extra - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Build consistent and usable apps more quickly and easily
da: Byg sammenhængende og brugbare apps hurtigere og lettere

en: A companion library for GTK and GLib that provides complex widgets and convenience methods designed for use in apps built for elementary OS.
da: Et ledsagerbibliotek til GTK og GLib, der leverer komplekse widgets og bekvemmelighedsmetoder designet til brug i apps bygget til elementary OS.

en: Improvements:
da: Forbedringer:

en: Updated translations
da: Opdaterede oversættelser

en: Deprecations:
da: Deprekationer:

en: New Style Constants:
da: Ny Stil Konstanter:

en: New features:
da: Nye funktioner:

en: New Settings class to share Pantheon desktop settings with apps
da: Ny indstillings klasse for at dele Pantheon desktop indstillinger med apps

en: Introduced Settings.prefers_color_scheme to get a user's color scheme preference, i.e. for a dark style
da: Introducerede Settings.prefers_color_scheme for at få en brugers præference for farveskema, f.eks. for en mørk stil

en: It is now recommended to use GLib.Settings instead of Granite.Services.Settings
da: Det anbefales nu at bruge GLib.Settings i stedet for Granite.Services.Settings

en: Better align labels in settings sidebars
da: Juster etiketter for bedre visning i indstillingernes sidebar

en: Make AccelLabel.label settable
da: Gør AccelLabel.label indstillelig

en: New features
da: Nye funktioner

en: Add tooltips to source list items and their actions
da: Føj værktøjstip til kildelisteemner og deres handlinger

en: New AccelLabel widget for use in menus and popovers
da: Ny AccelLabel-widget til brug i menuer og popovers

en: Delay tab resizing when closing tabs
da: Forsink fane størrelses ændring når faner lukkes

en: elementary, Inc.
da: elementary, Incorporated.
