granatier - en to ug translation catalogue (14 entries)

[ctx: Author attribution, e.g. "by Jack"]
en: by %1
ug: ئاپتور %1

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
ug: ئىشلىتىلىدىغان كۆزنەكلىك ئۆرنەك.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
ug: ئاۋاز ئۈنۈمى قويۇلسۇنمۇ.

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Left:
ug: سول:

[ctx: Label for the key sequence to move the player.]
en: Right:
ug: ئوڭ:

en: Sudden Death
ug: تەساددىپى ئۆلۈش

en: PAUSED
ug: ۋاقىتلىق توختىتىلدى

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: &Play sounds
ug: ئاۋاز قوي(&P)

en: Are you sure you want to quit the current game?
ug: نۆۋەتتىكى ئويۇننى راستلا ئاخىرلاشتۇرامسىز؟

[ctx: General settings]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Theme
ug: ئۆرنەك

en: Player
ug: قويغۇچ

[ctx: To quit Granatier]
en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر
