granite - en to sk translation catalogue (21 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format)
en: %-l:%M %p
sk: %-I:%M %p

en: Never
sk: Nikdy

en: Now
sk: Teraz

en: %dm ago | %dm ago
sk[0]: pred %dm
sk[1]: pred %dm
sk[2]: pred %dm

en: %dh ago | %dh ago
sk[0]: pred %dh
sk[1]: pred %dh
sk[2]: pred %dh

en: in %dm | in %dm
sk[0]: za %dm
sk[1]: za %dm
sk[2]: za %dm

en: in %dh | in %dh
sk[0]: za %dh
sk[1]: za %dh
sk[2]: za %dh

en: Yesterday
sk: Včera

en: Tomorrow
sk: Zajtra

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
sk: %a, %b, %e, %Y

en: _Close
sk: Zatvoriť

en: _Cancel
sk: Zrušiť

en: Details
sk: Podrobnosti

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
sk: Ľavý Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
sk: Pravý Alt

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
sk: Pravý Ctrl

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
sk: Ľavý Ctrl

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
sk: Mínus

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
sk: Rovná sa

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
sk: Ľavý Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
sk: Pravý Shift
