granite - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Show Granite Options
uk: Показати параметри Granite

en: Now
uk: Зараз

en: %dm ago | %dm ago
uk[0]: %dхв тому
uk[1]: %dхв тому
uk[2]: %dхв тому

en: %dh ago | %dh ago
uk[0]: %dгод тому
uk[1]: %dгод тому
uk[2]: %dгод тому

en: in %dm | in %dm
uk[0]: за %dхв
uk[1]: за %dхв
uk[2]: за %dхв

en: in %dh | in %dh
uk[0]: за %dгод
uk[1]: за %dгод
uk[2]: за %dгод

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Tomorrow
uk: Завтра

en: Close Tab
uk: Закрити вкладку

en: Open in a New Window
uk: Відкрити у новому вікні

en: Duplicate
uk: Дублювати

en: Close Other Tab
uk: Закрити іншу вкладку

en: Close Other Tabs
uk: Закрити інші вкладки

en: Close Tab to the Right
uk: Закрити вкладку праворуч

en: Close Tabs to the Right
uk: Закрити вкладки праворуч

en: Pin
uk: Прикріпити

en: Unpin
uk: Відкріпити

en: Clear All
uk: Очистити все

en: New Tab
uk: Нова вкладка

en: Undo Close Tab
uk: Скасувати закриття вкладки

en: Closed Tabs
uk: Закриті вкладки

en: _Close
uk: _Закрити

en: _Cancel
uk: _Скасувати

en: Details
uk: Подробиці

en: Audio
uk: Аудіо

note: / TRANSLATORS: Refers to videos the mime type. Not Videos the app.
en: Videos
uk: Відео

note: / TRANSLATORS: Refers to photos the mime type. Not Photos the app.
en: Photos
uk: Світлини

en: Apps
uk: Застосунки

note: / TRANSLATORS: Refers to files the mime type. Not Files the app.
en: Files
uk: Файли

en: Other
uk: Інше

en: %s free out of %s
uk: %s вільно з %s

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: AM
uk: ДП

note: / TRANSLATORS: this will only show up when 12-hours clock is in use
en: PM
uk: ПП

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the left side of the keyboard
en: Left Alt
uk: Лівий Alt

note: /TRANSLATORS: The Alt key on the right side of the keyboard
en: Right Alt
uk: Правий Alt

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the right side of the keyboard
en: Right Ctrl
uk: Правий Ctrl

note: /TRANSLATORS: The Ctrl key on the left side of the keyboard
en: Left Ctrl
uk: Лівий Ctrl

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "-" key
en: Minus
uk: Мінус

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "+" key
en: Plus
uk: Плюс

note: /TRANSLATORS: This is a non-symbol representation of the "=" key
en: Equals
uk: Дорівнює

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the left side of the keyboard
en: Left Shift
uk: Лівий Shift

note: /TRANSLATORS: The Shift key on the right side of the keyboard
en: Right Shift
uk: Правий Shift
