granite - en to sl translation catalogue (21 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format) with seconds
en: %-l:%M:%S %p
sl: %l:%M:%S %p

en: Now
sl: Zdaj

en: %dm ago | %dm ago
sl[0]: Pred %dm
sl[1]: Pred %dm
sl[2]: Pred %dm
sl[3]: Pred %dm

en: %dh ago | %dh ago
sl[0]: Pred %dh
sl[1]: Pred %dh
sl[2]: Pred %dh
sl[3]: Pred %dh

en: in %dm | in %dm
sl[0]: Čez %dm
sl[1]: Čez %dm
sl[2]: Čez %dm
sl[3]: Čez %dm

en: in %dh | in %dh
sl[0]: Čez %dh
sl[1]: Čez %dh
sl[2]: Čez %dh
sl[3]: Čez %dh

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: Tomorrow
sl: Jutri

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
sl: %a, %e. %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
sl: %e. %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
sl: %a, %e. %b

en: _Close
sl: Zapri

en: _Cancel
sl: Prekliči

en: Details
sl: Podrobnosti

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
sl: dop.

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
sl: pop.

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
sl: Levi Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
sl: Desni Alt

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
sl: Enačaj

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
sl: Levi Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
sl: Desni Shift
