granite - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Show Granite Options
cs: Zobrazit volby pro Granite

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format) with seconds
en: %-l:%M:%S %p
cs: %l:%M:%S %p

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the hour (12h format)
en: %-l:%M %p
cs: %H:%M

en: Now
cs: Nyní

en: %dm ago | %dm ago
cs[0]: před %d m
cs[1]: před %d m
cs[2]: před %d m

en: %dh ago | %dh ago
cs[0]: před %d h
cs[1]: před %d h
cs[2]: před %d h

en: in %dm | in %dm
cs[0]: za %d min
cs[1]: za %d min
cs[2]: za %d min

en: in %dh | in %dh
cs[0]: za %d h
cs[1]: za %d h
cs[2]: za %d h

en: Yesterday
cs: Včera

en: Tomorrow
cs: Zítra

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
cs: %b. %e. %Y

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Open in a New Window
cs: Otevřít v novém okně

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Close Other Tab
cs: Zavřít druhou kartu

en: Close Other Tabs
cs: Zavřít ostatní karty

en: Close Tab to the Right
cs: Zavřít kartu napravo

en: Close Tabs to the Right
cs: Zavřít karty napravo

en: Clear All
cs: Vyčistit vše

en: New Tab
cs: Nová karta

en: Undo Close Tab
cs: Vrátit zavřenou kartu

en: Closed Tabs
cs: Zavřené karty

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Cancel
cs: _Storno

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Audio
cs: Zvuk

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
cs: Videa

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
cs: Fotky

en: Apps
cs: Aplikace

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
cs: Soubory

en: Other
cs: Ostatní

en: %s free out of %s
cs: %s volných z %s

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
cs: dop.

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
cs: odp.

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
cs: Levý Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
cs: Pravý Alt

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
cs: Mínus

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
cs: Rovná se

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
cs: Levý Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
cs: Pravý Shift
