granite - en to ckb translation catalogue (25 entries)

en: Now
ckb: ئێستا

en: %dm ago | %dm ago
ckb[0]: %d خولەک پێش ئێستا
ckb[1]: %d خولەک پێش ئێستا

en: %dh ago | %dh ago
ckb[0]: %d کاتژمێر پێش ئێستا
ckb[1]: %d کاتژمێر پێش ئێستا

en: in %dm | in %dm
ckb[0]: لە ماوەی %d خولەکدا
ckb[1]: لە ماوەی %d خولەکدا

en: in %dh | in %dh
ckb[0]: لە ماوەی %d کاتژمێردا
ckb[1]: لە ماوەی %d کاتژمێردا

en: Yesterday
ckb: دوێنێ

en: Tomorrow
ckb: سبەی

en: _Close
ckb: داخستن

en: _Cancel
ckb: هەڵوەشاندنەوە

en: Details
ckb: زانیاری

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
ckb: د.ن

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
ckb: دوانيوه‌ڕۆ

en: Shift
ckb: شیفت

en: Ctrl
ckb: کۆنتڕۆڵ

en: Alt
ckb: ئاڵت

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
ckb: ئاڵتی چەپ

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
ckb: ئاڵتی ڕاست

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
ckb: کۆنتڕۆڵی ڕاست

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
ckb: کۆنتڕۆڵی چەپ

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
ckb: کەمکردن

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
ckb: کۆکردن

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
ckb: یەکسانە

en: Enter
ckb: ئینتەر

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
ckb: شیفتی چەپ

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
ckb: شیفتی ڕاست
