granatier - en to el translation catalogue (56 entries)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
el: από %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomArenaMode)
en: Random Mode
el: Τυχαία λειτουργία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Arenas...
el: &Αποκτήστε Νέα Πεδία Δράσης...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Only for Artists! Won't be here at release
el: Μόνο για καλλιτέχνες! Δεν θα συμπεριληφθεί στην έκδοση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAllTiles)
en:  Show all tiles
el:  Εμφάνιση όλων των ψηφίδων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Blast Time 2
el: Χρόνος έκρηξης 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Blast Time 3
el: Χρόνος έκρηξης 3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blast Time 1
el: Χρόνος έκρηξης 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Blast Time 5
el: Χρόνος έκρηξης 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Blast Time 4
el: Χρόνος έκρηξης 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Points to win the game:
el: Πόντοι για να κερδίσετε το παιχνίδι:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Round Time in Seconds:
el: Χρόνος ολοκλήρωσης σε δευτερόλεπτα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Speed:
el: Αρχική ταχύτητα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial Bomb Power:
el: Αρχική ισχύς βόμβας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Initial Bomb Armory:
el: Αρχική χωρητικότητα οπλοστασίου:

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General)
en: Check if it is the first run of the game.
el: Έλεγχος αν το παιχνίδι εκτελείται για πρώυη φορά.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
el: Το γραφικό θέμα που θα χρησιμοποιηθεί.

note: i18n: ectx: label, entry (Arena), group (General)
en: The arena to be used.
el: Το πεδίο δράσης που θα χρησιμοποιηθεί.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomArenaMode), group (General)
en: Use random arenas.
el: Χρήση τυχαίων πεδίων δράσης.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomArenaModeArenaList), group (General)
en: List of arenas, used in random mode.
el: Λίστα πεδίων δράσης στην τυχαία λειτουργία.

note: i18n: ectx: label, entry (PointsToWin), group (General)
en: The points a user needs to win the game.
el: Οι πόντοι που χρειάζεται ένας χρήστης για να κερδίσει το παιχνίδι.

note: i18n: ectx: label, entry (RoundTime), group (General)
en: Time for a round.
el: Χρόνος για έναν κύκλο.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialSpeed), group (General)
en: The initial speed.
el: Η αρχική ταχύτητα.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialBombPower), group (General)
en: The initial bomb power.
el: Η αρχική ισχύς βόμβας.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialBombArmory), group (General)
en: The initial bomb armory.
el: Η αρχική χωρητικότητα του οπλοστασίου.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
el: Αν θα γίνεται αναπαραγωγή των ηχητικών εφέ.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWilhelmScream), group (General)
en: Whether to use the Wilhelm Scream for dying players.
el: Αν θα γίνεται χρήση του Wilhelm Scream για ετοιμοθάνατους παίκτες.

note: i18n: ectx: label, entry (Dummy), group (General)
en: This is a dummy setting for player setup.
el: Αυτή είναι μία τεχνητή ρύθμιση για την εγκατάσταση του παίκτη.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllTiles), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime1), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime2), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime3), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime4), group (General) i18n: ectx: label, entr
en: This is only for the artists to make their life easier.
el: Αυτό είναι μόνο για να διευκολύνει τη ζωή των καλλιτεχνών.

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Left:
el: Αριστερά:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Up:
el: Πάνω:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Right:
el: Δεξιά:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Down:
el: Κάτω:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Bomb:
el: Βόμβα:

en: Arena Name
el: Όνομα πεδίου δράσης

en: Sudden Death
el: Ξαφνικός θάνατος

en: Press Space to continue
el: Πατήστε το Διάστημα (Space) για να συνεχίσετε

en: Press Space to start a new Game
el: Πατήστε το Διάστημα (Space) για νέο παιχνίδι

en: GET READY !!!
el: ΕΤΟΙΜΟΙ !!!

en: Press Space to start
el: Πατήστε το Διάστημα (Space) για εκκίνηση

en: PAUSED
el: ΠΑΥΣΗ

en: The winner is %1
el: Ο νικητής είναι %1

en: Granatier
el: Χειροβομβιστής

en: Granatier is a Bomberman Clone!
el: Ο Χειροβομβιστής είναι κλώνος του Βομβιστή!

en: Copyright (c) 2009-2015 The Granatier Team!
el: Πνευματικά δικαιώματα (c) 2009-2015 η ομάδα του Χειροβομβιστή!

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Most of the beautiful granatier graphics
el: Τα περισσότερα από τα όμορφα γραφικά του granatier

en: Developer of Kapman, which was the base of Granatier
el: Προγραμματιστής του Kapman, στο οποίο βασίστηκε ο Χειροβομβιστής

en: &Play sounds
el: &Αναπαραγωγή ήχων

en: Are you sure you want to quit the current game?
el: Επιθυμείτε σίγουρα για την έξοδο από το τρέχων παιχνίδι;

[ctx: General settings]
en: General
el: Γενικά

en: Theme
el: Θέμα

en: Arena
el: Πεδίο δράσης

en: Player
el: Παίκτης

en: Are you sure you want to quit Granatier?
el: Επιθυμείτε σίγουρα για την έξοδο από τον Χειροβομβιστή;

[ctx: To quit Granatier]
en: Quit
el: Έξοδος
