granatier - en to ca translation catalogue (56 entries)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
ca: per %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomArenaMode)
en: Random Mode
ca: Mode aleatori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Arenas...
ca: &Obtén camps de batalla nous...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Only for Artists! Won't be here at release
ca: Només per a artistes! No estaré aquí a l'alliberament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAllTiles)
en:  Show all tiles
ca:  Mostra tots els quadres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Blast Time 2
ca: Temps d'explosió 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Blast Time 3
ca: Temps d'explosió 3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blast Time 1
ca: Temps d'explosió 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Blast Time 5
ca: Temps d'explosió 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Blast Time 4
ca: Temps d'explosió 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Points to win the game:
ca: Punts per a guanyar la partida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Round Time in Seconds:
ca: Temps de la tanda en segons:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Speed:
ca: Velocitat inicial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial Bomb Power:
ca: Potència inicial de la bomba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Initial Bomb Armory:
ca: Arsenal de bombes inicial:

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General)
en: Check if it is the first run of the game.
ca: Comprova si és la primera vegada que s'inicia el joc.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
ca: El tema gràfic que s'usarà.

note: i18n: ectx: label, entry (Arena), group (General)
en: The arena to be used.
ca: El camp de batalla a usar.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomArenaMode), group (General)
en: Use random arenas.
ca: Usa camps de batalla aleatoris.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomArenaModeArenaList), group (General)
en: List of arenas, used in random mode.
ca: Llista de camps de batalla, usada en mode aleatori.

note: i18n: ectx: label, entry (PointsToWin), group (General)
en: The points a user needs to win the game.
ca: Els punts que un usuari necessita per a guanyar la partida.

note: i18n: ectx: label, entry (RoundTime), group (General)
en: Time for a round.
ca: Temps per a una tanda.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialSpeed), group (General)
en: The initial speed.
ca: La velocitat inicial.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialBombPower), group (General)
en: The initial bomb power.
ca: La potència inicial de la bomba.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialBombArmory), group (General)
en: The initial bomb armory.
ca: L'arsenal de bombes inicial.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
ca: Si s'han de reproduir els efectes sonors.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWilhelmScream), group (General)
en: Whether to use the Wilhelm Scream for dying players.
ca: Si usar un crit per a la mort dels jugadors.

note: i18n: ectx: label, entry (Dummy), group (General)
en: This is a dummy setting for player setup.
ca: Aquesta és una opció de configuració fictícia per a la configuració del jugador.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllTiles), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime1), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime2), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime3), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime4), group (General) i18n: ectx: label, entr
en: This is only for the artists to make their life easier.
ca: Això és només per als artistes, per a fer la seva vida més fàcil.

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Left:
ca: Esquerra:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Up:
ca: Amunt:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Right:
ca: Dreta:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Down:
ca: Avall:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Bomb:
ca: Bomba:

en: Arena Name
ca: Nom del camp de batalla

en: Sudden Death
ca: Mort sobtada

en: Press Space to continue
ca: Prem espai per a continuar

en: Press Space to start a new Game
ca: Prem espai per a començar una partida nova

en: GET READY !!!
ca: PREPARAT!!!

en: Press Space to start
ca: Prem espai per a començar

en: PAUSED
ca: EN PAUSA

en: The winner is %1
ca: El guanyador és %1

en: Granatier is a Bomberman Clone!
ca: Granatier és un clon del Bomberman!

en: Copyright (c) 2009-2015 The Granatier Team!
ca: Copyright (c) 2009-2015 L'equip del Granatier!

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Most of the beautiful granatier graphics
ca: La majoria dels gràfics bonics del Granatier

en: Developer of Kapman, which was the base of Granatier
ca: Desenvolupador del Kapman, el qual és la base del Granatier

en: &Play sounds
ca: Re&produeix els sons

en: Are you sure you want to quit the current game?
ca: Esteu segur que voleu acabar la partida actual?

[ctx: @title:window]
en: New Game
ca: Partida nova

[ctx: @action:button]
en: Quit Game
ca: Surt de la partida

en: Theme
ca: Tema

en: Arena
ca: Camp de batalla

en: Player
ca: Jugador

en: Are you sure you want to quit Granatier?
ca: Segur que vols sortir del Granatier?

[ctx: To quit Granatier]
en: Quit
ca: Surt
