osebo za določitev sorodstvene povezave

en: Relationship Calculator
sl: Računanje sorodstva

en: Relationship calculator: %(person_name)s
sl: Izračun sorodstvenih povezav za: %(person_name)s

en: Relationship to %(person_name)s
sl: Sorodstvena povezava z: %(person_name)s

en: Relationship Calculator tool
sl: Orodje za izračunavanje sorodstva

en: %(person)s and %(active_person)s are not related.
sl: %(person)s in %(active_person)s si nista v sorodu.

en: Their common ancestor is %s.
sl: Njun skupni prednik je %s.

en: Their common ancestors are %(ancestor1)s and %(ancestor2)s.
sl: Njuna skupna prednika sta %(ancestor1)s in %(ancestor2)s.

en: Their common ancestors are:
sl: Njuni skupni predniki so:

en: manual|Remove_leading_and_trailing_spaces
sl: Odstrani_presledke_na_začetku_in_koncu

en: Clean input data
sl: Počisti podatke uvoza

en: Search leading and/or trailing spaces for persons and places. Search comma in coordinates fields.
    Double click on a row to edit its content.
sl: Poišči presledke na začetku ali koncu pri osebah in krajih. Poišči vejice v poljih za koordinate.
    Za urejanje dvakrat kliknite na vrstico.

en: Looking for possible fields with leading or trailing spaces
sl: Iskanje morebitnih polj s presledki na začetku ali koncu

en: handle
sl: ročica

note: 2=double underline
en: firstname
sl: ime

note: 2=double underline
en: alternate name
sl: drugo ime

note: 2=double underline
en: group as
sl: združi kot

en: Search for events
sl: Išči po dogodkih

en: Search for sources
sl: Išči po virih

en: Search for citations
sl: Poišči navedke

en: Search for places
sl: Išči po krajih

en: Search for media
sl: Išči po predmetih

en: Search for repositories
sl: Išči po nahajališčih

en: Search for notes
sl: Išči opombe

en: _Mark all
sl: Označi _vse

en: _Unmark all
sl: _Odoznači vse

en: In_vert marks
sl: _Obrni oznake

en: Double-click on a row to view/edit data
sl: Za prikaz in urejanje podatkov dvakrat kliknite na želeno vrsto

en: Unused Objects
sl: Neuporabljeni predmeti

note: Add mark column Add ignore column
en: Mark
sl: Označi

en: Remove unused objects
sl: Odstrani neuporablje predmete

en: Enable ID reordering.
sl: Omogoči preurejanje številk ID.

en: List next ID available
    (maynot be continuous).
sl: Navedi naslednji prosti ID
    (ni nujno neposredno naslednji).

en:   Actual
sl:   Trenutni

en: Amount of ID in use.
sl: Količina uporabljenih ID.

en:  Quantity
sl:  Količina

en: Actual / Upcoming ID format.
sl: Trenutni / Bodoči zapis ID.

en: Change
sl: Spremeni

en: Enable ID reordering
    with Start / Step sequence.
sl: Omogoči prerazporejanje št. ID
    s navedbo začetka in koraka.

en: Start
sl: Začetek

en: Reorder ID start number.
sl: Preuredi začetno številko ID.

en: Step
sl: Korak

en: Reorder ID step width.
sl: Preuredi širino koraka ID.

en: Keep
sl: Ohrani

en: Keep IDs with alternate
    prefixes untouched.
sl: Ohrani številke ID z
    nespremenjenimi predponami.

en: manual|Reorder_Gramps_ID
sl: Preuredi_številke_Gramps_ID

note: self.top.set_icon(ICON)
en: Reorder Gramps IDs
sl: Preuredi številke Gramps ID

en: Reorder %s IDs ...
sl: Preuredi %s ID ...

en: Do you want to replace %s?
sl: Ali želite zamenjati %s?

en: Finding and assigning unused IDs.
sl: Iskanje in dodeljevanje neuporabljenih ID-jev.

en: Sort Events
sl: Razvrsti dogodke

en: Sort event changes
sl: Razvrsti spremembe dogodka

en: Sorting personal events...
sl: Razvrščanje osebnih dogodkov ...

en: Sorting family events...
sl: Razvrščanje družinskih dogodkov ...

en: Tool Options
sl: Možnosti orodja

en: Select the people to sort
sl: Izberite osebe, ki bi jih radi razvrstili

en: Sort descending
sl: Razvrsti padajoče

en: Set the sort order
sl: Nastavite smer razvrščanja

en: Include family events
sl: Vključi družinske dogodke

en: Sort family events of the person
sl: Razvrstitev družinskih dogodkov osebe

en: Generate_Testcases_for_Persons_and_Families
sl: Ustvari_preizkusne_vzorce_oseb_in_družin

en: Generate testcases
sl: Ustvari preizkusne vzorce

en: Generate low level database errors
    Correction needs database reload
sl: Ustvari napake zbirke podatkov na nizki ravni
    Popravek zahteva ponovno nalaganje zbirke

en: Generate database errors
sl: Ustvari napake zbirke podatkov

en: Generate dummy data
sl: Ustvari vzorčne podatke

en: Generate long names
sl: Ustvari dolga imena

en: Add special characters
sl: Dodaj posebne znake

en: Add serial number
sl: Dodaj zaporedno številko

en: Add line break
sl: Dodaj prelom vrstice

en: Number of people to generate
    (Number is approximate because families are generated)
sl: Število ustvarjenih oseb
    (Število je približno, ker so ustvarjene družine)

en: Generating testcases
sl: Ustvarjanje preizkusnih vzorcev

en: Generating low level database errors
sl: Ustvarjanje napak zbirke podatkov na nizki ravni

en: Generating database errors
sl: Ustvarjanje napak zbirke podatkov

en: Generating families
sl: Ustvarjanje družin

note: Create a family, that links to father and mother, but father does not link back Create a family, that misses the link to the father Create a family, that misses the link to the mother Create a family, that links to father and mother, but mother does not person2 = self.db.get_person_from_handle(perso
en: Testcase generator step %d
sl: Korak %d ustvarjalnika preizkusnih vzorcev

en: Fix Capitalization of Family Names
sl: Popravi verzalke pri priimkih

en: Searches the entire database and attempts to fix capitalization of the names.
sl: Pregleda celotno zbirko podatkov in skuša popraviti velike in male črke pri imenih.

en: Rename Event Types
sl: Preimenuj vrste dogodkov

en: Allows all the events of a certain name to be renamed to a new name.
sl: Dovoljuje, da se preimenuje vse dogodke z določenim nazivom.

en: Check and Repair Database
sl: Preveri in popravi zbirko podatkov

en: Checks the database for integrity problems, fixing the problems that it can
sl: Preveri, če je zbirka morda poškodovana, ter jo po možnosti tudi popravi

en: Compare Individual Events
sl: Primerjaj dogodke oseb

en: Aids in the analysis of data by allowing the development of custom filters that can be applied to the database to find similar events
sl: Pomaga pri analizi podatkov z omogočanjem razvoja prikrojenih filtrov, ki jih lahko uporabimo na zbirki podatkov za prikaz podobnih dogodkov

en: Extracts event descriptions from the event data
sl: Iz podatkov o dogodkih izlušči opise za te dogodke

en: Searches the entire database, looking for individual entries that may represent the same person.
sl: Celotna zbirka podatkov se preišče za morebitnimi posameznimi vnosi, ki bi lahko predstavljali isto osebo.

en: Manages batch operations on media files
sl: Upravlja s paketnimi operacijami za zunanje datoteke

en: Not Related
sl: Ni povezave

en: Find people who are not in any way related to the selected person
sl: Najdi osebe, ki z izbrano osebo niso povezane

en: Edit Database Owner Information
sl: Uredi podatke o lastniku zbirke podatkov

en: Allow editing database owner information.
sl: Dovoli urejanje podatkov o lastniku zbirke.

en: Extract Information from Names
sl: Izlušči podatke iz imen

en: Extract titles, prefixes and compound surnames from given name or family name.
sl: Natančni nazivi, predpone in priimki, sestavljeni iz imen ali družinskih imen.

en: Rebuild Secondary Indexes
sl: Ponovno izgradi sekundarne indekse

en: Rebuilds secondary indexes
sl: Ponovno se izdelajo sekundarni indeksi

en: Rebuild Reference Maps
sl: Ponovno izgradi referenčne tabele

en: Rebuilds reference maps
sl: Ponovno izgradi referenčne tabele

en: Rebuild Gender Statistics
sl: Ponovno izgradi statistiko spolov

en: Rebuilds gender statistics for name gender guessing...
sl: Ponovno izgradi statistiko spolov za ugibanje spola imen ...

en: Calculates the relationship between two people
sl: Izračuna, kako sta si dve osebi v sorodu

en: Remove Unused Objects
sl: Odstrani neuporabljene predmete

en: Removes unused objects from the database
sl: Odstrani neuporabljene predmete iz zbirke podatkov

en: Reorders the Gramps IDs according to Gramps' default rules.
sl: Preuredi številke Gramps ID po privzetih pravilih Grampsa.

en: Sorts events
sl: Razvrsti dogodke

en: Verify the Data
sl: Preveri podatke

en: Verifies the data against user-defined tests
sl: Preveri podatke na osnovi uporabniško določenih testov

en: Searches the entire database, looking for citations that have the same Volume/Page, Date and Confidence.
sl: Celotna zbirka podatkov se preišče za navedki z enakimi deli/stranmi, datumi in zaupnostjo.

en: Searches the entire database, looking for a possible loop.
sl: Celotna zbirka podatkov se preišče za morebitnimi povratnimi zankami.

en: Searches the entire database, looking for trailing or leading spaces for places and people. Search comma in coordinates fields in places.
sl: Celotna zbirka podatkov se preišče za presledke na začetku ali koncu krajev ali oseb. Poiščite vejice v poljih koordinat krajev.

en: Dump Gender Statistics
sl: Uporabi statistiko spolov

en: Will dump the statistics for guessing the gender from the first name.
sl: Uporabi statistiko za ugotavljanje spola iz prvega imena.

en: Maximum _age
sl: Največja _starost

en: Mi_nimum age to marry
sl: Naj_nižja starost za poroko

en: Ma_ximum age to marry
sl: Naj_višja starost za poroko

en: Maximum number of _spouses for a person
sl: Največje število _žena za posamezno osebo

en: Maximum number of consecutive years of _widowhood before next marriage
sl: Največje število zaporednih let _vdovstva pred naslednjo poroko

en: Maximum age for an _unmarried person
sl: Naj_višja starost neporočeno osebo

en: _Estimate missing or inexact dates
sl: _Oceni manjkajoče ali netočne datume

en: _Identify invalid dates
sl: _Poišči neveljavne datume

en: Mi_nimum age to bear a child
sl: Naj_nižja starost za nosečnost

en: Ma_ximum age to bear a child
sl: Naj_višja starost za nosečnost

en: Maximum number of chil_dren
sl: Največje število _otrok

en: Mi_nimum age to father a child
sl: Naj_nižja starost za očetovstvo

en: Ma_ximum age to father a child
sl: Naj_višja starost za očetovsto

en: Maximum husband-wife age _difference
sl: Največja razlika v _letih med možem in ženo

en: Maximum number of years _between children
sl: Največje število let _med posameznimi otroki

en: Maximum _span of years for all children
sl: Največji _razpon let med prvim in zadnjim otrokom

en: _Hide marked
sl: _Skrij označeno

en: manual|Verify_the_Data
sl: Preveri_podatke

en: Data Verify tool
sl: Preverjalnik podatkov

en: Data Verification Results
sl: Rezultati preverjanja podatkov

en: _Show all
sl: Pokaži _vse

en: Baptism before birth
sl: Krst pred rojstvom

en: Death before baptism
sl: Smrt pred krstom

en: Burial before birth
sl: Pogreb pred rojstvom

en: Burial before death
sl: Pogreb pred smrtjo

en: Death before birth
sl: Smrt pred rojstvom

en: Burial before baptism
sl: Pogreb pred krstom

en: Old age at death
sl: Visoka starost ob smrti

en: Multiple parents
sl: Več staršev

en: Married often
sl: Velikokrat poročen

en: Old and unmarried
sl: Star in neporočen

en: Too many children
sl: Preveč otrok

en: Same sex marriage
sl: Istospolna poroka

en: Female husband
sl: Ženski mož

en: Male wife
sl: Moška žena

en: Husband and wife with the same surname
sl: Mož in žena z enakim priimkom

en: Large age difference between spouses
sl: Velika razlika v letih med zakoncema

en: Marriage before birth
sl: Poroka pred rojstvom

en: Marriage after death
sl: Poroka po smrti

en: Early marriage
sl: Zgodnja poroka

en: Late marriage
sl: Pozna poroka

en: Old father
sl: Prileten oče

en: Old mother
sl: Priletna mati

en: Young father
sl: Mlad oče

en: Young mother
sl: Mlada mati

en: Unborn father
sl: Nerojen oče

en: Unborn mother
sl: Nerojena mati

en: Dead father
sl: Mrtev oče

en: Dead mother
sl: Mrtva mati

en: Large year span for all children
sl: Velik časovni razpon med prvim in zadnjim otrokom

en: Large age differences between children
sl: Velika razlika v letih med otroki

en: Disconnected individual
sl: Nepovezana oseba

en: Invalid birth date
sl: Neveljaven datum rojstva

en: Invalid death date
sl: Neveljaven datum smrti

en: Marriage date but not married
sl: Datum poroke brez poroke

en: Old age but no death
sl: Visoka starost brez smrti

en: Birth equals death
sl: Rojstvo enako smrti

en: Birth equals marriage
sl: Rojstvo enako poroki

en: Death equals marriage
sl: Smrt enaka poroki

en: Source: Title
sl: Naslov vira:

en: Source: ID
sl: ID vira:

en: Source: Author
sl: Avtor vira:

en: Source: Abbreviation
sl: Okrajšava vira:

en: Source: Publication Information
sl: Vir: Podatki o izdaji

en: Source: Private
sl: Vir: Zasebno

en: Source: Last Changed
sl: Vir: Zadnjič spremenjeno

en: Add a new citation and a new source
sl: Dodaj nov navedek in nov vir

en: Add a new citation to an existing source
sl: Dodaj nov navedek obstoječemu viru

en: Delete the selected citation
sl: Zbriši izbrani navedek

en: Merge the selected citations
sl: Združi izbrane navedke

en: Citation View
sl: Pogled navedkov

en: Citation Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za navedke

en: This citation cannot be edited at this time. Either the associated citation is already being edited or another object that is associated with the same citation is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
sl: V tem trenutku tega navedka ni mogoče urejati. Morda je povezani vir že v urejanju ali pa je v urejanju kakšen drug predmet, povezan na isti navedek. 
    
    Za urejanje tega navedka morate najprej zapreti okno predmeta.

en: Cannot merge citations.
sl: Navedkov ni mogoče združiti.

en: Exactly two citations must be selected to perform a merge. A second citation can be selected by holding down the control key while clicking on the desired citation.
sl: Za združevanje navedkov je treba izbrati natanko dva navedka. Drugi navedek lahko izberete tako, da pridržite tipko Ctrl in kliknete na želeni navedek.

en: The two selected citations must have the same source to perform a merge. If you want to merge these two citations, then you must merge the sources first.
sl: Oba izbrana navedka morata imeti isti vir, da je mogoče združevanje. Če hočete združiti ta navedka, morate najprej združiti njuna vira.

en: Edit the selected citation or source
sl: Uredi izbrani navedek ali vir

en: Delete the selected citation or source
sl: Zbriši navedeni navedek ali vir

en: Merge the selected citations or selected sources
sl: Združi izbrana navedka ali vira

en: Citation Tree View
sl: Drevesni pogled navedkov

en: Add citation...
sl: Dodaj navedek ...

en: Add source...
sl: Dodaj vir ...

en: Collapse all Nodes
sl: Strni vsa vozlišča

en: Expand all Nodes
sl: Razširi vsa vozlišča

en: This source cannot be edited at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this source, you need to close the object.
sl: V tem trenutku tega vira ni mogoče urejati. Morda je povezani vir že v urejanju ali pa je v urejanju kakšen drug navedek, povezan na isti vir. 
    
    Za urejanje tega vira morate najprej zapreti okno povezanega predmeta.

en: Cannot perform merge.
sl: Združevanja ni mogoče opraviti.

en: Both objects must be of the same type, either both must be sources, or both must be citations.
sl: Oba predmeta morata biti iste vrste; bodisi oba vir bodisi oba navedek.

en: Dashboard
sl: Pregled

en: Add a new event
sl: Dodaj nov dogodek

en: Edit the selected event
sl: Uredi izbrani dogodek

en: Delete the selected event
sl: Zbriši izbrani dogodek

en: Merge the selected events
sl: Združi izbrana dogodka

en: Event Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za dogodke

en: _Delete Event
sl: _Zbriši dogodek

en: Delete {type} [{gid}]?
sl: Naj se izbriše {type} [{gid}]?

en: Cannot merge event objects.
sl: Dogodkov ni mogoče združiti.

en: Exactly two events must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired event.
sl: Za združevanje dogodkov je treba izbrati natanko dva dogodka. Drugi dogodek lahko izberete tako, da pridržite tipko Ctrl in kliknete na želeni dogodek.

en: Marriage Date
sl: Datum poroke

en: Add a new family
sl: Dodaj novo družino

en: Edit the selected family
sl: Uredi izbrano družino

en: Delete the selected family
sl: Zbriši izbrano družino

en: Merge the selected families
sl: Združi izbrani družini

en: Family Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za družine

en: Make Father Active Person
sl: Nastavi očeta za aktivno osebo

en: Make Mother Active Person
sl: Nastavi mater za aktivno osebo

en: _Delete Family
sl: _Izbriši družino

en: Family [%s]
sl: Družina [%s]

en: Cannot merge families.
sl: Družin ni bilo mogoče združiti.

en: Exactly two families must be selected to perform a merge. A second family can be selected by holding down the control key while clicking on the desired family.
sl: Za združevanje družin je treba izbrati natanko dve družini. Drugo družino lahko izberete tako, da pridržite tipko Ctrl in kliknete na želeno družino.

en: Max ancestor generations
sl: Največje število rodov prednikov

en: Max descendant generations
sl: Največje število rodov potomcev

en: Text Font
sl: Pisava besedila

en: Gender colors
sl: Barve spolov

en: Generation based gradient
sl: Naraščajoče odvisno od rodov

en: Age (0-100) based gradient
sl: Naraščajoče (0-100) odvisno od let

en: Single main (filter) color
sl: Enotna glavna (filter) barva

en: Time period based gradient
sl: Naraščajoče odvisno od časa

en: White
sl: Bela

en: Color scheme classic report
sl: Običajno poročilo v barvni shemi

en: Color scheme classic view
sl: Običajen pogled v barvni shemi

en: Background
sl: Barva ozadja

en: Add global background colored gradient
sl: Dodaj splošnen preliv obarvanega ozadja

note: colors, stored as hex values
en: Start gradient/Main color
sl: Glavna barva / Začetna barva naraščanja

en: End gradient/2nd color
sl: Druga barva / Končna barva naraščanja

en: Color for duplicates
sl: Barva za podvojene osebe

note: algo for the fan angle distribution
en: Fan chart distribution
sl: Porazdelitev

en: Homogeneous children distribution
sl: Enotna porazdelitev po otrocih

en: Size proportional to number of descendants
sl: Velikost sorazmerna s številom potomcev

note: show names one two line
en: Show names on two lines
sl: Prikaži imena v dveh vrsticah

note: Flip names
en: Flip name on the left of the fan
sl: Zrcali ime na levi grafikona

note: Show gramps id
en: Show the gramps id
sl: Pokaži ID

note: options we don't show on the dialog #configdialog.add_checkbox(table, #        _('Allow radial text'), #        ??, 'interface.fanview-radialtext')
en: Layout
sl: Postavitev

en: No preview available
sl: Predogled ni na voljo

note: form of the fan
en: Fan chart type
sl: Vrsta grafikona

en: Full Circle
sl: Krožni

en: Half Circle
sl: Polkrožni

en: Quadrant
sl: Četrinski

note: show gramps_id Show the gramps_id
en: Show gramps id
sl: Pokaži ID

en: Print or save the Fan Chart View
sl: Natisni ali shrani pogled grafikona

note: options users should not change:
en: Show children ring
sl: Pokaži obroč otrok

en: Select the person which is the reference for life ways
sl: Izberite osebo, ki bo izhodišče za življenjske poti

en: reference _Person
sl: izhodiščna _Oseba

en: Print or save the Map
sl: Natisni ali shrani zemljevid

en: Have they been able to meet?
sl: Ali so se lahko srečali?

en: Reference : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
sl: Izhodišče: %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
sl: Druga oseba: %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other person is unknown
sl: Druga oseba ni znana

en: You must choose one reference person.
sl: Izbrati morate osebo za izhodišče.

en: Go to the person view and select the people you want to compare. Return to this view and use the history.
sl: Pojdite v pogled osebe in izberite ljudi, ki bi jih radi primerjali. Vrnite se v ta pogled in uporabite zgodovino.

en: Select the person which will be our reference.
sl: Izberite osebo, ki bo izhodišče.

en: %(eventtype)s : %(name)s
sl: %(eventtype)s: %(name)s

en: Choose and bookmark the new reference person
sl: Izberite in označite novo izhodiščno osebo

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference person.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
sl: Radij verjetnega območja srečevanja.
    Barvno območje je približno.
    Območje srečevanja je prikazano samo za izhodiščno osebo.
    Vrednost 9 pomeni približno 42 milj ali 67 kilometrov.
    Vrednost 1 pomeni približno 4.6 milj ali 7.5 kilometrov.
    Vrednost je podana v desetinkah stopinje.

en: The selection parameters
sl: Parametri izbora

en: Events places map
sl: Zemljevid krajev dogodkov

en: GeoEvents
sl: Dogodki (geo)

en: incomplete or unreferenced event ?
sl: Nepopoln ali nepovezan dogodek?

en: Selecting all events
sl: Izbor vseh dogodkov

en: Right click on the map and select 'show all events' to show all known events with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can use filtering.
sl: Desno kliknite na zemljevid in izberite 'prikaži vse dogodke' za prikaz vseh znanih dogodkov s koordinatami. Barve označevalnikov lahko spreminjate glede na vrsto dogodka. Uporabljate lahko tudi filtre.

en: Bookmark this event
sl: Zaznamuj ta dogodek

en: Show all events
sl: Pokaži vse dogodke

en: Centering on Place
sl: Usredinjenje na kraju

en: Select the family which is the reference for life ways
sl: Izberite družino, ki bo izhodišče za življenjske poti

en: reference _Family
sl: Izhodiščna _družina

en: Have these two families been able to meet?
sl: Ali sta se ti dve družini lahko srečali?

en: %(gramps_id)s : %(father)s and %(mother)s
sl: %(gramps_id)s : %(father)s in %(mother)s

en: Family reference : %s
sl: Izhodiščna družina: %s

en: The other family : %s
sl: Druga družina: %s

en: You must choose one reference family.
sl: Izbrati morate družino za izhodišče.

en: Go to the family view and select the families you want to compare. Return to this view and use the history.
sl: Pojdite v pogled Družine in izberite družine, ki bi jih radi primerjali. Vrnite se v ta pogled in uporabite zgodovino.

en: Father : %(id)s : %(name)s
sl: Oče: %(id)s : %(name)s

en: Mother : %(id)s : %(name)s
sl: Mati: %(id)s : %(name)s

en: Child : %(id)s - %(index)d : %(name)s
sl: Otrok: %(id)s - %(index)d: %(name)s

en: Person : %(id)s %(name)s has no family.
sl: Oseba: %(id)s %(name)s nima družine.

en: Choose and bookmark the new reference family
sl: Izberite in označite novo izhodiščno družino

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference family.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
sl: Radij verjetnega območja srečevanja.
    Barvno območje je približno.
    Območje srečevanja je prikazano samo za izhodiščno družino.
    Vrednost 9 pomeni približno 42 milj ali 67 kilometrov.
    Vrednost 1 pomeni približno 4.6 milj ali 7.5 kilometrov.
    Vrednost je podana v desetinkah stopinje.

en: Family places map
sl: Zemljevid družinskih krajev

en: GeoFamily
sl: Družina (geo)

en: Family places for %s
sl: Družinski kraji za %s

en: OsmGpsMap module not loaded.
sl: Modul OsmGpsMap ni bil naložen.

en: Geography functionality will not be available.
    Try to install:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 for fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 for openSuse
     ...
    To build it for Gramps see the Wiki (<F1>)
     and search for 'build from source'
sl: Zmožnost zemljevidov ne bo na voljo.
    Poizkusite namestiti:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 pri distrbuciji fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 pri distribuciji openSuse
     ...
    Če jo želite sami prevesti za Gramps, poglejte Wiki (<F1>)
     in poiščite 'prevedi iz vira'

en: All known places for one Person
sl: Vsi znani kraji določene osebe

en: A view showing the places visited by one person during his life.
sl: Pogled za prikaz krajev, ki jih je v svojem življenju obiskala določena oseba.

en: Geography
sl: Zemljevidi

en: All known places for one Family
sl: Vsi znani kraji določene družine

en: A view showing the places visited by one family during all their life.
sl: Pogled za prikaz krajev, ki jih je v svojem življenju obiskala določena družina.

en: Every residence or move for a person and any descendants
sl: Vsako domovanje ali selitev določene osebe in potomcev

en: A view showing all the places visited by all persons during their life.
    This is for a person and any descendant.
    You can see the dates corresponding to the period.
sl: Pogled za prikaz krajev, ki so jih v svojem življenju obiskale vse določene oseba.
    Mišljeni so potomci določene osebe.
    Lahko si ogledate ustrezne datume.

en: A view showing the places visited by all family's members during their life: have these two people been able to meet?
sl: Pogled za prikaz vseh krajev, ki jih je obiskala določena družina: ali sta se ti dve osebi lahko srečali?

en: A view showing the places visited by two persons during their life: have these two people been able to meet?
sl: Pogled za prikaz vseh krajev, ki sta jih v življenju obiskali dve osebi: ali sta se ti dve osebi lahko srečali?

en: All known Places
sl: Vsi znani kraji

en: A view showing all places of the database.
sl: Pogled za prikaz vseh krajev rodovnika.

en: All places related to Events
sl: Vsi kraji v zvezi z dogodki

en: A view showing all the event places of the database.
sl: Pogled za prikaz krajev vseh dogodkov rodovnika.

en: Descendance of the active person.
sl: Potomci aktivne osebe.

en: All descendance for %s
sl: Vsi potomci osebe %s

en: Bookmark this person
sl: Zaznamuj to osebo

en: The maximum number of generations.
sl: Največje število rodov.

en: Time in milliseconds between drawing two generations.
sl: Čas v milisekundah med izrisom dveh rodov.

en: The parameters for moves
sl: Parametri premikov

en: Person places map
sl: Zemljevid osebnih krajev

en: GeoPerson
sl: Oseba (geo)

en: Person places for %s
sl: Osebni kraji za %s

en: Animate
sl: Animiraj

en: Animation speed in milliseconds (big value means slower)
sl: Hitrost animacije v ms (večja številka za manjšo hitrost)

en: How many steps between two markers when we are on large move ?
sl: Koliko korakov naj bo med dvema označevalcema?

en: The minimum latitude/longitude to select large move.
    The value is in tenth of degree.
sl: Najmanjša z. širina / dolžina za izbor velikega premika.
    V desetinkah stopinje.

en: The animation parameters
sl: Parametri animacije

en: Places map
sl: Zemljevid krajev

en: GeoPlaces
sl: Kraji (geo)

en: Selecting all places
sl: Izbor vseh krajev

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
sl: Desno kliknite na zemljevid in izberite 'prikaži vse kraje' za prikaz vseh znanih krajev s koordinatami. Barve označevalnikov lahko spreminjate glede na vrsto kraja. Uporabljate lahko tudi filtre.

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
sl: Desno kliknite na zemljevid in izberite 'prikaži vse kraje' za prikaz vseh znanih krajev s koordinatami. Uporabite zgodovino za premikanje po zemljevidu. Barve označevalnikov lahko spreminjate glede na vrsto kraja. Uporabljate lahko tudi filtre.

en: The place name in the status bar is disabled.
sl: Ime kraja v vrstici stanje je izklopljeno.

en: The maximum number of places is reached (%d).
sl: Doseženo je največje število krajev (%d).

en: Some information are missing.
sl: Določeni podatki manjkajo.

en: Please, use filtering to reduce this number.
sl: Uporabite filtre, da se zmanjša ta številka.

en: You can modify this value in the geography option.
sl: Vrednost lahko spremenite v možnostih zemljevidov.

en: In this case, it may take time to show all markers.
sl: V tem primeru bo morda izris vseh oznak dolgotrajen.

en: Bookmark this place
sl: Zaznamuj ta kraj

en: Show all places
sl: Pokaži vse kraje

en: Custom places name
sl: Prilagojeno ime krajev

en: The places marker color
sl: Barva označevalnika kraja

en: Edit the selected media object
sl: Uredi izbrani predmet

en: Delete the selected media object
sl: Zbriši izbrani predmet

en: Merge the selected media objects
sl: Združi izbrana predmeta

en: Media Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za predmete

en: View in the default viewer
sl: Prikaži v privzetem prikazovalniku

en: Cannot merge media objects.
sl: Zunanjih predmetov ni mogoče združiti.

en: Exactly two media objects must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired object.
sl: Za združevanje zunanjih predmetov morate izbrati natanko dva predmeta. Drugi predmet lahko izberete tako, da pridržite tipko ctrl in kliknete na želeni predmet.

en: Delete the selected note
sl: Zbriši izbrano opombo

en: Merge the selected notes
sl: Združi izbrani opombi

en: Note Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za opombe

en: Cannot merge notes.
sl: Opomb ni mogoče združiti.

en: Exactly two notes must be selected to perform a merge. A second note can be selected by holding down the control key while clicking on the desired note.
sl: Za združevanje opomb morate izbrati natanko dve opombi. Drugo opombo lahko izberete tako, da pridržite tipko ctrl in kliknete na želeno opombo.

en: short for born|b.
sl: r.

en: short for died|d.
sl: u.

en: short for baptized|bap.
sl: kr.

en: short for christened|chr.
sl: krš.

en: short for buried|bur.
sl: pok.

en: short for cremated|crem.
sl: upep.

en: Jump to child...
sl: Preklopi na otroka ...

en: Jump to father
sl: Preklopi na očeta

en: Jump to mother
sl: Preklopi na mater

en: A person was found to be his/her own ancestor.
sl: Najdena je bila oseba, ki je sama sebi prednik.

en: Pre_vious
sl: Pre_jšnji

en: _Next
sl: Nas_lednji

note: Mouse scroll direction setting.
en: Mouse scroll direction
sl: Smer vrtenja miškinega kolesca

en: Top <-> Bottom
sl: Gor <-> dol

en: Left <-> Right
sl: Levo <-> desno

en: Add New Parents...
sl: Dodaj nove starše ...

en: Show images
sl: Pokaži slike

en: Show marriage data
sl: Pokaži podatke o poroki

en: Show unknown people
sl: Pokaži neznane osebe

en: Show tags
sl: Pokaži oznake

en: Tree style
sl: Slog drevesa

en: Standard
sl: Standardno

en: Compact
sl: Zgoščeno

en: Expanded
sl: Razširjeno

en: Tree direction
sl: Usmeritev drevesa

en: Tree size
sl: Velikost drevesa

en: Person View
sl: Pogled oseb

en: People Tree View
sl: Drevesni pogled oseb

en: Place View
sl: Pogled krajev

en: Place Tree View
sl: Drevesni pogled kraja

en: Collapse this Entire Group
sl: Strni celotno skupino

en: Expand this Entire Group
sl: Razveji celotno skupino

en: Organize Bookmarks...
sl: Uredi zaznamke ...

en: Add Existing Parents...
sl: Dodaj obstoječe starše ...

en: Add Partner...
sl: Dodaj partnerja ...

en: _Reorder
sl: _Razvrsti

en: Add a new family with person as parent
sl: Dodaj novo družino s trenutno osebo za starša

en: Add a new set of parents
sl: Dodaj nov par staršev

en: Add person as child to an existing family
sl: Dodaj osebo kot otroka k obstoječi družini

en: Change order of parents and families
sl: Spremeni vrstni red staršev in družin

en: Edit the active person
sl: Uredi aktivno osebo

en: Alive
sl: Živi

en: %(date)s in %(place)s
sl: %(date)s v kraju %(place)s

en: Edit parents
sl: Uredi starše

en: Reorder parents
sl: Razvrsti starše

en: Remove person as child of these parents
sl: Oseba naj ne bo več otrok teh staršev

en: Remove person as parent in this family
sl: Oseba naj ne bo več starš v tej družini

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en:  ({number_of} sibling) |  ({number_of} siblings)
sl[0]:  ({number_of} sorojencev)
sl[1]:  ({number_of} sorojenec)
sl[2]:  ({number_of} sorojenca)
sl[3]:  ({number_of} sorojencev)

en:  (1 brother)
sl:  (1 brat)

en:  (1 sister)
sl:  (1 sestra)

en:  (1 sibling)
sl:  (1 sorojenec)

en:  (only child)
sl:  (edini otrok)

en: Add new child to family
sl: Družini dodaj novega otroka

en: Add existing child to family
sl: Družini dodaj obstoječega otroka

en: Relationship type: %s
sl: Vrsta zveze: %s

en: %(event_type)s %(date)s in %(place)s
sl: %(event_type)s %(date)s v kraju %(place)s

en: Broken family detected
sl: Najdena je bila nedodelana družina

en: Please run the Check and Repair Database tool
sl: Uporabite orodje Preveri in popravi zbirko podatkov

note: translators: leave all/any {...} untranslated
en:  ({number_of} child) |  ({number_of} children)
sl[0]:  ({number_of} otrok)
sl[1]:  ({number_of} otrok)
sl[2]:  ({number_of} otroka)
sl[3]:  ({number_of} otroci)

en:  (no children)
sl:  (brez otrok)

en: Use shading
sl: Uporabi senčenje

en: Display edit buttons
sl: Prikaži gumbe za urejanje

en: View links as website links
sl: Povezave prikaži kot spletne povezave

en: Show Details
sl: Prikaži podrobnosti

en: Show Siblings
sl: Prikaži sorojence

en: Home URL
sl: Izhodiščni URL

en: Search URL
sl: Išči URL

en: Add a new repository
sl: Dodaj novo nahajališče

en: Delete the selected repository
sl: Zbriši izbrano nahajališče

en: Merge the selected repositories
sl: Zbriši izbrana nahajališča

en: Repository Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za nahajališča

en: Cannot merge repositories.
sl: Nahajališč ni mogoče združiti.

en: Exactly two repositories must be selected to perform a merge. A second repository can be selected by holding down the control key while clicking on the desired repository.
sl: Za združevanje nahajališč morate izbrati natanko dve nahajališči. Drugo nahajališče lahko izberete tako, da pridržite tipko ctrl in kliknete na želeno nahajališče.

en: Edit the selected source
sl: Uredi izbrani vir

en: Delete the selected source
sl: Zbriši navedeni vir

en: Merge the selected sources
sl: Združi izbrana vira

en: Source Filter Editor
sl: Urejevalnik filtrov za vire

en: Cannot merge sources.
sl: Virov ni mogoče združiti.

en: Exactly two sources must be selected to perform a merge. A second source can be selected by holding down the control key while clicking on the desired source.
sl: Za združevanje virov morate izbrati natanko dva vira. Drugi vir lahko izberete tako, da pridržite tipko ctrl in kliknete na želeni vir.

en: The view showing all the events
sl: Pogled za prikaz vseh dogodkov

en: The view showing all families
sl: Pogled za prikaz vseh družin

en: The view showing Gramplets
sl: Pogled za prikaz vseh pripomočkov

en: The view showing all the media objects
sl: Pogled za prikaz vseh zunanjih predmetov

en: The view showing all the notes
sl: Pogled za prikaz vseh opomb

en: The view showing all relationships of the selected person
sl: Pogled za prikaz sorodstev izbrane osebe

en: The view showing an ancestor pedigree of the selected person
sl: Pogled za prikaz prednikov izbrane osebe

en: Charts
sl: Grafikoni

en: A view showing parents through a fanchart
sl: Prikaz staršev s pomočjo grafikona prednikov

en: Showing descendants through a fanchart
sl: Prikaz potomcev s pomočjo grafikona

en: Showing ascendants and descendants through a fanchart
sl: Prikaz prednikov in potomcev s pomočjo grafikona

en: Grouped People
sl: Združene osebe

en: The view showing all people in the Family Tree grouped per family name
sl: Pogled za prikaz vseh oseb rodovnika združenih po priimkih

en: The view showing all people in the Family Tree in a flat list
sl: Pogled za prikaz vseh oseb rodovnika v obliki seznama

en: The view showing all the places of the Family Tree
sl: Pogled za prikaz vseh krajev rodovnika

en: Place Tree
sl: Drevesni pogled krajev

en: A view displaying places in a tree format.
sl: Pogled, ki prikazuje kraje v drevesni obliki.

en: The view showing all the repositories
sl: Pogled za prikaz vseh nahajališč

en: The view showing all the sources
sl: Pogled za prikaz vseh virov

en: The view showing all the citations
sl: Pogled za prikaz vseh navedkov

en: Citation Tree
sl: Pogled navedkov

en: A view displaying citations and sources in a tree format.
sl: Pogled, ki prikazuje navedke in vire v drevesni obliki.

note: Add xml, doctype, meta and stylesheets
en: Address Book
sl: Imenik

note: Address Book Page message
en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their surname, with one of the following: Address, Residence, or Web Links. Selecting the person&#8217;s name will take you to their individual Address Book page.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh oseb v zbirki podatkov, razvrščenih po priimkih, z navedenimi naslovom, prebivališčem ali spletno povezavo. Izbira imena posamezne osebe vodi do strani v imeniku za to osebo.

en: Full Name
sl: Polno ime

en: Web Links
sl: Spletne povezave

note: add section title
en: Narrative
sl: Pripovedno

en: State/ Province
sl: Pokrajina

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s
sl: Ustvarjeno s programom %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s

en: Last change was the %(date)s
sl: Zadnja sprememba je bila %(date)s

en:  on %(date)s
sl:  %(date)s

en: %(http_break)sCreated for %(subject_url)s
sl: %(http_break)sUstvarjeno za %(subject_url)s

note: Begin Navigation Menu-- is the style sheet either Basic-Blue or Visually Impaired, and menu layout is Drop Down? Basic Blue style sheet with navigation menus
en: Basic-Blue
sl: Osnovni - modri

note: Visually Impaired style sheet with its navigation menus
en: Visually Impaired
sl: Za lažje branje

en: Html|Home
sl: Izhodišče

en: Thumbnails
sl: Sličice

en: Download
sl: Prenos podatkov

note: add contact column
en: Contact
sl: Kontakt

en: Web Calendar
sl: Spletni koledar

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Next
sl: Naslednji

en:  [Click to Go]
sl:  [Klikni za začetek]

en: Latter-Day Saints/ LDS Ordinance
sl: Dogodek LDS

en: Family Map
sl: Zemljevid družine

en: Church Parish
sl: Župnija

en: Locations
sl: Lokacije

en: circa
sl: cca

en: around
sl: okoli

en: This page is for the user/ creator of this Family Tree/ Narrative website to share a couple of files with you regarding their family.  If there are any files listed below, clicking on them will allow you to download them. The download page and files have the same copyright as the remainder of these web pages.
sl: Ta stran je namenjena uporabniku in avtorju tega spletnega rodovnika za lažjo izmenjavo datotek v zvezi z njegovo družino. Če so tu spodaj navedene kakšne datoteke, jih lahko s klikom nanje prenesete na svoj računalnik. Za prejeto stran in datoteke veljajo iste avtorske pravice kot za preostanek teh spletnih strani.

en: File Name
sl: Ime datoteke

en: Last Modified
sl: Zadnjič spremenjeno

en: Creating event pages
sl: Ustvarjanje strani z dogodki

en: Narrated Web Site Report
sl: Pripovedna spletna stran

en: This page contains an index of all the events in the database, sorted by their type and date (if one is present). Clicking on an event&#8217;s Gramps ID will open a page for that event.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh dogodkov v zbirki podatkov, razvrščenih po vrsti in datumu (če je naveden). Klik na št. ID posameznega dogodka odpre posebno stran za ta dogodek.

en: Event types beginning with letter %s
sl: Vrste dogodkov na črko %s

en: Creating family pages...
sl: Ustvarjanje strani družin ...

note: Families list page message
en: This page contains an index of all the families/ relationships in the database, sorted by their family name/ surname. Clicking on a person&#8217;s name will take you to their family/ relationship&#8217;s page.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh priimkov / sorodstev v zbirki podatkov, razvrščenih po abecedi. Klik na posamezen priimek vodi do posebne strani za ta priimek.

en: Families beginning with letter
sl: Priimki na črko

note: Note. We use '/' here because it is a URL, not a OS dependent pathname need to leave home link alone, so look for it ...
en: Home
sl: Na izhodišče

en: Creating media pages
sl: Ustvarjanje strani z zunanjimi predmeti

en: This page contains an index of all the media objects in the database, sorted by their title. Clicking on the title will take you to that media object&#8217;s page.  If you see media size dimensions above an image, click on the image to see the full sized version.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh zunanjih predmetov v zbirki podatkov, razvrščenih po nazivu. S klikom na naziv predmeta se odpre stran za ta predmet. Če nad kakšno sliko vidite navedene dimenzije, kliknite nanjo, da se slika pokaže v svoji polni velikosti.

en: Media | Name
sl: Ime

en: Mime Type
sl: Vrsta Mime

en: Creating list of media pages
sl: Ustvarjanje strani s spiskom zunanjih predmetov

en: Below unused media objects
sl: Neuporabljeni zunanji predmeti spodaj

en: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s of %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s
sl: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s od %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s

note: missing media error message
en: The file has been moved or deleted.
sl: Datoteka je bila prestavljena ali izbrisana.

en: File Type
sl: Vrsta datoteke

en: Missing media object:
sl: Zunanji predmet manjka:

en: Neither %(current)s nor %(parent)s are directories
sl: Niti %(current)s niti %(parent)s nista mapa

en: Could not create the directory: %s
sl: Ni mogoče ustvariti mape: %s

en: Invalid file name
sl: Neveljavno ime datoteke

en: The archive file must be a file, not a directory
sl: Arhiv mora biti datoteka in ne mapa

en: ID=%(grampsid)s, path=%(dir)s
sl: št. ID=%(grampsid)s, pot=%(dir)s

en: Missing media objects:
sl: Manjkajoči zunanji predmeti:

en: Constructing list of other objects...
sl: Izgradnja seznama drugih predmetov ...

en: Family of %(husband)s and %(spouse)s
sl: Družina za %(husband)s in %(spouse)s

note: Only the name of the husband is known Only the name of the wife is known
en: Family of %s
sl: Družina za %s

en: Creating GENDEX file
sl: Ustvarjanje datoteke GENDEX

en: Creating surname pages
sl: Ustvarjanje strani s priimki

en: Creating thumbnail preview page...
sl: Ustvarjanje strani s predogledom sličic ...

en: Creating statistics page...
sl: Ustvarjanje strani s statistiko ...

en: Creating address book pages ...
sl: Ustvarjanje strani imenika ...

en: Store web pages in .tar.gz archive
sl: Shrani spletne strani v arhiv .tar.gz

en: Whether to store the web pages in an archive file
sl: Ali naj se shranijo speltne strani v arhivsko datoeko

en: The destination directory for the web files
sl: Ciljna mapa za datoteke spletne strani

en: My Family Tree
sl: Moj rodovnik

en: Web site title
sl: Naslov spletne strani

en: The title of the web site
sl: Naslov spletne strani

en: Select filter to restrict people that appear on web site
sl: Izberite filter, s katerim naj se omeji na spletni strani prikazane osebe

en: Show the relationship between the current person and the active person
sl: Pokaži povezavo trenutne osebe z aktivno osebo

en: For each person page, show the relationship between this person and the active person.
sl: Pri vsaki strani osebe prikaže povezavo osebe z izhodiščno osebo.

en: Html options
sl: Nastavitve html

en: File extension
sl: Končnica datoteke

en: The extension to be used for the web files
sl: Končnica, ki naj se uporabi pri spletnih datotekah

en: The copyright to be used for the web files
sl: Oznaka Copyright spletnih strani

en: StyleSheet
sl: List s slogi

en: The stylesheet to be used for the web pages
sl: Datoteka s slogi, ki naj bodo uporabljeni za spletne strani

en: Horizontal -- Default
sl: Vodoravno -- Privzeto

en: Vertical   -- Left Side
sl: Navpično  -- Levo

en: Fade       -- WebKit Browsers Only
sl: Postopno  -- za brskalnike WebKit

en: Drop-Down  -- WebKit Browsers Only
sl: Z vrha    -- za brskalnike WebKit

en: Navigation Menu Layout
sl: Postavitev z menijem za krmarjenje

en: Choose which layout for the Navigation Menus.
sl: Izberite postavitev menija za krmarjenje po straneh.

en: Normal Outline Style
sl: Običajni orisni slog

en: Citation Referents Layout
sl: Postavitev navedb navedkov

en: Determine the default layout for the Source Page's Citation Referents section
sl: Določi privzeto postavitev za navedbe navedkov na straneh virov

en: Include ancestor's tree
sl: Vključi drevo prednikov

en: Whether to include an ancestor graph on each individual page
sl: Ali naj bo na vsaki strani vključen tudi prikaz prednikov

en: Add previous/next
sl: Dodaj predhodnji / naslednji

en: Add previous/next to the navigation bar.
sl: Dodaj predhodnji / naslednji na navigacijsko vrstico.

en: This is a secure site (https)
sl: Ta stran je varna (https)

en: Whether to use http:// or https://
sl: Ali naj bo uporabljen http:// ali https://

en: Extra pages
sl: Dodatne strani

en: Extra page name
sl: Naziv dodatne strani

en: Your extra page name like it is shown in the menubar
sl: Naziv dodatne strani, kakor je prikazan v menijski vrstici

en: Your extra page path
sl: Pot dodatne strani

en: Your extra page path without extension
sl: Pot dodatne strani brez pripone

en: Sort all children in birth order
sl: Razporedi vse otroke po vrstnem redu rojstev

en: Whether to display children in birth order or in entry order?
sl: Ali naj bodo otroci prikazani po vrstnem redu rojstev ali po vrstnem redu vnosa?

en: Do we display coordinates in the places list?
sl: Ali naj bodo v seznamu krajev prikazane koordinate?

en: Whether to display latitude/longitude in the places list?
sl: Ali naj bosta v seznamu krajev prikazani zemljepisna širina in dolžina?

en: Sort places references either by date or by name
sl: Navedbe krajev naj bodo razvrščene po datumu ali po imenu

en: Sort the places references by date or by name. Not set means by date.
sl: Navedbe krajev naj bodo razvrščene po datumu ali po imenu. Če ni nastavljeno, bodo po datumu.

en: Graph generations
sl: Število rodov v prikazu prednikov

en: The number of generations to include in the ancestor graph
sl: Število rodov, ki naj bodo vključeni v prikaz prednikov

en: Include narrative notes just after name, gender
sl: Vključi pripovedne opombe takoj za imenom in spolom

en: Include narrative notes just after name, gender and age at death (default) or include them just before attributes.
sl: Vključi pripovedne opombe takoj za imenom, spolom in starostjo ob smrti (privzeto), ali pa tik pred atributi.

en: Page Generation
sl: Ustvarjanje strani

en: Home page note
sl: Opomba osovne strani

en: A note to be used on the home page
sl: Opomab, ki naj bo navedna na izhodiščni strani

en: Home page image
sl: Slika na osnovni strani

en: An image to be used on the home page
sl: Slika za spletno stran

en: Introduction note
sl: Uvodna opomba

en: A note to be used as the introduction
sl: Uvodna opomba

en: Introduction image
sl: Slika v uvodu

en: An image to be used as the introduction
sl: Uvodna slika

en: Publisher contact note
sl: Kontaktni podatki izdajatelja

en: A note to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
sl: Opomba, ki naj bo uporabljena za podatke o izdajatelju.
    Če podatki o izdajatelju ne bodo navedeni,
    stran s kontaktnimi podatki ne bo ustvarjena

en: Publisher contact image
sl: Slika kontakta izdajatelja

en: An image to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
sl: Slika, ki naj bo uporabljena za podatke o izdajatelju.
    Če podatki o izdajatelju ne bodo navedeni,
    stran s kontaktnimi podatki ne bo ustvarjena

en: HTML user header
sl: HTML naslov uporabnika

en: A note to be used as the page header
sl: Opomba za zaglavje strani

en: HTML user footer
sl: HTML noga uporabnika

en: A note to be used as the page footer
sl: Opomba za nogo strani

en: Images Generation
sl: Ustvarjanje slik

en: Include images and media objects
sl: Vključi slike in zunanje predmete

en: Whether to include a gallery of media objects
sl: Ali naj bo vključena galerija zunanjih predmetov

en: Include unused images and media objects
sl: Vključi neuporabljene slike in zunanje predmete

en: Whether to include unused or unreferenced media objects
sl: Ali naj bodo vključeni neuporabljeni ali nenavedeni zunanji predmeti

en: Create and only use thumbnail- sized images
sl: Ustvari in uporabi samo majhne sličice

en: This option allows you to create only thumbnail images instead of the full-sized images on the Media Page. This will allow you to have a much smaller total upload size to your web hosting site.
sl: S tem na strani s slikami ustvarite samo majhne sličice in ne slik polne velikosti. Tako boste dosegli dosti manjšo velikost podatkov, ki jih boste morali prenesti na gostujočo spletno stran.

en: Max width of initial image
sl: Največja širina začetne slike

en: Max height of initial image
sl: Največja višina začetne slike

en: This allows you to set the maximum height of the image shown on the media page. Set to 0 for no limit.
sl: S tem lahko nastavite največjo višino slike, ki je prikazana na strani s slikami. Če nastavite 0, ni omejitve.

en: Include download page
sl: Vključi stran za prenos

en: Whether to include a database download option
sl: Ali naj bo vključena možnost prenosa zbirke podatkov

en: Download Filename
sl: Ime datoteke za prenos

en: File to be used for downloading of database
sl: Ime datoteke, ki naj se uporablja za prenose zbirke podatkov

en: Description for download
sl: Opis prenosa

en: Smith Family Tree
sl: Rodovnik družine Smith

en: Give a description for this file.
sl: Navedite opis za to datoteko.

en: Johnson Family Tree
sl: Rodovnik družine Johnson

en: Advanced Options
sl: Dodatne možnosti

en: Character set encoding
sl: Nabor znakov

en: The encoding to be used for the web files
sl: Kodiranje spletnih stani

en: Include link to active person on every page
sl: Na vsaki strani vključi povezavo na izhodiščno osebo

en: Include a link to the active person (if they have a webpage)
sl: Vključi povezavo na aktivno osebo (če ima spletno stran)

en: Include a column for birth dates on the index pages
sl: Na naslovnih straneh vključi stolpce za datume rojstva

en: Whether to include a birth column
sl: Ali naj bo vključen stolpec za rojstva

en: Include a column for death dates on the index pages
sl: Na naslovnih straneh vključi stolpce za datume smrti

en: Whether to include a death column
sl: Ali naj bo vključen stolpec za smrti

en: Include a column for partners on the index pages
sl: Na naslovnih straneh vključi stolpce za partnerje

en: Whether to include a partners column
sl: Ali naj bo vključen stolpec za partnerje

en: Include a column for parents on the index pages
sl: Na naslovnih straneh vključi stolpce za starše

en: Whether to include a parents column
sl: Ali naj bo vključen stolpec za starše

en: Include half and/ or step-siblings on the individual pages
sl: Na osebnih straneh vključi neprave ali polbrate

en: Whether to include half and/ or step-siblings with the parents and siblings
sl: Ali naj bodo pri starših in otrocih vključeni nepravi in polbrati

en: Include family pages
sl: Vključi strani z družinami

en: Whether or not to include family pages.
sl: Ali naj bodo vključene strani z družinami.

en: Include event pages
sl: Vključi strani z dogodki

en: Add a complete events list and relevant pages or not
sl: Ali naj bo vključen celoten seznam dogodkov s pripadajočimi stranmi ali ne

en: Include places pages
sl: Vključi strani krajev

en: Whether or not to include the places Pages.
sl: Ali naj bodo vključene strani s kraji.

en: Include sources pages
sl: Vključi strani virov

en: Whether or not to include the sources Pages.
sl: Ali naj bodo vključene strani z viri.

en: Include repository pages
sl: Vključi strani z nahajališči

en: Whether or not to include the Repository Pages.
sl: Ali naj bodo vključene strani z nahajališči.

en: Include GENDEX file (/gendex.txt)
sl: Vključi datoteko GENDEX (/gendex.txt)

en: Whether to include a GENDEX file or not
sl: Ali naj bo vključena datoteka GENDEX

en: Include address book pages
sl: Vključi strani imenika

en: Whether or not to add Address Book pages,which can include e-mail and website addresses and personal address/ residence events.
sl: Ali naj bodo vključene strani imenika, na katerem so lahko navedeni naslovi e-pošte in spletnih strani ter osebni naslovi in dogodki prebivališča.

en: Include the statistics page
sl: Vključi stran s statistiko

en: Whether or not to add statistics page
sl: Ali naj bo vključena stran s statistiko

en: Place Map Options
sl: Možnosti zemljevida kraja

en: Map Service
sl: Ponudnik zemljevidov

en: Choose your choice of map service for creating the Place Map Pages.
sl: Izberite ponudnika zemljevidov za ustvarjanje strani z zemljevidi kraja.

en: Include Place map on Place Pages
sl: Vključi zemljevid kraja na straneh s kraji

en: Whether to include a place map on the Place Pages, where Latitude/ Longitude are available.
sl: Ali naj bo na straneh s kraji vključen zemljevid, kjer sta na voljo zemljepisna širina in dolžina.

en: Include Family Map Pages with all places shown on the map
sl: Vključi strani družinskih zemljevidov s prikazanimi vsemi kraji

en: Whether or not to add an individual page map showing all the places on this page. This will allow you to see how your family traveled around the country.
sl: Ali naj bo vključena osebna stran s prikazanimi vsemi kraji? Tako je možno videti, kako se je gibala vaša družina v prostoru.

en: Family Links
sl: Povezave družine

en: Drop
sl: Spusti

en: Markers
sl: Oznake

en: Google/ FamilyMap Option
sl: Google / FamilyMap

en: Select which option that you would like to have for the Google Maps Family Map pages...
sl: Izberite, kaj bi radi za zemljevid ...

en: Google maps API key
sl: Ključ API Zemljevidov Google

en: The API key used for the Google maps
sl: Ključ API za Googlove Zemljevide

en: Other inclusion (CMS, Web Calendar, Php)
sl: Drugi vključki (CMS, spletni koledar, php)

en: Do we include these pages in a cms web ?
sl: Ali naj bodo te strani vključene v spletni cms?

en: URI
sl: URL

en: Where do you place your web site ? default = /NAVWEB
sl: Kje naj se nahaja vaša spletna stran? Privzeto je /NAVWEB

en: Do we include the web calendar ?
sl: Ali naj bo vključen spletni koledar?

en: Where do you place your web site ? default = /WEBCAL
sl: Kje naj se nahaja vaša spletna stran? Privzeto je /WEBCAL

en: Creating individual pages
sl: Ustvarjanje strani posameznih oseb

note: Individual List page message
en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their last names. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh oseb v zbirki podatkov, razvršenih po priimkih. Klik na ime posamezne osebe vodi do posebne strani za to osebo.

en: <absent>
sl: <manjka>

en: Surnames %(surname)s beginning with letter %(letter)s
sl: Priimki %(surname)s na črko %(letter)s

en: Tracking %s
sl: Sledenje %s

note: page description
en: This map page represents that person and any descendants with all of their event/ places. If you place your mouse over the marker it will display the place name. The markers and the Reference list are sorted in date order (if any?). Clicking on a place&#8217;s name in the Reference section will take you to that place&#8217;s page.
sl: Ta zemljevid predstavlja osebo z vsemi njenimi potomci in njihovimi dogodki in kraji. Če položite kazalko na oznako, se bo pokazalo ime kraja. Oznake in navedbe so urejene po datumih, če so na voljo. S klikom na ime kraja v navedbah odprete stran za izbrani kraj.

en: Drop Markers
sl: Odstrani oznake

en: Place Title
sl: Naziv kraja

en: Call Name
sl: Klicno ime

en: Nick Name
sl: Vzdevek

en: Age at Death
sl: Starost ob smrti

en: Stepfather
sl: Očim

en: Stepmother
sl: Mačeha

en: Not siblings
sl: Ne-sorojenci

en: Relation to the center person
sl: Sorodstvo z glavno osebo

en: Relation to main person
sl: Sorodstvo z glavno osebo

en: Relation within this family (if not by birth)
sl: Sorodstvo znotraj te družine (če ne po rojstvu)

en: Creating place pages
sl: Ustvarjanje strani s kraji

note: place list page message
en: This page contains an index of all the places in the database, sorted by their title. Clicking on a place&#8217;s title will take you to that place&#8217;s page.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh krajev v zbirki podatkov, razvršenih po abecedi. Klik na posamezen kraj vodi do posebne strani za ta kraj.

en: Place Name | Name
sl: Ime

en: Places beginning with letter %s
sl: Kraji na črko %s

note: section title
en: Place Map
sl: Zemljevid kraja

note: set progress bar pass for Repositories
en: Creating repository pages
sl: Ustvarjanje strani z nahajališči

en: This page contains an index of all the repositories in the database, sorted by their title. Clicking on a repositories&#8217;s title will take you to that repositories&#8217;s page.
sl: Na tej strani se nahaja kazalo vseh nahajališč v zbirki podatkov, razvrščenih po abecedi. S klikom na naziv nahajališča se odpre stran za to najhajališče.

en: Repository |Name
sl: Ime

en: Creating source pages
sl: Ustvarjanje strani z viri

en: This page contains an index of all the sources in the database, sorted by their title. Clicking on a source&#8217;s title will take you to that source&#8217;s page.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh virov v zbirki podatkov, razvrščenih po abecedi. S klikom na naziv vira se odpre stran za ta vir.

en: Source Name|Name
sl: Ime

en: Publication information
sl: Podatki o izdaji

en: Database overview
sl: Pregled podatkovne zbirke

en: Narrative web content report for
sl: Pripovedna spletna stran za

note: feature request 2356: avoid genitive form
en: This page contains an index of all the individuals in the database with the surname of %s. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh oseb v zbirki podatkov s priimkom %s. Klik na ime posamezne osebe vodi do posebne strani za to osebo.

en: Surnames by person count
sl: Priimki po številu oseb

note: page message
en: This page contains an index of all the surnames in the database. Selecting a link will lead to a list of individuals in the database with this same surname.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh priimkov v zbirki podatkov. Klik na ustrezno povezavo vodi do spiska vseh oseb v zbirki, ki imajo enak priimek.

en: Number of People
sl: Število oseb

en: Surnames beginning with letter %s
sl: Priimki na črko %s

en: This page displays a indexed list of all the media objects in this database.  It is sorted by media title.  There is an index of all the media objects in this database.  Clicking on a thumbnail will take you to that image&#8217;s page.
sl: Ta stran vsebuje kazalo vseh zunanjih predmetov v zbirki podatkov, razvrščenih po abecedi. Klik na posamezen predmet vodi do posebne strani za ta predmet.

note: _('translation') Number of directory levels up to get to self.html_dir / root Number of directory levels up to get to root generate progress pass for "Year At A Glance"
en: Web Calendar Report
sl: Poročilo Spletni koledar

en: Calculating Holidays for year %04d
sl: Izračunavanje praznikov za leto %04d

en: the "WebCal" will be the potential-email Subject|Created for %(html_email_author_start)sWebCal%(html_email_author_end)s
sl: Ustvarjeno za %(html_email_author_start)sWebCal%(html_email_author_end)s

en: Created for %(author)s
sl: Ustvarjeno za: %(author)s

note: Add a link for year_glance() if requested
en: Year Glance
sl: Pregled leta

en: NarrativeWeb Home
sl: Pripovedna spletna stran

en: Full year at a Glance
sl: Pregled leta

en: Formatting months ...
sl: Oblikovanje mesecev ...

en: Creating Year At A Glance calendar
sl: Ustvarjanje strani Pregleda leta

note: page title
en: %(year)d, At A Glance
sl: Pregled leta %(year)d

en: This calendar is meant to give you access to all your data at a glance compressed into one page. Clicking on a date will take you to a page that shows all the events for that date, if there are any.
sl: Ta koledar je predviden za to, da bi imeli dostop do vseh podatkov naenkrat na eni sami strani. S klikom na datum boste prišli na stran, ki prikazuje vse morebitne dogodke za ta dan.

note: page title
en: One Day Within A Year
sl: Dan med letom

en: %(spouse)s and %(person)s
sl: %(spouse)s in %(person)s

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s on %(date)s
sl: Ustvarjeno %(date)s s programom %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s

en: Calendar Title
sl: Naslov koledarja

en: My Family Calendar
sl: Družinski koledar

en: The title of the calendar
sl: Naslov koledarja

en: Content Options
sl: Natavitve vsebine

en: Create multiple year calendars
sl: Ustvari več letnih koledarjev

en: Whether to create Multiple year calendars or not.
sl: Ali naj se ustvari več letnih koledarjev.

en: Start Year for the Calendar(s)
sl: Začetno leto koledarja

en: Enter the starting year for the calendars between 1900 - 3000
sl: Vnesite začetno leto koledarjev od 1900 do 3000

en: End Year for the Calendar(s)
sl: Končno leto koledarja

en: Enter the ending year for the calendars between 1900 - 3000.
sl: Vnesite končno leto koledarjev od 1900 do 3000.

en: Holidays will be included for the selected country
sl: Vključeni bodo prazniki za izbrano državo

en: Home link
sl: Povezava na izhodišče

en: The link to be included to direct the user to the main page of the web site
sl: Povezava za usmeritev uporabnikov na izhodiščno stran spletne strani

en: Jan - Jun Notes
sl: Opombe za jan - jun

en: January Note
sl: Jan. opomba

en: The note for the month of January
sl: Opomba za januar

en: February Note
sl: Feb. opomba

en: The note for the month of February
sl: Opomba za februar

en: March Note
sl: Mar. opomba

en: The note for the month of March
sl: Opomba za marec

en: April Note
sl: Apr. opomba

en: The note for the month of April
sl: Opomba za april

en: May Note
sl: Maj. opomba

en: The note for the month of May
sl: Opomba za maj

en: June Note
sl: Jun. opomba

en: The note for the month of June
sl: Opomba za junij

en: Jul - Dec Notes
sl: Opombe za jul - dec

en: July Note
sl: Jul. opomba

en: The note for the month of July
sl: Opomba za julij

en: August Note
sl: Avg. opomba

en: The note for the month of August
sl: Opomba za avgust

en: September Note
sl: Sep. opomba

en: The note for the month of September
sl: Opomba za september

en: October Note
sl: Okt. opomba

en: The note for the month of October
sl: Opomba za oktober

en: November Note
sl: Nov. opomba

en: The note for the month of November
sl: Opomba za november

en: December Note
sl: Dec. opomba

en: The note for the month of December
sl: Opomba za december

en: Create one day event pages for Year At A Glance calendar
sl: Ustvarjanje strani z dogodki dneva za koledar Pregled leta

en: Whether to create one day pages or not
sl: Ali naj bodo ustvarjene strani dneva

en: Include birthdays in the calendar
sl: Vključi rojstne dneve

en: Include anniversaries in the calendar
sl: Vključi obletnice

en: Include death dates
sl: Vključi datume smrti

en: Include death anniversaries in the calendar
sl: Vključi obletnice smrti

en: Link to Narrated Web Report
sl: Povezava do pripovedne spletne strani

en: Whether to link data to web report or not
sl: Ali naj bodo vključene povezave do spletnega poročila

en: Show data only after year
sl: Pokaži podatke samo za letom

en: Show data only after this year. Default is current year -  'maximum age probably alive' which is defined in the dates preference tab.
sl: Pokaži podatke samo po tem letu. Privezto je trenutno leto - 'največja starost za verjetno živ' je določena v zavihku za možnosti datumov.

en: Link prefix
sl: Predpona povezave

en: A Prefix on the links to take you to Narrated Web Report
sl: Predpona povezav, ki vodijo do pripovedne spletne strani

en: %s old
sl: %s

en: %s since death
sl: %s od smrti

en: death
sl: smrt

en: %(couple)s, <em>wedding</em>
sl: %(couple)s, <em>poroka</em>

en: Until
sl: Do

en: {couple}, {years} year anniversary | {couple}, {years} year anniversary
sl[0]: {couple}, {years}. obletnica
sl[1]: {couple}, {years}. obletnica
sl[2]: {couple}, {years}. obletnica
sl[3]: {couple}, {years}. obletnica

en: Narrated Web Site
sl: Pripovedna spletna stran

en: Produces web (HTML) pages for individuals, or a set of individuals
sl: Ustvari spletne (HTML) strani za osebe ali skupino oseb

en: Produces web (HTML) calendars.
sl: Izdela spletne (HTML) koledarje.

en: Webstuff
sl: Spletne zadeve

en: Provides a collection of resources for the web
sl: Zagotavlja zbirko virov za splet

note: id, user selectable?, translated_name, option name, fullpath, navigation target name, images, javascript "default" is used as default default style sheet in the options Basic Ash style sheet
en: Basic-Ash
sl: Osnovni - pepelnati

note: Basic Cypress style sheet
en: Basic-Cypress
sl: Osnovni - cipresni

note: basic Lilac style sheet
en: Basic-Lilac
sl: Osnovni - lila

note: basic Peach style sheet
en: Basic-Peach
sl: Osnovni - breskveni

note: basic Spruce style sheet
en: Basic-Spruce
sl: Osnovni - smrekov

note: no style sheet option
en: No style sheet
sl: Brez lista slogov
