granatier - en to eu translation catalogue (55 entries)

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
eu: Egilea: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RandomArenaMode)
en: Random Mode
eu: Ausazko modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: Download New Arenas…
eu: Borroka leku berriak zama-jaiatsi…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Only for Artists! Won't be here at release
eu: Artistentzako soilik! Ez da hemen egongo askapenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAllTiles)
en:  Show all tiles
eu: Erakutsi baldosa guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Blast Time 2
eu: Eztandaren denbora 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Blast Time 3
eu: Eztandaren denbora 3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Blast Time 1
eu: Eztandaren denbora 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Blast Time 5
eu: Eztandaren denbora 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Blast Time 4
eu: Eztandaren denbora 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Points to win the game:
eu: Jokua irabazteko puntuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Round Time in Seconds:
eu: Txandaren denbora segundutan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Speed:
eu: Hasierako abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial Bomb Power:
eu: Bonbaren hasierako indarra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Initial Bomb Armory:
eu: Hasierako bonba armategia:

note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General)
en: Check if it is the first run of the game.
eu: Egiaztatu jokuaren lehenengo exekuzioa den.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
eu: Erabili beharreko gai grafikoa.

note: i18n: ectx: label, entry (Arena), group (General)
en: The arena to be used.
eu: Erabili beharreko borroka lekua.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomArenaMode), group (General)
en: Use random arenas.
eu: Erabili ausazko borroka lekuak.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomArenaModeArenaList), group (General)
en: List of arenas, used in random mode.
eu: Borroka lekuen zerrenda, ausazko moduan erabilia.

note: i18n: ectx: label, entry (PointsToWin), group (General)
en: The points a user needs to win the game.
eu: Erabiltzaile batek jokua irabazteko behar dituen puntuak.

note: i18n: ectx: label, entry (RoundTime), group (General)
en: Time for a round.
eu: Txanda batentzako denbora.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialSpeed), group (General)
en: The initial speed.
eu: Hasierako abiadura.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialBombPower), group (General)
en: The initial bomb power.
eu: Bonbaren hasierako indarra.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialBombArmory), group (General)
en: The initial bomb armory.
eu: Hasierako bonba armategia.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
eu: Soinuen efektuak jo behar diren edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (UseWilhelmScream), group (General)
en: Whether to use the Wilhelm Scream for dying players.
eu: Jokalariak hiltzen direnean "Wilhelm garrasia" erabili edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Dummy), group (General)
en: This is a dummy setting for player setup.
eu: Jokalariak ezartzeko gezurretazko ezarpen bat da hau.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowAllTiles), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime1), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime2), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime3), group (General) i18n: ectx: label, entry (BlastTime4), group (General) i18n: ectx: label, entr
en: This is only for the artists to make their life easier.
eu: Hau artisten bizitza errazteko besterik ez da.

[ctx: @label:chooser for the key sequence to move the player.]
en: Left:
eu: Ezkerrera:

[ctx: @label:chooser for the key sequence to move the player.]
en: Up:
eu: Gora:

[ctx: @label:chooser for the key sequence to move the player.]
en: Right:
eu: Eskuinera:

[ctx: @label:chooser for the key sequence to move the player.]
en: Down:
eu: Behera:

[ctx: @label:chooser for the key sequence to move the player.]
en: Bomb:
eu: Bonba:

en: Sudden Death
eu: Bat-bateko eriotza

en: Press Space to continue
eu: Sakatu zuriune barra jarraitzeko

en: Press Space to start a new Game
eu: Sakatu zuriune barra joku berri bat hasteko

en: GET READY !!!
eu: PRESTATU!!!

en: Press Space to start
eu: Sakatu zuriune barra hasteko

en: PAUSED
eu: ETENDA

en: The winner is %1
eu: %1 da irabazlea

en: Granatier is a Bomberman Clone!
eu: Granatier Bomberman-en klon bat da!

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Most of the beautiful granatier graphics
eu: Granatier-en grafiko eder gehienak

en: Developer of Kapman, which was the base of Granatier
eu: Kapman-en garatzailea, zein Granatier-ren oinarria izan zen

[ctx: @option:check]
en: Play Sounds
eu: Soinuak Jotzea

en: Are you sure you want to quit the current game?
eu: Ziur zaude uneko jokotik irten nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: New Game
eu: Joko berria

[ctx: @action:button]
en: Quit Game
eu: Irten jokotik

[ctx: @title:tab General settings]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab]
en: Theme
eu: Gaia

[ctx: @title:tab]
en: Arena
eu: Borroka lekua

[ctx: @title:tab]
en: Player
eu: Jokalaria

en: Are you sure you want to quit Granatier?
eu: Ziur zaude Granatier-retik irten nahi duzula?

[ctx: @title:window To quit Granatier]
en: Quit
eu: Irten
