granite - en to ug translation catalogue (23 entries)

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date and year
en: %b %e %Y
ug: %Y-يىلى %b-ئاينىڭ %e-كۈنى

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the year
en: %Y
ug: %Y-يىلى

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the date
en: %b %e
ug: %b-ئاينىڭ %e-كۈنى

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday and year.
en: %a %Y
ug: %Y-يىلى ھەپتىنىڭ %aسى

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the weekday
en: %a
ug: ھەپتىنىڭ %aسى

note: / TRANSLATORS: a GLib.DateTime format showing the month.
en: %b
ug: %b-ئاي

en: Close Tab
ug: بەتكۈچنى تاقاش

en: Duplicate
ug: كۆپەيتىش

en: Close Other Tab
ug: باشقا بەتكۈچنى يىپىش

en: Close Other Tabs
ug: باشقا بەتكۈچلەرنى يىپىش

en: Clear All
ug: ھەممىنى ئۆچۈرۈش

en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

en: Undo Close Tab
ug: بەتكۈچ تاقاشنى ئەمەلدىن قالدۇرۇش

en: Closed Tabs
ug: تاقالغان بەتكۈچلەر

en: Audio
ug: ئاۋاز ھۆججىتى

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
ug: ۋېدىئولار

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
ug: سۈرەتلەر

en: Apps
ug: ئەپلەر

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Other
ug: باشقا

en: %s free out of %s
ug: %sنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ، جەمئىي %s

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
ug: چۈشتىن بۇرۇن

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
ug: چۈشتىن كىيىن
