granatier - en to lt translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: &Get New Arenas...
lt: &Gauti naujų arenų...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Initial Speed:
lt: Pradinis greitis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial Bomb Power:
lt: Pradinė bombos galia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Initial Bomb Armory:
lt: Pradinis bombų kiekis:

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
lt: Naudojama grafinis apipavidalinimas.

note: i18n: ectx: label, entry (Arena), group (General)
en: The arena to be used.
lt: Naudojama arena.

note: i18n: ectx: label, entry (RandomArenaMode), group (General)
en: Use random arenas.
lt: Naudoti atsitiktines arenas.

note: i18n: ectx: label, entry (InitialSpeed), group (General)
en: The initial speed.
lt: Pradinis greitis

note: i18n: ectx: label, entry (InitialBombPower), group (General)
en: The initial bomb power.
lt: Pradinė bombos galia.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
lt: Ar turėtų būti grojami garso efektai.

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Left:
lt: Kairėn

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Up:
lt: Viršun

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Right:
lt: Dešinėn

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Down:
lt: Žemyn

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Bomb:
lt: Bomba

en: Arena Name
lt: Arenos pavadinimas

en: Sudden Death
lt: Staigi mirtis

en: GET READY !!!
lt: PASIRUOŠKITE !!!

en: PAUSED
lt: PRISTABDYTA

en: The winner is %1
lt: Laimėtojas yra %1

en: Granatier is a Bomberman Clone!
lt: Granatier yra Bomberman klonas!

en: Copyright (c) 2009-2015 The Granatier Team!
lt: Copyright (c) 2009-2015 Granatier komanda!

en: Maintainer
lt: Prižiūrėtojas

en: &Play sounds
lt: &Groti garsus

[ctx: General settings]
en: General
lt: Bendri

en: Theme
lt: Apipavidalinimas

en: Player
lt: Žaidėjas

en: Are you sure you want to quit Granatier?
lt: Ar tikrai norite išjungti Granatier?

[ctx: To quit Granatier]
en: Quit
lt: Išjungti
