granatier - en to ja translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
ja: 使用するグラフィックテーマ

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
ja: 効果音を鳴らすかどうか

en: GET READY !!!
ja: 準備 OK !!!

en: Press Space to start
ja: スペースキーを押してスタート

en: PAUSED
ja: 一時停止中

en: Granatier is a Bomberman Clone!
ja: Granatier は Bomberman のクローン

en: Maintainer
ja: メンテナ

en: &Play sounds
ja: 効果音あり(&P)

en: Are you sure you want to quit the current game?
ja: 本当に現在のゲームを終了しますか？

en: Theme
ja: テーマ

en: Are you sure you want to quit Granatier?
ja: 本当に Granatier を終了しますか？

[ctx: To quit Granatier]
en: Quit
ja: 終了
