granite - en to lt translation catalogue (22 entries)

en: Now
lt: Dabar

en: %dm ago | %dm ago
lt[0]: prieš %d min.
lt[1]: prieš %d min.
lt[2]: prieš %d min.

en: %dh ago | %dh ago
lt[0]: prieš %d val.
lt[1]: prieš %d val.
lt[2]: prieš %d val.

en: in %dm | in %dm
lt[0]: po %d min.
lt[1]: po %d min.
lt[2]: po %d min.

en: in %dh | in %dh
lt[0]: po %d val.
lt[1]: po %d val.
lt[2]: po %d val.

en: Yesterday
lt: Vakar

en: Tomorrow
lt: Rytoj

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
lt: %a, %Y %b %e

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
lt: %Y %b %e

en: _Close
lt: _Užverti

en: _Cancel
lt: _Atsisakyti

en: Details
lt: Išsamiau

en: Shift
lt: Lyg2(Shift)

en: Ctrl
lt: Vald(Ctrl)

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
lt: Kairysis Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
lt: Dešinysis Alt

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
lt: Minusas

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
lt: Pliusas

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
lt: Lygu

en: Enter
lt: Enter (Įvesti)

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
lt: Kairysis Shift (Lyg2)

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
lt: Dešinysis Shift (Lyg2)
