granite - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Show Granite Options
ru: Показать параметры Granite

en: Now
ru: Сейчас

en: %dm ago | %dm ago
ru[0]: %dм назад
ru[1]: %dм назад
ru[2]: %dм назад

en: %dh ago | %dh ago
ru[0]: %dч назад
ru[1]: %dч назад
ru[2]: %dч назад

en: in %dm | in %dm
ru[0]: через %dм
ru[1]: через %dм
ru[2]: через %dм

en: in %dh | in %dh
ru[0]: через %dч
ru[1]: через %dч
ru[2]: через %dч

en: Yesterday
ru: Вчера

en: Tomorrow
ru: Завтра

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
ru: %a %e %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
ru: %a %e %b

en: Close Tab
ru: Закрыть вкладку

en: Open in a New Window
ru: Открыть в новом окне

en: Duplicate
ru: Создать копию

en: Close Other Tab
ru: Закрыть другую вкладку

en: Close Other Tabs
ru: Закрыть другие вкладки

en: Close Tab to the Right
ru: Закрыть вкладку справа

en: Close Tabs to the Right
ru: Закрыть вкладки справа

en: Pin
ru: Прикрепить

en: Unpin
ru: Открепить

en: Clear All
ru: Очистить всё

en: New Tab
ru: Новая вкладка

en: Undo Close Tab
ru: Восстановить закрытую вкладку

en: Closed Tabs
ru: Закрытые вкладки

en: _Close
ru: _Закрыть

en: _Cancel
ru: _Отменить

en: Details
ru: Подробнее

en: Audio
ru: Аудио

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
ru: Видео

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
ru: Фотографии

en: Apps
ru: Приложения

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
ru: Файлы

en: Other
ru: Другие

en: %s free out of %s
ru: %s свободно из %s

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
ru: Левый Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
ru: Правый Alt

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
ru: Правый Ctrl

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
ru: Левый Ctrl

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
ru: Минус

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
ru: Плюс

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
ru: Равно

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
ru: Левый Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
ru: Правый Shift
