granite - en to de translation catalogue (24 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format) with seconds
en: %-l:%M:%S %p
de: %H:%M:%S %p

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format)
en: %-l:%M %p
de: %H:%M %p

en: Never
de: Niemals

en: Now
de: Jetzt

en: %dm ago | %dm ago
de[0]: vor %dm
de[1]: vor %dm

en: %dh ago | %dh ago
de[0]: vor %dh
de[1]: vor %dh

en: Yesterday
de: Gestern

en: Tomorrow
de: Morgen

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
de: %a, %e. %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
de: %e. %b. %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
de: %e %b

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
de: %a, %e. %b

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the month.
en: %b
de: %B

en: _Close
de: _Schließen

en: _Cancel
de: Abbre_chen

en: Shift
de: Umschalttaste

en: Ctrl
de: Strg

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
de: Alt (links)

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
de: Alt (rechts)

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
de: Strg (rechts)

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
de: Strg (links)

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
de: ist gleich

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
de: Umschalttaste (links)

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
de: Umschalttaste (rechts)
