granite - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: Close Tab
ur: ٹیب بند کریں

en: Duplicate
ur: ڈوپلیکیٹ

en: Close Other Tab
ur: باقی ایک ٹیب بند کر دیں

en: Close Other Tabs
ur: باقی ٹیب بند کر دیں

en: Clear All
ur: تمام کو صاف کریں

en: New Tab
ur: نیا ٹیب

en: Undo Close Tab
ur: ٹیب بند کرنا کالعدم کریں

en: Closed Tabs
ur: بند کی گئی ٹیب

en: Audio
ur: آڈیو

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
ur: ویڈیوز

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
ur: تصاویر

en: Apps
ur: اطلاقیے

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
ur: فائلیں

en: Other
ur: دیگر

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
ur: صبح

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
ur: شام
