granite - en to he translation catalogue (26 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (24h format)
en: %H:%M
he: %H∶%M

en: Now
he: עכשיו

en: %dm ago | %dm ago
he[0]: לפני דקה
he[1]: לפני 2 דקות
he[2]: לפני %d דקות
he[3]: לפני %d דקות

en: %dh ago | %dh ago
he[0]: לפני שעה
he[1]: לפני שעתיים
he[2]: לפני %d שעות
he[3]: לפני %d שעות

en: in %dm | in %dm
he[0]: בעוד דקה
he[1]: בעוד 2 דקות
he[2]: בעוד %d דקות
he[3]: בעוד %d דקות

en: in %dh | in %dh
he[0]: בעוד שעה
he[1]: בעוד שעתיים
he[2]: בעוד %d שעות
he[3]: בעוד %d שעות

en: Yesterday
he: אתמול

en: Tomorrow
he: מחר

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
he: %a, ‏%e ב%b‏ %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
he: ה־%e ב%b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
he: ה־%e ב%b

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
he: %a, ‏%e ב%b

en: _Close
he: _סגירה

en: _Cancel
he: _ביטול

en: Details
he: פרטים

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
he: לפנה״צ

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
he: אחה״צ

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
he: Alt שמאלי

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
he: Alt ימני

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
he: Ctrl ימני

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
he: Ctrl שמאלי

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
he: מינוס

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
he: פלוס

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
he: שווה

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
he: Shift שמאלי

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
he: Shift ימני
