granite - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: Now
fi: Nyt

en: %dm ago | %dm ago
fi[0]: %d min sitten
fi[1]: %d min sitten

en: %dh ago | %dh ago
fi[0]: %d tuntia sitten
fi[1]: %d tuntia sitten

en: in %dm | in %dm
fi[0]: %d min päästä
fi[1]: %d min päästä

en: in %dh | in %dh
fi[0]: %d tunnin päästä
fi[1]: %d tunnin päästä

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Tomorrow
fi: Huomenna

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
fi: %a %e. %Bta %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
fi: %e. %Bta %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
fi: %e. %Bta

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
fi: %a, %e. %b

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Cancel
fi: _Peru

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Shift
fi: Vaihto

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
fi: Vasen Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
fi: Oikea Alt

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
fi: Oikea Ctrl

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
fi: Vasen Ctrl

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
fi: Miinus

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
fi: On yhtä kuin

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
fi: Vasen Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
fi: Oikea Shift
