granite - en to nn translation catalogue (22 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format) with seconds
en: %-l:%M:%S %p
nn: %l:%M:%S %p

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format)
en: %-l:%M %p
nn: %l:%M %p

en: Now
nn: No

en: %dm ago | %dm ago
nn[0]: %dm sidan
nn[1]: %dm sidan

en: %dh ago | %dh ago
nn[0]: %dh sidan
nn[1]: %dh sidan

en: in %dm | in %dm
nn[0]: om %dm
nn[1]: om %dm

en: in %dh | in %dh
nn[0]: om %dh
nn[1]: om %dh

en: Yesterday
nn: I går

en: Tomorrow
nn: I morgon

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
nn: %a %e. %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
nn: %a %e %b

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: Details
nn: Detaljer

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
nn: Venstre Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
nn: Høgre Alt

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
nn: Ctrl til høgre

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
nn: Ctrl til venstre

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
nn: Pluss

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
nn: Er lik

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
nn: Venstre Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
nn: Høgre Shift
