granite - en to hu translation catalogue (30 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format) with seconds
en: %-l:%M:%S %p
hu: %P %-l:%M:%S

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format)
en: %-l:%M %p
hu: %P %-l:%M

en: Now
hu: Most

en: %dm ago | %dm ago
hu[0]: %d perccel ezelőtt
hu[1]: %d perccel ezelőtt

en: %dh ago | %dh ago
hu[0]: %d órával ezelőtt
hu[1]: %d órával ezelőtt

en: in %dm | in %dm
hu[0]: %d percen belül
hu[1]: %d percen belül

en: in %dh | in %dh
hu[0]: %d órán belül
hu[1]: %d órán belül

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Tomorrow
hu: Holnap

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
hu: %Y. %b. %e., %a.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
hu: %Y. %b. %e.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
hu: %b. %e.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and year.
en: %a %Y
hu: %Y., %a.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday
en: %a
hu: %a.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
hu: %b. %e., %a.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the month.
en: %b
hu: %b.

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: Details
hu: Részletek

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
hu: de.

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
hu: du.

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
hu: Bal Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
hu: Jobb Alt

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
hu: Jobb Ctrl

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
hu: Bal Ctrl

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
hu: Mínusz

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
hu: Plusz

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
hu: Egyenlőség

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
hu: Bal Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
hu: Jobb Shift
