granite - en to hr translation catalogue (17 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
hr: %e %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
hr: %e %b

en: Close Tab
hr: Zatvori karticu

en: Duplicate
hr: Udvostruči

en: Close Other Tab
hr: Zatvori drugu karticu

en: Close Other Tabs
hr: Zatvori ostale kartice

en: Clear All
hr: Obriši sve

en: New Tab
hr: Nova kartica

en: Undo Close Tab
hr: Vrati zatvorenu karticu

en: Closed Tabs
hr: Zatvorene kartice

en: Audio
hr: Zvuk

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
hr: Snimke

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
hr: Fotografije

en: Apps
hr: Aplikacije

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
hr: Datoteke

en: Other
hr: Ostalo

en: %s free out of %s
hr: %s slobodno od %s
