granite - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Show Granite Options
ar: أظهر خيارات Granite

en: Now
ar: الآن

en: %dm ago | %dm ago
ar[0]: منذ %dm
ar[1]: منذ %dm
ar[2]: منذ %dm
ar[3]: منذ %dm
ar[4]: منذ %dm
ar[5]: منذ %dm

en: %dh ago | %dh ago
ar[0]: منذ %dh
ar[1]: منذ %dh
ar[2]: منذ %dh
ar[3]: منذ %dh
ar[4]: منذ %dh
ar[5]: منذ %dh

en: in %dm | in %dm
ar[0]: في تمام %dm
ar[1]: في تمام %dm
ar[2]: في تمام %dm
ar[3]: في تمام %dm
ar[4]: في تمام %dm
ar[5]: في تمام %dm

en: in %dh | in %dh
ar[0]: في تمام %dh
ar[1]: في تمام %dh
ar[2]: في تمام %dh
ar[3]: في تمام %dh
ar[4]: في تمام %dh
ar[5]: في تمام %dh

en: Yesterday
ar: البارحة

en: Tomorrow
ar: غداً

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
ar: %a، %e %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
ar: %e %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
ar: %e %b

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
ar: %a، %e %b

en: Close Tab
ar: إغلاق التبويب

en: Open in a New Window
ar: افتح في نافذة جديدة

en: Duplicate
ar: كرر

en: Close Other Tab
ar: أغلق التبويب الآخر

en: Close Other Tabs
ar: أغلق التبويبات الأخرى

en: Close Tab to the Right
ar: أغلق التبويب على اليمين

en: Close Tabs to the Right
ar: أغلق التبويبات على اليمين

en: Pin
ar: ثبت

en: Unpin
ar: أزل التثبيت

en: Clear All
ar: امسح الكل

en: New Tab
ar: تبويب جديد

en: Undo Close Tab
ar: التراجع عن إغلاق التبويب

en: Closed Tabs
ar: التبويبات المغلقة

en: _Close
ar: أغلق

en: _Cancel
ar: ألغ

en: Details
ar: التفاصيل

en: Audio
ar: أصوات

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
ar: فيديوهات

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
ar: صور

en: Apps
ar: تطبيقات

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
ar: ملفات

en: Other
ar: أخرى

en: %s free out of %s
ar: %s حر من %s

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
ar: صباحاً

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
ar: مساءً

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
ar: Alt اليسرى

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
ar: Alt اليمنى

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
ar: Ctrl اليمنى

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
ar: Ctrl اليسرى

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
ar: ناقص

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
ar: زائد

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
ar: يساوي

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
ar: Shift اليسرى

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
ar: Shift اليمنى

note: /TRANSLATORS: This is a delimiter that separates two keyboard shortcut labels like "⌘ + →, Control + A"
en: ,
ar: ،
