granite - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Show Granite Options
id: Tampilkan Pilihan Granite

en: Now
id: Sekarang

en: %dm ago | %dm ago
id[0]: %dm yang lalu

en: %dh ago | %dh ago
id[0]: %dj yang lalu

en: in %dm | in %dm
id[0]: dalam %dm

en: in %dh | in %dh
id[0]: dalam %dj

en: Yesterday
id: Kemarin

en: Tomorrow
id: Besok

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
id: %e %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
id: %e %b

en: Close Tab
id: Tutup Tab

en: Open in a New Window
id: Buka pada Jendela Baru

en: Duplicate
id: Gandakan

en: Close Other Tab
id: Tutup Tab Lainnya

en: Close Other Tabs
id: Tutup Semua Tab Lainnya

en: Clear All
id: Bersihkan Semua

en: New Tab
id: Tab Baru

en: Undo Close Tab
id: Tak Jadi Tutup Tab

en: Closed Tabs
id: Tab Tertutup

en: _Close
id: _Tutup

en: _Cancel
id: _Batal

en: Audio
id: Suara

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
id: Video

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
id: Foto

en: Apps
id: Aplikasi

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
id: Berkas

en: Other
id: Lainnya

en: %s free out of %s
id: %s bebas dari %s
