granite - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Show Granite Options
sv: Visa val för Granite

en: Now
sv: Nu

en: %dm ago | %dm ago
sv[0]: %dm sedan
sv[1]: %dm sedan

en: %dh ago | %dh ago
sv[0]: %dh sedan
sv[1]: %dh sedan

en: in %dm | in %dm
sv[0]: om %dm
sv[1]: om %dm

en: in %dh | in %dh
sv[0]: om %dh
sv[1]: om %dh

en: Yesterday
sv: Igår

en: Tomorrow
sv: Imorgon

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday, date, and year
en: %a, %b %e, %Y
sv: %a, %e %b, %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
sv: %e %b %Y

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
sv: %e %b

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and date
en: %a, %b %e
sv: %a %e %b

en: Close Tab
sv: Stäng flik

en: Open in a New Window
sv: Öppna i ett nytt fönster

en: Duplicate
sv: Duplicera

en: Close Other Tab
sv: Stäng annan flik

en: Close Other Tabs
sv: Stäng övriga flikar

en: Clear All
sv: Rensa allt

en: New Tab
sv: Ny flik

en: Undo Close Tab
sv: Ångra stängning av flik

en: Closed Tabs
sv: Stängda flikar

en: _Close
sv: _Stäng

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: Audio
sv: Ljud

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
sv: Videor

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
sv: Foton

en: Apps
sv: Program

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
sv: Filer

en: Other
sv: Annat

en: %s free out of %s
sv: %s ledigt av totalt %s

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
sv: f.m.

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
sv: e.m.
