granite - en to da translation catalogue (37 entries)

en: Show Granite Options
da: Vis Granite Valgmuligheder

en: Now
da: Nu

en: %dm ago | %dm ago
da[0]: %dm siden
da[1]: %dm siden

en: %dh ago | %dh ago
da[0]: %dh siden
da[1]: %dh siden

en: in %dm | in %dm
da[0]: om %dm
da[1]: om %dm

en: in %dh | in %dh
da[0]: om %dh
da[1]: om %dh

en: Yesterday
da: Igår

en: Tomorrow
da: Imorgen

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
da: %a, %e %b, %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
da: %e. %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
da: %e. %b

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
da: %a, %e %b

en: Close Tab
da: Luk faneblad

en: Open in a New Window
da: Åbn i et Nyt Vindue

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Close Other Tab
da: Luk andet faneblad

en: Close Other Tabs
da: Luk andre faneblade

en: Close Tab to the Right
da: Luk Fane til Højre

en: Close Tabs to the Right
da: Luk Faner til Højre

en: Clear All
da: Ryd alt

en: New Tab
da: Nyt faneblad

en: Undo Close Tab
da: Fortryd lukning af faneblad

en: Closed Tabs
da: Lukkede faneblade

en: _Close
da: _Luk

en: _Cancel
da: _Annuller

en: Details
da: Detaljer

en: Audio
da: Lyd

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
da: Videoklip

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
da: Billeder

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
da: Filer

en: Other
da: Andet

en: %s free out of %s
da: %s fri af %s

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
da: Venstre Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
da: Højre Alt

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
da: Lige med

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
da: Venstre Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
da: Højre Shift
