granite - en to bs translation catalogue (34 entries)

en: Show Granite Options
bs: Prikaži opcije za Granite

en: Now
bs: Sada

en: %dm ago | %dm ago
bs[0]: Prije %dm
bs[1]: Prije %dm
bs[2]: Prije %dm

en: %dh ago | %dh ago
bs[0]: Prije %dh
bs[1]: Prije %dh
bs[2]: Prije %dh

en: in %dm | in %dm
bs[0]: Za %dm
bs[1]: Za %dm
bs[2]: Za %dm

en: in %dh | in %dh
bs[0]: Za %dh
bs[1]: Za %dh
bs[2]: Za %dh

en: Yesterday
bs: Jučer

en: Tomorrow
bs: Sutra

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
bs: %a, %e. %b %Y.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
bs: %e. %b. %Y.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the year
en: %Y
bs: %Y.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
bs: %e. %B

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and year.
en: %a %Y
bs: %a, %Y.

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
bs: %a, %e. %b

en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

en: Open in a New Window
bs: Otvori u novom prozoru

en: Duplicate
bs: Udvostruči

en: Close Other Tab
bs: Zatvori drugu karticu

en: Close Other Tabs
bs: Zatvori druge kartice

en: Clear All
bs: Izbriši sve

en: New Tab
bs: Nova kartica

en: Undo Close Tab
bs: Ponovo otvori zatvorenu karticu

en: Closed Tabs
bs: Zatvorene kartice

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: Audio
bs: Zvuk

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
bs: Video

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
bs: Fotografije

en: Apps
bs: Aplikacije

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
bs: Datoteke

en: Other
bs: Ostalo

en: %s free out of %s
bs: %s slobodno od %s

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
bs: prijepodne

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
bs: poslijepodne
